Fleshgod Apocalypse, Haken a Oceano informují o novinkách

23. června 2013 v 17:26 | Ježura |  Music News
>>> Italští extrémní symfonici Fleshgod Apocalypse mají nahrané nové album. Pojmenovali ho "Labyrinth" a do světa ho vypustí 16. srpna v Evropě, respektive 20. srpna v Severní Americe. Desku namixoval a mastering provedl Stefano "Saul" Morabito a motiv přebalu stvořil Colin Marks, který je rovněž zopovědný za několik neoklasicistních motivů v rozsáhlém bookletu.

Bubeník Francesco Paoli komentuje: "'Labyrinth' bude pro Fleshgod Apocalypse TO album. Je to perfektní kombinace všech našich silných stránek s nejlepší produkcí, jakou jsme kdy měli. Rozhodně to je nejvíc Fleshgod věc, na jakou jsme kdy pomysleli, s nejvíce Fleshgod riffy, texty, melodiemi, bicími party, sóly atd. Šli jsme hluboko do jádra hudby, tam jsme tomu naložili a konečně vypustili těch jedenáct skladeb.

Chci být upřímný, vyžádalo si to spoustu práce a času, ale teď si říkám 'OK, přiště bude zatraceně složité dosáhnout takové úrovně!'

Upřímnost a kvalita se vyplácí, vždycky, a vy všichni, co podporujete kapelu, si zasloužíte to nejlepší.

Možná si myslíte, že to nadhodnocuji, protože je to naše 'dítko', ale věřte mi, tohle album je kurevsky nebezpečný. Dejte tomu čas, poslouchejte to a ztraťte se v 'Labyrintu'."

Tracklist "Labyrinth":
01. Kingborn
02. Minotaur (The Wrath of Poseidon)
03. Elegy
04. Towards the Sun
05. Warpledge
06. Pathfinder
07. The Fall of Asterion
08. Prologue
09. Epilogue
10. Under Black Sails
11. Labyrinth

>>> Název nového alba prozradili britští progresivci Haken. Jejich třetí řadovka ponese název "The Mountain" a label InsideOut Music ji na pulty obchodů dodá 2. září.

O nástupci desky "Visions" se rozpovídali kytarista/klávesák Richard Henshall a kytarista Charlie Griffiths: "Co se týče textů, prozkoumali jsme svoje duše do hloubky, což dalo albu emoční hloubku, se kterou se posluchači jistě ztotožní - ať už šplhají na jakoukoli osobní horu. Hudebně jsou nové skladby hrubší a více emocionální než cokoli, co jsme v minulosti vytvořili. Všechny základní prvky našeho zvuku tam pořád jsou, ale byly uchopeny více energickým a soustředěnějším způsobem."

Na albu budou následující skladby, není ale jisté, jestli v tomto pořadí:

01. The Path
02. Atlas Stone
03. Cockroach King
04. In Memoriam
05. Because It's There
06. Falling Back to Earth
07. As Death Embraces
08. Pareidolia
09. Somebody

>>> Chicagští Oceano se se světem podělili o artwork svého nového alba "Incisions", jehož cesta do sbírek posluchačů započne někdy v druhé polovině letošního roku. V Evropě desku vydají Earache Records, kteří za tímto účelem v USA spojí síly ještě s labelem Century Media. Nově představený artwork namaloval Ken Sarafin (The Bridal Procession, Catalepsy).

Jeden z členů Oceano pravil: "Před nějakým časem se mi dostal do ruky fakt úžasný artwork, který byl inspirován kapelou a rovněž nesl její logo. Tehdy jsem ještě nevěděl, kdo ho namaloval, ale po troše hledání jsem vystopoval jeho původ a umělce, který jej vytvořil, Kena Sarafin. Ken je fanouškem kapely už docela dlouho a všechno v jeho portfoliu je umělecké dílo. Při vědomí, že takhle kapela už tak dost kombinuje silný vizuál artworků s naší muzikou, Ken byl jasná volba. Dokonce trochu odbočil od svých klasických metod a celý přebal namaloval ručně a posléze digitálně upravil jenom určité části. S výsledným uměleckým dílem jsme velmi spokojeni a těší nás, že i fanouškům se líbí. Samotné album určitě potěší smysly stejně, jako Kenova práce."
Ukázku z novinky v podobě songu "Slow Murder" si můžete pustit na YouTube.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama