Alice Cooper: Brno - Kajot Arena, 26.7.2013

30. července 2013 v 19:06 | Stick |  Reporty
Alice Cooper - to je jméno, vzbuzující respekt už víc jak čtyři desetiletí. Do podvědomí se dostal hlavně svou pozdější hororově teatrální show, se kterou na sklonku 70. let nikdo nedokázal příliš počítat. Gilotiny, šibenice, krev, do jisté doby opravdu věc nevídaná. A i tak pozdější spektákly, které vznikaly, vycházely z toho, co načal tento vážený pán. Kiss? Jasně, dokázali udělat megashow, ale jejich založení bylo spíše cirkusové, než vyloženě umělecké či hororové. Co je však důležitější, i po 44 letech od debutové desky, téměř v 70 letech dokáže tento kultovní zpěvák vytvořit show, strkající do kapsy spoustu o několik generací mladších spolků. Umí si totiž vše promyslet, vygradovat a navíc to podat s nadhledem vlastním jeho věku. Rozhodně jeho snažení nepůsobí senilně či vyšeptale. Nejspíš na tom bude mít svou zásluhu i o několik generací mladší kapela, která se prokázala jako instrumentálně i vokálně velice schopná (přesto příliš nechápu, na co mu tam byli tři kytaristi).

Předskokany jsem si nechal s klidným svědomím ujít a do prostor Kajot Areny se vypravil na devátou hodinu, která už slibovala blížící se začátek vystoupení. Docela mě zarazila cena merche - běžné tričko za 700 Kč mi připadá jako solidní zlodějna. Jasně, mám taky doma trička za osm stovek, ale většinou jsem něčím zvláštní či speciální. Rozhodně nevypadají jako klasické tričko s potiskem. Tuto část jsem tedy velmi rychle opustil a jal se zaujmout místo na ploše určené ke stání. Celý spektákl započal otvírákem legendární desky "Billion Dollar Babies", tedy "Hello Hooray". Pak už se show rozjela naplno a Cooper i jeho spoluhráči, z nichž nejvýrazněji působila krásná a šikovná kytaristka Orianthi, oprášili bohatou principálovu diskografii a hned zkraje do lidí vpálili hity jako "House of Fire" nebo "No More Mr. Nice Guy". Protože Alice určitě rád vzpomíná na velké koncerty ze sedmdesátých let, v jeho dramaturgii se najde i prostor pro hráčské exhibice či bicí sólo. Pro něj jsou takové části určitě dobré jako odpočinek, přece jenom věk nezastavíte. I tak ale vše odsýpalo a staré klasiky střídaly skladby z poslední desky "Welcome 2 My Nightmare", a nelze říct, že by některé skladby zaostávaly za jinými.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Xichty.cz (autor: Lukáš Urbaník)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lussi Lussi | Web | 31. července 2013 v 0:13

Do kelu, neměla jsem to číst, doslova mě žere, že jsem tam nemohla být, a to mám Brno celkem při ruce. Každopádně pochvala za skvělý report!

2 Veronika Veronika | E-mail | Web | 1. srpna 2013 v 22:35

Touhle větou jsi to skvěle vystihl! "která se zvrhla v jeden obří sedmdesátkový mejdan." :) Já jsem se také zúčastnila a bylo to super!

3 Stick Stick | E-mail | 3. srpna 2013 v 16:06

Tak dík za pochvalu :-) Jsem rád, že jsem se na něj dostal. Zítra pro změnu na Deep Purple :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama