Exhumed - Necrocracy

23. srpna 2013 v 19:48 | Stick |  Recenze
Fanoušci amerických Exhumed budou asi dost překvapení vyzněním jejich novinkového počinu s názvem "Necrocracy". Vývojem kapela sice prochází už minimálně od druhého alba "Slaughtercult". Nyní však došlo k téměř naprostému oproštění od vlivů grindcoru a Exhumed se vydali na pole jakéhosi moderního pojetí death metalu s výraznou melodikou. Pro někoho zklamání, pro někoho zpřístupnění jejich hudby.

Řemeslně je zde vše v nejlepším pořádku. Hrát umí v kapele všichni, řízné riffy, rychlé rytmy bicích, štěkavý vokál střídající se s řádným growlingem. Ale přece to zní tak dalece od všeho, co tato kapela kdy utvořila. Pryč je grindový bordel, zůstaly klasické death metalové záseky, podporované smrtícími blastbeaty. Hudebně jsme však skočili až někam do thrash metalu. Máme tu co do činění s relativně moderně znějící death thrashovou mlátičkou, stopáže skladeb se prodloužily a ani ten gore už necáká z názvů na všechny strany, jak bylo dobrým zvykem. Je to na škodu, nebo ne?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pekop pekop | 24. srpna 2013 v 15:03

Skvělá deska, tady se o žádném vyměknutí nedá hovořit,parádní sola na kytaru a příklon k deathu, což vůbec není na škodu.
Přesto se jedná o grindovou kapelu, které se letos povedla jedna z nelepších nahrávek.Špičkový zvuk, nevím co bych zkritizoval.Minulá deska mě moc nesedla, po takové době jsem čekal trochu víc. Tam bych dal 7, ale novinka je jasných 10.

2 Stick Stick | E-mail | 24. srpna 2013 v 15:44

Nevím, mně u nich seděly vždycky spíš ty prasárny :-) To vyměknutí nemyslím v pravém slova smyslu, ale určitě je to umírněnější, než starší záležitosti.

3 pekop pekop | 24. srpna 2013 v 17:24

Ahoj, určitě je to umírněnější, než starší záležitosti.V tom máš pravdu. Nejlepší jejich cd je podle mě GORE METAL,těsně za ním NECROCRACY. Ale na všechno je potřeba mít svůj názor.Nebo že bych věkem vyměkl ? (Je mně 57 roků )

4 Stick Stick | E-mail | 30. srpna 2013 v 9:33

Gore Metal byl právě asi to nejlepší z mého pohledu :-)Necrocracy rozhodně není špatný album, ale od Exhumed jednoduše očekávám něco jiného. Ale sto lidí ,sto chutí, su klidný :-) Věk je úctyhodnej, to radím neměknout :)))

5 Šutropal Šutropal | 11. října 2013 v 20:40

Musím říct, že ze začátku mě tahle deska moc nebrala, narozdíl od All guts no... a Anatomy is destiny, ale po asi 3. poslechu mě to opět úplně vtáhlo! Pecka!!!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama