close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Červen 2013

Malignant Tumour - Overdose & Overdrive

30. června 2013 v 22:31 | Monsterfuck |  Recenze
Malignant Tumour už je dávno kapela, kterou by šlo bez sebemenších potíží považovat za veterány domácí scény. S přehledem to hoblují již před dvacet roků, což už přece jenom nějaká ta doba je. Nicméně se mi vždycky zdálo, že jsou Malignant Tumour spíš hodně podzemní záležitost, o níž spousta lidí ani neví, což se ovšem změnilo v posledních pár letech - a nutno říct, že opravdu pořádně. Takovým tím hlavním zlomem se zdá být fošna "In Full Swing" z roku 2008, po níž se o kapele začalo mluvit v širším měřítku (samozřejmě stále v rámci undergroundového metalu), Malignant Tumour začali vyhrávat ceny jak na běžícím páse (a docela bych se i divil, kdyby jim minimálně ta Břitva nepřipadla i za "Overdose & Overdrive") a rozhodně by nebylo přehnané hovořit o jedné z aktuálně nejvýraznějších formací domácího metalu.

Zároveň však "In Full Swing" definitivně definovalo současný zvuk Malignant Tumour a dokonalo přerod v absolutně nejmetalovější kapelu všech dob, která s nadhledem ztělesňuje naprostou esenci žánru. Rokenrol tak špinavý, že by se za to ani Mötorhead nemuseli stydět, se mísí s heavy metalem, z minulosti si kapela ponechala trochu crustové špíny, navrch pak nesmí chybět chraplák… s nadsázkou by se dalo říct, že Malignant Tumour do své tvorby narvali to úplně největší a nejohranější klišé, jaké lze vůbec vymyslet, ale dotáhli až tak daleko, že v kombinaci se zdravou dávkou humoru jsou v tom vlastně ojedinělí. Ale ono to prostě zafungovalo, všichni jsme se na to chytili a Malignant Tumour začali být kapelou slavící úspěch u fanoušků i kritiků.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Malignant Tumour]

Nálož videomateriálu

30. června 2013 v 17:18 | Prdovous |  Music News
>>> Prvým klipem v dnešní novince budiž čerstvý videoklip z dílny industriální legendy Nine Inch Nails. Song "Come Back Haunted" z připravovaného alba "Hesitation Marks", jež má světlo světa spatřit 3. září letošního roku, doprovází značně psychedelický obrazový materiál, ostatně jak je v případě Nine Inch Nails zvykem. Sám Trent v začátku videoklipu varuje, že video může způsobit epileptický záchvat - docela síla, no ne? Není divu, když se o režii postaral legendární David Lynch.


>>> Pod hlavičkou světoznámého Napalm Records byl před pár dny vydán klip kapely, která sic není tak světoznámá jako výše zmiňované jméno, ovšem místo na powermetalové scéně jí už nějakou dobu neodmyslitelně patří. Videoklip k songu "Amen & Attack" budiž ochutnávkou z připravované desky "Preachers of the Night" německých vlkodlaků Powerwolf.


>>> Poslední dnešní kousek k nám dopoutoval z prosluněné Itálie - narozdíl od ní však tenhle černobílý klip k písni "The Forsaken Son" z dílny gothic/doomových The Foreshadowing moc hřejivého slunka nenabídne. Doprovází loňskou desku "Second World" a najdete na něm nejen záznamy z koncertů kapely, nýbrž i rozličných exteriérů.


Dornenreich, Nachtmystium a Trollfest nahrávají

30. června 2013 v 14:22 | Monsterfuck |  Music News
>>> Rakušané Dornenreich oznámili, že práce na nové desce, která naváže na počin "Flammentriebe" z roku 2011, jsou již v plném proudu. Hovoří zpěvák/kytarista/baskytarista Eviga:

"Poslední měsíce v klidu a osamění byly velmi plodné. Dokázal jsem album rozpracovat do bodu, kdy jsou všechny kytary hotové - a s výsledkem jsem hluboce spokojen. Během následujících měsíců budeme všichni tři vytvářet linky houslí a bicích. Až budeme mít natočené hudební jádro, zahloubám se do textů a vokální roviny desky. Do studia vstoupíme na konci října... a upřímně, nemůžeme se dočkat! Album bude bezesporu vzrušujícím zážitkem.

Obsahovat bude osm skladeb - některé jsou založeny čistě na akustické kytaře a vokálu, jiné obsahují elektrické kytary a bicí. Písně jsou extrémně rozmanité a velice životaschopné - a znějí s hravou nádherou, což je něco, k čemu jsem se snažil dopracovat již mnoho let. Vidět, jak se to všechno přetváří v uměleckou realitu, pro mne znamená opravdu mnoho."

>>> Do studia se po problémech se sestavou chystají i američtí black metalisté Nachtmystium, aby zde natočili následovníka loňské desky "Silencing Machine". Blake Judd, ústřední postava kapely, vypustil následující zprávu:

"Nahrávací proces nového alba Nachtmystium začne za méně jak deset dní. Tentokrát s úplně novým přístupem po všech stránkách... nové studio, nový zvukař, noví hráči... Bude zajímavé sledovat, jak se to vyvine. Celou věc produkuji sám a sehnal jsem si jen baskytaristu a bubeníka, protože je mým záměrem udělat skoro všechno osobně, především co do skládání celé desky.

Zavřeme se do studia asi hodinu a půl cesty od Chicaga na čtyři týdny (naše nejdelší nahrávání vůbec), až bude hlavní část natáčení hotová, vrátíme se domů asi na deset dní a pak se na 5. - 14. srpna vydáme zpátky dokončit vokály, dohrávky a mixování. Mám na palubě skvělý tým včetně Johna Porada z Terminate na baskytaře a Sama Shroyera z Hate Meditation a Vitandus na bicích. Nahrávat se bude v Belle City Sound u mého starého kámoše Chrise Wisco (který nám natočil vokály a některé další věci na [EP] 'Worldfall' v roce 2007) v Racine ve Wisconsinu.

Od téhle nahrávky očekávám hodně odlišný výsledek po všech stránkách. Jsem nadšený z totální izolace od svého každodenního života, poprvé od práce na albu 'Eulogy IV' v roce 2004. Mělo by to být zajímavé..."

>>> Do třetice všeho nahrávacího se ozývají Norové Trollfest, kteří s natáčením své šesté řadovky již začali. Kapela vzkazuje:

"Nahrajeme jedenáct metalových songů a v rukávu máme taky pár akustických věcí, ale v této chvíli si podle očekávání nejsme jistí, které z nich se dostanou na album. Na novince se tentokrát vydáme trochu odlišným hudebním směrem. Určitě to bude mít zvuk Trollfest, ale předchozích dvou počinů se to bude lišit. Také použijeme jiné studio. Se Stand Studio, které odvedlo skvělou práci na 'En Kvest For Den Hellige Gral' [2011] a 'Brumblebassen' [2012], jsme byli více než spokojení, ale chtěli jsem nový sound pro náš nový směr, takže jsme se rozhodli využít Dub Studio Endre Kirkesoly v Oslu."

Předchozí "Brumlebassen" vyšlo v srpnu 2012 u NoiseArt Records, pod jejichž hlavičkou vyjde i právě vznikající novinka. Letos v březnu ještě Trollfest vydali speciální kompilačku "A Decade of Drekkadence", jež vyšla pouze v podobě picture LP v limitaci 300 kusů

Leprous - Coal

29. června 2013 v 21:34 | Onotius |  Recenze
Tak nám Leprous vydali následníka dva roky starého a kritikou vesměs chváleného záseku "Bilateral", prvního alba vydaného pod hlavičkou žánrově váženého labelu InsideOut. Vzhledem k tomu, že pod touto společností vychází desky žánrových ikon typu Pain of Salvation, Ayreon či Devina Townsenda, musel to být pro kapelu po mnoha stránkách obrovský pokrok, ovšem nutno říci, že svým debutem "Tall Poppy Syndrome" si to kapela celkem zasloužila, jednalo se přece jenom o počin progresivní a zároveň nesmírně moderní a zábavný. Zpětně když o tom přemýšlím, byla to možná ona ideální hranice mezi progresivním metalem a rockem (teď možná zuřivým škatulkářům zavařím hlavy, ovšem v projevu Leprous slyším i onu lehkost typickou pro takový alternative rock), spláchnuto vše do šikovně pestré (a dosti abstraktní) škatulky avantgardního metalu. Koneckonců, instrumentálně propracovaná a kompozičně zajímavá, přesto chytlavá hudba v tomto případě fungovala i na následujícím, ovšem lehce upnutějším a syrovějším (ovšem lehce, žádný thrash) počinu "Bilateral", který možná i díky Ihsahnovské reklamě spočívající ve společném koncertování vzbudil v žánrových vodách slušný rozruch.

Marně jsme si tedy do nynějška mohli lámat hlavu s tím, jak skupina naloží se svým bleskovým vzestupem, reprezentovaným nejen podpisem smlouvy se značně renomovanou společností (což proběhlo již před vydáním předchůdce), nýbrž i samotnou vybudovanou tváří neotřelých mladých intelektuálů s "Bilateral" na kontě a pod nenápadným dohledem respektované persóny norské blackové scény. Nebádejme tedy nad okolnostmi a zaměřme se na album "Coal", jehož booklet mohl být pro fanoušky předchozích počinů prvním zklamáním. Ve srovnání s psychotickými houbičkami zdobícími "Bilateral" nabízí artwork "Coal" pouze nenápaditou černobílou vizi jakési diamantové lebky. Za zápor bych si toto ovšem netroufal označit už jen proto, že tím obal leccos říká o samotném směřování desky, která více medituje, více hloubá a klade větší důraz na popěvky Einara Solberga, jenž se s valností využívání opakujících se pasáží snad inspiroval Devinem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Appalachian Winter s novými zprávami

29. června 2013 v 15:36 | Kaňour |  Music News
Pagan blackový one-man projekt Appalachian Winter přichází po vydání loňského alba "Ghost of the Mountains" s čerstvými informacemi. A to takovými, že se chystá vinylový split "Berglieder" společně s rovněž jednočlenou skupinou Draumar z Německa. Ta má za sebou vydání dvou plnohodotných počinů, dvě splitka a jedno EP z minulého roku. Deska by měla být venku přibližně letos v říjnu prostřednictvím Nine Gates. D.G. Klyne, jediný člen Appalachian Winter, prohlásil následující:

"Omlouvám se za mlčení, ale nenávidím to zasrané odesílání příspěvků. Nicméně, máme novinky! Další počin u Nine Gates Records bude totiž vinylový split společně s Draumar. Album se bude jmenovat 'Berglieder'. Budu upřímný, ti, kteří tu jsou pro heavy metal, se s novinkou asi minou. Oba, já i Andreas [lídr Draumar - pozn. redakce], jsme dodělali orchestrální prvky. Budou to čtyři písně pro každého z nás s celkovou stopáží 36 minut (téměř přesně 18 minut pro každého). (...) Když už mluvíme o blbostech, šestý dlouhohrající počin Appalachian Winter, nástupce 'Ghost of the Mountains', je plánován na příští rok, pravděpodobně na jeho konec.
Jen abyste, dobří lidé, věděli!"

Vulture Industries a Magnum pojmenovali nová alba

29. června 2013 v 12:53 | Monsterfuck |  Music News
>>> Norští avantgardní metalisté Vulture Industries pojmenovali svou třetí dlouhohrající desku "The Tower". Album se na trhu objeví 27. září v Evropě a 1. října v Severní Americe, v obou případech pod křídly labelu Season of Mist. Počin byl natočen ve studiích Conclave a Earshot v norském Bergenu, přičemž produkci měl na starosti osobně frontman Bjørnar E. Nilsen. Mix byl svěřen do rukou Herbranda Larsena z Enslaved a finální mastering proběhl u Jense Bogrena (Opeth, Katatonia, Ihsahn) ve Fascination Street Studios. "The Tower" se stane následovníkem desky "The Malefactor's Bloody Register" z roku 2010.

Mimoto Vulture Industries oznámili, že se v září vydají na evropské turné po boku svých krajanů Leprous. Do České republiky ovšem šňůra dorazí až 17. října, kdy Vulture Industries uvolní v sestavě pozici kapele Blindead. Koncert proběhne v Praze v klubu Nová Chmelnice.

>>> Název svého nadcházejícího alba prozradili rovněž hard rockoví veteráni Magnum. Jejich už devatenáctá studiovka se bude jmenovat "Escape from the Shadow Garden" a vyjde někdy začátkem roku 2014 pod značkou SPV/Steamhammer. Předcházející album "On the 13th Day" se objevilo v září 2012 rovněž u SPV/Steamhammer.

Mhnunrrn - Orh Oxctsasavxixtibi

28. června 2013 v 22:17 | Monsterfuck |  Recenze
Pokud by bylo mým záměrem vás od poslechu alba s prapodivným názvem "Orh Oxctsasavxixtibi" odradit, šlo by to vlastně naprosto jednoduše. Většině lidí by jen stačilo, abych řekl pouze jen to, jaká ta nahrávka ve skutečnosti je. Možná by se našlo naprosté minimum lidí, ještě menší část než promile, jež by to naopak nalákalo - ostatně vzhledem k tomu, oč se v tomto případě jedná, to pro větší počet lidí asi jen těžko může být určeno (což není myšleno ve zlém, možná spíš naopak!) - ale pro většinu z vás by to bylo asi dost na to, abyste to nikdy v životě nechtěli slyšet. A sám uznávám, že ono je to víceméně i logické, protože na první pohled tahle záležitost vážně nevypadá jako nic, co by si člověk chtěl pouštět dobrovolně. Jenže… co když to není jen bordel a vážně je v tom něco víc…?

Noise je celkově naprosto zvláštní hudba. Nebudeme tu nyní polemizovat, jestli to hudba vůbec je, pro naše účely pracujme s tezí, že se opravdu o hudební žánr jedná, byť značně extrémní. Což o to, muziky, která si záměrně klade za cíl být vyloženě nelíbivá, je relativně dost, v širším slova smyslu bychom tak mohli nazvat každou skupinu, jež ve své tvorbě hraje na vážnější notu a nevěnuje se sluníčkovým tématům, což bychom více či méně mohli vztáhnout na podstatnou část spektra metalové scény. Nicméně noise je v tomto ohledu naprosto jiná liga, skoro až jiný sport, neboť se jedná o jeden z mála žánrů, které tuto nelíbivost dotáhly daleko za hranici běžného vnímání hudby, kam už průměrný posluchač nevidí a snad ani vidět nechce. Já osobně proti tomu nemám vůbec, vlastně naopak si čas od času nějaký noise milerád poslechnu. Ale… přestože se většina interpretů této naprosto specifické hudební (?) odnože tváří jako umění, ze svého pohledu noise upřímně vnímám spíše jako příležitost si nádherně pročistit hlavu od všeho okolo, něco jako klystýr mozku nekontrolovanými proudy hluku. Možná bych mohl říct, že i trochu paradoxně noise vnímám jakožto jakousi terapii proti zbytku světa. A naprosto stejně jsem se jal zpočátku přistupovat i k Mhnunrrn - jako k bordelu, u něhož si člověk pročistí hlavu a nic víc. Avšak zde to byl špatný přístup…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Bleeding Ear Records]

Na co se nedostalo #3

28. června 2013 v 20:31 | Monsterfuck |  Minirecenze
Cadaveria - Horror Metal - Undead Edition (27. května, Bakerteam Records)
black / gothic metal, Itálie

Nejsem si jistý, jestli má cenu tu nějak podrobněji rozebírat kvality samotného alba, když jsem to udělal už před rokem v době vydání původního "Horror Metal". Proč tu tedy desku vytahujeme znova, ptáte se? Jednoduše proto, že nyní vychází znova pod názvem "Horror Metal - Undead Edition". Nabízí se tedy vcelku logická otázka, v čem se nynější "nemrtvá" verze liší od té původní - a právě v tom je ten háček, kvůli němuž mám docela problém "Horror Metal - Undead Edition" přijmnout.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Flowers in Fire - 07:06
02. The Night's Theatre - 05:12
03. Death Vision - 05:13
04. Whispers of Sin - 03:49
05. Assassin - 05:19
06. The Days of the After and Behind - 06:01
07. Apocalypse - 06:13
08. The Oracle (of the Fog) - 05:16
09. Requiem - 05:27
10. This Is Not the Silence - 05:40
11. Hypnotic Psychosis - 03:21
12. Whispers of Sin (Ancestral Remix) - 03:50
13. Hypnotic Psychosis (Chaotic Remix) - 02:33

Hodnocení: bez hodnocení
Autor: Monsterfuck
[K recenzi poskytl: Bakerteam Records]

Coheed and Cambria - The Afterman: Descension (5. února, Hundred Handed/Everything Evil)
progressive rock / metal, USA

Abych byl upřímný, tak mi nikdy nebylo úplně jasné, jak se Coheed and Cambria dostali do takové pozice, v jaké aktuálně jsou. Jejich nejopěvovanější album "Good Apollo, I'm Burgning Star IV", jež se nakonec natáhlo na dva díly, mi přijde strašně slabé, a přestože se na něm najde pár zajímavých chvil, o nichž bych mohl mluvit jako o nosných nápadech a momentech překvapení, tak téměř všechny jejich řadovky mi vždy pokazil projev zpěváka Claudia Sancheze, jehož zpěv ve vyšších polohách je mi vyloženě proti srsti.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Pretelethal - 03:21
02. Key Entity Extraction V: Sentry the Defiant - 05:44
03. The Hard Sell - 05:10
04. Number City - 03:48
05. Gravity's Union - 06:45
06. Away We Go - 03:55
07. Iron Fist - 04:45
08. Dark Side of Me - 05:02
09. 2's My Favourite 1 - 04:54

Autor: Kaša

Extrema - The Seed of Foolishness (21. května, Scarlet Records)
thrash / heavy metal, Itálie

Italové z Milána kolem energického kytaristy Tommy Massaryho jsou na scéně aktivní více jak 25 let. Nemůžeme znát všechno, pro mě byl poslech jejich novinky prvním seznámením s kapelou a nezbývá než přiznat, že jsem byl šokován.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Between the Lines - 04:32
02. The Politics - 03:23
03. Pyre of Fire - 04:00
04. The Distance - 04:03
05. Ending Prophecies - 06:59
06. Bones - 04:23
07. Again and Again - 03:10
08. Deep Infection - 03:31
09. Sick and Tired - 05:38
10. A Moment of Truth - 07:13

Autor: Mechanick
[K recenzi poskytl: Scarlet Records]

Hacride - Back to Where You've Never Been (19. dubna, Indie Recordings)
progressive death metal, Francie

Hacride se na scénu výrazně uvedli fenomenálním albem "Amoeba", na němž tito progresivní Francouzi přišli s fúzí technických riffů, agresivní rytmiky a atmosférickými pasážemi, což už je dnes běžné, ale tehdy mě toto album úplně smetlo. O co víc jsem se těšil na pokračování, o to víc jsem byl následníkem "Lazarus" zklamán. To bylo sice na poměry konkurence slušný průměr, ale po "Amoeba" prostě kvalitativní pokles. Po čtyřech dlouhých letech je tak čas na reparát v podobě nového alba "Back to Where You've Never Been" a já jsem rád, že můžu prohlásit, že borci jsou zpět v plné parádě.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Introversion - 05:35
02. Strive Ever to More - 05:42
03. Synesthesia - 03:48
04. Oversome - 05:15
05. Edification of the Fall - 05:17
06. To Numb the Pain - 03:02
07. Ghost of the Modern World - 05:08
08. Requiem for a Lullaby - 07:33

Autor: Kaša

Kant Kino - Father Worked in Industry (22. února, Alfa Matrix)
EBM / industrial, Norsko

Jestli se mi podařilo vše správně pochopit, norské duo Kant Kino udělalo svým debutem "We Are Kant Kino - You Are Not" před třemi lety na elektronické scéně poměrně slušný rozruch. Nicméně to jsem se dozvěděl až zpětně, když jsem si o kapele zjišťoval další podrobnosti. K aktuální novince "Father Worked in Industry" jsem se totiž dostal úplně náhodou a jednalo se z mé strany o střelbu naslepo - avšak jak vidno, i poslepu se občas dá trefit, jelikož mě muzika Kant Kino velmi překvapila…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. We Are Still Kant Kino - 05:09
02. Push Your Buttons - 04:02
03. My Game - 04:06
04. My Sweetest Crime - 04:36
05. Bleed - 04:36
06. Ich liebe Katarina Witt - 03:16
07. Message - 04:40
08. Freezing - 04:50
09. Just for the Comfort of Sleep - 03:53
10. Übermensch - 04:44
11. Father Worked in Industry - 03:16
12. Underground - 04:41
13. Reality - 04:18
14. Warm Leætherette - 03:39

Autor: Monsterfuck

Equilibrium vydají EP

28. června 2013 v 18:13 | Kaňour |  Music News
Němečtí folk metalisté Equilibrium vydají své první EP, které pojmenovali "Waldschrein". Minialbum vyjde 16. srpna prostřednictvím Nuclear Blast Records. Produkováno bylo v Helion Studios pod taktovkou kytaristy a zakládajícího člena v jedné osobě René Berthiaumeho. EP bude obsahovat pět skladeb, titulní "Waldschrein" v klasické i akustické podobě, předělanou píseň "Der Sturm" z prvotiny "Turis Fratyr", dříve nezveřejněnou "Zwergenhammer", stejně tak jako cover verzi úvodní písně ze hry "The Elder Scrolls V: Skyrim".

Kapela vysvětluje, proč se rozhodla vydat toto neřadové album: "Jsme opravdu natěšení na vydání tohoto EP, protože musíme čekat až do příštího roku, kdy do světa vypustíme naše další dlouhohrající album. To vytváří perfektní šanci vydat některé písně a nahrávky, které nemohly být na regulerním albu, protože jsou tak exkluzivní. Tou nejlepší věci je však to, že spolu s 'Waldschrein' můžeme našim fanouškům poskytnout malou předzvěst pro to, co je čeká v roce 2014!"

Tracklist "Waldschrein":
01. Waldschrein
02. Der Sturm
03. Zwergenhammer
04. Himmelsrand
05. Waldschrein [akustická verze]

Avenged Sevenfold: informace o novince

28. června 2013 v 13:52 | Monsterfuck |  Music News
Populární Američané Avenged Sevenfold zveřejňují detaily o své nové desce, která v jejich případě bude šestá dlouhohrající. Novinka se bude jmenovat "Hail to the King" a vyjde už 27. srpna u Warner Bros. Records. Produkce se stejně jako v případě předchozí "Nightmare" z roku 2010 ujal Mike Elizondo. Dále byl také odhalen přebal alba, který je k vidění napravo.

"Hail to the King" bude první studiový počin Avenged Sevenfold, který vznikl kompletně bez přispění původního bubeníka Jamese "The Rev" Sullivana, jenž zemřel koncem roku 2009. Předchozí "Nightmare" již sice také nenahrával, ale ještě se před svou smrtí podílel na vzniku skladeb a pár jeho nahrávek bylo na albu použito, přestože většinu skladeb pak ve studiu již nahrál Mike Portnoy (ex-Dream Theater).

Co se týče hudebního směřování, zpěvák M. Shadows v jednom rozhovoru prohlásil, že oproti "Carry On", což je písnička, kterou Avenged Sevenfold vydali loni v září jako singl pro soundtrack k počítačové hře "Call of Duty: Black Ops II", má nový materiál spíš "feeling Black Sabbath a Led Zeppelin. V tom, co píšeme, je rozhodně víc Sabbathu; jsme na 'Carry On' pyšní, ale tohle album bude úplně jiný level."

Death SS - Resurrection

27. června 2013 v 21:44 | Monsterfuck |  Recenze
Pokud má Itálie nějakou opravdu kultovní heavy metalovou kapelu, pak to zcela jistě není nikdo jiný než Death SS. A nutno dodat, že v tomto případě ona kultovnost nadnesená není, jelikož Death SS jsou k ní přímo určeni - hraní již od 70. let (ačkoliv s pár přestávkami), sympaticky ujetá hororová image a v neposlední řadě samozřejmě výtečná muzika - ta asi hlavně. S trochou nadsázky bychom mohli Death SS významem nazvat italským Arakainem, ovšem jen s tím rozdílem, že při vší úctě k domácí legendě jsou Italové dle mého skromného názoru mnohem zábavnější…

Abychom učinili zadost oné úvodní části recenze, jistě by se slušelo zmínit, že poslední rozpad Death SS přišel v roce 2008 (ačkoliv ještě v roce 2009 proběhlo několik koncertů) - avšak jak známo, ne vždy jsou rozhodnutí hudebníků ohledně rozpadů úplně definitivní, takže se koncem roku 2012 Death SS vracejí zpátky na scénu a nyní vydávají novou desku, kterou bychom klidně mohli nazvat i comebackovou - navíc stylově pojmenovanou "Resurrection", neboli "Zmrtvýchvstání", celkově osmou dlouhohrající. A na nás teď samozřejmě je, abychom se jí podívali na zoubek.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Scarlet Records]

Bon Jovi: Praha – Synot Tip Arena, 24.6.2013

27. června 2013 v 19:26 | nK_! |  Reporty
Pondělní deštivé odpoledne přivítalo po dvaceti letech se do Česka navrátivší rockové velikány Bon Jovi. Natěšenost byla veliká a atmosféra pár minut před začátkem vystoupení by se dala krájet. K Synot Tip Aréně (nebo prostě do Edenu) jsme dorazili před pátou hodinou, kdy byla tato oficiálně otevřena. Neuvěřitelné množství fanoušků proudících na stadion dávalo již předem jasně najevo, že tohle bude něco velkého. Ale opravdu bylo?

Přesně v šest hodin nastupuje na scénu česká předkapela Support Lesbiens, kterou snad čtenářům netřeba představovat. Jednalo se o jejich teprve druhé vystoupení s novou sestavou, která zní... nu, zajímavě. V půlhodinovém setíku zaznělo několik prastarých hitů typu "Sweet Little Something" a proběhlo pár pokusů o rozezpívání publika, které tedy nebyly úplně úspěšné. Myslím, že Bon Jovi by si zasloužili lepšího předskokana, protože jediné, co se znovuobnoveným Support Lesbiens podařilo, bylo vyvolat na tvářích okolostojících rozpačité úsměvy. Některé věci by měly prostě zůstat zakopané.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotografie byly vypůjčeny ze serveru Musicweb.cz (autor: Tereza Ticháčková)

Detaily o albech Satyricon a Stormlord

27. června 2013 v 18:42 | Monsterfuck |  Music News
>>> Mezi ty opravdu očekávané desky jistě patří také novinka legendární black metalové skupiny Satyricon z Norska. Celkově osmý studiový počin se bude jmenovat stejně jako samotná kapela, čili "Satyricon". Nyní k němu Norové zveřejnili rovněž obálku, pod níž se bude ukrývat muzika - prohlédnout si ji můžete vpravo. Album vyjde již 8. září u Roadrunner Records a jeho produkce se ujal osobně frontman Sigurd "Satyr" Wongraven, mix si vzal na starost Adam Kasper. Mimoto se na desce jako host objeví zpěvák Sivert Høyem, známý především z rockové kapely Madrugada. Několik fotek z nahrávání "Satyricon" najdete na Facebook profilu kapely.

"Porovnávání alba s předchozími nahrávky je ztráta času - je to Satyricon, neustále v pohybu," říká Satyr. Pojmenovat desku 'Satyricon' byla ta nejpřirozenější věc na světě. Ještě nikdy jsme neudělali nahrávku, která by takovým způsobem zachycovala esenci kapely. Nikdy. Od vás jako od posluchačů si to bude žádat hodně, ale věřím, že to budete milovat. Poroste to před vámi a díky tomu to s vámi zůstane už navždy.

V budoucnu už nebudeme koncertovat tak často, jak jsme koncertovali, díky čemuž bude každé turné speciálnější. Toto album a toto turné je pro vás a také pro nás. Je to naše chvíle!"

V rámci zmiňované koncertní šňůry, která proběhne na podzim, se Satyricon opět podívají i do České republiky - stane se tak 30. listopadu v Praze v klubu Nová Chmelnice.

>>> O nové desce Stormlord se poprvé začalo mluvit již začátkem roku 2010, nicméně až nyní se konečně schyluje k jejímu vydání. Již nějakou dobu je známo, že se počin bude jmenovat "Hesperia", a teď k této informaci přibývají detaily ohledně alba. Především se jedná o datum vydání, jež bylo definitivně stanoveno na 20. září. Kromě toho byl zveřejněn přebal (viz vpravo) a také první ochutnávka v podobě krátkého traileru, který najdete na YouTube.

"Jsme velice pyšní na to, jak nový materiál zní, a pevně věříme, že půjde o doposud nejlepší skladby naší kariéry; každý, komu se zamlouval epický a středomořský feeling 'Mare Nostrum' [2008] a dynamické aroma 'Supreme Art of War' [1999], nebude zklamán - to je slib!" prohlásili Stormlord na adresu "Hesperia". "Jako vždy se snažíme posunout svůj zvuk o krok kupředu, zůstat věrní kořenům své hudby, ale také pracovat s novými vlivy a styly. Třemi slovy: extrémní epický metal."

Ohledně samotného názvu "Hesperia" Stormlord prozradili, že jde o slovo z řečtiny/latiny, které znamená "země zapadajícího Slunce" nebo také "západní země". Starověcí Řekové prý tak nazývali dnešní Itálii. Co se textové stránky týče, vůbec poprvé v historii Stormlord se bude jednat o koncepční desku - příběh byl inspirován antickou básní "Aeneas" od římského básníka Virgila (Publius Vergilius Maro), která vnikla v letech 29-19 př.n.l.

Dále ještě dodejme, že "Hesperia" bylo natočeno v Outer Sound Studios v Římě, kde již nahrávaly kapely jako Necrodeath nebo The Foreshadowing. Produkce se ujal Giuseppe Orlando. Celkově půjde o pátý dlouhohrající počin Stormlord, který bude navazovat na album "Mare Nostrum" z roku 2008.

Twitter a konec soutěže

27. června 2013 v 16:49 | Monsterfuck |  Blog News
Možná jste si už všimli, že se v menu nalevo přeskupily ikonky sociálních sítí a že jedna přibyla - je to tak, sice nám to chvíli trvalo, ale už jsme i na Twitteru. Lepší pozdě, nežli vůbec. Sice mě tam trochu štve omezení zprávy na ubohých 140 znaků, takže člověk napíše jednu větu a má limit vyplácaný, ale i tak to tam budeme aktualizovat stejně jako na Facebooku a Google+, tak pokud jste uživateli Twitteru, určitě nás nezapomeňte follownout (nebo jak se to říká, jsem Twitterový panic, tak ještě nemám ten správný slang).

Kromě toho stále samozřejmě jedeme na Facebooku, Google+ a také domácím Bandzonu, takže jestli jste to ještě neudělali a máte zájem, určitě si nás nalajkujte, okroužkujte, spřátelte...


Dále ještě jedna aktuální zprávička - už dnes o půlnoci odzvodní naší soutěži o volný vstup na velmi zajímavý festival Hradby Samoty na hradě Veveří u Brna. Otázka je primitivní a najít odpověď na ní je otázka asi tak 30 vteřin, takže pokud jste nám nic ještě neposlali, rozhodně neváhejte, protože vám garantujeme, že tohle určitě bude stát za vidění!

Novinky od Peste Noire a Sombres Forêts

27. června 2013 v 14:36 | Monsterfuck |  Music News
>>> Avantgardní black metalisté Peste Noire z Francie aktuálně vydávají své páté dlouhohrající album. Novinka, která navazuje na ceněný počin "L'ordure à l'état pur" z roku 2011, nese název samotné kapely, tedy "Peste Noire". Osmiskladbový počin vychází u La Mesnie Herlequin, jehož vlastníkem je osobně hlavní postava Peste Noire, La Sale Famine de Valfunde, jako standardní jewelcase CD a jako speciální digibook CD ve velikosti DVD krabičky s 24-stránkovým ilustrovaným bookletem. Obě verze budou mít rovněž odlišný obal - vpravo se nachází obálka jewelcase edice, přebal digibook verze najdete zde.

"Peste Noire" bylo několikrát odkládáno, mimo jiné i kvůli problémům s lisováním alba, které probíhalo v České republice - továrna, kde výroba probíhala, například musela svou činnost na chvíli pozastavit z důvodu nedávných povodní, což vydání desky pozdrželo.

Tracklist "Peste Noire":
01. Le retour de la peste
02. Démonarque
03. La bêche et l'epée - contre l'usurier
04. Niquez vos villes
05. Le clebs noir - de Pontgibaud
06. Ode
07. La blonde
08. Moins trente degrés Celsius

>>> Nová deska - v tomto případě třetí dlouhohrající - zanedlouho vyjde rovněž v táboře jednočlenného projektu Sombres Forêts z Kanady. Novinka ponese název "La mort du soleil" a u vydavatelství Sepulchral Productions bude k dispozici od 9. července jako jewelcase CD. Stejně jako v případě Peste Noire, i zde album vychází po delších odkladech.

Na YouTube si můžete pustit ukázku v podobě skladby "Étrangleur de soleils". Níže pak najdete tracklist a vpravo obal desky.

Tracklist "La mort du soleil":
01. Des épaves
02. Étrangleur de soleils
03. Brumes
04. Am flambeau
05. L'éther
06. La disparition
07. Effondrement

The Dillinger Escape Plan - One of Us Is the Killer

26. června 2013 v 21:48 | Kaša |  Recenze
Máme tady další plán útěku Johna Dillingera. Pro někoho přeceňovaná kapela, pro jiné mathcore bohové, kteří tento styl dokázali posunout do sfér posluchačské přístupnosti při ponechání komplexnosti a notné dávky agresivity. Minimálně za tento přístup je uznávám i já, protože je to právě tahle parta, přes kterou jsem k tomuto stylu v době vydání "Miss Machine" tak trochu přičichl. Téměř s každým dalším albem se The Dillinger Escape Plan posouvají směrem k (myšleno s troškou nadsázky) mainstreamovému metalu a protože já osobně proti tomuto vývoji nic nemám a minulá deska "Option Paralysis" mě na dlouhou dobu zabavila, byl jsem zvědavý, kam až jsou v tomto ohledu schopni zajít. Melodie jsou tentokrát prostoupeny drtivou většinou skladeb, takže zde The Dillinger Escape Plan následují svůj dosavadní vývoj.

Na první poslech se od minula nic nezměnilo a "One of Us Is the Killer" opět překypuje kytarovou ekvilibristikou Bena Weinmana a nervním vokálem Grega Puciata, který se toho nebojí a stále častěji se pouští do melodických nápěvů ve stylu Mikea Pattona, jenž je s historií kapely spjat prostřednictvím jednoho EP. Album od alba se Greg zlepšuje a za ta léta se z něj stala jedna z nejvýraznějších pěveckých osobností tvrdě metalové scény a tak nějak se divím, že se ještě neodhodlal k sólovému albu, na kterém by mohl ukázat všechny své schopnosti v plné kráse. Možná to vyznívá, že zbylí dva členové Liam Wilson a Billy Rymer hrají v porovnání s ústřední dvojicí druhé housle, ale rozhodně tomu tak není a buďte si jistí, že takhle namakanou rytmickou sestavu si může každý kapelmajstr jenom přát, protože jejich souhra je doslova dokonalá. Těžko vybírat skladbu, ve které je to nejvíc znát, ale na novince se přímo nabízí instrumentálka s podivným názvem "CH 375 268 277 ARS", jež sice není tak krkolomně udivující jako některé jiné pasáže a drží se více v mezích klasických postupů, ale na čistě instrumentální kousek je to slušná práce, která nepůsobí zbytečně a na desce má své pevné místo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Čtvero nových klipů

26. června 2013 v 16:07 | Ježura |  Music News
>>> Švýcarští hard rockeři Krokus pustili do oběhu videoklip ke skladbě "Dög Song". Celé video se točí okolo nového maskota kapely, anglického buldoka jménem Da Dög, který se objevil i na přebalu zatím poslední řadovky Krokus, desky "Dirty Dynamite". Ta má v diskografii kapely číslovku 17, vyšla 22. února letošního roku u Sony Music a The End Records a poprvé po třiceti letech se na ní objevuje kytarista Mandy Meyer.


>>> Experimentální Stolen Babies z Kalifornie natočili video ke skladbě "Second Sleep" ze své aktuální druhé řadovky "Naught". Klip režíroval bratr kytaristy/basáka Raniho a bubeníka Gila, Ilan Sharone, kterému s výtvářením vizuálních efektů asistoval Meats Meier.

"Chtěli jsme, aby to video působilo jako ve snách a odráželo vibrace té skladby," prohlásila zpěvačka Dominique Lenore Persi. "Něco tam pořád trochu nezapadá, ale ne tak, abyste na to mohli ukázat prstem. Když jsme pod vodou, všechno je složitější, což přidává na pocitu být neschopen kontrolovat tu situaci."

>>> S novým videem přišli i další Američané, melodic death metalisté The Black Dahlia Murder. Dočkala se ho skladba "Goat of Departure" z šesté řadovky "Everblack", v Detroitu, domovském městě kapely, ho minulý měsíc natočil Ben Mayer a vrací se v něm pro The Black Dahlia Murder klasická figura a rovněž živá koza.

Frontman Trevor Strnad praví: "Je pro nás potěšením konečně k vám všem vypustit naší poslední rozcvičku videoklipové idiocie... Děkujeme kozlovi Guinessovi, že se s náma zahazoval, a všem vašnivým fanouškům The Black Dahlia Murder, že si s námi zařádili. Zmačkněte tlačítko play a přijměte slávu kozy!"

>>> Dnes poslední troškou do mlýna přispěla rovněž kapela U.D.O. pod vedením německého heavy metalového veterána Udo Dirkschneidera. Skladba "Heavy Rain" pochází z desky "Steelhammer", který vyšla 24. května letošního roku u labelu AFM Records.


My Dying Bride - The Manuscript

25. června 2013 v 22:01 | Prdovous |  Recenze
Britští doomaři značného renomé na metalové scéně a především v rámci žánru, My Dying Bride, loni vydali svou dvanáctou desku pod názvem "A Map of All Our Failures". Pánové a dáma nejspíš nevěděli, co roupama dělat, anebo, což je téměř jisté, neb všechny skladby byly nahrány spolu s posledním albem, jim nahraný materiál přetékal přes okraj hrnce a prostě nevěděli, kdy je vhodná chvíle na posvátnou frázi "Hrnečku dost!". Tak nebo tak, máme tu další půlhodinku hudby v podobě EP "The Manuscript". Jestli to vážně za to stojí, nebo jestli nebylo lepší šetřit nápady na další placku a nezkoušet střílet do řad fanoušků jeden kalibr za druhým, toť je řešením pro následující recenzi, milý Watsone...

Jistě nikoho nepřekvapí, že skladby na "The Manuscript" jsou velice podobné materiálu posledního alba, které jsem osobně prolétl spíše zběžně a moc mě nezaujalo, nějak jsem se neměl čeho chytit a vůbec, pokud bych si měl vybírat doom metalovou kapelu z ostrovů, budou to spíš Cathedral než My Dying Bride, naše malé EP je přesto trošičku jiné. Na vině je především kratší délka hraní (která se ostatně od EP očekává, snad jen pánové z Moonsorrow jsou takoví blázni, aby vydali EP hrající přes hodinu), díky ní však novinka, byť je předešlému albu podobná, dostává trochu jiný odstín ve prospěch různorodosti. Nikoliv nějak ohromující prospěch, ale přesto nějaký. Již jen samotná obálka naznačuje, že se nejspíš bude hrát na trochu středověkou notu - a ono jo. Alespoň trochu. Trošičku. Akustické party plné vydrnkávaček, jež zní jako z jiného století, však v rouchu My Dying Bride. Není jich moc, spíše poskrovnu, což je nesmírná škoda, protože v téhle poloze je pro mě kapela na "The Manuscript" nejsilnější, dokáže nabídnout pořádnou dávku tajemné atmosféry, temnou poetikou připomínající odříkání středověkých klášterů a zatuchlost tamních knihoven. Smekám, zejména v případě skladby titulní a kousku začínající druhou polovinu alba, "A Pale Shroud of Longing", které jsou velmi příjemné i jako celek, ačkoliv pár much bych nejspíše našel. Též potěší, že se obejdou bez growlu, čistý vokál jim velice sluší.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Stone Sour: Praha - Lucerna, 20.6.2013

25. června 2013 v 18:38 | nK_! |  Reporty
K pražské Lucerně se nám tentokrát podařilo dorazit včas a hnedka na úvod jsme byli přivítáni zhruba padesátimetrovou frontou, která v několika následujících desítkách minut nabyla na délce a velikosti ještě asi dvojnásobně. Po otevření sálu naštěstí vše odsýpalo rychle a přes hodně povrchní osobní kontrolu jsme se během chvilky dostali těsně před pódium, kde následovalo circa třičtvrtěhodinové čekání na předkapelu, o které jsem do poslední chvíle absolutně netušil, že existuje.

Jednalo se o australské progresivní rockery Karnivool a musím říci, že mě snad nikdy žádný předskokan nezaujal více než tento čtvrteční večer oni. Výborný zvuk, poctivá show a parádní hlasové výkony zpěváka Iana Kennyho mě přesvědčily o tom, že dokonce může existovat předprogram, který stojí za to si vystát a ne se jen znuděně rozhlížet po okolostojících děvčatech. Podle toho, co jsem potom doma zjišťoval, je sama kapela docela známá a oblíbená, a tak se i trochu stydím, že jsem o ní nezaslechl dříve.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Photomusic.cz (autor: Mikrek)

K Machine Head se přidává nový basák

25. června 2013 v 18:00 | Kaňour |  Music News
Američané Machine Head oznamují po nedávném rozchodu se zakládajícím členem Adamem Ducem příchod nového baskytaristy. Stal se jím Jared MacEachern, který působil v thrash metalové skupině Sanctity a jenž nadále hraje v maledivské kapele Serenity Dies, která má na kontě zatím pouze jedno plnohodnotné album. Jared již začal zkoušet se zbytkem kapely na blížící se Rockstar Energy Drink Mayhem Festival (na kterém se mimo Machine Head představí například Rob Zombie či Mastodon). Poté se kapela začne soustředit na práce na plánovaném nástupci desky "Unto the Locust" z roku 2011.

Začátkem letošního roku začali Američané s usilovným hledáním vhodného nástupce dosavadního basáka Adama Duce. Výsledkem této rozsáhlé "pátrací akce" bylo více než 400 videí hudebníků ucházejících se o tento post. K tomuto hledání se vyjádřil kytarista Phil Demmel, který v kapele působí již jedenáct let: "Byly tam desítky úžasných hráčů a bylo zajímavé sledovat každého, jak hraje naše písničky. Jedním z našich největších kritérií byla schopnost zpívat vysoké harmonie. To byl náš zkušební test. A Jared lehce prošel."

Po zhlédnutí všech příspěvků skupina zúžila tento dlouhý seznam na kratší, ve kterém bylo pouze sedmi vybraných. Každý z těchto sedmi muzikatů se vydal za kapelou do Oaklandu a strávil s Machine Head jeden den, který sloužil především jako ukázka hráčových schopnosti přímo před členy uskupení. Bubeník Dave McClain vzpomíná: "Jared přišel na konkurz a úplně to zabil! Kromě zvládání basáckých a vokálních harmonií s ním byla výborná atmosféra a bylo cítit, že jsme opět SKUPINA. Byl to skvělý pocit a my věděli, že je to ten správný chlap."

Shining znovu natočí staré skladby

25. června 2013 v 14:29 | Zajus |  Music News
Během práce na novém albu si švédští Shining našli čas na natočení nových verzí starších skladeb. Podle prohlášení Niklase Kvarfortha půjde o šest písní, které se původně nacházely na albech "Livets ändhållplats" a "III - Angst, självdestruktivitetens emissarie". Jak jejich název částečně napovídá, jde o druhé a třetí album kapely, pocházející z let 2001 a 2002, kdy se Shining ještě věnovali výhradně depressive black metalu. O zpěv se v nových verzích nestará sám Niklas Kvarforth, ale šestice hostujících zpěváků, jejichž identita zatím není známá. Ti dostali prostor pro vlastní interpretaci skladeb, někteří z nich si texty dokonce přeložili do svých mateřských jazyků. Na albu tak zazní francouzština, norština či maďarština.

Novinka ponese název "8 ½ - Feberdrömmar i vaket tillstånd" a vyjít by měla jako CD i LP prostřednictvím Dark Essence Records v září letošního roku.

Dark Tranquillity - Construct

24. června 2013 v 21:31 | Onotius |  Recenze
"Copak to dáváš do toho přehrávače, kamaráde, teplá ti tu pivo," povídá jeden upocený mladík na srazu anonymních fanoušků metalové hudby a usmívá se od ucha k uchu, přičemž pokukuje po tmavé krabičce, z níž jeho druh vytahuje disk. "To jsou noví Dark Tranquillity, jsem celkem zvědav, co z toho vyleze, má to být něco ve stylu tý fajn desky z roku 99. Jmenovalo se to jako nějaká promítačka…" "Myslíš 'Projector'?" zbystří další mladý muž sedící opodál a odkládá knihu, kterou ještě před několika vteřinami hltal jako pirát odcizený grog. "Jo to bude ono," souhlasí chlápek třímající pevně digipackovou verzi a záhy tiskne knoflík play. Pro námět na večerní diskusi je uděláno…

Fanoušci museli být značně natěšeni (či v případě skeptičtějších jedinců alespoň překvapeni), když po internetu začaly kolovat novinky o nastávajícím albu švédských matadorů melodické death metalové scény, jimiž kapela dávala najevo svou spokojenost s novým materiálem a hovořila o aktuální desce jako o nejoriginálnější a nejexperimentálnější desce od zářezu "Projector" z roku 1999. Tato deska, ač svého času pravděpodobně nedoceněna, se nyní považuje za jeden ze základních milníků (vedle klasické "The Gallery" či "Damage Done") tvorby těchto sympatických seveřanů. A není divu, "Projector" totiž představuje ideální hranici mezi tvrdostí, melodií a melancholií, kterou reprezentují zejména čisté vokály (které dále v jejich tvorbě nebyly rozvíjeny), navíc kloubí lehkou progresi s přirozenou chytlavostí. Jenomže návrat čistého zpěvu ještě nemusel nutně znamenat návrat formy z dob již zmiňovaného díla, ani kapela koneckonců netvrdila, že se bude jednat o pokračování, pouze jméno "Projector" využila k nalákání fanoušků, řekněme to upřímně a bez undergroundové nechutě - zkrátka k reklamě. V čem tedy bude spočívat progrese novinky nazvané "Construct" (vážně konstruktivní název, že)? Vymaní se snad švédská melodická úderka ze svých tradičních postupů? Nabídne například obsazení neobvyklých nástrojů? Sklouzne do instrumentální ekvilibristiky, nebo vše podřídí dusivé temné atmosféře v duchu Blut aus Nord, ke které nabádá neobvyklý artwork?

Dark Tranquillity se rozhodli zahrát na notu vetší temnoty a melancholie, což v jistých ohledech nabízí mnohem větší svobodu vyjádření. Bereme-li tuto atmosféru za stěžejní náladový atribut, je možno i v na první poslech monotónní mozaice naleznout netušené rozměry, o čemž nás může přesvědčit již zmiňovaný francouzský black metalový projekt. Jenomže Dark Tranquillity jsou stále primárně melodickým death metalem, stylem založeným na kombinaci tvrdosti a explicitnější melodiky, což v temném hávu může znít všelijak. Nebudu tedy déle napínat a spekulovat nad teoriemi a začnu mluvit již k samotné desce, která v tomto ohledu nemůže popřít stálý vliv jejich zarytého rukopisu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Running Wild a Ihsahn informují o nových albech

24. června 2013 v 16:36 | Ježura |  Music News
>>> Znovu aktivní Němci Running Wild se chystají navázat na reunionové album "Shadowmaker" vydáním další řadovky. Ta sice ještě nemá jméno, ale už teď se ví, že se do světa podívá na začátku října. V Německu vyjde 4. a ve zbytku Evropy 7. října. Datum vydání pro Severní Ameriku zatím není známé.

Deska "Shadowmaker" vyšla v dubnu loňského roku u SPV/Steamhammer a nejlepší prodejní výsledky za první týden zaznamenala v domácím Německu (#12), Švédsku (#43), Rakousku (#61) a Finsku (#90).

>>> Ihsahn, uznávaný norský multiinstrumentalista a leader dnes již neexistující black metalové legendy Emperor na svém Faceook profilu informoval o postupu prací na jeho nové sólové desce. Ta se nyní nachází ve finální fázi produkce, kterou obstarává Jens Bogren (Opeth, Rotting Christ, Orphaned Land) a brzy už by měla zamířit ke Candlelight Records, kteří zaštítí její vydání. Datum vydání zatím není určeno, ale mělo by vyjít přibližně na letošní podzim. Název a další informace budou zveřejněny později, nicméně už teď se ví, že přebal opět zpracovává Ritxi Ostáriz a promofotky postupně snímá další starý známý, fotograf Bjørn Tore Moen.

Ihsahn má se svým sólovým projektem na kontě už čtyři alba, z nichž poslední "Eremita" vyšlo loni v létě. Mimoto se v posledních letech angažoval jako host třeba u Devina Townsenda nebo Jeffa Loomise, figuruje v sestavě norského superprojektu God of Atheists a nedávno přispěl i k charitativnímu singlu "We Are", jehož výtěžek zaplatí hudební lekce dětem v Jižní Africe.

Black Sabbath - 13

23. června 2013 v 21:14 | Kaša |  Recenze
Vlastně ani nevím, jak začít. Událost roku? Určitě. Desetiletí? Dost možná. Přeci jen se najdou i tací, kteří takto na novinku Black Sabbath pohlíží, a když nad tím přemýšlím, tak se ani není co divit, protože sejít se na řadovém albu v téměř původní sestavě po pětatřiceti letech, to už je panečku doba a očekávání tak nejsou zrovna malá. Důvody, proč se z původní sestavy na novince podílela "pouze" trojice Ozzy Osbourne, Tony Iommi a Geezer Butler, nikoli však bubeník Bill Ward, rozebírat nebudu, protože zaprvé všichni o nich víte a zadruhé nechci ostatním kazit iluzi o tom, že za vším nejsou jen peníze. Tak jako tak se na "13" představil Brad Wilk z Rage Against the Machine, a přestože jsem tuto volbu zprvu nechápal, tak nyní vím, že se jedná o celkem logický krok, protože jeho úsporná, leč přesná a dynamická hra do Iommiho riffů a Geezerova bublání zapadla jako prdel na hrnec. Volba Ricka Rubina jakožto producenta už tak překvapivá nebyla, protože ať si o tomhle vousáčovi myslíte, co chcete, většího jména byste na producentské židli hledali jen stěží a kdo jiný by měl vrátit kapelu o nějakých čtyřicet let zpět?

Přesně takhle totiž "13" zní. Žádné experimenty, žádné novátorství, ale náladou i skladatelskými postupy se vracíme do počátků sedmdesátých let, kdy stáli Black Sabbath u zrodu heavy metalu, samozřejmě s výjimkou moderního zvukového kabátku. Kdo čekal něco jiného, tak byl pěkně bláhový, protože co jiné čekat od kapely, která kdysi sama utvářela hudební historii? Takto fanouškům na stole přistál heavy metalový monolit v pomalém tempu a ohlodaný téměř na kost, bez nadbytečných kejklí. Jen bicí, basa a kytara. Nad tím vším nesmrtelný Ozzy, který už sice nejlepší léta dávno prošvihl, ale ve studiu se z něj za pomocí mašinek a různých triků stává stále zdatný a charismatický vokalista, který do starého železa zatím ještě nepatří. Naživo už je to o něčem jiném, ale v jeho věku to vem čert.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fleshgod Apocalypse, Haken a Oceano informují o novinkách

23. června 2013 v 17:26 | Ježura |  Music News
>>> Italští extrémní symfonici Fleshgod Apocalypse mají nahrané nové album. Pojmenovali ho "Labyrinth" a do světa ho vypustí 16. srpna v Evropě, respektive 20. srpna v Severní Americe. Desku namixoval a mastering provedl Stefano "Saul" Morabito a motiv přebalu stvořil Colin Marks, který je rovněž zopovědný za několik neoklasicistních motivů v rozsáhlém bookletu.

Bubeník Francesco Paoli komentuje: "'Labyrinth' bude pro Fleshgod Apocalypse TO album. Je to perfektní kombinace všech našich silných stránek s nejlepší produkcí, jakou jsme kdy měli. Rozhodně to je nejvíc Fleshgod věc, na jakou jsme kdy pomysleli, s nejvíce Fleshgod riffy, texty, melodiemi, bicími party, sóly atd. Šli jsme hluboko do jádra hudby, tam jsme tomu naložili a konečně vypustili těch jedenáct skladeb.

Chci být upřímný, vyžádalo si to spoustu práce a času, ale teď si říkám 'OK, přiště bude zatraceně složité dosáhnout takové úrovně!'

Upřímnost a kvalita se vyplácí, vždycky, a vy všichni, co podporujete kapelu, si zasloužíte to nejlepší.

Možná si myslíte, že to nadhodnocuji, protože je to naše 'dítko', ale věřte mi, tohle album je kurevsky nebezpečný. Dejte tomu čas, poslouchejte to a ztraťte se v 'Labyrintu'."

Tracklist "Labyrinth":
01. Kingborn
02. Minotaur (The Wrath of Poseidon)
03. Elegy
04. Towards the Sun
05. Warpledge
06. Pathfinder
07. The Fall of Asterion
08. Prologue
09. Epilogue
10. Under Black Sails
11. Labyrinth

>>> Název nového alba prozradili britští progresivci Haken. Jejich třetí řadovka ponese název "The Mountain" a label InsideOut Music ji na pulty obchodů dodá 2. září.

O nástupci desky "Visions" se rozpovídali kytarista/klávesák Richard Henshall a kytarista Charlie Griffiths: "Co se týče textů, prozkoumali jsme svoje duše do hloubky, což dalo albu emoční hloubku, se kterou se posluchači jistě ztotožní - ať už šplhají na jakoukoli osobní horu. Hudebně jsou nové skladby hrubší a více emocionální než cokoli, co jsme v minulosti vytvořili. Všechny základní prvky našeho zvuku tam pořád jsou, ale byly uchopeny více energickým a soustředěnějším způsobem."

Na albu budou následující skladby, není ale jisté, jestli v tomto pořadí:

01. The Path
02. Atlas Stone
03. Cockroach King
04. In Memoriam
05. Because It's There
06. Falling Back to Earth
07. As Death Embraces
08. Pareidolia
09. Somebody

>>> Chicagští Oceano se se světem podělili o artwork svého nového alba "Incisions", jehož cesta do sbírek posluchačů započne někdy v druhé polovině letošního roku. V Evropě desku vydají Earache Records, kteří za tímto účelem v USA spojí síly ještě s labelem Century Media. Nově představený artwork namaloval Ken Sarafin (The Bridal Procession, Catalepsy).

Jeden z členů Oceano pravil: "Před nějakým časem se mi dostal do ruky fakt úžasný artwork, který byl inspirován kapelou a rovněž nesl její logo. Tehdy jsem ještě nevěděl, kdo ho namaloval, ale po troše hledání jsem vystopoval jeho původ a umělce, který jej vytvořil, Kena Sarafin. Ken je fanouškem kapely už docela dlouho a všechno v jeho portfoliu je umělecké dílo. Při vědomí, že takhle kapela už tak dost kombinuje silný vizuál artworků s naší muzikou, Ken byl jasná volba. Dokonce trochu odbočil od svých klasických metod a celý přebal namaloval ručně a posléze digitálně upravil jenom určité části. S výsledným uměleckým dílem jsme velmi spokojeni a těší nás, že i fanouškům se líbí. Samotné album určitě potěší smysly stejně, jako Kenova práce."
Ukázku z novinky v podobě songu "Slow Murder" si můžete pustit na YouTube.