K Machine Head se přidává nový basák

25. června 2013 v 18:00 | Kaňour |  Music News
Američané Machine Head oznamují po nedávném rozchodu se zakládajícím členem Adamem Ducem příchod nového baskytaristy. Stal se jím Jared MacEachern, který působil v thrash metalové skupině Sanctity a jenž nadále hraje v maledivské kapele Serenity Dies, která má na kontě zatím pouze jedno plnohodnotné album. Jared již začal zkoušet se zbytkem kapely na blížící se Rockstar Energy Drink Mayhem Festival (na kterém se mimo Machine Head představí například Rob Zombie či Mastodon). Poté se kapela začne soustředit na práce na plánovaném nástupci desky "Unto the Locust" z roku 2011.

Začátkem letošního roku začali Američané s usilovným hledáním vhodného nástupce dosavadního basáka Adama Duce. Výsledkem této rozsáhlé "pátrací akce" bylo více než 400 videí hudebníků ucházejících se o tento post. K tomuto hledání se vyjádřil kytarista Phil Demmel, který v kapele působí již jedenáct let: "Byly tam desítky úžasných hráčů a bylo zajímavé sledovat každého, jak hraje naše písničky. Jedním z našich největších kritérií byla schopnost zpívat vysoké harmonie. To byl náš zkušební test. A Jared lehce prošel."

Po zhlédnutí všech příspěvků skupina zúžila tento dlouhý seznam na kratší, ve kterém bylo pouze sedmi vybraných. Každý z těchto sedmi muzikatů se vydal za kapelou do Oaklandu a strávil s Machine Head jeden den, který sloužil především jako ukázka hráčových schopnosti přímo před členy uskupení. Bubeník Dave McClain vzpomíná: "Jared přišel na konkurz a úplně to zabil! Kromě zvládání basáckých a vokálních harmonií s ním byla výborná atmosféra a bylo cítit, že jsme opět SKUPINA. Byl to skvělý pocit a my věděli, že je to ten správný chlap."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pazzy Pazzy | 25. června 2013 v 18:33 | Reagovat

MACHINE FUCKING HEAD !!! :-D

2 Evill Evill | 27. června 2013 v 9:10 | Reagovat

No jsem zvedav na novy material ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama