Srpen 2013

Warbringer a nová fošna

4. srpna 2013 v 14:58 | Stick |  Music News
Warbringer z amerického Los Angeles na 15. října přichystali vydání nové fošny s názvem "IV: Empires Collapse", vyjde u Century Media Records a půjde o jejich čtvrtou nahrávku (jak už název napovídá). Nahrávalo se v The Omen Room v Kalifornii a produkci měl na starost Steve Evetts (The Dillinger Escape Plan, Sepultura, Symphony X), jenž pracoval i na minulém počinu. Předchozí deska vyšla v září 2011 a nesla název "Worlds Torn Asunder".

30. října vyrazí Warbringer na americké turné s thrashovými legendami Kreator z Německa a americkými Overkill, kteří začínají pracovat na albu, jehož vydání je v plánu příští rok. Šnůra začne v Baltimoru a skončí dvěma koncerty v New Yorku. Na začátku srpna (1. - 3.) je čekají tři koncerty v Thajsku. Na YouTube můžete zkouknout studio reporty.

Obnovení Manes dokončili novou desku

4. srpna 2013 v 12:15 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní experimentálně (black) metalová skupina Manes z Norska hlásí, že po svém obnovení v letošním roce dokončila zbrusu novou desku, která bude celkově čtvrtým dlouhohrajícím počinem kapely a která naváže na album "How the World Came to an End" z roku 2007. Novinka by se měla jmenovat "Be All End All" a Manes už z ní zveřejnili první ukázku v podobě části skladby "Blanket of Ashes". Poslouchat můžete na Soundcloud profilu formace.

Manes vznikli původně v roce 1991 pod názvem Perifa. K přejmenování na Manes došlo o dva roky později. Kapela postupem času vydala celkem tři desky "Under ein Blodraud Maane" (1999), "Vilosophe" (2003) a "How the World Came to an End" (2007) a také množství neřadových počinů. Činnost Manes byla oficiálně ukončena v roce 2011, ale krátce poté dva členové - hlavní mozek Tor-Helge "Cernunnus" Skei a původní vokalista Sargatanas - zformovali nový projekt Manii, s nímž v letošním lednu vydali desku "Kollaps". Obnova činnosti samotných Manes byla ohlášena letos v květnu.

Welter in Thy Blood - Todestrieb

3. srpna 2013 v 22:23 | Stick |  Recenze
Welter in Thy Blood z americké Kalifornie a jejich album "Todestrieb" se pro mě stali asi zatím nejtěžším oříškem za dobu mého působení na stránkách Sicmaggot. Při prvním poslechu jsme měl dojem, že k tomu snad nenapíšu ani čárku a dám tomu rovnou nulu, nebo to neohodnotím, jak jsem nechápal, o co má jít. S dalšími poslechy se můj názor vylepšoval, ale musím se vám přiznat, že i když se můj dojem napravil, nakonec se u mě nějaké extra nadšení nekoná.

Trojice si lebedí v hodně ponurém black/doom metalu. Je to tedy víc doom než black, ten tam je slyšet při hodně velké představivosti a vzhledem k tomu, jaké stopáže dosahuje většina z těch pěti skladeb, které se na albu nacházejí, se dost často objevují i ambientní plochy, viz hned úvodní skladba "Culture of Violence", ve které se ve finále vlastně nic neděje. Zvuk je úmyslně dosti bahnitý, takže když už se dokážete nějak prohryzat tím, co vlastně hrají, můžete se začít prokousávat tím dunícím bahnem, které se na vás valí celých 45 minut, a hledat nějaké záchytné body a motivy... mně osobně se to příliš nedařilo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Dusktone]

O novince Soulfly...

3. srpna 2013 v 20:37 | Stick |  Music News
Deváté album Soulfly nese název "Savages" a je to další z desek, které spatří světlo světa na podzim, konkrétně 4. října. Vyjde u Nuclear Blast Entertainment. Produkce se ujal Terry Date, který produkoval kapely typu Pantera, Deftones nebo Soundgarden. Alba Soulfly mixuje už od roku 2002, ale letos to je poprvé, co jejich album produkoval. Na albu nechybí také hostující vokalisté, jsou jimi Tony Campos (jinak basa), syn Maxe Calavery, Igor Cavalera, Neil Fallon (Clutch), Mitch Harris (Napalm Death) či Jamie Hanks (I Declare War). Bicí nahrával jedenadvacetiletý Cavalerův syn Zyon. Bubeník David Kinkade, který hrál na předchozím albu "Enslaved", kapelu opustil loni v říjnu, aby se mohl věnovat osobnímu životu.

Obálku pro album vytvořil Paul Stottler, jehož známou prací je obal pro Sacred Reich a jejich "Surf Nicaragua".

Tracklist "Savages":
01. Bloodshed [feat. Igor Cavalera]
02. Cannibal Holocaust
03. Fallen [feat. Jamie Hanks]
04. Ayatollah of Rock 'N' Rolla [feat. Neil Fallon]
05. Master of Savagery
06. Spiral
07. This Is Violence
08. K.C.S. [feat. Mitch Harris]
09. El Comegente
10. Soulfliktion
11. Fuck Reality [bonus]
12. Soulfly IX [bonus]

"A Chapter of Accidents" od Dead Infection znovu vydáno u Selfmadegod

3. srpna 2013 v 18:35 | Monsterfuck |  Music News
A CHAPTER OF ACCIDENTS OD DEAD INFECTION ZNOVU VYDÁNO U SELFMADEGOD

Selfmadegod Records hrdě oznamují vydání A Chapter of Accidents od DEAD INFECTION. S plným svolením kapely jde o úplně první oficiální novou edici od originálního vydání v roce 1995 u německých Morbid Records. "A Chapter of Accidents" je druhá dlouhohrající deska polské goregrindové legendy DEAD INFECTION. Album bylo natočení v Izabelin Studio v Polsku v následující sestavě: Cyjan - bicí, Jaro - zpěv, Maly - kytara, Tocha - baskytara. Osmnáctiskladbový materiál je mnohými považován za nejlepší album skupiny vůbec. 18 ultra-rychlých neúprosných grindcorových tracků od začátku do konce. Zabaleno v osmipanelovém digipaku se třemi video bonusy, povinnost pro všechny maniaky do grindu a gore!

"Tohle dělá z "Reek of Putrefaction" od Carcass kolekcí ukolébavek." - Metal Archives

CD je připraveno na vydání 12. srpna 2013 a můžete si jej předobjednat na následující adrese: http://selfmadegod.com/en/shop/item/7323

Trička a balíčky jsou také k dispozici k předobjednání: http://selfmadegod.com/en/671

-----

DEAD INFECTION'S A CHAPTER OF ACCIDENTS REISSUED ON SELFMADEGOD

Selfmadegod Records is proud to announce the release of DEAD INFECTION'S A Chapter Of Accidents. Fully approved by the band the very first official reissue since its original release in 1995 by Germany's Morbid Records. "A Chapter of Accidents" is the second full length of Polish goregrind legends DEAD INFECTION. The album was recorded at Izabelin Studio, Poland in this line-up: Cyjan - Drums, Jaro - Vocals, Maly - Guitar, Tocha - Bass. The 18-song material is considered by many as the band's best album ever. 18 ultra-fast unrelenting goregrind tunes from the start to the very end. Housed in 8-panel digipak with three bonus video songs, it's must have for all grind & gore maniacs!

"This album makes CARCASS' "Reek of Putrefaction" a collection of lullabies." - Metal Archives

The CD is slated for August 12th 2013 release and you can pre-order it now at the following location: http://selfmadegod.com/en/shop/item/7323

T-Shirts and bundles are also available for pre-order: http://selfmadegod.com/en/671


[tisková zpráva vydavatele]

Tři nové videoklipy

3. srpna 2013 v 16:25 | Stick |  Music News
>>> Američtí deathgrindeři a milovníci zvířat Cattle Decapitation přichází s novým klipem. Nese název "Your Disposal" a skladba pochází z poslední řadovky "Monolith of Inhumanity" z loňského roku. Režíroval jej Mitch Massie, který dělal i na klipech ke "Kingdom of Tyrants" či "Forced Gender Reassignment".

Frontman Travis Ryan: "Režisér Mitch Massie nám představil bizarní převyprávění příběhu o Adamovi a Evě za použití motivů z našeho alba 'Monolith of Inhumanity'. Eva zde dává život lidství, žijícímu, dýchajícímu prvotnímu kusu masa narozenému do špíny a procházejícímu rajskou zahradou, umíněný destrukcí... Čistý a uvědomělý monolit ukazující fakt, že lidé předvádějí fakt své vyvinuté inteligence, zatímco je země zamořena technologickým úpadkem a ruinami z rukou člověka. Tohle video je vlastně prequel k našim předchozím 'Kingdom of Tyrants' a 'Forced Gender Reassignment'."


>>> Další americké bandě Chimaira vychází zrovna nové sedmé album s názvem "Crown of Phantoms" (v Evropě 10. srpna), které navazuje na předchozí "The Age of Hell". V dvouletém období mezi těmito dvěma alby v kapele proběhlo relativně dost personálních změn, kdy z původní sestavy zůstal v podstatě jen zpěvák Mark Hunter. Jako doprovod k vydání desky připravili videoklip ke skladbě "All That's Left Is Blood".


>>> Řezníci Debauchery z Německa, jejichž sestavu nyní v podstatě tvoří jenom vokalista a kytarista Thomas, mají na svém kontě osm alb, z toho letošní nese název "Kings of Carnage", se kterým Thomasovi pomohli jeho přátelé. Ani na něm nevybočuje ze své záliby ve velmi krvavých obrazech s komiksovým nádechem, za kterou se mu už také dostalo nemilé pozornosti. Z toho alba také pochází nový videoklip s názvem "Let There Be Blood".


Nové album Alter Bridge

3. srpna 2013 v 14:49 | Stick |  Music News
Tři roky od poslední řadovky "ABIII" se američtí Alter Bridge pomalu začínají ozývat s novým albem. Jejich čtvrtá deska ponese název "Fortress" a bude nahrána ve stejné sestavě jako všechny předchozí desky, tedy ze tří čtvrtin rozpadlých Creed - Mark Tremonti (kytara), Brian Marshall (basa) a Scott Phillips (bicí). Za mikrofonem stojí Myles Kennedy. Novinka spatří světlo světa 8. října u EMI. Producentem je dlouholetý spolupracovník kapely Michael "Elvis" Baskette (Story of the Year, Incubus).

Tracklist "Fortress":
01. Cry of Achilles
02. Addicted to Pain
03. Bleed It Dry
04. Lover
05. The Uninvited
06. Peace Is Broken
07. Calm rhe Fire
08. Waters Rising
09. Farther Than rhe Sun
10. Cry a River
11. All Ends Well
12. Fortress

V říjnu také proběhne jediné vystoupení kapely na americké půdě, 4. října v Orlandu v klubu House of Blues. Od 16. října vyrazí na měsíc do Evropy, kde je na vybraných zastávkách podpoří Shinedown a Halestorm.

Emperor chystají reunion

3. srpna 2013 v 11:02 | Monsterfuck |  Music News
Legendární norští black metalisté Emperor na tiskové konferenci na letošním ročníku festivalu Wacken Open Air v Německu, který se právě odehrává ve dnech 1. až 3. srpna (konference proběhla 2. srpna), oznámili, že se v příštím roce opět vrátí na koncertní pódia... nebo přinejmenším na jedno pódium, shodou okolností právě na to ve Wackenu - v roce 2014 zde totiž Emperor vystoupí jako jeden z headlinerů festivalu. Tiskové konference se zúčastnili dva členové skupiny - zpěvák/kytarista Ihsahn a kytarista Samoth.

Žádná jiná aktivita kromě vystoupení na Wacken Open Air 2014 ovšem prozatím potvrzena nebyla. Co se nové hudby týká, ta by se podle všeho objevit neměla.

Emperor vznikli v roce 1991 a postupně se stali jednou z nejrespektovanějších skupin svého žánru a mimo jiné patřili k průkopníkům přidávání kláves do black metalu. Za dobu své činnosti vydali čtyři dlouhohrající desky "In the Nightside Eclipse" (1994), "Anthems to the Welkin at Dusk" (1997), "IX Equilibrium" (1999) a "Prometheus - The Discipline of Fire & Demise" (2001). V roce 2001 svou činnost ukončili, protože už prý řekli vše, co v rámci Emperor říct chtěli, a nechtěli se stát kapelou, která "neví, kdy skončit s hudbou". První reunion - pouze koncertní - přišel v roce 2005 a během následujících dvou let Emperor ojediněle vystoupovali na vybraných velkých festivalech.

I přes konec Emperor ovšem všichni členové zůstali hudební činní. Ihsahn se pustil na sólovou dráhu, v jejímž rámci prozatím vydal čtyři alba, a také se angažoval v projektech jako Peccatum, Hardingrock nebo nejnověji God of Atheists. Samoth po smrti Emperor hrál v kapelách jako Zyklon nebo Scum a v roce 2008 založil novou skupinu The Wretched End, v jejímž rámci vypustil dvě velké desky. Bubeník Trym Torson se angažoval rovněž v Zyklon a dále třeba v Paganize. V nedávné době se stejně jako Ihsahn přidal k novému projektu God of Atheists.

Iron Maiden: Praha - Synot Tip Arena, 29.7.2013

2. srpna 2013 v 22:10 | Monsterfuck |  Reporty
Když se nad tím člověk zamyslí, tak na to, jak velkou skupinou Iron Maiden jsou, hrají v tak malé zemi jako Česká republika v poslední době vlastně relativně často a po roce 2000 je každé dva, tři roky možnost je zde vidět. To ovšem není v žádném případě stížnost, ani se není čemu divit - proč by tu také nehráli, když i přes poměrně slušnou kadenci je to pokaždé událost, která přitáhne davy lidí. Snad netřeba říkat, že i tentokrát to v pražském Edenu vypadalo naprosto stejně - ačkoliv úplně vyprodáno nebylo, i tak byl stadion zaplněn poctivě. Než se ovšem půjdeme ohlédnout za samotným koncertem, pojďme se nejprve podívat na pár záležitostí okolo, které sice asi všichni - i ti, kdo samotné vystoupení nenavštívili - víte, nicméně z nějakých formálních důvodů by asi zaznít měly…

V roce 2005 se Iron Maiden vydali na první vzpomínkové turné Eddie Rips Up the World Tour (které shodou okolností otevřeli právě v Praze, v T-Mobile Aréně 28. května), v jehož rámci kapela hrála pouze materiál ze svých prvních čtyř alb "Iron Maiden" (1980), "Killers" (1981), "The Number of the Beast" (1982) a "Piece of Mind" (1983). Stalo se tak mimo jiné i díky vydání DVD "The Early Years" se stařičkými koncertními záznamy. V roce 2008 britská legenda vyjela na další vzpomínkovou šňůru s názvem Somewhere Back in Time World Tour a opět se soustředila na alba z 80. let, v tomto případě zejména "Powerslave" (1984), a opět bylo podnětem vydání DVD, tentokráte digitální verze kultovního "Life After Death" (1985); scéna pak byla založena na původní podobě pódia během šňůry World Slavery Tour z let 1984-1985. Historie se ovšem opakuje a Iron Maiden v loňském roce spustili třetí vzpomínkové turné, tentokrát na základě DVD vydání jiného starého živáku "Maiden England" (původně 1989), s důrazem na desku "Seventh Son of a Seventh Son" (1988) a scénou, která odkazovala na šňůru Seventh Tour of a Seventh Tour z roku 1988. A právě sem spadalo i vystoupení, které Iron Maiden odehráli v pondělí 29. července v Praze.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Musicserver.cz (autor: Petr Klapper)

Jorn - Traveller

2. srpna 2013 v 21:04 | Kaša |  Recenze
Jørn Lande je jako ten pověstný pes, kterého novým kouskům nenaučíte, ani kdybyste se na hlavu stavěli. S železnou pravidelností mrská v posledních letech jedno album za druhým, které navíc prokládá všemožnými kolekcemi předělávek, největších hitů a živáky, což bohužel nevypadá nijak jinak než jako nenažranost Frontiers Records, se kterými je tento norský pěvec už řadu let spojen. Ať je to jakkoli, nedá se Jørnovi upřít, že se svými sólovými počiny si udržuje relativně vysoký standard, a přestože jeho věrní už dopředu tutově vědí, co dostanou, stejně se na "Traveller" těší jako já ve všední dny na fajront.

"Traveller" vychází zhruba rok od loňského "Bring Heavy Rock to the Land", a protože doposud si Jørn většinou udržoval dvouletý odstup mezi dlouhohrajícími alby, čekal jsem, že se to někde projeví. A tím někde nemám na mysli Jørnovu bujnou kštici nebo nedej bože jeho famózní vokál, který, ať si odpůrci říkají, co chtějí, prostě nemá na poli hard rock/metalu v současné době konkurenci a jeho plnost a košatost jako by s přibývajícími léty jenom rostly. Ale zpět k "Traveller". S krátkou, jednoroční, pauzou jsem očekával, že novinka bude spíš jen takovým tím nedodělkem, který se vydá s plnou hubou keců o nejlepším albu kariéry, ať mají fanoušci radost a skladatelské mozky prázdné šuplíky před novým tvůrčím procesem. Jak jsem si byl suverénně jistý, že Jørnova novinka bude slabým odvarem předchozích desek, musím s pokorou přiznat, že jsem se zmýlil. Neříkám, že tady máme nový "Worldchanger", ale v kontextu předchozích dvou alb je "Traveller" svěžejší a posluchačsky na mě působí o něco přístupněji. Ono se sice od minulých let nic nezměnilo, ale refrény jsou povedenější, instrumentální část, jíž vládnou melodické, ale hutné kytary, taky nezaslouží žádnou výtku, takže vlastně nevidím důvod, abych nebyl spokojený.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Oranssi Pazuzu pojmenovali novinku

2. srpna 2013 v 19:05 | Monsterfuck |  Music News
Psychedeličtí black metalisté Oranssi Pazuzu z Finska pojmenovali svůj třetí dlouhohrající opus "Valonielu". Deska vyjde 11. října v Evropě u Svart Records a 15. října v Severní Americe u 20 Buck Spin, v obou případech jako CD a LP. Z konkrétních detailů kapela dále prozradila už jen názvy dvou skladeb, které se na "Valonielu" objeví - "Vino verso" a "Ympyra on viiva tomussa".

"Oranssi Pazuzu, entita dobře známá těm nejpozornějším a nejdobrodružnějším fanouškům black metalu, s 'Valonielu' nabízí pulzující barvitou kataklyzmu psychedelie, space rocku a black metalu, kterou nelze snadno zařadit do jakéhokoliv určitého žánru nebo k jakémukoliv určitému vlivu," hovoří se v tiskové zprávě. "'Valonielu', na jednu stranu nebeské a nespoutané, zároveň však zlověstně ponuré a hrubé, zcela jistě vynese Oranssi Pazuzu na novou úroveň významu na současné hudební scéně.

Na 'Valonielu' kapela přiostřila své skladby do mnohem stručnější a význačnější formy, impozantně vyvolává Darkthrone éry 90. let, zároveň ale troufale putuje dál do psychedelické a experimentální části multivesmíru, v němž vždy pobývala. Od začátku řezaného riffu otvíráku 'Vino verso' ('Askew Sprout') až po stupňující se pád světa závěrečné skladby 'Ympyra on viiva tomussa' ('A Circle Is a Line in the Dust') Oranssi Pazuzu mistrně oživují svou vlastní kosmologii."

Předchozí deska "Kosmonument" vyšla 26. října 2011 u Spinefarm Records jako CD. Ten samý rok se následně ještě u Blackspin Music objevila LP verze v černé barvě a v limitaci 500 kusů.

Avatarium podepisují s Nuclear Blast

2. srpna 2013 v 16:24 | Monsterfuck |  Music News
Nový projekt Avatarium, v jehož čele stojí baskytarista Leif Edling, lídr švédské doom metalové legendy Candlemass, podepsal smlouvu s labelem Nuclear Blast. Prvním počinem, jenž vzejde z této spolupráce, bude minialbum "Moonhorse", které vyjde jako 12'' LP. Na jeho první straně se bude nacházet titulní skladba "Moonhorse", na straně druhé song "Boneflower" a akustická předělávka "War Pigs" od Black Sabbath. Počin se na trhu objeví s příchodem 20. září.

"Avatarium jsou šťastní z podpisu s Nuclear Blast!" začíná Leif Edling. "Chceme svou muziku dostat do světa, což nikdo neumí lépe než Nuclear Blast. Avatarium existují jen něco okolo osmi měsíců, takže je vzrušující začít s mixem našeho prvního alba a přinést lidem náš dark/heavy/poetický metal. Milujeme to, co děláme s Avatarium, a je to pro nás čest se přidat k rodině Nuclear Blast."

Kromě Leifa Edlinga, který stejně jako v domovských Candlemass obsluhuje baskytaru, tvoří sestavu Avatarium zpěvačka Jennie-Ann Smith, kytarista Marcus Jidell (Evergrey, ex-Royal Hunt), bubeník Lars Sköld (Tiamat) a klávesák Carl Westholm.

Manowar točí novou verzi desky "Kings of Metal"

2. srpna 2013 v 13:53 | Monsterfuck |  Music News
Američtí heavy metalisté Manowar se aktuálně nacházejí ve studiu, kde právě přetáčí svou dnes již legendární desku "Kings of Metal", jež původně vyšla v roce 1988. Děje se tak ku příležitosti 25. výročí od jejího vydání. Nová verze alba se bude jmenovat "Kings of Metal 2014" a měla by vyjít koncem letošního roku. Kromě toho Manowar slibují, že zároveň ještě ze svého archivu na světlo světa vypustí dosud nikdy nezveřejněné video materiály, fotky a rozhovory z této éry.

V současné sestavě Manowar byli při původním nahrávání desky už jen baskytarista Joey DeMaio a zpěvák Eric Adams. Původní stopy kytaristy Rosse the Bosse a bubeníka Scotta Columbuse samozřejmě nahradí současní členové Karl Logan a Donnie Hamzik, kteří "po tom, co tyto klasické hymny hráli mnohokrát živě, budou mít nyní příležitost přidat do jejich odkazu svůj vlastní rukopis a provedení," jak zaznělo ve zprávě kapely. O novou linku vypraveče ve skladbě "The Warrior's Prayer" se pak postará britský herec Brian Blessed, jehož jste mohli vidět v několika desítkách snímků, mezi nimiž nechybí třeba mnoho adaptací Shakespearových her.

"Nové ztvárnění bude ctít to původní jako svou inspiraci, ale s přidanou energií a plně využívajíc sílu dnešních technologií a 25 let zkušeností; bude obsahovat nové aranžmá a změny, které budou zahrnovat elementy, jež byly během let přidány při živém hraní. Deska bude také obsahovat přidaný bonusový materiál a mnoho dalších překvapení," říká Joey DeMaio.

V roce 2014 se Manowar vydají na výroční turné, v jehož rámci budou přehrávat kompletní "Kings of Metal 2014".

Původní "Kings of Metal" vyšlo 18. listopadu 1988 u Atlantic Records. Pro připomenutí přikládáme originální tracklist (níže) a také obálku (vpravo).

Tracklist "Kings of Metal":
01. Wheels of Fire
02. Kings of Metal
03. Heart of Steel
04. Sting of the Bumblebee
05. The Crown and the Ring (Lament of the Kings)
06. Kingdom Come
07. Pleasure Slave
08. Hail and Kill
09. The Warrior's Prayer
10. Blood of the Kings

ISVIND zveřejňují obal a první ukázku

2. srpna 2013 v 11:40 | Monsterfuck |  Music News
Nedávno jsme oznámili, že ISVIND vydají nové album s názvem "Daumyra". Nyní bylo stanoveno datum vydání jednoho black metalových zlatých hřebů tohoto roku:

"Daumyra" vyjde 15. srpna 2013 u Folter Records!

Kromě toho kapela zveřejnila obal a tracklist a také prvníukázku z desky ve formě hrubého mixu "Kast Loss, Brenn Alt!". Poslouchat můžete tady:


Tracklist:
Kast Loss
Brenn Alt!
Burn The Kings
Blodstorm
The Dark Traverse
Djevelens Uvær
Myra
Speculum
Klabautermann

Více informací o ISVIND můžete najít zde:

-----

A short time ago we have announced that ISVIND will release a new album called "Daumyra". Now the realese date of one of this year's Black Metal highlights is set:

"Daumyra" will be released August 15th 2013 via Folter Records!

In additon to that, the band has published the cover and tracklist as well as a first impression of the album in form of a rough mix of "Kast Loss, Brenn Alt!". You can listen to it right here:

http://www.youtube.com/watch?v=SN5GkPI4Jco

Tracklist:
Kast Loss
Brenn Alt!
Burn The Kings
Blodstorm
The Dark Traverse
Djevelens Uvær
Myra
Speculum
Klabautermann

More information about ISVIND can be found here:

[tisková zpráva]

Desolation - první info o chystaném albu

2. srpna 2013 v 10:07 | Monsterfuck |  Music News
DESOLATION jsou zpět! Kapela z Hannoveru, která vydala své poslední album "Under Pitch-Black Skies" v roce 2006, nedávno podepsala kontrakt s Rebellion Records Germany. Label se postará o vydání nového alba. Čtvrtá dlouhohrající nahrávka se jmenuje "Desoriented" a k dispozici bude 20. září 2013. Můžete očekávat klasický trademark DESOLATION: univerzální zvukový zážitek, který nelze lehce zařadit a který vás přesvědčí zdravou kombinací tvrdosti a melodie.

Více informací o DESOLATION najdete zde:

Tracklist:
1. Home Is Where the Heart Is
2. Dorothy
3. Desoriented
4. On Bloodshed
5. L'auberge d'ésolation
6. The Sainthood of the Fallen
7. Ave Maria
8. Contagion
9. Agnus Dei
10. Ich hasse ein bisschen die Welt

-----

DESOLATION are back! The band from Hannover which has released their last album "Under Pitch-Black Skies" in 2006 has recently signed a contract with Rebellion Records Germany. The label will take care of the release of the new album. The fourth full-length record ist called "Desoriented" and will be available on September 20th 2013. You can expect typical DESOLATION-trademarks: A versatile sound experience that cannot easily be pigeonholed and convinces with a healthy mixture of harshness and melody.

More information about DESOLATION can be found here::

Tracklist:
1. Home Is Where the Heart Is
2. Dorothy
3. Desoriented
4. On Bloodshed
5. L'auberge d'ésolation
6. The Sainthood of the Fallen
7. Ave Maria
8. Contagion
9. Agnus Dei
10. Ich hasse ein bisschen die Welt

[tisková zpráva]

Mono Inc. - Nimmermehr

1. srpna 2013 v 21:43 | Ježura |  Recenze
Německá gotická scéna je velmi široká a pokrývá nespočet kapel kombinující všechny možné žánry, které však mají přes všechny odlišnosti jedno společné - poměrně jedinečnou temnou náturu, která oslovuje statisíce až miliony fanoušků napříč zeměkoulí. A přesně v tomto kosmopolitním duchu se nese i tvorba kapely Mono Inc., jejíž novinka "Nimmermehr" je předmětem dnešní recenze.

Mono Inc. se snaží zaujmout něčím, čemu se pro zjednodušení říká gothic rock, a v zásadě to není špatné označení. Výraz kapely poměrně zřetelně čerpá z jedinečného soundu, se kterým v osmdesátých letech přišli kultovní The Sisters of Mercy, ale na první poslech je jasné, že nejde o žádnou kopírku, ba naopak - příbuznost s The Sisters of Mercy bez předchozího upozornění vyjde najevo asi poměrně postupně, protože Mono Inc. ji sice neskrývají, ale zato na posluchačovu pozornost útočí hned z několika odlišných směrů. Podařilo se jim totiž něco, co jsem opravdu nečekal - namíchat rytmický gothic rock staré školy, hrubě elektronické industrialové samply a popovou zpěvnost. Zdá se vám to jako trochu šílená kombinace? Nebudu se hádat, protože to tak skutečně je, ale nějakým zázrakem to pohromadě funguje až překvapivě přirozeně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Redakční eintopf #53 - srpen 2013

1. srpna 2013 v 20:16 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Srpen vypadá na poměrně rozporuplný měsíc. Zatímco někteří členové redakce říkají, že to bude jen o málo menší sucho na dobrá alba, než byl červenec, jiní zase skákají radostí dva metry do vzduchu, že tak silný měsíc dlouho neviděli. Přesto všichni dokola opakují jen několik málo jmen - Watain, Fleshgod Apocalypse, Annihilator. Více zmínek se v jednotlivých textech ale dočkaly počiny třeba i od DevilDriver, We Butter the Bread with Butter, Norma Jean, Blackfield, Newsted nebo Turisas, které ovšem všichni zmiňují jako album, od něhož očekávají spíše průser. Tak či onak, k poslechu se zjevně něco vždycky najde. A která nahrávka že to vyhrála náš vysoce prestižní titul nejočekávanější desky měsíce srpna na Sicmaggot? Moc drtivým rozdílem to sice nebylo, přesto si mohou blahopřát kanadští thrash metaloví veteráni Annihilator, jejichž novinka "Feast" těch očekávacích bodíků nasbírala nejvíce...

Monsterfuck pro srpen: Watain - The Wild Hunt

Srpen sice pořád není žádná sláva, ale naštěstí už to ani není taková mizérie jako červenec. Pořád tu nejsou žádné desky, kvůli jejichž vydání bych nemohl dospat, ale aspoň jsou tu dvě, o nichž můžu s klidem říct, že si je poslechnu s chutí. Tou první jsou Fleshgod Apocalypse, jejichž novinka "Labyrinth" podle mě bude buď opravdu pecka, nebo zklamání jak prase... snad se zadaří a symfoničtí mafioso se strefí do první možnosti. Tím druhým albem, na nějž se těším o kousek více, je "The Wild Hunt" od švédských satanášů Watain. Sice je už zdaleka nežeru tolik jako čtyři, pět let zpátky, ale když není na skladě nic lepšího, tak nakonec proč ne. Průser to určitě nebude, i když na druhou stranu nepředpokládám, že by Watain nějak zvlášť hodlali uhnout z cesty, kterou sami sobě nastolili (evidentně přelomovým) opusem "Sworn to the Dark". Ten - dovolím si tvrdit - s největší pravděpodobností překonán nebude, protože to by Švédové museli z rukávu vysypat opravdu pekelně (a to doslova pekelně) silné skladby, aby to trumflo majstrštyky jako "Stellarvoe", "Underneath the Cenotaph" nebo "The Serpent's Chalice". Když se ovšem Watain vytáhnou v +/- stejné formě jako na minulém "Lawless Darkness" (i když spíš radši to +), tak budu spokojený.

DATUM VYDÁNÍ: 19. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Ježura pro srpen: Fleshgod Apocalypse - Labyrinth

Tohle léto je prostě slabé jako čajíček a zajímavou novinku aby člověk pohledal. Přeci jen je na tom ale srpen lépe než červenec takže tentokrát není až takový problém vybrat. Jelikož mě Watain nijak zvlášť netankují a u Turisas by index značil, jak velký průser odjejich novinky čekám, nezbývá jiná volba než italští Fleshgod Apocalypse s jejich albem "Labyrinth". Jeho předchůdce "Agony" se vydařil náramně a sami hudebníci v posledních měsících na adresu svého nového dítka pěli až neuvěřitelně sebevědomé ódy, takže se zdá, že pokud se tyhle věštby alespoň trochu naplní, mohlo by jít o skutečně šťavnatou desku. Akorát mnou hlodá vlezlý dojem, že to nakonec až taková hitparáda nebude, protože ačkoli první vypuštěná skladba "Elegy" opravdu drtí, dost mě mrzí utopené kytary. Tak uvidíme, třeba to kvalita celého alba přerazí a skutečně půjde o skvělou desku...

DATUM VYDÁNÍ: 16. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Kaša pro srpen: Annihilator - Feast

Vypadá to, že v srpnu se (krom ukrutného vedra) ničeho zajímavého nedočkám. Pravda, není to taková slabota jako v červenci, ale pořád žádná sláva. Z toho mála jsem si ale nakonec pár jmen vybral. DevilDriver se marně snaží navázat na svá první alba a nevěřím, že tomu bude s "Winter Kills" jinak, přesto jim ještě jednu šanci dám. Norma Jean už dávno ztratili punc originality a skladatelskou jistotu, která je doprovázela na opusu "O God, The Aftermath", takže "Wrongdoers" sjedu jen tak z nutnosti, aby se neřeklo. Jason Newsted se svým EP "Metal" nepřesvědčil a pořád si nejsem jistý, zda "Heavy Metal Music" přinese takovou palbu, jakou bych od něj očekával. Normálně bych za sázku na jistotu pokládal "Blackfield IV" od Blackfield, jenže bez Stevena Wilsona, který se na novince podílel ještě míň než minule, to už prostě není ono. Nakonec jsem si tedy nechal "Feast" od Annihilator, což by (alespoň podle prvního singlu) mohla být slušná thrashová jízda, na kterou se v srpnu budu těšit nejvíc, tak snad mě Jeff Waters nezklame.

DATUM VYDÁNÍ: 23. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

nK_! pro srpen: DevilDriver - Winter Kills

Nestačím se divit. V srpnu by měla vyjít hnedka čtyři mnou očekávaná alba. Jedná se o novinky kapel Asking Alexandria, DevilDriver, Annihilator a Avenged Sevenfold. Nevídané, obvykle mám problém vybrat jedno. Největší zálusk mám samozřejmě na "Winter Kills" od mých milovaných DevilDriver, kteréžto budu také posléze recenzovat. Poslední fošna těchto Amerikánů se sice co do kvality nedokázala vyrovnat prvním dvěma deskám, ale jako taková nebyla špatná a uvidíme, co si na nás DevilDriver nového vymyslí. Zajímavý cover art slibuje mnohé, takže se nejspíš necháme překvapit.

DATUM VYDÁNÍ: 27. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Stick pro srpen: Annihilator - Feast

Mám pro Jeffa Waterse a jeho smečku slabost, takže i přes různé výkyvy, které se v jejich diskografii vyskytují, se na každou novinku Annihilator těším. Na minulém eponymním albu Jeff i spoluhráči prokázali, že jsou opět ve formě a připraveni trhat na kusy. Nyní se nás o tom pokouší přesvědčit i na obálce a já doufám, že obsah se nenechá zahanbit. Jasně, doby přelomových "Alice in Hell" či "Never Neverland" jsou nenávratně pryč, ale přesto si jsou Annihilator i vrchní principál schopni udržet kvalitu a své věrné nezklamat, a když už, tak ne moc často. Uvidíme tedy, co "Hostina" přinese, snad ne břichabol...

DATUM VYDÁNÍ: 23. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Zajus pro srpen: !T.O.O.H.! - Democratic Solution

Tentokrát je to obzvláště složité. Srpen přinese řadu alb a mezi nimi i jedno, na které jsem čekal mnoho let. Čeští !T.O.O.H.! vydají "Demokratické řešení", svou labutí píseň, a uzavřou tak existenci jedné z nejlepších kapel domácí scény. Volba pro srpen by tak měla být jasná, ovšem nemohu popřít nejistotu, kterou jsem nabyl po poslechu první zveřejněné skladby "Právo". Nahrazení kytar elektronikou by nevadilo, ovšem u kapely, kterou jsem si zamiloval částečně kvůli úžasným riffům a nádherným sólům, jde o krok hodně odvážný. I tak se na "Democratic Solution" těším a napjatě čekám, jak bude celé znít. V srpnu ovšem vyjdou také další desky, které slibují přinejmenším kvalitní poslech. Fleshgod Apocalypse vydají nástupce výtečné symfonické a brutální death metalové smrště "Agony", která mě před dvěma roky řádně smetla. Němečtí We Butter the Bread with Butter zase plánují nástupce neuvěřitelně zábavné desky "Der Tag an dem die Welt unterging". Z méně lákavých (a přesto zajímavých) alb nesmím opomenout nejhůře pojmenovaný počin století "Turisas2013" (asi tušíte od koho), šestou studiovku Norma Jean a "Late for Nothing" šílenců iwrestledabearonce, což bude první počin po výměně zpěvaček. Mohl bych pokračovat, ale asi by to k ničemu nebylo, a tak zmíním už jen pop rockové Blackfield, jejichž novinka "Blackfield IV" bude prvním albem po oficiálním odchodu Stevena Wilsona, ačkoliv poslední "Welcome to My DNA" již jeho stopu neslo jen minimálně. Srpen tak bude překvapivě nabitý měsíc.

DATUM VYDÁNÍ: 13. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Prdovous pro srpen: Watain - The Wild Hunt

Pokud pro kolegu Monsterfucka byl červenec ve znamení mizérie, pro moji maličkost je tomu přesně naopak. Srpen je z mého pohledu na nové nahrávky naprostý průser. Moji volbu shrnu stručně: z toho kýble exkrementů, který se chystá v srpnu uzřít světlo světa, je "The Wild Hunt" to nejlepší, na co mohl můj zrak padnout, především díky koncertu, jenž se před pár lety odehrál v pražském Matrixu, na kterém Watain předvedli solidní vystoupení, z něhož jsem si odnesl převážně velmi dobré pocity. Asi to nebude taková sláva vzhledem k tomu, že v poslední době dávám přednost poněkud odlišným formám black metalu, ale vzhledem k tomu, že Fleshgod Apoalypse mi i přes veškeré očividné klady jejich tvorby příliš nevoní, stále je pro mě "The Wild Hunt" mnohem lepší volbou než nadcházející počiny Turisas, Equilibrium, Tarji, ReVamp a Saltiato Mortis dohromady. A vězte, že mít trochu podrobněji nastudovanou tvorbu Ulver, než jen z pár poslechů na youtube, zcela jistě by do srpnového eintopfu letěla jejich novinka "Messe I.X-VI.X", na kterou si zaručeně posvítím.

DATUM VYDÁNÍ: 19. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 5/10

Kaňour pro srpen: Fleshgod Apocalypse - Labyrinth

Když se zadívám na seznam alb, která mají ještě letos vyjít, srpen bude zřejmě posledním slabším měsícem. I tak se naskytne pár desek, které pro mě mají význam sledovat a poslechnout si. Asi nejočekávanější z nich je pro mě novinka Italů Fleshgod Apocalypse. Ačkoli má za sebou tahle parta jen dva plnohodnotné počiny, získala si přízeň nejednoho metalového fanouška svým ojedinělým mixem technického, brutálního death metalu se symfonickými prvky. Čekám tedy intenzivní nálož extrémního metalu, která patřičně prověří mé sluchové orgány. Nic víc snad nemá cenu očekávat. Protipólem k desce Fleshgod Apocalypse bude zřejmě geniálně nazvaná deska Turisas, "Turisas2013", která pojmenováním prozrazuje, o jakou věc asi půjde. Ale co, i zázraky se dějí… A i kdyby se zázrak nekonal, nezoufejme, všechno zlé však může být k něčemu dobré, adeptů na shit roku je relativně málo.

DATUM VYDÁNÍ: 16. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 6/10

Mechanick pro srpen: Newsted - Heavy Metal Music

Mám takový dojem, že nám srpen pořádně zatopí. Za dveřmi čeká cela řada žhavých a taky přinejmenším zajímavých hudebních náloží. Vyjdou noví Annihilator a první deska kapely Newsted. Na obě uvedené se těším a zároveň ve mně klíčí obava, zdali budou má očekávání naplněna. Především v případě Newsted. Na předešlém EP se Jason Newsted vytáhl se skladbou "Soldierhead", která byla mozky vystřelující, ale zbytek matroše znatelně za touto peckou kulhal. Uvidíme, uslyšíme, jak to celé dopadne. V srpnu vyjdou i zaručené věci jako třeba EP švédských veteránů Grave a kvalitu očekávám i u Watain, kteří vydají novinku s divokým názvem "The Wild Hunt". Neméně s nervozitou očekávaní jsou dozajisté Ulver s deskou nazvanou "Messe l.X-Vl.X", We Butter the Bread with Butter, Fleshgod Apocalypse a Gorguts.

DATUM VYDÁNÍ: 6. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 6/10

Deska měsíce dle redakce: Annihilator - Feast

Barometr očekávání v redakci: 15/90


Optimista měsíce: Zajus / Stick Úžasný
Pesimista měsíce: Prdovous Křičící

Krumlovská úderka ALL THE SECRETS INSIDE debutuje čtyřskladbovým EP

1. srpna 2013 v 19:17 | Monsterfuck |  Music News
Looking Backward. Tak se jmenuje debutová nahrávka jihočeské death metalové brusky ALL THE SECRETS INSIDE. Ačkoliv se tato kapela na scéně pohybuje teprve necelý rok, o žádné zelenáče se v žádném případě nejedná. Zkušení muzikanti prošli zavedenými kapelami jako Blamage, Inverted či Dagoths.

"ALL THE SECRETS INSIDE fungují přibližně od října roku 2012. V průběhu měsíců jsme sice zveřejnili několik skladeb na internetu, ale jednalo se pouze o nahrávky ze zkušebny. Looking Backward je tudíž první oficiální vizitkou kapely. Má sloužit především jako jednotná prezentace kapelního repertoáru s kvalitním zvukem," nastínil zpěvák Vladimír Vlášek a dodal: "Na CD jsou skladby, které mimo koncerty fanoušci jinde slyšet nemohli. Výjimkou, a tak trochu specialitou, je pak The First In Line, která je remasterovanou a upravenou verzí starší, již dříve dostupné nahrávky."

Všechny skladby budou postupně zveřejněny na internetu. Kdo by však rád vlastnil fyzické CD, může se za kapelou stavit na jejich koncertě. O vystoupení nemají ALL THE SECRETS INSIDE, kteří jsou známí i pod zkratkou ATSI, nouzi. Například již tento pátek (2. srpna 2013) vystoupí v Táboře Na Brusírně. Z dalších naplánovaných akcí stojí za zmínku určitě festival Mezibrány Memfis Soumarrock v Prachaticích (17. srpna) či Metal Tour Rage v Chomutově (14. září).

O hudbu na EP se postarala dvojice Vladimír Vlášek/Jiří Harvalík. První jmenovaný skladby také otextoval. Oba dva se postarali i o mix a mastering. Pěkný obal vyrobili v Graphicores Digital Art.

Seznam skladeb na Looking Backward: Late To Call Back Yesterday, Looking Backward, The First In Line, In Front Of The Face OF Death

[tisková zpráva]

Indomite: nové video zveřejněno

1. srpna 2013 v 17:32 | Monsterfuck |  Music News
Kolumbijští heavy metalisté INDOMITE zveřejnili nové video k "Reach the Stars". Song pochází z vysoce doporučovaného alba "Theater of Time".

-----

The Columbian Heavy Metallers INDOMITE have published a new video for "Reach the Stars". The song is taken from the highly recommended album "Theater Of Time".

[tisková zpráva]


Australasia: videoklip "Antenna"

1. srpna 2013 v 14:22 | Monsterfuck |  Music News
Italská post-rocková skupina Australasia vydala nový videoklip ke skladbě "Antenna". O produkci videoklipu se postaral holandský vizuální umělec Tim Van Helsdingen. Na výsledek se můžete podívat na konci článku.

Písnička "Antenna" se původně nacházela na debutu kapely, který pod názvem "Sin4tr4" vyšel v srpnu 2012. Skladba se ovšem v nově nahrané podobě objeví i na chystané druhé desce "Vertebra", jež by měla vyjít "brzy".


Death/blackoví NECNON MORTUSS již připravují nástupce koncepčního alba Likvidace

1. srpna 2013 v 10:31 | Monsterfuck |  Music News
Na nové dlouhohrající fošně momentálně makají neratovičtí black/death metaloví NECNON MORTUSS. Třetí deska by měla navázat na skvěle přijatou nahrávku s názvem Likvidace z minulého roku.

"Snažíme se tvořit skladby tak, aby se jedna ani trochu nepodobala druhé. Věřím, že různorodost materiálu zvládáme," nastínil kytarista a jediný zakládající člen Luban. Stejným stylem byla napsána i Likvidace. Ta upozorňovala na to, jakými způsoby člověk ničil, ničí, nebo může teprve ničit život na planetě. Vzniklo tak ojedinělé koncepční album s texty, které vedou k zamyšlení. "Každá skladba je současně jiným pohledem na problém člověka jakožto škůdce na Zemi," dodal Luban.

NECNON MORTUSS se doposud prezentovali texty v mateřštině. Z této cesty v žádném případě nehodlají uhnout ani na desce příští. "Na češtinu jsme hrdí! Pokračovat v ní budeme i nadále," má Luban jasno. Jediným kompromisem v případě Likvidace byly překlady textů do angličtiny v bookletu nahrávky. "Aby měli lidé za hranicemi představu, o čem to ti magoři vlastně blekotají," usmál se kytarista.

NECNON MORTUSS vznikli na podzim roku 2007 v Kojeticích u Prahy. Jak už to tak bývá, v sestavě se postupně jednotliví muzikanti měnili, až ze zakladatelů zbyl jenom Luban. "Do dnešního dne jsme odehráli 65 koncertů, z nichž jsme necelou polovinu uspořádali sami, a to včetně festivalů, které měly veliký úspěch. Na první z nich tehdy přišlo 400 platicích. Do budoucna chceme hrát co nejvíce!"

[tisková zpráva]