Detaily o albech Satyricon a Stormlord

27. června 2013 v 18:42 | Monsterfuck |  Music News
>>> Mezi ty opravdu očekávané desky jistě patří také novinka legendární black metalové skupiny Satyricon z Norska. Celkově osmý studiový počin se bude jmenovat stejně jako samotná kapela, čili "Satyricon". Nyní k němu Norové zveřejnili rovněž obálku, pod níž se bude ukrývat muzika - prohlédnout si ji můžete vpravo. Album vyjde již 8. září u Roadrunner Records a jeho produkce se ujal osobně frontman Sigurd "Satyr" Wongraven, mix si vzal na starost Adam Kasper. Mimoto se na desce jako host objeví zpěvák Sivert Høyem, známý především z rockové kapely Madrugada. Několik fotek z nahrávání "Satyricon" najdete na Facebook profilu kapely.

"Porovnávání alba s předchozími nahrávky je ztráta času - je to Satyricon, neustále v pohybu," říká Satyr. Pojmenovat desku 'Satyricon' byla ta nejpřirozenější věc na světě. Ještě nikdy jsme neudělali nahrávku, která by takovým způsobem zachycovala esenci kapely. Nikdy. Od vás jako od posluchačů si to bude žádat hodně, ale věřím, že to budete milovat. Poroste to před vámi a díky tomu to s vámi zůstane už navždy.

V budoucnu už nebudeme koncertovat tak často, jak jsme koncertovali, díky čemuž bude každé turné speciálnější. Toto album a toto turné je pro vás a také pro nás. Je to naše chvíle!"

V rámci zmiňované koncertní šňůry, která proběhne na podzim, se Satyricon opět podívají i do České republiky - stane se tak 30. listopadu v Praze v klubu Nová Chmelnice.

>>> O nové desce Stormlord se poprvé začalo mluvit již začátkem roku 2010, nicméně až nyní se konečně schyluje k jejímu vydání. Již nějakou dobu je známo, že se počin bude jmenovat "Hesperia", a teď k této informaci přibývají detaily ohledně alba. Především se jedná o datum vydání, jež bylo definitivně stanoveno na 20. září. Kromě toho byl zveřejněn přebal (viz vpravo) a také první ochutnávka v podobě krátkého traileru, který najdete na YouTube.

"Jsme velice pyšní na to, jak nový materiál zní, a pevně věříme, že půjde o doposud nejlepší skladby naší kariéry; každý, komu se zamlouval epický a středomořský feeling 'Mare Nostrum' [2008] a dynamické aroma 'Supreme Art of War' [1999], nebude zklamán - to je slib!" prohlásili Stormlord na adresu "Hesperia". "Jako vždy se snažíme posunout svůj zvuk o krok kupředu, zůstat věrní kořenům své hudby, ale také pracovat s novými vlivy a styly. Třemi slovy: extrémní epický metal."

Ohledně samotného názvu "Hesperia" Stormlord prozradili, že jde o slovo z řečtiny/latiny, které znamená "země zapadajícího Slunce" nebo také "západní země". Starověcí Řekové prý tak nazývali dnešní Itálii. Co se textové stránky týče, vůbec poprvé v historii Stormlord se bude jednat o koncepční desku - příběh byl inspirován antickou básní "Aeneas" od římského básníka Virgila (Publius Vergilius Maro), která vnikla v letech 29-19 př.n.l.

Dále ještě dodejme, že "Hesperia" bylo natočeno v Outer Sound Studios v Římě, kde již nahrávaly kapely jako Necrodeath nebo The Foreshadowing. Produkce se ujal Giuseppe Orlando. Celkově půjde o pátý dlouhohrající počin Stormlord, který bude navazovat na album "Mare Nostrum" z roku 2008.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama