Kiss: Praha - O2 Arena, 14.6.2013

19. června 2013 v 19:15 | nK_! |  Reporty
Půl roku od zakoupení lístků na fenomenální Kiss utekl jako voda a v pátek krátce po poledni se autem vydáváme do naší prastaré matičky Prahy vstříc velkému hudebnímu zážitku. Plán byl jasný a zřejmý - dorazit na šestou hodinu před O2 Arenu a zaujmout ve frontě dobrá místa. Nakonec jsme ale byli stěží schopni dostat se k hale po sedmé hodině, protože cesta hlavním městem byla tradičně brutálně ucpaná a dvě hodiny popojíždění v koloně nám v tom vedru na náladě také nepřidaly. Fronta u vstupu byla též nekonečná a důkladná prohlídka každého z návštěvníků ji vážně neurychlila. Možná, že otevřít příště více vchodů by byl dobrý nápad, protože v osm hodin, kdy měl koncert oficiálně začít, nebyl prostor uvnitř ani zdaleka celý zaplněný. Někteří z Kiss Army přišli tradičně nalíčeni coby sví idolové (někdo lépe, někdo hůře) a obecně bylo celý koncert obecenstvo nadšeno a bezmezně hltalo každou vteřinu vystoupení. Trochu mě tedy zklamalo, že na naše skandování "Kiss, Kiss!" těsně před přídavkem se skoro nikdo nechytal.

Krátce po osmé hodině vystartovala pro mě neznámá česko-německá předkapela jménem Bitch & Chips. Jejich glamrockové vystoupení asi nikoho ze židle nezvedlo, ale nehráli špatně a coby předskokani poměrně obstáli. Místy byla vidět mírná nervozita, protože si dovedu docela dobře představit, že kapela ještě nikdy nehrála před takovým obrovským množstvím lidí, jaké se v O2 Areně sešlo. Frontman místy trošku zápasil s mikrofonem a nejsem si úplně jist, zda se jednalo o technickou závadu, trému či nedostatečný hlasový rozsah. A poslední informace trochu mimo mísu - do poslední chvíle jsem si nebyl jist, jakého jsou někteří členové bandu pohlaví, takže se jim ten glam asi docela daří.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny z Facebook profilu O2 Areny
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maty Maty | 20. června 2013 v 18:32

Koncert parádní, ale s tím, že bys nezařazoval nové hity, tak s tím nemohu souhlasit. Naopak bych jich zařadil víc, a překvapilo mě, že z Monsteru zazněli jen dvě (Hell or Halelujah) a ze Sonic Boomu jen Say Yeah!.....jako stary songy jsou klasika, prostě dobrý všechno, ale prostě už jsou ohraný, kdyby je aspoň střídali ty starý, ale hrajou pořád stejný dokola.....ty koncerty bych bral víc vyváženější (půlka songů z posledních 2-3 desek a zbytek klasika, ale prostřídaná).....jo a před dvaceti lety rozhodně nešokovali (ne tak jak to myslíš), šokovali v sedmdesátých letech hlavně, což už je 40 let ;)

2 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 20. června 2013 v 19:54

Já osobně to taky moc nemusím, když kapely pořád omílá ty stejný songy, jede turné k novýmu albu a zahraje z něj jeden singl a konec, v tom máš určitě pravdu. Na druhou stranu byli Kiss až donedávna kapela, která jen těžila ze svojí minulosti a odmítala vydávat nový desky, takže je úspěch, že aspoň něco, hehe. Ale jinak si myslím to stejný - pokud to není vyloženě vzpomínková šňůra, tak hrát hlavně aktuální věci.

Ty roky se kolegovi asi trochu popletly a já jsem to při korektuře přehlídnul; po konzultaci (až ho uvidím online) to případně opravíme. Každopádně dík za názor a postřehy.
---
Jinak já osobně jsem Kiss ještě neviděl a klidně bych na ně mrknul, i když je studiově moc nemusím, ale živě to musí bejt paráda. Akorát ty prachy, co to vždycky stojí, jim za to fakt nedám, takže tuhle kapelu asi nikdy neuvidím :D

3 nK_! nK_! | 21. června 2013 v 11:29

Přišel jsem na staré dobré songy a ty nové mě prostě tolik neberou :-)

A máš pravdu, trochu jsem jim ubral, přeci jen jsou to už postarší pánové a leccos pamatují :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama