Srpen 2013

CTULU: nové video k songu "Nachtwind (Acoustic Version)" zveřejněno

15. srpna 2013 v 9:54 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí extrémní metalisté CTULU zveřejnili nové video k songu "Nachtwind". Původní písníčka vyšla na albu "Sarkomand" z roku 2011 a teď byla proměněna v akustickou verzi, která má největší efekt v kombinaci s atmosférickým klipem. O produkci se postarali Harddrive Media (http://harddrive-media.de/).

Na video se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=69jnGMdRIss...
Free download je tady: https://www.dropbox.com/s/av8jpte...

Mimoto se také blíží nová deska CTULU. "Seelenspiegelsplitter" vyjde 4. října 2013 u Black Blood Records. "Seelenspiegelsplitter" je doposud nejsilnějším počinem této kapely ze severu Německa!

Více informací o CTULU najdete tady:

-----

German Extreme Metallers CTULU have published a new video for the song "Nachtwind". The original song was release on the 2011 album "Sarkomand" and was turned into a unique acoustic version which shows its full effect in combinition with the atmospheric clip. The production was done by Harddrive Media (http://harddrive-media.de/).


Furthermore there is a new CTULU album coming up. "Seelenspiegelsplitter" will be released on October 4th 2013 via Black Blood Records. "Seelenspiegelsplitter" is the strongest work of the band from the north of Germany so far!

More information about CTULU can be found here:
CTULU Homepage
CTULU Facebook

[tisková zpráva]


Darkestrah - Манас

14. srpna 2013 v 23:35 | Monsterfuck |  Recenze
O vydání "Манас", páté dlouhohrající desky Darkestrah, se relativně živě mluvilo již v loňském roce, nicméně počin se nakonec objevil až v polovině letošního května, což se musím přiznat, že mě docela štvalo, neboť mě už nebavilo čekat, protože zrovna Darkestrah patří do úzké skupiny mých největších srdcovek. Důvodů je pro to hned několik, nebudeme si je ovšem jmenovat hned takhle na začátku a obecně, ale postavíme je do kontextu nové nahrávky, protože "Манас" - a to je opravdu velmi důležité - všechny tyto atributy opětovně splňuje a obsahuje vše, díky čemu jsou Darkestrah v mých očích unikátní skupinou. Tím jsem v podstatě najednou nepřímo řekl hned několik věcí, jež by asi také měly zaznít explicitně - i "Манас" je opět vysoce kvalitní deskou, která potvrzuje statut tohoto původem kyrgyzského klenotu, a opět se jedná o působivý posluchačský zážitek, na nějž se i přes odkládané vydání vyplatilo počkat. Ale pojďme na věc…

Asi tím nejdůležitějším elementem hudby Darkestrah je pro mě naprosto unikátní a nezaměnitelná atmosféra. Již bylo zmíněno, že kořeny kapely leží ve střední Asii v hornatém státě Kyrgyzstán, jenž byl několik desítek let součástí Sovětského svazu. V současné době už je ovšem kyrgyzského původu pouze jádro Darkestrah, jinak skupina sídlí v Německu, navenek vystupuje jako německá a část sestavy jsou rodilí Němci. Přesto původ oněch hlavních členů Darkestrah je v té hudbě stále velmi silně znát a podstatným dílem tvoří onu esenci kapely. Darkestrah v základě hrají black metal, nicméně zatímco většina z nás si pod black metalem představí atmosféru mrazivého severu, zde se jedná o atmosféru orientální. Přesto skupina exotických folkových nástrojů využívá velmi střídmě, kdežto orient prostupuje každým kouskem tvorby. Darkestrah k jeho vytvoření stačí i jen chytře využité klávesy, dýchá z rytmiky, z riffů, z úplně všeho. Z celé produkce Darkestrah - v minulosti i v současnosti přímo na "Манас" - je cítit epická a osudová nálada, jakou dokáže tvořit málokdo jiný. S tím se pojí i fakt, že hudba Darkestrah je opravdu jednoznačně rozpoznatelná, ta kapela má svůj jasně definovaný zvuk a svůj charakteristický rukopis, díky němuž si ji nelze splést.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinka Iced Earth se rýsuje

14. srpna 2013 v 21:27 | Kaša |  Music News
Legenda amerického heavy metalu Iced Earth prozradila název svého jedenáctého studiového alba, jehož vydání bychom se měli dočkat v lednu následujícího roku. Lídr kapely, kytarista Jon Schaffer, potvrdil, že novinka ponese titul "Plagues of Babylon" a že tento nástupce "Dystopia", které vyšlo u Century Media 17. října 2011, se má co nevidět začít mixovat.

Oficiální prohlášení Jona Schaffera: "Zdravím, bratři a sestry. Jsem velmi pyšný, že můžu oznámit dokončení nahrávání našeho nového alba 'Plagues of Babylon'. Můžete se těšit na nálož tvrdého a epického materiálu, který vydáme počátkem příštího roku. Právě jsme přijeli do Švédska a naše cesta pokračuje do Portugalska, kde hrajeme na několika festivalech a v pondělí začínáme nahrávku mixovat!

Opatrujte se a brzy očekávejte další informace! Jon Schaffer"

"Plagues of Babylon" bude druhým albem, které nazpívá Stu Block (ex-Into Eternity), jenž se ke kapele přidal po druhém odchodu Matta Barlowa v roce 2011 před nahráváním "Dystopia". Zároveň se bude jednat o první počin, na němž se představí dvojice nových členů - baskytarista Luke Appleton a bubeník Raphael Saini.

Kapela již dříve zveřejnila tituly několika skladeb, které se na desce objeví. Nicméně, jedná se o pracovní názvy, takže jejich pořadí a konečné názvy se ještě pravděpodobně změní. Zveřejněný seznam písní:

01. Plagues of Babylon
02. Democide
03. Among the Living Dead
04. The Resistance
05. If I Could See You
06. Peacemaker
07. Cthulhu
08. Parasite

Desolator - Unearthly Monument

14. srpna 2013 v 19:42 | Ježura |  Recenze
Švédský oldschool death metal je kapitola sama pro sebe. Právě ze Švédska totiž pochází řada kapel, které se řadí k těm nejzásadnějším žánrovým spolkům vůbec a které vedle původu pojí i svérázný sound, takže lze s trochou nadhledu hovořit o vesměs vyhraněné scéně uvnitř scény. To, o čem tu hovořím, má ale kořeny zapuštěné hluboko do devadesátých let a v dnešní době už mladým kapelám vyznávajícím právě tuhle starou školu pšenka moc nekvete. Nebo ano? Jak se to vezme. Každopádně mladí bijci Desolator se pokoušejí prosadit svým prvním řadovým albem "Unearthly Monument" právě v tomhle ranku.

Co si budeme povídat, když se vám dostane do ruky oldschool death metalové album od mladé nebo naprosto neznámé kapely, bylo by naivní očekávat cokoli jiného než variace na dvacet let staré klasiky nebo snad nějaký vlastní ksicht (případným výjimkám se omlouvám, ale zatím jsem na takovou nenarazil). Kdepak, píše se rok 2013 a troufám si tvrdit, že v oldschool death metalu bylo objeveno asi vše, co objeveno být mohlo. Přesto ale i takové současné nahrávky mohou žánrového příznivce oslovit a v takovém případě záleží výhradně na tom, jak zručnými řemeslníky jejich autoři jsou a jak dobře zvládají stavět podle cizích plánů. A troufám si tvrdit, že ačkoli toho Desolator, respektive členové kapely zatím moc nenahráli (a to ani v ostatních spolcích, kde jsou či byli aktivní), "Unearthly Monument" rozhodně patří k tomu lepšímu, ne-li nejlepšímu, co jsem v posledních letech z produkce podobných kapel slyšel.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Hellthrasher Productions]

Evropské turné The Inherited Sedition - září / říjen 2013

14. srpna 2013 v 18:30 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Tasmánští extrémní metalisté Psycroptic společně s Hour Of Penance, Dyscarnate a Exhumer tvoří něco, co vypadá na nejtvrdší turné tohoto roku. Evropské turné The Inherited Sedition začne příští měsíc v Aarschotu v Belgii a protne deset zemí v celkem patnácti koncertech.

Soundworks touring hrdě představuje:
20.09 Belgie, Aarschot @ JC De Klinker
21.09 Německo, Essen @ Turock
22.09 UK, Londýn @ Electrowerkz
23.09 Irsko, Dublin @ The Pint
24.09 UK, Glasgow @ Ivory Blacks
25.09 UK, Cardiff @ Bogiez Rock Club
26.09 UK, Margate @ Westcoast
27.09 Francie, Paríž @ Glazart
28.09 Švýcarsko, Lausanne @ Metal Assault Festival
29.09 Švýcarsko, Zurich @ Planet 5
30.09 Německo, Mnichov@ Feierwerk Kranhalle
01.10 Slovensko, Košice @ Collosseum
02.10 Česká republika, Ostrava @ Barrack Music Club
04.10 Nizozemsko, Rotterdam @ Baroeg
05.10 Dánsko, Kodaň@ Beta

PSYCROPTIC z odlehlého ostrova Tasmánie v Austrálii si postupně vyřízli svůj vlastní koutek na dnešní přeplněné metalové scéně. Prosti trendů PSYCROPTIC do své hudby včleňují mnoho elementů hudby - extrémních i jiných - a disponují svým vlastním unikátním soundem: precizní směs brutality, intenzity a chytlavosti. Výsledkem je australská nejrespektovanější a nejrozpoznatelnější metalová formace světa!

HOUR OF PENANCE, nespoutané tour de force maniakální death metalové brutality, oslava hudby v její nejtemnější a nejnelidštější formě, vystoupají na vrchol precizního barbarství. Každé pokolení má svou rakovinu, každé hnutí má své nepřátele. Buďte vlkem uprostřed stáda. Přijměte barbarství! Po konci tohoto bouřlivého turné HOUR OF PENANCE plánují nahrání nového nenávistného a zlomyslného cd jako následovníka Sedition. Začněte se připravovat!

Podobně jako 300 Sparťanů i DYSCARNATE ukazují, co může dokázat malá, ale elitní skupina, která se soustředí na společný cíl rozdrtit vše, co stojí před nimi. V roce 2013 kapela dělá přesně tohle, přináší válečnou živou show na zemský povrch a zanechává doutnající krátery a šokované publikum tam, kde dřív stála pódia. Tři muži. Jeden cíl. Jeden zvuk.

-----

Tasmanian extreme metallers Psycroptic are teaming up with Hour Of Penance, Dyscarnate and Exhumer for what is promising to be this year's heaviest tour. The Inherited Sedition European tour will kick off next month in Aarschot, Belgium and will cross ten countries resulting in fifteen shows.

Soundworks touring proudly presents:
20.09 Belgium, Aarschot @ JC De Klinker
21.09 Germany,Essen @ Turock
22.09 UK, London @ Electrowerkz
23.09 Ireland, Dublin @ The Pint
24.09 UK, Glasgow @ Ivory Blacks
25.09 UK, Cardiff @ Bogiez Rock Club
26.09 UK, Margate @ Westcoast
27.09 France ,Paris @ Glazart
28.09 Switzerland, Lausanne @ Metal Assault Festival
29.09 Switzerland, Zurich @ Planet 5
30.09 Germany, Munich @ Feierwerk Kranhalle
01.10 Slovakia, Kosice @ Collosseum
02.10 Czech Rep, Ostrava @ Barrack Music Club
04.10 Netherland, Rotterdam @ Baroeg
05.10 Denmark, Copenhagen @ Beta

Hailing from the remote island of Tasmania, Australia, PSYCROPTIC have progressively carved a niche of their own within today's overcrowded metal scene. Staying clear of trends, PSYCROPTIC incorporate many elements of music - extreme and otherwise - to capture a sound that is uniquely their own: a precise blend of brutality, intensity and groove. The result being: Australia's most respected and recognised metal act worldwide!

Unleashing a likely tour de force in maniacal death metal brutality, a celebration of music in it's darkest and most inhuman form, HOUR OF PENANCE have ascended to an even greater height of precision savagery. Every population has its cancer, every movement its enemies. Be the wolf amongst the flock. Embrace the barbarity! Upon completion of this storm bringing tour, HOUR OF PENANCE begin recording a brand new spiteful and malicious cd as the follow up to Sedition. Begin your preparations.

Similar to the 300 Spartans, DYSCARNATE show what effect a small, but elite force can have when focused on a common goal; annihilating everything that stands before them. In 2013, the band are doing just that, bringing their blitzkrieg of a live show across the face of the earth; leaving smoking craters and shell-shocked audiences where stages once stood. Three men. One purpose. One sound.


[tisková zpráva]

Slovácké rockování 2013

14. srpna 2013 v 16:19 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Hodonínská kulturní scéna ožije metalovým festivalem Slovácké rockování 2013

Hodonín, 15. 7. 2013 - Tým mladých organizátorů z Hodonína a okolí se rozhodl po dvouleté pauze opět probrat k životu jednodenní open-air festival Slovácké rockování. Tento hudební festival, který nabídne přehled různých stylů metalu v podání výběru nejen českých kapel, se uskuteční v Hodoníně dne 24. 8. 2013 v areálu bývalého vodního cvičiště za hodonínským hřbitovem. Areál se návštěvníkům otevře ve 14:00, kromě dobré hudby bude připraveno také občerstvení, parkování přímo u areálu, úschovna kol nebo odpočinková zóna s možností přespání. Vstup na akci je 120 Kč v předprodeji a 170 Kč na místě, předprodej vstupenek bude probíhat také na webu www.slovackerockovani.cz

Po dvouleté pauze se vrací do Hodonína vítané oživení kultury v podobě metalového festivalu Slovácké rockování 2013. Tento open-air festival se bude konat 24. 8. 2013 v areálu bývalého vodního cvičiště za hřbitovem v Hodoníně. Cílem není pouze přinést do Hodonína špičky nejen české metalové hudby, ale také otestovat areál, v němž pořadatelé vidí potenciál, a který by do budoucna mohl sloužit i k vícedennímu festivalu. Tato vize je velmi lákavá, protože Hodonínu prozatím chybí festival větších rozměrů. Za organizátory se k plánu vyjádřila Aneta Krejsová: "Mohli bychom do Hodonína přivézt kapely těch skutečně nejzvučnějších jmen. Taková akce by nepochybně pomohla nejen kulturnímu vyžití mladých obyvatel Hodonína, ale také podstatně zvýšila turistický ruch v Hodoníně. Vždyť na velké festivaly tohoto typu jezdí v České republice 10 až 20 tisíc lidí."

Letošní ročník je tedy jakousi přípravou a snahou poznat pro i proti tohoto nadějného areálu. To že jde o jakýsi pokus, ovšem rozhodně neznamená, že by byl tento ročník nějak ochuzen. Jak říkají organizátoři, i za cenu zvýšení rozpočtu pozvali do Hodonína kvalitní kapely a fanoušci se určitě mají na co těšit. Kromě dobré hudby samozřejmě návštěvníky čekají tradiční festivalové atrakce jako je dobré jídlo a pití, nově také prostor pro stanování a úschovna kol, prostor také nabízí možnost parkování přímo u areálu.

"Vstupné jsme se pokusili nastavit přijatelné pro širokou vrstvu veřejnost, protože naším cílem je především upozornit na nový areál jako místo konání kulturních akcí a zvyknout lidi toto místo navštěvovat," řekla Krejsová k ceně vstupenek, která je 170 Kč na místě a 120 Kč v předprodeji, který se uskuteční například v DK Hodonín nebo v prodejně hudebních nástrojů Jedlička v Hodoníně, tak také na webu, kde bude možno využít bezhotovostní platby.

Myšlenka festivalu Slovácké rockování se zrodila v roce 2010, kdy také proběhl první ročník v areálu U Červených domků poblíž ZOO Hodonín. Vystoupily zde české kapely, především z Jihomoravského kraje. Akce proběhla úspěšně a bez stížností okolí, i přes to že se areál nachází blízko obytných čtvrtí. Návštěvnost byla asi 500 lidí a výtěžek z akce 15 400 Kč byl organizačním týmem věnován Nemocnici T. G. M. Hodonín. V následujících letech bohužel nebyla situace příznivá pro konání podobných akcí, a tak se tým sešel opět až letos, aby oživil tradici festivalu a přinesl nové ambice v posunutí laťky úspěšnosti celého festivalu. Lze tedy očekávat, že letošní ročník se posune zase o kus dál vzhledem k pozvání i zahraničních hostů a další plánované ročníky se rozrostou programem i na více dní.

Potvrzené kapely:
Aequilibrium
Annoying Dust
Ascendancy
Depresy (SK)
Desire for sorrow
Douxis morte
Endless main (SK)
Pathfinder ( PL)
Tezaura

AEQUILIBRIUM
DOMÁCÍ PODPORA! Přesně tou je hodonínská kapela AEQUILIBRIUM. Tato skupina byla založena roku 2003 a vytrvala i přes personální změny až do současnosti. Za dobu svého působení získala množství fanoušků a stala se jednou z nejvýznamnějších kapel Hodonínska. Mezi úspěchy této kapely patří například účast v Rock-Max 12, vítězství v soutěži "Zahraj a Vyhraj" festivalu Zámostí nebo zájem místních médií o dění a novinkách v kapele. Největší úspěch však letos AEQUILIBRIUM slaví s novou deskou Moderní Otroci, která je jedním z důvodů pravidelné účasti kapely nejen na místních hudebních akcích.
více informací:

ANNOYING DUST
PREMIÉRA VLASTNÍCH SONGŮ! Pouze rok zatím působí hodonínská kapela ANNOYING DUST, nechybí však talent ani nadšení a kluci tvrdě pracují na svém zdokonalování. To potvrzuje také fakt, že na začátku vystupovali pouze s převzatými písničkami, zatímco dnes tato rock-metalová kapela pracuje na vlastní tvorbě. ANNOYING DUST budou uzavírat celý festival a můžeme se tak těšit na vystoupení plné energie až do samotného konce, kdy kapela premiérově představí a zahraje songy z vlastní dílny.
více informací:

ASCENDANCY
PŘEDKAPELA IRON MAIDEN! O toto místo se ucházela power-metalová kapela ASCENDANCY, díky fanouškům se dostala již do finálové trojky. Bohužel podle posledních zpráv se nakonec pořadatelé rozhodli účast jakékoli české kapely na postu předskokanů zrušit. Nebylo by to však poprvé, co by ASCENDANCY stanuly na pódiu s hvězdami, mohou se totiž pochlubit také koncerty s německými Equilibrium, nebo po boku bývalého zpěváka Iron Maiden Blaze Bayleyho či s kapelou Arakain. Je nám tedy ctí, že kapela ASCENDANCY, která vydala demo v roce 2009 a první oficiální CD roku 2011 (Out of Knowhere), stane i na pódiu Slováckého rockování 2013.
více informací:

DEPRESY (SK)
MYSTIC OCCULT DEATH! Těmito slovy je popsána tvorba slovenské kapely DEPRESY, jejíž historie sahá až do roku 1991. Od této doby se několikrát změnilo osazenstvo, avšak kapela vydržela dále fungovat a nahrála několik demo desek i celá alba. V současnosti jsou DEPRESY považováni za špičku slovenské death-metalové hudby a absolvovali mnoho festivalů (např. Brutal Assault nebo Nuclear Storm), také vyrazili na turné s kapelami jako Vader, Root či Night in Gales.
více informací:

DESIRE FOR SORROW
MLADÁ JIHOČESKÁ BANDA! Tak jsou nazývání členové kapely DESIRE FOR SORROW, která ustálila svoji sestavu v roce 2009 a již rok na to vydala svoje demo Angels of Revenge, které bylo kritikou přijato jako nadprůměrný výkon začínající kapely. Melodický black metal DESIRE FOR SORROW je atmosférou a stylem přirovnáván k velikánům, jako Cradle of Filth nebo Dimmu Borgir.
více informací:

DOUXIS MORTE
TAKOVÝ MALÝ ZVĚŘINEC! To je podle svojí biografie kapela DOUXIS MORTE. Nyní doufám, že tuto folk a doom-metalovou bajku nepopletu, ale skupina působí od roku 2009 a její současné složení je Giboň, Jezevec, Opičák, Šelmák a šikovná Surikata. Tato zvířátka zvládla v roce 2011 vydat svoje EP a nyní skládají materiál na další nahrávání. DOUXIS MORTE jsou taktéž organizátory vlastního minifestiválku Shit Happens a rádi by v blízké době přišli i s nějakou video prezentací. Držme jim tedy palce, aby se jim v baráčku i na mýtinkách dobře dařilo a pořád jen hráli a pili a smáli se...
více informací:

ENDLESS MAIN (SK)
RECENZE AŽ V JIŽNÍ AMERICE! Kapela ENDLESS MAIN začínala v roce 2007 s převzatými písněmi například od Edguy nebo Freedom Call. V roce 2011 nahrála své debutové CD, které získalo pozitivní ohlasy především z Itálie, ale i z Ruska, Německa, Francie nebo Chile. V současnosti kapela koncertuje na Slovensku, ale i v České republice a připravuje materiál pro nové CD. Této zvolenské power-metalové vycházející hvězdy si začínají všímat také média. (Nejnovější rozhovor s kytaristou ENDLESS MAIN si můžete přečíst na zpravodajském portálu Zvolen 24 http://zvolen.dnes24.sk/serial-gitarista-matus-sudila-30-starky-dakujem-ze-si-ma-priviedol-ku-gitare-155221.)
více informací:

PATHFINDER (PL)
PRVNÍ LIGA V METALU! Headliner festivalu je kapela PATHFINDER z polské Poznaně, která patří mezi evropskou špičku a v tomto regionu se objevuje jen velmi zřídka. Na Slováckém rockování 2013 se představí se symfonickým metalem, který připomene propracovaností a zaměřením například Rhapsody of Fire, ale nebude nouze ani o rychlé kytarové rify nebo sóla. Kapelu navíc v Hodoníně podpoří i půvabná metalová operní diva Agata Lejba-Migdalska. PATHFINDER se za šest let svého působení na scéně mohou chlubit nejen třemi studiovými alby, ale také úspěchy v koncertování. V České republice se PATHFINDER zúčastnili například festivalu Stonerock, kde se představili vedle špiček české scény jako Dymytry nebo Krucipüsk. Dále kapela hraje jak v Polsku, tak i v Holandsku či Belgii, a v minulém roce absolvovala také turné po Japonsku a Asii.
více informací:

