Demencia Mortalis, Sighisoara, Dark Spell: Praha - Exit-Us, 3.5.2013

7. května 2013 v 19:50 | Ježura |  Reporty
První páteční večer letošního května nabídl pražské metalové obci další možnost, kam vyrazit za písničkou a přitom nenechat na vstupném půl výplaty. Dějištěm sedmé variace na téma Night of the Forgotten se stal dobře známý libeňský klub Exit-Us a pořadatelé, tedy roudnická stálice Demencia Mortalis, si na tento dýchánek přizvali takřka zdomácnělé Dark Spell a slovenské bratry Sighisoara z Bratislavy.

Začátek akce, avizovaný na osmou večerní, se sice dodržet nepodařilo, ale dost možná to byl záměr, protože tou dobou bylo v klubu víc vystupujících než platících, takže jet podle plánu by bylo spíše kontraproduktivní. Každopádně zpoždění nemělo dlouhého trvání a právě dozvučivší Dark Spell spustili něco před půl devátou. Kapelu jsem dříve neznal a pohled na klávesy a zpěvačku ve mně moc důvěry nevzbudil, protože podobně složené kapely nezřídkakdy hrají dost otřesné věci. Každopádně Dark Spell mě velmi záhy přesvědčili, že si podobné šťouchance určitě nezaslouží. Jejich muzika sice staví na poměrně klasických výrazových prostředcích (a chtělo by se říct klišé) gothic/symphonic metalu, ale na druhou stranu je provedena natolik vkusně, že to alespoň naživo nerušilo a dokonce se odvážím tvrdit, že jsem se vcelku obstojně bavil. Je ale fakt, že by mi to třeba nevydrželo tak dlouho, nebýt vynikající zpěvačky, před kterou musím bez nadsázky smeknout. Pěla naprosto bezchybně, a i když se zbytek kapely na velmi stísněném pódiu také snažil, právě slečna s mikrofonem strhávala suverénně největší pozornost postupně se trousivších fans. Dark Spell tedy příjemně překvapili a proto trochu zamrzelo, když snad celé dvě poslední skladby dost vlezle bzučel nějaký vypadlý kabel, což trochu pokazilo dojem jak z jinak skvělé zvukařovy práce, tak ze sympatického vystoupení Dark Spell.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 7. května 2013 v 19:53

Ke zvuku v Exit-Us... třeba na koncertě Inferno & spol., který podle popisu zvučil ten samý člověk, to bylo, ehm, úplně na hovno, takže bych ho zas tolik nepřeceňoval :D Třeba první kapela tam tenkrát nešla poslouchat, protože zvuk byl k zblití.

2 Arcanus Arcanus | 10. května 2013 v 9:54

Ona jedna věc je zvučit melodickou muziku a druhá věc je zvučit black metal. Ten Ti dobře nazvučí akorát člověk, který jej sám poslouchá, a nebo génius, takže asi tak :)

3 Miloš Miloš | E-mail | 10. května 2013 v 10:03

Co jsem měl možnost posoudit, tak zvuk byl pod možnostmi klubu i zvukaře, hlavně co se Sighisoary týká. Každopádně Demencia děkuje za report!

4 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 10. května 2013 v 12:22

[2]: Hrát roli to může, neříkám, ale pořád to není omluva pro neposlouchatelnou zvukovou kouli. Lidi, kteří vysolí prachy za vstup, to určitě bude zajímat, že zvukař zrovna tohle neposlouchá...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama