Květen 2013

Power electronics a noise ze stáje Unrest Productions poprvé v Praze

3. května 2013 v 20:22 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Power electronics a noise ze stáje Unrest Productions poprvé v Praze

Nepokojná elektronika, death industrial, noise a anglická power electronics ražení Whitehouse, Ramleh, Grey Wolves či Con-Dom! To vše Vás čeká v sobotu 4.5. 2013 v klubu K4 v centru Prahy, při první pražské Unrest Night! Stejnojmený anglický label si pro Prahu připravil živé vystoupení 4 svých elitních akvizic - S.T.A.B. Electronics, Hal Hutchinson, Shift a Iron Fist of the Sun a speciální limitovanou kompilaci sestávající se ze 4 kazet a jednoho CD -r v počtu pouhých 19 kusů pouze pro Prahu (jinde nelze koupit ani objednat)! Neváhejte a přijďte se v sobotu podívat do K4 na nejextrémnější elektronický nářez tohoto roku, vedle kterého vypadá hardcore techno jako ukolébavka!

S.T.A.B. Electronics
Anglická power electronics dobytčárna aktivní od roku 2010 již stihla ohyzdit ušní bubínky posluchačů extrémními záseky čistého hluku a perverzity. Žádná politika, ani ideologie - všichni jsme pouze hnijící pytle masa! Není proto divu, že šílenec pod kuklou jménem Keith Finnan vydává pouze u labelů jako je Filth and Violence (patřící pod Bizzare
Uproar), Unsound Recordings (Hal Hutchinson) a samozřejmě Unrest!

Hal Hutchinson
I přes své mladí a nedlouhou kariéru stihl tento workoholik na poli noise, HWN a power electronics více, než mnoho projektů za dekády trvající existenci. Málokdo si troufne zpochybnit Halův talent na práci s hlukem a pro člověka jen těžko přijatelnými frekvencemi. Téměř desítka projektů a pseudonymů, téměř padesátka releasů, splitů a kompilací od roku 2009 učinily z Hala Hutchinsona jednu z nejznámějších postav současné anglické hlukové scény. Fúze jeho labelu Unsound Recordings s Unrest Productions tohoto nezmara nakopla k dalším aktivitám, jejichž výsledek budete moci sami posoudit naživo!

Shift
Principál labelu Unrest získal svůj současný věhlas zejména díky narychlo obdržené roli předskokana německé legendy Genocide Organ na jejich koncertě v Lipsku a okamžitě si vysloužil frontální útok na své distro a zájem labelu Tesco Organization. Surová nespoutaná power electronics nejkonzervativnějšího anglického ražení, nekompromisní práce se zvukem a hlasem Vám spolehlivě navodí tu správnou apokalyptickou náladu. Těšte se na surový výplach primitivními a na hrubo tesanými podklady spojené s hrozivým hlasem a naprosto urážlivou videoprojekcí. Kdo nezažil Whitehouse v osmdesátých letech, má šanci vcítit se do té správné atmosféry.

Iron Fist of the Sun
Lee Howard alias Iron Fist of the Sun je dalším důkazem toho, že power electronics a death industrial není jen doménou zestárlých punkerů a provokátorů, ale že i mladší generace našla svůj hlas ve zdeformovaných frekvencích. Velmi slibný projekt oscilující svou hudbou od dark ambientu, death industriálu, power electronics zaujal nejednoho fanouška a vydavatele temně elektronické hudby, o čemž svědčí mimořádně vydařené split album s Burial Hex i poslední deska Who Will Help Me Wash My Right Hand, obojí vydané na Cold Spring Records.

Facebook akce:

[tisková zpráva pořadatele]


Nové CD EDAIN „Of Those Who Worship Fire“

3. května 2013 v 18:37 | Monsterfuck |  Music News
EDAIN "Of Those Who Worship Fire"
(vychází 7. května, 2013 u Zero Budget Productions)

01 Blood as an Anaesthetic
02 Critical Intelligence I
03 Critical Intelligence II
04 Of Elements and Men
05 On the Cold Floor
06 Silent Weapons for Silent Wars

Video s představením kapely/alba:

EDAIN je metalová kapela z Brna, kterou v roce 2007 založili bývalí členové respektovaných death metalových ABSURD CONFLICT. Poznávacím znamením EDAIN je kombinování klasického heavy a death metalu s progresivními prvky, avantgardním přístupem a experimenty. Recenzenti přirovnávají kapelu k tak rozmanitým veličinám jako OPETH, CELTIC FROST, CYNIC, ROOT, SLOUGH FEG či dokonce NEGURA BUNGET a ENSLAVED.

"Of Those Who Worship Fire" je třetí CD kapely, obsahuje celkem 6 songů. Kromě tradičních komplexních a delších kompozic, ve kterých lze nalézt death metalovou agresi, technické kytarové pasáže a komplikované rytmy s častými zvraty a akustickými vsuvkami, někde až s prvky fusion, se zde nacházejí dvě experimentální instrumentální skladby "Critical Intelligence I & II", které byly zkomponovány na základě záznamů bicích z jam session kapely a z bubeníkova sóla. Textová složka navazuje na téma předchozí "singlové" skladby "The Sulphur Breather", která vedle sebe staví klasické filozofické myšlenky a náboženské obrazy s kritickým pohledem na současná politicko-ekonomická témata.

Zvuk alba byl tentokrát svěřen mixážním a masteringovým odbornostem Pavla Hlavici v renomovaném studiu Shaark.

Grafickou podobu alba zpracovaly mladé brněnské umělkyně Ivana Vojtěšková a Jitka Vojtěšková.

CD vychází u značky Zero Budget Productions 7. května, 2013.

EDAIN:

Zero Budget Productions

[tisková zpráva vydavatele]

Zemřel Jeff Hanneman ze Slayer

3. května 2013 v 1:36 | Stick |  Music News
Kytarista a zakládající člen Slayer, Jeff Hanneman, ve věku 49 let zemřel. Napsal texty a hudbu k takovým nesmrtelným skladbám, jakými jsou "Raining Blood", "Angel of Death" či "Seasons in the Abyss". Příčinou smrti je selhání jater. Zatím se neví, jestli k selhání došlo v souvislosti s pavoučím kousnutím z roku 2011. To mu způsobilo nekrotizující fasciitidu, závažné infekční onemocnění napadající hlubší vrstvy kůže. Od té doby se Hanneman na pódium nepostavil. Na turné jej nahradil nejdříve kytarista Exodus, Gary Holt, později byl vystřídán Patem O'Brienem z Cannibal Corpse. Slayer nedávno opustil bubeník Dave Lombardo kvůli rozepřím ohledně financí. Poslední deskou, na které se Slayer objevili ve své klasické sestavě, tak zůstává "World Painted Blood" z roku 2009.

Oficiální prohlášení kapely: "Slayer jsou zdrcení, že musí informovat o tom, že jejich spoluhráč a bratr, Jeff Hanneman, zemřel dnes ráno (2. května) kolem jedenácté hodiny blízko svého domova v Jižní Karolíně. Ležel v místní nemocnici, kde prodělal selhání jater. Přežila ho jeho žena Kathy a jeho bratři Michael a Larry, bude všem scházet.

Bradi Cerebri Ectomia - Supreme Heterozis

2. května 2013 v 21:55 | Stick |  Recenze
Další kapelka věnující řádně krvavému goregrindu. Tentokrát z Běloruska. Tečka. Tím bych asi mohl skončit. Tahle deska totiž nepřináší na grindové pole nic nového ani nikterak vzrušujícího. Jen miliontou variaci na miliontou variaci milionté variace. Grind jako okrajový žánr má u nás celkem zažitou tradici a scéna je dost rozvětvená a tím pádem má taky dost fanoušků. Ti pak nadšeně vyposlechnou téměř jakýkoliv "bordel". Já osobně mám grind radši naživo, kdy se člověk vážně může vyblbnout a vybít při pořádném pogu. Na desku se pak takové koule ale přenášejí těžko a tím pádem pro mě spousta desek postrádá kouzlo. To je případ i "Supreme Heterozis", které vyšlo v březnu u českého vydavatelství Bizarre Leprous.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Bizarre Leprous Production]

Eths a Sons of Seasons hlásí odchody

2. května 2013 v 19:14 | Kaňour |  Music News
>>> Jen měsíc uběhlo od představení nové zpěvačky Rachel Aspe francouzských zástupců metalcoru Eths a kapela hlásí další změnu ve složení. Skupinu se rozhodl opustit kytarista Greg, celým jménem Grégory Rouvière, z důvodů, které uvádí v následném prohlášení:

"Vzhledem k mému zranění a několika osobním záležitostem jsem se rozhodl přerušit moji hudební kariéru. Zůstanu blízko kapely, protože jsme především přátelé. Spoléhám na vás všechny, abyste udrželi podporu Eths, a to zejména kvůli příchodu Rachel, která do kapely přináší ty nejvyšší naděje. Děkuji za všechny nádherné vzpomínky, které budu navždy milovat."

Skupina k odchodu kytaristy: "Přejeme Gregovi všechno nejlepší v jeho budoucím úsilí. Nikdy nezapomeneme na ty skvělé časy, které jsme zažili společně, a doufáme, že pauza bude jen krátkodobějšího charakteru."

Eths se rozhodli, že nadále budou pokračovat jako čtyřčlené uskupení a náhradu Grega hledat nezačnou. Jedná se tak již o druhou personální změnu od vydání posledního alba "III".

>>> Také německá formace Sons of Sesons, hrající progresivně symfonický metal, se bude muset vypořádat se ztrátou jednoho člena. Skupina kolem Olivera Palotaia (Kamelot, Doro) oznámila odchod vokalisty Henninga Basse. Proč Henninga kapelu opustil, prozradili hudebníci Sons of Seasons v tomto prohlášení:

"Hudební a profesní plány se rozeběhly do odlišných směrů, takže jsme nakonec učinili toto rozhodnutí na základě vzájemné dohody. Henningovi přejeme hodně štěstí do budoucna a zahájíme práce na připravovaném albu."

Sons of Seasons doposud vydali dva dlouhohrající počiny, "Gods of Vermin" v roce 2009 a "Magnisphyricon" před dvěma lety.

Novinky u A Forest of Stars

2. května 2013 v 16:09 | Monsterfuck |  Music News
Britský klub gentlemanů A Forest of Stars hlásí, že jeho řady opustil dosavadní kytarista Sir Gastrix Grimshaw, jenž zde působil od roku 2011 a podílel se na poslední desce "A Shadowplay for Yesterdays" z loňského roku. Na uvolněnou pozici se ovšem nenavrací nikdo jiný než Mr. Tibor Sebastian Kettleburner (na fotce), zakládající člen A Forest of Stars, který v roce 2011 skupinu opustil. První koncert opět s Mr. Kettleburnerem v sestavě již proběhl 20. dubna v Nizozemsku na Roadburn Festivalu.

Kettleburner, vlastním jménem Jon B. Cumiskey, v nedávné době spustil nový projekt s názvem The Water Witch, jemuž již vyšla první deska "The Heavens in Traction" - nejprve loni v říjnu digitálně a pak letos v březnu ve fyzické podobě jako digipack CD. Zajímavostí je, že se na "The Heavens in Traction" podílela totožná sestava z prvotní éry A Forest of Stars, během níž byl nahrán debut "The Corpse of Rebirth" (2008). Kromě Kettleburnera jde tedy jmenovitě o The Gentlemana (klávesy, bicí a perkuse), Mr. Curse (zpěv) a Katheryne, Queen of the Ghosts (zpěv, housle, flétna).

Poslední deska A Forest of Stars se jmenovala "A Shadowplay for Yesterdays" a vyšla 20. července loňského roku u Prophecy Productions jako jewelcase CD, digipack CD, 2CD+DVD artbook (1000 kusů) a 2LP (500 kusů).

Pensées Nocturnes - Nom d'une pipe!

1. května 2013 v 22:03 | Licee |  Recenze
Milovníkům depresivního black metalu jistě neunikla francouzská kapela Pensées Nocturnes, která má tento rok již čtvrté album v pořadí. Správně bych však měla mluvit pouze o jednom člověku, a sice Vaerohnovi, protože veškeré nástroje a vokály spadají jen na jeho vlastní bedra. Ani zaškatulkování do hudebního žánru není v případě nového alba tak přesné. "Nom d'une pipe!" nám totiž nabídne směsku avantgardy, jazzu i starých lidových písní, to vše zasazeno do black metalového pozadí s operním zpěvem v doprovodu opravdu zoufalého growlu. A jak už samotná obálka napovídá, bude to velkolepé představení.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Redakční eintopf #50 - květen 2013

1. května 2013 v 20:51 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Hezky nám to utíká. Rubrika redakční eintopf začala koncem roku 2009 a nyní se dohrabala již ke svému jubilejnímu 50. dílu! Kdo jej ovládl? Žádné jasné vítězství to sice nebylo, ale největší index očekávání si tentokrát odnesli black metalisté Darkestrah, kteří jsou sice oficiálně z Německa, nicméně jejich kořeny jsou až v dalekém Kyrgyzstánu, což se do jejich tvorby stále promítá. Jestli to bude platit i na nejnovější desce "Манас", to nejvíce zajímá šéfredaktora Monsterfucka, díky jehož desítce Darkestrah vyhráli. Žádní dva redaktoři totiž nevolili stejné album a nikdo další nejvyšší index neudělil. A co redakce tedy doporučuje dále? Vezměme to heslovitě - Alice in Chains, Burzum, Fjoergyn, Hate Meditation, Immolation, Leprous a Suidakra. Zmínit se pak dále sluší ještě "Dirty" od Italů Aborym, které sice nikdo jako nejočekávanější album měsíce nevybral, přesto se jejich jméno objevuje v následujících textících se solidní kadencí...

Monsterfuck pro květen: Darkestrah - Манас

Květen tedy bude kurevsky našlapaný a těch desek, které spadají do ranku "musím bezpodmínečně slyšet", je tam opravdu požehnaně, a to i když nebudu počítat industriálně black metalové Holanďany Control Human Delete a jejich druhou desku "The Prime Mover", jelikož si její poslech protekčně užívám už nějaký ten pátek. Co tu tedy máme dál? Určitě bych doporučil novinku "Fenris Kindir" švédského black metalového projektu Arckanum, jehož muziku jsem měl vždy rád a staré desky z 90. let jsou pro mne dodnes nepřekonatelný kult. Osobně určitě nevynechám ani "Ultraviolet" od zámořské sludge/metalové stálice Kylesa, jež na svých deskách udržuje konstantně vysokou kvalitu, tudíž jaksi nepředpokládám, že by kapela tentokrát polevila. Trochu mimo rámec našeho běžného zaměření si pak jistě počíhám i na fošnu "When Evil Speaks" aggrotechové veličiny Suicide Commando z Belgie. Co do míry natěšenosti začíná jít opravdu do tuhého s novinkou "Anomima" řeckého projektu Chaostar, na níž se čekalo předlouhých devět let. Nesmím zapomenout ani na kontroverzní Graveland, za jejichž poslech by mě asi mnozí pranýřovali, ale já mám Darkenovu muziku velmi rád, tudíž jistě i "Thunderbolts of the Gods" svýma ušima proženu s chutí, stejně tak jako další studiový zásek od průkopníků industriálního black metalu Aborym, jejichž "Dirty" jsem původně zařadil jako nejočekávanější desku měsíce - ovšem jen do té doby, než jsem zjistil, že 17. května konečně vyjde nový opus jedné z mých největších srdcovek, "Манас" od Darkestrah, jejichž epický black metal s orientálním nádechem je pro mě naprosto unikátní záležitostí a za některé jejich desky bych snad dal i ruku do ohně, jak dokonalá muzika to je. Poslední "The Great Silk Road" sice bylo o malinko slabší oproti prvním třem albům, zejména v porovnání se svým geniálním předchůdcem "Epos", nicméně i tak šlo o záležitost vysoko nad běžným standardem ostatních kapel. Jednoduše řečeno, nejvyšší možná očekávání jsou v tomto případě na místě a osobně opravdu věřím, že Darkestrah nabídnou další fenomenální nahrávku, protože cokoliv menšího by snad u tohoto klenotu z Kyrgyzstánu bylo zklamáním.

DATUM VYDÁNÍ: 17. 5.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Ježura pro květen: Hate Meditation - Scars

Věřte nebo ne, do poslední chvíli jsem byl přesvědčený, že květnový eintopf opanuje norsko-sardinská Tristania, na jejichž desku "Darkest White" se opravdu velice těším od té chvíle, co o ní prosákly na veřejnost první informace. Ale bohužel, tito mí dlouhodobí favorité musí nakonec sklonit hlavu před kapelou nebo spíše projektem Hate Meditation, za jehož kormidlem stojí ústřední mozek geniálních Nachtmystium, pan Blake Judd osobně. Zkrátka jsem ohromně zvědavý, jaký mix syrového garažového zla a podmanivého drogového oparu se svými kumpány pro desku "Scars" namíchal, a ta zvědavost se stále stupňuje, takže ač byla tentokrát konkurence velmi zdatná, prostoru pro pochyby moc nezbývá.

DATUM VYDÁNÍ: 24. 5.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Kaša pro květen: Alice in Chains - The Devil Put Dinosaurs Here

Z květnového eintopfu se pro mne hned od začátku měsíce vyklubal tuhý souboj mezi australskými hard rockery Airbourne a grungovými legendami Alice in Chains, kteří po svém znovuzrození chytli druhý dech. Na poslední chvíli se do tohoto boje vložil ještě blues rockový nezmar Joe Bonamassa, který zničehonic ohlásil pokračování kolaborace s Beth Hart v podobě druhého alba "Seesaw". Nebudu z toho dělat kovbojku, takže na rovinu prozradím, že parta kolem Jerryho Cantrella to u mě nakonec s albem "The Devil Put Dinosaurs Here" vyhrála. Následovník skvělého "Black Gives Way to Blue" by při troše štěstí mohl dopadnout velmi podobně. Abych nebyl za páprdu, který o metalové věci zakopne jen omylem, tak z těch ostřejších jmen nemůžu nezmínit novinky Evile "Skull" a především "One of Us Is the Killer" od The Dillinger Escape Plan, které si v žádném případě nenechám ujít.

DATUM VYDÁNÍ: 28. 5.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

nK_! pro květen: Suidakra - Eternal Defiance

Suidakra je taková moje malá srdcovka. Je tomu už drahně let (možná osm?), co jsem měl s jejich melodickým metalem poprvé tu čest, a od té doby očekávám každou další fošnu s velkým entuziasmem. "Book of Dowth" mě před dvěma lety sice tolik nechytla, ale její starší bratříček "Crógacht" se poslouchal výborně, a tak doufám, že se podaří vysoko postavenou laťku když ne přeskočit, tak alespoň shodit.

DATUM VYDÁNÍ: 24. 5.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Stick pro květen: Immolation - Kingdom of Conspiracy

Květnová nadílka je dosti bohatá na výběr, tudíž jsem musel chvíli přemýšlet nad tím, které album nakonec postrčím v rámci svého očekávání trochu víc do popředí než ta ostatní. Nakonec zvítězili death metaloví veteráni Immolation, kteří s věkem neuvěřitelně zrají. Od jejich nového počinu neočekávám o nic menší porci inteligentního death metalového nářezu než v případě excelentní předchůdkyně "Majesty and Decay". Svým konceptem, navážejícím se do politiků a do sítí jejich lží, zajisté nebude spadat mezi nejveselejší alba tohoto roku.

DATUM VYDÁNÍ: 14. 5.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Zajus pro květen: Leprous - Coal

Květen přinese hned několik alb, do nichž vkládám velká očekávání, ovšem jedno z nich vyčnívá s jasnou převahou. Jmenuje se "Coal" a na svědomí jej mají Norové Leprous. Jejich doposud poslední deska "Bilateral", která představovala moderní progresivní metal z velmi originálního úhlu, pro mě byla nesmírně příjemným překvapením. Za vše ostatně mluví skutečnost, že jsem ji na konci roku 2011 umístil na čtvrté místo mezi nejlepšími alby roku. Leprous však samozřejmě nebudou jediní, kdo v květnu vypustí očekávanou novinku. Mezi další zajímavá alba lze zařadit "Tetragrammaton", po pěti letech první řadovku technických death metalistů The Monolith Deathcult, či "One of Us Is the Killer" bláznů The Dillinger Escape Plan. Elektronikou pulzující black metal přinesou Aborym na svém albu "Dirty" a pro chvíle oddechu tu bude nový Joe Satriani a jeho "Unstoppable Momentum". Jinými slovy, ani květen nebude slabým měsícem.

DATUM VYDÁNÍ: 20. 5.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Prdovous pro květen: Fjoergyn - Monument Ende

"Květen. To jako už?" "No, to jako už." Vidíte, duben se ztratil někde v časoprostoru a přede mnou je, abych opět vybral jedno z toho kvanta alb, jehož dodávku na pulty obchodů s hudebninami očekávám zhruba nejvíc. A že je z čeho vybírat. Původní plán zněl Summoning, ale vydání "Old Mornings Down" bylo odsunuto na začátek června a mně nezbývá než vybírat znovu - a že je z čeho. Nebudu počítat pro mě nezajímavé věci a přejdu rovnou k těm zajímavějším. Velice slibně vypadá nové album Aborym, "Dirty", které už jen svým názvem slibuje kvalitní řezničinu. Nic menšího nečekám ani od Arckanum a jejich "Fenris Kindir" nebo od nové desky Svartsyn, nesoucí název "Black Testament". Pozornosti však neujdou ani další alba, ač může jít o skvadry, kterým se od mé maličkosti nedostává takové pozornosti, přesto mi jsou žánrem blízké - jmenovitě jde o Suidakra a Fejd. Bylo by toho víc, musím však přiznat, že s květnovými novinkami doufám i v to, že některým kapelám teprve přijdu na chuť, pokud se staré počiny nedokázaly dostatečně vetřít do mé přízně, či jsem se k tomu prostě nedokopal (ostuda, ostuda, ostuda). Nakonec však volím Fjoergyn a jejich album, na které si budu muset počkat až do konce května - "Monument Ende". Popravdě, je to z mojí strany spíše zbabělá sázka na jistotu, na druhou stranu i očekávání toho, zda se německému kvartetu podaří mne uchvátit tak, jak se mu to povedlo na předchozích albech "Jahreszeiten" či "Sade et Masoch". Přecijen, člověk nikdy neví.

DATUM VYDÁNÍ: 31. 5.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Kaňour pro květen: Burzum - Sôl austan, Mâní vestan

I když nad ním spousta lidí zlámala tucty holí po loňském "Umskiptar" a pro mě nepříliš přesvědčivém "Fallen", vybral jsem jako nejočekávanější desku pro nadcházející měsíc nové album "Sôl austan, Mâní vestan" z dílny fenomenálního Varga Vikernse a jeho projektu Burzum. A o výběru jsem byl pevně rozhodnut i navzdory prohlášením, že deska nebude mít s metalem nic dočinění a žánrově se nejspíš vrátí zpět do druhé poloviny let devadesátých, do doby ambientních placek "Dauði Baldrs" a "Hliðskjálf". Mé sluchové orgány jistě neuchráním také před novou deskou švédských Dark Tranquility, Finů Shade Empire, slovinských cyber metalových Neurotech ani blackově industriálních Aborym.

DATUM VYDÁNÍ: 27. 5.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Deska měsíce dle redakce: Darkestrah - Манас

Barometr očekávání v redakci: 10/80


Optimista měsíce: Monsterfuck Úžasný

Nové album Mhnunrrn (black noise)

1. května 2013 v 19:11 | Monsterfuck |  Music News
MHNUNRRN

Samorost MHNUNRRN čerpá ze živné půdy syrového black metalu i noise , přičemž oba žánry se v jeho monolitických zvukových stěnách přetavují do svébytné formy, která se jednoznačnému vymezení vzpírá. Do okruhu jeho zájmu spadá krom pravěkých a mimozemských kultur také fenomén atavismu. Utajená dědičnost, při níž se určité znaky projeví až u potomků za mnoho generací má v tvorbě MHNUNRRN svou paralelu. Black metal, s nímž před lety začínal, je pod hutnými vrstvami hluku patrný už jen jako nenápadný spodní proud, který však čas od času vystoupí do popředí, aby se mezi bahenními nánosy zvuku černokovově zablýskl.

Orh Oxtcasavxixtibi (kazeta, Bleeding Ear Records 2013)

Ačkoliv vsetínský MHNUNRRN vypustil do světa první nahrávku teprve v roce 2010, nashromáždil od té doby úctyhodnou diskografii čítající krom debutového alba také řadu splitů a účastí na kompilacích. Orh Oxtcasavxixtibi je jeho dosud nejrozmáchlejším opusem. Oba tracky, které se rozprostírají na celkové ploše 90 minut pokračují v hlubším prozkoumávání odlehlé šedé zóny na pomezí noise a black metalu a přidávají navrh pár kosmičtějších zvuků. Vybuzená masa hluku konstantě udržovaná na hraně katarze není neutuchající agresí vůči posluchači, ale naopak po chvíli získává bezmála meditativní rozměr. Kdyby se vesmírem šířily zvukové vlny, zněl by poslech černé díry nějak takhle. Vychází v limitované sérii 30 zelených kazet na Bleeding Ear Records.

Křest alba proběhne 8. května v pražské galerii Berlínskej Model. Součástí večera bude vernisáž Jaroslava Diviše (Mhnunrrn) a Natálie Hoškové, hudební doprovod obstará White Wigwam se svými psychedelickými plochami. Vstup volný.

Ukázka z alba Orh Oxtcasavxixtibi:
Rozhovor s Mhnunrrn:

[tisková zpráva vydavatele]


Stará tvorba Thy Catafalque opět vyjde

1. května 2013 v 16:38 | Monsterfuck |  Music News
Finské vydavatelství Blood Music, které před časem vydalo vinylové verze posledních tří desek Thy Catafalque, "Tűnő idő tárlat" (2004), "Róka hasa rádió" (2009) a "Rengeteg" (2011), plánuje k vydání rovněž prvotní tvorbu kapely - půjde prý o úplně první oficiální vydání těchto počinů. Bude se jednat o demosnímek "Cor Cordium" (1999) a první dvě alba "Sublunary Tragedies" (1999) a "Microcosmos" (2001). Všechny tři nahrávky se objeví společně jako "ultra, ultra limitovaný" 3CD set a pak také v podobě "hyper limitovaných" vinylů. Datum vydání je naplánováno na začátek roku 2014.

V souvislosti s Thy Catafalque by se rovněž ještě slušelo zmínit, že Blood Music se taktéž chystají znovu vydat i dávno nesehnatelnou tvorbu kapely Gire, což je dnes již nefungující skupina, v níž hrával Tamás Kátai, hlavní postava Thy Catafalque. Bližší informace o těchto počinech však prozatím nejsou k dispozici. Gire za dobu svého působení vydali pouze jedinou desku, stejnojmennou "Gire" v roce 2007, mezi lety 1996 a 2004 ovšem vyšlo šest různých demosnímků.

All the Shelters vydali nové EP

1. května 2013 v 14:30 | Monsterfuck |  Music News
Francouzská metalcore/post-hardcore formace All the Shelters vydala v lednu své nové pětiskladbové minialbum s názvem "Lifetime" - jeho tracklist a obal si můžete prohlédnout okolo. Natáčení EP probíhalo v Boss Hog Studio v Lille ve Francii, masteringu se následně ujal Clément Decrock. Na podporu "Lifetime" již vznikly dva videoklipy - první k písničce "Atlas" a druhý k titulní "Lifetime".

"Lifetime" je druhým počinem All the Shelters - ten první vyšel v červenci 2011 pod názvem "Reach" a opět šlo o EP, tentokrát však šestiskladbové. Samotná kapela funguje od roku 2010 a stihla již odehrát více jak šest desítek koncertů po celé Evropě. Zajímavostí je, že letos v září se All the Shelters vydají koncertovat i do Indonésie.

Tracklist "Lifetime":
01. Hope - 04:38
02. Lifetime - 04:32
03. You Can't Go Home Again - 04:41
04. Atlas - 03:44
05. The Voice of Light - 04:57

Four Horsemen Tour

1. května 2013 v 12:06 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
FOUR HORSEMEN TOUR

Čtyři apokalyptičtí jezdci již brzy vyjedou na svou smrtící pouť po naší zemi. Těště se na pořádnou porci drtící muziky v podání kapel: TORTHARRY, PANDEMIA, NAHUM a SPREADING DREAD

3.5. Třinec - klub Barrocko / 120,- Kč
4.5. Brno - klub Melodka / 140,- Kč
10.5. Praha - klub Kain / 150,- Kč
11.5. Plzeň - klub Pod lampou / 150,- Kč

Start akcí v 19:00

PROMO VIDEO

[tisková zpráva pořadatele]