Červen 2013

Nocturnal Pestilence - Evangelium Aeternum

22. června 2013 v 23:58 | Monsterfuck |  Recenze
"Evangelium Aeternum" je sice formálně debutem Nocturnal Pestilence, nicméně ani tak se nedá tvrdit, že by šel posluchač s tímto počinem úplně do neznáma, jelikož i přes absenci oficiálních studiových nosičů se kapele podařilo se poměrně slušně začlenit na scénu relativně poctivou koncertní aktivitou, především v rodné Praze. Podle mě je to ovšem výhoda - a není to z toho důvodu, že člověk může tak nějak dopředu tušit, do čeho půjde. Spíš se mi líbí ten přístup, kdy se Nocturnal Pestilence rozhodli se nejprve trochu vyhrát, nasbírat nějaké zkušenosti a až pak se pustit do nějaké té desky. I kdyby to měla být pouhopouhá z nouze ctnost, stále mi to přijde lepší, než posluchače "obtěžovat" amatérskými prvotinami, u nichž se pak autor za pár let chytá hlavu, což je většinou ten častější případ, protože co si budeme povídat, aby člověk vykouzlil pamětihodný počin jen tak z fleku, na to už je potřeba opravdu obrovský talent, který má málokdo, ačkoliv je pár i takových případů.

Nicméně zpátky k Nocturnal Pestilence, jimž se ona "postupná" strategie evidentně vyplatila, neboť v případě "Evangelium Aeternum" se rozhodně dá tvrdit, že se jedná o nahrávku, která nějakou (a ne úplně špatnou) úroveň má, nejen po stránce hudební. Další věcí, jež je na "Evangelium Aeternum" ihned na první pohled sympatická, je zcela zjevná snaha natočit desku, která bude mít nějaký smysl a výpovědní hodnotu a nepůjde jen o slepenec songů, které se v průběhu let nasbíraly. Album se již zpočátku snaží tvářit poměrně ambiciózně - jde o koncepční příběh, který je rozprostřen přes relativně malý počet skladeb, jejichž stopáž je ovšem naopak delšího rázu - v průměru hodně nad sedm minut. Ačkoliv samozřejmě existují i mnohem delší záležitosti, i tak je sedm minut už pořádný kus muziky, který ne každý dokáže utáhnout, tudíž se přímo nabízí otázka, zdali si Nocturnal Pestilence neukousli až příliš velké sousto…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Nocturnal Pestilence]

Čtyři nové videoklipy

22. června 2013 v 19:26 | Monsterfuck |  Music News
>>> Italští industrial black metalisté Aborym zveřejnili videoklip ke svému aktuálnímu albu "Dirty", které vyšlo 28. května u Agonia Records. Volba padla na titulní flák, čili "Dirty", přičemž hlavní mozek Malfeitor Fabban prohlásil, že název skladby docela přesně vystihuje, o co ve videu jde. Režii si vzal na starost Alberto Falcone.

Aborym s novou deskou také po letech opět začínají koncertovat, přičemž jednoho jejich vystoupení se dočká i Česká republika - stane se tak na festivalu Brutal Assault v Josefově, 7. - 10. srpna.


>>> Američané Chimaira vydají svou sedmou řadovku "Crown of Phantoms" (obal zde) až 30. července pod labelem eOne Music, ale první klip z ní zveřejňují již nyní - jedna se o písničku "No Mercy", o jejíž zrežírování se postaral Patrick Finegan.


>>> Videoklipový maraton pokračuje se symfonickými Holanďany Delain, jejichž nový klip vznikl k písničce "Are You Done with Me". Ta se původně objevila na poslední desce "We Are the Others" z roku 2012 a posléze i v nové verzi na kompilačním albu "Interlude", jež vyšlo začátkem května a obsahovalo několik nových písní, remixů nebo živých záznamů.


>>> Poslední klip novinky pochází z dílny finské kapely October Falls a vznikl na podporu aktuální desky "The Plague of a Coming Age", jejíž vydání proběhlo v březnu pod značkou Debemur Morti Productions. Vybrána z ní byla skladba "Boiling Heart of the North"; režie se ujal Håkan Sjödin (Marduk, Setherial).


Novinky u Noctem a Sear Bliss

22. června 2013 v 13:05 | Monsterfuck |  Music News
>>> Black/death metalisté Noctem ze Španělska aktuálně mají těsně před natáčením své třetí dlouhohrající placky - do nahrávacího studia, v němž jim bude opět k ruce producent Daniel Cardoso (dále třeba Ava Inferi, Corpus Christii nebo Llvme), vstoupí na začátku července. S vydáním doposud nepojmenované novinky se počítá na konec letošního roku.

"Toto je naše doposud nejambicióznější práce," vzkazují Noctem. "Jako kapela prahneme po vstupu do studia a až uvidíme náš zvuk zachycený v celé jeho intenzitě a potenciálu. Tato nová deska bude temnější, rychlejší a bude obsahovat víc atmosféry, na níž jsme speciálně pracovali v kombinaci s esencí skupiny a samotnými kompozicemi."

Předcházející počin se jmenoval "Oblivion" a vyšel 13. června 2011 u Rising Records. O produkci se postaral již zmiňovaný Daniel Cardoso, obal pak vytvořil vyhledávaný Brazilec Marcelo Vasco (Soulfly, Borknagar, Belphegor, Lord Belial).

>>> Novinky přicházejí i z tábora maďarských atmospheric black metalistů Sear Bliss. V první řadě došlo k výrazné obměně sestavy, z níž se poroučeli hned tři členové - kytarista Csaba Csejtey, bubeník Olivér Ziskó a trumpetista/klávesista Balázs Bruszel. První zmiňovaný se ovšem nadále bude podílet na nadcházejícím albu, ačkoliv už není aktivním členem kapely. Jejich náhradníky se stávají (ve stejném nástrojovém pořadí) Zoltán Vigh, Gyula Csejtey (shodou okolností bratr odcházejícího kytaristy) a Zoltán Pál. Fotka v nové sestavě je k vidění pod článkem.

Mimoto mají Sear Bliss na programu hned dva projekty. Tím prvním je oslava 20 let na scéně, která vychází právě na letošek - skupina při této příležitosti odehraje speciální koncert v Budapešti, hlavním městě Maďarska. Druhým zmiňovaným projektem je pak začátek práce na nové dlouhohrající desce. Sear Bliss prohlásili, že oproti předchozí "Eternal Recurrence", jež vyšlo 23. ledna loňského roku u Candlelight Records, půjde o dost odlišný materiál, který svou atmosférou bude připomínat spíše staré období kapely. V neposlední řadě Sear Bliss rovněž slibují, že ještě v letošním roce také začnou o něco pilněji koncertovat.


Trail of Tears - Oscillation

21. června 2013 v 21:28 | Ježura |  Recenze
Je to zvláštní pocit hodnotit desku kapely, o které se nyní mluví výhradně v minulém čase, i když ještě před nedávnem platila za jedno z nejrespektovanějších jmen gothic metalového žánru, a ačkoli jsem do její tvorby nikdy nepronikl jakkoli hlouběji, vždy jsem k ní pociťoval jakýs takýs respekt a přiměřené sympatie. To už je ale teď asi celkem jedno, protože Trail of Tears jsou podle všeho definitivně uzavřenou kapitolou, takže namísto potenciálně nadšeného začátku vzájemných námluv je následující text spíše takovým hořkosladkým nekrologem...

Proč hořkým, to je celkem nasnadě - okolnosti konce kapely rozhodně nejsou materiálem pro jakkoli pěkné povídání, nicméně o tom bylo už napsáno hodně a tady to dál rozebírat nechci. Proto se raději zaměřím na druhou a o poznání příjemnější stranu té hořkosladké mince. Tou není nic menšího než samotná deska, pokřtěná jménem "Oscillation", která je předmětem této recenze. Ukázalo se totiž, že je to opravdu velmi zdařilý počin, který se mi přes řadu počátečních výhrad dostal pod kůži, což je něco, co bych před začátkem náslechu určitě nečekal. Popravdě jsem nečekal prakticky nic a ve stínu této skutečnosti prvních pár poslechů nepřineslo nijak oslnivé dojmy. Naštěstí se i skrze tento příkrov prvotních pochybností dostaly na povrch záblesky čehosi, co mě přinutilo trápit se ještě o trochu déle, a světe div se - čím déle jsem se trápil, tím více se utrpení měnilo na uspokojení, protože "Oscillation" postupně začalo ukazovat svoji skutečnou tvář. A když už jsem tu antropomorfní terminologii načal, pojďme se jí chvíli držet. Tvář "Oscillation" patří k těm pohledným, které by v prvoligové konkurenci asi jen těžko uspěly, protože mají k dokonalosti formálně daleko, ale přesto dovedou člověka upoutat dílčími rysy a ve výsledku stejně uhranou - snad i díky té svojí nedokonalosti.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Na co se nedostalo #2

21. června 2013 v 19:28 | Monsterfuck |  Minirecenze
Furia - W melancholii (19. března, Pagan Records)
atmospheric post-metal, Polsko

Těm, kdo kapelu Furia znají již z dřívějška, možná bude výše v uvedeném žánru chybět slovíčko "black", nicméně na novém EP "W melancholii" už tito Poláci s black metalem nemají pranic společného. Na dřívějších počinech tato skupina nabízela otevřenější a progresivnější pohled na black metal oproti spřízněným Massemord s téměř totožnou sestavou, nicméně stále se ještě jednalo o black metal. Už na minulém EP "Halny" ale začaly znatelně vykukovat post-rockové růžky, s nimiž - jak se v rámci oné jedné dvacetiminutové skladby ukázalo - umí pánové rozhodně pracovat. Počin "W melancholii" ovšem kormidlo tímto směrem stáčí ještě více a nabízí 17 minut hudby čistě v post vodách...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Z melancholika krew nie wypływa - 07:47
02. Napuchną mną drzewa - 09:49

Autor: Monsterfuck

James Blake - Overgrown (8. dubna, Atlas)
art pop, Velká Británie

James Blake si na scéně "inteligentního" popu udělal jméno již před dvěma roky svým eponymním debutovým albem. Po vydání několika neřadových EP nadešel čas na další dlouhohrající disk, který pod názvem "Overgrown" vyšel před pár měsíci. Nerad bych při popisování jeho hudby zašel zbytečně hluboko do žánrových škatulek, které sám nemám zdaleka dostatečně prozkoumané. Proto se pro úvod omezím velmi obecným konstatováním, že se jeho hudba nachází na hranicích moderního R&B či soulu a využívá jemné elektroniky a často poměrně hlubokých tónů. To kontrastuje s Blakeovým hlasem, který je naopak, zejména na místní "Sicmaggotovské" poměry, velice vysoko posazený.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Overgrown - 05:00
02. I Am Sold - 04:04
03. Life Round Here - 03:37
04. Take a Fall for Me - 03:33
05. Retrograde - 03:43
06. DLM - 02:25
07. Digital Lion - 04:45
08. Voyeur - 04:17
09. To the Last - 04:19
10. Our Love Comes Back - 03:39
Autor: Zajus

Paysage d'Hiver - Das Tor (22. února, Kunsthall Produktionen)
black metal / ambient, Švýcarsko

Existuje jen nemnoho skupin, jejichž tvorba pro mě znamená víc než jen hudbu, avšak švýcarští vesmířani Darkspace bezesporu patří mezi ně. Proč jejich jméno zmiňuji v souvislosti s Paysage d'Hiver je asi vcelku zřejmé - členové Darkspace sice příliš vedlejších projektů nemají, ale právě Paysage d'Hiver je jedním z nich. Konkrétně se jedná o jednočlenný počin Tobiase Möckla, známého taktéž jako Wroth nebo Wintherr.

Co se konkrétně Paysage d'Hiver týká, v jeho rámci se Wintherr prezentuje takřka totožným výrazivem jako v případě Darkspace, čili black metalem vyhnaným do největšího extrému s neskutečně hutnou atmosférou a obrovským tlakem, který posluchače drtí dlouhé a dlouhé minuty monotónní hudební apokalypsy, to vše navíc výraznou měrou kořeněné ambientem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Offenbarung - 24:15
02. Macht des Schicksals - 15:40
03. Ewig leuchten die Sterne - 16:47
04. Schlüssel - 23:10

The Water Witch - The Heavens in Traction (15. března, Akashic Records)
progressive black metal, Velká Británie

Britští gentlemani A Forest of Stars se postupem času vypracovali na jednu z mých nejvíc srdcových kapel, jelikož v jejich fenomenální tvorbě jednoduše nacházím naprosto vše, co od hudby očekávám. Na druhou stranu to ale znamená i to, že jakýkoliv projekt, o nějž se kdokoliv se členů A Forest of Stars jen otře, ihned taktéž beru všemi deseti, nicméně zrovna The Water Witch mezi těmito projekty mají výsadní postavení. Kapelu totiž nemá na svědomí nikdo jiný než Jon B. Cumiskey alias Mr. T. S. Kettleburner, původní kytarista A Forest of Stars, jenž se v období mezi druhou a třetí deskou poroučel, aby se v květnu letošního roku opět vrátil. V mezičase se ovšem pustil právě do The Water Witch, přičemž - a to je obzvláště zajímavé - mu s deskou "The Heavens in Traction" vypomáhali i tři členové samotných A Forest of Stars, The Gentleman, Mr. Curse a Katheryne, díky čemuž album vzniklo v totožné sestavě a nástrojovém obsazení jako debut "The Corpse of Rebirth". A to už je sakra velké lákadlo!

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Winter's Burden - 10:53
02. The Soul of the World - 05:52
03. Akasha Aflame - 02:12
04. The Heavens in Traction - 06:55
05. Wilderness - 08:17
06. Teeth of Oak - 05:54
07. Asomatous Reawakening - 07:43

Autor: Monsterfuck

:wumpscut: - Madman Szpital (29. března, Beton Kopf Media)
industrial / EBM, Německo

Německý elektronický projekt :wumpscut: jsem v NCSN zmiňoval už v jednom z loňských dílů s albem "Women and Satan First" a už tehdy mě muzika Rudolfa Ratzingera dost zaujala, takže jsem neváhal ani s poslechem novinky "Madman Szpital", s níž zmiňovaný DJ opět nepřetrhl šňůru trvající již od roku 1999 - co rok, to jedna nová deska plná původní muziky…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Der liebe Gott sieht alles - 03:08
02. Tod essen Leben auf - 04:08
03. Madman Szpital - 05:43
04. The Duke of Death - 04:17
05. We Are Immortal - 03:41
06. Ich bin der Tod - 04:17
07. Gabi Grausam - 04:24
08. Moshe Tokoloshe - 04:00
09. Du Neger - 03:52
10. Vegan Witch - 04:47

Autor: Monsterfuck

Motörhead mají titul nové desky

21. června 2013 v 17:53 | Stick |  Music News
Veteráni z Anglie Motörhead pilně pracují na nové desce. Nově se usnesli i na jejím názvu - bude se jmenovat "Aftershock" a předpokládané vydání je plánované na září tohoto roku. Album produkoval dlouholetý spolupracovník Cameron Webb. Na desce se objeví například následující skladby: "Dust and Glass", "Knife", "Lost Woman Blues", "Death Machine", "Heartbreaker" nebo "Going to America". Prozatím poslední řadovka nesla název "The Wörld Is Yours" a vyšla již před třemi lety. Album "Aftershock" bude již jedenadvacátým počinem.

Z jiného soudku pochází zpráva, že si Lemmy Kilmister, hlavní postava, baskytarista a zpěvák, nechal zavést defibrilátor, který má pomoci ke správné funkci jeho srdce, se nímž má již nějakou dobu problémy. Neví se, kdy operace proběhla, ale předpokládá se, že má spojitost i s názvem desky.

Nové DVD Kreator

21. června 2013 v 14:56 | Stick |  Music News
Artwork a název svého chystaného DVD/Blu-ray odhalili němečtí thrash metaloví titáni Kreator. Nese název "Dying Alive" a zachycuje živou formu kapely při evropském turné podporu loňské řadovky "Phantom Antichrist". Vyjde 30. srpna u Nuclear Blast. Obsahovat bude záznam vyprodaného koncertu z německého Oberhausenu z loňského prosince, dokument ze zákulisí a videoklipy. Hrací čas dohromady kolem 115 minut.

Pro natáčení bylo použito 24 kamer, včetně kytarových. V jakých formátech lze vůbec tento počin získat? Jsou to následující:
* DVD/2CD
* Blu-ray/2CD
* earbook (DVD/Blu-ray/2CD+bonusové CD s demoverzemi z "Phantom Antichrist")
* earbook + 7" (DVD/Blu-ray/2CD + bonusové CD s demoverzemi z "Phantom Antichrist") - možné jen přes mailorder od Nuclear Blast

Tracklist "Dying Alive" (DVD/Blu-ray):
01. Intro: Mars Mantra
02. Phantom Antichrist
03. From Flood to Fire
04. Enemy of God
05. Phobia
06. Hordes of Chaos
07. Civilization Collapse
08. Voices of the Dead
09. Extreme Aggression
10. People of the Lie
11. Death to the World
12. Endless Pain
13. Pleasure to Kill
14. Intro 2 - The Patriarch
15. Violent Revolution
16. United in Hate
17. Betrayer
18. Flag of Hate
19. Tormentor
20. Outro / Credits

Bauda: videoklip "Humanimals"

21. června 2013 v 12:05 | Monsterfuck |  Music News
Chilané Bauda zveřejnili další videoklip ze svého posledního alba "Euphoria... of Flesh, Men and the Great Escape", které vyšlo v loňském roce. Tentokrát byl vybrána skladba "Humanimals". O režii videoklipu, který si samozřejmě můžete pustit na konci novinky, se postral Andrés Piña a byly zde použity záběry z koncertu Bauda v Sala Master 17. listopadu 2012.


Ghost - Infestissumam

20. června 2013 v 22:26 | Monsterfuck |  Recenze
Docela živě si pamatuji, že když se Ghost před třemi lety zničehonic objevili se svým debutem "Opus Eponymous", byl to zpočátku jen trochu obskurní rokenrol pro pár obskurních posluchačů. Album vyšlo bez nějaké větší pozornosti u neméně obskurního Lee Doriana z Cathedral na jeho firmě Rise Above Records spíše jako záležitost pro fajnšmekry. Tehdy jsem se k Ghost dostal i já a podobně jako řádku dalších lidí mě jejich muzika hodně zaujala a poměrně brzy jsem si tutové hitovky jako "Elizabeth" nebo "Stand by Him" oblíbil. Nicméně poměrně záhy se okolo Ghost začalo dít něco, co bych si u takové kapely rozhodně netipnul, ale stalo se… okolo maskované pětice bezejmenných ghúlů a jejich vůdce, mrtvolného papeže známého jako Papa Emeritus, se totiž strhlo cosi, pro co má angličtina naprosto výstižné slovíčko "hype", a z oblasti trochu obskurního rokenrolu si to Ghost namířili svisle vzhůru mezi prvoligové kapely, začali hrát na velkých pódiích, v televizi, sympatie jim začali vyjadřovat světoznámí hudebníci… jednoduše se Ghost postupem času dostali na takovou úroveň, že jejich druhá deska byla v naprosto odlišné pozici než debut - zatímco "Opus Eponymous" vycházel poměrně potichu, na "Infestissumam" se už netrpělivě čekalo a třásly se na něj tisíce lidí…

"Infestissumam" ovšem nebylo očekávané pouze v tom smyslu, že by se na něj čekalo, ale i v tom, že se od desky i hodně očekávalo - jednoduše z toho důvodu, že "Opus Eponymous" byla prostě excelentní nahrávka s dost svojskou atmosférou a poměrně i slušnou dávkou originality, přestože Ghost vlastně do jisté míry neudělali nic jiného, než že se hudebně otočili směrem hluboko do minulosti, což bylo všechno navíc korunováno parádní stylizací a image, která sice - podobně jako samotná retro hudba - je na první pohled klišovitá, nicméně natolik dotažená ad absurdum, až se to jen tak nevidí a svým způsobem to ojedinělé je. Pokud se ale budeme bavit čistě o muzice, tak ta byla prostě skvělá, takže samozřejmě vyvstala otázka, jestli a jak se na takový majstrštyk bude dát navázat, jestli se Ghost stanou kapelou jednoho alba, nebo jestli potvrdí, že "Opus Eponymous" nebyla náhoda. Já osobně jsem v tomto poměrně schizofrenik a nemohl jsem se rozhodnout, co od "Infestissumam" vlastně chtít - na jednu stranu jsem se hodně těšil, na tu druhou jsem byl ale docela skeptický; nechtěl jsem mít přehnaná očekávání, ale zároveň jsem švédskému nemrtvému komandu i věřil, jelikož "Opus Eponymous" bylo tak skvělé, že se člověku opravdu nechtělo věřit, že by mohlo jít jen o náhodu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Podrobnosti o nové desce Gorguts

20. června 2013 v 19:43 | Kaňour |  Music News
Po strohých informacích zveřejnili kanadští death metalisté Gorguts vše podstatné kolem vydání nové desky, a to konkrétně název, tracklist i obal. Album dostalo název "Colored Sands" a vyjde 30. srpna v Evropě a 3. září v Severní Americe u Season of Mist. Půjde o jejich pátou dlouhohrající nahrávku a zároveň první po dvanácti letech, kdy v roce 2001 nahráli desku "From Wisdom to Hate".

Od již zmiňovaného roku 2001 v kapele proběhlo několik personálních změn. V letech 2001-2004 kapelu opustili tři členové, takže od roku 2004 až do roku 2009, kdy přišla úplně nová trojice hudebníků, byla skupina pouze jednočlenou záležitostí zakladatele Luca Lemaye.

Co s Gorguts udělala skutečně dlouhá odmlka, můžete posoudit pomocí zbrusu nového lyric videa k písni "Forgotten Arrows" na konci článku.

Tracklist "Colored Sands":
01. Le Toit du Monde
02. An Ocean of Wisdom
03. Forgotten Arrows
04. Colored Sands
05. The Battle of Chamdo
06. Enemies of Compassion
07. Ember's Voice
08. Absconders
09. Reduced to Silence


Katatonia chystá nový počin a nejen to

20. června 2013 v 18:10 | Ježura |  Music News
Potemnělí švédští rockeři Katatonia vydali loni v srpnu devátou řadovku "Dead End Kings". Už letos v září na ni ale hodlají navázat počinem "Dethroned and Uncrowned", který vyjde u labelu Kscope, sesterské firmy labelu Peaceville, tedy stávajícího vydavatele Katatonia. "Dethroned and Uncrowned" ale nebude zcela novým řadovým albem, jak by se mohlo zdát, jelikož půjde o přepracovanou desku "Dead End Kings". Cílem této předělávky je posunout do popředí a dále rozvinout progresivnější elementy desky a na základech jednotlivých skladeb vystavět nové vrstvy a nálady.

"Dethroned and Uncrowned" bude k dostání jako 2LP, digitální download a dvoudiskový digibook (CD a DVD-AV), na kterém bude k nalezení i 5.1 mix alba.

Není to ale jediná věc, která se v táboře Katatonia připravuje. Letošní rok zaznamenává desáté výročí vydání desky "Viva Emptiness", což se kapela chystá oslavit hned nadvakrát. Zaprvé album v celé jeho délce zazní v rámci turné, kde Katatonia spolu s italskými Lacuna Coil poslouží jako support pro Paradise Lost, kteří budou pro změnu slavit pětadvacáté výročí existence. Zadruhé se pak "Viva Emptiness" dočká nového vydání s odlišným mixem, remasterem od Davida Castilla a novým artworkem z dílny Travise Smithe. Takto vyladěnou narozeninovou edici vydají 4. listopadu Peaceville.

Tracklist "Dethroned and Uncrowned":
01. The Parting
02. The One You Are Looking for Is Not Here
03. Hypnone
04. The Racing Heart
05. Buildings
06. Leech
07. Ambitions
08. Undo You
09. Lethean
10. First Prayer
11. Dead Letters

Grave vydají EP

20. června 2013 v 15:05 | Ježura |  Music News
Švédští death metalisté Grave chystají vydání nového EP. To se bude jmenovat "Morbid Ascent" a dočkáme se ho ještě letos. Samotná kapela má o jeho podobě jasno: "Roztaví vám to obličeje, jak to bude brutální a extrémní."

Zatím poslední řadovka Grave, v pořadí desátá "Endless Procession of Souls", vyšla 27. srpna 2012 u Century Media Records. Nahrávalo se ve vlastním studiu Soulless a kytarista/zpěvák Ola Lindgren desku popsal jako "mix dvou našich přechozích nahrávek s dalšími rytmickými 'Soulless' pasážemi."

Tracklist "Morbid Ascent":
01. Venial Sin
02. Morbid Ascent
03. Possessed [Satyricon cover]
04. Epos [z "Endless Procession of Souls"]

Volbeat - Outlaw Gentlemen & Shady Ladies

19. června 2013 v 22:31 | Kaša |  Recenze
Volbeat jsou jednou z kapel, která roste album od alba, a to bez nějakého slyšitelného vývoje ve skladatelských postupech, které jsou již řadu let neměnné, a i díky tomu můžeme mluvit o seskupení, které je po několika málo tónech jasně identifikovatelné. Pět alb při třináctileté historii kapely je výsledkem slušné skladatelské potence a nutno říct, že se kapele zatím daří držet si vyrovnanou kvalitu a mezi jejich alby bych těžko hledal to špatné nebo nepovedené. A naštěstí mohu totéž prohlásit i o novince, na které se vůbec poprvé představuje nový kytarista Rob Caggiano, který poslední léta brázdil světová pódia s Anthrax.

Páté řadové album se honosí titulem "Outlaw Gentleman & Shady Ladies" a podle povedeného přebalu je jasné, že dánská čtveřice Poulsen, Larsen, Kjølholm a zmíněný Caggiano se tentokrát zastavila na divokém západě, ačkoli je škoda, že různé western/country motivy nedostaly poněkud větší prostor, protože vzhledem k faktu, že s nimi kapela pracuje tu a tam už na minulých albech, je jejich potenciál poměrně nevyužitý. Kdo už měl s Volbeat tu čest, ví, že heavy metalové riffy, rocková rytmika a prvky americké rockabilly jsou při sloučení s hlasem charismatického pěvce Michaela Poulsena velice příjemným posluchačským zážitkem, jenž možná neusadí do židle svou propracovaností, ale tohle je jeden z těch případů, kdy platí, že v jednoduchosti je síla. Hit střídá hit a kapela se už v minulosti celkem rychle našla v podobě, která je primárně určená pro velká publika a široké masy, aniž by však zamířili do sfér stupidní a podbízivé rockové hudby. Všechno prostě šlape jako hodinky.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Kiss: Praha - O2 Arena, 14.6.2013

19. června 2013 v 19:15 | nK_! |  Reporty
Půl roku od zakoupení lístků na fenomenální Kiss utekl jako voda a v pátek krátce po poledni se autem vydáváme do naší prastaré matičky Prahy vstříc velkému hudebnímu zážitku. Plán byl jasný a zřejmý - dorazit na šestou hodinu před O2 Arenu a zaujmout ve frontě dobrá místa. Nakonec jsme ale byli stěží schopni dostat se k hale po sedmé hodině, protože cesta hlavním městem byla tradičně brutálně ucpaná a dvě hodiny popojíždění v koloně nám v tom vedru na náladě také nepřidaly. Fronta u vstupu byla též nekonečná a důkladná prohlídka každého z návštěvníků ji vážně neurychlila. Možná, že otevřít příště více vchodů by byl dobrý nápad, protože v osm hodin, kdy měl koncert oficiálně začít, nebyl prostor uvnitř ani zdaleka celý zaplněný. Někteří z Kiss Army přišli tradičně nalíčeni coby sví idolové (někdo lépe, někdo hůře) a obecně bylo celý koncert obecenstvo nadšeno a bezmezně hltalo každou vteřinu vystoupení. Trochu mě tedy zklamalo, že na naše skandování "Kiss, Kiss!" těsně před přídavkem se skoro nikdo nechytal.

Krátce po osmé hodině vystartovala pro mě neznámá česko-německá předkapela jménem Bitch & Chips. Jejich glamrockové vystoupení asi nikoho ze židle nezvedlo, ale nehráli špatně a coby předskokani poměrně obstáli. Místy byla vidět mírná nervozita, protože si dovedu docela dobře představit, že kapela ještě nikdy nehrála před takovým obrovským množstvím lidí, jaké se v O2 Areně sešlo. Frontman místy trošku zápasil s mikrofonem a nejsem si úplně jist, zda se jednalo o technickou závadu, trému či nedostatečný hlasový rozsah. A poslední informace trochu mimo mísu - do poslední chvíle jsem si nebyl jist, jakého jsou někteří členové bandu pohlaví, takže se jim ten glam asi docela daří.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny z Facebook profilu O2 Areny

Squash Bowels: vydání "Grindcoholism" je na spadnutí

19. června 2013 v 18:25 | Ježura |  Music News
Polští gore grindoví řezníci SQUASH BOWELS (Andy - kytara, Arthur - baskytara a vokál, Marius - bicí) jsou zpět s jejich v pořadí šestým a zbrusu novým albem "Grindcoholism".

"Grindcoholism" obsahuje 14 superrychlých, neúprosných grindocorových songů plných oldschoolového zvuku a poháněných gore přístupem.

Nástupce desky "Grindvirus" z roku 2009 byl nahrán a namixován bratry Wieslawskimi ve světoznámém Hertz studiu (BEHEMOTH, VADER, DECAPITATED, DEAD INFECTION, ...) v polském Bilaystoku.

Vydání alba je plánováno na 2. července 2013 u Selfmadegod Records. Předobjednávky probíhají na www.selfmadegod.com

Tracklist:
1. Tastelessness
2. Trap
3. The Theater
4. Surrender?
5. The Second…
6. Inclinations To…
7. Grindcoholism
8. Steering
9. Naked Positive Act
10. La Mienta
11. Compassions
12. Litany Of Hungry
13. Foreign Will
14. Stigmatizing

-----

Polish goregrind butchers SQUASH BOWELS (Andy - guitar, Arthur - bass, vocals, Marius - drums) are back with their 6th full length and brand new album "Grindcoholism".

"Grindcoholism" features 14 hyper fast, unrelenting grindcore songs filled with old school sound and fueled by gore approach.

The follow up to 2009's "Grindvirus" was recorded and mixed at world famous Hertz Studio (BEHEMOTH, VADER, DECAPITATED, DEAD INFECTION…) in Bialystok, Poland by Wieslawscy brothers.

The album is set for release on July 2nd 2013 on Selfmadegod Records. Pre-orders have launched at www.selfmadegod.com

Tracklist:
1. Tastelessness
2. Trap
3. The Theater
4. Surrender?
5. The Second…
6. Inclinations To…
7. Grindcoholism
8. Steering
9. Naked Positive Act
10. La Mienta
11. Compassions
12. Litany Of Hungry
13. Foreign Will
14. Stigmatizing

[tisková zpráva vydavatele]


Videoklipová vichřice

19. června 2013 v 13:28 | Kaňour |  Music News
>>> První video dnešní nadílky pochází od melodických blackařů Rotting Christ. Ti letos vydali již své jedenácté album, které dostalo exotický název "Kata Ton Daimona Eaytoy". Řekové pro videoklip vybrali skladbu "666" (nebo chcete-li "Χ ξ ς'"), jež pochází z právě jmenované novinky.


>>> Videoklip k písni "Unspoken" natočili pro americký kvintet Kylesa režisér Brodie Rush. Skladba pochází z nové desky "Ultraviolet", která vyšla 24. května v Evropě a 28. v Severní Americe u labelu Season of Mist. Kylesa na konci loňského roku také vydala kompilaci unikátních skladeb, které byly buď vydány v jiné verzi, nebo nevyšly vůbec.


>>> Na konec přichází kapánek mladší formace, Švédi Amaranthe v čele se sličnou vokaliskou Elize Ryd. Videoklip si připravili ke duetu "Burn with Me" pocházejícího z jejich nejnovějšího alba "The Nexus".


Aleš Brichta Project - Údolí sviní

18. června 2013 v 21:29 | nK_! |  Recenze
Čtyři dlouhé roky čekání konečně za námi. Aleš Brichta, legenda české rockové a metalové scény, vydává po rozporuplně přijatém albu "Deratizer" desku, jejíž název nenechá nikoho na pochybách, že se tady podíváme na zoubek naší milé malé české kotlince. Naštěstí víceméně jen v první písničce, protože si nejsem jist, zda bych se u hudby, kterou poslouchám hlavně relaxačně, potřeboval rozčilovat nad aktuálními politickými tématy. Kvůli nim si přece můžu zapnout televizi Nova, no ne?

"Údolí sviní" vzniklo pod hlavičkou Aleš Brichta Project, což je víceméně nový název pro Aleš Brichta Band, jen opět s novou sestavou. Nevím, jestli obměny spoluhráčů obecně něčemu výjimečně svědčí, ale musím se přiznat, že se mi "Údolí sviní" poslouchá o něco málo lépe než předchozí "Deratizer". Více mi sedí stylizace písní, jejich aranže a i samotné texty, které byly minule takové nemastné, neslané. Aleš Brichta je veskrze vynikající textař, ale naposledy bylo těch rýmových přešlapů přeci jen trochu více, než bych dokázal snést a nebo dokonce tolerovat. Tady je již vše v naprostém pořádku, textař se nám srovnal a tedy není co vyčítat. Slova některých písní jsou ve skutečnosti na takové úrovni, že by z poslední doby bylo v rámci žánru hodně těžké a možná i zhola nemožné najít v českých luzích a hájích něco profesionálnějšího a lepšího.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Neurosis, Terra Tenebrosa - Praha, 1.7.2013

18. června 2013 v 20:50 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
NEUROSIS (USA, Relapse / Neurot)
support: Terra Tenebrosa (SE)
1.7. 2013
Praha - Lucerna Music Bar
start: 20.00, vstup: 480 Kč / 580 Kč

Neurosis. Jediné slovo, jenž vydá za stovky řádek, oslavných článků i knih. Kapela, která měla na vývoj hudby stejně zásadní vliv jako ta nejslavnější jména z encyklopedie hard & heavy. Kvinteto charakterizované neústupností, trpělivostí, společnou vizí, nekompromisností a tvrdohlavostí. Neurosis loni vydali už své desáté album "Honor Found In Decay," které po čtyřech letech představí i v Praze: tentokrát v Lucerna Music Baru, kde jim budou předskakovat švédští Terra Tenebrosa (ex - Breach). Vstupenky jsou v předprodeji za 480 Kč, v den koncertu budou o 70 Kč dražší.

Kdyby existovala spravedlnost, každá tzv. "post metalová" kapela současnosti by měla Neurosis odvádět povinný desátek. Byli to právě Neurosis, kteří do tvrdé hudby vnesli dominantní prvek masivní temnoty, zpomalených riffů, ale třeba i dokonalé propojení vizuální složky s hudebním obsahem. Historie Neurosis se začala psát v polovině osmdesátých let v Oaklandu, kdy ji založili Scott Kelly a Dave Edwardson. O dva roky později kapela v sestavě Steve Von Till (kytary, zpěv, perkuse), Dave Edwardson (baskytara, zpěv), Scott Kelly (baskytara, zpěv), Jason Roeder (bicí) a Noah Landis (klávesy, samply) debutovala albem "Pain of Mind", od něhož se pak Neurosis odrazili k tak zásadním nahrávkám, jakými byly například desky "Through Silver In Blood" (1996) nebo "Times Of Grace" (1999). Kapela ale zůstává ve vrcholné formě i v současnosti, o čemž svědčí poslední nahrávky "Given To The Rising" (2007) a již zmiňovaná "Honor Found In Decay" (2012). Zatímco jejich epigoni ztrácejí dech a odpadávají, utrmáceni dlouhou cestou, Neurosis s přibývajícími roky jako by nabírali další a další strašlivou sílu.

Od roku 2009, kdy Neurosis ohromili zaplněný Palác Akropolis, se v Česku na svých sólových vystoupeních představili jak Scott Kelly (nejdříve Točník, pak kaple v Liběchově) tak Steve Von Till, nyní se bestie vrací kompletní...

Silver Rocket: www.silver-rocket.org
Lucerna Music Bar: http://lucerna.musicbar.cz/

[tisková zpráva pořadatele]

Reedice prvního alba Cadaveria

18. června 2013 v 17:33 | Monsterfuck |  Music News
Black Tears hrdě oznamují uzavření dohody se skupinou CADAVERIA pro nové vydání jejího alba "The Shadows' Madame". Kultovní deska, původně vydaná v roce 2002, která značí začátek kariéry CADAVERIA, se časem stala extrémně vzácná. Takže je čas jej opět zpřístupnit všem fanouškům. Nové vydání, doprovázené zcela novou podobou, bylo kompletně remasterováno a obsahuje skladby jako "Spell" nebo "Circle of the Eternal Becoming", které se staly klasickými hity kapely.

Vydání reedice "The Shadows' Madame" je naplánováno na 16. července 2013 a bude distribuováno skrze objednávky u Black Tears a distribuci Masterpiece.

Tady je, pro osvěžení paměti, kompletní tracklist:
1. Spell
2. Declaration of Spiritual Independence
3. In Memory of Shadows' Madame
4. Circle of Eternal Becoming
5. The Magic Rebirth
6. Black Glory
7. Absolute Vacuum

Pro více informací navštivte http://blacktears.it/ nebo http://www.cadaveria.com/

-----

Black Tears is proud to announce they have reached an agreement with the band CADAVERIA for the reissue of "The Shadows' Madame" album. Released in 2002, the cult album that marked the beginning of CADAVERIA career, has become extremely rare by now. So it’s time to make it available again to all fans. This new issue, proposed with a brand new layout, is completely remastered and it contains songs such as "Spell" and "Circle of Eternal Becoming" that have become classic hits of the band.

The release of "The Shadows' Madame" reissue is scheduled for July 16th, 2013 and it will be distributed by Black Tears Mailorder and Masterpiece Distribution.

Here, to refresh fans’ memory, the full track list:
1. Spell
2. Declaration of Spiritual Independence
3. In Memory of Shadows' Madame
4. Circle of Eternal Becoming
5. The Magic Rebirth
6. Black Glory
7. Absolute Vacuum

For more information visit http://blacktears.it/ and http://www.cadaveria.com/

[tisková zpráva kapely]

MRC RIDDIMS / KARAOKE TUNDRA 12“ split

18. června 2013 v 15:24 | Monsterfuck |  Music News
MRC RIDDIMS / KARAOKE TUNDRA
12" split
Silver Rocket / Lokal Rekorc

New York versus Trnava. Na jedné straně Oktopus, architekt charakteristického zvuku industriálně hip hopových pionýrů Dälek, na druhé straně Karaoke Tundra, nekompromisní medvěd z Trnavy. Ve spolupráci Silver Rocket a Lokal Rekorc právě vychází společný 12" split MRC Riddims a Karaoke Tundra.

"Vzťah k vinylom mám samozrejme kladný - zbieram platne, už dlhšie je pre mňa vinyl v podstate jediným fyzickým nosičom, ktorý má nejakú hodnotu. Cédečka si nekupujem už ani nepamätám koľko rokov," říká producent Karaoke Tundra, jehož strana obsahuje sedm tracků. "Ten najstarší je tuším zo začiatku roku 2011, možno ešte starší. Najčerstvejší bol vlastne robený špeciálne pre vinyl a ten som robil teraz pred niekoľkými týždňami. Je to výber mojich najobľúbenejších vecí z poslednej doby, ktoré som vyslovene chcel mať na vinyle. Predtým boli iba v podobe mp3 alebo v šufliku."

Oktopus, od roku 1998 polovina momentálně nefunkčních Dälek, se v posledních letech naplno projektu MRC Riddims, kde ho doplňuje další experimentátor Merc z If/When a All Natural Lemon & Lime Flavors. MRC Riddims se netají láskou k dřevním jamajským riddimům, le v jejich zvuku se odrážejí dub / glitch / hip hop / ragga / dancehall inspirace ze všech koutů scény. "Chci dostat k lidem co nejvíc tý muziky, která mě teď baví," říká Oktopus. "Nový věci jdou ještě víc do drone a jsou ještě víc hypnotický. Dälek jsou moji Joy Division a MRC Riddims jsou moji New Order. Má to v sobě pořád tu samou temnotu, ale má to taky pár světlejších míst, který mě teď přitahujou."

Vinyl vychází na labelech Silver Rocket a Lokal Rekorc, jejichž katalog tvoří většinou kytarové desky. O to je celé spojení zajímavější. "Takéto rozdelenie podľa mňa zostalo v minulom storočí," říká ale na toto téma Karaoke Tundra. "Elektronika je iba vonkajšia fasáda, obal, do ktorého je zabalený môj vnútorný punk. Dôležitý je obsah a to, aby ľudia si rozumeli. Všade sa nájdu medvede, v každej komunite."

SILVER ROCKET: www.silver-rocket.org
LOKAL REKORC: www.lokalrekorc.cz
Vinyl se dá objednat tady: http://www.silver-rocket.org/obchod/k/srr

MRC Riddims podnikají na podporu desky krátké turné, v Česku je můžete vidět tady:
16. června - Vsetín
17. června - Brno (+ Napszyklat)
18. června - Jihlava
19. června - Ústí nad Labem
20. června - Plzeň
21. června - hrad Točník (Silver Rocket Summer Summa)
22. června - Bojkovice (MišMaš festival)
23. června - Hradec Králové

[tisková zpráva vydavatele]

MAGICK MUSICK 2013 open air festival

18. června 2013 v 11:12 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
MAGICK MUSICK 2013 open air festival, 21. - 22. červen, Čermná u Sušice, Vlčí Bouda - pozvánka do boudy, na louku a do okolních lesů
Festivaly dneska pořádá každý, kdo byl ještě před patnácti lety zapálenej DJ a za pět let bude se svou kapelou vydávat gramofonovou desku za prachy hodnýho strýčka, a proto si dovolujeme sepsat jistý manuál k pátému ročníku Magick Musick, aby se posluchač v záplavě bezcenných a nudných informací místo na něm, neocitl uprostřed vždy přítomné pseudozábavy a později například nelitoval. Však každému co jeho jest.

Všechny kapely, které vystupují na letošní Boudě, mají na kontě víc, než jen hraní v tátovo chalupě a na narozeninách svejch kámošek. A až na dvě výjimky mají na kontě alespoň jeden velký vinyl, pomyslnou vstupenku na Magick Musick. Tak si je sjedeme.

Pátek 21. 6. od 18 hod.
K-LXM není hudba ve smyslu, jak ji vnímáme, a není kapelou v obsazení, na které jsme zvyklí. One man ambient-industrial performance z Plzně užívá místo oficiálních hudebních nástrojů pružiny, plechy nebo dřevo. Připravte se na hluk, o kterým se vám v továrně dosud ani nesnilo.

PLEASE THE TREES byli před pěti lety na Santosu zajímaví, ale nějak jsem jim to nesežrala, nicméně poslední skvělou desku A Forest Affair - v perfektním provedení - i s navijákem. V současnosti je to jedna z nemnoha opravdu silných emotivně-rockových kapel, kvůli kterým tuhle akci dál táhneme. A to myslím zcela upřímně.

Pátek bude v Boudě, připravte si chrániče sluchu, květovanou košili a prachy na panáky, na který se možná necham pozvat. První den je pro die-hard fans, a tak nemůže chybět Želva, kterej si předžhaví svý božský gramofony na klíčovou sobotu.

Sobota 22. 6. od 15 hod.
AZID v sobotu otevřou těžký vrata festivalového areálu. Sušická hardcore-punková kapela, která vloni vydala společný 12" vinyl s Hiroshima Nightmare, hrne pravověrně už roky. Dost možná ji znáte pod původním názvem Cui Bono - na Boudě hráli ještě před tím, než se tu nadobro usadil festival, o kterém je řeč.

PRODAVAČ je Šampón, tedy bývalý zpěvák Sporto, a jeho současná kapela. Bez jakýchkoliv tlaků předkládá svoji vizi inteligentního popu s texty o životě v maloměstě, kterých je v Český republice minimálně tolik, kolik jeho followers na twitteru.

MORTIFILIA vloni vydala svou zatím životní desku Fate, kterou představí v plný parádě. Projev sušických mordýřů se během let přesunul k thrash-death metalu, kterýmu není svatá žádná nepravost.

CÉMUR ŠÁMUR z Krkonoš je mini big-band schlager-experimental, co se našel v alternativním rocku místy lehce evokujícím ducha Už jsme doma, avšak tohle přirovnání kulhá. Považte sami, kromě saxofonu se dostane na pozoun, flétnu, klarinet či trubku. Mají na kontě několik alb, poslední i formou vinylu.

MÖRKHIMMEL vtrhli na scénu před několika málo lety a nyní - jako pohrobci kapel Thema Eleven, Mass Genocide Process, Tummo, See You In Hell, Úl!, Mother, aj. - mají za sebou už tři velký vinylový desky a několik turné venku. Tenhle perfektní metal-crust z Prahy zabírá, i kdyby ti byla celá scéna šum a fuk.

ČAD přiletí nevládním speciálem ze Slovenska s náloží violence-thrashmetalu s texty ve slovenštině, kterým je rozumět tak, jako je poslední roky - především zásluhou desky Ťažký kov - kapela v kurzu. Jestli si tohle necháš ujít, máš okamžitý vyhazov ze scény, jako že se neznáme.

DJ ŽELVÍN (EX-ROOTS RIOT SOUNDSYSTEM) - stárnem vole, tak těm, co to není jasný - to jsou dva gramofony, zesáky, dva reproboxy, plná Bouda a infernální atmosféra. Hraje se podle zájmu lidí, který nikdy neopadá, tak spolehni se, že když vydržíš - a ty vydržíš - celou noc, DJ to dá hravě s tebou.

Želvína si předem poslechnete doma z vinylů, ale na Boudě u toho můžete trsat se svejma kámošema, který jste rok neviděli. Účinkující kapely mají svý ukázky všude možně po internetu, ale dali jsme si tu krásnou práci a na stránkách festivalu www.madmusick.cz/festival v sekci Účinkující se můžete s každou předem dokonale seznámit.

Máme kontroverzní trailer, tříbarevnej obskurní banner, archaický webovky, digitálně i ručně dělaný plakáty, kalendáříky bez kalendáře a všechno to děláme poctivě po práci, kde si - pokud nepřijdeš - dáme v létě přesčasy. Ale budeme šťastný, když ty budeš šťastný. Kdekoliv. Lásku a mír. Jsme tajná buňka hippies, ale to už bych prozrazovala moc.

Nechceme státní dotace, zcela bychom popírali čím dál bláznivější myšlenku svobodné akce, chceme jenom dát vědět svým přátelům a jejich přátelům, kteří s pochopením zaplatí vstupné; ovšem když si některý z nich koupí víc lístků najednou, má u mě osobně jako vždycky plakát s podpisem, večeři na stánku a po akci mi dole u ohně může hodinu tykat.
Jasicca Ostřanská (sleduj můj twitter jasicca_)

PS: A jako každý rok, opět soutěžíme o nejlepší fotografii z Boudy, která se třeba objeví na plakátu pro rok 2014, tedy dáte-li to a letos přijedete.

[tisková zpráva pořadatele]


Summoning - Old Mornings Dawn

17. června 2013 v 22:06 | Prdovous |  Recenze
Epický black metal a "Pán prstenů". Víc snad netřeba říkat, aby většina příznivců černého kovu poznala, že se jedná o rakouskou legendu Summoning. Uběhlo dlouhých sedm let od doby, kdy bylo vydáno album "Oath Bound", načež se po Sileniovi i Protectorovi slehla zem. Není divu, že ohlášení sedmé řadovky rozvířilo moře příznivců spolehlivěji než kterýkoliv z über záporáků Středozemě. Osobně jsem ani po tak dlouhé pauze neočekával nic jiného než cirkulárku místo kytary, naprogramované bicí a vůbec epický nášup, ono ostatně očekávat od Summoning cokoliv jiného by bylo přinejmenším naivní. Přesně to jsem také dostal, ačkoli forma je od alb předchozích o trochu odlišná.

Nemusíte se bát, od prvního tónu jsou to stoprocentní Summoning, ničím neředění, ničím nepančovaní, epika až na půdu. Nezaměnitelný rukopis si prostě nemůžete splést, ani kdyby vás ve dvě ráno vytáhli z postele a chtěli po vás, abyste uhodli název alba podle příslušného songu. Ale... Silenius s Protectorem se postarali o to, aby jejich nový počin byl zase o něco jiný než počiny předchozí. "Old Mornings Dawn" je minimalističtější, než jeho starší sourozenci, vsází spíše na ambientní složku, než na bombastičnost a nadsázku, která je epice vlastní. Ve srovnání s "Oath Bound" mi současné vyznění Summoning přijde střízlivější, vyzrálejší a svým způsobem nad věcí. Šeptavé intro "Evernight" jako by předznamenávalo, že pánové do své hudby přimíchali kus elfské vznešenosti a klidu, což potvrzují nejen ve "Flammier" nebo v "The White Tower", ale i v kterékoliv skladbě, kterou si napříč deskou vyberete. Z celého alba na mě dýchá melancholie jako z žádného jiného dosavadního počinu, jakási odevzdanost, smíření s osudem provázející odchod elfů ze Středozemě na západ a poslední plachtu pomalu padající za obzor viditelný z mol Šedých přístavů.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Saxon: Brno - Fléda, 10.6.2013

17. června 2013 v 19:23 | Stick |  Reporty
Jedna z anglických kapel, která se služebně dokáže rovnat takovým velikánům, jako jsou Iron Maiden nebo Judas Priest, to jsou Saxon. Skupina, jejíž věkový průměr se pohybuje kolem 60 let a její nejmladší člen má za chvíli padesátku na krku. Je obdivuhodné, že po takové době a v pokročilejším (takřka důchodovém věku) mají chuť a sílu táhnout káru dál, vydávat desky a dokonce je podporovat dlouhými turné. Jedinou českou zastávkou na turné k desce "Sacrifice" se stala brněnská Fléda. A já byl u toho a jsem za to rád...

Co mě dost pozitivně překvapilo, byl začátek. Začít se mělo v osm a taky prakticky krátce po osmé spustila předkapela s názvem AC Angry. Sice jsem měl ze začátku velký problém se zvukem, který byl namíchaný dost prapodivným způsobem. Bicí přeřvávaly vše a sólová kytara prakticky nebyla slyšet. To se ale naštěstí v průběhu prvních dvou skladeb pomalu ale jistě srovnalo. Muzika to nebyla sice nijak objevná, ale na rozehřátí to stačilo. Kapela do lidí hustila osmdesátkový heavy metal plný piva, sexu a rock and rollu. Vzhledem k tomu, že se během jejich setu teprve klub začal zaplňovat, měli AC Angry poněkud nevděčnou pozici, ale dokázali se s ní poprat celkem s grácií. Jednoduše standardní heavy rockový buchar, který se dal vydržet v pohodě, navíc docela ke kapele formátu Saxon docela slušně zapadl.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Xichty.cz (autor: Lukáš Urbaník)

SILVER ROCKET SUMMER SUMMA

17. června 2013 v 16:58 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
SILVER ROCKET SUMMER SUMMA
21. a 22. června 2013
Hrad Točník

Paramount Styles (USA), Obits (USA), Bellini (IT / USA), Auxes (USA / D), OTK, Lyssa, MRC Riddims (USA), Tim Remis (USA), Planety, Tomáš Palucha, Unkilled Worker Machine, Kontroll, Familea Miranda (CL / SPA), Zkouška sirén, Fetch!, Or

Za zkratkou SRSS se skrývá každoroční akce, kterou už od roku 2003 pořádá vždy v létě label Silver Rocket. A protože letos jde o desetileté výročí, Silver Rocket Summer Summa nabídne během dvou dnů na hradě Točník početnější line-up, než bývá zvykem. "Chtěli jsme dát dohromady kapely, s kterými jsme si za těch deset let nejvíc sedli do noty," vysvětlují lidé ze Silver Rocket filozofii letošního výběru.

Paramount Styles v čele se Scottem McCloudem ze znovuobnovených Girls Against Boys vystoupí v plné sestavě letos jen jedenkrát - a to právě na Točníku. Brooklynští Obits právě dokončili své třetí album pro respektovaný label Sub Pop a své turné si naplánovali tak, aby mohli hrát na Silver Rocket Summer Summa. Novou desku mají dokončenou i Bellini - nahrávali ji opět se Stevem Albinim z Shellac a vyjít by měla během letošního roku na Temporary Residence (Black Heart Procession, Mono, Pinback, Maserati atd.). Punkové trio Auxes je se Silver Rocket pevně spojeno stejně jako projekt MRC Riddims, v němž podniká výpravy do hlubin "bass music" DJ a producent Oktopus z Dälek. Autobusák a banjista Tim Remis právě vydává 10" na tuzemském labelu Lokal Rekorc a chilsko-španělská Familea Miranda se nedávno představila na společné desce s domácími Lyssa a OTK. A tím se dostáváme k místním borcům: Unkilled Worker Machine, Planety, Kontroll, Fetch!, Zkouška sirén, Or a Tomáš Palucha.

Vstup na Silver Rocket Summer Summa je 400 Kč na oba dny (300 Kč na jeden den), každý den se na hradě Točník začíná v 18.00, k dispozici jsou dvě pódia. Info na webu www.silver-rocket.org nebo na e-mailu uv@silver-rocket.org

[tisková zpráva pořadatele]

Code podepsali smlouvu

17. června 2013 v 15:39 | Monsterfuck |  Music News
Avantgardní black metalisté Code ohlašují, že podepsali smlouvu pro vydání svého třetího dlouhohrajícího alba, jež by mělo vyjít ještě v průběhu letošního roku - novou stájí kapely se stala polská firma Agonia Records. Deska je již nahrána a aktuálně se přistoupí k mixování, jež by mělo proběhnout v červenci v Londýně. Code prohlásili, že je novinka jejich "doposud nejdynamičtějším a nejnáročnějším materiálem", a dále pokračují prohlášením ohledně podepsání kontraktu:

"Code s potěšením oznamují nedávný podpis smlouvy s Agonia Records na naše dvě další alba, z nichž to první vyjde během tohoto roku. Rádi bychom poděkovali Agonii za jejich podporu a nadšení a velice se těšíme na spolupráci s nimi na našich nejnovějších počinech."

Novinka bude první deskou Code, na níž se nebudou podílet dva dlouholetí členové Vicotnik (Dødheimsgard, ex-Ved Buens Ende) a Kvohst (Hexvessel, ex-Dødheimsgard) - ten první odešel v roce 2010 a druhý o rok později. Code doposud vydali dvě dlouhohrající desky - "Nouveau Gloaming" (2005) a "Resplendent Grotesque" (2009)