Nachtmystium si dávají přestávku od koncertování

16. dubna 2013 v 19:35 | Monsterfuck |  Music News
Internetové servery aktuálně obletěla zpráva o rozpadu zámořských black metalistů Nachtmystium. Kapela se rozešla se svým dosavadním kytaristou Andrewem Markuszewskim a producentem/klávesistou Sanfordem Parkerem, zrušila všechny naplánované koncerty (tj. včetně českého festivalu Brutal Assault, kde tedy Nachtmystium nevystoupí) a také odstranila svou oficiální Facebook stránku (až doposud jediný oficiální a aktualizovaný internetový zdroj přímo z řad skupiny). Zpravodajské weby z oblasti metalu pak postupně zveřejnily zprávu, podle níž se zbývající tři členové Nachtmystium rozhodli uložit kapelu k ledu na dobu neurčitou, zpěvák a kytarista Blake Judd pak dále prohlásil, že se nyní hodlá soustředit především na svůj nový projekt Hate Meditation.

Sám Blake Judd ovšem na svém osobním Facebook profilu záhy dementoval zprávy o tom, že by se měli Nachtmystium nadobro rozpadnout: "Některé metalové weby informovaly, že se Nachtmystium buď 'rozpadají' nebo mají 'přestávku na dobu neurčitou'. Nic z toho není pravda. Kapela v posledních měsících prošla několika personálními změnami a já jsem se rozhodl zrušit veškerá letní/festivalová vystoupení, dokud se skupina neobnoví. Namísto koncertování budeme v následujících měsících psát a nahrávat další řadovou desku, která vyjde celosvětově u Century Media koncem roku 2013. Facebook jsme odstavili, abychom jej upravili a aktualizovali (kompletně jej renovovali s novými fotografiemi z minulosti i přítomnosti, snímky rozhovorů z časopisů za celou třináctiletou existenci skupiny atd.). (...) Naposled tedy říkám, Nachtmystium se NErozpadají, mají jen pauzu ve smyslu hraní koncertů."

Doposud poslední deskou Nachtmystium je počin s názvem "Silencing Machine" z loňského roku.

Blake Judd se aktuálně podílí ještě na dalších dvou projektech, jimž by letos měla vyjít nová alba. Předně jde o již zmiňované obnovené Hate Meditation, jimž zanedlouho - konkrétně 24. května u Indie Recordings - vyjde dlouhohrající debut s názvem "Scars". Na odkazech si můžete prohlédnout obal CD verze a LP verze; první ukázku v podobě songu "The Genocide March" pak najdete na konci článku.

Dále je v přípravě očekávaná třetí řadovka projektu Twilight, která se bude jmenovat "Beneath the Trident's Tomb" a vyjít by měla někdy na podzim.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama