Dornenreich, Nachtmystium a Trollfest nahrávají

30. června 2013 v 14:22 | Monsterfuck |  Music News
>>> Rakušané Dornenreich oznámili, že práce na nové desce, která naváže na počin "Flammentriebe" z roku 2011, jsou již v plném proudu. Hovoří zpěvák/kytarista/baskytarista Eviga:

"Poslední měsíce v klidu a osamění byly velmi plodné. Dokázal jsem album rozpracovat do bodu, kdy jsou všechny kytary hotové - a s výsledkem jsem hluboce spokojen. Během následujících měsíců budeme všichni tři vytvářet linky houslí a bicích. Až budeme mít natočené hudební jádro, zahloubám se do textů a vokální roviny desky. Do studia vstoupíme na konci října... a upřímně, nemůžeme se dočkat! Album bude bezesporu vzrušujícím zážitkem.

Obsahovat bude osm skladeb - některé jsou založeny čistě na akustické kytaře a vokálu, jiné obsahují elektrické kytary a bicí. Písně jsou extrémně rozmanité a velice životaschopné - a znějí s hravou nádherou, což je něco, k čemu jsem se snažil dopracovat již mnoho let. Vidět, jak se to všechno přetváří v uměleckou realitu, pro mne znamená opravdu mnoho."

>>> Do studia se po problémech se sestavou chystají i američtí black metalisté Nachtmystium, aby zde natočili následovníka loňské desky "Silencing Machine". Blake Judd, ústřední postava kapely, vypustil následující zprávu:

"Nahrávací proces nového alba Nachtmystium začne za méně jak deset dní. Tentokrát s úplně novým přístupem po všech stránkách... nové studio, nový zvukař, noví hráči... Bude zajímavé sledovat, jak se to vyvine. Celou věc produkuji sám a sehnal jsem si jen baskytaristu a bubeníka, protože je mým záměrem udělat skoro všechno osobně, především co do skládání celé desky.

Zavřeme se do studia asi hodinu a půl cesty od Chicaga na čtyři týdny (naše nejdelší nahrávání vůbec), až bude hlavní část natáčení hotová, vrátíme se domů asi na deset dní a pak se na 5. - 14. srpna vydáme zpátky dokončit vokály, dohrávky a mixování. Mám na palubě skvělý tým včetně Johna Porada z Terminate na baskytaře a Sama Shroyera z Hate Meditation a Vitandus na bicích. Nahrávat se bude v Belle City Sound u mého starého kámoše Chrise Wisco (který nám natočil vokály a některé další věci na [EP] 'Worldfall' v roce 2007) v Racine ve Wisconsinu.

Od téhle nahrávky očekávám hodně odlišný výsledek po všech stránkách. Jsem nadšený z totální izolace od svého každodenního života, poprvé od práce na albu 'Eulogy IV' v roce 2004. Mělo by to být zajímavé..."

>>> Do třetice všeho nahrávacího se ozývají Norové Trollfest, kteří s natáčením své šesté řadovky již začali. Kapela vzkazuje:

"Nahrajeme jedenáct metalových songů a v rukávu máme taky pár akustických věcí, ale v této chvíli si podle očekávání nejsme jistí, které z nich se dostanou na album. Na novince se tentokrát vydáme trochu odlišným hudebním směrem. Určitě to bude mít zvuk Trollfest, ale předchozích dvou počinů se to bude lišit. Také použijeme jiné studio. Se Stand Studio, které odvedlo skvělou práci na 'En Kvest For Den Hellige Gral' [2011] a 'Brumblebassen' [2012], jsme byli více než spokojení, ale chtěli jsem nový sound pro náš nový směr, takže jsme se rozhodli využít Dub Studio Endre Kirkesoly v Oslu."

Předchozí "Brumlebassen" vyšlo v srpnu 2012 u NoiseArt Records, pod jejichž hlavičkou vyjde i právě vznikající novinka. Letos v březnu ještě Trollfest vydali speciální kompilačku "A Decade of Drekkadence", jež vyšla pouze v podobě picture LP v limitaci 300 kusů
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama