BURIAL CEREMONY: Moss, Witchsorrow, Somnus Aeternus a Et Moriemur – čarodějný pohřební obřad v pražském Matrixu

23. dubna 2013 v 21:24 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
BURIAL CEREMONY: Moss, Witchsorrow, Somnus Aeternus a Et Moriemur - čarodějný pohřební obřad v pražském Matrixu

Zádušní atmosféra i pozitivně pozměněný stav vědomí, pochybné okultní praktiky v kýčovitém prostředí opiového doupěte na předměstí, oslava lidství a energie živlů i uctívání zásvětních bytostí z pradávných hlubin času...nebezpečná hranice života a posvátná úcta věčného spánku smrti. To vše člověka napadá při pozorném poslechu hudby britského spolku MOSS. Pohybují se totiž v dosti nejasném hudebním rozsahu od funeral doom metalu po lehce ponurou psychedelii stoner rocku, potřebujete-li nezbytně znát žánrové zařazení jejich tvorby.

Moss letos vydali nové album "Horrible Night" a právě u této příležitosti se rozhodli vyjet na turné po Evropě, které nese příznačný název Horrible Tour. Jste-li příznivci střední tvorby Moss - zvláště v době vydání jejich nejznámějších alb "Sub Templum" a "Cthonic Rites", neměli byste jejich pražský koncert vynechat. A pokud Moss vůbec neznáte, ale patříte mezi fanoušky spolků jako třeba Monarch, Hierophant nebo Burial Hex, Esoteric, Mournful Congregation či Worship, nebude vám dílo Moss cizí. Zcela jistě však uslyšíte skladby právě z jejich poslední desky "Horrible Night", kterou především zde budou prezentovat.

Na turné jsou Moss doprovázeni krajany WITCHSORROW. Název kapely celkem dobře vystihuje jejich hudební počínání. Půlnoční sabat čarodějnic z pohledu estetiky autora hororových příběhů osmdesátých let. Witchsorrow se též mohou pochlubit nedávno vydanou dlouhohrající deskou. Jejich poslední kousek "God Curse Us" byl vydán loni v létě a v recenzích sklízí jen samé chvály.

ET MORIEMUR založil v únoru 2008 v Praze zpěvák Zdeněk, který spolu s baskytaristou Honzou (ex Return to Innocence, ex Genuine Relief) působil v doom-progresivní kapele Ameth. V říjnu 2011 vychází debut "Cupio Dissolvi" pod hlavičkou časopisu Pařát. V březnu 2012 EM skončili druzí v kategorii Objev roku 2011 Cen Břitva. EM hudebně vycházejí z doom metalu, tento styl ale obohacují moderními a osobními prvky a vytvářejí ponurou atmosféru, která hudebně i textově vyjadřuje skutečnost postupného a nevyhnutelného zániku všeho živého.
www.etmoriemur.com

Brněnská doom/death metalová kapela SOMNUS AETERNUS vznikla na sklonku roku 2007. Po několika složitých letech plných změn v sestavě a přepracovávání materiálu vydala reformovaná kapela v roce 2011 přepracované starší demo a brzy poté započalo nahrávání debutního alba. Debutní album "On the Shores of Oblivion" bylo dokončeno a koncem srpna 2012 vydáno pod vydavatelstvím ruských specialistů na doom metal, Solitude Productions.

[tisková zpráva pořadatele]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama