close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Megadeth - Super Collider

15. července 2013 v 22:03 | Kaša |  Recenze
S železnou pravidelností dvou až tříletého odstupu se Dave Mustaine a jeho Megadeth vrací s novým studiovým albem, se kterým by mohli napravit velice vlažně přijaté "Th1rt3en", které v mém osobním žebříčku kapelní diskografie zaujalo místo někde vedle nudného "Risk" a zbytečného "The World Needs a Hero", což samo o sobě svědčí o faktu, že se mi pánové kolem zrzavého lídra opět netrefili do noty, přestože po slušném "Endgame" jsem očekával něco víc než kolekci písní, které by dříve kvalitativně nestačily ani B-strany singlů. Nerad to říkám, ale "Super Collider" je až příliš logickým následovníkem posledních pěti alb, které po svém znovuzrození v roce 2004 Megadeth stihli vyprodukovat. A protože ani jedno (krom "Endgame") nepovažuji za nic víc než totální průměr, je jasné, že ani tentokrát moc chválit nebudu.

V souvislosti se zmíněnou produktivitou, kdy Megadeth pravidelně sází nové placky jako na běžícím páse (myšleno v porovnání s ostatními zástupci Velké čtyřky), se dostali do takové té kolovrátkové situace, kdy prostě něco musí vyjít ven, aby se mohlo zase vyrazit na turné se starými šlágry, protože přesně tak to na mne působí. Ruku v ruce s tímto jde bohužel nízká kvalita, která se Mustaina poslední roky drží jako klíště. Typické album Megadeth třetího tisíciletí tak obsahuje dvě až tři pecky, dvě, tři slušné písně a zbytek absolutní vata, na kterou si po týdnu ani nevzpomenu. I když jsem doposud mluvil tak nějak obecně, je každé slovo přímo aplikovatelné i na "Super Collider", na němž je nakonec nejzajímavější věcí netypický obal, který mi, pravda, na první pohled přišel naprosto otřesný, ale oproti všem předešlým je naprosto jedinečný, takže proč ne. Technická stránka samozřejmě nemá žádné mouchy, instrumentální výkony jsou špičkové, zvuk a produkce Johnnyho K nemlich to samé, jen s tím hudebním obsahem se čtveřice Mustaine, Broderick, Ellefson a Drover zrovna nevytáhla.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Opat Opat | 24. července 2013 v 12:27

Přiznám se, že jsem po přečtení recenzí čekal větší průser, než o jaký se podle mě nakonec jedná. Samozřejmě, časy starých thrashových nářezů a nebo i například skvělé "Endgame" jsou asi pryč, ale "Super Collider" se mi poměrně příjemně, až na některé skladby, poslouchala. Je to taková oddychovka, nic, co by nadchlo, ale zároveň neurazí. A k vokálu bych řekl to, že mi i trochu překvapila poloha Mustaina v několika pasážích, a to celkem příjemně. Dal bych tak 5/10.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama