Aosoth - IV: An Arrow in Heart

4. července 2013 v 16:29 | Monsterfuck |  Recenze
Aosoth je jedno z těch jmen, o nichž se zdaleka nedá tvrdit, že by byla nějak zvlášť známá, ale o co menší mají věhlas (z obecného hlediska), o to větší mají kvalitu. A konkrétně na Aosoth se to dá vztáhnout více než dobře, protože jejich muzika má v sobě opravdovou uhrančivou sílu, která z této skupiny dělá víc než jen další obyčejnou black metalovou kapelu. To se ukázalo nejpozději na předcházejícím opusu "III - Violence & Variations" a nejnovější dílo z tábora těchto Francouzů to více než potvrzuje…

Důležitá je v tomto případě právě zmínka o původu Aosoth. Francouzské hudební kapely - a o těch black metalových to platí obzvláště - v sobě prostě mají cosi zvláštního, co je odlišuje od všech okolo. Díky tomuto čistě pocitovému prvku, díky oné ojedinělé dekadentní atmosféře prostě francouzský black metal zní jasně identifikovatelně a odlišně od zbytku Evropy, což se dá pochopit u země, jež je geograficky izolovaná od ostatních (nádherným příkladem může být třeba Island nebo Irsko, protože místní skupiny taktéž znějí naprosto specificky), ale u Francie je to o zajímavější, že leží (obrazně řečeno) ve středu Evropy. Zároveň je ovšem nutné zmínit i fakt, že i přes jednotný nádech dekadence znějí francouzské kapely jasně odlišitelně i mezi sebou. Ani náhodou však dnes není naším cílem tu rozjímat a diskutovat o tom, proč tomu tak je a proč se takový jev děje zrovna ve Francii, plně si vystačíme s tvrzením, že tomu tak je a že vše právě vyřčené naprosto beze zbytku platí i pro Aosoth.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beny Beny | 4. července 2013 v 19:04

Vynikající album!!! Společně s albem Atra Mors od chorých Evoken,svým hnilobným nádechem nejpřesvědčivější temnota současné scény.

2 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 4. července 2013 v 19:45

Ty poslední Evoken jsem ještě neslyšel, to si seženu...

3 Beny Beny | 4. července 2013 v 20:18

Ty Evoken jsem musel přestat poslouchat,poněvadž ta hudba vyvolává silnou tíseň a zmar. :-) Velmi přesvědčivá interpretace temnoty. ;-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama