Srpen 2013

Blackmore's Night - Dancer and the Moon

22. srpna 2013 v 22:58 | Ježura |  Recenze
Blackmore's Night zaujímají v mém srdci velmi zvláštní místo. K jejich starým deskám jsem přilnul přibližně v době, kdy vydali album "Ghost of a Rose", tedy někdy před deseti lety, a ačkoli jsem tehdy neměl páru, kdo to je Ritchie Blackmore, muzika, kterou se svou manželkou tvořil, si mě získala. Bylo to něco naprosto odlišného od všeho toho rádiového balastu, mělo to duši, jedinečnou atmosféru a jak jsem postupem let zjistil, bylo to zatraceně dobré. Blackmore's Night mi od té doby dělali společnost několik let, než jsem je s postupným objevováním metalového žánru odložil do škatulky srdcovek, ve které jsem čas od času zašmátral a i jejich prostřednictvím si připomněl nostalgii mých prvních hudebních krůčků. Jak jsem však zjistil při průzkumu novějších zářezů do diskografie Blackmore's Night, počínaje albem "Village Lantern" se z jejich hudby něco alespoň pro mě důležitého vytratilo a až na pár jednotlivých skladeb už mě tvorba kapely najednou nic moc nenabízela. Přesto ve mně ale letošní novinka zažehla opatrnou naději, že by se mohly ledy pohnout a že by Blackmore's Night třeba mohli nahrát album, které mi vrátí důvěru v jejich hudbu. Jakkoli jsem desky "Village Lantern" počínaje v podstatě neposlouchal, "Dancer and the Moon" jsem dopřál dostatek času na to, aby mě o svých kvalitách přesvědčila, jenže jak to tak vypadá, ani tentokrát se moc neurodilo...

Tedy neurodilo... Ono se to asi dost zásadně odvíjí od toho, co po Blackmore's Night člověk žádá. A komu je po chuti tvář, kterou kapela nastavuje v posledních letech, "Dancer and the Moon" se mu do noty nepochybně strefí. Všechno zásadní se totiž zdá být na svém místě. Zadumaný bard Ritchie si sóluje na některý ze svých četných strunných nástrojů, blonďatá a usměvavá Candice svým hezkým hlasem zpívá hezké melodie, svým šest set let starým vzorům zuby nehty se blížící nástroje rozličných tvarů dodávají nezbytný renesanční feeling... Tohle všechno je zde přítomno stejně jako v heroických dobách "Under a Violet Moon" nebo "Fires at Midnight", tak kde je tedy problém? Problém je v tom, že to, co Blackmore's Night produkují dnes, jsou většinou prachobyčejné písničky, kterým i přes nezpochybnitelný skladatelský jazyk chybí autenticita folk rockově zpracovaných tradičních nápěvů nebo elektrizující magie vlastní tvorby, které dříve když ne zcela dominovaly, tak alespoň efektivně vyvažovaly naivní přívětivost, která měla v tvorbě vždy své místo. Jenže po autenticitě i magii zbylo jen pár nejasných stop a zůstala akorát ta naivní přívětivost, která sama o sobě dělá mnoho škody a užitku jen minimum.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sombres Forêts - La mort du soleil

22. srpna 2013 v 20:22 | Monsterfuck |  Recenze
Kanada možná na první pohled není úplně nejmetalovější zemí na světě, přesto odsud pochází pár dost velkých kapel, jež výrazně promluvily do svých žánrů… Voivod, Annihilator, Kataklysm, Cryptopsy, Justin Bieber… ne, sorry, ten poslední tam nepatří. K čemu se však chci dostat, je to, že jak už tomu tak bývá u států, u nichž to tak na první pohled nevypadá, i v Kanadě je silné undergroundové podhoubí se spoustu kvalitní hudby a místní scéna zdaleka jen nekončí u těch pár opravdu známých formací, jejichž příklady byly výše jmenovány. Obzvláště specifická je v tomto ohledu provincie Quebec, v níž se nachází nebývalé množství výtečného black metalu. A právě sem spadá i jednočlenný projekt Sombres Forêts

Osobně jsem se k hudbě Sombres Forêts dostal již s výborným debutem "Quintessence" z roku 2006, jenž přinesl působivý black metal ve středním tempu, sice s trošku horším zvukem, ale zato opravdu silnou atmosférou. Formálně by se tomu možná mělo říkat depressive black metal, ale to mi přijde jako blbost, protože na tom nic depresivního neslyším, je to spíše taková hudba na rozjímání… depressive black je třeba Silencer, ale ne tohle. Nicméně hlavní je to, že šlo o moc dobrou záležitost, dodnes mám tu desku rád a čas od času si ji s obrovskou chutí pustím. Pokračování přišlo o dva roky později v podobě "Royaume de Glace", které jelo ve více či méně podobném duchu jako "Quintessence", jen přineslo kvalitnější zvuk, a přestože ani toto album dozajista nepostrádá kvalitu, debut mám s odstupem času i přes technické nedokonalosti prostě radši. Poté se však na Sombres Forêts trochu zavřela voda. Annatar, jediný člen skupiny, se ještě v roce 2009 podílel se dvěma kolegy ze spřízněných Gris na jednorázovém projektu Miserere Luminis a poté pár let ticho. Sice se poprvé už začátkem roku 2010 objevila první zprávička o tom, že je třetí dlouhohrající počin Sombres Forêts v přípravě, nicméně se ty přípravy podle všeho trochu táhly, a tak deska vyšla až v letošním roce, tedy po pěti letech, pod názvem "La Mort du Soleil"

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Break the Rules - The New Beginning

22. srpna 2013 v 18:27 | nK_! |  Recenze
Při vyslovení jména Break the Rules se asi momentálně málokomu cokoliv vybaví. Není ani divu, jedná se o velice mladou, ale neméně akční metalcorovou partičku z Prahy, která před nedávnou dobou vydala své debutové album "The New Beginning", o kterém si dnes trochu popovídáme. Směle do toho!

První věcí, která posluchači okamžitě luskne jednu za ucho, je technická kvalita novinky. Od kapely, která se na scéně pohybuje nějaké tři roky a věkový průměr osazenstva se ustaluje na stářím nezkažené devatenáctce, bych čekal opravdu cokoliv, ale rozhodně ne tak vypilovaný zvuk a parádní mix. Smekám a rovnou se zmíním i o samotném nástrojovém obsazení. To je totiž navzdory všem očekáváním tak dobré, že by i mnoho starších kolegů mohlo s klidem zblednout závistí. Hráčské výkony jsou stoprocentní, zvuk vyvážený a nestává se, že by některý z nástrojů pod ostatními zanikal.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Break the Rules]

Muzikanti z Gloom či Raw založili novou kapelu s názvem SAVAGE ASSAULT

22. srpna 2013 v 17:41 | Monsterfuck |  Music News
Muzikanti z Gloom či Raw založili novou kapelu s názvem SAVAGE ASSAULT

SAVAGE ASSAULT. Tak zní název nové metalové kapely z Prahy, která právě vydává své debutové třískladbové demíčko. Kdo nyní čeká nezkušenou partu zelenáčů, je na nesprávné adrese. SAVAGE ASSAULT dali dohromady známí muzikanti pražské metalové undergroundové scény, jako je například kytarista Raw Raďous či bubeník Gloom (také zakladatel Škworu) Franta Vadlejch. Ačkoliv sestava nasvědčuje spíše tomu, že se jedná o pouhý projekt, Raďous, který je hlavní duší SAVAGE ASSAULT, dává jasně najevo, že tomu tak není. SAVAGE ASSAULT je regulérní kapela, která se nyní chystá na útok na česká pódia!

"Kapelu jsem založil vloni s bývalým basákem Aposiopesis Daliborem Beinhauerem," vzpomíná Raďous. Jak už to tak bývá, k rozhodnutí založit novou metalovou smečku došlo v hospodě. "I když mám své Raw, skoro celý rok jsem přemýšlel, že bych ještě vytvořil něco jiného - dynamičtějšího a hutnějšího. To se mi se SAVAGE ASSAULT splnilo."

Tři skladby, které naleznete na www.bandzone.cz/savageassaultprojekt, vznikaly ve studiu Hostivař. "Se zvukem jsem maximálně spokojený! Mám z toho radost," říká Raďous a dodává: "Touto nahrávkou jsme chtěli v první řadě zjistit, zda má v dnešní době ještě vůbec smysl rozjíždět kapelu. A zda se budeme lidem líbit."

V této chvíli kapela hledá druhého kytaristu. První koncerty jsou nachystány na přelom letošního podzimu a zimy.

Sestava kapely: Ještěr - zpěv, Dalibor Beinhauer - basa, Mára "Pigmej" - basa, Raďous - kytara, Franta Vadlejch - bicí

Kontakt: www.bandzone.cz/savageassaultprojekt (e-mail - radous.kpy@seznam.cz)

[tisková zpráva]

Six Degrees of Separation a Isacaarum chystají novinky

22. srpna 2013 v 14:44 | Monsterfuck |  Music News
>>> Domácí Six Degrees of Separation hlásí, že jejich pátá dlouhohrající nahrávka je již natočena, její vydání ovšem proběhne až v prosinci letošního roku, a to po hlavičkou MetalGate Records. Více informací o novince prozatím není známo.

Předchozí album Six Degrees of Separation se jmenovalo "Of Us" a vyšlo 10. ledna 2010 u Triotus Production, vlastní značky skupiny. Počin se objevil v podobě digipack CD, nahrávání, mix i mastering proběhl ve studiu Šopa pod dohledem producenta Stanislava Valáška.

>>> Grindoví matadoři Isacaarum vstoupili 12. srpna do studia Hellsound a pracují zde na své sedmé řadovce, která se bude jmenovat "Whorecraft". Kapela oznámila, že nahrávání je již hotové a aktuálně se jde na předběžný mix; finální mix a mastering je naplánovaný na druhý víkend v září. Na desce by se mělo objevit devět songů, a pokud vše půjde plánu, měl by počin vyjít ještě v září pod křídly MetalGate Records. Pár fotek z nahrávání "Whorecraft" najdete na Facebooku kapely.

První ukázku z "Whorecraft" v podobě hrubého mixu songu "Born for Porn" si můžete pustit na YouTube.

Poslední fošna Isacaarum nesla název "Vaseline" a vyšla 7. července u Obscene Productions.

BLAKE SCHWARZENBACH (USA, Forgetters; ex-Jawbreaker, Jets to Brazil)

22. srpna 2013 v 10:53 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
BLAKE SCHWARZENBACH
(USA, Forgetters; ex - Jawbreaker, Jets to Brazil)

29. srpna 2013
Praha, Kavárna Potrvá
start 20.00, vstup 200 Kč
support: PELETON (CZ)

Blake Schwarzenbach je bývalým frontmanem legendárních kapel Jawbreaker a Jets to Brazil. Často bývá označován za jednoho z kmotrů emo, ale pozor - bavíme se o 90. letech, kdy ještě tohle označení nebylo v souvislosti s hudbou bráno jako nadávka. Schwarzenbachovy kapely vždycky vycházely z punku a ačkoli žádná z nahrávek nevyšla na legendárním Dischordu, dá se jeho přístup chápat jako obdoba toho, co dělaly Dischord kapely právě na počátku 90. let.

V Kavárně Potrvá však Schwarzenbach vystoupí bez záchranné sítě. Jen on a kytara. Setlist jeho sólových vystoupení je obvykle průřezem celé jeho dosavadní tvorby. Jawbreaker ani Jets to Brazil v Česku nikdy nehráli a tak máte jedinečnou možnost poslechnout si jejich klíčové skladby v intimním podání, které dá lépe vyniknout i jeho textařským kvalitám.

Předkapelou bude nové české trio Peleton, která zní jako mix Beat Happening a Antelope.

Informace o Blake Schwarzenbachovi se dočtete na blogu jeho současné kapely: http://forgetters.blogspot.com

Těšíme se na vás!
Silver Rocket a Pedro

[tisková zpráva pořadatele]

Brutal Assault 18: Jaroměř - Josefov, 7.-10.8.2013 (část 4)

21. srpna 2013 v 22:00 | Monsterfuck / Ježura / Prdovous |  Reporty
Monsterfuck: Po Primordial v mém případě následuje přestávka dvou kapel, byť minimálně na Centurian bych normálně mrknul rád, ale je to holt nevýhoda podobných velkých festivalů - prostě nejde vidět všechno, jinak by člověku ty nohy upadly. Každopádně jsem se pod hlavní pódium dostavil až v době, kdy přišel čas na jednu norskou progresivní lahůdku, ale jak se záhy ukázalo, zas tak chutná záležitost to nakonec nebyla a popravdě šlo o jedno z největších zklamání letošního Brutal Assaultu. Nejdříve nastupují samotní Leprous, kteří svou cca půl hodinku odehráli v pohodě. Ze studia mě nikdy moc nebrali, ale živě jim to fungovalo. Inteligentní, ale nijak extrémně nepochopitelná progrese byla moc příjemná, stejně tak jako oblečení ve společenském, což byla oproti všem okolo příjemná změna. Pánové podali soustředěný a moc dobrý muzikantský výkon, ale zároveň s tím bylo znát, že jim to nijak nebrání v tom si koncert užívat i tak. Kupodivu mi nijak nevadil ani trošičku afektovaný vokál Einara Solberga. Hlavní hvězdou Leprous však pro mě byl kytarista Tor Oddmund Suhrke, jenž hrál opravdu perfektně. Kromě toho - jen pro zajímavost - se jednalo o poslední koncert Leprous s baskytaristou Reinem Blomquistem. Až sem všechno v nejlepším pořádku. Jenže pak Leprous odešli a za pár vteřin se vrátili s velkým učitelem Ihsahnem - a zde přišlo to obrovské zklamání. Ten chlap je samozřejmě neskutečný muzikant a i na Brutal Assaultu udivoval tím, s jakou přirozenou lehkostí klouzal po hmatníku kytaru - ačkoliv i kolegové z Leprous, kteří mu dělají živou kapelu, jsou jistě skvělí instrumentalisté, přišlo mi, že minimálně oba kytaristé samotnému mistrovi ne úplně stíhají. Jenže přesto všechno to prostě nebylo ono a popravdě mě to - při vší úctě, kterou k Ihsahnovi a jeho muzice rozhodně chovám - dost nudilo. Zcela jistě se na tom podepsal i přeřvaný a ne moc srozumitelný zvuk, jenž nebyl úplně ideální ani na samotné Leprous, ale s přidáním třetí kytaru to šlo úplně do kopru a poslouchat se to skoro nedalo. Výběr skladeb byl sice docela pěkný, ale ani to nepomohlo, hodně zamrzela absence saxofonu, který by snad byl lepší z playbacku, než jej zkoušet suplovat klávesami a vokální onanií. To vše zamrzí o to víc, když si člověk vzpomene, jak skvostné vystoupení na tom stejném pódiu Ihsahn odehrál před třemi lety. Ježurovi nevěřte, protože pro něj je Ihsahn bůh a nikdy proti němu neřekne křivé slovo, fakt to bylo obrovské zklamání.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Månegarm – Legions of the North

21. srpna 2013 v 21:15 | Prdovous |  Recenze
Představte si, že jste kapelou fungující na viking metalové scéně dobře osmnáct let, přičemž za tu dobu nastřádáte na své konto šest vysoce hodnocených řadovek a vývoj začínající u řízného black metalu a končící až u vyzrálé směsky melodického blacku s folkem, jenž navrch vlastní v rámci žánru těžko zaměnitelnou tvář. A teď si představte, že to celé vezmete, překroutíte na ruby, vykradete a jedním velmi nepovedeným albem pošlete do kytek.

Přesně to se Månegarm povedlo v případě sedmého dlouhohrajícího alba nesoucího název "Legions of the North". Už když krátce po vydání předchozího alba "Nattväsen" kapelu opustil jeden ze zakládajících členů kapely, basák Pierre Wilhelmsson, říkal jsem si, že je něco tak nějak špatně. Obzvlášť, když okolnosti jeho odchodu jsou značně nejasné, podle všeho byl prostě vyhozen a navrch za jeho osobu kapela ani nenašla náhradu, instrumentu se prostě chopil zpěvák Erik Grawsiö.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Autopsy - The Headless Ritual

21. srpna 2013 v 20:15 | Stick |  Recenze
Kapela Autopsy, která stála spolu s dalšími u zrodu death metalového žánru s gore tématikou, udělala fanouškům největší radost, když se v roce 2011 po šestnácti letech vrátila na scénu s deskou "Macabre Eternal", na které bubeník a zpěvák v jedné osobě (a legenda žánru, vždyť odbouchal i legendární "Scream Bloody Gore" slovutných Death) Chris Reifert oprášil své textové umění plné krve, lebek a zombií, jelikož razí názor, že když death metal, tak jedině gore. Společně s ostatními kumpány uvařil opět chutný gulášek, který potěší především staromilce.

Jejich death metal je totiž skutečně starý, ale pozor, nikoliv ve smyslu, že by neměl sílu a koule. To právě naopak oproti hromadě moderních přetechnizovaných hovadin má. Jen se drží klasiky, kterou načali již na debutovém "Severed Survival". Jen s tím rozdílem, že dnešní doba zvukově podobnému chlívu přeje. Zvuk je totiž organický, čitelný, ale přesto je namíchaný tak, aby to v sobě mělo i trochu brajglu. Jak vyplývá z mých předchozí slov, technika tu není skutečně primární, nejtechničtější jsou tu snad sóla a ani ta nepatří k tomu nejtěžšímu, co lze zahrát. Hlavní je energie, zábava a na koncertech moshpit!

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Toxic Holocaust vydají novou placku

21. srpna 2013 v 18:21 | Monsterfuck |  Music News
Zámořští thrash metalisté Toxic Holocaust ohlašují, že dokončili práce na své nové dlouhohrající fošně, která bude v jejich případě už pátou řadovkou. Novinka se bude jmenovat "Chemistry of Consciousness". Počin vyjde 29. října pod hlavičkou Relapse Records a nabídne celkem 12 songů. Obálka je k vidění napravo.

"Chemistry of Consciousness" si kapela nahrála sama, mix pak odevzdala do GodCity Studio do rukou Kurt Balloua z Converge, závěrečný mastering posléze proběhl v Audiosiege Engineering a postaral se o něj Brad Boatright (Sleep, From Ashes Rise, Nails).

Joel Grind, hlavní mozek skupiny, o "Chemistry of Consciousness" říká následující: "S nadšením mohu oznámit, že nová nahrávka Toxic Holocaust byla dokončena. Stejně jako posledně jsme si ji nahráli sami, ale na mix jsme tentokrát měli našeho kámoše Kurta Balloua. Zní to drtivě! Spousta a spousta zkreslení! Hudebně jsem se oproti poslední desce vydal víc do punkového teritoria, ale pořád jsem zachoval sound Toxic Holocaust. Těším se, až to všichni uslyší!"

Předchozí album neslo název "Conjure and Command" a vyšlo v červenci 2011 rovněž u Relapse Records. Šlo o první řadovku, kterou si Joel Grind nenahrával sám, ale Toxic Holocaust ji natáčeli jako kapela. Kromě klasického CD a CD+DVD limitky se objevilo i množství vinylových verzí - černé LP, světle zelené mramorované LP, matně žluté LP a také luxusní 2LP edice, kde druhý vinyl obsahoval živý koncert.

Novel of Sin - pátek 6. září 2013 – Event Music Bar, Hradec Králové

21. srpna 2013 v 16:24 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
pátek 6. září 2013 - Event Music Bar, Hradec Králové

V pátek 6. září 2013 se bude v klubu Event Music Bar v Hradci Králové konat koncert italské kapely NOVEL OF SIN. Tento horkokrevný kvintet z Ravenny produkuje velmi energickou hudbu, v níž se kloubí moderní metal a zatěžkaný, hutný deathcore. Od svého vzniku v roce 2007 stihla tato skupina odehrát stovky vystoupení po celé Evropě, a to jak na pódiích velkých festivalů, tak i v klubech vedle takových význačných jmen, jakými jsou Suicide Silence, Bleed from Within, Betraying the Martyrs, After the Burial ad.

Českou death metalovou scénu budou zastupovat luhačovičtí RENEWAL. Kořeny této velezkušené kapely sahají až do roku 1994, ale kvůli relativně častým personálním změnám, ke kterým v minulosti docházelo, se nedostali do tak širokého povědomí, jaké by si zasloužili. Přitom díky vyhranosti současných členů je jejich živá prezentace vždy technicky velmi precizní a svou perfektní sehraností tvoří nekompromisní zvukový buldozer.

Mírně odlišný přístup k tvrdé hudbě předvedou F. A. KING ze Železného Brodu. Tato koncertně nesmírně aktivní skupina kombinuje syrový hardcore, houpavé rytmy a štěkavý, místy až rapový vokální projev. Poprvé se v Hradci Králové představí i zcela nové deathcorové seskupení z Hořic, SET MY BRAIN.

Myslíme i na návštěvníky z okolí Hradce Králové, proto otevřeme už v 17 hod., abychom mohli skončit nejpozději ve 22:00. Díky tomu bude možné pohodlně stihnout spoje, které jedou do:

- Pardubic ve 22:40
- Jaroměře ve 22:39
- Týniště ve 22:33
- Hořic ve 22:41
- Chlumce ve 22:43
- N. Bydžova ve 22:35

Vstupné bude pouhých 130 Kč.

NOVEL OF SIN
death/metalcore, Itálie

RENEWAL
death metal, Luhačovice

F.A. KING
hardcore/crossover, Železný Brod

SET MY BRAIN
deathcore, Hořice

Pořádá GRINDPA Booking Agency - http://www.facebook.com/Grindpa

[tisková zpráva pořadatele]

MID EUROPEAN PAGAN SIEGE TOUR 2013

21. srpna 2013 v 13:31 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
MID EUROPEAN PAGAN SIEGE TOUR 2013 - PRAHA

HEATHEN FORAY + KNAAT + ODRAEDIR + GROZA (CHERNOBOR)

Pohané pronikli do středni Evropy! Vedení se ujala rakouská pagan metalová vlajková loď HEATHEN FORAY, která oznámila nasazení nové zbraně třídy CD již s nástupem zimy. K těmto válečníkům se přidala také mladá německá družina, říkající si KNAAT. Jsou to bojovníci nemenšího odhodlání a stejného přesvědčení. Jejich družina se zapsala do historie zejména svými činy na bojišti Paganfest v domovském městě Mnichově, kde poměřili síly s jinými houževnatými válečníky. Vojsko je vytvrzeno také formací ODRAEDIR, jejichž řinkot výzbroje je předlohou epickým bojovným písním.

Formace útočné flotily je lokálně podpořena místními vzbouřenci - v Praze folk metalovou skupinou Groza (přejmenovaní Chernobor), v Brně kapelami Dark Seal a Silvou Nigrou. Ohně vzplanou dle následujícího bitevního plánu:

13.09.2013 - Prag (Czech Republic) - RC Kain
14.09.2013 - Brno (Czech Republic) - KD Melodka
15.09.2013 - Wien (Austria) - Escape
16.09.2013 - Graz (Austria) - Explosiv
17.09.2013 - München (Germany) - Backstage
18.09.2013 - Regensburg (Germany) - Alte Mälzerei
20.09.2013 - Passau (Germany) - TBA
21.09.2013 - Klein Pöchlarn (Austria) - Fenris

HEATHEN FORAY
Pagan/Melodic-Death-Metal ze Štýrského Hradce (Austria)

KNAAT
Pagan Metal z Mnichova (Germany)
https://www.facebook.com/KnaatBand

ODRAEDIR
Pagan/Folk-Metal z Prahy (Czech Republic)

CHERNOBOR (ZASTÁVKA PRAHA) (přejmenováni na GROZA)
Folk-Metal z Prahy

SILVA NIGRA (ZASTÁVKA BRNO)
Black-metal Ostrava, Havířov, Karviná

DARK SEAL (ZASTÁVKA BRNO)
Paganized Black-Metal z Brna
PRAHA
Otevření: 19:00 / první kapela: 19:30
Místo: RC Kain Praha
Vstup: 120Kč

BRNO
Otevření: 18:00 / první kapela: 18:30
Místo: KD Melodka
Vstup: 150Kč

[tisková zpráva pořadatele]

Aerodrome Festival 2013: Praha - Incheba, 14.8.2013

20. srpna 2013 v 22:35 | Seda |  Reporty
Dne 14. srpna se v pražských Holešovicích uskutečnil první ročník Aerodrome Festivalu, který ve svém line-upu obsahoval pouze čtyři kapely, mezi nimiž však vyčnívalo jedno velké jméno, a to System of a Down, jedna z nejoblíbenějších kapel současné scény. Alba typu "Toxicity" nebo "Mezmerize" jsou mezi lidmi ceněná zlatem a není tedy divu, že veškerou pozornost přitahovali jen a pouze oni. Společně s nimi vystoupili metalcoroví Killswitch Engage, celtic punkoví Flogging Molly a punkoví NOFX. System of a Down vystoupili v Česku po dlouhých 15 letech, naposledy tu v roce 1998 dělali předkapelu legendě Slayer, v té době však Tankian a spol. nebyli ještě tak známí, a tudíž jsme se jejich plnohodnotné show dočkali až teprve letos. O akci byl velký zájem, není divu, když se kluci dali opět dohromady teprve nedávno, což je jeden z faktů, který vzbouzel pocit, že se jedná o něco výjimečného a možná už neopakovatelného. Co kdyby kapela opět přerušila svou činnost a nebyla šance je znovu vidět? Takovou příležitost si nemohl snad žádný fanoušek nechat utéct, a tak se sešlo krásných 17 000 nadšenců. Jak tedy festival probíhal?

Jelikož mě z celého akce zajímal pouze headliner, rozhodl jsem se první dvě předkapely vynechat. Z těch tří, co byly na výběr, bych se sice rád podíval na Killswitch Engage, ale protože vystupovali jako první a "protrpět" v areálu další dvě kapely mě moc nelakálo, dorazil jsem zhruba hodinu a půl před vrcholem večera a tím pádem se mohl podívat na punkery z NOFX. Punk mě nikdy nezaujal, a tak jsem to tedy bral jako nutné zlo, ale vystoupení nakonec tak špatné nebylo. Bohužel mě ale spíš bavily části mezi písněmi, NOFX nepředvedli nějak oslnivou hudbu, ale povídaní mezi mě opravdu bavilo. Bral jsem to tedy spíše jako stand-up comedian show s přestavkámi na průměrnou hudbu. Hláška "This song is about kids, because we love kids, it's called 'Fuck the Kids'" mě baví doteď, dalších tisíce narážek na černochy (ne však rasistické), utahování si z lidí u pódia, z Avenged Sevenfold a homosexuálů, určení naší nové státní vlajky a mnoho dalšího. Z hudebního hlediska mi toho v hlavě moc neutkvělo, z hlášek však většina. Jednalo se o klasický punk, který mi přijde furt stejný a nudný (a jelikož je toto metalová stránka, veřím, že se mnou většina bude zde souhlasit), některé songy byly hodně do reggae, ale že bych po koncertě musel sehnat nějaký jejich materiál a naposlouchat ho, to ne.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Obsidian Tongue - A Nest of Ravens in the Throat of Time

20. srpna 2013 v 21:22 | Monsterfuck |  Recenze
Obsidian Tongue je skupina z Massachusetts ze Spojených států amerických, která se věnuje atmosférické formě black metalu. Samozřejmě, black metal je hudba, která by dle mého skromného názoru měla stát především na atmosféře, ať už se jedná o jakoukoliv podobu žánru, nicméně zde se jedná o vyloženě takovou tu formu, kterou přímo nazýváme atmospheric black metal, což je záležitost, kterou v Severní Americe vážně umějí, zcela bezesporu jsou zde kapely, jejichž desky jsou vysoce kvalitní a které postupem času samovolně utvořily jednu z mnoha vývojových větví tohoto košatého žánru - a zrovna jednu z těch, jež ukazují, že nejen stavbou na dnes již klasických postupech 90. let může black metal fungovat. Obsidian Tongue ovšem nepatří k těm, kteří by po této pomyslné stezce severoamerického atmosférického black metalu kráčeli jako první… na úplném počátku sice nestojí, přesto se na cestu vydali teprve nedávno. Vznik skupiny se datuje do ledna roku 2009, tehdy ještě v podobě jednočlenného projektu Brendana Jamese Haytera. Na sklonku toho samého roku se k němu přidává i bubeník Greg Murphy a v této podobě fungují Obsidian Tongue dodnes. V loňském roce se objevila jejich dlouhohrající prvotina "Volume I: Subradiant Architecture" a nyní duo navazuje s pokračováním, které vychází s velice zajímavou obálkou a velice zajímavým názvem "A Nest of Ravens in the Throat of Time"

"A Nest of Ravens in the Throat of Time" je pro mě osobně premiérovým setkáním s hudbou Obsidian Tongue, protože se zmiňovaným debutem jsem tu čest neměl. Pánové se zde prezentují už jako vyzrálá skupina, která má zcela jasnou vizi, co a jak chce nebo nechce hrát, čemuž posléze odpovídá i samotná výsledná podoba nahrávky. Ta je - s naprostým klidem to můžeme říct hned - velice dobrá až skvělá a za slyšení jistě stojí. Jelikož se ovšem jedná o až přespříliš triviální verdikt, což v recenzích nemám tak úplně rád, podíváme se té desce na zoubek podrobněji, protože i přes nesporné kvality a stále platící doporučení k poslechu tu je několik věc, které by ohledně "A Nest of Ravens in the Throat of Time" zaznít měly, ať už v tom kladném nebo záporném slova smyslu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Hypnotic Dirge Records]

Eternity - Modus Odium

20. srpna 2013 v 19:29 | Kaša |  Recenze
Vždycky nestačím žasnout, jak nenápadně se ke mně dostane nové album české kapely, která už má na scéně něco odkrouceno, a přestože zrovna v tomto případě hraje styl, který vyloženě můžu, tak jsem o ní vůbec neslyšel. Přesně tohle je totiž případ ostravské úderky Eternity, která letos slaví úctyhodných 25 let na scéně a na svém kontě má - včetně aktuálního "Modus Odium" - pět dlouhohrajících alb. I když, pokud budeme mluvit čistě o Eternity, tak se kapela může chlubit "pouhými" dvaceti lety existence, protože prapůvodní jméno kapely se od Jezuit, přes Aggressor, změnilo na současné Eternity v roce 1993. Ale dost bylo nezáživné historie, pojďme k událostem aktuálním.

Novinka byla nahrána letos ve studiích Kolchoz a Denet pod technickým dohledem bývalého kytaristy Michala "Mižu" Veselky, který při závěrečném mixu odvedl velmi dobrou práci, a přestože zní album dost undergroundově, jsou kytary, basa i bicí náležitě čitelné, nikoli však uhlazené. Zejména nazvučení bicích, kdy je slyšet každý úder, je přesně podle mého gusta. Agresivní mix thrashe a death metalu, jakým Eternity nemůžou urazit, má hudebně blíže k exodusovskému pojetí thrash metalu, kdy hrají prim přímočaré, ale ne jednoduché riffy a o tu špetku death metalu se stará především zpěvák Butchek se svým growlingem, který jako by se do Eternity zatoulal od zámořských Obituary, protože svou barvou občas Johna Tardyho připomene. Sázka na klasické postupy a standardní zvuk borcům sluší, a aniž bych měl nutkání se zabývat, zda a kde jsem již daný riff či melodii slyšel v originále, poslouchá se "Modus Odium" bez větších problémů, což je hlavní.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Eternity]

Sahg chystají novinku

20. srpna 2013 v 17:48 | Monsterfuck |  Music News
Norští doomaři Sahg v současnosti chystají svou čtvrtou řadovou desku. Na rozdíl od tří předchozích počinů už však nebude pojmenována římskou číslovkou - její název zní "Delusions of Grandeur". Album by mělo vyjít 25. října pod hlavičkou Indie Recordings, jeho nahrávání proběhlo v Solslottet Studios s producentem Iverem Sandøyem (Enslaved, Krakow). Celkově by měla deska čítat přibližně 48 minut hrací doby. Obal "Delusions of Grandeur" najdete vpravo.

Ohledně způsobu nahrávání se vyjádřil zpěvák a kytarista Olav Iversen: "Natáčeli jsme to živě. Chtěli jsme zachytit momentální vášeň a organický nádech našich živých vystoupení."

Již delší dobu je na světě první singl z "Delusions of Grandeur". Jedná se o písničku s názvem "Firechild", kterou si můžete poslechnout na konci článku v YouTube videu. Krátkou upoutávku pak najdete přímo na YouTube. Kromě "Firechild" se ještě na desce objeví skladby jako "Slip Off the Edge of the Universe" nebo "Sleeper's Gate to the Galaxy".

"Delusions of Grandeur" bude koncepčním počinem, jehož zápletku vysvětluje opět Olav Iversen: "Přišli jsme s příběhem o člověku, jehož sebeklam majestátnosti ['Delusions of Grandeur' - pozn. redakce] se vystupňuje do té míry, kdy jej kompletně pohltí. Díky narůstajícímu psychopatismu a dominanci ztratí kontakt se všemi okolo sebe a izoluje se do vlastního imaginárního, psychotického světa, v němž se stane všemocným vládcem vesmíru. Jak stojí na nejvyšším místě svého království a pozoruje vše, co dobyl, znenadání uklouzne a v beztíži odpluje. Bezmocný a zbavený všech svých sil se žene hlouběji do otevřeného vesmíru, dokud nezmizí v temnotě. Je to album o tom, jak touha po moci a bohatství může narušit a zničit to, kým jsme."

Předchozí album Sahg se jmenovalo "III" a vyšlo v dubnu 2010 u Indie Recordings jako CD, CD+DVD edice a LP. Produkce se společně ujali Herbrand Larsen a Ice Dale (oba členové Enslaved) a na počinu se ještě jako baskytarista podílel Tom Cato Visnes alias King ov Hell (God Seed, Ov Hell, Jotunspor, I, ex-Gorgoroth, ex-Audrey Horne), který již na novince "Delusions of Grandeur" nehraje.


Kolaborace Alkerdeel a Gnaw Their Tongues

20. srpna 2013 v 15:25 | Monsterfuck |  Music News
Sludge/black metalisté Alkerdeel z Belgie ohlásili, že se pustili do spolupráce s nizozemským black/noise/experimental projektem Gnaw Their Tongues. Výsledkem jejich společného počínání je prý "20 minut hrůzného, zhoubného a špinavého black metalu". Počin se bude jmenovat "Dyodyo Asema" a vyjde v listopadu u Consouling Sounds na CD a LP. Krátkou upoutávku si můžete pustit v YouTube videu na konci článku.

Poslední deska Alkerdeel se jmenovala "Morinde" a vyšla 24. února loňského roku pod Consouling Sounds jako digifile CD (1000 kusů), černé LP (300 kusů), červené LP (100 kusů) a průhledné LP (100 kusů). Poslední zmiňovaná barva byla k dispozici pouze v rámci dřevěného boxu, jehož součástí bylo dále i CD, exkluzivní tričko, velký plakát, nášivka, připínáček a fotky kapely. Všechny vinylové verze vyšly ve spolupráci s firmou At War with False Noise. V lednu letošního roku pak ještě Alkerdeel vyšel split s A Den of Robbers jako 12'' LP v limitaci 333 kopií. Strana Alkerdeel se jmenovala "CM Kamp 1996" a část A Den of Robbers nesla název "Horion Jugend".

Posledním řadovým počinem Gnaw Their Tongues je "Eschatological Scatology". Materiál pro něj byl nahrán v letech 2008 a 2009, ale k vydání došlo až v červnu 2012 v podobě downloadu. Podobným způsobem se letos v únoru objevilo i nové EP "Sulfur", které vzniklo původně v roce 2009 jakožto část plánovaného splitu se Skullflower, jehož ústředním tématem měla být 1. světová válka. Nicméně ani k tomuto vydání nakonec nedošlo, takže jej Mories, jediný člen Gnaw Their Tongues, také vydal sám jako download.


Klipy od Avenged Sevenfold, Crashdïet a Ministry

20. srpna 2013 v 12:19 | Monsterfuck |  Music News
>>> Populární zámořská formace Avenged Sevenfold zveřejnila videoklip ke svému nadcházejícímu albu "Hail to the King", jehož vydání je plánováno na 27. srpna. Zvolena byla titulní písnička "Hail to the King", o jejíž zrežírování se postaral Syndrome.


>>> Aktuální album švédských Crashdïet, "The Savage Playground", vyšlo v lednu letošního roku u Frontiers Records. Kapela k němu nyní pořídila nový klip ke skladbě "Circus":


>>> S videoklipem ke své novince "From Beer to Eternity" se vytasila rovněž industriální kultovka Ministry. Nástupce počinu "Relapse" vyjde 10. září. Video bylo natočeno k songu s názvem "PermaWar":


Brutal Assault 18: Jaroměř - Josefov, 7.-10.8.2013 (část 3)

19. srpna 2013 v 20:54 | Monsterfuck / Ježura / Prdovous |  Reporty
Monsterfuck: Očekávaný slejvák se dostavil na následující Orphaned Land a nutno uznat, že to byl liják opravdu zodpovědný, takže když někdo čistě náhodou po ruce neměl pláštěnku, byl v podstatě za minutku mokrý od hlavy až k patě, což byl samozřejmě i můj případ. Ale co se samotných Orphaned Land týká… jakkoliv tuhle kapelu z desek opravdu nemám rád, strašně mě to nudí a zdá se mi to neskutečně přeceňované, na koncertech jsou naopak vždycky skvělí a ta jejich muzika má rázem úplně odlišný náboj a vyznění - jednoduše to, co mi ve studiových podobách tak vadí, v živém podání naopak velice dobře funguje, což se potvrdilo i tentokrát. I přes vydatný déšť to totiž bylo velmi příjemné vystoupení, které člověka pozitivně naladilo, ačkoliv mu na hlavu padaly proudy vody. Počasí, stávkující technika, zběsilý úprk většiny lidí s prvními kapkami ani krátká hrací doba Orphaned Land nikterak neuškodily, všichni muzikanti byli usměvaví a bylo z nich jasně cítit, že si svou hudbu doslova užívají a hrají ji s obrovským nadšením, což se na výsledku hned projeví. Asi už na tuhle skupinu budu koukat jen živě.

Ježura: Alespoň pro mě velmi očekávaný koncert přinesly následující okamžiky. Vystoupit totiž měli izraelští Orphaned Land, kteří měli před českým publikem poprvé představit nové album i nového kytaristu. A na to všechno došlo, jen se k tomu přidala trochu neočekávaná kulisa. Sotva totiž Orphaned Land spustili, spustil se i liják, který se velmi blížil tomu, co se dělo nějaký ten týden nazpět na Iron Maiden. Na všech, kteří se prozíravě nevybavili plátěnkou, takže i na mě, nezůstala nitka suchá a ačkoli se poněkud prořídlý dav bavil dobře, já se místo toho spíš všemožně křenil a proklínal počasí do padesátého kolene, takže mi na nějaké zážitky moc času nezbývalo. Je to škoda, protože až na trochu nešťastný výběr úvodní skladby předvedli Orphaned Land sice krátký, ale zato velmi příjemný koncert, který bych si za rozumnějšího počasí určitě užil. Ačkoli déšť na chvíli umlčel všechny reproduktory, sami muzikanti jako vždy rozdávali úsměvy do všech stran a spolu s deště nedbajícími fanoušky stvořili docela jedinečnou atmosféru, která vynikla zejména během osvědčeného a k situaci dokonale se hodícího fláku "Ocean Land". Dost sympatickým zjevením pak byla i banda tak deseti Izraelců, kteří se asi v polovině setu začali hlásit o pozornost a k celému tomu kouzlu okamžiku jedině přispěli... Orphaned Land překonali i vskutku biblické povětrnostní podmínky a opět potvrdili, že jejich koncerty stojí za návštěvu, takže jenom doufám, že až dojedou v říjnu do Prahy, klub nic nevytopí, protože to už by vážně nebylo fér...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Indicative - Indicative

19. srpna 2013 v 20:01 | Prdovous |  Recenze
Čtveřice mladých muzikantů zovoucích se Indicative a pocházejících z italského Palerma, které je spíše než hudbou známé mafiánským podsvětím, letos vydala svoji debutovou desku. Ačkoliv má kapela za sebou šest let existence od svého prvopočátku v březnu léta Páně 2007, svůj první počin vydala až tento rok u Qanat Records. A hned z úvodu můžu říct, že kdyby každá nová kapela vydala debutovou desku dosahující takových kvalit, jakými se může pyšnit eponymní prvotina téhle post-metalové smečky, hned by byl svět mnohem lepší místo k životu!

Hned zprvu mě neskutečně zarazilo, jak vyzrálým a dospělým dojmem tahle kapela působí, ačkoliv o ní ještě nikdo nikdy a nikde ve světě neslyšel. Ze všech kladů, které jsem našel, ani nevím, kterým bych měl začít - vzal bych to nejspíš od podlahy, respektive od základů, které dělají hudbu Indicative tak dobrou. Kvartetu rozhodně nechybí skladatelský um. Nechce se mi ani věřit, že pánové za sebou nemají žádné předchozí působení v kapelách (minimálně jsem se k žádnému nedopídil) a jedná se jen a pouze o šest let střádání nápadů. Hudebně se kapela pohybuje kdesi v progresivně post-metalových vodách ovlivněných snad math rockem a vesmírným ambientem, sem tam ještě nějakou další příměsí - a jak celek tahle na první pohled poněkud zběsilá slátanina funguje na výbornou. Pořád se něco děje, skladby jsou plné zvratů a přirozeně gradují, přičemž si mezi sebou zachovávají dostatek různorodosti k tomu, abyste je od sebe byli schopni bez problémů odlišit. Místy sice jde o vyloženě instrumentální onanie, takových momentů je ale poskrovnu a spíše než nekončícímu sebeukájení v podobě krkolomných sól a vyhrávek dává kapela prostor drajvu a pestré paletě nápadů, což mohu jedině kvitovat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: My Kingdom Music / Club Inferno]

Nová alba od Avenger a Dying Passion

19. srpna 2013 v 18:21 | Monsterfuck |  Music News
>>> Volynští black / death metaloví veteráni Avenger hlásí několik novinek ve svém táboře. Předně se jedná o přípravy nového alba, jehož postupné natáčení bude probíhat ještě v průběhu tohoto roku. "Demo už je na světě a materiál je opět killing," prohlásil o něm Honza Kapák, jedna polovina ústřední bratrské dvojice.

Kromě toho Avenger hlásí rovněž další změnu v sestavě - kapelu opouští bubeník Čert. "Detaily v tuto chvíli nejsou důležité, rozhodně se nejedná o nic, co by nabouralo naše přátelství. Tímto ti, Čerte, děkujeme za pořádnej kus poctivý práce, kterej jsi v Avengeru odvedl, budeš nám chybět, kámo. Ale takovej je život," říká Honza Kapák.

Poslední deska Avenger se jmenovala "Bohemian Dark Metal" a vyšla v únoru 2012 jako digipack CD u zámořských Deathgasm Records. Nahrávalo se klasicky ve studiu Hellsound, jehož vlastníkem je Honza Kapák. Jako hosté se na albu objevili napřklad Petr "Blackie" Hošek (Cales, ex-Root), František Štorm (Master's Hammer, Airbrusher), jenž se postaral i o fotku na obálce, Přemek Šíma (ex-Avenger), Evan March (majitel Deathgasm Rec.) nebo Branislav Panić (Bane).

>>> Dlouhohrající novinku chystají taktéž šumperští Dying Passion. Kapela aktuálně album zrovna dokončuje a v září by mělo začít jeho natáčení ve studiu Šopa. Vydání je naplánováno na letošní listopad pod značkou Epidemie Records. Krátkou upoutávku na album si můžete pustit na YouTube.

Předcházející velká nahrávka Dying Passion, "Amplify", vyšla 7. května 2012 rovněž u Epidemie Records v podobě digipack CD v limitaci 300 kusů, z nichž každý je ručně očíslovaný. Natáčelo se ve studiu Šopa, produkci, mix i mastering si vzal na starost Stanislav Valášek.

Burning Shadows - Gather, Darkness!

19. srpna 2013 v 17:02 | Monsterfuck |  Recenze
Fungovat jako redaktor i u takového nepříliš významného plátku, jako je ten náš, s sebou nese jisté výhody i nevýhody. Člověk se díky tomu občas dostane ke skvostným nahrávkám, které by jinak nejspíše minul (hned z fleku si v mém případě stačí vzpomenout na geniální desku netra - ještě pořád jsem to nepřestal poslouchat), ale zároveň s tím se mu do přehrávače dostane i dost "plevelu", o nějž by za normálních okolností také ani nezakopl a na rozdíl od té první kategorie by vůbec o nic nepřišel. Přesně do téhle sorty spadá i dnešní majstrštyk "Gather, Darkness!" od zámořských bojovníků Burning Shadows

Úplně na rovinu vám řeknu, že tohle není zrovna záležitost, o níž bych měl potřebu sám od sebe páchat dlouhé romány, takže pojďme aspoň nějaké místo zaplácnout úvodní omáčkou, která se vlastně může i trochu hodit, protože se myslím mezi vámi najdou tací, pro něž je tahle skupina doposud neznámá. Tak tedy začněme. Jak již bylo řečeno, Burning Shadows pocházejí ze Spojených států amerických a hrají cosi na pomezí power a heavy metalu. Už tady to začíná trochu smrdět… při vší úctě se mi zdá, že až na výjimky tohle opravdu nejsou žánry, které by v Americe nějak zvlášť uměli. Ale pryč s předsudky, dejme tomu šanci. "Gather, Darkness!" je druhá řadovka kapely a jak už je zcela jasně patrné jen z názvů skladeb, jedná se o koncepční nahrávku, jejíž inspirací se pro Burning Shadows stala stejnojmenná sci-fi novela z roku 1943 od amerického spisovatele Fritze Leibera. Takže tu máme koncepční americký power/heavy metal, který chce vyprávět nějaký (asi) epický příběh. Neříkejte, že to nezní lákavě… oukej, nezní no, jsem na tom úplně stejně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Detaily o nové desce Russian Circles

19. srpna 2013 v 15:44 | Monsterfuck |  Music News
Avantgardní post-rockeři Russian Circles z Chicaga zveřejnili informace o svém pátém velkém albu, jež se bude jmenovat "Memorial". O jeho vydání se postará firma Sargent House a stane se tak 29. října. Vpravo je k vidění obálka "Memorial" - autorem titulní fotky je Ryan Russell, o celkovou grafiku desky se pak postaral David Knudson.

V neposlední řadě Russian Circles také zveřejnili první ukázku z "Memorial" - jde o skladbu "Deficit". K poslechu ji najdete na Soundcloud.

Předchozí deska Russian Circles se jmenovala "Empros" a vyšla v roce 2011 také u Sargent House na CD a LP. V letošním roce se objevila reedice na červeném vinylu.

Mimoto se Russian Circles ještě před vydáním alba vydají na turné na jeho podporu, přičemž support jim bude dělat americká zpěvačka Chelsea Wolfe. Hned první koncert šňůry se odehraje v České republice - 12. října v Praze v klubu MeetFactory.

Novou desku bude mít brzy venku i samotná Chelsea Wolfe - její třetí studiové album se jmenuje "Pain Is Beauty" a vyjde 3. září rovněž u Sargent House. Obsahovat bude celkem 12 písní a jeho obal vypadá následovně. Krátký trailer na nahrávku si můžete pustit na YouTube. Půjde o nástupce počinu "Ἀποκάλυψις" z roku 2010.

Nové album Hatesphere

19. srpna 2013 v 13:41 | Kaňour |  Music News
Po oznámení podpisu nové smlouvy s Massacre Records a po zveřejnění nejdůležitějších informací ohledně nové desky jsou tu dánští thrash/death metalisté Hatesphere s dalšími zprávami o své novince. Už víme, že byla pojmenována "Murderlust", byla natáčena v Antfatm Studios v Dánsku pod dohledem producenta Tue Madsena (Dark Tranquility, Moonspell, The Haunted) a vyjde u již zmíněné nahrávací společnosti 27. září. Nyní je tu kapela s tracklistem a obalem, který si vzal na starost Mircea Gabriel Eftemie z Mnemic, jenž spolupracoval s Hatesphere také na minulých deskách, konkrétně na "The Great Bludgeoning" a "Ballet of the Brute".

"Murderlust" bude k dispozici klasicky na CD stejně tak jako v digipackové verzi, která bude obsahovat dvě bonusové skladby.

Tracklist "Murderlust":
01. Murderlust
02. Pandora's Hell
03. Fear Me
04. The Violent Act
05. Punishable by Death
06. In Process
07. Iconoclast
08. Darkest of Forces
09. Refill the Chest
10. Assassin [Muse cover]
11. Murderlust [pre-production; bonus]
12. 500 Dead People [live; bonus]

Skeletonwitch s informacemi o novince

19. srpna 2013 v 11:16 | Monsterfuck |  Music News
Zámořští black/thrash metalisté Skeletonwitch odhalili kompletní detaily o své nadcházející páté velké fošně. Ta se bude jmenovat "Serpents Unleashed" a vyjde v režii Prosthetic Records 25. října v Německu, 28. října ve zbytku Evropy a 29. října v Severní Americe. Nahrána byla letos na jaře v GodCity Studio s producentem Kurtem Ballouem (Converge, Kvelertak, High on Fire).

Okolo si můžete prohlédnout seznam songů, které se na "Serpents Unleashed" objeví, a také obálku z dílny Johna Baizleyho z Baroness (kromě domovské kapely maloval třeba pro Kylesa nebo Kvelertak), který již se Skeletonwitch v minulosti dvakrát spolupracoval - na EP "Worship the Witch" z roku 2006 a albu "Beyond the Permafrost" z roku 2007. Na úplném konci novinky ještě najdete záběry z nahrávání "Serpents Unleashed", k nimž hraje jeden nový song "Burned from Bone".

Tracklist "Serpents Unleashed":
01. Serpents Unleashed
02. Beneath Dead Leaves
03. I Am of Death (Hell Has Arrived)
04. From a Cloudless Sky
05. Burned from Bone
06. Unending, Everliving
07. Blade on the Flesh, Blood on My Hands
08. This Evil Embrace
09. Unwept
10. Born of the Light That Does Not Shine
11. More Cruel Than Weak