In Vain - Ænigma

7. dubna 2013 v 21:10 | Zajus |  Recenze
Když jsem přibližně před rokem a půl začínal psát hudební recenze, měl jsem několik vysněných kapel, jejichž hudbu jsem chtěl čtenářům představit. Šlo samozřejmě o mé hudební favority, převážně ty, jejichž tvorbu jsem považoval za nedoceněnou. Na několik z těchto interpretů již došlo a dnes jsou na řadě další - norští progresivci In Vain - a já zjišťuji, že jsem na svá bedra tentokrát naložil úkol nelehký. Proč tomu tak je vysvětlím na následujících řádcích.

In Vain hudební scénu zaujali již svým debutem v roce 2007. Album "The Latter Rain" znělo nesmírně vyzrále, přetékalo hudebními nápady a mohlo se chlubit jejich precizní realizací. Mám-li být zcela upřímný, "The Latter Rain" by se mohlo snadno řadit mezi desítku mých nejoblíbenějších metalových alb. S jeho nástupcem "Mantra", které po několika odkladech spatřilo světlo světa v roce 2010, to bylo zpočátku stejné. Vysoká kvalita, skvělé nápady, bezchybná realizace. Pravdou však je, že zatímco debut se v mých očích stále skví jako blyštivý diamant, jeho pokračovatel během posledních tří let maličko zeslábl, ztratil trochu kouzla a částečně upadl v zapomnění. Řečeno čísly, jestliže debut je stále jasná desítka, "Mantra" bych dnes ohodnotil hodně silnou devítkou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DGRTBGM DGRTBGM | 10. dubna 2013 v 8:13

Pěkná recenze a naprosto popsala i moje pocity z alba. Ze začátku jsem byl trochu zklamanej, že mě neoslovilo na první poslech jako třeba Mantra. Ale čím víc člověk Aenigmě věnuje času, tím víc se mu líbí. in Vain jsou prostě profíci co se týče rozmanitosti skladeb a práce s náladami. Sice je v nich jasně čitelnej jejich 'rukopis', ale pořád se jedná o poslech, kdy průběh skladeb není předvídatelný a to na tom miluju. Mantru to asi nepřekoná, ale je to více než důstojný nástupce! :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama