Květen 2013

Zemřel baskytarista Uriah Heep, Trevor Bolder

23. května 2013 v 18:21 | Ježura |  Music News
Řada smutných zpráv bohužel pokračuje. V úterý 21. května totiž ve svých 62 letech podlehl rakovině baskytarista Uriah Heep, Trevor Bolder. Krom přestávky v první polovině osmdesátých let hrál s Uriah Heep od roku 1976 až do současnosti.

Kapela vydala následující prohlášení: "Uriah Heep s velkým zármutkem oznamují úmrtí našeho přítele, úžasného Trevora Boldera, který zesnul po svém dlouhém boji s rakovinou. Trevor byl za všech okolností skvělý, jeden z výjimečných muzikantů jeho generace a jeden z nejlepších a nejvlivnějších baskytaristů, kteří kdy z Británie vzešli. Jeho dlouholeté členství v Uriah Heep přineslo hudbu kapely a Trevorovu virtuositu a entusiasmus stovkám tisíc fanoušků po celém světě. Ke kapele se připojil v roce 1976 a až na jednu krátkou přestávku byl její pevnou součástí, dokud ho jeho chatrné zdraví nepřinutilo z kraje letošního roku odejít. Před jeho příchodem k Heep založil a byl stálým členem legendární doprovodné kapely Davida Bowieho, Spiders from Mars, a hrál na všech jejich zásadních albech a nespočtu koncertů. Vystupoval rovněž s Wishbone Ash, Cybernauts a The Rats."

Kytarista Uriah Heep, Mick Box, dodává: "Trevor byl prvotřídní basák, zpěvák a skladatel a co je důležitější - prvotřídní kamarád. Bude postrádán rodinou, přáteli a rockovými fanoušky po celém světě. Všichni jsme ochromeni až do morku kostí."

Satyricon pojmenovali nové album

23. května 2013 v 15:34 | Monsterfuck |  Music News
Norští black metalisté Satyricon oznámili, že jejich očekávaná osmá dlouhohrající deska se bude jmenovat stejně jako samotná kapela, čili "Satyricon". Příliš dalších informací o nahrávce prozatím není známo, kromě faktu, že již Norové s její přípravou začínají pomalu finišovat. Tento týden bude po čtyřměsíční práci posledním, kdy se ještě bude natáčet, pak už se přistoupí k mixování celého materiálu. Dále je známo, že se na "Satyricon" jako host objeví Sivert Høyem, známý především z rockové kapely Madrugada.

"Mně to zní velmi autenticky, organicky. V dnešním digitální světe, kdy se hudba přehrává hlavně počítačích, se velká část analogových vibrací ztrácí v překladu, když muziku přehráváte v podobných médiích, ale já chci pořád nahrávat tímhle způsobem, protože se mu nic nevyrovná," řekl frontman Satyr na adresu novinky v rozhovoru na letošním ročníku festivalu Inferno v Norsku. "Z mého pohledu díky tomu zní všechno tak, jak to má znít - dynamicky, ta hudba žije, není přeprodukovaná, jednotlivé vrstvy nejsou potlačeny. Po hudební stránce je to hodně atmosférická nahrávka... je plná života. Je tam hodně překvapení, ale jsem přesvědčen, že to bude deska, která může black metalovému hnutí do budoucna ukázat novou cestu."

Satyricon dále potvrdili speciální koncert, na němž vystoupí s norským národním sborem, který čítá 55 členů. Stane se tak 8. září v Oslu v norské národní opeře. U nás si na Satyricon můžete zajet už příští týden - objeví se na pódiu plzeňského Metalfestu v pátek 31. května jako poslední kapela dne.

Progenie Terrestre Pura - U.M.A.

22. května 2013 v 23:59 | Monsterfuck |  Recenze
Skupina s poněkud podivným názvem Progenie Terrestre Pura, známá též pod zkratkou q[T]p, je relativně mladý italský projekt, který je tvořen dvěma členy se stylovými jmény Eon[0] a Nex[1]. Co se oné mladosti kapely týče, v překladu to znamená to, že Progenie Terrestre Pura fungují od roku 2009 a za svou dosavadní cestu po hudebním kolbišti vydali pouze jeden demosnímek před dvěma lety. Jak ale vidno, demo padlo na poměrně úrodnou půdu, protože aktuální debutová dlouhohrající deska "U.M.A." (alias "Uomini, Macchine, Anime", neboli "Lidé, stroje, duše") již vychází pod respektovaným labelem Avantgarde Music. Pojďme se na ni nyní podívat…

Avantgarde Music jsou poměrně známí tím, že s oblibou loví poměrně netradiční kapely, které do svých žánrů přinášejí (nebo se o to přinejmenším snaží) cosi nového a které jsou v jistém slova smyslu poměrně netradiční, což bezezbytku platí rovněž o Progenie Terrestre Pura. Co tedy máme od toho projektu očekávat? Ten žánrový a tematický popis "U.M.A." ve své podstatě zas tak složitý není - stačí se jen podívat na obálku (která je jen tak mezi námi opravdu skvělá, stejně tak jako další artworky alba - nebojím se říct, že co do grafické stránky je to počin opravdu excelentní) a máme jasno, že se zde budeme pohybovat v jakémsi sci-fi světě budoucnosti, otřeme se o vesmír a další související kratochvíle. Dále už je jen nutné prozradit, že byste si toto měli zasadit do black metalové kontextu, a jsme doma…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Avantgarde Music]

Aluk Todolo, Lussuria: Praha - K4, 18.5.2013

22. května 2013 v 20:45 | Monsterfuck |  Reporty
Koncert francouzských black metalových psychedeliků Aluk Todolo jsem vyhlížel už dlouho dopředu a asi bych ani moc nepřeháněl, kdybych tvrdil, že jejich vystoupení z mého pohledu patřilo mezi ta nejvíce očekávaná v letošním roce. Už jen aktuální deska, fenomenální uhrančivá drogová jízda "Occult Rock" z loňského roku, dávala do hry naději, že by mohlo o zážitek doslova nezapomenutelný. Má očekávání k tomu, co se bude dít 18. května ve sklepních prostorách studentského klubu K4 v Praze, tedy byla více než velká. Dokázali je Francouzi naplnit?

Akce chytila docela slušnou sekeru, takže se klubem první tóny rozezněly až ve čtvrt na jedenáct, kdy se na scéně objevil zámořský projekt Lussuria, jehož set se co do formy nesl v poměrně triviálním duchu. Jeden člověk za pultem bombardoval posluchače samply a ruchy někde z hájemství dark ambientu, možná místy s lehounkým přesahem do industrialu. Některé pasáže byly opravdu až skvělé, zejména hned v první kompozici s agresivnější rytmikou. Vokál se ozýval jen minimálně a navíc v podobě dost brutálně prohnané efektem, díky čemuž zněl víc jako další ruch než jako lidský hlas. Společníkem a zároveň jediným nasvícením Lussuria byla relativně zajímavá projekce, která ovšem dost ztrácela na tom, že byla promítána na zeď z kamenů, díky čemuž byla poměrně nejasná; navíc se mi zdálo, že se i místy zasekává. To bych samozřejmě ještě přežil, nicméně mnohem více mě rozptylovalo dění mimo pódium, když hned na začátku setu Lussuria kdosi vedle pódia roztřískal půllitr s pivem - následné odklízení střepů a vytírání podlahy na atmosféře opravdu nepřidávalo, jen co je pravda, stejně tak jako když se někdo v půli vystoupení rozhodl začít s baterkou v ruce kontrolovat všechny bedny okolo pódia. Nehledě na kolegu Ježuru, jenž mě po pár minutách od začátku začal tahat zpátky na pivo. Možná si řeknete, že to jsou blbosti, což do jisté míry asi i jsou, ale v takhle komorním prostoru a při takovéhle hudbě to bohatě stačilo k tomu, abych se na samotnou muziku nedokázal soustředit tak, jak by si asi zasloužila. Díky tomu ve mně Lussuria zanechala spíše rozporuplnější pocity, i když zase na druhou stranu nemůžu tvrdit, že by ten set neměl něco do sebe.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Zmatky ohledně budoucnosti System of a Down

22. května 2013 v 19:58 | Ježura |  Music News
Pár vrásek všem, kteří doufají v brzké ohlášení nového alba System of a Down, přidělal baskytarista kapely, Shavo Odadjian. Ten si totiž pustil pusu na špacír a na svém Facebooku v několika statusech prohlásil, že jediným, kdo brání započetí prací na nové desce, je zpěvák Serj Tankian, respektive jeho neochota nahrát další album System of a Down:

"OK... S pravdou ven... Nejsme to my (takže Daron [Malakian, kytara a vokál - pozn. redakce], John [Dolmayan, bicí] a Shavo). Je to Serj, kdo nechce udělat nové album!!! Tak se do nás kvůli tomu prosím přestaňte navážet!!! Čekáme akorát na Serje! Teď mě možná bude nesnášet za to, že jsem vynesl pravdu na světlo, ale musel jsem... Sorry, lidi!!! Snažíme se o nové album, jenom Serjovi to nepasuje do rozvrhu! Je to svým způsobem vtipné, že jsme kapelu založili a teď nás brzdí!! Myslím, že bychom měli vydat další album??? Co se mě týče... Jsem připravený ho vydat s někým, kdo chce být zpěvákem System, ne s někým, koho musíme prosit, aby byl částí System!! Takže co myslíte, že bychom měli udělat? Pamatujte, že nás brzdí už sedm let. Chcete čekat další 4-5 let? Nebo máme vydat nahrávku bez Serje? To nám řekněte vy.

Nechci dělat nahrávku bez něj... ale pokud do toho nepůjde? Máme my tři sedět a čekat?? To není moc cool!!!!!! Chci, aby nám fanoušci z celého světa včetně Brazílie řekli, co si myslí. Žádní System? Nebo System s novým zpěvákem, který je stejně tak dobrý, ne-li lepší? PLUS nové skladby a turné System? Prosím lidi, řekněte svůj názor!!! Je System lepší bez zpěváka, nebo s někým, kdo by byl naším novým zpěvákem s nadšením?? Vy rozhodněte... protože já jsem zmatený!!!

Nechci Serje shazovat. Pokud chce být v kapele, pak je vítaný, ale pokud nechce? Co od nás tří čekáte, že uděláme? Opravdu chceme další album System. Přeji si, aby do toho Serj šel, ale pokud nepůjde, pak půjdu dopředu a udělám nové album System bez něj!!! Štve mě že se na nás takhle vykašlal, ale musíme něco udělat, abychom tuhle skvělou kapelu udrželi naživu!!! Souhlas?"

Netrvalo dlouho a od kapely vzešlo následující oznámení: "Shavo dnes na svém osobním Facebooku zveřejnil několik prohlášení, která neodrážejí nálady System of a Down jako kapely. Byla to pomýlená prohlášení, která byla zveřejněna během dočasného stavu jeho vlastního špatného pochopení situace. Aby bylo jasno, kompletní lineup, sestávající ze Serje, Darona, Shava a Johna, odehraje všechny naplánované koncerty. Co se týče nové muziky SOAD, i když jsme se ještě nedohodli na žádném rozvrhu pro nové album, všichni věříme, že správnou cestou, jak být upřímní ke kapele a k našim fanouškům, je udělat to za účasti nás čtyř."

Samotný Serj Tankian loni na téma potenciálního nového alba pověděl, že na něco takového musí být pravý čas, že je sám vytížený vlastními projekty a že s kapelou možnost nahrání nové desky ani neprobírali...

Nové videoklipy

22. května 2013 v 16:20 | Stick |  Music News
>>> Po dlouhých dvaceti letech natočili nový videoklip britští hardrockeři Deep Purple. Jmenuje se "Vincent Price" a pochází z jejich posledního ještě čerstvého alba "Now What?!", které vyšlo v dubnu. Singl samotný vyjde 7. června online, na CD a na průhledném vinylu, a bude dále obsahovat skladbu "First Sign of Madness". Ta byla nahrána v průběhu nahrávání nového alba, ale nakonec se do konečného výběru nedostala.


>>> Pionýři propojení amerického hardcoru a metalu Hatebreed vydali na začátku roku album "The Divinity of Purpose", které vyšlo u Nuclear Blast Records. Od předchozího alba "Hatebreed" uběhly čtyři roky. Nyní Jamey Jasta a kapela přichází z klipem ke skladbě "Honor Never Dies".


>>> Progresivní smečka z Norska Leprous 20. května v Evropě vydala album "Coal", ze kterého přináší jako ochutnávku skladbu "The Cloak", ke které byl natočen i videoklip. Minulý měsíc už kapela uvolnila skladbu "Chronic". Následovník předchozího "Bilateral" ještě čeká vydání v America, tam připadá na 28. května.


Imperium Dekadenz - Meadows of Nostalgia

21. května 2013 v 22:50 | Stick |  Recenze
Německá dvojice Imperium Dekadenz je zárukou kvalitní black metalové muziky již od svého debutu "...und die Welt ward kalt und leer". Svou vysokou laťku si drží po celou dobu své existence a rozhodně své věrné nezklamou ani na novém "Meadows of Nostalgia". Od minulého alba "Procella Vadens", které bylo prvním počinem vydaným pod labelem Season of Mist, uběhly tři roky a k žádnému výraznému stylovému přerodu nedošlo. Black metalové kořeny jsou zde zarostlé velmi silně a album je opět silně prodchnuto mlhou melancholie, která byla obecně výrazným aspektem muziky Imperium Dekadenz vždy. Jen ji do své tvorby vtahují víc a víc a také s ní dokáží čím dál lépe pracovat.

Na výbornou Imperium Dekadenz zvládli zvuk, který je masivní a epický. Album vtáhne do sebe, otevře dveře zádumčivým intrem "Durch das Tor...", provede vás až na konec a pak vás vyplivne zpátky do reálného světa. I přes to, že rozhodně nejde o pozitivně naladěnou nahrávku, přes veškerý ten smutek a depresi tam jaksi svítí jakési skryté světlo naděje, kterou jako by nám chtěli říct, že nic není ztraceno. Skladby jsou relativně dlouhé, ale velmi výrazné melodie či momenty vám začnou v paměti utkvívat hned od prvního poslechu. První nádherná pasáž nás čeká již ve druhé "Brigobannis" někdy okolo druhé minuty. To je přesně to, co na muzice Imperium Dekadenz žeru - jejich schopnost použít silný motiv a vyždímat jej na maximum tak, že ve vás zanechá otisk, na který už nezapomenete a rádi se k němu vracíte znovu a znovu. Gradace motivů i skladeb je jejich hlavní zbraní. Jen si poslechněte epickou "Striga", přes temný úvod skladba roste a bobtná, až exploduje v dalším excelentním melodickém poryvu, doplněném Horazovým výborným projevem. Nechybí občasná ozvláštnění, viz ženský sbor v překrásné "Ave Danuvi".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinky z domácího black metalu - Sekhmet a Cult of Fire

21. května 2013 v 20:12 | Monsterfuck |  Music News
>>> Děčínská black metalová stálice Sekhmet má aktuálně chvíli před vydáním své čtvrté dlouhohrající desky, která se bude jmenovat "Words of the Master (Proverbs of Hell)". Zaštítí ji label Werewolf Productions, který vypustí CD i LP verzi - CD by mělo být k dispozici již od 1. června, vinyl někdy během léta. Obal alba najdete vpravo, na YouTube si zase můžete poslechnout první ukázku z alba v podobě skladby "Daath".

Předcházející deska Sekhmet se jmenovala "Opus Zrůdy" a vyšla v roce 2010 jako CD a LP (500 kusů) u Hell Is Here Production.

>>> Nové album připravují rovněž i Cult of Fire, kteří se v loňském roce vyšvihli s vysoce ceněným debutem "Triumvirát". Doposud nepojmenované pokračovaní vyjde již tento podzim pod značkou Iron Bonehead. Kapela nyní zveřejnila tracklist nahrávky:

01. संहार रक्त काली
02. अस्तित्व की चिता पर
03. शव साधना
04. काली मां
05. मृत्यु ही सब है
06. मृत्यु का वीभत्स नृत्य
07. खण्ड मण्ड योग
08. दिव्य प्रेम की ज्वाला से दग्ध

Cult of Fire mají aktuálně naplánovaný pouze jeden koncert na území naší republiky - na festivalu Prague Death Mass II, který pořádají sami členové kapely. Akce proběhne 12. - 13. července v klubu Futurum v Praze a mezi dalšími potvrzenými účastníky figurují například Hades Almighty, Negative Plane, One Tail, One Head nebo Mgła.

Tarja: obal chystaného alba

21. května 2013 v 16:32 | Monsterfuck |  Music News
Tarja Turunen, bývalá vokalistka finských hvězd Nightwish, která se v roce 2005 po ne úplně standardním rozchodu s kapelou vydala na svou sólovou dráhu, zanedlouho vydá svou třetí desku. Počin se bude jmenovat "Colours in the Dark" a na trhu v Evropě se objeví 23. srpna pod značkou earMUSIC, v Severní Americe se tak stane 27. srpna u Eagle Rock. Nyní byly zveřejněny rovněž artwork - jeden ke standardní edici (vpravo) a druhý k té limitované (na odkazu).

"Colours in the Dark" bude navazovat na album "What Lies Beneath" z roku 2010. Mixu a masteringu se ujal Tim Palmer (U2, Pearl Jam). Na nahrávce se mimo jiné objeví songy jako "Lucid Dreamer", "Neverlight", "500 Letters" nebo "Never Enough". K poslední zmiňované vznikl i videoklip, který byl natočen ve Zlíně a brzy by měl být zveřejněn.

Anneke van Giersbergen chystá nové album

21. května 2013 v 13:20 | Monsterfuck |  Music News
Anneke van Giersbergen, bývalá zpěvačka holandské kapely The Gathering, známá též ze svého vlastního projektu Agua de Annique nebo z hostování u Devina Townsenda, aktuálně připravuje svou druhou sólovou desku. Příliš informací o ní však prozatím vypuštěno nebylo, pouze datum vydání - počin vyjde 27. září letošního roku. Samotnému velkému počinu bude předcházet ještě singl, který se na trhu objeví 27. srpna.

Předchozí sólové album Anneke se jmenovalo "Everything Is Changing" a vyšlo 20. ledna 2012 u Agua Recordings.

Anneke van Giersbergen opustila řady The Gathering v roce 2007 po 13 letech a šesti deskách. Následně se pustila do sólového projektu Agua de Annique, s nímž vydala tři alba "Air" (2007), "Pure Air" (2009) a "In Your Room" (2009). Pak už následovala první klasická sólovka, již zmiňovaná "Everything Is Changing".

Stone Sour - House of Gold & Bones - Part 2

20. května 2013 v 20:52 | nK_! |  Recenze
Stone Sour je v poslední době jedna z mých nejoblíbenějších a nejposlouchanějších kapel, a tak jsem se na novou fošnu přirozeně těšil jako moucha na chutný koláčový drobek. Klasické žvásty o přelomovém dílu a nejzásadnějším opusu kariéry přecházím už obvykle bez zájmu, ale očekával jsem podobnou nálož solidních pecek jako na předchozí části "House of Gold & Bones", leč po několika prvních posleších jsem byl drobátko vyveden z rovnováhy a začal si říkat, co to krucinál Corey a jeho parta vypustili do světa za podivnost? Více dále...

Dychtivější z vás si už dole všimli konečného hodnocení a někteří z těch nejdychtivějších už jistě mě a můj vkus stačili pěkně pohanit a proklít až do šestého kolena. Takovým nechme flamovací fóra, já se pokusím svůj verdikt opodstatnit. Nejjednodušší vysvětlení je na snadě: "House of Gold & Bones - Part 2" prostě podle mého názoru není nijak zvlášť dobrá deska. Nenajdete na ní nic moc nového nebo vyloženě uhrančivého a čím dál tím více si začínám říkat, že si kapela na svá bedra naložila přeci jen až moc těžké závaží, když se rozhodla vydat třiadvacetisongové album rozdělené do dvou částí šest měsíců po sobě. Ano, bavíme se pořád o velkých a uznávaných Stone Sour a ne o nějakých neznámých Pepících z Chrochtálkova.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Lycanthia - Oligarchy

19. května 2013 v 22:37 | Monsterfuck |  Recenze
Jak už tak tomu u recenzí na nepříliš známé kapely bývá, asi by se slušelo začít s tím, co se tu vlastně bude hrát za styl a nějakou tu omáčku ohledně historie uskupení. Nenechte se ovšem zmýlit, ačkoliv jsem řekl, že Lycanthia není nějak slavná skupina, rozhodně se nejedná o nějaké cucáky, protože tito Australané tu svou káru táhnou již od roku 1996, i když aktuální "Oligarchy" je teprve jejich druhým dlouhohrajícím počinem. Co se stylového zařazení týká, v tomto případě to budeme poměrně jednoduché, jelikož hned v prvních minutách prvního poslechu posluchači rychle dojde, na jakou strunu že to Lycanthia hrají…

Triviálně řečeno, Lycanthia jsou prostě doom/death metal devadesátkového střihu v naprosto ryzím provedení, jako by snad kapela zůstala od dob svého vzniku zakonzervována v čase a odmítala se kamkoliv pohnout. Na jednu stranu možná nic objevného, někdo by mohl říct až klišé, ale musí se kapela nechat, že i přesto má "Oligarchy" své kouzlo, které minimálně fanoušky podobné muziky jistě potěší. Lycanthia nic velkého nevymýšlí a jednoduše to drhnou, jak se to hrálo před nějakými 15-20 lety - pomalu, emotivně, zadumaně. Skupina přímo ukázkově přechází od těžkých doomových riffů s melancholickými momenty, nechybí střídání death metalového growlingu s andělským čistým hlasem zpěvačky, pozadu nezůstávají ani klávesové plochy a dokonce ani housle. Vše je na svém místě, aby výsledkem mohla být příjemná žánrová nahrávka.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Hypnotic Dirge Records]

Již tuto sobotu vypukne v pardubickém klubu Ponorka - MEMORY REMAINS VII!

19. května 2013 v 17:19 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Již tuto sobotu vypukne v pardubickém klubu Ponorka - MEMORY REMAINS VII!

Již tuto sobotu vypukne již sedmé pokračování klasického mini-festivalu v pardubickém klubu Ponorka. Tentokrát je hlavním lákadlem legenda death metalu MASTER. V jejím středu stojí již bezmála 30 let Paul Speckmann, který je považován spolu s Chuckem Schuldinerem (DEATH) za zakladatele stylu zvaný death metal. Každý, kdo se kdy jen vzdáleně zajímal o kapely hrající smrtící kov, se musel s kapelou MASTER někdy setkat. Kapela se teprve nedávno vrátila z amerického turné k loňskému vynikajícímu albu The New Elite, které vysílá do světa jasný signál. MASTER jsou právě ve skvělé formě!

Ve velice příjemném prostředí legendárního pardubického klubu Ponorka doplní tyto death metalové rouhače místní vyznavači DYSANGELIUM, kteří rozvířili stojaté vody českého death metalového rybníku loňským albem Maniachrist. Old school death metal s přesahem do thrashe a občasným blackovým kořením je zárukou toho, že si na své přijde každý posluchač. Album bylo vysoko oceněno mnoha kritiky. Přijďte se přesvědčit, jak za to umí vzít v Pardubicích.

Death/grindoví řezníci ze Železnice si říkají INBORNED LYCANTROPHY. Jestli jste připraveni na pořádnou pitvu, nezbývá vám nic jiného, než přijít a podpořit kapelu, která si již vysloužila ostruhy na českých death metalových pódiích. Asistovaná pitva může začít! Operační sál bude otevřen, skalpely nabroušeny a o tom, že tito páni doktoři dělají svoji práci dobře, nemůže snad nikdo pochybovat.

Výše uvedené smrtící trojici bude asistovat stejně zaměřený projekt MACERACE z Prostějova. Riff střídající riff a bicí dunící jako o život. Co si víc může fanoušek metalu přát? Snad jen pěknou ženu po svém boku. To ale přece nemusí být žádný problém, vezměte s sebou svoje manželky, paní, slečny i přítelkyně. I ony určitě rády ocení pořádný nářez. MACERACE je zárukou toho, že pod pódiem se bude pařit zběsile a divoce.

Máte rádi SLAYER? Pak by vás mohli pořádně nakopat brněnští WAR ENSEMBLE. Pokud máte někde doma ve skříni staré džínové bundy pošité nášivkami thrashovými legendami 80tých let, měli byste je vytáhnout na světlo boží! Zazní nejslavnější songy SLAYER! Sejdeme se pod pódiem a zažijeme spolu parádní mosh-pit, co říkáte? Nebo byste raději wall of death? Třeba i na ni dojde.

Čas: 19:00hod, 25.5.2013
Místo: RC Ponorka, Pardubice
Vstup: 150,- kč
info:

[tisková zpráva pořadatele]

Info o debutu projektu Palms

19. května 2013 v 12:31 | Monsterfuck |  Music News
Projekt Palms, za nímž stojí tři bývalí členové Isis - Aaron Harris, Clifford Meyer a Jeff Caxide - a zpěvák Chino Moreno z Deftones, vypustil detaily ohledně svého debutu, který ponese stejný název jako samotná kapela, čili "Palms". Počin vyjde 25. června u firmy Ipecac, jejímž vlastníkem není nikdo jiný než Mike Patton z Faith No More. Album bude obsahovat celkem šest skladeb o celkové délce 47 minut - jejich seznam si můžete prohlédnout na konci článku, obal "Palms" pak najdete vpravo.

Již nyní si lze album předobjednat na iTunes, přičemž každý, kdo tak učiní, dostane možnost si ihned stáhnout písničku "Tropics". Předobjednávky na fyzické nosiče se spustí koncem tohoto měsíce. Kromě toho je již venku také první oficiální ukázka z "Palms", a sice skladba "Patagonia", kterou si můžete pustit na této adrese.

Palms dále také potvrdili první koncerty - svou živou premiéru si projekt odbude 10. července v San Diegu v Kalifornii.

Tracklist "Palms":
01. Future Warrior
02. Patagonia
03. Mission Sunset
04. Shortwave Radio
05. Tropics
06. Antarctic Handshake

Shining - One One One

18. května 2013 v 21:00 | Zajus |  Recenze
Norští Shining prošli během pouhých čtrnácti let existence vývojem jako málokterá kapela. Zpočátku jazzové seskupení hudebníků okolo ústředního myslitele Jørgena Munkebyho vešlo do širšího povědomí nejprve svým čtvrtým řadovým albem "Grindstone", jehož úspěch však následně zastínila dva roky stará deska "Blackjazz". Shining si vždy libovali v nekonformnosti a odvážných nápadech, což je na albu "Blackjazz" dovedlo až k neuchopitelnému metalovému běsnění, které si však zachovávalo některé tradiční jazzové principy a alespoň střídmý příděl saxofonu. Shining tak zažili největší úspěch s posluchačsky nejnáročnějším albem své dosavadní diskografie a otázka, jakým způsobem budou pokračovat na další desce, se nabízela zcela automaticky.

Pro vysvětlení, jak "One One One" zní, se ještě jednou krátce vrátím k albu "Blackjazz", čímž se jeho znalcům omlouvám. "Blackjazz" byla nahrávka plná zmatku, skladatelské geniality a technické preciznosti. Dlouhé repetetivní plochy řvoucích kytar se střídaly s náložemi tvrdé elektroniky, obtížně zapamatovatelné momenty byly proloženy kusými střípky melodií a Jørgen Munkeby věnoval pozornost kytaře mnohem více než svým hlasivkám či saxofonu. "Blackjazz" bylo album, které, při dostatečně hlasitém poslechu, dokázalo vyvodit nepříjemné bolesti hlavy, stejně jako záchvaty vzácného pocitu hudební extáze. Shining udělali vše pro to, aby posluchače zmátli, aby mu pochopení desky zkomplikovali.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


KoRn pracují na novém albu s původním kytaristou

18. května 2013 v 19:30 | Monsterfuck |  Music News
Že by se někdy původní kytarista Brian "Head" Welch vrátil do sestavy nu-metalových pionýrů KoRn, po tom fanoušci kapely volali v podstatě již od jeho odchodu v roce 2005. Hlasitěji se o tom ovšem začalo mluvit od té doby, co se Head v loňském roce poprvé objevil s KoRn na pódiu, a ještě hlasitěji, když bylo ohlášeno, že se kytarista s kapelou objeví i na dalších nadcházejících koncertech. Nedávno bylo ovšem konečně oficiálně potvrzeno, že se Brian "Head" Welch vrací do KoRn nastálo a že se rovněž podílí na chystaném novém albu, které naváže na experimentálnější počin "The Path of Totality" z roku 2011. Dosud nepojmenovaná deska by měla vyjít koncem léta.

Poslední počin KoRn, na němž se Head podílel, bylo album "Take a Look in The Mirror", které vyšlo v roce 2003. Novinka bude zároveň první nahrávkou kapely od této desky, na níž se objeví 4/5 původní sestavy, z níž v aktuálních KoRn chybí již jen bubeník David Silveria, jenž skupinu opustil v roce 2006 po vydání alba "See You on the Other Side".

Jonathan Davis nedávno na svůj Twitter účet napsal: "Nahrávání je hotové. Je to jednoznačně nejlepší album, jaké jsme kdy udělali. Jsem nadšený!!!" Head zase v rozhovoru prohlásil, že skladatelský proces "byl nenucený. Vše zapadlo na své místo a bylo to lepší než dřív."

Druhý kytarista James "Munky" Shaffer zase prozradil, jak moc se Head na skládání novinky podílel: "Hrál velkou roli ve všem. Tenhle týpek je mistr melodických refrénů. Je ten nejlepší. Dokáže přicházet s melodiemi a refrény celý den, což pro mě byla obrovská pomoc, protože jsem se už delší čas snažil přijít s refrény a slokami a celé to spojit. Byla to spousta práce, ale díky jeho připojení a nápadům to bylo dost osvěžující."

Na závěr jen připomeňme, že KoRn vystoupí 17. června v ostravské ČEZ Aréně a podle všeho i s Headem na pódiu.

Vigilance zveřejnili třetí song "Four Crowns of Hell" z "Queen of the Midnight Fire"

18. května 2013 v 17:16 | Monsterfuck |  Music News
Slovinská speed/heavy metalová senzace VIGILANCE vypustila třetí song ze svého debutového alba "Queen of the Midnight Fire", které vyšlo 14. května 2013.

"Four Crowns of Hell" můžete poslouchat na SoundCloud nebo přímo na www.metaltankrecords.com (SOUNDCLOUD LINK: https://soundcloud.com/metaltank/vigilance-four-crowns-of-hell)

"Queen of the Midnight Fire" obsahuje následující skladby:
1. Queen of the Midnight Fire
2. Behind the Cellar Door
3. SpeedWave
4. What Lies Beyond…
5. Night Terrors
6. Four Crowns of Hell
7. Poetry and the Gods
8. Under Sulphurous Skies
9. Ritual of Death

Více souvisejících informací naleznete na obnovené stránce www.metaltankrecords.com

-----

Slovenian speed / heavy metal sensation VIGILANCE unveiled the third song from their debut album, "Queen of the Midnight Fire" released on May 14, 2013.

"Four Crowns of Hell" can be streamed via SoundCloud or directly via www.metaltankrecords.com (SOUNDCLOD LINK: https://soundcloud.com/metaltank/vigilance-four-crowns-of-hell)

"Queen of the Midnight Fire" contains the following tracklist:
1. Queen of the Midnight Fire
2. Behind the Cellar Door
3. SpeedWave
4. What Lies Beyond…
5. Night Terrors
6. Four Crowns of Hell
7. Poetry and the Gods
8. Under Sulphurous Skies
9. Ritual of Death

More information in regard can be obtainted by visiting the renewed site at www.metaltankrecords.com

[tisková zpráva vydavatelství]


Glorior Belli podepsali novou smlouvu

18. května 2013 v 13:38 | Monsterfuck |  Music News
Francouzští black metalisté Glorior Belli opouští řady labelu Metal Blade, pod nimiž vydali předcházející desku "The Great Southern Darkness", a upisují se polské firmě Agonia Records. Kapela o podpisu kontraktu prohlásila následující:

"Jsme naprosto u vytržení, že máme šanci spolupracovat s Agonia Records; s úsilím a oddaností Glorior Belli i Agonia Records dáme vzniknout hudbě, která přežije zkoušku času."

Prvním výsledkem spolupráce bude pátá dlouhohrající deska Glorior Belli, která by se měla objevit na podzim letošního roku. Předcházející "The Great Southern Darkness" vyšlo 27. září 2011 u Metal Blade Records.

Glorior Belli se v letošním roce objeví na pódiu českého festivalu Brutal Assault, který se odehraje ve dnech 7.-10. srpna ve vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře.

Debut Australasia u Hypnotic Dirge Records

18. května 2013 v 11:43 | Monsterfuck |  Music News
Kanadský label Hypnotic Dirge Records znovu vydává debutové EP Australasia, "Sin4tr4", na svých stránkách a Bandcampu jako bezplatný download.

Italské duo nyní pracuje na dlouhohrajícím album založeném na kombinaci post-rocku, black metalu a zastaralých syntezátorů. Tato podnětná a filmová cesta bude vydána příští podzim.

-----

The canadian label Hypnotic Dirge Records is re-realasing Australasia's debut EP "Sin4tr4" on its website and bandcamp page as a free download.

The italian duo is currently working on a full-lenght album based on an instrumental blend of post-rock, black metal and vintage synthesizers. This evocative and cinematic journey will be released next autumn.

www.hypnoticdirgerecords.com
www.australasiamusic.com

[tisková zpráva kapely]

PTSD - A Sense of Decay

17. května 2013 v 20:46 | Kaša |  Recenze
Italové PTSD sice datují svůj vznik k roku 2005, ovšem jejich albový příděl není doposud nikterak bohatý, takže po debutu "Burepolom" z roku 2008 se nyní rozhodli rozrazit dveře metalové společnosti albem "A Sense of Decay". Na první pohled nenápadná formace se pro potřeby vzniku novinky obklopila celkem zajímavými jmény, o nichž ještě bude řeč, takže takové to úvodní nezbytné tlachání, kterým jsme si měli jen tak zběžně tuhle partu představit, zakončím objasněním významu názvu PTSD, což je zkratka pro anglický výraz posttraumatické stresové poruchy.

Stejně jako podivný název, s jehož rozluštěním bych bez nápovědy oficiálních materiálů vydavatelství měl problémy, je celkem obtížné zařadit a uchopit PTSD po hudební stránce. Ne snad, že by se jednalo o natolik svéhlavý a originální mix různých stylů a struktur, ale střídání kytarových pasáží s téměř art rockovými melodiemi nemusí sednout úplně každému a přiznám, že mi trvalo několik poslechů, než jsem těmto někdy až křečovitým změnám přišel na chuť. Nicméně, pořád zastávám názor, že občas jsou tyto změny prováděny stylem lámání přes koleno a napadá mě paralela s Flying Colors, kteří jsou sice stylo trošku jinde, ale kteří na svém loňském debutu předvedli, že to jde a nemusí se vůbec tlačit na pilu. Za všechny mě hned v první moment napadne jinak slušně rozjetá "Suicide Attitude", které na mě zapůsobila jako poslepovaná z několika různých písní a změny nálad, které bych normálně kvitoval, mi zrovna v tomto případě nešly pod nos. Technická stránka nahrávky je naprosto bezchybná, pro takovéto desky, kde hrají výraznou roli melodie, je důležitý hezky čitelný zvuk, který měl v případě "A Sense of Decay" na starosti producent Jim Caruana, jenž spolupracoval třeba s Beyoncé, a zvláště barvitý, zvonivý zvuk kytary v jejích klidnějších momentech se mi strašně líbí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: My Kingdom Music]

Hradby Samoty IV. - festival experimentálního audio-vizuálního umění

17. května 2013 v 15:07 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Hradby Samoty
IV.
festival experimentálního audio-vizuálního umění

V krásném prostředí moravské přírody, na soutoku řeky Svratky a potoka Veveří se nachází starobylý hrad, jehož kořeny sahají až do třináctého století. V průběhu dvou dní a nocí 5. - 6. 7. 2013 se hrad Veveří stane dějištěm čtvrtého ročníku putovního audiovizuálního festivalu HRADBY SAMOTY zaměřeného na poslechovou, zejména elektronickou, ale i elektroakustickou a akustickou hudbu, která v prostředí dýchajícím dávnou historii ožívá ve zvláštním rozměru spojení starého s novým. V jednom z nejrozsáhlejších moravských hradních areálů budete mít na dvou pódiích možnost vidět výběr toho nejlepšího ze světové a domácí scény s žánrovým rozmezím od neo-folku, přes dark ambient, idm, drone, až po experimentálnější industriální a noisové rytmické i nerytmické polohy. Novinkou oproti předešlým ročníkům festivalu bude přesah k tanečnější elektronice a na své si přijdou i ti, kteří se budou chtít bavit až do bílého rána.

Na Veveří zavítají špičky svých žánrů jako dánští romantici se svým melancholickým folk-noirovým projektem :OF THE WAND & THE MOON: nebo rakouský projekt ALLERSEELEN míchající ve své tvorbě staré vojenské písně s industriální estetikou. Početní zastoupení osobitých severských projektů na tomto ročníku prezentuje i švédská industriálně dark ambientní legenda RAISON D'ÊTRE, považována za jednu z vůbec prvních podobně orientovaných kapel. Přijde i další švédský bard DEUTSCH NEPAL a jelikož se shodou okolností tento pán jmenuje svým civilním jménem úplně stejně jako lídr Raison d'Être a oba navíc pochází z jednoho města, vyústila tato příjemná náhoda do společného občasného projektu BLOCKSHOLM. Jelikož se cesty obou protagonistů přetnou právě na festivalu, budete mít jedinečnou příležitost tento projekt vidět živě.

O zvukové lahůdky však nouze rozhodně nebude a o elektrizující mrazení v zádech se postará projekt ALFARMANIA, původně sólový power electronics/noise projekt Christiana Olsona z legendárních Survival Unit. Jižnější zeměpisné šířky bude zastupovat italský kabaret TEATRO SATANICO působící na scéně už od roku 1993. Hudba tohoto seskupení je vzhledem na originální rukopis těžko žánrově zařaditelná, obsahuje experimentální, stejně jako dramatické, rituální, či tanečné až popové prvky přetavené do jediného podmanivého celku.

Vzhledem na již tradiční početné zastoupení české a slovenské scény si budete moct užít koncert gotiků z kapely ĽAHKÁ MÚZA, industrial-noisových legend EINLEUTUGSZEIT a NAPALMED. Na výlet do snových, ambientních krajin vás vezme TÁBOR RADOSTI a INSTINCT PRIMAL. Ambient bude definitivně pohřben noiserama z bratislavského Urbsounds kolektivu RBNX a URBANFAILURE, aby v celkem originální podobě mohl opět povstat z popela v podaní bratislavských experimentátorů CHARMING ASSISTANT. Nebude nouze ani o větší kolektivní improvizace, jako vystoupení pražských laptopistů OPENING PERFORMANCE ORCHESTRA, nebo společného vystoupení projektů sdružených pod platformou HLUKOVÁ SEKCE - půjde o kolaboraci projektů GARASU, 900piesek, DRÉN, NOISE MORTANNA a NAPALMED. O zábavu do rána bíleho se postará bratislavský LAZY BASTARDS SOUND SYSTEM a dídžeji DIGIMURDER, VIKTOR a SANDMAN.

Kromě možnosti prohlídky hradu Veveří bude připravena i výstava fotografií s tématem urbánní archeologie pod názvem OPUŠTĚNÁ MÍSTA, která je výsledkem rozsáhlého průzkumu a dokumentace míst, továren a budov vzniklých lidskou činností a zanechaných napospas svému osudu. Žádná hradní slavnost se samozřejmě nemůže konat bez pořádného jídla a pití. Jako se již stalo zvykem, na svoje si přijdou vegetariáni i masožravci. Relativně blízká poloha dějiště festivalu u města Brna dělá akci jednoduše přístupnou pro návštěvníky, pro které bude k dispozici možnost stanování přímo u hradu. Celkový počet vstupenek není limitován a z každé prodané vstupenky bude věnována suma 2 eura na obnovu a renovaci hradu Veveří. Na závěr ještě jedna malá otázka: Kolik festivalů, na které můžete přicestovat lodí znáte? :)

Termín: 5. - 6. 7. 2013
Místo: Hrad Veveří
Vstupenky: 25 EUR/666 Kč v předprodeji; 30 EUR/800 Kč na míste

[tisková zpráva pořadatele]

Antitrend Open Air Festival Vol. 9

17. května 2013 v 12:18 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
V sobotu 15. června se uskuteční již deváté pokračování dnes již kultovního Antitrend Open Air festivalu. Festival se jako (až na jedinou výjimku) každý rok koná v příjemném prostředí vesničky Žabčice, které se nachází, coby kamenem dohodil od jihomoravské metropole Brna. Pokud Vám v žilách koluje láska k hudebním stylům jako je death/grind, brutal death, gore grind, crust či deathcore, je sestava letošního ročníku tohoto extrémního festivalu pro vás jako stvořená. Letošního ročníku se zúčastní 16 uskupení z různých koutů světa - jmenovitě jde o Austrálii, Švédsko, Rakousko, Francii a Slovensko - které budou podpořeny domácími kapelami, jenž jsou špičkami svých žánrů. Každý správný fanoušek výše uvedených stylových škatulek si určitě vyberu tu, za kterou se vydá cca 15km jižně od Brna, kde se rozezní ta nejšílenější zvěrstva, co může extrémní scéna nabídnout.

Začněme zahraničními kapelami - roli headlinera budou ve vyrovnaném line-upu pravděpodobně plnit Australané CAPTAIN CLEANOFF. Tito protinožci jsou českému publiku důvěrně známí. Upozornili na sebe zejména povedenou deskou "Symphonies of Slackness", která jim vyšla u domácího vydavatelství Obscene production i úspěšnou prezentací na Obscene Extreme Festivalu v roce 2009.

Ze Švédska se představí šílená death/grind stálice festivalu SPLATTERED MERMAIDS - ano, již po osmé za sebou se můžeme těšit na sympatické tváře tohoto skandinávského kvarteta. Pro ty, co by kapelu přece jen neznali, je nutné zmínit, že se jedná o členy zvučných severských squader jako Deranged, Visceral Bleeding či Razor Rape.

Z Rakouska k nám zavítají hned 2 bandy - osobitá deathcorová mlátička REANIMA a u nás oblíbená úchylárna TAXIDERMIST v čele s vynikajícím zpěvákem Thorem. Rakušáci nedávno prošli personálními rošádami i změnou stylu. Jejich nová tvorba bude údajně inklinovat spíše k brutal deathu, než zvrhlému gore grindu. Bude zajímavé tedy sledovat, s jakým materiálem se nám v Žabčicích představí. Z Francie přijedou naprosto devastující grind/crusteři CHIENS. Jejich agresivitou čpící muzika, podpořená hysterickými screamy bude aspirovat na největší překvapení celého sobotního programu.

Ze Slovenska se představí pouze jediná sebranka - ovšem bude stát za to, ne nadarmo se o nich říká, že lepší US brutal death metal momentálně pod Tatrami nenajdete - jedná se pochopitelně o sebranku s názvem CRANIOTOMY. Vydání poslední desky u uznávaného japonského labelu Amputated Vein mluví za své.

Společně s výše uvedenými zahraničními akvizicemi se představí i plejáda kvalitních tuzemských kapel. Největším lákadlem bude nejspíše slam ze všech nejslamovatější, Pražáci - EPICARDIECTOMY. Super rychlé bicí, totálně guturální vokál a megabrutální kytarové riffy, to vše obsahuje jejich tvorba. Ne nadarmo kapela často koncertuje za hranicemi naší země.

Další pražskou kapelou budou PERFECITIZEN aneb kapela kolem "sick drummera" Jardy Haže, která povstala z popela rozpadnuvších se ALIENATION MENTAL. V jejich případě se jedná o moderně pojatý neo-death/grind se spoustou dalších vlivů. O proti původní tvorbě výše zmíněné legendy hoši přidali na rychlosti a technice. Jejich 3skladbové promo způsobilo v předloňském roce na domácí scéně značný rozruch a sklidilo zasloužené ovace. V současné době PERFECITIZEN finišují přípravy na první dlouhohrající desce, která by snad do žabčického masakru měla být venku.

Na AT festu nebudou chybět ani populární gore/grind gigolové SPASM, těšící se dlouhodobému zájmu undergroundového publika či populární jedno-riffová tancovačka GUTALAX z Českých Budějovic. Tupa-tupa pogo pod pódiem bude tedy opět až do pozdních nočních hodin.

Nesmíme zapomenout ani na pořadatelskou kapelu s nejdebilnějším názvem, ale nejlepší živou prezentací - MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY. Tuto death/grind stálici není nutné nikterak dále představovat.

Osvědčenou kapelou na naší extrémní scéně jsou NEEDFUL THINGS z Pardubic. Tato sebranka pojmenovaná podle stejnojmenného názvu knihy od S.Kinga se prezentuje buldozérujícím grindem ze "staré školy".

Nesmíme zapomenout ani na autory legendárního hitu "Žužlání klitorisu zdechlé narkomanky" AGGRESSIVE TYRANTS ze Světlé nad Sázavou či ostravské zběsilé grindery CARNAL DIAFRAGRMA.

Zástupcem crust/grind stylu z nedalekých Vranovic budou V DOBĚ MORU, fanoušci tohoto agresivního žánru si určitě přijdou na své.

Celý festival budou otevírat nadějní PASSION OF THE TRUTH. Jejich styl by se dal definovat jako moderně pojatý deathcore odkazující na ikony žánru jako Rose funeral či Thy art is murder ovšem se svojskými prvky. Dostavte se tedy na čas, celá taškařice totiž vypukne již ve 13:00.

Na festivale pochopitelně nebude chybět jak bohaté distro, kvalitní technické/zvukové zázemí, prodej triček, mikin, CD, až po schopnou organizační stránku, profesionální osvětlení a jeden z nejkvalitněji obsazených line-upů za celou dosavadní historii festivalu. Přímo v areálu je možnost stanování a pořadatelé zaručují přátelskou atmosféru pro pijácké radovánky až do ranních odjezdů vlaků, jak tomu ostatně bývá každým rokem.

Nenechte si proto ujít Antitrend open-air festival, jež se koná 15. června v Žabčicích u Brna za pouhopouhých 300,-Kč, začátek již od 13:00 hodin. Kdo si chce ještě před letošním Obscene Extreme Festivalem užít kvalitní porci především deathu a grindu, má jedinečnou možnost. Na téhle akci chybět rozhodně nemůžete!
Vykutil: Ginger Amore
Info:

Žabčice (cca 15km jižně od Brna, výborné vlakové spojení na trase Brno - Břeclav- Bratislava)
sobota 15.6.2013
celodenní vstupné 300,-Kč
start 13:00 hod
Kontakt: antitrend@seznam.cz, tel: +420 737 614 542
Podrobnější info:


[tisková zpráva pořadatele]

MetalGate Czech Death Fest 2013 – novinky z festivalové kuchyně

16. května 2013 v 23:07 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
MetalGate Czech Death Fest 2013 - novinky z festivalové kuchyně
V pátek 14. a v sobotu 15. června 2013 se uskuteční na již tradičním místě, tedy v Autocampu Brodský v Červeném Kostelci, jubilejní pátý ročník české metalové veselice MetalGate Czech Death Fest, jehož minulý ročník byl v anketě tvrděrockových publicistů Břitva 2012 oceněn třetím místem v kategorii Koncert roku!

Jak jste již mohli zaznamenat, festivalová dramaturgie má již oba své headlinery. Po nešťastném výpadku kapely Equilibrium se nám podařilo sehnat náhradu více než důstojnou a to konkrétně švýcarské black-industrial mágy SAMAEL, kterým bude patřit prime time prvního festivalového dne a kteří tak doplňují německou thrash metalovou legendu DESTRUCTION, která ovládne sobotní program.

Momentálně pracujeme na tom, aby, jak je již zvykem, proběhly na místě rovněž autogramiády s oběma headlinery.

Do festivalového line-upu dále přibyl vítěz čtvrtého ročníku soutěže metalových kapel MetalGate Massacre, tedy liberecká rock-metalová kapela NOBODY KNOWS, na jejíž vystoupení se můžete těšit v rámci sobotního programu.

Tímto je tedy dramaturgie, čítající 30 kapel z domácí i světové metalové scény kompletní. Kromě již zmíněných se můžete těšit na Brazilce itSELF, Australany CAPTAIN CLEANOFF, či německé posly temnot CTULU. Z domácí scény pak na DEBUSTROL, ATARI TERROR, INSANII, TORTHARRY, LOCOMOTIVE, FDK, MINORITY SOUND, INGROWING nebo PANYCHIDU.

Sledujete-li festivalové stránky, případně FB profil MetalGate Czech Death Fest, jistě víte o komixové sérii mapující historii našeho festivalu. Tato se již rapidně blíží ke svému závěru, nicméně pokud se Vám zalíbila, tak vězte, že ji plánujeme vydat i v tištěné verzi ideálně tak, abyste si ji mohli koupit právě na pátém MG CDF ve stánku s festivalovým merchem!

Dále se můžete těšit na pohodové prostředí Campu Brodský a chybět nebudou ani pivní speciality od partnerského pivovaru Primátor.

Festivalový předprodej jede na plné obrátky. Momentálně si můžete zakoupit emisi vstupenek v ceně 590 Kč a to jak v Tortharry shopu, tak v MetalGate e-shopu, v předprodejních sítích Ticketstream a Ticketportal, a rovněž na vybraných místech osobně.

Pro další informace sledujte festivalové stránky www.czechdeathfest.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu!

[tisková zpráva pořadatele]

Bloodline - Scars of the Past

16. května 2013 v 20:13 | nK_! |  Recenze
Bloodline je mladá crossoverová sebranka z Dobříše, brázdící českou scénu již (pokud jsem z Bandzone.cz profilu kapely pochopil správně) pátým rokem a právě oslavuje první velkou událost své existence, kterou bezesporu vydání debutového alba je. Kapela složená ze samého mladého proutí se nebála poslat nám své ještě čerstvé cédéčko k orecenzování, takže se na něj podívejme!

V první řadě se sluší říci, že Bloodline sami sebe prezentují coby nu-metal/crossoverovou formaci. Osobně bych se přiklonil spíše k druhé škatulce, poněvadž je tato mnohem výstižnější - na "Scars of the Past" je možné v určitých momentech zaslechnout svižné, ba přímo thrashové pasáže nebo hard rockové vychytávky. Stejně tak místy narazíme i na - nebojím se použít toho označení - výrazně progresivní momenty. To ostatně velmi oceňuji - deska je tak mnohem variabilnější, méně přímočará a i po několika posleších nenudící a zábavná. S tím nu-metalem je to tak trochu na štíru, protože jsem měl vždy za to, že podobný druh hudby charakterizuje především mohutný basový podkres, který udává skladbám tempo a razanci. Zde nic takového k slyšení není a basa sama o sobě plní pouze podřadnou úlohu (pokud je tedy vůbec slyšet, ale o tom až za chvíli).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Bloodline]

Novinka Falkenbach na obzoru

16. května 2013 v 18:04 | Monsterfuck |  Music News
Jednočlenný viking/folk/black metalový projekt Falkenbach z Německa (původem však z Islandu), za nímž stojí Vratyas Vakyas, aktuálně chystá novou dlouhohrající desku, která bude celkově šestá v diskografii kapely. Moc informací o ní prozatím není známo, nicméně se ví, že se bude jmenovat "Åsa". Kromě toho půjde o první velkou nahrávkou Falkenbach, jež vyjde u nového labelu skupiny, jímž je německý label Prophecy Productions.

Kromě toho již byla vypuštěna první ochutnávka z "Åsa" - jde o singl s názvem "Eweroun". Ten vyšel 26. dubna jako 7'' vinyl v nákladu 500 kusů, nicméně zájemci o něj již mají smůlu, neboť celý náklad byl do poslední kusu rozprodán už v předprodeji. Sedmipalec obsahuje pouze titulní skladbu "Eweroun" na straně A, na straně B je vyleptané logo Falkenbach. Obal singlu najdete vpravo. Samotnou píseň si pak můžete pustit na YouTube v podobě lyric videa.

Předchozí deska Falkenbach, na níž bude "Åsa" navazovat, se jmenovala "Tiurida" a vyšla 28. ledna 2011 u firmy Napalm Records jako jewelcase CD, digipack CD (s bonusovým songem), sběratelský box obsahující digipack a přívěšek a nakonec jako tři vinylové verze, z nichž každá rovněž obsahuje zmiňovanou bonusovou píseň - černé LP (400 kusů), bílé LP (250 kusů) a zlaté LP (100 kusů).