Květen 2013

Tarja s prvními informacemi o novém albu

9. května 2013 v 19:45 | Monsterfuck |  Music News
Tarja Turunen, bývalá zpěvačka slovutných Nightwish, od nichž v roce 2005 za nepříliš standardních okolností odešla a vydala se na sólovou dráhu, zveřejnila první informace o svém nadcházejícím albu, které se stane následovníkem počinu "What Lies Beneath" z roku 2010.

Novinka, která bude třetí sólovou deskou Tarji, se bude jmenovat "Colours in the Dark" a její datum vydání bylo naplánováno na 23. srpna u earMUSIC (v Severní Americe o čtyři dny později pod značkou Eagle Rock). Nahrávka by měla trvat déle jak hodinu čistého času a bude obsahovat celkem deset písniček, mezi nimiž se objeví například "Lucid Dreamer", "Neverlight", "500 Letters" nebo "Never Enough". Mix a mastering "Colours in the Dark" byl svěřen do rukou Tima Palmera (Pearl Jam, U2).

K poslednímu zmiňovanému songu, "Never Enough", již také vzniknul klip, který se natáčel ve Zlíně a který by měl být brzy zveřejněn. Údajně by mělo jít o cosi napůl cesty mezi klasickým klipem a lyric videem.

Bauda: "The Great Escape" videoklip

9. května 2013 v 15:12 | Monsterfuck |  Music News
Jihoamerická skupina Bauda z Chile zveřejnila další videoklip ke svému aktuální albu s názvem "Euphoria ...of Flesh, Men and the Great Escape" - tentokrát padla volba na skladbu "The Great Escape". Jedná se čistě 3D animaci, o jejíž ztvárnění se postaral César Márquez, kytarista a zároveň hlavní postava kapely, a Fabiola Solano. Oba společnými silami stvořili vše od námětu a příběhu až po samotnou animaci; jen režii si vzal na starost sám César Márquez. Výsledek je k vidění na konci článku.

Deska "Euphoria ...of Flesh, Men and the Great Escape" vyšla v loňském roce. Koncept alba se zabývá starou velrybářskou stanicí ve městě Quintay v Chile a hubením velryb.


Bizarre Leprous Production mají nový e-shop

9. května 2013 v 12:17 | Monsterfuck |  Music News
BIZARRE LEPROUS PRODUCTION mají nový E-SHOP!!!!

Již nyní zde naleznete téměř 300CD v ranku death/grind/gore/thrash/HC/Crust atd…) s cenami již od 50kč za CD!!! Rovněž zde najdete stále se rozrůstající sekci merchandise, kde naleznete trika či mikiny svých oblíbených kapel. Rovněž bude postupně doplňována i sekce s LP!!! Stránky jsou aktualizovány denně a tak se můžete těšit na čím dál tím více titulů!!!! Navštivte nás tedy na http://bizarre.eshop-zdarma.cz/

[tisková zpráva labelu]

Hypocrisy - End of Disclosure

8. května 2013 v 21:58 | Kaša |  Recenze
Pro Petera Tägtgrena mám slabost hned z několika důvodů. Tím hlavním je, že napříč celou svou kariérou si celkem s přehledem udržuje vysoký standard desek, pod nimiž je podepsán, a přestože (nebo snad právě protože?) stále hraje ten svůj hymnický death, neplatí na něj univerzální formulka, která tvrdí, že všeho se člověk časem přejí a alespoň pro mě jsou jeho studiové desky napjatě očekávány. Řada alb jeho domovské kapely jsou stavebními kameny severského melodického death metalu a dodnes z nich citují zástupy následovatelů, takže mu člověk odpustí i to, že čas od času některými postupy vykrádá sám sebe. Takhle by se totiž dalo nahlížet na kterékoli z alb Hypocrisy, která chronologicky spadají za eponymní opus z roku 1999, včetně aktuálního "End of Disclosure", na které jsme si opět museli počkat dlouhé čtyři roky.

Když se nad tím člověk zamyslí, tak čtyři roky nejsou zas tak dlouhá doba, ale při pohledu na kadenci s jakou Hypocrisy sázeli alba v devadesátých letech, je tato pauza přeci jen trnem v oku pro ty méně trpělivé. Nakonec si ale říkám, že i díky této delší pauze se mě nezmocňuje myšlenka opakování sebe sama, jak by tomu s velkou pravděpodobností bylo v případě, že by tahle parta s neúnavným workoholikem v čele, sázela placky jako na výrobní lince. Dvanáctá kapitola na téma melodický death metal vznikla opět ve studiu The Abyss a protože se Tägtgren klasicky posadil rovněž za mixážní pult svého proslulého studia, je po technické stránce album špičkou ve svém oboru. Na druhou stranu je pravda, že za nadupanou produkcí mi tak trochu schází taková ta nepopsatelná atmosféra ze starších desek, kdy se nad spletencem hutných kytar a severské rytmiky vznášelo tajemno a mystično, které nádherně okořenily zmíněný majstrštyk "Hypocrisy" nebo "Abducted", jež považuji za nepřekonatelné, takže minimálně v tomto ohledu se ukazuje, že méně je někdy více. Sice by mě nenapadlo, že zrovna v Tägtgrenově produkci budu hledat nějaké mouchy, ale nemůžu si pomoct.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Zpěvák As I Lay Dying zatčen

8. května 2013 v 17:43 | Monsterfuck |  Music News
Tim Lambesis, zpěvák zámořské metalcorové formace As I Lay Dying, byl v úterý 7. května zatčen, protože si měl údajně najmout člověka na zabití své manželky Meggan, s níž už Lambesis nějakou dobu nežije. Meggan totiž 20. září loňského roku podala žádost o rozvod.

Podle vyšetřovatelů Lambesis 2. května kontaktoval třetí osobu, aby zabila jeho ženu. Podle tiskové zprávy, kterou vydalo policejní oddělení okrsku San Diego (zprávu si můžete stáhnout na stránkách oddělení, soubor s názvem "Murder for Hire Plot Foiled"), vyšetřování nabralo obrátky, když Lambesis v úterý odpoledne začal přesvědčovat tajného agenta, aby jeho ženu zabil. Jan Caldwell, mluvčí policejního oddělení, prohlásila, že následně již policie jednala rychle. "Věřím, že jsme zabránili velké tragédii," dodala. Hudebník by měl být obžalován během dneška nebo zítřka.

O tom, jestli a jak případ ovlivní budoucí fungování As I Lay Dying, prozatím nepadlo ani slovo. Kapela je totiž mimo jiné potvrzená pro letošní ročník českého festivalu Brutal Assault v Josefově.

Poslední deska As I Lay Dying se jmenovala "Awakened" a vyšla 25. září 2012 u Metal Blade Records.

Buchlovské hudební léto slaví 15. let

8. května 2013 v 16:19 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Buchlovské hudební léto slaví 15. let

Již popatnácté se v zámeckém amfiteátru v Buchlovicích uskuteční celoletní festival Buchlovské hudební léto.

Letos bude v rozmezí od června do srpna a přivítá mnoho kaple nejen z Čech, ale i ze zahraničí. Mezi největší taháky budou jistě patřit koncerty skotských NAZARETH, německých ALPHAVILLE či českých interpretů jako Kryštof, Pražský Výběr, Charlie Straight či folkového barda Jarka Nohavici.

Letošní ročník chystají pořadatelé také zlepšení podmínek pro návštěvníky, ať už jde o instalaci větší scény, zajištění parkování , pořadatelské služby či občerstvení.

" Snažili jsme se zajistil program jubilejního ročníku tak, aby byl zajímavý a pestrý, a oslovil co největší okruh posluchačů" dodávají pořadatelé z agentury Vichr production.

Vstupenky na jednotlivé koncerty lze již nyní pořídit v obvyklých místních předprodejích či v celostátní síti Ticketportal.

Bližší informace na www.vichr.cz či na tel. 572551851

Program letošního Buchlovského hudebního léta:

1.6. NAZARETH (uk) + Turbo
21.6. KRYŠTOF + host
22.6. JAREK NOHAVICA + Robert Kuśmierski (pl)
23.6. Míša Růžičková dětem
4.7. PRAŽSKÝ VÝBĚR
17.7. ZDENĚK IZER a Šárka Vaňková
19.7. LENKA DUSILOVÁ a Baromantika + ČANKIŠOU
26.7. PROGRES 2 Dialog s Vesmírem
16.8. ALPHAVILLE (de)
23.8. TŘI SESTRY
30.8. CHARLIE STRAIGHT

[tisková zpráva pořadatele]

Nazareth, Turbo - Buchlovice, 1.6.2013

8. května 2013 v 10:53 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
1.6.2013 BUCHLOVICE - zámecký amfiteátr ve 20:00
NAZARETH (uk) , special guest: TURBO (cz)

Skotská skupina Nazareth vznikla na konci roku 1968. Prvních výraznějších úspěchů kapela dosáhla po vydání třetího alba "Razamanaz", jenž obsahovalo singly "Broken Down Angel" a "Bad Bad Boy". Na LP "Loud´n´Proud" kapela zařadila svoji proslulou coververzi od Joni Mitchell "This Flight Tonight". Mezinárodně uznávanou skupinou se Nazareth stali až po vydání alba "Hair of the Dog" z dubna 1977. Této desky s ojedinělým chraplákem Dana McCaffertyho se jen ve Spojených státech prodalo více než dva milióny. Zásluhu na tom měla přepracovaná verze skladby kapely Every Brothers "Love Hurts" a titulní skladba "Hair of the Dog". V polovině 70. let se Nazareth téměř natrvalo přesídlili do Kanady, kde vznikla v roce 1976 deska "Close Enough for Rock´n´Roll" s kultovní, čtyřdílnou skladbou "Telegram". Na konci téhož roku kvartet ještě stihl vydat album "Playing the Game" s mírně bluesovým hitem "I Want to Do Everything for You". V polovině roku 1978 se ke čtveřici připojil druhý kytarista a klávesista Zal Cleminson , který se podílel na v Británii nahraném albu "No Mean City". Na rodných "Ostrovech" poměrně úspěšná LP deska přinesla poprvé v historii souboru jen vlastní materiál s úspěšnými skladbami "Star" a "May the Sunshine". Po turné k albu "Malice in Wonderland", jenž nejvíce proslavil hit "Holiday" se Zal rozhodl Nazareth opustit. Při nahrávání řadovky "The Fool Circle" se ke skupině zprvu jen jako host, pak nastálo přidal hráč na klávesy John Locke. Na následném turné s kapelou vyrazil další člen kapely, mladý kytarista Billy Rankin. Záznam z rozsáhlého světového turné pak přinesl živák "Snaz". Na albu "2XS" vyšla v červnu 1982 druhá nejproslulejší skladba kapely "Dream On". V roce 1983 Nazareth podepsali novou smlouvu, která však nedostatečně propagovala výborné album "Sound Elixir". V té době odešel i Billy Rankin a kapela Nazareth opět hrála jen v původním obsazení. Po LP "The Catch" s předělávkou stonesovského "Ruby Tuesday" a solidnějším "Cinema" se kvartet na dva roky vydal na rozsáhlé celosvětové turné. V osmdesátémdevátém Nazareth natočili desku "Snakes and Ladders". V roce 1990 zakládající čtveřici opustil kytarista Manny Charlton, jehož místo zaujal někdejší druhý kytarista Billy Rankin. V polovině devadesátých let Rankin podruhé odešel. Místo něj veterány omladil skotský kytarista Jimmy Murison a na pětici rozšířil klávesista Ron Leahy. Po zasloužené pauze Dan McCafferty, Pete Agnew, Darrell Sweet, Jimmy Murrison a Ronnie Leahy začali nahrávat svoji dvacátou studiovou desku. Dostatečně sehraná pětice v roce 1998 dotočila a k svému třicetiletému jubileu vydala výborné CD "Boogaloo" se singlem "Light Comes Down". 30. dubna 1999 však kvintet potkalo nečekané neštěstí. Kapela vstupovala právě do druhé části svého amerického turné, když si jedenapadesátiletý bubeník Darrell Sweet začal stěžovat na srdeční bolesti a celkovou slabost. Později upadl do bezvědomí a zemřel na infarkt. Až mnohem později se Nazareth opět rozhodli pokračovat ve společném hraní. Darrellovo osiřelé místo za bicími nástroji pak zaujal nejstarší Agnewův syn, Lee Agnew. Kapela Nazareth vydala v roce 2001 kompilaci "The Very Best of" na které jsou zařazeny i dvě nové studiové skladby - "Walk By Yourself" a "Laid To Wasted". Počátkem roku 2002 vyšlo kompilační 2CD "Nazology" se všemi singly vydanými ve Velké Británii a dalšími studiovými i živými bonusy. Posledními počiny jsou desky The Nesu z roku 2008 a Big Dogz z roku 2011. Legenda stále žije….

Informace a hromadné objednávky : Vichr production, Havlíčkova 3, Uh. Hradiště
Tel. 572551851 vichr@vichr.cz www.vichr.cz

Vstupenky v obvyklých předprodejích a v síti Ticketportal. www.ticketportal.cz

[tisková zpráva pořadatele]

Sevendust - Black Out the Sun

7. května 2013 v 21:40 | nK_! |  Recenze
Atlantská partička Sevendust se na vlně moderně-alternativního metalu pohybuje už úctyhodných devatenáct let a letos si na své konto připsala již deváté řadové album v podobě novinky "Black Out the Sun", které slibovalo návrat k původním kořenům kapely a o něco tvrdší a temnější sound. Osobně nejsem (zatím) žádným velkým či přehnaným fanouškem ani svérázným znalcem poměrů uskupení, ale podle toho, co jsem zatím slyšel, se "Black Out the Sun" může řadit k tomu lepšímu, co Sevendust za dobu své existence vydali. Album momentálně považuji za takovou příjemnou jednohubku k večernímu relaxu, přičemž musím ale zdůraznit, že se jedná o jednu z těch velice chutných a ne úplně pitomých. Proč, co a jak se hned dozvíte o pár desítek nebo stovek slabik níže.

"Black Out the Sun", které si členové Sevendust produkovali vesměs sami, zní místy pěkně atmosféricky, a to hlavně díky prostému faktu, že se kapela jednoduše nebojí si sem tam trochu žánrově zaexperimentovat, ale zároveň si dokáže udržet svou typicky melodickou tvář. Pro názornou ukázku skloubení obou zmíněných složek si vybereme reprezentativní vzorek - tak třeba taková klipovka "Decay", jejíž videoztvárnění se tu poflakuje někde kolem a která místy vyznívá pěkně temně a pochmurně. Hodně pomalý a tajuplný rozjezd, který následně střídá riff, jejž měla kapela vymyšlen už v dobách nahrávání alba "Cold Day Memory", ale rozhodla se jej použít až na nové desce. "Decay" přesně ukazuje, jak kluci ze Sevendust umí precizně zkombinovat všechny nástroje do kvalitní ústřední melodie, kterou vokál frontmana Lajona Witherspoona dokáže nakopnout téměř k dokonalosti. Bicí s milisekundovou přesností kopírují hlavní kytarovou linku a vytváří tak dojem naprosté harmonie a takové synchronizace, o které by si většina jiných kapela mohla nechat leda tak zdát.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Demencia Mortalis, Sighisoara, Dark Spell: Praha - Exit-Us, 3.5.2013

7. května 2013 v 19:50 | Ježura |  Reporty
První páteční večer letošního května nabídl pražské metalové obci další možnost, kam vyrazit za písničkou a přitom nenechat na vstupném půl výplaty. Dějištěm sedmé variace na téma Night of the Forgotten se stal dobře známý libeňský klub Exit-Us a pořadatelé, tedy roudnická stálice Demencia Mortalis, si na tento dýchánek přizvali takřka zdomácnělé Dark Spell a slovenské bratry Sighisoara z Bratislavy.

Začátek akce, avizovaný na osmou večerní, se sice dodržet nepodařilo, ale dost možná to byl záměr, protože tou dobou bylo v klubu víc vystupujících než platících, takže jet podle plánu by bylo spíše kontraproduktivní. Každopádně zpoždění nemělo dlouhého trvání a právě dozvučivší Dark Spell spustili něco před půl devátou. Kapelu jsem dříve neznal a pohled na klávesy a zpěvačku ve mně moc důvěry nevzbudil, protože podobně složené kapely nezřídkakdy hrají dost otřesné věci. Každopádně Dark Spell mě velmi záhy přesvědčili, že si podobné šťouchance určitě nezaslouží. Jejich muzika sice staví na poměrně klasických výrazových prostředcích (a chtělo by se říct klišé) gothic/symphonic metalu, ale na druhou stranu je provedena natolik vkusně, že to alespoň naživo nerušilo a dokonce se odvážím tvrdit, že jsem se vcelku obstojně bavil. Je ale fakt, že by mi to třeba nevydrželo tak dlouho, nebýt vynikající zpěvačky, před kterou musím bez nadsázky smeknout. Pěla naprosto bezchybně, a i když se zbytek kapely na velmi stísněném pódiu také snažil, právě slečna s mikrofonem strhávala suverénně největší pozornost postupně se trousivších fans. Dark Spell tedy příjemně překvapili a proto trochu zamrzelo, když snad celé dvě poslední skladby dost vlezle bzučel nějaký vypadlý kabel, což trochu pokazilo dojem jak z jinak skvělé zvukařovy práce, tak ze sympatického vystoupení Dark Spell.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Mastodon pracují na desce

7. května 2013 v 16:13 | Stick |  Music News
Fanoušci Mastodon, zbystřete pozornost. Po dvou letech od alba "The Hunter" chlapi z Atlanty kutí jeho prozatím bezejmenného následovníka. Naposledy kapela složila skladbu pro animovaný filmy "Monsters University", což je prequel k animáku "Monsters Inc.". Jeho hlavní představitele namluvili Billy Crystal a John Goodman. Mastodon spolupracovali na filmu již v roce 2010, kdy napsali několik skladeb pro "Jonah Hex" režiséra Jimmyho Haywarda.

"Pro ty, které to zajímá, jo, byli jsme teď hodně zaměstnáni psaním nových skladeb pro další studiovou desku Mastodon. V naší zkušebně hledáme riffy, které k sobě padnou a drtíme naše prsty až na kost, abychom mohli vydat další skvělé album."
Brent Hinds (kytara/vokály): "Hodně skladeb píšu v tónině G-moll. Hodně hraju na slide kytaru a zvukově se pohybuju někde mezi Jimmy Pagem [Led Zeppelin], Radiohead a hodně strašidelně znějícím zvukem.
Nikdy nemáme problém s dostatkem muziky pro Mastodon, protože všichni se na tom podílíme. Jsem v dobré společnosti. Jen protože mě můžou vidět uprostřed na pódiu nebo na fotkách, myslí si, že jsem vůdce. Že to celé musím držet pohromadě sám, ale my všichni jsme vůdci. Zvedáme břemena společně."

Cathedral - The Last Spire

6. května 2013 v 22:33 | Stick |  Recenze
Cathedral, jedna ze zásadních britských doom metalových kapel, to zabalili. Na rozloučenou sobě i fanouškům nadělili poslední album, jež nese název "The Last Spire". Na tomto albu se na baskytaru podílel mimo jiné Scott Carlson z Repulsion, který se už kapelou kdysi mihl. Rovnou na úvod se sluší říct, že lepší zakončení kariéry snad ani nemohlo přijít. Symbolické desáté album shrnuje celou déle než dvacet let trvající kariéru kapely do kamenného náhrobku, lesknoucího se i za ponurého deště. Obal je povedený, ale na Cathedral dosti netradiční ve srovnání se staršími nahrávkami. Přesto ale s obsahem plně koresponduje. Je opravdu skvělé, že můžu říct, že to Cathedral zabalili s velkou parádou a na svůj epitaf můžou být skutečně hrdí.

Cathedral vždy vyznávali doom, jehož základy pokládali Black Sabbath, následováni Candlemass, Pentagram či Trouble. Na "The Last Spire" rozhodně nelze očekávat pseudogotické melancholické klávesové hrátky, sladký dívčí vokál a romantické texty plné vampýrů. Tohle album je jeden dlouhý pochod na hřbitov, dlážděný zatěžkanými sabbathovskými riffy, za které by dneska možná Tony Iommi platil zlatem. Gaz Jennings se ani při poslední jízdě jednoduše nenechal zahanbit. Všudypřítomná atmosféra zmaru obejme hned s prvými tóny přihodně pojmenované "Pallbearer" ("Nosič rakve" - jak příznačné). Délka skladeb zřídka spadne pod pět minut, takže je zjevné, že jde o komplexní masivní celky, které nikam moc nespěchají, ale ochuzeni rozhodně nejsme ani o šlapavé kousky, které zadupávají do země. Spousta skladeb je ozvláštněna zajímavými mezihrami, ve kterých zazní i masivní fanfáry kláves nebo akustické kytary. Tyto výrazné skladbové předěly se projevují především v již zmiňované "Pallbearer" či v poslední infernální hymně "This Body, Thy Tomb". Tady je vybrnkávání akustické kytary doplněno o tklivou melodii a nechybí ani hammondky. Ve skladbě "An Observation" se dokonce otřou o progresivnější hudební větev, především díky klávesovým rejstříkům a "kodrcavému" tempu, což je nakonec následováno vyhrávkou, která jako by vypadla z raných desek NWOBHM.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Quercus pracují na druhé desce

6. května 2013 v 20:50 | Monsterfuck |  Music News
Plzeňský doom metalový projekt Quercus, v jehož čele stojí členové spřízněné Umbrtky, aktuálně pracuje na své druhé očekávané desce, která naváže na ceněný debut "Postvorta" z roku 2007. Kapela rovnou zveřejnila dvě nové skladby - "Flute in the Sink" a "Barbarian Nostalgia". Quercus zveřejnili následující zprávu:

"V lednu 2013 počal proces vzniku nového alba, a nyní vám z něj představujeme dvě skladby, ty rychlejší.

Kostry těchto skladeb se zrodily za nocí na jedné akustické kytaře v Plzni na Slovanech, tváře své v doom pokřivené tyto vesměs minimalistické konstrukce dostaly až spolupracovní elektrifikací v Morbivodním studiu. Důraz byl kladen na hutnost, skličující tíhu a funebráckou atmosféru. Smutek, který možná ze skladeb vyzařuje, je smutek nad absencí kvalitního čistého zpěvu, krásných melodií, lidského tepla a něhy.

Inspirací byli například Arvo Pärt, Oldřich Janota, John Coltrane, Jan Garbarek, Tenhi, Bohren and the club of gore, Godspeed You! Black Emperor, 40Watt Sun, Pallbearer a samozřejmě různé klasické skupiny doom metalového žánru. Velmi nás inspirovala také naše vlastní starší tvorba, hlavně album Kverulant z roku 2002, oficiálně nevydané a téměř neznámé první album.

V textech se prolíná surrealistická hravost s otázkou existenciální, poetika hrabalovská s absurditou Kafky, a vše je roubeno límcem černé barvy kolem krku, který se stahuje jako oprátka. Chuť setrvat v lese mísí se vám v hlavě s pocitem okamžitě z lesa zmizet mezi lidi na pivo, vzpomínat na přátelství a staré časy, pít tvrdý alkohol, a poté se opět probrat v lese u hrobu slov. Vzývány jsou živly patetickým či romantickým způsobem, ale je i prostě a přímo nadáváno na konzumní výdobytky a zbytečnosti.

V těchto deštivých jarních dnech nese břemeno tvorby tohoto opusu Pan Strastinen, Lord Morbivod a Mikko S."


Info o deskách Kalmah a Powerwolf

6. května 2013 v 18:59 | Monsterfuck |  Music News
>>> Již před časem proběhla zpráva, že finská kapela Kalmah pojmenovala své sedmé album "Seventh Swamphony" a že jej vydá 17. června pod značkou firmy Spinefarm Records. Nyní Finové také ukázali, jakou podobu bude novinka mít - zveřejněn byl totiž obal (viz vpravo), tracklist (viz dole) a také videoklip k prvnímu singlu, jímž je titulní a zároveň i úvodní skladba "Seventh Swamphony" (viz YouTube). Ke klipu jen dodáme, že jej režíroval Jukka Vidgren. Ohledně obálky pak stojí za zmínku fakt, že jejím autorem je Juha Vuorma, jenž už vytvořil přebaly k některým starším počinům Kalmah. "Seventh Swamphony" bylo natočeno v Tico-Tico Studios ve Finsku, o mastering se postaral známý Jens Bogren (Opeth, Soilwork, Paradise Lost) ve svém studiu Fascination Street ve Švédsku.

Kytarista Antti Kokko na adresu novinky prohlásil následující: "Tohle album je milníkem naší kariéry. Máme nového klávesáka, který do naší hudby vnesl svěží vítr, a s novým materiálem jsme samozřejmě velmi spokojeni. Proto jsme chtěli dát skladbám co největší příležitost bez kompromisů. Jsme velmi šťastní a cítíme se poctěni spoluprací s Jensem Bogrenem."

Tracklist "Seventh Swamphony":
01. Seventh Swamphony
02. Deadfall
03. Pikemaster
04. Hollo
05. Windlake Tale
06. Wolves on the Throne
07. Black Marten's Trace
08. The Trapper

>>> S detaily o svém nadcházejícím albu přišli rovněž power metalisté z Powerwolf. Nástupce desky "Blood of the Saints" z července 2011 se bude jmenovat "Preachers of the Night" a na trhu by se měl objevit někdy v průběhu léta (přesné datum doposud nebylo stanoveno) pod značkou rakouské firmy Napalm Records. Okolo si můžete prohlédnout jak přebal novinky, tak i její tracklist.

Samotní Powerwolf vzkazují, že fanoušci mohou od "Preachers of the Night" očekávat "rychlé věci, tvrdé věci a epické věci, stejně jako pár malých nesvatých překvapení - to vše v tom nejpowewolfovatějším stylu, jaký si jen dovedete představit".

Tracklist "Preachers of the Night":
01. Amen & Attack
02. Secrets of the Sacristy
03. Coleus Sanctus
04. Sacred & Wild
05. Kreuzfeuer
06. Cardinal Sin
07. In the Name of God (Deus Vult)
08. Nochnoi Dozor
09. Lust for Blood
10. Extatum et Oratum
11. Last of the Living Dead

Československé brutalitky

6. května 2013 v 16:07 | Stick |  Music News
>>> Čeští death metalisté Brutally Deceased mají zatím na kontě jednu řadovou desku "Dead Lovers' Guide" z roku 2010. Brzy však svou diskografii rozšíří o další zářez, jehož nahrávání skončilo na sklonku měsíce dubna letošního roku. Novinka bude obsahovat devět skladeb, další info bude teprve následovat. Ještě předtím však vyjde jejich split společně se Švédy Interment, který vyjde na přelomu května/června. Vydá jej vydavatelství Lavadome Productions. Tracklist splitu je následující:

01. Brutally Deceased - Deceased
02. Brutally Deceased - Bloodstreams
03. Brutally Deceased - Waking the Lifeless
04. Interment - Faces of Death
05. Interment - Among the Dead
06. Interment - Cranial Putrefaction

>>> Do nového alba se pustili také slovenští God Defamer. Nahrávání započalo 6. dubna v 999th Studio. 2. května kapela prezentovala novou skladbu "Two Circles" naživo v Bratislavě, poslechnout si ji můžete zde. Album by mělo vyjít v létě letošního roku a skladby z něj by měly tvořit páteř vystoupení God Defamer na festivalu Gothoom. Od předchozího záseku "Heavenly Hell" uběhly tři roky a kapela od té doby prodělala celkem výrazné změny sestavy. Na začátku letošního roku baskytaristu Mariána Letka vystřídal Martin Kalmancai, kytaristu René Blahušiaka nahradil kytarista Kamil Adamík. "Heavenly Hell" ještě nahrál bubeník Rudy Srhák, novinku natluče Miroslav Raucina.

James LaBrie dokončuje sólovku

6. května 2013 v 11:40 | Stick |  Music News
James LaBrie, známý ze svého působení v Dream Theater, dokončuje nástupce tři roky staré sólovky "Static Impulse". Na albu se skladatelsky podílí Peter Wichers (ex-Soilwork) a dlouholetý spolupracovník Matt Guillory, který zároveň obsluhuje klávesy. Dalším Švédem do party je bubeník z Darkane, Peter Wildoer. Ten má na starosti i řvané vokály. Na kytaru již tradičně Marco Sfogli a na basu Ray Riendeau (Halford). Zvuk desky ošetřuje zvukový inženýr Johan Örnborg, mix má na starosti Jens Bogren ve Fascination Street Studios.

S Guillorym LaBrie spolupracuje již od dob prvního sólového projektu Mullmuzzler. Pod tímto názvem vyšly dvě desky "Keep It to Yourself" a "Mullmuzzler 2". V roce 2005 pak vyšlo album "Elements of Persuasion" již pod zpěvákovým jménem. Na tomto albu se ještě podílel bubeník Mike Mangini, jenž nyní bubnuje v Dream Theater.

Bring Me the Horizon - Sempiternal

5. května 2013 v 20:54 | Kaša |  Recenze
Britští mladící Bring Me the Horizon, kteří si celkem rychle dokázali vytvořit početnou skupinu svých příznivců, mě na svých dosavadních třech studiových albech nepřesvědčili o svých kvalitách, protože upřímně řečeno, nestály za nic. Průměrný deathcore se screamovým vokálem není nic, po čem bych ve svých myšlenkách tajně toužil. Ať se na tuhle kapelu budu dívat z jakéhokoli úhlu pohledu, nikdy se nezbavím dojmu, že se vynořili ve správnou chvíli a prostě se svezli na módní vlně s těmi vlivnějšími a lepšími, což ostatně platí pro zástupy dalších, takže v tomto ohledu nejsou ničím výjimečným. Nicméně, pětice ze Sheffieldu si pro mě nachystala celkem milé překvapení, protože "Sempiternal" se nejenom tváří jako nejvyzrálejší počin kapely, ale především jím opravdu je.

Pro mne vůbec první a bez jakýchkoli utrpení poslouchatelné album kapely se od svých předchůdců liší. Skladatelské postupy se možná zas tak výrazně nezměnily, ovšem jako celek zní album dost melodicky, což není vůbec na škodu při zvážení faktu, že prim stále hrají hutné kytary, kterým se ale pěkně rozostřily hrany a nejednou se ani tak neriffuje, ale Lee Malia, který zůstal na pozici kytaristy osamocen, staví post-hardcorové hradby, přes které jen tak něco nepronikne. Kytary splývají v jeden celek s rytmikou, jež umí být rockově přesná a občas se samozřejmě utrhne z řetězů k nějakým těm brejkům a zběsilým pasážím, které k této kapele patří. Vůbec poprvé se kapela ve studiu prezentuje s plnohodnotným klávesistou v sestavě, čímž sice nedostala do vínku epičnost a výpravnost, ale spousta ze skladeb se díky podbarvení Jordana Fishe posunuly do trošku jiných sfér, přičemž nejlepším důkazem by mohla být úvodní "Can You Feel My Heart", která sice působí jako plnohodnotná skladba, ale mně přijde spíš jako sofistikovanější intro, protože teprve s "The House of Wolves" přichází Bring Me the Horizon neurvalí a agresivní, tedy přesně takoví, jak je všichni znají. Nutno dodat, že ti zmínění "všichni" by se měli připravit na skutečnost, že Britové jsou na "Sempiternal" poněkud jiní. Pro někoho horší, pro někoho lepší, ale určitě jiní.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Five Finger Death Punch letos vydají dvě alba

5. května 2013 v 19:44 | Monsterfuck |  Music News
V posledních letech čím dál tím populárnější zámořská formace Five Finger Death Punch již nějakou dobu hlásí, že letos vyjde její nové album. Podle posledních zpráv z tábora kapely však nakonec nepůjde o album, nýbrž alba - Five Finger Death Punch totiž ohlásili, že své příznivce letos oblaží nejen čtvrtou deskou, ale rovnou i pátou deskou. Mělo by jít o vzájemně propojené nahrávky, z nichž ta první se na trhu objeví 23. července u firmy Prospect Park v Severní Americe a Eleven Seven ve zbytku světa. Prvním singlem se stane song "Lift Me Up", jenž si svou rádiovou premiéru odbude již 13. května, o den později pak bude k dispozici ke koupi. Druhá část pak objeví někdy v průběhu podzimu. Obě alba byla nahrána v The Hideout Recording Studio s producentem Kevinem Churko (Ozzy Osbourne, In This Moment).

"Vrátili jsme se z cest po několika skvělých letech koncertování a opravdu jsme se těšili na skládání čtvrté nahrávky," začíná kytarista Zoltan Bathory vysvětlovat, proč se Five Finger Death Punch rozhodli udělat hned dvě desky. "Každý byl na svém místě, kapela si byla blíž než kdykoliv předtím, takže začala smršť. Skočili jsme do toho po hlavě a docela rychle jsme udělali 12-13 songů, jenže jsme pořád přicházeli s lepším a lepším materiálem, takže jsme se na sebe podívali a řekli si... 'Oukej, proč teď přestat?... Budeme v tom pokračovat.' Když jsme se prohnali okolo 24. songu, došlo nám, že musíme udělat dvojalbum. Takže teď máme tohle masivní množství muziky, která je nám opravdu drahá, nejspíš ten nejlepší materiál, jaký kdy tahle kapela udělala. V tomhle momentě jsme se prostě nemohli rozhodnout, které písničky z alba vyhodit, takže jsme se rozhodli je vydat všechny."

Předchozí deska Five Finger Death Punch se jmenovalo "American Capitalist" a vyšlo 11. října 2011. Albu se dařilo především ve Spojených státech amerických, kde se ho v prvním týdnu prodalo 90 000 kusů a umístilo se na třetím místě v žebříčku prodejnosti. O rok později dostalo "American Capitalist" zlaté ocenění za prodej více jak 500 000 kopií. Stejný kousek se povedl i prvním dvěma album "The Way of the Fist" (2007) a "War Is the Answer" (2009).

Watain pojmenovali nové album

5. května 2013 v 16:25 | Monsterfuck |  Music News
Švédští black metalisté Watain pojmenovali svou pátou dlouhohrající desku "The Wild Hunt". Následovník počinu "Lawless Darkness" z roku 2010 by měl vyjít 19. srpna v Evropě a o den později v Severní Americe, v obou případech pod značkou firmy Century Media Records, k níž kapela na konci loňského roku přestoupila. "The Wild Hunt" dle tradice vznikalo ve studiu Necromorbus ve švédském Alviku za dozoru producenta Tore Stjerny (Blacklodge, Ondskapt, Inferno), svého času mimo jiné i člena Watain.

Kapela komentuje: "Po 120 nocích železné vůle a horoucí magie je nyní pátá dlouhohrající deska Watain hotová. Se zlomenými kostmi a žhnoucími srdci jsme zorali svou cestu nejhlubší zimou do nové divočiny, jejíž brány otevřeme na konci léta. Střežte se stoupající hvězdy úsvitu..."

Poslední deska "Lawless Darkness" vyšla začátek června 2010 u Season of Mist jako standardní jewelcase CD, limitované digipack CD, sběratelská edice v kožené knize s několika předměty (medailon, černá svíce, vlajka, prsteny a set karet) v limitaci 1000 kusů. 2LP verze vyšla pod značku Norma Evangelium Diaboli v limitaci 2500 kusů. "Reaping Death", singl, jenž vydání "Lawless Darkness" předcházel, byl ve Švédsku vyhlášen zlatým za prodej 10 000 kusů, což bylo způsobeno především tím, že jeho CD verze vyšla jako příloha magazínu Sweden Rock, přičemž i tyto kopie byly do prodejů započítány.

V květnu loňského roku pak Watain vydali své první DVD s názvem "Opus Diaboli", jež vyšlo pod hlavičkou His Master's Voice, vlastní firmy skupiny. V listopadu se také objevil speciální box s názvem "The Vinyl Reissues", který - jak již název napovídá - obsahoval nové vinylové verze všech čtyř dosavadních alb Watain.

Klipy od Atrocity, Kvelertak, Tiamat a U.D.O.

5. května 2013 v 13:31 | Stick |  Music News
>>> Němečtí Atrocity, vedení Alexandrem Krullem (který je zároveň manželem známé Liv Kristine z Leaves' Eyes), mají venku dvanácté album "Okkult", které jim vydala společnost Napalm Records. K singlu "Pandæmonium" byl natočen videoklip s Rainerem ZIPP Fränzenem. Deska je první částí trilogie a je následnicí tři roky staré "After the Storm".


>>> Novinku na svém kontě mají i Norové Kvelertak. Nese název "Meir" a obsahuje skladbu pojmenovanou stejně jako kapela. K té byl natočený videoklip, jehož režie se ujal Stian Andersen a úpravy měl na starosti Erik Treimann. Natáčelo se v průběhu evropského turné, a to v těchto místech - Londýn, Paříž, Kolín nad Rýnem a Oslo.


>>> Třetí klip k loňskému zářezu "The Scarred People" natočili švédští melancholici Tiamat. Po "384 - Kteis" a titulní skladbě se zfilmování dočkala "Love Terrorists". Video režíroval sám frontman Johan Edlund a Ioanna Lampropoulou. Album "The Scarred People" je za deset letech třetím počinem - předcházely mu "Amanethes" z roku 2008 a "Prey" z roku 2003.


>>> 24. května si zajásají fanoušci veterána Udo Dirkschneidera - jeho formaci U.D.O. totiž vyjde nové album "Steelhammer", které vydá AFM Records. Produkci měl na starosti samotný Udo společně s basákem Fittym Wienholdem. Jako předkrm kapela natočila videoklip ke skladbě pojmenované "Metal Machine".


Vekslan končí

5. května 2013 v 10:42 | Monsterfuck |  Music News
Domácí formace Vekslan se rozhodla ukončit svou činnost. Kapela po sobě kromě odehraných koncertů zanechala pouze jedno EP s názvem "EPMMXII", které vyšlo v březnu letošního roku u DéPéHá Prodakšn. Vekslan vydali následující zprávu:

"S politováním v srdci Vám oznamujeme, že dne 19. 4. 2013 náhle nečekaně zemřel náš milovaný špinavec Vekslan. Přestože se pravděpodobně jednalo o závažnou a vleklou nemoc, na výsledky pitvy už čekat nebudeme.

Hrneme se ale s nadšením do dalšího projektu, tak zůstaňte nakloněni, s Váma je to o hodně veselejší ! Brzy sem hodíme info, co, kde a jak. Odpověď na 'proč' ani sami nevíme ..."

Depicting Abysm / Windbruch / Gmork - Silentium!

4. května 2013 v 23:59 | Monsterfuck |  Recenze
Z jakých důvodů vlastně vznikají tzv. split alba neboli nosiče, na nichž se objeví skladby více kapel? Nezřídka to bývá kvůli upevnění přátelství mezi danými skupinami, jindy dokonce proto, aby známější kolegové trochu zviditelnili své třeba ne tak proslulé parťáky, někdy může jít čistě jen o vzájemnou propagaci, někdy zase o libovolné kombinace výše zmíněných možností. Co vedlo trojici ruských black metalových kapel Depicting Abysm, Gmork a Windbruch, aby vzájemnými silami daly dohromady společný počin "Silentium!", vycházející čistě jen v elektronické podobě, nemám tušení, ale pokud bych musel, asi bych si tipnul třetí možnost vzhledem k tomu, že hned dvě ze zmiňovaných formací se aktuálně shánějí po labelu, který by jim vydal nové desky. Avšak i kdyby, nic to nemění na faktu, že se Rusové evidentně snažili neudělat ze "Silentium!" jen další bezejmenné splitko z milionu, ale pokusili se do výsledné podoby vtisknout i nějaký vnitřní smysl a řád, nejen v rámci jednotlivých příspěvku, nýbrž i v rámci celé hodinové délky.

Nutno říct, že se to do jisté míry i povedlo a osobně to považuji za jednu z předností "Silentium!". Nijak se netajím tím, že jako hudební dílo prostě vnímám desku, tedy ucelený útvar, nikoliv jen jednotlivé songy. Nemohu si pomoct, ale přes tohle jednoduše vlak nejede - i díky tomu se moc nehrnu do poslechu jakýchkoliv neřadových počinů. Ze stejného důvodu mě obecně moc nebaví ani split alba, jelikož kapely se většinou mezi sebou liší, když ne stylově, tak ve většině případů přinejmenším pojetím nebo kvalitou, díky čemuž bývá celistvost nahrávky v čudu. Z tohoto ohledu ovšem "Silentium!" hraje do karet fakt, že Rusové tento split pojali tak, aby měl nějakou solidnější výpovědní hodnotu i po muzikální stránce - jak už ostatně napovídají jen názvy skladeb. Přestože rozdíly mezi přítomnými skupinami na první poslech poznáte, nahrávka ve výsledku pohromadě drží, což je z mého pohledu obrovské plus. Jako by se všechny tři kapely nesnažily hrát samy na sebe, nýbrž pro potřeby celku. Ne vždy se to sice povedlo úplně na 100% (o tom už níže), ale pořád dost na to, aby mě "Silentium!" poměrně bavilo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Hypnotic Dirge Records]

Několik novinek

4. května 2013 v 18:45 | Monsterfuck |  Blog News
Dlouho jsme tu neměli žádné novinky ohledně samotného fungování Sicmaggot, ačkoliv se rozhodně nedá tvrdit, že by se nic nedělo, tudíž se na to pojďme v rychlosti podívat...

1) Ankety
Možná jste si již všimli, že před časem z menu zmizela anketa. Důvod je jednoduchý - začala nám ji bez milosti prznit armáda spambotů, tudíž nějaké výsledky jaksi přestaly být relevantní. Nicméně vzhledem k tomu, že už je to nějaký ten pátek, brzy zkusíme opět nějakou spustit...

2) Vyhledávání
Další věcí, která zmizela z menu, je vyhledávání. I zde je důvod jednoduchý - prostě nefungovalo. Nebo přesněji řečeno fungovalo, ale dosti pochybně a výsledky vyhazovalo poměrně náhodně. A je vcelku logické, že vyhledávač, který nevyhledává, je tak trochu k ničemu, tudíž nemá cenu jej tu mít. Bohužel se jedná o záležitost mimo naši kontrolu - když jsme problém hlásili "nahoru" adminům našeho poskytovatele Blog.cz, bylo nám řečeno, že "vývoj vyhledávače byl ukončen před dlouhou dobou a vyhledově očekávám, že bude zavřen zcela". Pokud tedy budete chtít/potřebovat něco u nás najít, musíme vás odkázat na Google (klíčové slovo + "sicmaggot") - sami to tak děláme.

3) Seznamy článků
Poslední dobou jsme nezávisle na sobě zaznamenali několik výtek, že díky blogovému formátu nelze nějak přehledně zobrazit recenze a další velké články. Dříve, dokud těch článků ještě nebyl takový počet, to nebyl moc velký problém, ale nyní, když už je recenzí více jak 800, tak uznáváme, že to příliš košer není. Rozhodli jsme se tedy příslušné seznamy recenzí, reportů a rozhovorů vyrobit ručně jako samostatné články, na něž bude trvalý odkaz v menu a budou tak moci sloužit jakožto seznamy. Po menší interní diskuzi, jestli zvolit seznam podle abecedy nebo podle data vydání, jsme se nakonec uchýlili k první možnosti, tak snad poslouží dobře. Seznam budeme aktualizovat nejspíš týdně společně s pravidelnými přehledy. Seznamy spustíme již brzy, nejspíše v neděli v noci nebo během pondělka.

4) Oprava archivu
S předchozím tak trochu souvisí i další záležitost. Sicmaggot funguje od roku 2006, což už je nějaká doba, a u starších článků se postupem času jaksi zmrvilo formátování, navíc dříve jednotlivé texty nikdo neopravoval, korektura prostě nebyla, každý redaktor si to vesměs plácal podle sebe. Už před časem jsme se tedy rozhodli zrenovovat kompletní archiv všech článků, které kdy na Sicmaggot vyšly, opravit rozházené obrázky, obnovit nefungující videa, opravit gramatické chyby a překlepy, sjednotit úpravu atd. Je to trochu zdlouhavá práce, protože se o to stará jen jeden člověk, tudíž zdaleka ještě není hotovo, nicméně několik prvních roků už by mělo být více či méně v pořádku. Do samotných textů se samozřejmě nezasahuje (ačkoliv přiznáváme, že rozhodně ne za vším, co kdy vyšlo, jsme ochotni si dnes stát - některé výtvory bychom nejradši smazali, ale když už to jednou vyšlo, nedá se svítit), jde čistě jen o formální podobu, aby se na to dalo dívat.

To je v rychlosti vše, snad provedené změny (jimiž tedy máme na mysli především seznam článků a opravu archivu) aspoň trochu přispějí k lepšímu fungování Sicmaggot Usmívající se"Death Vision" - nový oficiální videoklip Cadaveria

4. května 2013 v 17:41 | Monsterfuck |  Music News
Oficiální hudební video ke skladbě "Death Vision" od CADAVERIA je nyní online!

"Nikdy dřív jsme nenatočili 'klasický playback klip', ale teď nastal čas to udělat. Žádný příběh, jen kapela a její muzika. Užijte si to!"

"Death Vision" pochází z posledního alba CADAVERIA, "Horror Metal", vydaného v roce 2012 u Bakerteam Records. Exkluzivní 'Undead edice' "Horror Metal", obsahující dva bonusové songy "Whispers Of Sin (Ancestral Remix)" a "Hypnotic Psychosis (Chaotic Remix)", bude vydána 7. května 2013.

-----

The official music video for the song "Death Vision" by CADAVERIA is online starting from now!

"We had never released a 'classical playback video' before and it was time to do it. No story here, just the band and his music. Enjoy!"

"Death Vision" comes off CADAVERIA's latest album "Horror Metal", released in 2012 on Bakerteam Records. The exclusive 'Undead Edition' of "Horror Metal", featuring two bonus tracks, "Whispers Of Sin (Ancestral Remix)" and "Hypnotic Psychosis (Chaotic Remix)", will be released on May 7th, 2013.

http://www.cadaveria.com

[tisková zpráva kapely]


Serj Tankian chystá dvě alba

4. května 2013 v 12:59 | Stick |  Music News
Známý zpěvák a multiinstrumentalista Serj Tankian (System of a Down) plánuje vydání dvou studiových alb. Vyjdou v létě na jeho vlastním labelu Serjical Strike Records. První ponese název "Orca", půjde o symfonii a vyjde 25. června. Druhé kolaborativní album jazzové album "Jazz-iz Christ" vyjde skoro o měsíc později, 23. července. "Orca" se natáčela v Rakousku v říjnu 2012, interpretoval ji Das Kraussell Ensemble pod vedením dirigenta Wernera Steinmetze. Symfonie obsahuje čtyři akty a je ovliněna skladateli ze začátku 20. století v kombinaci s moderními filmovými skladateli od Ennio Morriconeho až po Philipa Glasse.

"Jazz-iz Christ" také pochází z hlavy Tankiana, ale je tvořeno převážně hosty, které si pozval. Podílel se například pianista Tigran Hamasyan, flétnista Valeri Tolstov či hráč na trubku Tom Duprey. Album bude obsahovat 15 skladeb, z nichž je většina s výjimkou čtyř instrumentální. Pohybují se na poli progresivního jazzu, elektroniky, etna s příchutí rockových elementů. Alba bude možné mimo jiné zakoupit na iTunes, Amazonu a dalších digitálních distributorech.

Serj Tankian po skončení turné se System of a Down, vyrazí na vlastní orchestrální turné, které započne 19. září v Kyjevě na Ukrajině. Program bude obsahovat kompletní symfonii "Orca" a také skladby z projektu "Elect the Dead Symphony". Tento projekt byl komerčně velmi úspěšný, stejně jako turné k podpoře v roce 2010. Se svou původní kapelou System of a Down se studiově projevil v roce 2005, kdy vyšlo dvojalbum "Mezmerize/Hypnotize". Poté byli SOAD v roce 2006 uloženi na nějakou dobu k ledu a muzikanti se věnovali svým projektům. Tankian sólovým aktivitám, kytarista Daron Malakian a bubeník John Dolmayan měli projekt Scars on Broadway. V roce 2010 se však vrátili a vydatně koncertují. 14. srpna se můžou fanoušci těšit na jejich vystoupení na festivalu Aerodrome Festival, který se odehraje v Praze. Spolu s nimi vystoupí NOFX, Flogging Molly nebo Killswitch Engage.

Avantasia - The Mystery of Time

3. května 2013 v 21:07 | nK_! |  Recenze
Tak nám vyšla nová Avantasia. Projekt, který měl pravděpodobně skončit už někdy před deseti lety (dobře, před pěti), vedený veleznámým Tobiasem Sammetem (Edguy). První dvě alba, která jsou stará právě něco málo přes jednu dekádu, vzbudila tenkrát v mořích power metalových fanoušků tak trochu pozdvižení, když dodala svěží vítr do plachet jejich tehdy drobet vyčpělému stylu. Spousta zajímavých tváří na pozicích zpívajících hostů, výborné kompozice a zajímavé texty skupinu rychle zviditelnily v očích posluchačů i kritiky.

Poté se Avantasia na několik let zcela odmlčela a v roce 2008 přišla s velkou slávou se třetím albem "The Scarecrow", kterému se dostalo veskrze pozitivního přijetí, ale už tehdy někteří zlí jazykové tvrdili, že k žádnému comebacku vůbec nemělo docházet. Potud zatím téměř vše v naprostém pořádku. Samotný "Strašák" nebyl podle mého názoru vůbec špatný a vlastně jej na svém žebříčku oblíbenosti v rámci kapely řadím na nejvyšší příčku. O dva roky později vycházejí ve stejný den hned dvě nové kulaté placičky pojmenované "The Wicked Symphony" a "Angel of Babylon". Už zde bylo poměrně jasné, že se projekt ocitá trochu na tenkém ledě a nápadně se začíná podobat Tobiho domovskému projektu Edguy, který před třemi lety také zrovna nezářil a trpěl trochu uměleckým útlumem (což se mu vlastně docela úspěšně daří držet dodnes).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!