Duben 2013

Radiance - Undying Diabolyca

10. dubna 2013 v 22:13 | Kaša |  Recenze
Italská čtveřice Radiance, která pochází z mafiánské Sicilíe, letos vydala své první album s titulem "Undying Diabolyca" a my se mu nyní podíváme trošku na zoubek. Parta složená ze dvou žen a mužské rytmické sekce by mohla na první pohled zaujmout všechny příznivce metalových kapel s ženskými vokalistkami, protože v případě této kapely má zpěvy na svých bedrech naložené Karin Baldanza. Může se vám zdát, že je jasné jak sklo, pro koho je tato nahrávka určená, ovšem zdání někdy tak trochu klame.

Radiance by se rozhodně neměli ztratit v zástupu symfonických metalových kapel s ženou ve svém čele, kterých je jak hub po dešti, a můžou za to dva faktory. Zaprvé, v jejich tvorbě najdeme jen opravdu slabý odvar klávesových ploch, na nějaké symfonické momenty rozhodně zapomeňte. K dobru této kapele svědčí, že jejich tvorba je postavena na progresivně metalových základech, kdy některé riffy podporovány výraznou bezpražcovou baskytarou vyznívají až jako součást technicky death metalové scény, přičemž zvláště odér takových Cynic je z některých momenty jasně patrný. Druhým faktorem, který odlišuje Radiance (alespoň částečně) od zbytku podobných kapel, je neortodoxní vokál Karin, který sice zřídka sklouzne až do operních poloh (vždyť jsme v Itálii, tak to není zas tak překvapivé), ale většinu hrací doby se prezentuje s přirozeným, expresivním zpěvem, který by se neztratil v řadách leckteré avantgardní kapely. Dokážu pochopit, že její zpěv může být někomu na obtíž a do jisté míry i hůř stravitelný, protože sám jsem měl zpočátku problém si na něj zvyknout, ale brzy se tak stalo. Úvodního povídání však už bylo dost, takže si pojďme radši říct, zda to je tak dobré, jak se to na první pohled tváří.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: My Kingdom Music]

Deadly Storm in Božkov 7: Plzeň - Pod Kopcem, 23.3.2013

10. dubna 2013 v 21:12 | Ježura |  Reporty
Sedmý ročník plzeňského minifestiválku Deadly Storm in Božkov bych asi stejně jako řadu podobných akcí odsunul do kategorie koncertů, které mě ničím zajímavým neoslovují, kdyby mě tento přeci jen něčím neoslovil. Důvod byl prostý - první živé vystoupení znovuzrozeného Morbivodova projektu War for War, jehož poslední alba chovám ve značné oblibě. K tomu se postupem času přidala živá premiéra kapely 1000 Bombs, fungující v sestavě Trollech mínus již zmíněný Morbivod, a rovněž headliner, jehož se měli zhostit němečtí death'n'rolloví Deabauchery, které jsem pohříchu prošvihnul na loňském Basinfirefestu. Důvodů, proč zase jednou navštívit západočeskou metropoli, se tedy našel dostatek, takže v sobotu 23. března jsem se do Plzně skutečně vydal.

A jelikož ona sobota otevírala víkend, který jsem chtěl v Plzni a jejím okolí prožít spíše v uvolněném duchu, stejným způsobem jsem přistoupil i k sobotnímu programu a namísto zbytečné snahy chytit začátek festivalu a první vystupující Kill! Kill! Kill!, jejichž jméno pro mě bylo do té doby zcela neznámé, jsem se raději věnoval důležitějším starostem a do známé božkovské hospody Pod Kopcem jsem dorazil až v okamžiku, kdy jmenovaní thrasheři balili vybavení. Pro mě první kapelou odpoledne potažmo večera se tak stali death metaloví Keep on Rotting. Se znalostí jejich tvorby jsem na tom byl velmi obdobně jako v předchozím případě, s jediným rozdílem - na jejich adresu jsem slyšel už nějaký ten příznivý ohlas, takže jsem byl docela zvědavý, co se z toho vyklube. Pokud mě paměť nešálí, opravdu to špatné nebylo. Většinu setu jsem se docela bavil a kapela i její muzika na mě působily překvapivě profesionálním dojmem. Víc mi toho v paměti bohužel neutkvělo, ale i tak si mohu Keep on Rotting zařadit do složky se zajímavými kapelami, na které bych se mohl v budoucnu podívat trochu blíže.


ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Dani Filth a jeho kniha básní

10. dubna 2013 v 20:22 | Stick |  Music News
Mnoho metalových umělců má i literární ambice, jedním z nich je frontman britských Cradle of Filth. Dani Filth dokončil svou knihu básní, které psal v průběhu svého života, ponese název "Across the River Bedlam" a vyjít by měla tento rok. O ilustrace se postaral Sam Araya, který měl na starosti mimo jiné výtvarnou stránku alba Cradle of Filth "Thornography" i jeho znovuvydání "Harder, Darker, Faster" a stará se také o design triček Cradle of Filth. Na ukázku byla uvolněna dvojstrana z knihy, obsahující báseň "The Amadryad". Zde jsou k vidění další obrazy, vyskytující se v knize.

Dalším počinem, který se chystá, je komiksová knížka pro dospělé, jejíž příběh napsal Kurt Amacker za asistence Daniho Filtha. Ten k tomu říká: "Tímhle projektem jsem hodně nadšený, protože slibuje opravdu dospělý příběh, šitý na míru vesmíru Cradle of Filth, obsahující emancipovaného Oscara Wildea, démonickou Lilith, ohavné magické sexuální praktiky a nezvedného lorda ze Suffolku, který byl v 19. století obviněn z blasfemie a okultismu."

Hudebně se Cradle of Filth naposledy projevili s desátým studiovým albem "The Manticore and Other Horrors", jež vyšlo v loňském roce. Bylo zároveň třetím studiovým albem, na kterém se podílel český bubeník Martin Škaroupka.


Čtyři nové klipy

10. dubna 2013 v 18:44 | Stick |  Music News
>>> Metalcoroví In This Moment ze Spojených států amerických mají nové oficiální video ke skladbě "Adrenalize", pocházející z jejich čtvrté desky "Blood" z loňského srpna. Kapela momentálně pracuje na novém albu s novými členy. Bubeníka Jeffa Fabba nahradil Tom Hane a kytaristu Blakea Bunzela nahradil Randy Weitzel.

"S velkým nadšením vypouštíme do světa video 'Adrenalize'. Vytvořili jsme něco, co překračuje naše velmi úspěšné video 'Blood', a teď, když máme vaši pozornost, donutíme vás cítit se zvráceně, uchváceně a znepokojivě vzrušeně. Miluje nás nebo nás nenáviďte, garantujeme, že se k nám vrátite," prohlásili In This Moment v souvislosti s klipem.


>>> Čeští Malignant Tumour chystají na tento měsíc vydání svého pátého alba "Overdose & Overdrive", přesněji řečeno na 26. dubna. Album vydá firma War Anthem Productions. Posledním dlouhohrajícím počinem byla deska z roku 2010 pojmenovaná "Earthshaker". Aby vás řezníci z Ostravy navnadili na celou novinku, natočili klip k titulní skladbě "Overdose & Overdrive":


>>> Špinavec Rob Zombie prezentuje svou novou desku "Venomous Rat Regeneration Vendor" pomocí singlu "Dead City Radio and the New Gods of Supertown", k němuž byl natočen videoklip. Zombie si ho sám zrežíroval. Nové album bude jinak vydáno 23. dubna, produkované Bobem Marlettem, jenž pracoval s Black Sabbath, Alicem Cooperem či Lynyrd Skynyd. Nahrávku Zombie pojal jako koncepční dílo, ke kterému by v budoucnosti rád natočil i film. V tomto úmyslu ho ovlivnily koncepční desky, propojené s filmem. Řeč je třeba o "Tommy" a "Quadrophenia" (obě The Who) nebo "The Wall" (Pink Floyd). Znám je i tracklist nového počinu.


>>> Norská jazz metalová sebranka Shining vydá tento měsíc nové album "One One One". Jako předkrm nyní předhazuje videoklip ke skladbě "I Won't Forget", které nezapře silné ovlivnění sci-fi. Samotní členové kapely ani štáb nešetří nadšením.

Zpěvák Jørgen Munkeby: "Skladba 'I Won't Forget' je moje absolutně nejoblíbenější ze všech, které jsme kdy udělali, a možností vyšperkovat ji tak krásným, svěžím a čistým sci-fi videem, se sen stal skutečností."

Režisér Kyrre Larsen: "Od té doby, co jsem poprvé slyšel 'Blackjazz' [album Shining z roku 2010 - pozn. redakce], měl jsem vždy jejich hudbu asociovanou se sci-fi. Snažil jsem se té představě dát smysl už při videu 'Fisheye'. 'I Won't Forget' z toho videa vychází, ale jde ještě dál - a taky jsem se chtěl vyhnout stereotypnímu vyobrazení metalového klipu."

Shining si získali renomé svou originální kombinací extrémního progresivního metalu, experimentální jazzové fúze a industrálních ruchů. "One One One" bude následníkem tři roky starého počinu "Blackjazz", které jim přineslo úspěch. Album vyjde 23. dubna u Prosthetic Records. Mixoval jej Sean Beaven (Nine Inch Nails, Marilyn Manson, Slayer) a mastering měl na starosti Tom Baker (Avenged Sevenfold, Deftones, Ministry).


Darkness Rising Festival 2013

10. dubna 2013 v 14:29 | Ježura |  Koncerty & Akce
Srbské hlavní město Bělehrad se na přelomu května a června stane dějištěm prvního ročníku festivalu, o němž jeho pořadatelé tvrdí, že jde o největší black metalový open air festival v Evropě. Nese název Darkness Rising Festival a jeho soupiska sestává ze jmen jako Desaster, Horna, Enthroned, Behexen, Infernal War, Urfaust a řady dalších. Mezi celkem 27 zástupci evropské black metalové scény figurují i české kapely Inferno, Silva Nigra nebo Sekhmet.

Festival se odehraje ve dnech 30. května až 1. června a k dispozici jsou jak třídenní (od 50 €), tak jednodenní (od 25 €) vstupenky. Kompletní lineup vypadá následovně:

Arkona (POL), Ater Era (SLO), Behexen (FIN), Blaze of Perdition (POL), Desaster (GER), Emptiness (BEL), Enthroned (BEL), Fides Inversa (ITA), Frostmoon Eclipse (ITA), Handful of Hate (ITA), Horna (FIN), Infernal War (POL), Inferno (CZ), Nargaroth (GER), Prognan (CRO), Sargeist (FIN), Sekhmet (CZ), Silva Nigra (CZ), Simargal (SRB), Somrak (SLO), Svartgren (SRB), Terrörhammer (SRB) The One (GRE), The True Endless (ITA), Triumfall (SRB), Urfaust (NL), Zloslut (SRB)

Program jednotlivých dnů a všechny další potřebné informace najdete na domovských stránkách festivalu případně dalších odkazech (viz níže):

Homepage
FB event
Last.fm event

Ov Hollowness - rozhovor

9. dubna 2013 v 21:45 | Monsterfuck |  Rozhovory
01. Zdravíme do Kanady! Jak se máš? Tady ve středu Evropy již zima pomalu ustupuje, ale občas se stále objeví nějaký zasněžený den a nízké teploty… jaké je právě počasí ve tvé oblasti? Jaký druh počasí máš nejraději? Některé fotky na Facebooku kapely trochu napovídají, že bys mohl mít rád zimu…

Myslel a doufal jsem, že už je zima pryč, ale dnes jsem opět viděl padat sníh. Zima sice pomalu ustupuje, ale možná ne dost rychle, pořád je chladno, už je čas na změnu. Nicméně se mi to líbí; vizuálně je to poměrně pěkné a ponuré. Fotografování mám rád stejně jako tvorbu hudby, takže se snažím udělat nějaké hezké fotky ročních období, když mohu.

02. Když jsme zmínili zimu… pokud je nějaké roční období spojené s black metalovou hudbou, pak je to jistě právě zima, zejména s (ne)chvalně proslulou žánrovou formou z počátku 90. let a také s kapelami, které se v tomto období inspirují. Nicméně, black metal, jenž býval nejspíše tím nejortodoxnějším stylem, se později vyvinul do mnoha avantgardních a experimentálních větví, jež jsou mnohdy odmítány hudebníky, kteří stále hrají tu syrovou formu black metalu. Abych dal malý příklad - pamatuji si, že jeden člen finské kapely Bestial Mockery kdysi v nějakém rozhovoru prohlásil, že veškerý black metal by měl být syrový, agresivní, ovlivněný punkem a že žádný black metalový song by neměl být delší než tři, čtyři minuty… inu, asi by za black metal nepovažoval ani Ov Hollowness. Máš nějaký názor na tento "souboj" mezi tradičními a alternativními podobami black metalu? Kterým z nich dáváš přednost jako posluchač? Nebo si užíváš obě?

Pocity a nálady zimy se s některými elementy nebo styly black metalu pojí, ale ne vždy.

V životě i v umění se odehrává růst a změny, věci nezůstávají pořád stejné, a pokud jste ten druh člověka, který chce, aby vše zůstalo při starém, vždy budete bojovat proti přirozené nátuře věcí, což povede k problémům. Čím více toho vím o lidech a jejich chování, tím více vnímám limity v jejich přemýšlení. Někteří lidé se cítí pohodlně ve vymezování věcí, v tomto případě hudby. Neradi akceptují věci, které se nevejdou do jejich pěkné malé krabičky, jejich mysl to nezvládne. Všimněte si, že vždy při použití slova "mělo by" směřuje pozornost k myšlence nebo skutečnosti. Z důvodů komunikace věcem dáváme nálepky a snažíme se je definovat, ale je to jen pro usnadnění. Pravá esence čehokoliv je tím, čím je, a není toho jeho nálepka nebo jméno, v tomto případě black metal. Lidé, kteří potřebují věci vymezovat nebo něco následovat, jsou ti, kteří neumí myslet sami za sebe, jsou jako nábožní lidé, potřebují, aby jim někdo řekl, co mají dělat, protože sami nedokážou poznat, jaké věci doopravdy jsou. Je to opravdu nižší úroveň myšlení. Já si užívám vše, vše, co je dobré, kvalitní.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Ov Hollowness - interview

9. dubna 2013 v 21:45 | Monsterfuck / Stick |  Rozhovory
01. Hello to Canada! How are you? Winter is slowly fading away here in the middle of European continent but there are still some snowy days and low temperatures… how is the weather in your region at the moment? Which type of weather do you like the most? Some photos on the band's Facebook seem a little bit like you could be a fan of winter…

I thought and hoped that winter was over but today again I see snow falling. Winter is slowly fading away, but maybe not fast enough, it has been too cold, time for a change. I do like it though; visually it is quite nice and gloomy. I like photography as well as making music, so I try and get some decent shots of the season when I can.

02. When we mentioned winter… if there's a season which is somehow connected with black metal music it would be winter for sure, especially with the genre's most (in)famous form from early 90's and also with the bands which inspire themselves in this period of time. However, black metal which used to be probably the most orthodox style later evolved into many avantgarde and experimental branches which are often rejected by many musicians who still play the raw form of black metal. To give a small example - I remember that one memeber of Finnish band Bestial Mockery once said in an interview that all black metal should be raw, aggressive and heavily influenced by punk and that no black metal song should be longer than three or four minutes… well, he probably wouldn't consider Ov Hollowness to be black metal as well. Do you have an opinion on this "fight" between the traditional and alternative forms of black metal? Which of them do you prefer as a listener? Or do you enjoy both of them?

The feeling and mood of winter goes along with some elements or styles of black metal, not always though.

What happens in life and art is growth and change, things do not stay the same and if you are the kind of person who wants them to stay the same you will always be fighting against its' true nature, and it will lead to problems. The more I come to learn about people and their behaviours; I can see the limitations in their thinking. Some people find comfort in defining things, in this case music. They do not like to accept things that do not fit into a nice little box, their minds can't handle it. Always note when the word 'should' is used, is attention given to an idea or reality. For means of communication we put labels on things to try and define them, but it is only for getting points across. The true essence of anything is what it is, it is not its' label or name, in this case black metal. People who need to define things or have things to follow are those that can't think for themselves, they are like religious people, they need to be told what to do since they are unable to come to know things for what they truly are. It really is a lower level of thinking. I enjoy anything, anything that is good, quality.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Unnecessarity - Humano

9. dubna 2013 v 20:45 | Stick |  Recenze
To je mi milé překvapení z karlovarských luhů a hájů! Od téhle smečky jsem asi čekal všelicos, ale že mi jejich materiál skoro vezme vítr z plachet, to jsem fakt nečekal. Místo tuctového nu-metalu, který jsem tak nějak očekával, se na mě vysypala zábavná směska moderního progresivního hardcoru, navíc ještě s výtečným zvukem a velkými mathcorovými přesahy. Lámané rytmy bicích a kytary hrají prim. Když si na stránkách kapely přečtete výčet oblíbených kapel, jako jsou Fear Factory, Mnemic nebo Meshuggah, dá se tušit, odkud bude vítr vát.

Co jsem tak projížděl starší materiály Unnecessarity, přišlo mi, že občas postrádali schopnost vyvážit poměr elektronických vsuvek, samplů a té tvrdší složky své hudby. Tady se sice start téměř půlhodinového materiálu v podobě úvodní skladby "Rey Cerebro" nese ve zběsilých rytmech drum'n'bass, které je ale vzápětí přeřváno technickou hrou všech přítomných a divokým Guanovým řevem. Samply a různé ruchy muziku na "Humano" téměř neopouští, ale víceméně nepřijde chvíle, kdy by si člověk musel stěžovat. Rytmická souhra je tu opravdu na vysoké úrovni a já fakt musím smeknout klobouk před všemi těmi figurami. Obzvlášť obdivuji schopnost bubeníka Urquella si všechny ty pasáže zapamatovat a do puntíku přesně je odehrát. To samé v bleděmodrém platí i o zbytku kapely. Vždyť kytaristovi Detherovi se musí ty sekanice taky někdy pěkně motat. Naživo nejspíš fuška.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Unnecessarity]

Cough: Praha - Final, 6.4.2013

9. dubna 2013 v 19:08 | Stick |  Reporty
Tady že bude hrát americká kapela Cough? To jsem si pomyslel, když jsem vstoupil do prostor pražského klubu Final. Jeho prostory na první pohled asi příliš důvěry nevzbuzují, ale zvyknout se tu dá rychle. Nahoře bar a možnost posezení, dole koncertní prostor o velikosti prostornějšího obýváku a vedle backstage. Vzhledem k brzkému konci akce (desátá hodina večerní) se muselo začít hrát těsně před sedmou, ale i přesto se akce stihla ukončit jen tak tak. Vzhledem k časovému presu hochů z Vekslan došlo k menšímu přehození pořadí. První kapelou se tedy stali rumaři Voluptas.

Během jejich setu pomalu přicházeli i fanoušci, jejichž počet do konce večera narostl do velmi slušného množství, Cough tedy hráli před velmi početným publikem. Voluptas se svou svojskou hudební kombinací dokázali publikum rozehřát, protože udržují své skladby dostatečně zajímavé. Chvílemi mi přišlo jejich vystoupení trochu rytmicky rozházené, ale při občasné divokosti materiálu to asi jinak být nemohlo. Zvukově to taky nebyl nijaký průser, a to i přes omezené technické možnosti. Doufám, že se kapela z chystané pauzy probere brzy.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Zemřel zpěvák Citron

9. dubna 2013 v 16:07 | Monsterfuck |  Music News
Stanislav Hranický (na fotce uprostřed), dlouholetý zpěvák české heavy metalové legendy Citron, s níž nazpíval například slavné album "Plni energie" (1986) nebo poslední řadovou nahrávku "Bigbítový pánbů" (2010), v neděli 7. dubna zemřel po dlouhodobě trvající těžké nemoci. Zbytek skupiny vydal následující prohlášení:

"S hlubokým zármutkem a bolestí v našich srdcích oznamujeme všem fanouškům rockové hudby, že v neděli zemřel po dlouhé těžké nemoci náš nejlepší kamarád a zpěvák Standa Hranický. Se Standou jsme prožili nádherných třicet let a bude nám velice chybět! V našich vzpomínkách však zůstane navždy jako ten největší kamarád s pravým ocelovým srdcem. Stando, nikdy na Tebe nezapomeneme a věříme, že už teď v rockovém nebi válíš s Jindrou Kvitou citroňácký bigbít. Vzpomínejte prosím na Standu s námi jako na legendu českého bigbítu a především jako na skvělého člověka a umělce. Děkujeme."

POZOR! Pražský koncert švédské death-metalové bandy HYPOCRISY se přesouvá do klubu RETRO MUSIC HALL!

9. dubna 2013 v 12:44 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
POZOR! Pražský koncert švédské death-metalové bandy HYPOCRISY se přesouvá do klubu RETRO MUSIC HALL!

Ano! Nádherně brutální death-metalová bouře HYPOCRISY se valí na PRAHU! Peter Tägtgren a jeho banda, která právě ničí Evropu se svým novým precizním počinem nazvaným "End Of Disclosure" vystoupí již tento čtvrtek 11. 4. v PRAZE! A POZOR! Pro ohromný zájem fanoušků se tento koncert přesouvá do většího klubu - do RETRO MUSIC HALL! Tyto skvělé zprávy však mají také svůj stín. V noci z 5. na 6. dubna nečekaně zesnul bass kytarista polských HATE Slawek "Mortifer" Archangielskij a kapela tak musela bohužel zrušit všechny další koncerty s HYPOCRISY, tedy i ten pražský. Obě zbylé kapely tohoto turné, tedy HYPOCRISY a dánští ESSENCE tak odehrají v PRAZE delší koncertní sety. Přijďte, síla a velikost metalu léčí.
Vstupenky na koncert jsou k dostání nadále ve všech obvyklých předprodejích.

[tisková zpráva pořadatele]


Wolfchant - Embraced by Fire

8. dubna 2013 v 21:10 | Ježura |  Recenze
Nejsem si úplně jistý, jestli jsem na stránkách Sicmaggot už někdy o německých Wolfchant psal, ale pokud ano, určitě jsem se nezapomněl zmínit o tom, že jakkoli většinu německého pagan metalu opravdu nemám rád, po letmé zkušenosti s Wolfchant jsem je zařadil spíše na tu snesitelnější stranu těch nedobrých kapel podobného ražení. Spolu s jejich novým albem "Embraced by Fire" se mi tak naskytla vítaná možnost nakouknout té jejich muzice pod pokličku, protože dohromady jeden zhlédnutý živák sice může leccos napovědět, ale jen sotva poskytne dostatek podkladů pro vynášení erudovaného verdiktu.

Jak už je možná patrné z úvodu, rozhodně nejsem znalcem starších alb Wolfchant, takže sotva mohu posoudit, nakolik deska "Embraced by Fire" pokračuje v jejich šlépějích, nicméně jedná se o materiál velmi snadno zpracovatelný a ve své podstatě zcela prostý. Wolfchant zde prezentují svižný metal, k jehož druhu se většinou (a ani tento případ není výjimkou) váží přívlastky jako pohanský, epický a řada dalších, které rozmanitými výrazy opisují stále jedno a to samé. Jde o klávesami nahoněnou hoblovačku, která spoléhá na to, že potenciální posluchačstvo zabere na souznění growlingu a epických melodií, přičemž úroveň výsledku se odvíjí od toho, jestli tomu tak je, a pokud ano, tak do jaké míry, se podařilo kýžený materiál zpracovat vkusně. Že se tato zásadní věc většinou krutě nedaří, s tím můžou zástupy Němců a ostatního nadšeného pohanstva sice nesouhlasit, ale je to fakt, takže o to cennější jsou ty nemnohé výjimky, které velmi plodná scéna čas od času odhalí. Ale jestli si myslíte, že právě novinka Wolfchant tvoří zářnou výjimku jasně a vysoko čnící nad bahno mrzkého podprůměru, tak se můžete zase uklidnit, protože nic takového tu v žádném případě netvrdím.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Black metalové obaly od Inferno, Furia a Massemord

8. dubna 2013 v 18:07 | Monsterfuck |  Music News
>>> Domácí horda Inferno zveřejnila informace o svém očekávaném nadcházejícím albu "Omniabsence Filled by His Greatness", které naváže na vysoce ceněnou desku "Black Devotion" z roku 2009. Novinka by měla vyjít někdy v dohledné době pod značkou polské firmy Agonia Records. Tracklist a obal najdete okolo.

"Omniabsence Filled by His Greatness" bylo nahráno v legendárním švédském studiu Necromorbus s producentem Tore Stjernou, jenž má za sebou spolupráci s kapelami jako Watain, Ondskapt, Merrimack, Blacklodge a mnoha dalšími. Samotní Inferno na adresu novinky prohlásili následující:

"Rituální probuzení černého ohně - nové album Inferno pojmenované 'Omniabsence Filled by His Greatness' vyjde skrze polské vydavatelství Agonia Records. Deska představuje šest pilířů chaosu nabitých neúprosnou a dravou silou s archaickým zvukem, který vznikl v Necromorbus Studio za asistence Toreho Stjerny. Hudba samotná stojí jako hrdý monument. Kakofonní, místy disharmonické pasáže jdou ruku v ruce s jemnou psychedelií a přímočarostí black metalu. Zcela jistě se jedná o zatím nejlepší nahrávku Inferna."

Tracklist "Omniabsence Filled by His Greatness":
01. Pervasion
02. The Firstborn from Murk
03. The Funeral of Existence
04. Revelations Through the Void
05. The Vertical Fissure of the Most Distant End
06. Metastasis of Realistic Visions

>>> Polská experimentálně black metalová formace Furia vydala 19. března své další EP, které se jmenuje "W melancholii". Počin vyšel ve formátu jewelcase CD s osmistránkovým bookletem a obsahuje dvě nové skladby o celkové hrací délce přibližně 18 minut. Vydavatel Pagan Records minialbum komentuje následovně:

"Fascinující blyštivá dvouskladbová nahrávka udržuje kontinuitu ihned rozpoznatelného soundu kapely, která jde ale neustále vpřed, stále prozkoumává, zakořeněná v odkazu black metalu, aniž by jím byla limitována. Skupina mísí elementy avantgardy, black metalu, psychedelie a používá akordeon k tvorbě muziky, která je extrémně těžce zařaditelná. Je to jako trans, je to hypnotické, emotivní, temné a melancholické, nicméně jakákoliv nálepka je příliš primitivní, aby plně posloužila podstatě těchto dvou kompozic."

Poslední deska Furia se jmenovala "Marzannie, królowej Polski" a vyšla koncem února loňského roku.

Tracklist "W melancholii":
01. Z melancholika krew nie wypływa
02. Napuchną mną drzewa

>>> Další polská kapela Massemord, která s Furia sdílí takřka totožnou sestavu, má aktuálně těsně před vydáním své čtvrté dlouhohrající desky. Nástupce experimentálního "The Madness Tongue Devouring Juices of Livid Hope" z roku 2010 se bude jmenovat "A Life-Giving Power of Devastation" a vyjde již 12. dubna. Opět promlouvá label Pagan Records:

"Kapela devastuje se svým divokým black metalem zdobeným šílenstvím a nebezpečím, stále však obsahujícím rozmanité pasáže, díky čemuž se vyhýbá nudě a monotónnosti. Žalozpev brutálního riffování, strašidelných vokálů a zuřivou rytmikou dělá z Massemord mnohem víc než jen průměrnou black metalovou skupinu."

Tracklist "A Life-Giving Power of Devastation":
01. A Devastation Giving Power of Life
02. The Deity of Ferocity
03. Towards Divine Anticlimax
04. Trophy of Wasted Breath
05. Piercing Ailing Heart of Humanity
06. We All Shall Die Miserable Death
07. A Horror to Come
08. The Stoning Malignant
09. Water of Life

Pražští death metalisté SEPSIS pokřtí 20.4. v klubu Modrá Vopice svoje nové EP!

8. dubna 2013 v 16:00 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Pražští death metalisté SEPSIS pokřtí 20.4. v klubu Modrá Vopice svoje nové EP!

REST IN PIECES tour rozdrtí klub Modrá Vopice 20.4.2013.

V sobotu 20.4. se bude konat druhá zastávka REST IN PIECES tour v pražské Modré Vopici. Bude to průřez metalovým spektrem, přijdou si na své blackeři, gothici, doomaři i milovníci death metalu.

Vystoupí legendární black metal ASGARD, goticko-doomová smršť DOOMAS ze Slovenska a dvě výborné deathovky. SEPSIS z Prahy pokřtí nové EP "Dawn Before the Light" a Janem Křtitelem bude Jiří Haramul Leader senior. Poslední smečkou jsou pardubičtí DYSANGELIUM sestavení z kapel Klan a Sabathory. Přijďte s námi rozdrtit klub Modrá Vopice!

Start:19:30
Vstupné:100kč

[tisková zpráva]

In Vain - Ænigma

7. dubna 2013 v 21:10 | Zajus |  Recenze
Když jsem přibližně před rokem a půl začínal psát hudební recenze, měl jsem několik vysněných kapel, jejichž hudbu jsem chtěl čtenářům představit. Šlo samozřejmě o mé hudební favority, převážně ty, jejichž tvorbu jsem považoval za nedoceněnou. Na několik z těchto interpretů již došlo a dnes jsou na řadě další - norští progresivci In Vain - a já zjišťuji, že jsem na svá bedra tentokrát naložil úkol nelehký. Proč tomu tak je vysvětlím na následujících řádcích.

In Vain hudební scénu zaujali již svým debutem v roce 2007. Album "The Latter Rain" znělo nesmírně vyzrále, přetékalo hudebními nápady a mohlo se chlubit jejich precizní realizací. Mám-li být zcela upřímný, "The Latter Rain" by se mohlo snadno řadit mezi desítku mých nejoblíbenějších metalových alb. S jeho nástupcem "Mantra", které po několika odkladech spatřilo světlo světa v roce 2010, to bylo zpočátku stejné. Vysoká kvalita, skvělé nápady, bezchybná realizace. Pravdou však je, že zatímco debut se v mých očích stále skví jako blyštivý diamant, jeho pokračovatel během posledních tří let maličko zeslábl, ztratil trochu kouzla a částečně upadl v zapomnění. Řečeno čísly, jestliže debut je stále jasná desítka, "Mantra" bych dnes ohodnotil hodně silnou devítkou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Detaily o novinkách Civil War, Månegarm a Necronomicon

7. dubna 2013 v 19:41 | Monsterfuck |  Music News
>>> Švédští heavy/power metalisté Civil War, kteří jsou z velké části složeni z bývalých členů Sabaton, vydají po loňském singlu a EP svou první dlouhohrající desku 11. června u Despotz Records. Album ponese název "The Killer Angels" a podle kapely "se zabývá mnoha věcmi: hrdiny, zrádci, bitvami a heavy metalem... a ano, máme i song 'Gettysburg'." Tracklist a obal počinu jsou k vidění níže, resp. vpravo...

Tracklist "The Killer Angels":
01. King of the Sun
02. First to Fight
03. Saint Patrick's Day
04. Rome Is Falling
05. Sons of Avalon
06. I Will Rule the Universe
07. Lucifer's Court
08. Brother Judas
09. My Own Worst Enemy
10. Gettysburg
11. March Across the Belts [bonus]

>>> Očekávaného následovníka desky "Nattväsen" mají na programu i další Švédové, viking/black/folk metalová stálice Månegarm. Jejich novinka se bude jmenovat "Legions of the North", přičemž ji firma Napalm Records hodlá vydat někdy koncem června.

"'Legions of the North' je album plné tvrdě útočících melodií a uchu lahodících refrénů, vše okořeněné speciální příchutí Månegarm a servírováno nejlepším možným způsobem," říká kytarista Markus Andé. "Jsme velice pyšní, že toto album můžeme představit, a opravdu doufáme, že se vám bude líbit. Vlk je zpět... připravte se na válku!!"

Tracklist "Legions of the North":
01. Arise
02. Legions of the North
03. Eternity Awaits
04. Helvegr
05. Hordes of Hel
06. Tor Hjälpe
07. Wake the Gods [bonus]
08. Vigverk
09. Sons of War
10. Echoes from the Past
11. Fallen
12. Forged in Fire
13. Raadh

>>> Poslední várku informací dnešní novinky mají na svědomí death/black metalisté Necronomicon z Kanady, kteří se v nedávné době upsali francouzské firmě Season of Mist. První deskou, která vzejde z této spolupráce, bude počin "Rise of the Elder Ones", jenž vyjde 7. června v Evropě a 10. června v Severní Americe. Zveřejněn byl seznam songů a přebal alba.

Tracklist "Rise of the Elder Ones":
01. Resurrected
02. The End of Times
03. The Living God (Pharaoh of Gods Part II)
04. The Nuclear Chaos
05. From Beyond
06. Rise of the Elder Ones
07. The Valley of the Lost Souls
08. Celestial Being
09. Dark Corners of the Earth
10. The Fallen

Mirrorthrone chystají novou desku

7. dubna 2013 v 17:12 | Monsterfuck |  Music News
Jednočlenný švýcarský projekt Mirrorthrone, jehož předchozí alba jsou v jistých kruzích ceněna velmi vysoko, již pracuje na své čtvrté dlouhohrající nahrávce. Vladimir Cochet, lídr Mirrorthrone, na oficiální stránce kapely zveřejnil krátkou zprávičku, v níž byla příprava novinky potvrzena. Biografie projektu pak byla aktualizována následovně:

"Roky, které následovaly [myšleno po vydání poslední desky 'Gangrene' - pozn. redakce], byly zmrazeny v čase. Až od poloviny roku 2012 do začátku roku 2013 se začal spící kolos probouzet, byla zde dokončena většina komponování a nahrávání pro nadcházející desku. Nové album právě vstoupilo do fáze mixování a opravování, která bude dlouhá a vyčerpávající. Hudebně jsou nové skladby vylepšením toho, čemu Mirrorthrone dal život již dříve: techničtější, kytarovější a zároveň orchestrálnější, progresivnější, hustější a s lepší produkcí. Charakteristický zvuk 'Gangrene' [2008] a 'Carriers of Dust' [2006] je stále přítomen, ale vyzrálostí vyzdvižen na vyšší úroveň. Datum vydání prozatím nebylo stanoveno, ale snad to bude venku ještě tento rok."

Zemřel baskytarista Hate

7. dubna 2013 v 14:06 | Monsterfuck |  Music News
Neveselá zprávy přichází z tábora polských death metalistů Hate - jejich baskytarista Sławomir "Mortifer" Archangielskij (na fotce) zemřel v noci z 5. na 6. dubna během turné kapely v Německu ve věku 27 let z doposud neznámých příčin. Hate zveřejnili následující prohlášení:

"V noci z 5. na 6. dubna poblíž německého města Münchberg neočekávaně zemřel náš přítel, nejlepší kamarád a dlouholetý baskytarista. Po koncertě ve Stuttgartu předchozí noci odešel spát a už se nevzbudil. Brzy ráno jsme jej našli mrtvého a okamžitě zavolali ambulanci. Byl oživován, ale bez výsledku. Výsledky Sławekovy pitvy by měly být známy brzy. V této situaci jsme se rozhodli zrušit zbylé koncerty a vrátit se domů. Německé policii jsme podali detailní výpovědi. Jsme šokováni a zdrceni jeho náhlou a neočekávanou smrtí. Truchlíme společně se Sławekovou rodinou a přáteli."

Mortifer se podílel na posledních dvou deskách Hate, "Erebos" (2010) a "Solarflesh: A Gospel of Radiant Divinity" (2013). Kromě toho se také objevil ve skupinách jako Saltus nebo Naumachia.

Výsledky soutěže s Metalshopem

7. dubna 2013 v 11:08 | Monsterfuck |  Soutěže
S hrůzou jsme zjistili, že jsme trošku pozapomněli na oficiální vyhlášení výsledků nedávné soutěže s Metalshopem, tedy s výjimkou skromné noticky na našich sociálních sítí. Inu, pojďme na to tedy teď...

Ptali jsme se na vcelku primitivní dotaz - chtěli jsme po vás vypsat tři kapely, jejichž zboží má ve svém portfoliu Metalshop a na jejichž libovolné album na Sicmaggot vyšla recenze. Snad nám odpustíte, že nebudeme vyjmenovávat všechny správně odpovědi, jelikož těch možností bylo opravdu několik desítek. Osobně jsme to počítali a někde okolo 60 kousků nás to jednoduše přestalo bavit - tolik toho bylo. Většina z vás se úkolu zhostila naprosto suverénně a odpověděla správně, výjimek se našlo jen minimum. Sluší se ale vypíchnout nejčastější chyták, na němž si vylámali zuby všichni, jejichž odpověď správná nebyla - Slipknot. Ačkoliv je to možná trochu s podivem, na tuto skupinu u nás až doposud nikdy žádná recenze nevyšla, takže jsme to bohužel nemohli uznat...

Ze všech správných došlých odpovědí jsme pak samozřejmě náhodně vybrali jednu jedinou - nákup v hodnotě 800 Kč spadl do klína Anetě Malackové. K výhře samozřejmě gratulujeme! Pokud se na vás tentokrát nedostalo, není třeba zoufat - věříme, že nešlo o poslední soutěž na našich stránkách, tak příště se štěstí usměje třeba na vás!

Díky všem za účast v soutěži a samozřejmě také obchodu Metalshop za poskytnutou cenu!

Inferno, Pergamen: Praha - Exit-Us, 5.4.2013

6. dubna 2013 v 22:36 | Monsterfuck |  Reporty
Osobně už na příliš koncertů nejezdím, zvláště v poslední době spíše sporadicky, nicméně kombinace polské kultovky Besatt, domácí undergroundové stálice Inferno a taktéž domácích Pergamen se zdála být natolik lákavá, že jsem se odhodlal zase jednou zvednout své líné kosti a vyjet na pořádné zlo. O to více ovšem nepotěšil fakt, když hned u vstupu na člověka čekala tabule s nemilým oznámením, že vystoupení Besatt bylo zrušeno, jelikož kapele po cestě vypovědělo službu auto, díky čemuž se pražská zastávka Chaos Tour smrskla na koncert s ryze českými zástupci černěkovového žánru…

Zvukař měl u svého pultíku poměrně vtipnou poznámku, ať s tím nikdo nemluví, protože je hluchý - v případě Dark Seal, kteří si své nástroje vybalili jako první, to vypadalo, že tomu tak doopravdy je. Kapela se vytasila s poměrně solidní muzikou, sice v žádném případě nikterak objevnou, přesto relativně příjemnou, která překvapit nemohla, ale se svým ctěním starých pořádků s pohanským nádechem by docela slušně odsýpala - pokud by jí nedávalo ozvučení tak zabrat. V rychlých momentech se to všechno slévalo a kopáky spolehlivě zabily vše ostatní, v těch pomalejších to zase odnášely kytary, když dostávaly jakousi nepříliš šťastnou ozvěnu. Co do samotného výkonu Dark Seal to bylo spíše standardní vystoupení, které nijak neurazilo ani nenadchlo, taková normálka - v podstatě nešlo o nic víc, než co člověk čeká od rozehřívací skupiny. Jinak se hrálo samozřejmě především z prvotiny "Pagan Thoughts", nicméně na závěr setu zazněla ukázka i z připravované druhé desky.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Hellbastard - Sons of Bitches

6. dubna 2013 v 19:43 | Stick |  Recenze
Když jsem poprvé slyšel EP "Sons of Bitches" britských Hellbastard, nějak jsem si to nespojil s legendárními Hellbastard, kteří téměř před třiceti lety dali název jednomu žánru díky svému prvnímu demu "Ripper Crust" z roku 1986. A ejhle, jsou to oni, byť jediným původním členem zůstal zpěvák a kytarista Scruff. Vzhledem k tomu, že od roku 1992 do roku 2007 byla kapela uložena ke spánku, diskografie kapely není nijak bohatá. Jak to tedy s nimi vypadalo v roce 2012 na EP, které bylo vydáno jako předzvěst albové novinky? Nutno podotknout, že kapela vždy dávala přednost spíše thrash metalovějšímu vyznění.

Začíná pro mě nepochopitelným půlminutovým intrem s názvem "Wolfsong", ve kterém se nestane vůbec nic. Začínáme tak tedy druhou skladbou "Arcadia". Bohužel ani v té se dohromady nic moc nestane, celou dobu mám pocit, jako by skladba stála na místě a s jejími čtyřmi minutami na mě působí děsně utahaně. Správný vichr mě ovanul až při další "Sons of Bitches", v té se totiž od úvodu thrashově riffuje, až jednomu z toho hlava přechází. Bohužel opět se tu motivy jaksi opakují a do minuty a půl to začne být pěkná nuda. A naneštěstí musím říct, že tak to je po celou dobu EP, skladby mají dobré náměty, jenže někdy jsou ohlodané až na kost, většinou to zachrání jenom nějaká pomalejší pasáž, právě jako mezihra ve skladbě "System Whore". Závěr EP tvoří dvě zvláštní skladby, zaprvé téměř instrumentální "We Had Evidence", v jejímž úvodu jsem měl pocit, že poslouchám nějakou zapomenutou skladbu Iron Maiden z dob "The Final Frontier" - podobné klávesové plochy s vybrnkáváním jsou tam totiž na denním pořádku. Tato skladba také dosahuje délky šesti minut, což mi připadá jako vyložené zvěrstvo, protože se tam neděje tolik zajímavého, aby to dokázalo udržet pozornost po celou dobu. Poslední "Throw the Petrol Bomb" je reggae legrácka, která mi nepřijde ani dobrá, ani vtipná.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Selfmadegod Records]

Nový příděl klipů

6. dubna 2013 v 15:03 | Kaňour |  Music News
>>> Náš přehled nových klipů začneme závěrečnou skladbou z nového alba francouzských black metalistů Aosoth, které bylo pojmenováno "IV: An Arrow in Heart". Čtvrtý počin Francouzů má vyjít celosvětově 16. dubna prostřednictvím labelu Agonia Records, se kterým mají zajištěnou smlouvu ještě na jednu desku.


>>> Druhé video pochází z dílny Norů Koldbrann, kteří o sobě dali vědět čerstvým počinem "Vertigo", vydaným v lednu letošního roku. Písní vybranou pro klip se stala skladba "Drammen", která se stala zajímavou především díky hostujícímu kytaristovi Desthructorovi z Morbid Angel.


>>> A aby nevypadalo podivně, že jsme představili jen black metalové klipy, jako třetí bylo vybráno nové video švédských techniků Meshuggah. Klipovou písní se stala úvodní skladba "I Am Colossus" z loňského alba "Koloss". Švédové se nám také představí v srpnu na josefovském festivalu Brutal Assault.


Under the Surface - Resurrection

5. dubna 2013 v 21:17 | nK_! |  Recenze
Metalcorové kapely u nás v posledních letech rostou jako houby po dešti a kvalita jejich produkce bývá bohužel obvykle poněkud nevalná. Přetlak podobných uskupení způsobil, že se běžný posluchač prostě neubrání srovnání - proč by měl věnovat pozornost deseti naprosto totožným způsobům provedení, když by měl raději dva nebo tři, ale zato krásně diferencované a zajímavé? Tím pádem téměř každá nově se objevivší kapela nemá vůbec jednoduché začátky, protože také téměř každá nově se objevivší kapela nepřichází s ničím novým nebo alespoň ne tolik oposlouchaným. Dnes se podíváme na mladou smečku z Valašského Meziřící, která se přesto nezalekla a snaží se nám svým novým albem dokázat, že právě oni by měli být ti, komu je třeba věnovat patřičný zájem. Povede se jim to?

První věcí, která mě na novince "Resurrection" okamžitě zaujala a musím ji ihned vypíchnout, je od začátku do konce parádní zvuk. Nemám informace, ale řekl bych, že si kluci (mimochodem samí mladíci, které v hudební branži čeká ještě určitě zářná budoucnost) placku vydávali sami a v tom případě tedy smekám až na zem, protože tohle si sluchové ústrojí vychutná jen zřídka. Téměř profesionální práce. Veškeré nástrojové obsazení je krásně čitelné a nerve uši, jak to v mnoha případech vlastnoruční produkce bývá. Ve skutečnosti se jiné prvotiny nedají místy ani trochu poslouchat a člověk má pocit, že je právě nechtěným svědkem něčeho, co připomíná motorovou pilu razící si svou cestu někam skrz beton.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Under the Surface]

Kalmah vydají novinku v červnu

5. dubna 2013 v 15:01 | Ježura |  Music News
Finové Kalmah mají v úmyslu své nové album "Seventh Swamphony" vydat 17. června, a to pod labelem Spinefarm Records. Nastupce desky "12 Gauge" z roku 2010 vznikal v Tico-Tico Studios v Kemi a mix a mastering zařídil Jens Bogren (Opeth, Soilwork, Paradise Lost) ve svém Fascination Street studiu ve švédském Örebro. Obal namaloval Juha Vuorma, který pracoval už na prvních třech albech Kalmah stejně jako na deskách od Usurper, Metuja, Deathmarched nebo Altars of Destruction.

Kytarista Antti Kokko praví: "Tohle album je milníkem naší kariéry. Máme nového klávesáka, který do naší hudby vnesl svěží vítr, a s novým materiálem jsme samozřejmě velmi spokojeni. Proto jsme chtěli dát skladbám co největší příležitost bez kompromisů. Jsme velmi šťastní a cítíme se poctěni spoluprací s Jensem Bogrenem."

Kalmah uvolnili k poslechu skladbu "Windlake Tale", která je k nalezení na SoundCloud profilu vydavatele.

Non Opus Dei chystají novou desku

5. dubna 2013 v 12:15 | Monsterfuck |  Music News
Kapela právě pracuje na skladbách pro své nové album. Právě jsme natočili tři nové songy. Rozhodli jsme se pro oldschoolový styl živého nahrávání ve studiu (se všemi muzikanty a jejich vybavením ve stejné místnosti), žádné přetáčky nebo post-produkční vylepšování. Výsledek je úžasný, jsme přesvědčeni, že je to ten pravý zvuk pro naši řadovou desku.

Tři výše zmíněné songy, které byly nahrány živě v Bat Studio v Olštýně, budou pravděpodobně uveřejněny v podobě splitu v září 2013 - jako předzvěst našeho nového alba.

Také jsme opět začali hrát živě.

Živé video "The Prisoner of the Worlds" zhotovené Bartekem Rogalewiczem (hellywood.net):
http://www.youtube.com/watch?v=ZGnPIfcY6wk&feature=youtu.be

"Water for the Dead" - živý záznam
http://www.youtube.com/watch?v=vPNLBTADINw

-----

The band is working on the songs for the new album. We have just recorded three new tracks. We decided to go for an old school style live recording in the studio (with all the musicians and their amps in the same room), with no overdubs, and no post-production tweaking. The result is amazing and we are convinced that this is the right sound for our full album.

The three abovementioned tracks recorded live in Bat Studio in Olsztyn will probably be published as a split in September 2013 - as the herald of our new album.

We have also started playing live again.

Live video for "The Prisoner of the Worlds", prepared by Bartek Rogalewicz (hellywood.net):
http://www.youtube.com/watch?v=ZGnPIfcY6wk&feature=youtu.be

"Water for the Dead" - live performance
http://www.youtube.com/watch?v=vPNLBTADINw

more info:
http://nonopusdei1.wordpress.com/live/


[tisková zpráva kapely]