Kingdom - Morbid Priest of Supreme Blasphemy

28. dubna 2013 v 21:40 | Stick |  Recenze
Poláci Kingdom za sebou mají deset let existence a dvě studiové fošny. Ta první vyšla v roce 2008, ta druhá nazvaná "Morbid Priest of Supreme Blasphemy" vyšla letos v březnu. Smečka je to vcelku neznámá, tak není od věci, trochu se jí mrknout na zoubek. Aktuální fošna byla nahrána v tříčlenné sestavě, přičemž se na vokálech vedle hlavního zpěváka (a kytaristy) Lewana podílel Sobiech (znám také jako Xytremus). Mimo coveru letitého šlágru "Supposed to Rot" z dílny švédské ikony Nihilist, z níž se pak stala cháska Entombed, je celé album čistě autorská práce kapely. Ještě s výjimkou minutového atmosférického intra k otvíráku "Slaves of Ruins", jež vytvořil Warzyk, který album pomáhal nahrávat a také jej zmixoval. Nahrávalo se totiž relativně na koleni, přímo ve zkušebně.

Důraz je zde kladen na hrubý death metal, hojně se inspirující severskými bandami, viz výše zmíněný cover Nihilist. Rozhodně ale nečekejte melodické kudrlinky à la mladší odnož severského melodického death metalu, tady se to bere pěkně od podlahy, vzpomenete si spíše na spolky typu Abhorrence či Convulse. Za sebe musím říct, že je dost příjemné poslouchat death metalovou kapelu z Polska, nekopírující Behemoth, Vader nebo americkou scénu. Jasně, obsah je tak jako tak relativně nepůvodní, ale přesto album při necelé půl hodině díky svému přímočarému zaměření relativně baví. Blasfemické texty jen doplňují atmosféru, která připomíná vstupní bránu do pekla. Mimo anglických se tu objevují i dva polské zářezy "Krwawiąca rana" a "Syn ognia". To vše zabalené do krásného obalu a bookletu, po výtvárné stránce to aspoň z mé strany můžu označit za skvost.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Hellthrasher Productions]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 28. dubna 2013 v 21:43

Já osobně jsem to zatím neposlouchal, ale musí se kapele nechat, že už jen název desky a její obal jsou mocný jako čuně...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama