Červen 2013

Detaily o dvou srpnových novinkách

17. června 2013 v 14:24 | Ježura |  Music News
>>> Finové Turisas odhalili většinu podstatných informací o nástupci desky "Stand Up and Fight" z roku 2011. Novinka ponese název "Turisas2013" a vyjde na přelomu srpna a září letošního roku, konkrétně 21. srpna ve Finsku, 26. srpna v Evropě a 3. září v Severní Americe. Všechna vydání se uskuteční pod hlavičkou labelu Century Media Records.

Album produkoval zpěvák Mathias Nygård, který spolu s kytaristou Jussim Wickströmem většinu desky rovněž nahrál v osamělém domku za hranicí Helsinek. Zbytek vznikl ve třech různých studiích - bicí v Atomic Spa Studio, orchestrace ve 5 Studio (oboje v Helsinkách) a většina vokálů a spousta dalších prvků pak v Sound Supreme Studio v Hämeenlinna, kde už vznikaly předchozí dvě desky "The Varangian Way" a "Stand Up and Fight". Mix a mastering proběhl v londýnských Orgone Studios s producentem Jaimem Gomezem Arellanem, který má na kontě spolupráci třeba s Ghost, Cathedral, Primordial nebo Ulver.

Mathias "Warlord" Nygård komentuje: "Co se týče produkce, je to pravý opak vycizelovaného a masivního 'Stand Up and Fight'. Je to hrubé, suché a hodně přímočaré, ale pořád si to udržuje typickou Turisas-rozmáchlost. Lidé nás ujišťují, že nám to naživo strašně šlape, a chtěli jsme, aby bylo album více založeno právě na tom a ne na orchestrální masivnosti. Je to naše zatím nejpestřejší nahrávka, a i když různé skladby znějí hodně odlišně, myslím, že jejich společným jmenovatelem je spousta energie."

Turisas by se u nás měli ukázat 2. října, kdy vystoupí ve Zlíně v rámci putovního Heidenfestu.

>>> Na srpen nachystali svoji novou desku také kanadští thrashoví klasici Annihilator. Jejich nové dítko dostalo jméno "Feast" a label UDR ho vydá 23. srpna v Evropě, respektive 27. srpna v Severní Americe. Album vyjde v několika formátech a budou to tyto - klasický jewelcase, LP, limitovaný digibook, digitální download a D2C fan balíček. Limitovaný digibook bude obsahovat také druhé CD "Re-Kill", což je v roce 2012 nahraná bestofka. Tato verze bude rovněž opatřena obalem s 3D efektem.

Tracklist "Feast":
01. Deadlock
02. No Way Out
03. Smear Campaign
04. No Surrender
05. Wrapped
06. Perfect Angel Eyes
07. Demon Code
08. Fight the World
09. One Falls, Two Rise

Tracklist "Re-Kill":
01. Fun Palace
02. Alison Hell
03. King of the Kill
04. Never, Neverland
05. Set the World on Fire
06. Welcome to Your Death W.T.Y.D.
07. Nozone
08. Bloodbath
09. 21
10. Stonewall
11. Ultra Motion
12. Time Bomb
13. Refresh the Demon
14. Word Salad
15. Brain Dance

Shots from Deneb - Shots from Deneb

16. června 2013 v 21:31 | Kaša |  Recenze
Shots from Deneb papírově nezapadají mezi typické zástupce polské metalové scény. Když se totiž řekne Polsko a metal, tak si většina lidí okamžitě vybaví death metalové spolky, jejichž status se během let vypracoval v takřka legendární. Osobně mě v končinách našich severních sousedů nenapadá jediná kapela, která by měla hudebně co dočinění se stoner/sludge metalem, kam čtveřice z Poznaně spadá, a přiznám se, že vzhledem ke kvalitě debutového počinu "Shots from Deneb" si nemyslím, že tomu za pár let bude jinak, protože to, co pánové stvořili, není nic pamětihodného a vlastně ani zajímavého.

Osobně nic proti stoner metalu nemám, spoustu kapel mám hodně rád, ale parta kolem frontmana Krzycha na své prvotině dost nešikovně mísí starý americký HC se stonerovými kytarami a doom/sludgovými momenty, což není nic proti ničemu, ale muselo by to mít hlavu a patu. Takhle se dají skladby vlastně rozdělit do dvou skupin. Ta jedna, rychlejší, čerpá inspiraci primárně ze starých HC/punk spolků jako Black Flag či Cro-Mags, přičemž v té druhé, pomalejší, se citují Crowbar a Electric Wizard. Občas jsem měl dokonce pocit, že poslouchám demo raných High on Fire. Kapele, která sedm let existovala pod jménem The Chainguns a jež se letos přejmenovala na Shots from Deneb, sice můžu oprávněně vyčítat nedostatek vlastního výraziva, ale co se jí nedaří nahnat na skladatelské originalitě a neotřelosti, to hravě dohání svým nasazením a upřímností. Album zní, jako by bylo nahráno živě ve studiu a i přes slabší zvuk, který je na mě až moc špinavý, se v tomto ohledu nedá nic moc vytknout, protože to k tomuto stylu už to tak trochu patří.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Shots from Deneb]

Koncerty na červenec

16. června 2013 v 18:17 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Neurosis (USA), Terra Tenebrosa (SWE)
1. 7. - Praha, Lucerna Music Bar
Cena: 480/550
Více informací: Silver Rocket

Rock for People 2013
2. - 5. 7. - Hradec Králové, Festivalpark
Vystoupí: Cocotte Minute (CZ) + Heide Janků, Kabát (CZ) + Big Band, Papa Roach (USA), Queens of the Stone Age (USA), The Devil Wears Prada (CZ) ad.
Cena: 1650/1800
Více informací: Rock for People

Parkway Drive (AUS), Veil of Maya (USA), Antagonist A.D. (NZ)
5. 7. - Praha, Palác Akropolis (19:00)
Cena: 450
Více informací: Obscure Promotion

Hradby Samoty IV.
5. - 6. 7. - hrad Veveří
Vystoupí: Alfarmania (SWE), Allerseelen (AUT), Bockholm (SWE), Charming Assistant (SVK), Deutsch Nepal (SWE), Einleitungszeit (SVK), Garasu (CZ), Hluková sekce, Instinct Primal (CZ), Lahká Múza (SVK), Lazy Bastard Sound System (SVK), Napalmed (CZ), :Of the Wand and the Moon: (DEN), Opening Performance Orchestra (CZ), Raison d'Etre (SWE), rbnx (SVK), Tábor radosti (CZ), Teatro Satanico (ITA), Urban Failure (SVK), Yarrdesh (CZ)
Cena: 666/800
Více informací: Hradby Samoty

ZZ Top (USA)
8. 7. - Pardubice, ČEZ Aréna
Cena: 590-1090
Více informací: Live Nation

Masters of Rock 2013
11. - 14. 7. - Vizovice, areal likérky Rudolf Jelínek
Vystoupí: Accept (GER), Aivn's Naked Trio (CZ), Amaranthe (SWE), Anneke van Giersbergen (NL), Аркона (RUS), Audrey Horne (NOR), Avantasia (GER), Brainstorm (GER), Daniel Krob (CZ), Dark Gamballe (CZ), Debustrol (CZ), Desmod (SVK), Devin Townsend Project (CAN), Dragonforce (UK), Dymytry (CZ), Egotrip (CZ), Elvenking (ITA), Five O'Clock Tea (CZ), Fleret (CZ), Free Fall (CZ), Gate Crasher (CZ), Good Girl Maggie (POL), Grave Digger (GER), Hand Grenade (CZ), Harlej (CZ), Herkules (CZ), Komunál (CZ), Leningrad Cowboys (FIN), Lordi (FIN), Masterplan (GER), Rage (GER) + Lingua Mortis Orchestra, Leaves' Eyes (GER) + Atrocity (GER), Leningrad Cowboys (FIN), Moonspell (POR), Neonfly (UK), Nil (CZ), Noid (CZ), Overhype (CZ), Power 5 (CZ), Powerwolf (GER), Primal Fear (GER), Prong (USA), Ragnarok (NOR), Reverends (CZ), Rimortis (CZ), Sanctuary (USA), Seven (CZ), Silent Stream of Godless Elegy (CZ), Solar System (CZ), Soustrast (CZ), Tchoři (CZ), The 69 Eyes (FIN), The Exploited (UK), Tibet (CZ), Trollfest (NOR), Waltari (FIN), Warhawk (CZ), Xandria (GER), Yngwie Malmsteen (SWE)
Cena: 1250
Vice informací: Masters of Rock

Prague Death Mass vol. II
12. - 13. 7. - Praha, Futurum
Vystoupí: Acherontas (GRE), Azazel (FIN), Cult of Fire (CZ), Hades Almighty (NOR), Hetroertzen (CL/SWE), Kadotus (FIN), Kringa (AUT), Mgła (POL), Negative Plane (USA), Obscure Burial (FIN), One Tail, One Head (NOR), Sortilegia (CAN), Svartidauði (ISL), Vemod (NOR)
Cena: 1390/1760
Vice informací: Prague Death Mass

Benátská noc 21
26. - 28. 7. - Liberec, areál Vesec
Vystoupí: Act of God (CZ), Alkehol (CZ), Citron (CZ), Doga (CZ), Harlej (CZ), Nightwish (FIN), Nobody Knows (CZ), Root (CZ), Sabaton (SWE), XIII. století (CZ) ad.
Cena: 1290
Více informací: Benátská noc

Iron Maiden (UK), Voodoo Six (UK)
29. 7. - Praha, Synot Tip Aréna
Cena: 990-1790
Více informací: Live Nation

Metallica sdílí videa ze Soundwave festivalu v Austrálii

16. června 2013 v 12:54 | Mechanick |  Music News
Metallica sdílí záznamy ze svých únorových vystoupení na festivalu Soundwave v australských městech Brisbane a Sydney. Kapela nabídla videa ze zvukových zkoušek, ladících místností a živáky skladeb "Orion" a "…and Justice for All". Brisbane a Sydney byly první dvě zastávky v řadě festivalu Soundwave, který se konal celkem v pěti městech Autrálie po dobu dvou týdnů. Metallica byla hlavní hvězdou festivalu, na kterém dále vystoupily hvězdy jako Linkin Park, A Perfect Circle, The Offspring, Slayer, Stone Sour a desítky dalších.Immolation - Kingdom of Conspiracy

15. června 2013 v 22:04 | Ježura |  Recenze
Američané Immolation dlouhodobě platí za tvůrce zcela prvotřídního death metalu a s každým jejich dalším albem to po nutných pochybách, jestli se i tentokrát podaří navázat, znovu a znovu potvrzují. Dva roky od vydání ceněné desky "Majesty and Decay" se opět hlásí o slovo s novinkou, nesoucí optimistický název "Kingdom of Conspiracy", a snad neprozradím příliš mnoho, když napovím, že ani tentokrát nejsou obavy o výsledek moc na místě...

Immolation totiž ani tentokrát nezaváhali a natěšenému posluchači opět servírují vydatnou dávku těžkého a dusivého death metalu, který si ani v záplavě ostatních žánrových kapel zkrátka nejde splést. "Kingdom of Conspiracy" totiž představuje další krok k upevňování jedinečného soundu kapely, jehož specifika Immolation ode všech spolehlivě odlišují a který byl v poslední době dotažen takřka k dokonalosti. Zodpovědný je za to především způsob, jakým se přistupovalo ke skládání kytarových partů. Jejich základem je velmi členitá a nemilosrdnou bicí palbou jištěná riffová hradba, která by mohla nepřipraveného posluchače v první okamžik svou rychlostí a relativní komplikovaností zaskočit dost možná i odradit. To by ale byla velká chyba, protože jakmile pomine případný prvotní šok, vyjde najevo, že je to promyšlené, ani náznakem prázdné nebo triviální a hlavně že to funguje naprosto perfektně. A jak je u Immolation dobrým zvykem, rozhodně nejde jen o nekonečnou rubačku v konstantně vysokých otáčkách. I toto album totiž skvělým způsobem oživují nesčetné a zcela trademarkové kytarové vychytávky z pera Roberta Vigny. Díky nim není album chudé na specifické melodie a přispívají i k částečné strojovosti a odlidštěnosti, která k typickému soudu kapely, o němž jsem mluvil výše, rovněž nerozlučně patří. A právě kontrast brutálního základu s podobnými záblesky melodií a specificky čistého zvuku Vignovy kytary je při vysoké kompoziční úrovni alba tím, co si posluchač v rámci "Kingdom of Conspiracy" užije patrně nejvíce.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Na co se nedostalo #1

15. června 2013 v 18:01 | Monsterfuck |  Minirecenze
Carved - Dies Irae (26. března, Bakerteam Records)
death metal, Itálie

Italské seskupení Carved se označuje za šestici naštvaných metalistů. Pocházejí z Itálie a nedávno vydali svou první desku nazvanou "Dies Irae". Poslouchám intro "Dies Irae (Praeludium)", jehož zpracování nejenže není nijak zajímavé, ale je přímo amatérské, a nechává mě na pochybách, jestli náhodou neposlouchám demonahrávku. A jak se proposlouchávám dále, zjišťuju, že nejsem vůbec daleko od pravdy.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Dies Irae (Praeludium) - 03:22
02. Echo of My Cinderella (The Final Symphony) - 04:54
03. Enter the Silence - 05:26
04. Scripta Manent (Bullshit) - 03:06
05. The Perfect Storm - 04:57
06. At the Gates of Ice - 03:59
07. Ashes of a Scar - 03:43
08. Black Lily of Chaos - 05:30
09. A New World (Postludium) - 01:03

Autor: Mechanick
[K recenzi poskytl: Bakerteam Records]

David Bowie - The Next Day (8. března, ISO Records)
pop / rock, Velká Británie

Davida Bowieho jsem si dlouho řadil mezi umělce, kterým bych měl věnovat pozornost, ale stále jsem se k poslechu jejich tvorby nějak neměl. To jsem prolomil až krátce před vydáním "The Next Day" a nutno podotknout, že mě legendární Ziggy Stardust hodně potěšil. Bez dalšího zkoumání Bowieho diskografie jsem se pustil rovnou do desky nejnovější a stejně jako v případě více než čtyři desetiletí starého alba jsem si odnesl zejména pozitivní dojmy. Těžko uvěřit, že Bowie za pár let oslaví sedmdesátku, protože jeho hudba na novince šlape jako hodinky. Album odstartuje titulní skladba "The Next Day", nekomplikovaná pop/rocková hitovka se silným refrénem, výraznou rytmikou, silným Bowieho hlasem a množstvím drobných zvuků a melodií.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. The Next Day - 03:27
02. Dirty Boys - 02:58
03. The Stars (Are Out Tonight) - 03:56
04. Love Is Lost - 03:57
05. Where Are We Now? - 04:08
06. Valentine's Day - 03:01
07. If You Can See Me - 03:15
08. I'd Rather Be High - 03:53
09. Boss of Me - 04:09
10. Dancing Out in Space - 03:24
11. How Does the Grass Grow? - 04:33
12. (You Will) Set the World on Fire - 03:30
13. You Feel So Lonely You Could Die - 04:41
14. Heat - 04:25

Autor: Zajus

Fire! Orchestra - Exit! (11. ledna, Rune Grammofon)
experimental big band, Švédsko

Některá alba si kladou za cíl sofistikovanost, jemnost a eleganci. Jiná ho mají zcela jiný - ničit. "Exit!" je kombinace obojího, ovšem oné druhé složky na něm naleznete mnohem více. Kdo by však čekal, že mluvím o nějakém promyšleném nihilistickém black metalu, bude zklamán. Fire! Orchestra jsou big band, hrají tedy odnož jazzu, jejíž kořeny sahají až do dvacátých let minulého století. Jenže jak již přídomek "experimental" napovídá, rozhodně nejde o čajíček hodný našich prapradědů. Fire! Orchestra tvoří tři členové kapely Fire! a dalších dvacet čtyři hudebníků, mezi kterými najdeme množství bubeníků, basáků, kytaristů, saxofonistů, trumpetistů, i hráče na trombon či tubu. Hlavně však také pět vokalistek, které činí některé momenty alba "Exit!" vysloveným peklem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Exit! Part One - 19:29
02. Exit! Part Two - 24:54
Autor: Zajus

Keep of Kalessin - Introspection (9. dubna, Indie Recordings)
melodic black metal, Norsko

Krátký kraťas (tomu říkám slovní obrat roku!) "Introspection" byl s největší pravděpodobností vypuštěn jen proto, aby alespoň nějak prezentoval Keep of Kalessin po poněkud nestandardním odchodu dlouholetého zpěváka Thebona, podle čehož počin také vypadá, takže jej nemá cenu hodnotit číselně. Všehovšudy se jedná o nějakých 10 minut (a kousek navrch) hudby, přičemž podstatná část těchto 10 minut vlastně ani není tak úplně nová…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Introspection - 05:01
02. Flight of the Hatchling - 02:22
03. The Dragontower (Extreme Version) - 03:26

Mechanical Swan - Black Dawn Romance (30. dubna, Bakerteam Records)
rock / pop, Itálie

Mechanická labuť je hračkou italského muzikanta a zvukaře jménem Truzzi Federico. Přesněji řečeno, Mechanical Swan je jednou ze tří jeho kapel. To co hrají, označují na Facebooku jako "rock-gothic elettronico". Pojďme se na to podívat blíž...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. No Tears to Cry - 04:41
02. Memories - 03:21
03. Human - 04:00
04. Tear Me Down - 04:04
05. Emerald Bird - 04:36
06. If You - 04:34
07. In Your Room [Depeche Mode cover] - 04:55
08. My Lonely Life - 04:03
09. Black Dawn Romance - 04:54

Autor: Mechanick
[K recenzi poskytl: Bakerteam Records]

Altar of Plagues - Teethed Glory and Injury

14. června 2013 v 22:08 | Prdovous |  Recenze
Altar of Plagues jsou jednou z toho mnoha kapel, které jsem objevil při brouzdání po Encyclopaedia Metallum kdysi dávno, kdy mé hudební obzory jen opatrně tu a tam prozkoumávaly prostor za hranicemi zvučných jmen, poslechl a s nezájmem zahodil. Rovněž jsou jednou z mnoha kapel, ke kterým jsem se později vrátil a pravidelně, poslech co poslech, sbíral čelist ze země, jak skvělá (a nedoceněná) je to hudba. A v neposlední řadě jsou dalšími, kteří mě po boku Primordial, Cruachan nebo klidně i žánrově zcela odlišných The Cranberries utvrzují v tom, že na smaragdovém ostrově prostě umí dělat hudbu, jíž nechybí oduševnělost, nápaditost, vyspělost a v neposlední řadě ani kvalita. Že to bezezbytku platí i v případě "Teethed Glory and Injury", snad ani nemusím zmiňovat.

Hned z kraje se zastavím u toho, co mě při pohledu na tracklist uhodilo do očí nejvíce - délka a počet skladeb. Na rozdíl od předchozích počinů pánové z Corku poměrně výrazně změnili svůj modus operandi a jednotlivé kompozice jsou mnohem kratší. Nejdelší z nich má rovných devět minut, což je čas, kde začínaly nejkratší kusy "Mammal" i "White Tomb", většina z nich si ale vystačí i s pouhými pěti minutami. Není těžké uhodnout, že s osekanou délkou skladeb narostl jejich samotný počet, v tomto případě, budeme-li počítat i atmosférické čtyřminutové intro, na devět. Pryč jsou rozmáchlé, depresivní kompozice, na jejich místě najedete zážitek mnohem zhuštěnější, avšak neméně atmosféričtější. Mnohdy mi při poslechu přijde, že to, co Altar of Plagues na "Mammal" vložili do jednoho půlhodinového eposu, na "Teethed Glory and Injury" byli schopni zkrátit a navrstvit do pětiminutové skladby, aniž by výsledek působil přeplácaností či neposlouchatelností. Naopak, mnohdy přidalo irské trio navrch prvky, jež se v předchozí tvorbě nevyskytovaly (a snad ani nemohly, aniž by v předešlých eposech nepůsobily rušivě), a posunulo svoji hudbu zase o něco dál, nebál bych se tvrdit kamsi na pomezí post-black metalu a avantgardy.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Radikální změny u Kauan

14. června 2013 v 20:15 | Kaňour |  Music News
Ukrajinští Kauan na scéně působili dlouhou dobu jako projekt dvou hudebníků, multiinstrumentalisty Antona Belova a houslistky Lubovy Mashnikové. Jenže po prohlášení kapely je sestava celá naruby. Ze dvou jmenovaných umělců u Kauan zůstal jen Anton, k němuž se připojili další čtyři lidé, tudíž se z původního dua vyvinula pětičlenná sestava klasičtějšího rázu. Hudebníci také přispěchají s novou deskou, jež dostala název "Pirut" a vyjde na podzim letošního roku u Blood Music.

"Velkou a světlou událostí v životě Kauan se staly velké změny v sestavě! Rozhodli jsme se na pár měsíců jako kapela utichnout a nyní jsme tu s oficiálními informacemi. Žádáme editory metalových databází, Wikipedie a Last.fm, aby zaktualizovali informace o naší sestavě."

Kauan mají na svědomí již čtyři dlouhohrající počiny, z nichž poslední vyšel v roce 2011 a nesl název "Kuu..". Kapela se v začátcích svého účinkování pohybovala na rozhraní folk a doom metalu, postupně přešla spíše k post-rockovému pojetí.

Aktuální sestava Kauan:
Anton Belov - zpěv
Alexander Vynogradoff - baskytara, zpěv
Alina Roberts - klávesy, zpěv
Anton Skrynnik - bicí, perkuse
Anatoly Gavrylov - viola


Exhumed vydají novinku v srpnu

14. června 2013 v 16:14 | Ježura |  Music News
Zámořská death/grindová úderka Exhumed chystá vydání nového alba. To ponese název "Necrocracy" a do světa se podívá v průběhu srpna - konkrétně 2. v Německu a Beneluxu, 5. ve zbytku Evropy a 6. v Severní Americe. K dispozici bude ve formátech CD, LP a digitálního downloadu. Nástupce desky "All Guts, No Glory" vznikal ve studiu Arcane Digital Recording (Chandler, Arizona) pod dohledem Ryana Butlera (Misery Index, Landmine Marathon, Phobia). Bicí byly nahrány v Trench Studios (Corona, Kalifornie) s Johnem Haddadem (Hirax, Abysmal Dawn, Intronaut).

Matt Harvey (kytara, vokál) pravil: "Jsme úplně nadšení z toho, že rok 2013 uvidí vydání 'Necrocracy'. Myslíme, že je to naše nejtvrdší album, a nemůžeme se dočkat, až začneme hrát nové věci na turné. Nové album je trochu masitější než 'All Guts...' a doufáme, že si ho vy maniaci užijete. Najdete na něm dalších pár kusů, u kterých můžete zaházet řepou a ožrat se do němoty! Uvidíme se na cestě nebo prkně! Zdar!"

Trailer k albu můžete zhlédnout zde.

Tracklist "Necrocracy":
01. Coins Upon the Eyes
02. Dysmorphic
03. (So Passes) the Glory of Death
04. The Rotting
05. The Shape of Deaths to Come
06. Necrocracy
07. Sickened
08. Ravening
09. Carrion Call
10. The Rotting

APOCALYPTIC FORM OF DEATH – open air festival 2013

14. června 2013 v 13:50 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
APOCALYPTIC FORM OF DEATH - open air festival 2013
21.6.-22.6.2013 - AUTOCAMP - TRHOVÉ SVINY
A je to tady znovu!

Předposlední červnový víkend se na malé louce nedaleko Trhových Svinů opět rozezvučí hutné kytary a chraplavé vokály. Festival APOCALYPTIC FORM OF DEATH 2013 je tady s dalším pokračováním.

Město Trhové Sviny leží cca 20 Km jižně od Českých Budějovic na úpatí Novohradských Hor. Místo konání festivalu se nachází zhruba 1,5 Km za městem v areálu bývalého autocampu. Areál je situován do rozlehlé louky obklopené lesním porostem. Camp, parkoviště, koupaliště a celé zázemí festivalu je v bezprostřední blízkosti.

Samozřejmostí zůstává non-stop občerstvení a bohatý výběr alkoholických i nealkoholických nápojů. Prodej CD, triček, mikin a dalšího merchandise zajištěn. Camp bude pro fans oficiálně přístupný již od čtvrtečních odpoledních hodin. Ještě týž večer proběhne tradiční before party.

Oficiálně festival začíná 21.6.2013 v 17:00 hod.

A na co se můžete těšit?
Letos organizátoři vsadili především na domácí a slovenskou scénu.
"Letos jsme vsadili především na domácí kapely, protože jsme přesvědčeni, že i naše scéna může nabídnout velmi kvalitní spolky. V žádném případě jsme však na zahraniční smečky nezanevřeli. Jen jsme to letos pojali trochu jinak. AFOD festival není úplně tím open air festivalem v pravém slova smyslu. Je to jedna velká párty s rodinnou atmosférou a věříme, že si to letos návštěvníci opět pořádně užijou."
HYPNOS - se na AFOD festivalu představili naposledy v roce 2005. Po té kapela na několik let přerušila činnost a na scénu se Hypnos vrátili až s albem "Heretic Commando" v roce 2012. Vy se tak můžete těšit na nekompromisní death metalovou řežbu se skvělou pódiovou show.

LOCOMOTIVE - Ti se na AFODu představí vůbec poprvé a věřte, tahle mašina Vás naprosto semele.

POPPY SEED GRINDER - V nové sestavě a s novým materiálem Vám naservírují death metalový diktát, který snese ta nepřísnější měřítka.

Táborští F.O.B. jsou stálým účastníkem AFOD festivalu už od jeho prvních ročníků a jinak tomu nebude ani letos. Za roky svého působení si vybudovali velikou základnu fanoušků a jsme přesvědčeni, že jejich metalcore vás neponechá v klidu ani tentokrát.
Necelé dva roky po vydání druhého alba "Na zrcadlech lží", které vyšlo jako součást časopisu Pařát, tu jsou MATER MONSTIFERA s další studiovou novinkou "V troskách Tvýho světa". Těšte se na atmo blackovou jízdu plnou melodií, které se Vám zaryjí pod kůži.

Velkou hudební lahůdkou budou bezesporu slovenští EMPYRION, kteří se prezentují precizním death metalem s mohutnou podporou kláves. Severočeští SECRET OF DARKNESS v nové sestavě nám po letech přijedou zahrát svůj melodický Death Metal inspirovaný skandinávskou scénou. Naopak ATTACK OF RAGE do vás nahrnou řádnou dávku grind coru. Sázkou na jistotu bude zajisté vystoupení sk. ASGARD, MORTIFILIA, DEATHSTAR, DIEVISION a znovuvzkříšených RETURN TO INNOCENCE. Dále se můžete těšit na elektronikou nasáklé ELEAMENT, svůj chytlavý death-doom odprezentují budějovičtí NO BELIEF a moderní metal core Vám předvedou olomoučtí FEARSOME. Svůj prostor dostanou i mladé naděje české UG scény ALL THE SECRETS INSIDE a SWARM. Členové plzeňských Trollech si pro Vás připravili projekt 1000 BOMBS a naservírují Vám pořádnou dávku old school thrash metalu.

Sečteno a podtrženo, další ročník letního táboru připraven. Mimo kapel se také můžete těšit na areál s možností koupání, non stop občerstvení, bohatý výběr nápojů a jídel a možnost stanování v blízkosti pódia.


[tisková zpráva pořadatele]

Regarde les Hommes Tomber - Regarde les Hommes Tomber

13. června 2013 v 22:18 | Licee |  Recenze
Pro většinu z vás, stejně jako pro mě, jsou sludge-blackoví Regarde les Hommes Tomber úplná novinka, leč svou aktivitu započali již v roce 2011. První album se však poprvé nadechlo tohoto roku, a tak není překvapením, že o těchto Francouzích se dozvídáme teprve nyní. Možná vás samotné už jen fakt, že jde o francouzskou kapelu, navnadil dostatečně a musím říct, že po právu, ale pro ty, co si přeci jen něco málo rádi počtou o jejich novince, mám také dobrou zprávu. Rozhodně stojí za to.

Na první pohled se Regarde les Hommes Tomber jeví jako obyčejná tuctová kapela, která nepřinese nic nového a je jen další rybou v už tak přeplněném rybníce. Není to ale úplně pravda. Mezi oněmi rybami totiž figurují jako ty barevnější, šťavnatější a taky s pěkně ostrými zoubky, aby si mohli pochutnat na svých méně dobrých kolezích. Na druhou stranu jsou ale pořád sami snadnou kořistí větších a dravějších ryb. To ovšem neznamená, že se jimi jednou nestanou také. Koneckonců, je to jejich první album a pokud jako úplní nováčci naservírovali desku, kterou naservírovali, pak musím říct, že jednou nám všem vyrazí dech.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Informace o novince Watain

13. června 2013 v 19:06 | Monsterfuck |  Music News
Black metalisté Watain ze Švédska vypustili kompletní detaily o své páté řadové desce, která naváže na předcházející album "Lawless Darkness" z roku 2010. Již dříve se na veřejnost dostaly informace, že se počin bude jmenovat "The Wild Hunt" a že vyjde v 19. srpna v Evropě a o den později v Severní Americe. Nyní přichází na řadu tracklist a obal, které jsou k vidění dole, resp. vpravo.

Co se obálky týče, tu stejně jako v případě "Lawless Darkness" vytvořil Zbigniew Bielak (dále Ghost, Deströyer 666, Absu, Vader), jenž se postaral i o obal singlu "All That May Bleed". Samotný singl se objeví už 21. června a kromě samozřejmé titulní skladby se na B straně objeví předělávka "Play with the Devil" od Taiwaz. Singl vyjde jako 7'' vinyl v černé (2000 kusů) a rudé (500 kusů) barvě a jako 7'' picture disc (500 kusů). Krátkou upoutávku na "All That May Bleed" najdete na YouTube.

Tracklist "The Wild Hunt":
01. Night Vision
02. De Profundis
03. Black Flames March
04. All That May Bleed
05. The Child Must Die
06. They Rode On
07. Sleepless Evil
08. The Wild Hunt
09. Outlaw
10. Ignem Veni Mittere
11. Holocaust Dawn

Novinky u Otargos

13. června 2013 v 15:38 | Monsterfuck |  Music News
Francouzští black metalisté Otargos hlásí několik novinek ze svého tábora. V první řadě se jedná o podepsání nové vydavatelské smlouvy s Listenable Records, k nimž kapela přestupuje od Season of Mist, pod jejichž křídly vyšla v roce 2010 předchozí deska "No God, No Satan". Listenable tedy samozřejmě vydají nadcházející album Otargos, které by se mělo objevit ještě v někdy průběhu letošního roku, konkrétně by se tak mělo stát v září. Novinka, jež bude celkově pátou řadovou nahrávkou Otargos, se bude jmenovat "Apex Terror" a odhalen byl už i její tracklist, který můžete podrobit průzkumu na konci článku.

Ve skladbě "For Terra" se jako host objeví Julien Truchan z Benighted, přičemž zrovna tato píseň již byla vypuštěna i k poslechu v podobě živého klipu (včetně hostujícího Juliena na pódiu). Podívat se můžete na tomto odkazu. "Apex Terror" bude k dispozici i v podobě limitovaného digipacku s jednou bonusovou skladbou.

"Nové album zobrazuje čerstvější, obnaženější a více intenzivní kompozice, hluboce ponořené do death a obskurně thrash metalového žánru," říkají samotní Otargos a dále dodávají: "[Deska] obsahuje lyrická temata především o temnější stránce lidstva."

Tracklist "Apex Terror":
01. Apex Terror
02. Fleshless-Deathless
03. For Terra
04. Remnant from a Long-Dead Star
05. Fallout
06. Xeno
07. Drone
08. Aftermath Hyperion
09. Versus
10. Fleshless-Deathless 2.0 (Herrshaft Remix) [bonus]

Lychgate - Lychgate

12. června 2013 v 23:52 | Monsterfuck |  Recenze
Lychgate je dalším poměrně zajímavým zástupcem nekonečného zástupu black metalových kapel, který nebere konce, což je vcelku logické, když je - jak se zdá - nekonečný. Esenciální otázkou hned na úvod recenze je ovšem to, co přesně je na Lychgate natolik zajímavé - odpověď je ovšem poměrně jednoduchá a nasnadě, jelikož ji najdete vlastně všude při každé zmínce o kapele. Jde o sestavu, v níž se objevují hudebníci z několika velmi kvalitních spolků, jejichž jméno má na extrémní metalové scéně nemalý zvuk…

O zpěv a baskytaru se stará Greg A. Chandler, jeden z hlavních tahounů skvělých Esoteric, kteří platí za těžkou váhu na poli toho nejextrémnějšího doom metalu. A teď si představte, jak by to asi mohlo, kdyby se Esoteric se svým citem pro dusivou atmosféru a monumentální umíráčky pustili do vod black metalu… to je dost zajímavá představa, nebo ne? Sice se tu jedná jen o jednoho jejich člena, ale i tak… Tím ovšem výčet nekončí, neboť baskytaru má na starosti zase Aran, jeden ze členů fenomenálních (a bohužel nedávno opět rozpadlých) Lunar Aurora, o nichž bych si dovolil tvrdit, že patří k tomu nejlepšímu, co kdy Německo dalo black metalové scéně. I hudbu téhle skupiny provází vpravdě neopakovatelná atmosféra a obrovská kvalita. Takovéhle spojení zní ještě lákavěji, co říkáte? Za bicími zase sedí T.J.F. Vallely, jenž se v loňském roce blýsknul až překvapivě velmi dobrým debutem svého vlastního projektu atmospheric black metalového projektu Omega Centauri. Jak to ale všechno funguje dohromady…?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Lychgate]

Nové klipy od Enter Shikari a Dark Moor

12. června 2013 v 20:14 | Mechanick |  Music News
>>> Enter Shikari uveřejnili zbrusu novou skladbu nazvanou "Radiate". Píseň byla exkluzivně vypuštěna do éteru tento týden (10.6.) ve večerním vysíláni Radio One Rocks (rádio BBC) jako singl týdne. Kapela ke skladbě natočila i videoklip.

Po letos první zveřejněné skladbě "The Paddington Frisk", trvající jednu minutu a 16 sekund, je "Radiate" návratem k více tradičnímu formátu a textově se dotýká svobody projevu. Oslavuje štěstí, které v západním světě máme na rozdíl od těch částí světa, kde jsou umělci za svůj názor odmítáni a trestáni.

Video "Radiate" bylo natočeno minulý týden v Pinewood Studios. Na editaci a postprodukci se pracovalo přes víkend a klip byl dokončen doslova dvě hodiny před jeho uveřejněním.


>>> "The Road Again" je název nového videa madridských symfo metalistů Dark Moor. Skladba je z jejich nového alba "Ars Musica", které vyjde 18. června u vydavatelství Scarlet Records. Klip natočili El Ojo Mecánico Production přímo v Madridu.


Ecnephias - Necrogod

11. června 2013 v 21:54 | Kaša |  Recenze
Italská pětice skrývající se pod jménem Ecnephias má za sebou tři studiová alba, z nichž se ale žádnému nedostalo výraznější pozornosti. Nemůžu soudit, zda je to oprávněný stav, nebo ne, ale tato skutečnost by se mohla nyní změnit prostřednictvím novinky "Necrogod". Když už ničím, tak faktem, že se v jedné skladbě jako host objevil Sakis z Rotting Christ a o mastering se postaral Dan Swanö ve svém studiu Unisound, by mohla vzbudit zájem posluchačů, kteří o existenci tohoto uskupení neměli nejmenší páru. A protože není jejich aktuální album vůbec špatné, tak pojďme nahlédnout pod jeho pokličku.

Ecnephias vznikli již v roce 1996, přesto si na své debutové album "Dominium Noctis" museli počkat až do roku 2007. Co se odehrávalo oněch jedenáct let, opravdu netuším, ale předpokládám, že jako každá začínající kapela vymetali každý klub, který jim umožnil postavit se na pódium, čímž se skupina slušně vyhrála. I když se ani jí nevyhnuly nějaké ty personální rošády, zní aktuální sestava vedená lídrem Mancanem dost soudržně a především profesionálně. Žádný underground, ale stylová nálepka "dark occult metal", jak ji kapele přilepilo vydavatelství, je uvěřitelná a do jisté míry i charakteristická, protože pokud si pod tímto označením představíte totéž co já, tak jste doma. Hudebně se jedná o relativně melodický počin, kde jsou ony melodie zajišťovány všudypřítomnými kytarovými vyhrávkami a klávesovým podkladem, případně piánem, přičemž vokál je v drtivě většině momentů kontrastně death metalový s občasnými přešlapy do melodičtějších nálad.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Aural Music / Code666]

Amorphis a Extol vypustili nové klipy

11. června 2013 v 20:27 | Ježura |  Music News
>>> Finští Amorphis zveřejnili videoklip ke skladbě "The Wanderer", která pochází z aktuální desky "Circle". Stejně jako v případě klipu "Hopeless Days" ze stejného alba i tento režíroval žádaný režisér Patric Ullaeus a jeho Revolver Film Company. Kapela o natáčení prohlásila: "Točit tohle nové video byla ohromná zábava a Patric Ullaeus odvedl jako vždy vynikající práci! Pro nás je to jeden z našich nejoblíbenějších klipů, které jsme zatím udělali!"


>>> Klipem se prezentuje i obnovená norská kapela Extol, jejíž páté eponymní album vydají Indie Recordings 25. června. Klip byl natočen ke skladbě "A Gift Beyond Human Reach":


Nové klipy od Black Sabbath a Edenbridge

11. června 2013 v 19:14 | Ježura |  Music News
>>> Kultovní Black Sabbath vypustili v den vydání své comebackové desky "13" klip k prvnímu singlu z ní - skladbě "God Is Dead?". Režii klipu dostal na starost tvůrce kontroverzní dokumentární série "Zeitgeist", Peter Joseph. Ten o své spolupráci s Black Sabbath prohlásil toto: "Po počáteční nejistotě ohledně návrhu, abych použil pouze existující záběry z mých filmů, jsem si rychle uvědomil, že by to mohlo být výjimečně zajímavé a originální vyjádření. Řeč té skladby spolu s jemným odrazem často temného světa, který obýváme, a otázky, jak může takový svět existovat, kdyby byl nějaký bůh, ve mně rezonovaly."


>>> Lákadlo na nové album "The Bonding" v podobě klipu ke skladbě "Alight a New Tomorrow" vypustili rakouští symphonic metalisté Edenbridge. Deska "The Bonding" vyjde 21. června a bude to osmý řadový počin Edenbridge. Label SPV/Steamhammer ji krom standardního jewelcasu vydá i ve formátech limitovaného digibooku s bonusovým CD a dalšími bonusy, barevného dvojvinylu a digitálního downloadu.


Subterranean Disposition - Subterranean Disposition

10. června 2013 v 21:51 | Monsterfuck |  Recenze
Ačkoliv se nám Evropanům někdy může na první pohled zdát, že u protinožců v Austrálii metalová muzika moc nefrčí a že jediné, co kdy tato rozlehlá vyprahlá země, která je sama sobě svým kontinentem, dala hudební světu, je nejmenovaná rocková legenda, jejíž název se skládá ze čtyř písmen a jednoho lomítka. Nicméně i zde undergroundová scéna bují více než živě a občas ze svých útrob vyvrhne pěkně zajímavou skupinu (asi nejednomu z nás naskočí třeba Ne Obliviscaris, kteří se loni vyšvihli naprosto fenomenálním debutem, nicméně se zdaleka nejedná jen o ně). Nyní se podíváme na další metalový výstřelek země klokanů, tentokrát z ranku doom/death metalu…

"Subterranean Disposition" je sice debutem jednočlenného stejnojmenného projektu, avšak člověk, jenž za touto kapelou stojí, to jest Terry Vainoras, rozhodně není žádný zelenáč, na australské scéně se pohybuje už nějaký ten pátek a otisk svého jména zanechal v nejedné kapele. Nyní se tedy pustil do zcela vlastního projektu Subterranean Disposition, s nímž vyplul do pomalých vod doom/death metalu. Sluší se ovšem zmínit, že ačkoliv se "Subterranean Disposition" zpočátku tváří jako klasická žánrová záležitost a nic nenasvědčuje tomu, že bychom se zde měli dočkat čehokoliv dříve v doomu neslyšeného, nakonec se z alba vyklube poměrně překvapivá záležitost, jež nabízí nejeden velmi zajímavý a do jisté míry i neočekávaný moment.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Hypnotic Dirge Records]

Proměna rubriky Na co se nedostalo

10. června 2013 v 20:58 | Monsterfuck |  Blog News
Koncem roku 2011 jsme poprvé spustili rubriku s názvem Na co se nedostalo, v jejímž rámci - jak už samotný název napovídá - jednotliví redaktoři psali o deskách, na něž nezbylo místo v klasických recenzích a které tomu danému redaktorovi nějakým způsobem přišly zajímavé, ať co do kvality, nebo co do nekvality. Jejím smyslem bylo tímto způsobem uporozňovat na alba, na která by jednoduše jinak nebylo místo, jelikož více jak jednu recenzi denně jsme vydávat nechtěli a prozatím stále nechceme. První díl shrnoval celý rok, nicméně vzhledem k obludné délce začala rubrika již v následujícím roce vycházet čtvrtletně. Nicméně i zde jsme velmi brzy narazili na problém s kapacitou článku, protože těch desek, které by za zmínku stály a do klasických velkých recenzí se nedostaly, je prostě obrovské množství. Aktuální rok jsme sice ještě nakousli se čtvrtletním modelem, ale nakonec jsme dospěli k názoru, že ani tato forma není úplně to pravé ořechové. Nasypat 20+ desek do jednoho článku, o každé jen několik málo řádků, které toho ani moc říct nemůžou, už nám nepřišlo jako úplně nejlepší řešení; navíc jsme tak trochu s hrůzou zjistili, že díky vydávání jednou za dlouhou dobu o rubrice dost lidí ani neví. Ze všech těchto důvodů jsme se rozhodli Na co se nedostalo přebudovat do nové podoby, která podle nás snad bude atraktivnější pro případného čtenáře i pro nás samotné a také trochu důstonější i pro samotná alba...

Úplný základ zůstává v jádru stejný, tedy upozorňovat na desky, na něž není místo v klasických recenzích. Nyní však články budou vycházet po pěti albech, přičemž o každém vyjde text trochu delšího rozsahu, než tomu bývalo v původní verzi Na co se nedostalo, každé s vlastním obalem, tracklistem atd. Bude se tedy jednat o cosi jako pět minirecenzí v jednom článku. Datum vydávání bude nepravidelné - jednoduše až se nám sejde pět desek, půjde to ven. To je vesměs všechno a na první pohled to nemusí vypadat tak zásadně, když jsme to popsali ve dvou větách, ale konečná podoba článku se dost promění - ostatně již brzy to sami uvidíte, jelikož první díl nového Na co se nedostalo vyjde zanedlouho Usmívající se

Static-X opět u ledu, Wayne Static spolupracuje s D.M.C.

10. června 2013 v 19:22 | Ježura |  Music News
Zámořská industrialová formace Static-X je po loni ohlášeném návratu opět ve stavu hluboké hibernace. Frontman Wayne Static se totiž nezvládl dohodnout s baskytaristou Tonym Camposem, který vlastní druhou polovinu práv k vydávání a vystupování jménem kapely, a na obnovení aktivity rezignoval. V nedávném videorozhovoru pro server The Gauntlet Wayne situaci trochu přiblížil. Podle něj se s Tonym dohodli, že mu bude čtvrtletně platit blíže nespecifikovanou částku za možnost používat jméno Static-X bez jeho účasti, načež s novým lineupem vyrazil na turné. V jeho průběhu ale Wayna začala trápit kýla, a to až do takové míry, že musel turné zrušit. Snahy o dočasné pozastavení plnění dohody s Tonym ale vyšly naprázdno, což vyústilo v konec dalších aktivit Static-X. S Tonym se tak rozešli ve zlém, ale na otázku, jestli by souhlasil s případným reunionem, praví následující: "K tomu jsem byl vždycku otevřený. A to s každým s bývalých členů... Jestli mi chtějí zavolat a říct: 'Promiň, že jsem se k tvé ženě choval jako kretén. Možná bysme se měli dát dohromady a vydělat nějaký prachy,' pak si můžeme promluvit. Jsem otevřený rozhovoru. Ale bohužel si nemyslím, že k tomu dojde."

Že by se ale Wayne nudil, to nehrozí. Spolu s rapperem D.M.C. totiž nahrál skladbu "Noise Revolution", ke které právě vzniká videoklip. D.M.C. je nejen jedním z hip-hopových pionýrů, ale také asi prvním, koho napadlo namixovat rap s rockovou hudbou. Se svojí skupinou Run-D.M.C. a za přítomnosti Stevena Tylera totiž již v druhé polovině osmdesátých let předělal klasiku "Walk This Way" od Aerosmith. Video k "Noise Revolution", kterou si spolu s Waynem už v listopadu stříhli na živo, natáčí režisér Matt Zane a ke zhlédnutí by mělo být na konci června.


Pretty Maids - Motherland

9. června 2013 v 23:30 | Stick |  Recenze
Dánská rock/metalová scéna nemá příliš mnoho kapel, které by vyloženě hýbaly scénou. Nejvíc pozornosti na sebe dokázal strhnout vypravěč King Diamond. Pretty Maids patří k služebně starším ročníkům (založeni byli před 32 lety), přesto mají pořád elánu dost na rozvádání. Nutno podotknout, že z původní sestavy už se zde potkáte jen s vokalistou Ronniem Atkinsem a kytaristou Kenem Hammerem. Ti skrz krátký rozpad v roce 1991 a nový start v obměněné sestavě došli ke své třinácté desce, pojmenované "Motherland". Jejich hlavní styl zůstává zachován v podobě, v jaké jsme kapelu opustili u minulé bomby "Pandemonium" - ta totiž nabídla nejjasnější esenci moderního vyznění rockové muziky. Čili přímočarý melodický heavy metal, který táhnou především jednoduché úderné riffy a výtečné melodie zpěvu.

Muzika totiž není postavena na bůhvíjakých riffech, nicméně se nedá zastřít, že kytarista Ken Hammer ví, kdy použít tvrdší riff a kdy melodičtější vyhrávku. Většinu práce odmakává hlavně charismatický zpěv Atkinse, který nepředvádí kdovíjaké výlety do výšek, ale jeho barva hlasu je natolik specifická, aby oslovila i posluchače, kteří nejsou zvyklí na tvrdší počiny. Skladby jsou většinou vyloženě hitové a zažerou se do mozkové kůry takřka hned a jste schopní si melodie prozpěvovat jen pár vteřin po jejich odeznění. Nejlepší na této kapele je, že svou muziku umí odprezentovat s totálními koulemi i naživo, suverénní výkony z desky se vždy promítnou i na koncertech.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Známe detaily k deskám ReVamp a Soil

9. června 2013 v 22:12 | Kaňour |  Music News
>>> Tříčlenná kapela ReVamp v čele se zpěvačkou Floor Jansen, známou především z působení v After Forever a živého vystupování s finskými Nightwish, odkryla název a obal chystaného alba, které vyjde 23. srpna u giganta Nuclear Blast Records. Deska se jmenuje "Wild Card" a proč ReVamp zvolili právě takový titulek, prozrazuje samotná Floor:

"Toto album se stalo tím nejagresivnějším, na kterém jsem kdy pracovala. V textech se zaobírám především mými osobními zkušenostmi posledních let. To vyústilo do několika těžkých příběhů a upřímných 'výkřiků', které jsem potřebovala vypusit z hlavy. Dobře se to shoduje s násilím v naší hudbě, kterou jsme napsali jako skvělý tým! Ani jedna věta nebo slovo však nemůže popsat obsah tohoto alba. Jeho rozmanitost ve všech jeho složkách ho dělají téměř nemožným. Nevíš, do čeho jdeš. To je to album! Je to 100% ReVamp a tvoje divoká karta!"

Floor Jansen prozradila i koncept "Wild Card": "Jsem královna srdcí, která je samotná 'divokou kartou'. Uvidíte krásnou a ošklivou královnu. Ta ošklivá má popraskané rty, škrábance ve tváři a kravácející srdce. Druhá královna je krásná, i přestože se nikdy nestane královnou srdcí."

>>> Hard rockoví Soil vydají po čtyřech letech novou desku, která se dočkala pojmenování "Whole". Album vyjde 20. srpna prostřednictvím Pavement Entertainment. Jedná se o první plně nezávislou desku, kterou tito Američané nahráli. "Chtěli jsme provést změnu a poprvé jsme vzali budoucnost do vlastních rukou," říká basák Tim King. "Whole" je prvním albem Soil od roku 2004, které nahráli s původním frontmanem Ryanem McCombsem, jenž se ve zmíněném roce připojil k Drowning Pool.

V roce 2012 tito hard rockeři nahráli své premiérové DVD "Re-LIVE-ing the Scars". V únoru letošního roku vstoupili do studia společně s producentem Uldrichem Wildem (Pantera, Breaking Benjamin). "Toto bylo zdaleka nejkomfortnější a nejpřirozenější nahrávání, které jsme kdy zažili. Od psaní přes předprodukci až po nahrávání a mixování šlo všechno hladce a plynule," svěřil se se svými nahrávacími pocity kytarista Adam Zadel.

Tracklist "Whole":
01. Loaded Gun
02. The Hate Song
03. Ugly
04. Way Gone
05. Psychopath
06. Shine On
07. Wake Up
08. Amalgamation
09. My Time
10. Little Liar
11. One Love

Thomas Gabriel Fischer o svých chystaných projektech

9. června 2013 v 18:59 | Monsterfuck |  Music News
Legendární švýcarský hudebník Thomas Gabriel Fischer, který má na svědomí kapely jako Triptykon nebo kultovní formace Celtic Frost a Hellhammer, se rozpovídal o svých nadcházejících projektech, na nichž aktuálně pracuje. Především se jedná o novou desku Triptykon, která naváže na vysoce ceněný debut "Eparistera Daimones" z roku 2010 a následné a půl roku mladší EP "Shatter". Počin by měl ovšem objevit až někdy začátkem roku 2014. T.G. Fischer o novince říká:

"Píšu spoustu muziky na novou desku. Prozatím je to velice temné a velice rozmanité. Název alba, artwork a většinový design jsou již vybrané. Doufám, že to zvládneme dokončit přibližně na konci tohoto roku."

O něco více se Fischer rozpovídal o zvuku své kytary na novém materiálu: "Zvuk mojí kytary se bude pravděpodobně dále vyvíjet, ačkoliv v mezích jistého směřování. Můj současný kytarový sound je výsledkem neustálé snahy dostat odstín, který by mě, to jest mé pocity, perfektně vystihoval. Nikdy jsem se se svým zvukem neztotožňoval tolik jako v posledních letech (na 'Monotheist' [poslední deska Celtic Frost, 2006 - pozn. redakce] a obzvláště 'Eparistera Daimones' a souvisejících turné). Strávil jsem nějaké tři dekády usilováním o podobný zvuk a nyní jsem s ním naprosto spokojený, cítím jen malou motivaci jej teď měnit. Především s sebou přináší těžkost a temnotu, o které se snažím. Podle mě lze tento nepřetržitý vývoj v určitém rámci nejlépe vysvětlit, když se člověk podívá na tři navazující verze songu 'Triumph of Death' [kultovní skladba Hellhammer, poprvé vydaná v roce 1983]... Jednoduchým důvodem je to, že v této fázi života už nejsem zrovna mladík, tudíž je logické, že se změnila i má hudba a můj přístup. Letos mi bude 50, takže by bylo hodně potěšilé očekávat, že můj sound bude stejný jako před 31 lety, kdy jsem jako teenager založil Hellhammer. Pokud by tomu tak bylo, bylo by to předstírané, to jest lživé... Moje 'naštvanost' tu je pořád. Nicméně se změnila. Dnes už je docela jiná. Když nic jiného, je mnohem hlubší."

Mimoto T. G. Fischer dále prozradil, že pomalu začal pracovat na dalším, zcela novém projektu, jenž prý bude "stejně temný a heavy na rozličných úrovních. Aktuálně o tom projektu ví jen hrstka lidí. Nová deska Triptykon je nyní moje priorita. Je velmi pravděpodobné, že jakýkoliv jiný projekt bude dokončen, až bude hotové tohle," uzavřel prozatím toto téma Fischer.

Dva skandinávské videoklipy

9. června 2013 v 16:40 | Kaňour |  Music News
>>> Norská black metalová legenda Darkthrone, která si to v posledních letech namířila do úplně jiných metalových (heavy metal) i nemetalových (crust punk) sfér představuje nový videoklip k písni "Lesser Man" z alba "The Underground Resistance". Tato deska vyšla v únoru letošního roku u Peaceville Records a Darkthrone ji skládali a nahrávali během let 2010-2012 ve svém vlastním studiu Necrohell 2 Studio.


>>> Rovněž z tábora In Flames přichází zajímavé novinky. Pro své fanoušky si připravili nový videoklip k písni "Ropes" z dva roky starého alba "Sounds of a Playground Fading". Další novou zprávou je skutečnost, že kapela vydá speciální řadu komiksových knih "The Jester's Curse". Velkou měrou na těchto komiksech se podílí tvůrce "Teenage Mutant Ninja Turtles", Kevin Eastman. První publikace, jež dostala název "Lunar Strain: Part 1", vyjde toto léto.