Červen 2013

Deadlock a Five Finger Death Punch ukázali obaly nových alb

9. června 2013 v 14:54 | Monsterfuck |  Music News
>>> Melodic death metaloví Němci Deadlock, v jejichž čele stojí zpěvačka Sabine Scherer, vydají 26. července u Napalm Records své šesté velké album, které se bude jmenovat "The Arsonist". Počin se ve své první emisi objeví v podobě limitovaného digipacku se dvěma bonusovými songy. Jeho obal a tracklist jsou k vidění okolo tohoto textu. Upoutávku k desce si pak můžete pustit na YouTube.

"Po změnách v sestavě se v knize Deadlock začíná psát nová kapitola," hovoří tisková zpráva labelu. "Kapitola, která už nemůže být více vzrušující a napínavá. Každý part, každá vokální linka, každý jeden zahraný tón musely naplnit očekávání všech členů kapely. Výsledek - 'The Arsonist' - je dokladem tohoto pracovního přístupu. Ať už je to otvírák 'The Great Pretender', brutální death metalový song 'Darkness Divine' nebo balada 'Hurt', v níž se do světla reflektorů dostává andělský hlas Sabine Scherer. Kombinace melodického death metalu s elementy ze světa popu na 'The Arsonist' dosáhla zcela nové úrovně vyspělosti a hloubky detailů. Skupina se nebála orchestrálních zvuků, sborových prvků ani útržků syntezátoru. I přes nové vlivy ale kapela buduje most ke svým předchozím nahrávkám."

Nahrávání bicích proběhlo v Chemical Burn Studios s Alexandrem Dietzem (Heaven Shall Burn), mixu se ujal Eike Fresse (Gamma Ray, Oomph!, Callejon) a masteringu Olman Viper (Caliban, Dark Age). O vytvoření obalu se pak postaral Niklas Sundin z Dark Tranquillity.

Předchozí počin se jmenoval "Bizarro World" a vyšel v únoru 2011 u Lifeforce Records.

Tracklist "The Arsonist":
01. The Great Pretender
02. I'm Gone
03. Dead City Sleepers
04. The Arsonist
05. Darkness Divine
06. As We Come Undone
07. Hurt
08. The Final Storm
09. Small Town Boy [Bronski Beat cover]
10. My Pain
11. Dead City Sleepers (Erode Remix) [bonus]
12. As We Come Undone (Philip Abbas Remix) [bonus]

>>> Obal svého chystaného dlouhohrajícího počinu "The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell Volume 1" ukázali rovněž Američané Five Finger Death Punch. Vidět jej můžete vpravo; jeho autorem je komiksový malíř Greg Capullo (série jako "Batman" nebo "Spawn"). Samotné vydání alba bylo posunuto o týden, tudíž se podle aktuálního plánu placka na trh dostane 30. července. Druhá část dvojalba, "The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell Volume 2", by se měla objevit někdy během podzimu.

Předobjednávky desky začnou 18. června, přičemž k dispozici budou i různé limitované edice, z nichž jedna bude obsahovat třeba i krabici na obědy a deluxe edici alba včetně trička. Deluxe edice pak bude samozřejmě dostupná i samostatně a kromě již zmiňovaného trika bude obsahovat i bonusové živé CD.

Jako hosté se na "The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell Volume 1" objeví zpěváci Rob Halford (Judas Priest), Max Cavalera (Soulfly, ex-Sepultura), Jamey Jasta (Hatebreed), Maria Bink (In This Moment) a rapper Tech N9ne.

Not Fragile - Anomal

8. června 2013 v 22:01 | nK_! |  Recenze
"Anomal", debutová fošna trutnovské sebranky Not Fragile (hrající metalcore, ale někde jsem si přečetl, že se jedná spíše o "bordel-core", a tento výraz mi po zkušenostech s novou deskou přijde ani ne tak docela trefný, ba přímo charakterizující), vyšla ve skutečnosti už někdy během loňského března, ale do mého přehrávače a recenzichtivých uší se dostala až po celém dlouhém roce. Vyplatilo se neznat a počkat?

Jak jsem výše zmínil, veškerý materiál na "Anomal" by se dal jednoduše popsat frází "bordel-core", a to z jednoho prostého důvodu - lze na něm nalézt téměř všechna představitelná i nepředstavitelná metalová klišé posledních dvaceti let. Dočkáme se přehuštěných kytarových linek stejně jako pomalejších pasáží. Nu-metalové dunivé basy stejně jako rychlých thrashových riffů. Agresivní vokál sympatické Moniky doplňuje rachotivé bicí a většina skladeb se nese ve středním tempu. Tohle všechno zní na papíře v pořádku a možná i nadšeně, ale opak je opět bohužel pravdou. Největší slabinou "Anomal" je totiž (krom technického provedení, ale o tom níže) fakt, že postrádá jakoukoliv vlastní tvář a jednotlivé písně jsou na něm nasázeny tak trochu bez ladu a skladu. Při poslechu si zkrátka připadáte, jako byste tohle vše už několikrát zažili a mnohdy také v o dost lepším a záživnějším provedení. Jednotlivé skladby jsou totiž prosté deriváty všeho možného, co se vám kdy na metalové muzice líbilo a vlastně i nelíbilo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Not Fragile]

"Hail to BOMBARDER" – pocta legendě jugoslávské metalové scény

8. června 2013 v 20:40 | Monsterfuck |  Music News
"Hail to BOMBARDER" - pocta legendě jugoslávské metalové scény

1. června 2013 konečně uzřelo temnotu tohoto světa dlouho připravované tributní album kapele BOMBARDER, která patří k nejuznávanějším představitelům tvrdé scény někdejší Jugoslávie. Kapela vznikla v roce 1986 v bosenském Sarajevu a její kultovní období představují především alba "Speed Kill" a "Bez milosti" z přelomu 80./90. let. Do života kapely bohužel nepříjemně zasáhl válečný konflikt, který si vyžádal životy dvou členů kapely, mj. kytaristy a hlavního skladatele uvedeného období Maha Šiljdediće. Zpěvák Nešo Kovačević se přestěhoval do Bělehradu, kde v současnosti s novými členy nadále pokračuje s kapelou v činnosti.

Právě ze srbské strany vzešla iniciativa na poctu respektované kapele, přičemž vydavatelského úkolu se ujal etablovaný undergroundový label Grom Records. Na album přispěly mj. dvě české kapely - AVENGER se svojí verzí "Bez milosti" již pochlubili dříve v limitovaném vinylovém formátu, pecka "Novo meso" pro změnu patří již dlouho k živému repertoáru brněnských EDAIN; zahráli si ji mimo jiné na největším srbském festivalu Exit za účasti samotného Neši, ve studiové verzi pro změnu uslyšíte jako hosta Blackoshe.

Velkými fandy BOMBARDER jsou švédští NIFELHEIM, kteří přispěli klasikou z prvního alba "Speed Metal", dalším skandinávským účastníkem jsou pak Norové KOLDBRANN a "Metalni Bog". Mezi zbývajících 13 srbských kapel patří mj. veselý projekt HORROR PIKNIK, AWAITING FEAR osobitě upravili text skladby "Noći užasa", kapelami známými z českých pódií jsou INFEST, VEHEMENTER a SPACE EATER. Samotní BOMBARDER pak recyklovali svoji starší skladbu "Stanje".

Duchem klasického metalu dýchající CD s 20stránkovým bookletem můžete získat od vydavatele Grom Records (http://www.gromrecords.net), u nás později od zúčastněných kapel, či prostřednictvím brněnské značky Zero Budget Productions (http://martin.brnovjak.com/zbp/).

[tisková zpráva]


Nine Inch Nails vydají další album

8. června 2013 v 18:20 | Mechanick |  Music News
Nine Inch Nails vydají další desku. Novinku nazvali "Hesitation Marks". Předpokládaným termínem uvedení alba na trh je 3. září a vyjde u Columbia Records.

6. června byla přes stránky Soundcloud zveřejněna k poslechu skladba s názvem "Came Back Haunted" (obal singlu vpravo). První reakce hovoří o návratu kapely ke zvuku z raného období s pohupujícími se synťáky a tento pocit podtrhujícím beatem. Svýmy zvedajícími se atmosférami při přechodech ze slok do refrénů prý také připomíná album "Year Zero" (2007).

Trent Reznor říká: "Poslední rok jsem tajně a nonstop pracoval s Atticusem Rossem a Alanem Moulderem na novém dlouhohrajícím albu Nine Inch Nails, které, což můžu s radostí říct, je dokončené a je vážně kurevsky dobré. Tohle je opravdovým impulsem a motivací, které stojí za rozhodnutím postavit novou kapelu a znovu koncertovat. Moje vpády do filmu, How to Destroy Angels [vedlejší projekt - pozn. redakce] a jiných projektů mě opravdu kreativně stimulovaly a rozhodl jsem se zaměřit tuto energii na to, abych posunul Nine Inch Nails na nové místo."

Nine Inch Nails čerstvě opustil kytarista Adrian Belew známý svým působením v kapele King Crimson a před několika týdny také baskytarista Eric Avery - spoluzakládající člen skupiny Jane's Addiction.

Nové desky Dream Theater a Gorguts na cestě

8. června 2013 v 12:57 | Kaňour |  Music News
>>> Legenda progresivního metalu Dream Theater zveřejnila nové informace o očekávané novince. Chystané album této americké party vyjde 24. září prostřednictvím Roadrunner Records a jelikož jsme tu žádné eponymní album dlouho neměli, deska dostala název "Dream Theater". Novinka těchto progmetalových gigantů byla nahrávána v Cove City Sound Studios v Glen Cove, NY. O produkci se postaral zakládající člen, kytarista John Petrucci a o mix Richard Chycki (Aerosmith, Rush).

"Vnímám každé album jako příležitost začít znova. Buď budovat a vylepšovat směřování, které se vyvíjí v čase nebo jít úplně novou cestou. Toto je naše první eponymní album naší kariéry, nevím o ničem, co by naši hudební a tvůrčí identitu vystihovalo lépe. Zcela jsme využili všechny prvky, které nás dělají jedinečnými, od epičnosti a intenzity až k atmosféře a filmovosti. Jsme z 'Dream Theater' nesmírně šťastní a nemůžeme se dočkat momentu, kdy ho každý uslyší," vyjádřil se Petrucci k novince.

Deska "Dream Theater" bude dostupná v několika verzích včetně standardních i speciálních vydání. Dále bude k objednání LP s gramáží 180g a limitovaný box set.

>>> Po dvanácti letech do světa vypustí svou novinku také techničtí death metalisté Gorguts. Ačkoli tito Kanaďané letos oslaví již 24 let na scéně, nové album "Colored Sans" bude teprve jejich páté. Deska vyjde u Season of Mist 30. srpna v Evropě a 3. září v Severní Americe. Gorguts také oznámili letošní místa svých vystoupení, území Severní Ameriky ovšem v úmyslu opustit nemají.

Carrier Flux - Objection

7. června 2013 v 19:11 | Ježura |  Recenze
Spojené státy americké jsou velká země a jako většina takových velkých zemí produkují velké množství nejrůznějších hudebních formací. Krom té řady notoricky známých jmen však i takové, o jejichž existenci ví jen málokdo a většinou si mohou o nějakém zaznamenání hodném komerčním úspěchu nechat leda zdát. A právě undergroundová scéna je vedle spousty v lepším případě průměrných kapel rodištěm i takových, které je skutečná radost objevit a kvůli kterým má takové objevování smysl. Dámy a pánové, prosím potlesk pro Carrier Flux! Abych to ale uvedl na pravou míru, v případě Carrier Flux je záhodno hovořit spíše o projektu, protože jeho jediným členem, skladatelem, hráčem a zpěvákem je už 14 let jakýsi Jeff Phillips. Zkrátka UG se vším všudy, a jak už jsem naznačil, tohle je přesně ten druh undergroundu, na kterém si podzemní scéna postavila renomé.

Hudba, jakou pan Phillips na aktuální novinku "Objection" vměstnal, se necharakterizuje úplně snadno. Black metalové kořeny jí sice nikdo neodpáře, ale rozhodně bych desku neomezoval jen tímto žánrem, protože na to má příliš mnoho rozličných tváří. Nazývat ale "Objection" avantgardním black metalem, jak se lze dočíst různě po internetu, se mi taky moc nechce, protože na to je to zase příliš čitelné... Zkrátka je to hudba nesmírně zajímavá, neortodoxní a na každý pád originální. Přesto to ale není kdovíjaký nápor na mozek - pochopitelně co se týče formy. Obsahově je totiž opravdu o co stát. Album k sobě dovede posluchače přivábit řadou aspektů, které svědčí o páně Phillipsově mimořádné skladatelské vyzrálosti a dostatku nápadů, které spoustě interpretů tak zoufale chybí. Jakkoli je "Objection" členitá deska, která se v žádném případě neopakuje a s každou skladbou nabízí trochu jiný zážitek, jejími jednotícími prvky jsou neokoukané a silné melodie, perfektně nakombinované nástrojové party a velmi osobní atmosféra, kterou si posluchač snadno osvojí. A troufám si tvrdit, že k ní nemálo přispívá i svérázná produkce. Ta na první poslech možná působí trochu odflákle, ale už na ten druhý vyjde najevo, že nic odfláklé není, všechno je perfektně čitelné a že ten nepřeprodukovaný zvuk a jeho trochu neotesaný a špinavý charakter ve výsledku celému hudebnímu zážitku jedině přispívají.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Aural Music / Code666]

Antigama - Meteor

6. června 2013 v 21:19 | Stick |  Recenze
Polsko je země, která se může chlubit talentovanými muzikanty především ve vodách extrémní muziky. Vždyť jedny z nejpřednějších death metalových spolků současnosti pochází z Polska. Nejčerstvějším počinem z luhů a hájů našich severovýchodních sousedů, se kterým jsem měl tu čest, jsou Antigama. Jejich již šestý počin nese název "Meteor" a je zjevné, že tu na amatérismus jakékoliv podoby nezbylo místo...

Čtveřice totiž šlape jako dobře seřízený stroj, poháněný mašinérií bicích Pawla Jaroszewicze, který se ke kapele přidal v loňském roce a je známý ze svého působí například u Decapitated, což samo o sobě je pěkná vizitka. Hráčsky nejde o nijak ekvilibristické dílo, přesto se technicky pohybuje na relativně vysoké úrovni. Nechybí rychlé death metalové riffy, zasahující do teritoria technického deathu, stejně jako typické grindcorové zdrhačky, i když ty nejsou nejvýraznějším riffem. Osobně mě nejvíc potěšilo, když na mě ze skladeb dýchly dokonce motivy à la Voivod! To především v "Perfect Silence" nebo "Prophecy". Ta kosmická nálada se k celkovému vyznění i k výtvarnému pojetí alba hodí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Selfmadegod Records]

Novinky u Temple of Baal a Acheron

6. června 2013 v 18:59 | Monsterfuck |  Music News
>>> Francouzští black/death metalisté Temple of Baal zveřejnili pár novinek ohledně svého nadcházejícího čtvrtého velkého alba, které se stane následovníkem počinu "Lightslaying Rituals" z roku 2009. Kapela dala vědět, že "po pěti měsících tvrdé práce" je nová deska kompletně natočená a že se nyní přistoupí k mixování materiálu; nahrávalo se v Hybreed Studios s Andrewem Guillotinem (Glorior Belli). Album bude obsahovat celkem deset skladeb, které Temple of Baal popsali jako "průsečík mezi agresí 'Lightslaying Rituals' a epickou atmosférou posledního splitka 'The Vision of Fading Mankind' [2011]." Firma Agonia Records s vydáním počítá na podzim letošního roku.

Mimoto se Temple of Baal na podzim objeví i v České republice v rámci festivalu Phantoms of Pilsen v Plzni, kde vystoupí v jeho druhý den, tedy 26. října.

>>> Několik novinek o své nadcházející řadovce "Kult des Hasses" vypustila rovněž zámořská death/black metalová kultovka Acheron, která v loňském roce podepsala smlouvu s firmou Listenable Records právě pro vydání zmiňovaného alba. To by se na trhu mělo objevit v listopadu. Natáčení probíhalo v Bad Back Studio v Clevelandu v Ohiu.

Acheron vzkazují, že se na "Kult des Hasses" snažili o návrat k co nejvíce syrovému zvuku ze staré školy. Hlavní mozek Vincent Crowley říká: "Kapely jako Venom nebo Sodom dělají brutální songy, které jsou ale pořád hodně zapamatovatelné a chytlavé. To byl vždycky můj cíl i v Acheron. A musím říct, že tohle je jedno z nejchytlavějších alb Acheron vůbec. Nepochybuji o tom, že si tenhle chystaný hudební útok užijí naši starší i mladší fanoušci."

Jako speciální host se k Acheron pro natáčení "Kult des Hasses" připojil s druhou kytarou Ricktor Ravensbruck (The Electric Hellfire Club, Wolfen Society). Kromě toho se na desce objeví pěkná řádka regulérních hostů: Kam Lee (Bone Gnawer, The Grotesquery, ex-Massacre), Jim Lippucci (Soulless), John McEntee (Incantation, Funerus), Jill McEntee (Funerus), Zdenka Prado (Estuary) a nakonec jeden bývalý člen samotných Acheron, Ash Thomas.

Acheron také v loňském roce, když sháněli firmu pro vydání "Kult des Hasses", natočili pro promo účely demo, na němž se nacházejí dva songy, které se následně objeví i na samotné desce, konkrétně jde o "Satan Holds Dominion" a "Asphyxiation (Hands of God)". Obě písničky v jejich demo si můžete pustit v YouTube klipu na konci článku. Na závěr skupina ještě zveřejnila tracklist "Kult des Hasses", který vypadá následovně:

01. Daemonum Lux
02. Satan Holds Dominion
03. Raptured to Divine Perversion
04. Jesus Wept
05. Thy Father Suicide
06. Misanthropic Race
07. Whores and Harlots
08. Asphyxiation (Hands of God)
09. Concubina Do Diabo
10. Devil's Black Blood


Čtyři klipy z Velké Brtitánie, Francie a Norska

6. června 2013 v 17:12 | Ježura |  Music News
>>> Klasici Cradle of Filth, kteří loni potěšili deskou "The Manticore and Other Horrors", zveřejnili nový klip ke skladbě "For Your Vulgar Delectation" z tohoto zatím posledního alba. Klip natočil Ross Bolidai.


>>> O klip ze zbrusu nové a v pořadí páté desky "Post Mortem Nihilum Est", o které jsme již před časem informovali, se podělili francouzi Dagoba. Videa se dočkala skladba "The Great Wonder" a výsledek si můžete prohlédnout o něco níže.


>>> Francouzští Eths natočili živé video, na kterém v plné parádě představují světu již dříve oznámenou náhradu za původní zpěvačku Candice Clot. Nová zpěvačka Rachel Aspe zde zpívá song "Harmaguedon" z poslední desky "III", která nám v redakci svého času udělala velkou radost.


>>> Poslední dnešní klip má na svědomí Morten Veland, respektive jeho kapela Sirenia, kterou zanedlouho čeká vydání nové desky "Perils of the Deep Blue". Nástupce alba "The Enigma of Life" se představuje pomocí skladby "Seven Widows Weep", jejíž klip se točil v Srbsku za pomoci studia Icode, které pro Sirenii natočilo vůbec první videoklipy kapely - "My Mind's Eye" a "The Other Side".


Frontman Vektor zatčen

6. června 2013 v 15:08 | Monsterfuck |  Music News
David DiSanto, zpěvák a kytarista zámořské progresivně thrash metalové skupiny Vektor, byl zatčen, a sice z poměrně kuriózního důvodu, kterým mělo být to, že údajně hodil pivo na křesťanského protestujícího. Stalo se tak 1. června na Scion Rock Festu v Memphisu v Tennessee. Informaci zveřejnili kolegové z další thrash metalové kapely Municipal Waste, kteří rovněž vypustili fotku pořízenou při zatčení (viz vpravo a dole) a neodpustili si pobavený komentář:

"Tohle je Dave z Vektor. Byl zadržený, protože hodil pivo na křesťanského protestujícího na našem včerejším koncertě. Pokud ho uvidíte, tak mu kupte pivo. Vypadá to, že o jedno přišel.

Aby bylo jasno, nepodporujeme nenávist vůči křesťanům. Jen podporujeme víc piva pro našeho kámoše Davea. Kromě toho plně podporujeme házení piva na všechny bez ohledu na rasu, náboženství, věk, kondici nebo sexuální orientaci."

Samotný zbytek skupiny Vektor situaci komental následovně:

"Oukej, oukej, oukej. Jak už asi spousta z vás ví, v Memphisu to byl po samotném koncertě (který byl jen tak mimochodem jinak skvělý, díky všem) docela zajímavý večer. Rádi bychom to trochu objasnili, protože klepy, které se šíří kolem, jsou trochu zavádějící.

1. 'Hodit pivo' neznamená 'mlátit skleněnou lahví', dokonce ani plechovkou nebo kelímkem. (Údajně) bylo pivo jen vylité z plastikové kelímku, žádné násilí.
2. Není v base nebo tak něco, je to jen přestupek...

Docela dobře se bavíme celou tou FREE DAVE/FREE VEKTOR [něco jako 'Osvoboďte Davea/Osvoboďte Vektor' - pozn. redakce] záležitostí. I když jste tomu, dámy a pánové, dali zábavný rozměr, pro všechny zúčastněné ta noc a brzké ráno byly docela stresující záležitost. Každopádně je ale živ a zdráv. Pořád ale nemáme žádné detaily, protože nikdo z nás neviděl, co se vlastně stalo, a od té doby jsme s ním vůbec nekomunikovali. Díky za vaši zábavnou podporu. Nic podobnému se jemu (ani nám) ještě nestalo, takže jsme trochu zmatení. Je to trochu absurdní, ale není to konec světa. Radši bychom o tom ještě neměli moc mluvit, teprve uvidíme, jestli a jak to ovlivní věci. Je to nešťastné, ale co se stalo, stalo se, takže snad budou následky stejně mírné jako (údajný) čin."

Poslední deska Vektor se jmenovala "Outer Isolation" a vyšla v listopadu 2011 u Heavy Artillery Records. O rok později se alba ujal label Earache Records a vydal jej znovu s novým artworkem na CD a limitovaném LP (100 zelených kusů, 200 průhledných, 300 bílých a 400 černých).


Gloryhammer - Tales from the Kingdom of Fife

5. června 2013 v 22:50 | Prdovous |  Recenze
Skotská pirátská šalupa Alestorm je hádám většině z vás známa alespoň od slyšení, je to tak? Předpokládám, že ani její šílený kapitán Christopher Bowes vám též není neznámý. Není tomu tak dávno, co na povrch rozbouřených vod metalového moře vybublaly první informace o připravovaném albu jeho nové sranda kapely, která má blíž k suchozemským krysám a hrdinným rytířům, než loupeživým výpravám podél pobřeží - Gloryhammer. Ne, už od začátku tahle družina, jak vystřižená z mnohých sezení dračího doupěte nevypadala normálně, což jen potvrdil klip k songu "Angus McFife", a pokud by vám ani to nestačilo, stačí shlédnout příslušný profil na Encyclopaedia Metallum, aby bylo jasné, že prapodivná sebranka kolem Bowese, jenž si pro potřeby kapely nechává přezdívat Zargothrax, Dark Sorcerer of Auchtermuchty, se vážně nebere vážně a epiku hrdinných skutků i vlastní hudby pojímá s takovou nadsázkou, že byste museli být vrcholně tupí, abyste si jí nevšimli. Otázkou ovšem zůstává, zda to pánové nakonec trochu nepřestřelili a na úkor pobavení nenahráli něco, za co by dle středověkých poměrů vyfasovali týden mučení a špalek, nebo jestli i s hromadou nadsázky dokázali nahrát slušné album i po stránce hudební.

Vezmu vznešené příběhy z království Fife pěkně od podlahy. Totiž, od hradního sklepení, kterým se rozléhají první tóny intra, jež je veskrze klasickým soundtrackem k libovolnému fantasy blockbusteru, na který ukážete prstem. A u toho taky zůstane. Už takhle z úvodu si dovolím bez ostychu říct, že "Tales from the Kingdom of Fife" je (téměř) typický pohádkový power/speed metal - naštěstí pro Gloryhammer. První pořádný flák, vyprávějící o invazi jednorožců, "The Unicorn Invasion of Dundee", proteče zvukovody zcela sám a nejinak je tomu u většiny alba. Deska díky rychlejšímu tempu většiny písní příjemně odsýpá a zbytečně se nezastavuje, ale nebrání se ani šlapavějšímu rytmu, které zběsile neuhání na hřbetu zdatného oře, a výpravnější "Quest for the Hammer of Glory" nebo "Hail to Crail" se poslouchají docela příjemně. Utahanou "z povinnosti zařazenou" baladu "Silent Tears of Frozen Princess" pak považuji za jeden ze slabších momentů alba, pánům se ale nakonec podařilo přestřelit únosnou mez a zvrhnout příjemnou oddychovku v beztvarou nudu pouze jedenkrát, totiž ve velkolepém finále...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


DevilDriver s informacemi o novince

5. června 2013 v 21:12 | Monsterfuck |  Music News
Američané DevilDriver zveřejnili kompletní detaily o své nadcházející desce, která se stane následovníkem alba "Beast" z roku 2011. Novinka vyjde 27. srpna u rakouské firmy Napalm Records, s níž kapela v loňském roce podepsala smlouvu, pod názvem "Winter Kills". Přebal, který bude výslednou placku zdobit, si můžete prohlédnout vpravo.

DevilDriver nahrávali "Winter Kills" v Audiohammer Studios na Floridě, kde jim byl k ruce producent Mark Lewis (Six Feet Under, The Black Dahlia Murder, Whitechapel), s nímž už skupina spolupracovala na předchozích albech "Beast" (2011) a "The Last Kind Words" (2007). O již zmiňovaný přebal se pak postaral fotograf Dean Karr.

"Tohle doposud nejsoudružnější, nejsilnější a nejzatěžkanější nahrávka DevilDriver!" nešetří nadšením frontman Dez Fafara. "Dali jsme dohromady náš charakteristický kalifornský chytlavý sound se syrovým a kousavým zvukem kytary, připojili masivní kličky a přidali hřmící bicí, abychom přehodnotili a přebudovali další unikátně znějící kus rock and rollu!

Jít svou vlastní cestou je něco, na co můžeme být pyšní. DevilDriver byli vždycky vždycky o tom nezůstat zavření v jedné ulitě, nabízeli jsme něco jiného od nahrávky k nahrávce. Nemůžete nás zařadit k žádné scéně ani k metalovému žánru, vždycky budeme dělat věci po svém s obrovským vztyčeným prostředníčkem na všechny okolo!"

Eindhoven Metal Meeting: nová jména potvrzena

5. června 2013 v 18:52 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
SABATON, DEATH ANGEL and DEW-SCENTED jsou prvními účinkujícími, kteří byli potvrzeni pro první den letošního Eindhoven Metal Meeting festival, který se odehraje 12. - 14. prosince 2013 v Effenaar v Eindhovenu v Nizozemsku.

Soupiska festivalu vypadá následovně (v abecedním pořadí):

ABORYM
ARCTURUS
ARKONA
BELPHEGOR
CARPATHIAN FOREST
CORONER
DEATH ANGEL
DESTRÖYER 666
THE DEVIL
DEW-SCENTED
GOTHMINISTER
HOODED MENACE
IMPALED NAZARENE
THE MONOLITH DEATHCULT
MORGOTH
NAPALM DEATH
NARGAROTH
SABATON
THERION
Další skupiny budou potvrzeny brzy.

Vůbec poprvé bude festival trvat tři dny namísto dvou, protože se ve čtvrtek večer na hlavním pódiu odehraje heavy/thrash metalový dýchánek. Regulérní dvoudenní kombinované lístky jsou již k dispozici na oficiálních stránkách.

-----

SABATON, DEATH ANGEL and DEW-SCENTED are the first acts to have been confirmed for the first festivalday of this year's Eindhoven Metal Meeting festival set to take place December 12 - 14, 2013 at the Effenaar in Eindhoven, The Netherlands.

The festival billing is shaping up as follows (in alphabetical order):
ABORYM
ARCTURUS
ARKONA
BELPHEGOR
CARPATHIAN FOREST
CORONER
DEATH ANGEL
DESTRÖYER 666
THE DEVIL
DEW-SCENTED
GOTHMINISTER
HOODED MENACE
IMPALED NAZARENE
THE MONOLITH DEATHCULT
MORGOTH
NAPALM DEATH
NARGAROTH
SABATON
THERION

More bands will be announced soon.

For the very first time, the festival will last for three days instead of two days as there will be a Heavy Metal / Thrash Metal party on Thursday evening on the main stage. Tickets are available from now on via the official website.

official website:

[tisková zpráva pořadatele]

Sodom - Epitome of Torture

4. června 2013 v 22:07 | Kaša |  Recenze
Zůstat po dobu třicetileté kariéry v popředí zájmu fanoušků není zrovna jednoduchý úkol. Legendární Sodom, kteří tohoto milníku dosáhli před dvěma lety, by o tom mohli vyprávět své vlastní historky. S každým dalším albem to mají těžší, a i když stále mají zástupy pravověrných, tak ne všem je ten jejich thrash metal po chuti i po tolika deskách a tolika letech. Mně, ačkoli se považuji za milovníka thrash metalu, šla ještě před několika lety poslední alba německé trojice strašně proti srsti, protože ať se na mě nikdo nezlobí, ale je to klasická řezničina bez nápadu. Nevím, co se ve mně zlomilo, že minulé "In War and Pieces" mě neskutečně chytlo, ale můžu říct, že "Epitome of Torture" za ním nijak výrazně nepokulhává, přestože je to zase jen klasická řezničina.

Stejně jako Lemmy a jeho Mötorhead už nikdy nevybočí ze svého stylu, tak i Sodom už nikdy nevydají jiné album než to, které bude až po okraj nacpáno militantním thrash metalem se smrští kytar, kulometnou salvou bicích a drnčivé baskytary, kterou v prackách dřímá Thomas "Angelripper" Such, jenž cedí mezi zuby své nenávistné texty. Je potom hodně individuální, do jaké míry se s tím fanoušek dokáže srovnat, ale když budu mluvit za sebe, tak už jsem dospěl do takového stádia, že jsem rezignoval na jakákoli očekávání a smířil jsem se s tím, že jiní už Sodom prostě nebudou. "Epitome of Torture" není možná nijak výjimečný počin v bohaté diskografii zástupce velké trojky německého thrashe, ale zatímco za posledními počiny Kreator zaostává o koňskou délku, tak nedávné zářezy na pažbě velmi blízkých Descruction strčí do kapsy. V čem je rozdíl? Zatímco Destruction se vrací ke kořenům, ale jejich albům chybí ta správná atmosféra, tak od Sodom očekávejte oldschool toho nejhrubšího zrna s moderním zvukovým kabátkem. A že se to dobře poslouchá? To je třešnička na dortu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


1000 BOMBS, HELLOCAUSTOR a KILL! KILL! KILL! - thrash metal zaútočí již tento pátek v Plzni!

4. června 2013 v 20:57 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
1000 BOMBS, HELLOCAUSTOR a KILL! KILL! KILL! - thrash metal zaútočí již tento pátek v Plzni!

Pivo, džísky a thrash metal vás budou provázet celým večerem. Přijďte podpořit metalovou scénu v Plzni. Jste srdečně zváni do osvědčeného klubu s dobrým zvukem, příjemnou obsluhou a pivem, které vám rozproudí krev v žilách. Plzeň zažije thrash metalový atak!

Kill! Kill! Kill! jsou plzeňští vyznavači thrash - violence. Rozdrtí vaše sluchovody ve stylu Municipal Waste. Tato americko/česká kapela je proslulá tím, že na jejich koncertech nevydrží posluchači v klidu. Každý, kdo se jen kdy otřel o thrash metal, bude spokojen a mosh pit jest zaručen!
http://bandzone.cz/killkillkill

Spolu k Kill Kill Kill vystoupí thrash metaloví 1000 bombs. Zažijete nabušené vystoupení kapely složené z členů TROLLECH. Asura (vokál, basa), Throllmas (kytara, vokál) a Sheafraidh (bicí) vám předvedou old school thrash metal ve stylu 80. let, kdy na scéně vládly kapely jako SODOM, ASSASSIN, DESTRUCTION. Vytáhněte ze skříní svoje staré džísky, nechte si od manželek a kamarádek opravit nášivky a sejdeme se všichni pod pódiem na Wall of death! Jestli vám není cizí pořádný moshing, určitě budete spokojeni. THRASH TILL DEATH!
http://bandzone.cz/1000bombs

Žatečtí Hellocaustor jsou další skupinou, jež se nestydí za pořádné rychlé drhnutí kytar a svižné rytmy bicích. Starý dobrý thrash, který se snaží valit ze svých reproduktorů, připomene zlatou éru tohoto stylu v osmdesátých letech. Jejich první CD Bestial Thrash Attack vzniklo po dvou letech existence a další pokračující vývoj je důkazem, že kapela myslí svoji snahu vážně. Pro milovníky kapel jako Sodom, Kreator apod. je tedy dobrou volbou, jak si rozšířit obzory v tuzemsku.

Vstupné: je pouhých 80,- Kč.
Start: 20:00 hod, 7.6.2013
Místo: Divadlo pod Lampou

Přijďte popít Pilsner Thrashquell!

[tisková zpráva pořadatele]

Ministry chystají živák

4. června 2013 v 18:35 | Monsterfuck |  Music News
Ačkoliv svého času mělo být posledním albem Ministry "The Last Sucker" (2007) a posléze se to samé tvrdilo i o comebackovém "Relapse" (2012), v září se objeví třináctá studiovka s názvem "From Beer to Eternity", která prý bude - alespoň podle slov vrchního principála Ala Jourgensena - už definitivně poslední. Datum vydání je konkrétně naplánováno na 6. září. Nicméně ještě před samotnou deskou dojde na vydání také živé nahrávky s názvem "Enjoy the Quiet - Live at Wacken 2012" - stane se tak 2. srpna, přičemž o vydání se společnými silami podělí firmy 13th Planet Records a UDR/Wacken Records GmbH.

Jak již název "Enjoy the Quiet - Live at Wacken 2012" napovídá, středobodem počinu bude záznam koncert, který Ministry odehráli 3. srpna 2012 na festivalu Wacken Open Air v Německu během turné k tehdy aktuálnímu albu "Relapse". S Ministry tenkrát na pódiu ještě hrál i Mike Scaccia, který posléze zemřel v prosinci téhož roku na infarkt.

Al Jourgensen o "Enjoy the Quiet" říká následující: "Nejen že je toto DVD skvělým záznamem Mikeyho a jeho absolutně nejlepšího vystoupení, kdy je ve svém živlu a užívá si života, zároveň se jedná i o jedno z posledních oficiálních videí kapely vůbec. Pokud jste na tom turné nebyli, určitě budete chtít dohnat, co jste zmeškali. A pokud jste tam byli, tak jste viděli kus historie a DVD tak bude výborným suvenýrem."

Tracklist "Enjoy the Quiet - Live at Wacken 2012":
01. Ghoudiggers
02. No "W"
03. Rio Grande Blood
04. LiesLiesLies
05. 99 Percenters
06. Life Is Good
07. Waiting
08. Relapse
09. New World Order (N.W.O.)
10. Just One Fix
11. Thieves

netra - Sørbyen

4. června 2013 v 0:04 | Monsterfuck |  Recenze
Ohledně nahrávek, které nám chodí na recenzi a nejsou od interpretů, s nimiž už jsem se v minulosti seznámil, povětšinou nemívám nějaká přehnaná očekávání. Nicméně o to příjemnější je to občas překvapení, když se takhle člověk dostane k dobrému albu, o nějž by jinak nejspíš ani nezavadil. Čas od času se ovšem přihodí i to, že se mezi podobnými věcmi vyskytne deska, která není jen dobrá, nýbrž mnohem lepší než dobrá… mnohem lepší. A jsem opravdu rád, že dnes tu máme na stole právě takovou záležitost, protože v tomto případě se z na první pohled poměrně nenápadného počinu postupem času vyklubalo naprosto fenomenální a velmi svojské dílko, na které člověk nenarazí každý den. Vezměme to ale od úplného počátku…

netra je jednočlenný francouzský projekt, za nímž stojí jistý hudebník Steven Le Moan, někdy též vystupující pod stejným jménem jako samotná skupina, čili netra. Vznik netra se podle všeho datuje už do roku 2003, následovala nějaká demíčka a posléze první deska "Mélancolie Urbaine" v roce 2010. Tu jsem doposud bohužel neslyšel, nicméně se to po zkušenosti se "Sørbyen", které je druhým albem netra, chystám co nevidět napravit, neboť mě tato nahrávka doslova pohltila. Avšak než se pustíme do samotné hudební stránky, možná by za ztrátu slova stálo objasnění názvu, jenž příliš francouzsky nezní - Sørbyen je předměstí norského města Gjøvik, kde Steven Le Moan nějakou dobu pobýval. A pokud jej místní klima inspirovalo k nahrání takto fantastické desky, pak je to z pohledu posluchače jedině dobře, že zde byl…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Hypnotic Dirge Records]

Cataract končí

3. června 2013 v 20:54 | Kaňour |  Music News
Švýcarští Cataract zveřejnili na svých webových stránkách, že se po 15 letech na scéně rozhodli ukončit kariéru. Kapela nechystá žádné rozlučkové turné či koncert.

Formace se k ukončení činnosti vyjádřila takto: "Je to pro každého z nás zatím nejtěžší rozhdonutí, které jsme udělali. Měli jsme velké množství plánů, ale museli jsme stále čelit skutečnosti, že jsme do našich životů a ostatních priorit zapleteni tak, jak si to nikdo nechtěl přiznat. Plánovali jsme vydat nový materiál, odehráli několik fantastických vystoupení. (...) Ale nic nového, nic kreativního se nestalo téměř dva roky. Cítíme se jako hudebníci a umělci vyčerpaní a vysušení.

V rámci respektu k sobě jsme vytáhli drát ze zásuvky před tím, než z nás vášeň pro hudbu vyprchá, a naše rozhodnutí jsme udělali jen proto, že jsme prostě museli. Nepřipravíme si žádné rozlučkové vystoupení a i všechna show, která jsme potvrdili, rušíme. Omlouváme se za všechny nepříjemnosti, které s naším koncem mohou souviset, ale doufáme ve váš respekt vůči našemu rozhodnutí ukončit 15leté věnování se Cataract. Chceme poděkovat všem za podporu. Dokud se nesetkáme znovu."

Cataract po sobě zanechali šest dlouhohrajících alb a dvě EP. Posledním počinem skupiny byla deska "Killing the Eternal" vydaná v roce 2010 u Metal Blade.

Saille: Oficiální videoklip "Blood Libel"

3. června 2013 v 17:50 | Monsterfuck |  Music News
"Blood Libel" je nové oficiální video od belgických melodic black metalistů SAILLE. Klip byl natočen režisérem Nicolasem Daenensem, který se skupinou již dříve pracoval na videu "Plaigh Allais" před dvěma lety. Klip byl natočen v oblasti známé jako "Meetjesland" v Belgii, točilo se v lese a v opuštěném kostele.

Obsah "Blood Libel" vysvětluje Dennie Grondelaers, frontman SAILLE:

"Videoklip 'Blood Libel' je něco jako volná interpretace skladby z našeho posledního alba. Vypráví příběh o Williamovi z Norwiche, malém dítěti ze 12. století (°1132 - †1144), které bylo nalezeno chladnokrevně zavražděné. Z vraždy byli neprávem obviněni židé."

"Blood Libel" je také úvodní skladbou druhého alba SAILLE, "Ritu", které vyšlo 18. ledna u Code666 Records. Tento následovník "Irreversible Decay" z roku 2011 byl produkován a mixován Reinierem Schenkem (GORATH, FLESHMOULD) a zmasterován Tomem Kvålsvollem (1349, DIMMU BORGIR, KEEP OF KALESSIN). Obálka byla použita se svolením polskéhovytvarníka digitálních krajin Michala Karze.

-----

"Blood Libel" is the new official video from Belgian melodic black metallers SAILLE. The video was directed by Nicolas Daenens, who previously worked with the band on the "Plaigh Allais" video two years earlier. The video was shot in the region known as "Meetjesland" in Belgium, both in the woods and in an abandoned church.

A synopsis of the "Blood Libel" by SAILLE frontman Dennie Grondelaers :

"The video of 'Blood Libel' is a somewhat liberal interpretation of the track on our latest album. It tells the story of William of Norwich, a young kid from the 12th century (°1132 - †1144) that was found murdered in cold blood. A murder for which the Jews were falsely accused."

"Blood Libel" is also the opening track for SAILLE's second album, "Ritu", which was released January 18th, 2013 on Code666 Records. This sophomore album to 2011's "Irreversible Decay" was produced and mixed by Reinier Schenk (GORATH, FLESHMOULD) and mastered by Tom Kvålsvoll (1349, DIMMU BORGIR, KEEP OF KALESSIN). Cover art comes courtesy of Polish digital landscape artist Michal Karcz.

[tisková zpráva kapely]


HIM - Tears on Tape

2. června 2013 v 21:56 | Prdovous |  Recenze
Nemůžu říct, že by mě tvorba finského love metalového kvintetu, následovaného zástupem fanynek, u nichž platí bezmála za legendu, kdy oslovila, nikdy jsem mu vyloženě na chuť nepřišel - snad proto, že v době, kdy jsem k nim přičichl, jsem nepokrytě ujížděl na hudbě The Sisters of Mercy, Type O Negative nebo Siouxee and the Banshees, mezi kterými mi přišla hudba HIM nevýrazná, nijaká. Přesto jsem se po dlouhé době rozhodl dát jejich zamilované směsce rocku, metalu a kdovíčeho dalšího ještě jeden pokus v podobě aktuálního alba "Tears on Tape". Dopředu mohu prozradit, že pokus docela pohořel...

Ne, že bych nečekal, že i přes kratší hrací dobu to bude medově utahané a přeslazené tak, že při opakovaném poslechu hrozí akutní nebezpečí cukrovky (pročež poslech rozhodně nedoporučuji diabetikům), ostatně "love metal" se tvorbě HIM neříká jen tak zbůhdarma. To by samo o sobě nevadilo, kdyby většina alba nebyla cukrová vata - naprosto zbytečná, neforemná, homogenní slaďárna, ve které máte problém rozeznat jednotlivé písně od sebe. Celek tak možná působí kompaktně, ale spíš proto, že připomíná vleklou pohádku o taženém štrůdlu, než že by držel pohromadě pomocí myšlenky, o propracovnějším konceptu nemluvě. Kytara působí jako stará bezzubá dáma, které navrch vyřízli jazyk. Neřekne vám naprosto nic, jen občas se pokusí projíst až na povrch, aby si mohla trochu zařvat v sólu - a ani to se jí příliš nedaří, pročež si jen tak brmlá v pozadí nějaký ten doprovod, aby to nebylo jen o zpěvu, klávesách a bicích. A totéž bych mohl říct i o baskytaře. Naopak prostor, jakého se dostává zpěvu, kapelu posouvá blíž popovému projevu. Věřím tomu, že Ville Valo v hrdle nosí pořádnou sklenici medu a pravidelně ji doplňuje, leč nemusel by se cpát tak dopředu. Současný stav dávám za vinu faktu, že kdyby byl s ostatními nástroji v rovnováze, nezajímal by snad nikoho. Už jen proto, že to taková sláva zdaleka není a jedna nemastná, neslaná poloha kdesi uprostřed hudebního rozsahu s občasnými úlety k výškám je zkrátka nedostačující.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novým bubeníkem Slayer je Paul Bostaph

2. června 2013 v 19:14 | Ježura |  Music News
Spekulace ohledně statutu Davea Lombarda v řadách thrash metalových titánů Slayer jsou u konce - a s nimi i Daveovo angažmá. Novým bubeníkem Slayer se totiž oficiálně stal Paul Bostaph, který Lombarda nahrazuje poté, co vyšly najevo rozpory, o nichž jsme před časem rovněž informovali. Slayer se se staronovým bubeníkem představí už 4. června, kdy ve Varšavě odstartují světové turné. Místo nedávno zesnulého kytaristy Jeffa Hannemana nadále vyplňuje Gary Holt z Exodus.

"Paul je skvělý bubeník a dobrý kamarád a jsme rádí, že se rozhodl znovu se ke kapele připojit," prohlásil Tom Araya (zpěv, baskytara). "Jsme pořád ochromeni ztrátou Jeffa, ale nechceme zklamat naše evropské a jihoamerické fanoušky a musíme se pohnout vpřed... Když je Paul zpátky v kapele, je to mnohem jednodušší."

"Je to vzrušující znovu se připojit ke Slayer," dodává Bostaph. "Strávili jsme spolu velice intenzivních deset let našich životů, zažili jsme spoustu srandy a udělali spoustu skvělé muziky, takže pro mě je to jako se vracet domů."

Bostaph u Slayer hrál mezi lety 1992 a 2001 a s kapelou nahrál čtyři alba - "Divine Intervention" (1994), "Undisputed Attitude" (1996), "Diabolus in Musica" (1998) a "God Hates Us All" (2001), plus DVD "War at the Warfield" (2001). Krom Slayer fungoval rovnež v kapelách Forbidden, Exodus, Systematic a Testament.

AC ANGRY BUDOU PŘEDSKAKOVAT LEGENDĚ SAXON

2. června 2013 v 12:12 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
10. června se na Flédě na podiu setkají dvě legendy ve svém oboru!

Kořeny AC Angry sahají do 80. let, do doby Motörhead, Zodiac Mindwarp, přesto se kapela nechala ovlivnit i Danko Jonesem nebo do módy se vracejícími Turbonegro. Na podiu tak předvádí mix heavy - rock'n'rollu a dessert riffů plných groove.

Charismatický zpěvák Alan Costa spojil několik muzikantů v AC Angry, kteří si zasloužili pozornost i Ozzyho kdysi dvorního kytaristy Zakka Wylde a předskakovali jeho Black Label Society.

Na své poslední desce "Black Denim" kapela demonstruje svůj příklon k těžkému a špinavému rock'n'rollu. Přes chytlavou skladbu "Booze Horse" po zapamatovatelnou polo balladu "It's good to be bad" až po takřka speed metalovou "Rock'n'Roller Roller Rolla", se nesou hutné riffy a výrazné popěvky. Vlasaté kvarteto vzbudilo pozornost nejen Zakka Wylde, ale na svých turné i mnoha fanoušků a buduje si pevnou základnu.

--------------------
10.06. 2013
Fléda club, Brno
Předprodej 490 Kč / na místě 560 Kč
--------------------

[tisková zpráva]

Soutěž s festivalem Hradby Samoty

1. června 2013 v 22:34 | Monsterfuck |  Soutěže
Nová soutěž zajisté potěší všechny příznivce netradiční hudby, neboť vám nabízíme možnost vyhrát jeden vstup na čtvrtý ročník festivalu Hradby Samoty, který sám sebe označuje jako "festival experimentálního audio-vizuálního umění". K vidění zde bude například dánský neofolkový projekt :Of the Wand and the Moon:, švédské skupiny Raison D'etre, Deutsch Nepal a Bocksholm, Allerseelen z Rakouska nebo italští Teatro Satanico... a samozřejmě spousta dalších zajímavých projektů a uskupení.

Kromě netradičního pojetí co do sestavy je další devízou Hradeb Samoty i to, že se festival tradičně odehrává na hradě - v letošním případě se jedná o hrad Veveří u Brna, přičemž datum bylo stanoveno na 5. - 6. července...

Pokud chcete vyhrát jeden volný vstup na Hradby Samoty, zodpovězte následující otázku:

Ve kterém století byl hrad Veveří založen?
a) v 10. století
b) ve 12. století
c) ve 13. století

Své odpovědi nám posílejte na adresu soutez@sicmaggot.cz a nezapomeňte také uvést své jméno!

Soutěžit budeme až do půnoci 27. června! Výsledky tedy budou ohlášeny týden před samotným začátkem Hradeb Samoty.

Na závěr samozřejmě ještě poděkujme Hradbám Samoty za poskytnutou cenu!

Přejeme příjemné soutěžení a hodně štěstí!

"Hradby Samoty je festival tematicky zaměřený na audiovizuální projekty dotýkající se hudebních žánrů jako dark ambient, dark folk, drone, industrial, noise. Myšlenkou festivalu je spojit tyto žánry s tajemnou atmosférou památek poznamenaných zubem času. V našich zeměpisných šířkách je tato subkultura převážně klubovou záležitostí. Na místě je tedy otázka, jak památky a ambient spolu souvisí.

Památky v sobě nesou odlesk dějů dávno minulých a jejich často zádumčivá atmosféra je velmi emotivní. Stejně jako audiovizuální umění plné tajemných a překvapivých zvuků, provázené divadelními prvky a znepokojující projekcí. Když je takovéto 'teatro ambienti tenebrae' zasazené do podmanivé atmosféry noční památky, výsledný efekt je o to působivější."

Soutěž byla ukončena! Vaše odpovědi již nebudou započítány!


Redakční eintopf #51 - červen 2013

1. června 2013 v 19:16 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Měsíc se s měsícem sešel, člověk aby z toho eintopfu pošel. Úděl šéfredaktorů bývá nelehký a vytáhnout ze všech redaktorů jejich eintopfové příspěvky včas bývá občas docela drama, nicméně i tentokrát se to povedlo (až se tomu člověk diví), takže pojďme na to. Zatímco minulý každý střílel do jiného alba, tentokrát je výsledek poměrně jednoznačný - redakčním očekáváním nejvíce cloumá nesmírně očekávaná nová deska Black Sabbath, díky čemuž si "13" s přehledem odnáší prvenství. Na druhém fleku se také vcelku pohodlně usadilo "All Is One" od Izraelců Orphaned Land, na které se nejvíce těší dva redaktoři. Ta část redakce, která nevolila Black Sabbath ani Orphaned Land, dále doporučuje třeba novinku "Halo of Blood" finských Children of Bodom nebo tolkienovské Rakušany Summoning a jejich "Old Mornings Dawn". V úplném undergroundu pak zalovil pouze šéfredaktor, který největší důvěru vkládá do fošny "The Crowning Horror" švédských raw black metalistů Pest.

Monsterfuck pro červen: Pest - The Crowning Horror

Po extrémně silném květnu mě červnová nabídka příliš nerajcuje a všeho všudy jsou zde jen tři alba, o nichž bych mohl prohlásit, že se na ně relativně těším, ačkoliv ani v jednom případě to není taková ta extrémní natěšenost, že by člověk nemohl dospat. Určitě se podívám na zoubek očekávanému "Old Mornings Dawn" kultovních Rakušanů Summoning, z jejichž muziky jsem sice nikdy neskákal dva metry do vzduchu jako mnozí další, přesto mám jejich tvorbu poměrně rád. Do mého přehrávače si určitě najde cestu i "Legions of the North" od Månegarm ze Švédska, kteří si u mě stojí víceméně stejně jako Summoning, možná o kousek níž. Největší důvěru jsem se však rozhodl vložit do rukou jiných Švédů - Pest. Tahle raw black metalová zvrácenost vždycky uměla nahrát kvalitní peklo, obzvláště poslední desku "Rest in Morbid Darkness", na níž Pest svou muziku poměrně zkomplikovali, přidali na atmosféře a to vše zalili množstvím skvělých heavy a thrash metalových sól, aniž by jakkoliv opustili svůj agresivní syrový sound, mám hodně moc rád, takže jsem celkem logicky zvědavý, s čím se dvojice Equimanthorn a Necro vytasí po pětiletém čekání. Pokud budou Pest pokračovat ve stylu nastoleném "Rest in Morbid Darkness", pak by mohlo jít o jednoho z černých koňů června. Nakonec by se ještě slušelo zmínit, že byla na červen odsunuta novinka Graveland, nicméně vzhledem k tomu, že jsem o "Thunderbolts of the Gods" psal již v minulém eintopfu, nebudu se opakovat a nechávám ji "mimo soutěž" (proto je také na začátku psáno tři, nikoliv čtyři alba).

DATUM VYDÁNÍ: 18. 6.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Ježura pro červen: Orphaned Land - All Is One

Letošní červen zaznamená jednu velkou událost - Black Sabbath vydají svoji očekávanou novinku "13". Jenže co bych to byl za kazišuka, kdybych po vzoru řady redakčních kolegů i já do eintopfu zvolil právě tohle album... Kdepak, Black Sabbath si i beze mě užijí dost pozornosti, takže mohu s klidem zalovit jinde. A moje volba tentokrát padá na izraelské Orphaned Land, kteří po čtyřech letech přicházejí s novou řadovkou. I když mě ta předchozí nijak zvlášť neuchvátila, novinka "All Is One" se začíná rýsovat v podezřele dobrém světle, takže jsem náramně zvědavý, co z ní nakonec vyleze...

DATUM VYDÁNÍ: 24. 6.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Kaša pro červen: Black Sabbath - 13

Black Sabbath. Je třeba něco dodávat? Nevím, co by se muselo stát, abych v červnovém eintopfu sáhl někam jinam než právě po Black Sabbath a jejich reuniovém albu "13". Dokonce ani novinka Queens of the Stone Age s Davem Grohlem za bubenickou stoličkou, od které si slibuji ještě víc než od legendy heavy metalu, mě nepřitahuje tolik jako devatenácté album party kolem Tonyho Iommiho. Nemá cenu připomínat, jak dlouho uběhlo od posledního alba s Ozzym za mikrofonem, protože všichni víme, že dlouho, a i díky tomu jsou očekávání neskutečně veliká. První zveřejněná skladba "God Is Dead?" mě hodně baví a zvyšuje tak ve mně naděje na skvělé album. Jediné, čeho se trošku bojím, je stopáž, protože většina skladeb se má pohybovat nad hranicí sedmi minut a nejsem si jistý, zda to kapela utáhne. Spekulace stranou, dočkáme se desátého června, takže do té doby pomalu oprašuji nesmrtelné klasiky jako "Paranoid" či "Sabbath Bloody Sabbath" a připravuji se na jednu z událostí roku.

DATUM VYDÁNÍ: 10. 6.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

nK_! pro červen: Black Sabbath - 13

Myslím, že zde jsou jakékoliv komentáře zhola zbytečné. Black Sabbath? Téměř původní sestava? Po takové době? S prvním singlem, který hravě strčí do kapsy téměř vše, co jsme za posledních několik let slyšeli? A vy se ještě ptáte? Už aby bylo desátého června! Nebo ještě lépe sedmého prosince!

DATUM VYDÁNÍ: 10. 6.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Stick pro červen: Black Sabbath - 13

Jako velký fanda těchto stavitelů základů tvrdé muziky samozřejmě s napětím očekávám jejich nový počin. Škoda rozchodu s Wardem, ale evidentně už by to stejně nezvládal, i tak zásadní trio zůstává. Bohužel mé nadšení trochu zchladila nová skladba "God Is Dead?", která mě o svých kvalitách zrovna dvakrát nepřesvědčila, takže doufám, že zbytek materiálu se ponese v lepším duchu. Zanedlouho nicméně tyto úvahy budou pasé, protože již budeme moci tuto desku hltat od začátku do konce. Věřím tomu, že Ozzy, Tony a Geezer své věrné nezklamou a ukážou omladině, že pořád vědí, jak na to.

DATUM VYDÁNÍ: 10. 6.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Zajus pro červen: Orphaned Land - All Is One

Začínám být k obsahům svých eintopfů poněkud skeptický. Tradičně si každý měsíc projdu seznam alb, jež mají vyjít, vyberu si ta, která mě zajímají, napíšu o nich nadšeně do eintopfu a následně si je vůbec neposlechnu. Tedy, pochopitelně ne všechny, ale velkou část. Pojďme na to tedy jinudy. Která alba si v červnu zaručeně neposlechnu? Tak třeba Megadeth. Ani ne tak kvůli samotné hudbě, jako kvůli postavě jejich frontmana. Určitě si neposlechnu Children of Bodom, protože mi už není patnáct. Neposlechnu si Amon Amarth, protože nevěřím, že jejich nové album nebude znít jinak než to minulé, které znělo stejně jako předminulé a tak dále. Budu ignorovat i The Black Dahlia Murder, protože od dob "Nocturnal" nevytvořili nic, co by mě zaujalo. Naopak dám nejspíše šanci nové sólovce Serje Tankiana, přestože je každé jeho album jen dalším zklamáním. Možná si pustím i nové Black Sabbath, už jen z úcty k legendě. Šanci jistě dostanou Deafheaven se svým druhým albem "Sunbather". Jejich debut "Roads to Judah" jsem sice ocenit nedokázal, ovšem přijde mi, že chyba byla tenkrát spíše na mé straně. Na co se těším, je živák "Untouchable" božské Anathemy a zejména pak další počin izraelských velikánů progresivního metalu Orphaned Land, jež nese jméno "All Is One". Jinými slovy, červen bude měsíc nabitý hromadou nahrávek, ale opravdu natěšený jsem jen na dvě posledně zmíněné.

DATUM VYDÁNÍ: 24. 6.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Prdovous pro červen: Summoning - Old Mornings Dawn

Už to bude nějaký ten pátek, co jsem zvukovody prohnal vznešenou epiku z dílny pánů Protectora a Sileniuse. A je to už drahně let, kdy vypustili do světa své zatím poslední album "Oath Bound", které nabízí jednu z mnoha výprav do fantastických světů nejen na motivy Tolkienova veledíla, "Pána Prstenů". V dlouhé pauze věnovalo rakouské duo mnoho pozornosti svým soukromým, veskrze ambientním projektům, nicméně nadešel čas se připravit na výpravu další. Má volba pro červen je nad slunce jasná, netřeba se zaobírat dalšími alby, jež pomalu plynou k obzoru, a nezbývá než doufat, aby výsledný dojem nebyl stejně studenou sprchou, jakou nám počasí v posledních dnech nabízí.

DATUM VYDÁNÍ: 7. 6.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Kaňour pro červen: Children of Bodom - Halo of Blood

Chystaná deska dětí od bodomského jezera pro mě byla ihned po nahlédnutí do seznamu, která alba to v červnu vyjdou, jasnou volbou. Avšak po nedlouhé úvaze nad tím, zda si Finové opět nevyberou slabší chvilku a do světa pustí "Blooddrunk II", se tato selekce sázce na jistotu rozhodně nerovná. Každopádně tajně doufám, že se "Halo of Blood" podaří a kvalitativně napodobí "Follow the Reaper", kterou považuji za dosavadní vrchol Children of Bodom. Pakliže bych měl zvolit desku, po jejímž poslechu zaručeně nebudu zklamán, můj výběr padne na novinku Summoning, "Old Mornings Dawn". Problém je ten, že už měsíc běhá po netu, a zvolit ji po dvaceti posleších jako nejočekávanější desku následujícího měsíce prostě nejde. Mojí pozornosti neunikne ani novinka Amon Amarth, od které si však opravdu nic neslibuji a přinese patrně jen jednu věc stejně tak jako její předchůdci - zajímavé peníze Metal Blade Records. S originalitou to bude zřejmě o poznání horší. O třináctce Black Sabbath se není třeba zmiňovat, vše podstatné již bylo rozebráno výše.
P.S.: Zajusi, od mých patnáctin to není zas tak dlouho, tudíž mi Children of Bodom neber (smích).

DATUM VYDÁNÍ: 7 .6.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Deska měsíce dle redakce: Black Sabbath - 13

Barometr očekávání v redakci: 27/80


Optimista měsíce: nK_! / Prdovous Úžasný
Pesimista měsíce: Monsterfuck Křičící

Videoklipy na víkend

1. června 2013 v 17:27 | Kaňour |  Music News
>>> Dnešní klipový přehled začneme v Dánsku, v domovině thrash metalistů Essence, kteří nahráli svůj klip na píseň "Gemstones" z nového alba "Last Night of Solace". Deska byla vydána 29. května pod NoiseArt Records. Pod konečnou podobu alba se velkou měrou podepsal velikán producentského řemesla Peter Tägtgren, známý z účinkování v kapelách Hypocrisy a Pain.


>>> Také workoholický ex-frontman kapely Masterplan, Jørn Lande, propaguje své nové sólové album "Traveller" pomocí nového klipu, který byl natočen k titulní skladbě "Traveller". Očekávaná deska vyjde 11. června prostřednictvím labelu Frontiers Records.


>>> Dnešní výčet uzavřeme vyjížďkou do dalekého Izraele na Blízký východ. Zdejší progresivci Orphaned Land vypouští 24. června novou desku "All Is One" a pro fanoušky si k písni "Brother" připravili videoklip.