TEZAURA
SYMFONIE A ŽENSKÝ VOKÁL! Altový vokál a melodičnost hudby postavená především na klávesách jsou hlavní znaky kapely TEZAURA. Tato gothic-rocková brněnská kapela vznikla v roce 2010, i přes své mládí se těší úspěchům a neustále využívá prostor ke zdokonalování a vlastnímu růstu. Těšit se však můžete nejen na skvělou hudbu, ale také na velmi stylové vystoupení, protože zpěvačka je proslulá svými originálními kostýmy a bublifukem. Vystoupení TEZAURY tedy po žádné stránce nepostrádá pořádnou dávku sex-apeallu a energie.
více informací:

Slovácké rockování 2013
24.8.2013 14:00 - 25.8.2013 2:00
Vodní cvičiště Hodonín

Program:
14:00 - otevření areálu
15:00 - 15:45 - DOUXIS MORTE
16:05 - 16:50 - AEQUILIBRIUM
17:10 - 18:00 - DESIRE FOR SORROW
18:30 - 19:20 - ENDLESS MAIN (SK)
19:50 - 20:40 - TEZAURA
21:20 - 22:20 - PATHFINDER (PL)
22:50 - 23:40 - ASCENDANCY
00:00 - 00:50 - DEPRESY (SK)
01:10 - 01:50 - ANNOYING DUST

Kontakt:
Tým Slovácké rockování
www.slovackerockovani.cz
festival @slovackerockovani.cz
tel. 725 816 336

[tisková zpráva pořadatele]

Label pro nové album Heiden

14. srpna 2013 v 13:52 | Monsterfuck |  Music News
Možná si pamatujete první newsletter, týkající se nové nahrávky, ve kterém jsme psali, že album nebude vydáno prostřednictvím Naga productions. Variant realizace se nám nabízelo hned několik. Po zvážení všech kladů a záporů Vám s radostí oznamujeme, že "A kdybys už nebyla, vymyslím si tě" vyjde pod křídly Epidemie Records.

Heiden: "Ze spolupráce s Martinem Čechem máme opravdu radost, tohle spojení považujeme za logické vyústění prací na novém materiálu i určitou výzvu do budoucna, což je určitě svěží."

Vydání je naplánováno na listopad 2013 a to formou limitované, ručně číslované, digipack edice. Jako náplast na čekání příjměte krátký trailer s ukázkou pracovního mixu jedné ze skladeb.

[tisková zpráva kapely]


!T.O.O.H.! vydali album

14. srpna 2013 v 12:19 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní domácí avantgardní death metalisté !T.O.O.H.! vydali své očekávané nové album "Democratic Solution". To je k dispozici od včerejšího dne (13. srpna) jako bezplatný download - ve fyzické podobě počin k mání nebude. !T.O.O.H.! vzkazují, že kdo by chtěl kapelu podpořit, nechť si objedná tričko k albu. Zároveň s tím skupina říká, že nahrávka byla stvořena kompletně DIY způsobem (do it yourself - vyrob si sám) a je ovlivněna elektronikou, s níž už mají členové zkušenosti z projektu §§.

"Democratic Solution" by mělo být definitivně posledním albem !T.O.O.H.!. Formace se původně rozpadla v roce 2005 po vydání desky "Order and Punishment" (někdy nazývána i českou mutací "Řád a trest") díky nezvládnuté situaci ze strany tehdejší firmy Elitist Records, jež počin stáhla z prodeje pouhé dva měsíce po jeho vydání. Obnova činnosti !T.O.O.H.! přišla v roce 2011 v podobě dvoučlenného projektu ústředního bratrského dua, Schizoida (Jan Veselý) a Humanoida (Josef Veselý). Nicméně začátkem letošního roku se !T.O.O.H.! rozhodli opět skončit - stalo se tak na základě nepovedeného koncertu v Ostravě 16. února, který podle slov skupiny dopadl "katastrofálně" a zároveň šlo především pro Humanoida o "stresující" zážitek, neboť trpí paranoidní schizofrenií, což je "neslučitelné s živým hraním". Pokračovat čistě v podobě studiového projektu pak podle !T.O.O.H.! nemá smysl.

Album "Democratic Solution" můžete stahovat na tomto odkaze.

Tracklist "Democratic Solution":
01. Právo
02. Boubelovo životakončení
03. Lotrova pomsta
04. Kokarda pýchy
05. Demokratické řešení
06. Vítat
07. Marš pucfleku!
08. Lizzie
09. Konec kontinentálního kontejneru [new version]
10. Z terária do kolumbária [new version]
11. Aura & Ziata [new version]
12. Pošťák [new version]
13. Instrumental

Extol - Extol

13. srpna 2013 v 21:35 | Stick |  Recenze
Norská hudební scéna už dávno není líhní čistokrevného black metalu, to musí být jasné každému, kdo jenom trochu sleduje tvrdou hudební scénu. V dnešní je době je to líheň především progresivních, avantgardních a kdovíjak ještě originálně pojatých seskupení. Ať už mluvíme o atypických kompozičních postupech či technické vyhranosti. Originalitou se můžou pyšnit i křesťané Extol, kteří si také prošli svým vývojem od progresivnějšího death metalu, přes zvláštní thrash až k současnému progresivně pojatému metalu, pojímajícímu všechny možné styly. Po osmi letech od předchozího zářezu "The Blueprint Dives" přicházejí s eponymní deskou, se kterou se probudili ze spánku.

Z pětice se stala trojice a fanoušci mohou jásat nad další porcí posluchačsky ne úplně přístupné muziky, která v sobě míchá mnoho vlivů. Nutno říct, že i přes značnou komplikovanost a nejednoznačnost mají skladby schopnost chytit do svých spárů, což je ještě podpořeno častými melodickými vyhrávkami, epickými pasážemi a zpěvnými refrény. Mix a master měl na starosti Jens Bogren, který má prsty v mnoha význačných nahrávkách různých žánrů, takže i tady se můžete těšit na kvalitní plný zvuk s agresivními kytarami, které ale nepřeřvávají ani basové linky. Poslouchat rytmickou souhru je díky tomu skutečná lahůdka po celou dobu hrací doby.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


ROCKHARZ 2014: POWERWOLF potvrzeni

13. srpna 2013 v 18:24 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
POWERWOLF je první power metalová skupina na ROCKHARZ 2014. Kapela, která se svým prvotřídním novým albem "Preachers Of The Night" vstoupila do oficiálního německého žebříčku na 1. místě, je nyní potvrzena pro ROCKHARZ 2014.

Více informací o ROCKHARZ 2014 můžete najít zde: www.rockharz-festival.com.

-----

POWERWOLF is the first Power Metal band at ROCKHARZ 2014. The band, who has entered the official German charts on #1 with their new high-class album "Preachers Of The Night" is now confirmed for ROCKHARZ 2014.

More information about ROCKHARZ 2014 can be found here www.rockharz-festival.com.

[tisková zpráva]

O novém albu Shining

13. srpna 2013 v 14:35 | Kaša |  Music News
Švédští black metalisté Shining uveřejnili tracklist a lákavý seznam hostů svého plánovaného alba "8 ½ - Feberdrömmar i vaket tillstånd". Severská legenda se s tímto počinem vrací k číslování svých desek, kdy tuto tradici na předešlém zářezu "Redefining Darkness" přerušila. Onen dodatek ½ pak znamená, že se nejedná o úplně klasický dlouhohrající řadový počin, protože šestice skladeb, jež se na albu objeví, pochází z období alb "Livets ändhållplats" z roku 2001 a "III - Angst, självdestruktivitetens emissarie" z roku 2002.

Všem skladbám byla ponechána jejich původní, předprodukční vizáž, s tím rozdílem, že se kapela rozhodla přehrát veškeré basové a kytarové linky. Nově byly rovněž zapracovány klávesy, jelikož ty Shining začali využívat až na svém šestém albu "VI - Klagopsalmer", a ty si vzal na starosti Lars Fredrik Fröslie, jenž je znám díky své spolupráci s Angst Skvadron, Wobbler či Ásmegin.

"8 ½ - Feberdrömmar i vaket tillstånd" spatří světlo světa 23. září prostřednictvím Dark Essence Records, a to jak v klasickém CD formátu, tak v limitované edici na 12" vinylu v černé a bílé barvě s poznámkami hlavního mozku Niklase Kvarfortha.

Tracklist včetně vokálních hostů vypadá následovně:

01. Terres des anonymes [Famine - Peste Noire]
02. Szabadulj meg önmagadtól [Attila Csihar - Mayhem, Tormentor]
03. Ett liv utan mening [Pehr Larsson - Alfahanne]
04. Selvdestruktivitetens emissarie [Gaahl - God Seed, Wardruna, ex-Gorgoroth]
05. Black Industrial Misery [Maniac - Skitliv, ex-Mayhem]
06. Through Corridors of Oppression

Powerwolf - Preachers of the Night

12. srpna 2013 v 22:55 | Monsterfuck |  Recenze
Jestli na současné power metalové scéně existuje nějaká raketa, jejíž jméno stoupá strmě vzhůru (a možná ani ne strmě, ale přímo kolmo nahoru), pak to jsou jistě Powerwolf. Ano, někdo by mohl namítnout ještě Sabaton, ale ti už mají ty roky růstu za sebou a dneska se už o nich dá snad hovořit jako o docela velké kapele (že to dle mého názoru není právem ani náhodou, protože hrají velkou tužku, je už na jinou diskuzi), po nich však obdobným způsobem rostou také právě Powerwolf, byť tak vysoko jako švédští kolegové se podle mého názoru nejspíš nedostanou.

Já osobně jsem se ke kapele ovšem dostal s jejím druhým albem "Lupus Dei" v roce 2007, tedy pár let předtím, že se naplno spustil onen Powerwolf-boom, který naplno propuknul s předchozí deskou "Blood of the Saints", a už tehdy mě tito Němci v čele s rumunským zpěvákem dost začali bavit a cítil jsem v jejich muzice potenciál. Jak je ovšem možné, že člověka, jenž si libuje převážně v depresivních, avantgardních a experimentálních žánrech, tedy mě, zaujme obyčejná power metalová kapela? Ne, Powerwolf rozhodně nepřišli s něčím novým nebo neslyšeným, jednoduše jen udělali to, jak by power metal měl znít. Tenhle styl prostě není žádné velké umění, takže se o něj ani nesnažit, zároveň z toho však nedělat bezbřehou prdel a nesnažit se hrát sluníčkové močůvky (zdravím Freedom Call), jen aby to ty fanoušky bavilo, vždyť "pro ně to přece hrajeme". Ne, že by na to Powerwolf šli nějak extrémně rozdílně, ale udělali to s obrovským nadhledem, a přestože i u nich humor hraje výraznou roli, vše bylo provedeno nenásilně a sympaticky. Do toho přidali religiózní atmosféru s vtipnými texty o náboženství a vlkodlacích (a to už je věc, která v klasickém power metalu úplně běžná není) a na úplný závěr to zalili opravdu chytlavou a pohodovou muzikou - chytlavou, ale nevtíravou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Hate Profile - Opus II: The Soul Proceeds

12. srpna 2013 v 20:10 | Monsterfuck |  Recenze
Až doposud jsem o italském projektu s názvem Hate Profile neměl jakékoliv ponětí, díky čemuž jsem toho také příliš mnoho od aktuální druhé desky "Opus II: The Soul Proceeds" nečekal. Bez shánění jakýchkoliv informací jsem na blind vrazil placku do přehrávače a čekal, co se bude dít. Hned na první poslech jsem byl ovšem hodně překvapen, protože namísto průměrného pseudo-zla, s nímž jsem byl tak trochu smířený, jsem dostal naprosto skvělý black metal velice vysokých kvalit…

Celkem logicky mě ihned nenapadlo nic jiného, než se začít pídit po dalších informacích, které hned záhy prozradily, že ona kvalita "Opus II: The Soul Proceeds" nevzešla jen tak ze vzduchoprázdna a že za projektem stojí postavy s bohatými zkušenostmi. Od roku 2010 je členem Hate Profile bubeník M:A Fog, jenž má za sebou působení v mnohých black metalových kapelách především z Itálie a Norska, mezi nimiž se nachází i nejedno velmi zajímavé jméno, namátkou třeba Black Flame, Dead to This World, Slavia, Glorior Belli, Janvs… sice žádné megahvězdy, ale fajnšmekři mi jistě dají za pravdu, že se jedná o formace, u nichž se zvýšená pozornost vyplatí. Druhým členem skupiny a hlavním tahounem Hate Profile, který obstarává vokály a všechny nástroje vyjma bicích, je ovšem jistý Amon 418. Ani on není žádný zelenáč a má ve svém portfoliu pěkných pár kapel, nicméně ani s jednou z nich nemám zkušenosti. Každopádně, jak ale skrze Hate Profile dokazuje, rozhodně to není hudební impotent, právě naopak. Jako perličku dodejme, že logo Hate Profile nespoluvytvářel nikdo jiný než Malfeitor Fabban z Aborym, což už je na italské black metalové scéně jméno nejvyššího kalibru.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Masterpiece Distribution]

Artwork a tracklist novinky Onslaught

12. srpna 2013 v 17:35 | Kaša |  Music News
Onslaught vypustili do světa několik nových informací ohledně chystaného studiového alba "VI". Jak napovídá titul novinky, jedná se o šestý počin britských thrash metalistů a datum vydání padlo na 20. září. Následník dva roky starého "Sounds of Violence" vyjde pod křídly AFM Records a o produkci se stejně jako minule postaral Jacob Hansen (Volbeat, Destruction či Amaranthe) ve svém studiu Hansen Studios, kde nahrávka v průběhu letošního dubna a května vznikla. Onslaught nyní k "VI" zveřejnili finální tracklist a obal.

Kytarista Nige Rockett se k "VI" vyjádřil: "Tak, nové album 'VI' je konečně kompletně hotové, připravené k vydání na 20. září a vážně překonalo naše očekávání. Během nahrávání jsme se ze sebe snažili dostat maximum a myslím, že ve výsledku se to promítlo. 'VI' je bezpochyby nejbrutálnější a nejtechničtější album, co jsme udělali. Je oldschoolové, je moderní, je kurevsky agresivní a najdete na něm několik velkých překvapení v dobrém slova smyslu. Tentokrát jsme k celému procesu vzniku nahrávky přistupovali s odlišným přístupem, od artworku (práce Para Oloffsona) až k mixu Thomase Johanssona, kterého musím spolu s naším bubeníkem Michaelem Hourihanem vyzdvihnout za finální výsledek. Na album jsme velice pyšní a jsme si jistí, že fanoušci budou taky nadšení!"

Tracklist "VI" vypadá následovně:

01. A New World Order
02. Chaos Is King
03. Fuel for My Fire
04. Children of the Sand
05. Slaughterize
06. 66'Fucking'6
07. Cruci-Fiction
08. Dead Man Walking
09. Enemy of My Enemy

Změna v sestavě Leprous

12. srpna 2013 v 11:39 | Kaša |  Music News
Norští progresivci Leprous, kteří 20. května vydali své poslední album "Coal", oznámili, že se rozhodli ukončit spolupráci s nynějším baskytaristou Reinem Blomquistem. V kapele působil od roku 2011 a podílel se na posledních dvou albech, tedy "Bilateral" z roku 2011 a letošním "Coal". To vyšlo u InsideOut Music a kapela si jej sama produkovala s pomocí Ihsahna (ex-Emperor).

Prohlášení Leprous k vzniklé situaci: "Jak už někteří z vás tuší, Leprous a Rein se rozhodli, že si každý do budoucna půjde svou cestou. Rein byl součástí Leprous po dva doposud nejlepší roky a my mu budeme navždy vděční za skvělé časy, co jsme spolu zažili. Poslední koncert v řadách Leprous odehraje tuto sobotu na festivalu Brutal Assault, takže buďte tam, pokud mu chcete dát sbohem!"

Rein dodává: "Přišel čas, abych se rozloučil s Leprous. Cítím, že potřebuji upřednostnit v životě jiné věci, a protože Leprous jsou kapela, která si zaslouží a potřebuje vysoké nasazení, rozhodl jsem se, že nejlepší bude, když odejdu. Jsem nesmírně vděčný, že jsem mohl být součástí Leprous posledních pár let, děkuji za skvělé vzpomínky a zážitky, vzestupy a pády, které jsem spolu s klukama zažil. Jsem přesvědčený, že Leprous budou pokračovat a dosáhnou velkých věcí a těším se, že je budu moci sledovat i nadále. Díky za skvělou jízdu, kluci!"

Kapela se rovněž vyjádřila k povolání nového člena: "Nicméně, jsme velice šťastní, že vám můžeme představit našeho nového baskytaristu, Martina Skrebergena! Martin je velice talentovaný hráč, má nádherný zvuk basy a nejlepší techniku co jsme slyšeli za hodně dlouhou dobu! Chtěli bychom od vás, abyste ho co nejvřeleji přijali a přišli se podívat, až bude s Leprous hrát poprvé na koncertě v Nantes ve Francii."

Nový člen - Martin - prohlásil: "Jsem velmi nadšený, že můžu být součástí tak skvělé kapely a inspirující skupiny lidí. Těším se, že do kapely přinesu svůj vlastní styl a hudební vlivy, čímž přispěju k formování úžasné budoucnosti, kterou před sebou Leprous mají."


Mean Messiah - Hell

11. srpna 2013 v 22:48 | Kaša |  Recenze
Přestože je "Hell" první albem jednočlenného projektu Mean Messiah, nemusí to nutně znamenat, že máme co do činění s deskou, na níž ze všech stran číší nedostatek zkušeností. Hlavní mozek a multiinstrumentalista Dan Friml má za sebou účinkování v kapelách Sebastian a Apostasy a své dosavadní zkušenosti zúročil snad na všech frontách. Album samotné údajně vznikalo přes sedm let a Dan si nahrával všechny nástroje sám a navíc se postaral o závěrečný mix a mastering. A protože je instrumentální a technická stránka na opravdu vysoké úrovni, smekám před jeho schopnostmi, protože "Hell" netrpí takovým tím českým zvukem, ale zní jako zahraniční produkce extrémní metalové kapely.

K albu samotnému snad jen jednu výtku, kterou si odbudeme hned takhle zkraje. Takový mix industriálně progresivního death/thrash metalu, jak jej namíchali Mean Messiah, bude určitě ze všech stran přirovnáván ke skladatelským postupům Devina Townsenda, zejména pak k albu "City" nepřekonatelných Strapping Young Lad. Už se objevila spousta následovníků a ctitelů tohoto geniálního koktejlu, ale inspirace na "Hell" je opravdu nepřeslechnutelná. Netvrdím, že se jedná o bezmezné kopírování, ale je pravda, že některé pasáže mi přijdou velmi podobné s "All Hail the New Flesh" či "Oh My Fucking God" ze zmíněného opusu Townsendovy party. Toto by však nemělo mít vliv na fakt, že deska jako taková je velmi kvalitní a její poslech není pouze příležitostí pro nostalgické vzpomínání na tyto velikány, ale disponuje prostorem pro představení vlastní hudební tváře Mean Messiah. Čtyřicet minut, sedm klasických písní, jedna kraťoučká instrumentálka a téměř po celou dobu se nesleví z tlaku, kterým album zaútočí. Strojově přesná rytmika, která mi nejednou připomněla Fear Factory a masivní kytarová hradba s industriálními prvky, přes níž nic nepronikne. To jsou poznávací znamení tohoto projektu. Jako vokalista není Dan taky vůbec špatný, disponuje sice takovým townsendovským agresivním vokálem, jenž není tak variabilní jako originál, ale že by se držel v jedné poloze, to taky ne. S hudbou prostě funguje a to je hlavní.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Mean Messiah]

Death Angel zveřejnili obal "The Dream Calls for Blood"

11. srpna 2013 v 19:38 | Kaša |  Music News
Američtí Bay Area thrasheři Death Angel zveřejnili obal svého chystaného počinu "The Dream Calls for Blood". Nástupce posledního studiového alba "Relentless Retribution" se objeví na pultech obchodů 11. října v Evropě a 15. října ve Spojených státech. Stejně jako u předchozích alb vydaných po návratovém "The Art of Dying" se tak stane prostřednictvím Nuclear Blast.

"The Dream Calls for Blood" bylo natočeno ve studiu Audiohammer Studios ve spolupráci s producentem Jasonem Suecofem (Trivium, Job for a Cowboy či Dååth), jemuž sekundoval kytarista Death Angel - Rob Cavestany. Ten k novému albu dodává: ""The Dream Calls for Blood" je zlá, nevlastní sestra "Relentless Retribution", ale ještě krutější a zlověstnější! Je to poprvé, co jsme propojili dvě alba - byla vytvořená a produkovaná stejným týmem ve stejném studiu jako "Relentless Retribution", ale tohle je zběsilejší… pravděpodobně proto, že spousta materiálu byla napsána na cestách."

Vpravo zobrazený obal, stejně jako samotné album, navazuje na předchozí počin a Rob Cavestany se na výtvarnou práci Brenta Elliota Whitea, jenž měl přebal na starosti, vyjádřil následovně: "Brent udělal fantastickou práci, znovu zachytil přírodní brutalitu, kdy se lovná zvěř stává krvežíznivým lovcem. Jeho umění až do posledního detailu znázorňuje obraz, který pasuje k naší hudbě a textům - což z nahrávky činí kompletní balíček, na který jsme velmi pyšní. Nemůžeme se dočkat, až všichni uslyšíte a uvidíte výsledek."

Hatriot a In Flames chystají nová alba

11. srpna 2013 v 12:28 | Kaša |  Music News
>>> Thrash metalová parta Hatriot, v jejímž čele stojí Steve "Zetro" Souza (ex-Exodus, Tenet), plánuje v září nastoupit do studia, kde započne nahrávání druhého alba, jež se bude jmenovat "Dawn of the New Centurion". Datum vydání bylo předběžně stanoveno na únor příštího roku a stane se tak pod záštitou Massacre Records, kteří již kapele vydali letošní debut "Heroes of Origin", jenž vyšel 25. ledna.

Následovník zmíněné prvotiny bude opět ošetřen produkcí Juana Urteaga, který v minulosti spolupracoval například s Machine Head, Exodus či Testament.

Lídr Steve Souza se k chystanému albu vyjádřil následovně: "Během uplynulého roku se Hatriot utužili jako kapela a skladby na té desce to budou odrážet. Jsou delší, melodičtější a přitom si zachovávají feeling klasického thrash metalu, pro který jsme známí. Pokud 'Heroes of Origin' bylo naše 'Kill 'Em All', pak 'Dawn of the New Centurion' je naším 'Ride the Lightning'.

>>> To švédští melodičtí metalisté In Flames zatím s pracemi na nadcházejícím albu nejsou tak daleko, přesto už začínají fanoušky informovat o počátcích skladatelského procesu. Kapela totiž vydala kraťoučké prohlášení: "Psaní nového materiálu právě začalo. Těšíte se?" Následovník předešlého, rozporuplně přijatého, "Sounds of a Playground Fading" by se měl objevit někdy v příštím roce, přesnější datum vydání zatím určeno nebylo.

In Flames krom nového alba chystají ještě vydání komiksových knih s titulem "The Jester's Curse" a vydání první knihy "Lunar Strain: Part 1" je naplánováno na 21. srpna. Zájemci o bližší informace nechť směřují na oficiální stránky této komiksové série, kde jsou k dispozici charakteristiky postav, či hrubý nástin dějové linky.

Na závěr ještě trošku retrospektivních informací o "Sounds of a Playground Fading". To vyšlo u Century Media Records 15. června 2011 a jednalo se o první album bez zakládajícího člena Jespera Strömblada, jenž opustil kapelu rok před jeho vydáním.

Další info o novince Kataklysm

11. srpna 2013 v 10:35 | Ježura |  Music News
Kanadští Kataklysm chystají vydání nového alba. Jak je již delší dobu známo, novinka ponese jméno "Waiting for the End to Come" a nyní byl zveřejněn její artwork. Vytvořil ho Peter Sallai a frontman Maurizio Iacono o něm pravil toto: "Artwork desky zobrazuje dítě, které představuje lidskou nevinnost, pokryté špínou a krví životních zkušeností. Před ním pak jeho smrt zobrazenou jako smrtku, která přišla, aby odvedla jeho duši - do posmrtného života nebo do záhrobí. To záleží na fanoušcích, jak si to vysvětlí. Nakonec je to přechod mezi životem a smrtí."

Desku doprovodí rovněž videoklip, který vznikne v průběhu srpna v srbském Bělehradě pod vedením režiséra Ivana Colice z iCode Productions (spolupráce s Ex Deo, Soilwork, Moonspell, Alestorm nebo Kamelot), jenž už pro Kataklysm natočil klip ke skladbě "Push the Venom". Klipu se dočká písnička "Elevate" a podle kapely půjde o "mistrovské dílo chaosu vystavěného okolo ideálu smrti, životního smyslu, lidského faktoru a semikomatózního stavu, ve kterém většina dnešních lidí žije". Maurizio ztratil pár slov i na toto téma: "Stručně řečeno věříme, že jsme napsali nejintenzivnější spletitou zápletku, jakou kdy kdo napsal pro death metalový videoklip. Odvážné prohlášení? No, máme velké nápady a abychom je mohli uvést v život, potřebujeme k tomu šílené vizuály. Najali jsme člověka, který má koule a umělecký potenciál k vykonání takového úkolu, plus jeden z nejlepších evropských týmů pro práci se speciálními efekty, aby mu kryl záda. Je čas zvednout sázky. Jsme zpátky a jdeme do toho pěkně zostra."

Novinku Kataklysm nahráli s bubeníkem Olim Beaudionem (ex-Neuraxis), který s kapelou rovněž odehraje všechny oznámené koncerty. Oli Beaudoin nahradil Maxe Duhamela, který si dal od muziky na neurčito pohov, aby se mohl vypořádat se závislostí na alkoholu.

Nástupce desky "Heaven's Venom" z roku 2010 vyjde v říjnu u Nucleat Blast Records objeví se na něm mimo jiné skladby "If I Was God… I'd Burn It All", "Under Lawless Skies" nebo "Kill the Elite". Co se týče formátů, zatím je známo, že "Waiting for the End to Come" vyjde jak na CD, tak v limitované edici na kazetě.


Deaf & Dumb - Evildarkrooted... Total Dumb

10. srpna 2013 v 22:14 | Stick |  Recenze
Severočeská mlátička Deaf & Dumb vznikla v roce 1994 a od roku 1995 se vcelku výrazně projevovala na undergroundové scéně, především v kruzích grindcoru a death metalu. Patřili k natolik výrazným spolkům, že si jich po prvním demu všimli Epidemie Records a dostali nabídku na koncerty i vydávání sedmipalcových splitek a EP. Po roce 1999 však svou snahu zabalili, aby se v roce 2012 hydra opět probudila k životu v trochu rozšířenější a pozměněné sestavě. Základ v podobě kytaristy Leoše Virglera a basáka Standy Frkaly však zůstal zachován. Na oslavu znovuobnovení a vydání nového materiálu po třinácti letech byly znovu vydány staré nahrávky, obohacené o pět nových skladeb, a to v rámci kompletu "Evildarkrooted... Total Dumb", nyní však pod Bizarre Leprous Production. S novou tvorbou se do názvu také vloudilo slovíčko Relics. Tudíž kapela nyní funguje pod názvem Deaf & Dumb Relics.

CD obsahuje demíčko "Evilive" z roku 1995, dále se na něm se nachází EP "Lightnessdark", vydané již pod značkou Epidemie Records, a část ze splitu s Imperial Foeticide, "Uprooted... / Pandemie of People's Decadence". Poslední část obsahuje nový materiál pod názvem "Relics of the Ancient Technology". Popravdě nemám příliš tušení, nakolik výrazné postavení či kultovní status tato smečka mezi grinders má, ale pokud vydavatel uzná za vhodné vypustit takový komplet, tak úplně o bezvýznamnou smečku asi nepůjde. I podle internetových reakcí na vydání lze vidět, že spousta staromilců to oceňuje a ještě víc je těší, že kapela opět pokračuje ve tvorbě, byť se samozřejmě směřování za tu dobu změnilo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Bizarre Leprous Productions]

Novinky u Cadaveria

10. srpna 2013 v 18:15 | Monsterfuck |  Music News
[JAKO PEKLO!] HORKÝ LETNÍ VÝPRODEJ

Tento měsíc je čas na výprodej hrobky CADAVERIA! Od 5. srpna do 31. srpna si můžete objednat set 3 CD za velmi pěknou cenu i se slevou na dopravu!

Tohle nabízíme:

Itálie - The Shadows' Madame + In Your Blood + Horror Metal Undead Edition za 33 Euro (2.70 Euro sleva na cenu věcí a 2.10 Euro na dopravu. Celkem ušetříte 4.80 Euro!)

Zbytek Evropy - The Shadows' Madame + In Your Blood + Horror Metal Undead Edition za 35 Euro (2.70 Euro sleva na cenu věcí a 2.80 Euro na dopravu. Celkem ušetříte 5.50 Euro!)

Zbytek světa - The Shadows' Madame + In Your Blood + Horror Metal Undead Edition za 33 Euro (2.70 Euro sleva na cenu věcí a 3.80 Euro na dopravu. Celkem ušetříte 6.50 Euro!)

Všechny "[Jako peklo!] horké letní objednávky" dostanou zdarma připínáček s logem kapely.

Na co čekáte? Rychle, hned objednávejte!
Klikněte zde: http://www.cadaveria.com/web/shop/pack-of-3-cds/

NOVÝ KONCERT

S potěšením oznamujeme, že CADAVERIA byla pozvána na ročník 2013 italského Horror Festu v Nettuno (Řím).

Na pódiu budeme v pátek 6. září! Koncert na pláži, vstup zdarma!

Festival se odehrává od 30. srpna do 7. září a zahrnuje i přítomnost velkých hororových režisérů jako Dario Argento, Pupi a Antonio Avati, Tom Savini.


-----

HOT [LIKE HELL!] SUMMER SALE

It's time for sales at CADAVERIA's crypt this month! From August 5th to August 31st you can order a set of 3 CDs at a very nice price, getting a discount on shipping too!

Here we go:

Italy - The Shadows' Madame + In Your Blood + Horror Metal Undead Edition @ 33 Euros (2.70 Euro discount on items price and 2.10 Euro on shippings. Total saving 4.80 Euros!).

Rest of Europe - The Shadows' Madame + In Your Blood + Horror Metal Undead Edition @ 35 Euros (2.70 Euro discount on items price and 2.80 Euro on shippings. Total saving 5.50 Euros!).

Rest of the world - The Shadows' Madame + In Your Blood + Horror Metal Undead Edition @ 38 Euro (2.70 Euro discount on items price and 3.80 Euro on shippings. Total saving 6.50 Euros!).

All 'Hot [LIKE HELL!] Summer Orders' will include a free pin with the band's logo.

What are you waiting for? Hurry up, order now!
Click here: http://www.cadaveria.com/web/shop/pack-of-3-cds/

NEW LIVE DATE

We are pleased to announce that CADAVERIA has been invited at 2013 edition of the Italian Horror Fest in Nettuno (Rome).

We will be on stage on Friday, September 6th! Concert at the beach, free entrance!

The festival takes place from August 30th to September 7th, and includes the presence of great horror directors such as Dario Argento, Pupi and Antonio Avati, Tom Savini.

Info: http://www.italianhorrorfest.com/

Facebook event here: https://www.facebook.com/events/212680862199771/

[tisková zpráva kapely]

Nové EP Synsophony

10. srpna 2013 v 16:25 | Monsterfuck |  Music News
Synsophony jsou experimentálním projektem, který kombinuje doom drone a dark ambientní hudbu. Jejich debutové EP, které vychází 13. srpna u Acephale Winter Productions, je nyní k dispozici k poslechu.


S důrazem na rozmanitost vlivů se Synsophony nebojí prozradit svou lásku k hudbě všeho druhu - od metalu přes elektroniku až ke klasice - s úsilím vytvořit muziku, které bude stejně psychedelická jako děsivá. Narazte si sluchátka, vytočte basy a hlasitost a užívejte si!

-----

Synsophony are an experimental project, mixing doom drone and dark ambient music. Their debut EP, out on August 13th via Acephale Winter Productions, is now available for streaming.


Drawing on a diversity of influences, Synsophony are not scared to betray their love of music of all types - from metal to electronica to classical - in an effort to make music that is as psychedelic as it is
terrifying. Stick on your headphones, crank up the bass and volume, and enjoy!


[tisková zpráva skupiny]

Satyricon s kompletními detaily o nové desce

10. srpna 2013 v 13:31 | Monsterfuck |  Music News
Obal osmé dlouhohrající a zároveň eponymní desky norských black metalistů Satyricon tu již sice jednou proběhl, nicméně kapela v mezičase zveřejnila další informace o své novince. Nejprve ovšem připomeňme již známá fakta - počin "Satyricon" vyjde 8. září u Roadrunner Records, jeho produkce se ujal osobně frontman Sigurd "Satyr" Wongraven, mix si vzal na starost Adam Kasper. Mimoto se na desce jako host objeví zpěvák Sivert Høyem, známý především z rockové kapely Madrugada. Kromě toho se Satyricon na turné ke své novince podívají zpět do České republiky, kde vystoupí 30. listopadu v Praze v klubu Nová Chmelnice.

A nyní k informacím novým. Tou první jsou formáty, v nichž "Satyricon" vyjde. Nebude chybět digipack CD a ani LP hned ve čtyřech různých provedeních - černá barva, průhledná, rudá průhledná a černočervená. Kromě toho Satyricon vyrobili 50 ručně psaných kusů textu skladby "Our World, It Rumbles Tonight" - vlastnoručně je napsal bubeník Frost a každý kus je podepsán Satyrem i Frostem. Těchto 50 kusů bude rozděleno mezi 50 náhodně vybraných předobjednávek alba.

Poslední zveřejněnou věcí ohledně "Satyricon" je finální seznam písní. Poslední tři jsou bonusy, jež se objeví na digipackové edici. Tracklist tedy vypadá následovně:

01. Voice of Shadows
02. Tro og kraft
03. Our World, It Rumbles Tonight
04. Nocturnal Flare
05. Phoenix
06. Walker Upon the Wind
07. Nekrohaven
08. Ageless Northern Spirit
09. The Infinity of Time and Space
10. Natt
11. Phoenix (Recording Session Mix) [bonus]
12. Our World, It Rumbles Tonight (Deeper Low Mix) [bonus]
13. Natt (Wet Mix) [bonus]

KULT: podpis smlouvy s Folter Records a zveřejnění nového songu

10. srpna 2013 v 11:38 | Monsterfuck |  Music News
Díky několika dřívějším problémům se sestavou si italští black metalisté KULT museli vzít tříletou přestávku. Noví členové byli nalezeni a současná sestava obsahuje aktuální i minulé členy kapel jako ENTHRONED, GLORIOR BELLI nebo TUMULUS ANMATUS. Nyní skupina podepsala smlouvu s německým labelem Folter Records na vydání následovníka alba "Winds Of War" z roku 2006 (Debemur Morti Productions). Druhá deska se jmenuje "Unleashed From Dismal Light" a bude pokračovat ve vysoké kvalitě jejich předchozích počinů.

Prvním důkazem, který to potvrzuje, je nová skladba s názvem "Specter's Recurrence", kterou si můžete poslechnout zde: http://www.youtube.com/watch?v=usXaalWa3QU

Tracklist:
1. Specter's Recurrence
2. Malicious Metamorphosis
3. Exercitus Mortorum
4. To Flagellate Life
5. Raging Curse Upon Man
6. Into Deadly Coils
7. Sons of Nightfall
8. Senza Pace

Více informací o KULT najdete zde:

-----

Because of several line up problems in the past, Italian Black Metallers KULT had to take a three years break. New members were found and the current line up features current and past members of bands like ENTHRONED, GLORIOR BELLI or TUMULUS ANMATUS. Now the band has signed a deal with the German label Folter Records to release the successor of 2006's album "Winds Of War" (Debemur Morti Productions). The second album is named "Unleashed From Dismal Light" and will continue the high quality of their previous releases.

A first proof to underline that is the new song called "Specter's Recurrence" which can be listened here: http://www.youtube.com/watch?v=usXaalWa3QU

Tracklist:
1. Specter's Recurrence
2. Malicious Metamorphosis
3. Exercitus Mortorum
4. To Flagellate Life
5. Raging Curse Upon Man
6. Into Deadly Coils
7. Sons of Nightfall
8. Senza Pace

More information about KULT can be found here:

[tisková zpráva]

Informace o novince Master

10. srpna 2013 v 10:03 | Monsterfuck |  Music News
Death metaloví veteráni Master sice vydali svou poslední desku "The New Elite" v červenci loňského roku, ale už za necelé dva měsíce přijdou s jejím následovníkem. Celkově dvanáctá velká studiovka se bude jmenovat "The Witchhunt" a k dispozici bude od 27. září u firmy F.D.A. Rekotz jako download, CD a LP. Vinyl bude k mání hned v několika verzích - v regulérní černé barvě, v bílé barvě (plus plakát, limitace 200 kopií) a průhledné modré barvě (plus plakát a nášivka, limitace 100 kopií).

"[Album] obsahuje 11 nových omračujících songů shnilého klasického death metalu, chytlavých a rozmanitých americkým způsobem, klasickým způsobem, jak by death metal měl znít. Silná masivní produkce demonstruje vynikající skladatelskou a hráčskou úroveň. Master jsou zpátky v nejlepší formě za poslední roky a na 'The Witchhunt' napsali další death metalový milník, postavili nové patro svému vlastnímu monumentu," zazní ve zprávě labelu.

Tracklist "The Witchhunt":
01. The Witchhunt
02. Plans of Hate
03. Another Suicide
04. Waiting to Die
05. The Parable
06. God of Thunder
07. Remove the Clowns
08. Raise Your Sword
09. Wipe Out the Aggressor
10. Manipulated to Exterminate
11. The American Dream