Ava Inferi končí

24. května 2013 v 21:46 | Monsterfuck |  Music News
Portugalská skupina Ava Inferi, jejímiž hlavními hybateli byli zpěvačka Carmen Simões a kytarista Rune Eriksen (Aura Noir, ex-Mayhem), oznámila, že končí svou činnost. Kapela byla založena v roce 2005 a za svým působením zanechala čtveřici dlouhohrajících desek - "Burdens" (2006), "The Silhouette" (2007), "Blood of Bacchus" (2009) a "Onyx" (2011). Zmiňovaná dvojice vydala následující prohlášení:

"Rádi bychom informovali své fanoušky, že počínaje dnešním dnem oficiálně nastal konec Ava Inferi. Já a Carmen jsme takto rozhodli již před nějakým časem, a jak si jistě dokážete představit, hrálo v tom roli množství rozdílných pocitů a emocí, ale co se musí stát...

Někomu může připadat trochu ironické končit, když se věci začaly hýbat (prodeje desek, nabídky ke hraní i obecný zájem neustále vzrůstaly), ale už jednoduše není vůle ani zájem v této cestě nadále pokračovat. Je důležité následovat svou intuici - odtud plyne naše rozhodnutí.

Abychom to zkrátili: duševní těžkost a (občasný) negativismus, smůla a překážky, které jako by nás pronásledovaly na každém kroku, kout, do něhož jsme sami sebe hudebně a koncepčně zahnali, atd. jsou pro nás již minulostí. Jednoduše si potřebujeme dát přestávku a opět nabrat chuť a inspiraci ke tvorbě hudby.

Mám však na svém harddisku kostry skladeb na páté (dvoj?)album (více jak 30, některé úplně hotové, některé z poloviny) a možná, ale jen možná je někdy v budoucnu dáme k dispozici (už se staly i divnější věci). Nicméně nečekejte na to se zatajeným dechem. Takové rozhodnutí je ještě tak daleko, jak jen to jde.

Rádi bychom poděkovali minulým i současným členům skupiny a sezónním členům, Season of Mist, Twilight13 Media, NM Design a všem dalším, s nimiž jsme během těch let spolupracovali nebo byli ve styku. Vážíme si toho! A našim příznivcům: vy všichni jste pomohli k tomu, aby těchto osm let bylo 'jiným' potěšením. Děkujeme mnohokráte!

Ještě máme v záloze jednu skladbu, fadem inspirovanou portugalsky zpívanou píseň s názvem 'Ao Teu Lado', kterou si budete moct poslechnout v blízké budoucnosti. Rozhodně si na ni počkejte!

Dále mohu prozradit, že se Carmen a já časem objevíme v novém projektu, buďte si jisti, že se na to již začínáme pomalu připravovat. Nicméně toto prohlášení se týká Ava Inferi, jenom Ava Inferi, tudíž ohledně nové cesty až někde jinde a v příhodnější dobu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 24. května 2013 v 21:48 | Reagovat

Kurva pes, zrovna tahle kapela končit fakt nemusela. Výborná muzika...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama