Duben 2013

Control Human Delete - The Prime Mover

15. dubna 2013 v 22:26 | Monsterfuck |  Recenze
"The Prime Mover" je další deskou, na jejíž poslech jsem se v letošním roce těšil opravdu vydatně. Vzhledem k tomu, jak moc (ne)bohatou diskografii Holanďané Control Human Delete až doposud mají, je asi vcelku nasnadě, že je za tento stav zodpovědný jejich debut "Terminal World Perspective" z roku 2007, s nímž jsem svého času strávil poměrně velké množství času a popravdě jsem si jej tu a tam (vlastně ne úplně zřídka) pouštěl i v následujících letech až dodneška. Čekání na "The Prime Mover" bylo o to netrpělivější, čím více bylo jeho vydání odkládáno, na čemž pranic nezměnilo ani krátké EP "Construct the Road Through Space", jež kapela - možná snad právě k alespoň částečnému zmírnění netrpělivosti těch, kterým podobně jako mně "Terminal World Perspective" uhranulo - vydala před dvěma lety. Samotná druhá dlouhohrající deska, resp. její oficiální vydání, však již konečně klepe na dveře, tudíž se pojďme podívat, zdali bylo šestileté čekání oprávněné…

Asi to nemá cenu příliš prodlužovat, protože se většina z vás stejnak jako první podívala dolů na hodnocení, tudíž lze jít s pravdou ven ihned. Byť tahle větička asi bude znít jako jedno z největších recenzentských klišé, v případě "The Prime Mover" se dá opravdu bezpečně tvrdit, že se čekání vyplatilo, neboť novinka svého předchůdce přinejmenším dorovnává, ba v lecčems dokonce i překonává. A to je vzhledem k tomu, jak moc bylo "Terminal World Perspective" v době svého vydání návykovou záležitostí, vskutku potěšujícím zjištěním.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Aural Music / Code666]

Hypocrisy, Essence: Praha - Retro Music Hall, 11.4.2013

15. dubna 2013 v 20:43 | Ježura |  Reporty
Na peněženky českých fanoušků hyperaktivního Petera Tägtgrena dolehly v posledních letech pěkně krušné časy. Co si pamatuji, pan Tägtgren se v našich končinách poslední dobou objevuje s některou ze svých kapel poměrně často a pokaždé dovede přitáhnout pěkný zástup lidí. Po dvojici koncertů Pain nyní přišel čas na jeho starší a o poznání ostřejší smečku známou pod jménem Hypocrisy, kterou měli do Prahy doprovodit kapely Hate z Polska a Essence z Dánska. Hate však pár dní před koncertem za dobře známých tragických okolnosti svoji účast na turné zrušili, takže Hypocrisy s Essence na lineupu večera osiřeli. I přes tuto nemilou skutečnost ale očekávání zůstávala relativně vysoko, neboť mi zkušenost z loňského Metalfestu napovídala, že pokud se podaří dobře nazvučit, mohl by to být skutečně solidní zážitek.

V době mého příchodu do klubu Retro Music Hall, který je na pražské scéně proslulý spíše diskotékami, už bylo uvnitř poměrně živo. Rozhodně nejživěji pak bylo naproti stánku s dost předraženým merchandisem, kde v improvizovaných podmínkách probíhala autogramiáda hlavních hvězd večera. Samotná plocha však až do samého začátku produkce takřka zela prázdnotou, tedy pochopitelně s výjimkou asi dvou nebo tří řad nadšených fans, kteří si hodlali užít kapely z první ruky. Na place se to trochu zahustilo až se ztlumením světel a nástupem mladých Dánů Essence. Tato mně a dost určitě nejen mně zcela neznámá parta přišla odprezentovat set, který se zpočátku nesl na vlnách zvláštního mixu thrashe, meldického death metalu a rock'n'rollu, ale čím více se blížil konec, tím čistší thrash se z mikrofonů linul. Vystoupení to bylo vcelku solidní a muzika po počátečním rozčarování z hodně utopených kytar obstojná, i když bylo místy trochu znát, že toho pánové za sebou zase až tolik nemají. Čeho však měli hodně, to byla energie a nadšení, kterými hýřil sympatický frontman Lasse Skov, strhávajíce tak na sebe většinu pozornosti. Jediné, co mi na tom všem moc nesedělo, byl jeho vokál, ale když jsem si tenhle nešvar odmyslel, mohl jsem se docela bez ostychu bavit a po konci vystoupení Essence jsem usoudil, že to byl vlastně velice dobrý, ne-li rovnou skvělý otvírák večera.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Xichty.cz (autor: Cizmi)

Koncerty na květen

15. dubna 2013 v 19:24 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Ufomammut (ITA), Five Seconds to Leave (CZ), Phaerentz (CZ)
1.5. - Praha, Chapeau Rouge (19:00)
Cena: 300/350
Více informací: Facebook event

Mayhem (NOR), Root (CZ), Ador Dorath (CZ)
3.5. - Ostrava, Barrák (20:00)
Cena: 500/550
Více informací: Facebook event

Eclipse by the Moon Tour 2013
10.5. - Praha, Tip Sport Aréna (20:00)
11.5. - Brno, Kajot Aréna (20:00)
12.5. - Ostrava, ČEZ Aréna (19:00)
Vystoupí: The Australian Pink Floyd Show (AUS)
Cena: od 690 (dle místa sezení a města)
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Nečistý trůn VIII.
11.5. - Lovosice, klub Gambrinus (18:00)
Vystoupí: Inferno (CZ), Askeregn (GER), Unclean (CZ), Virtual Void (CZ), Kraake (CZ)
Cena: 120
Více informací: Facebook event

Thunder Metal Tour
16.5. - Praha, HooDoo (18:00)
Vystoupí: Volcano (BRA), Nifelheim (SWE), The Stone (SRB), Maniac Butcher (CZ)
Cena: 390
Více informací: Facebook event

Ahumado Granujo (CZ), Fubar (NL), Warfuck (FRA)
18.5. - Praha, Modrá Vopice (19:00)
Cena: 180
Více informací: L'inphantile Collective

Aluk Todolo (FRA), Lussuria (USA)
18.5. - Praha, K4
Více informací: Last.fm event

Vicious Rumors (USA), The Order of Chaos (CAN), The Embodied (SWE)
18.5. - Ostrava, Barrák (20:00)
Cena: 150
Více informací: Facebook event

Bring Me the Horizon (UK) + support
19.5. - Praha, Roxy (19:00)
Cena: 420
Více informací: Obscure Promotion

Gama Bomb (IRL), Artillery (DEN), Torture Squad (BRA)
19.5. - Praha, Nová Chmelnice (19:00)
Cena: 299
Více informací: Obscure Promotion

Lucifer Over Europe Tour 2013
19.5. - Ostrava, Barrak (19:00)
Vystoupí: Agalloch (USA), Fen (UK)
Cena: 350
Více informací: Obscure Promotion

Septicflesh (GRE), Fleshgod Apocalypse (ITA), Carach Angren (NL), Descending (GRE)
20.5. - Praha, Nová Chmelnice (20:00)
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Circle II Circle (USA), Nightmare (FRA), Eternal Flight (FRA)
21.5. - Praha, Nová Chmelnice
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Metalfest Open Air 2013
31.5.-2.6. - Plzeň, Lochotín
Vystoupí: King Diamond (DEN), Airbourne (AUS), Satyricon (NOR), Sonata Arctica (FIN), U.D.O. (GER), Korpiklaani (FIN), Kataklysm (CAN), Katatonia (SWE), Pink Cream 69 (GER), Freedom Call (GER), Mercenary (DEN), Crucified Barbara (SWE), Bloodbound (SWE), Ex Deo (CAN), Varg (GER), Milking the Goatmachine (GER), Enforcer (SWE), Accu§er (GER), Huntress (USA), Citron (CZ), Kreyson (CZ), Sebastien (CZ) + hosté, Salamandra (CZ), Daniel Krob (CZ), Eagleheart (CZ), Power 5 (CZ)
Cena: 1000 (tři dny), 700 (jeden den)
Více informací: Metalfest

Aktuální aktivity kapely Marnost

15. dubna 2013 v 17:26 | Monsterfuck |  Music News
Domácí atmospheric black metalový projekt Marnost zveřejnil další novou skladbu s názvem "Die Hamletmaschine", kterou si lze za dobrovolný poplatek stáhnout na Bandcamp profilu skupiny. Marnost vzniklou kompozici a její pozadí komentují následovně:

"Naskytla se nám možnost podílet se na hudební stránce tanečního filmu podle hry Heinera Müllera 'Hamlet stroj' (1979). Protože nás výpověď Müllerovy hry, dotýkající se zneužívání moci, totality nebo cesty vzhůru přes hlavy druhých, zasahuje a sám Müller byl podle všeho člověk, který přemýšlel o tvorbě a umění jako jedné z cest ke svobodě, rozhodli jsme se zkusit být součástí tohoto projektu. Z pocitu z natočeného materiálu a ze hry samotné vznikla tahle píseň. Ukročení stranou z nastoupené cesty, které dává smysl. Zúčastnit se projektu, který celý kolektiv dělá jen z chuti tvořit, propojit náš způsob vyjádření s tancem, kostýmy, náladou filmu. Jedinečná zkušenost za kterou jsme vděční. Nechceme skončit zavření v ghettu našich představ o světě, je pro nás důležité hledat nové způsoby a cesty, zároveň ale nechceme zapomenout na to, kdo jsme a za čím stojíme."

Marnost dále v letošním roce chystají ještě společný 7'' split se sludge/doom metalovou kapelou Leechfeast ze Slovinska.

Již tento pátek startuje turné REST IN PIECES TOUR!

15. dubna 2013 v 15:41 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Již tento pátek startuje turné REST IN PIECES TOUR!

Čtyři žánrově rozdílné kapely spolu přijedou rozsekat při čtyřech zastávkách česko-slovenská města. Peklo otevře svoje brány a vy budete moci pokleknout před prvotřídním metalem. Spokojeně bude odcházet každý pravověrný metalista. Přijďte si poslechnout dobrou muziku a spolu se svými kamarády a kamarádkami prožít pořádnou metalovou akci.
Zahrají:
Black metalisté ASGARD
Doom- gothici DOOMAS
Death metaloví SEPSIS
Death metaloví DYSANGELIUM

19.4. - Pardubice - RC Ponorka
20.4. - Praha - Modrá Vopice
26.4. - Levice - Memphis
27.4. - Brno - Melodka

Info:

[tisková zpráva pořadatele]

Mourning Beloveth - Formless

14. dubna 2013 v 21:30 | Kaša |  Recenze
Po posledním, pět let starém, albu "A Disease for the Ages" si irská death/doomová sebranka slyšící na jméno Mourning Beloveth dala trošku načas a svou pátou desku nám tak servíruje až letos. Protože se jedná o doposud nejdelší přestávku v jejich kariéře, bylo tak nasnadě očekávání, že se můžeme těšit na velké věci a že se kapele podaří vyrovnat se svému druhému albu "The Sullen Sulcus", které od té doby nepřekonala, a jak se nakonec v podobě novinky ukázalo, tak prozatím ani nepřekoná. Je to sice škoda, ale rozhodně to neznamená, že by "Formless" bylo oproti svým předchůdcům nějaký propad.

Pro ty, kterým se po této partě stýskalo víc, by měl působit jako tišící prostředek fakt, že "Formless" je deska, která obsahuje nadstandardní porci muziky a celkově se tak dočkáme šesti skladeb s průměrnou hrací délkou kolem patnácti minut, což mně jakožto milovníkovi rozmáchlejších kompozic nedělalo žádné problémy. Protože jsme se přehoupli lehce přes osmdesát minut, tak se aktuální album muselo vměstnat na dva kotoučky. Delší stopáž si s sebou samozřejmě nese i nějaký ten nedostatek a v tomto ohledu bez okolků přiznávám, že sám jsem měl občas problém sjet "Formless" na jeden zátah. Ne, že by to byl úkol nadlidský, ale mít tak o nějakou čtvrt hodinku kratší hrací délku, vůbec bych se nezlobil, zvlášť když poslední skladbu "Transmissions", jež zůstala na druhém disku osamocena, považuji za trošku zbytečnou a dokázal bych ji tedy s klidným srdcem oželet. Možná za to může skutečnost, že svou atmosférou mi zbytek desky trošku narušuje. Po celou dobu se totiž nese ve znamení klidného přednesu celé kapely včetně mluveného slova namísto zpěvu a některé její momenty mi daly vzpomenout dokonce na britskou Anathemu. Skladba se celou dobu drží na uzdě a vymyká se tak zajetého standardu, kdy se klasicky proplétají v jeden organický celek zádumčivé doomové plochy s death metalovými výjezdy.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Rozhovory A-Z

14. dubna 2013 v 19:39 | Monsterfuck |  Seznam rozhovorů

26.4.2014Asgard
29.4.2012Avenger
21.2.2009BigBoss (Root, Equirhodont)
15.3.2012Blaze Bayley (Blaze Bayley, ex-Iron Maiden)
28.7.2013Cadaveria (CZ)
28.7.2013Cadaveria (EN)
1.4.2013Crest of Darkness (CZ)
1.4.2013Crest of Darkness (EN)
15.3.2011Cruadalach
18.11.2013Dark Man Shadow
29.9.2012Darkend (CZ)
29.9.2012Darkend (EN)
17.4.2009Debustrol
13.3.2012Dementor
2.10.2014Desire for Sorrow
3.5.2014Diabolical (část 1)
4.5.2014Diabolical (část 2)
17.1.2011Dissolving of Prodigy
3.3.2014Duck Explosion (CZ)
3.3.2014Duck Explosion (EN)
2.11.2012Dymytry
4.3.2013Fen (CZ)
4.3.2013Fen (EN)
13.5.2012God Defamer
18.9.2009Heiden
12.11.2013Herrschaft (CZ)
12.11.2013Herrschaft (EN)
5.2.2010In Vain (2010)
23.7.2013In Vain (2013) (CZ)
23.7.2013In Vain (2013) (EN)
23.2.2014Infectious Hate (CZ)
23.2.2014Infectious Hate (EN)
30.5.2012Janesession
9.3.2013Jarun (CZ)
9.3.2013Jarun (EN)
24.9.2012Liveevil
26.4.2012Lunatic Gods
28.3.2012Marnost
18.3.2014Morna
1.12.2013netra (CZ)
1.12.2013netra (EN)
23.5.2012Neurotic Machinery
9.4.2013Ov Hollowness (CZ)
9.4.2013Ov Hollowness (EN)
24.2.2013Panikk (CZ)
24.2.2013Panikk (EN)
7.2.2014Persona Grata
6.11.2012Postcards from Arkham
4.6.2014Řezník
6.2.2013Saille (CZ)
6.2.2013Saille (EN)
17.12.2011Secret of Darkness
5.4.2010Sekhmet
7.6.2009Shatter
19.2.2011Silent Stream of Godless Elegy
23.10.2012Somnus Aeternus
7.5.2010Trollech
24.2.2009Warchild
15.9.2013Yossi Sassi (Orphaned Land) (CZ)
15.9.2013Yossi Sassi (Orphaned Land) (EN)


Djevel a The Black Dahlia Murder pustili info a albech

14. dubna 2013 v 18:42 | Stick |  Music News
>>> Čtyři roky existuje norská black metalová kapela Djevel (česky "ďábel"), jež vydá 31. května své druhé album "Besatt av maane og natt". To vyjde u labelu Aftermath Music. CD se nahrávalo v zimě v Caliban Studios v Oslu. Nahráno bylo v následující sestavě:

T. Ciekals (Nettlecarrier, ex-Ljå) - kytara
Erlend Hjelvik (Kvelertak) - vokály
Dirge Rep (Nettlecarrier, Orcustus, ex-Enslaved, ex-Gehenna) - bicí
Mannevond (Koldbrann, Nettlecarrier) - basa

Debutové album vyšlo v roce 2012 a neslo název "Dødssanger" a vyšlo taktéž u Aftermath Music.

Tracklist "Besatt av maane og natt":
01. Besatt av maane og natt
02. Aapne graver og tomme kister
03. Marefar
04. Tornekroner og geitehorn
05. Blant fjell og falne
06. Stjernesluker
07. Og englene dinglet fra galgene
08. Saa tok alt slutt

V srpnu 2012 byl vydán striktně limitovaný sedmipalcový počin "Besatt av maane og natt", obsahující dvě demo verze skladeb z chystaného alba.

>>> Kompletní informace o nadcházejícím počinu odhalili i američtí The Black Dahlia Murder. Šesté studiové album ponese název "Everblack" a vyjde 10. června v Evropě a 11. června v Americe u Metal Blade Records. Obal k němu namaloval malíř Nick Keller. Nyní je na internetu k volnému poslechu umístěn první singl "Into the Everblack". Nahrávalo se v Audiohammer Studios (sóla, vokály), Rustbelt Studios (bicí) a Regal Fecal (kytara, basa). Desku mixoval Jason Suecof a Ryan Williams, mastering provedl Alan Douches ve West Westside.

Tracklist "Everblack":
01. In Hell Is Where She Waits for Me
02. Goat of Departure
03. Into the Everblack
04. Raped in Hatred by Vines of Thorn
05. Phantom Limb Masturbation
06. Control
07. Blood Mine
08. Every Rope a Noose
09. Their Beloved Absentee
10. Map of Scars

Vokalista Trevor Strnad o lyrickém konceptu: "Otevírající skladba ['In Hell Is Where She Waits for Me'] je vůbec první skladba, kterou jsme napsali o Černé Dahlii [příprad vraždy, který inspiroval název kapely]. Je pro naše fanoušky... vždycky si o to žádali. Příběh se odehrává na deštivém pohřbu Elizabeth Short, za přítomnosti jejího vraha... prostě jeden z morbidních příběhů vložených do drážek 'Everblack'..."

Demonical chudší o dva členy

14. dubna 2013 v 14:32 | Stick |  Music News
Při nahrávání nové čtvrté desky "Darkness Unbound" opustili řady švédských Demonical dva členové. Jsou jimi kytarista Johan Jansson a bubeník Fredrik Widigs. Kapela tedy zrovna shání hráče, kteří by zaplnili uvolněná místa. Album bude následníkem "Death Infernal" z roku 2011. Demonical situaci komentují:

"Rozešli jsme se s kytaristou Johanem Janssonem a bubeníkem Fredrikem Widigsem kvůli osobním a prioritním rozkolům. Tato rozhodnutí se rodila nějakou dobu, ale nyní se všichni shodli na jejich finální podobě. Johan i Fredrik byli loajální členové a my jim děkujeme za účast. Nicméně, zbytek kapely, hlavní skladatelé materiálu, nadále pokračují v misi, cíle a postoj Demonical zůstávají beze změny. Momentálně hledáme nové členy a doufáme, že co nejdříve budeme moct oznámit jejich nástup (zájemci jsou vítáni, ale již pracujeme s několika možnými kandidáty).

Brzy dokončíme nahrávání našeho nového alba 'Darkness Unbound' v Necromorbus Studios ve Stockholmu, ale rozhodli jsme se posunout datum vydání na srpen, abychom se lépe připravili na naše koncertní aktivity a očekávané světové turné."

Dragonforce směřují do studia

14. dubna 2013 v 11:47 | Kaňour |  Music News
Londýnští power metaloví rychlíci Dragonforce zveřejnili informace o následníkovi desky "The Power Within", která vyšla v dubnu minulého roku. Novinka se tak stane druhou studiovou nahrávkou, na které se představí vokalista Marc Hudson, jenž nahradil ZP Thearta, který scénu neopustil, ale založil svou skupinu I Am I a vydal s ní desku "Event Horizon". Všechny skladby jsou již složeny a v květnu Britové zamíří do studia. Produkce se ujme uznávaný Švéd Jens Bogren (Opeth, Amon Amarth, Katatonia, Soilwork).

Situaci kolem nového alba komentoval kytarista Herman Li: "Právě teď se všichni z kapely dočkali vstupu do studia, aby nahráli pravděpodobně nejepičtější hudbu, jakou kdy Dragonforce složili. S velkým počtem myšlenek, poletujících všude kolem, a napsanými skladbami jsme se rozhodli, že se spojíme s Jensem Bogrenem, aby nám pomohl pozvednout zvuk Dragonforce na další úroveň a ještě dál!"


Resonance Room - Untouchable Failure

13. dubna 2013 v 21:04 | Ježura |  Recenze
Jak jsem za posledních několik měsíců stihl vypozorovat, Itálie je rodištěm nejen několika notoricky známých jmen, ale plodí rovněž kapely, o kterých v zahraničí asi moc slyšet není, nicméně jejich tvorba se dá označit za přinejmenším zajímavou. A ačkoli mnou pokaždé, když dostanu do ruky nějakou takovou neznámou kapelu, cloumá skepse, občas se zadaří a narazím na překvapivě slušný materiál. A jelikož dnes nemám náladu být tajemný, prásknu na sebe rovnou, že album "Untouchable Failure" od kapely Resonance Room je přesně takový případ. Jelikož je ale nasnadě, že takové vágní prohlášení toho moc neřekne, v následujících odstavcích se to pokusím krapet upřesnit...

Co se týče žánru, Resonance Room se pohybují na širokém poli potemnělého gothic metalu, ale z jejich hudby je tu více, tu méně zřetelně cítit jazyk, který v osmdesátých letech kodifikovaly legendy gotického rocku, a k tomu možná ještě nějaké další vlivy. Krom jemné progresivní aury jsou ale natolik decentní nebo chcete-li nezřetelné, že snad ani nemá smysl se o nich jakkoli dlouze rozepisovat. Ono gothic rock/metalové jádro k sobě totiž poutá veškerou pozornost a pro celou desku je v každém ohledu určující. Potom není divu, že asi první, co se posluchači zavrtá do paměti, jsou ve své podstatě ostré, ale přesto nějakým záhadným způsobem jemné a umírněné kytary, které reprezentují tu asi nejmetalovější složku, která přispívá k celkovému vyznění "Untouchable Failure". Nejde o žádné zběsilé riffování a stejně tak se nedočkáte ani minimalistického doomu, ale síla kytarové sekce spočívá v chytré, propracované a tak akorát členité stavbě, jež potom doprovozena jemným klávesovým podkresem tvoří solidní instrumentální základ, o který se celá deska opírá. Nesnaží se šokovat a jeho pasáže nejsou samy o sobě nijak zvlášť chytlavé, ale když se do toho člověk zaposlouchá, zjistí, že jde o velice dobrý a rozhodně ne triviální výkon, za který se jeho autor či autoři rozhodně nemusí stydět. Spíše naopak.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: My Kingdom Music]

První informace o deskách Amon Amarth a Suicidal Angels

13. dubna 2013 v 19:46 | Stick |  Music News
>>> Po dvou letech od alba "Surtur Rising" se švédští Amon Amarth vrací s novým počinem. Odhalili titul i obal nové deváté desky, na které se jako host objeví i bývalý zpěvák Candlemass, Messiah Marcolin. Deska ponese název "Deceiver of the Gods". Produkce se ujal renomovaný britský producent Andy Sneap (např. poslední alba Exodus), jenž vystřídal producenta posledních tří alb Jense Bogrena ("With Oden on Our Side", "Twilight of the Thunder God", "Surtur Rising"). Změnu producenta kapela odůvodnila tím, že už chtěla změnu. Obal znázorňuje poslední bitvu mezi severskými bohy a Lokim na polích Vigridr.

Nový počin vyjde stejně jako ostatní alb u Metal Blade Records nejspíše během června. Titulní skladba by se měla objevit k poslechu a ke stažení v průběhu víkendu.

>>> Sucidal Angels z Řecka si libují v thrash metalu. Jejich páté album ponese název "Divide and Conquer". Jeho nahrávání ale začne až v létě, takže se vydání u NoiseArt Records dá očekávat až někdy na začátku roku 2014. Předchozí počin "Bloodbath" vyšel na začátku roku 2012.

Dle slov kapely: "S potěšením oznamujeme, že následovník 'Bloodbath' je na cestě! Naše páté dlouhohrající album se bude jmenovat 'Divide and Conquer' a titul přesně shrnuje esenci jeho obsahu! Osobně můžeme garantovat, že tohle bude naše nejlepší práce, protože jsme nikdy nenapsali agresivnější a rychlejší skladby! Tohle bude soundtrack vašich životů, hymna destrukce, muzika, na kterou budete hodně pařit! Do studia vstoupíme v průběhu července/srpna letošního léta, abychom desku nahráli. Vydání je plánováno na začátek roku 2014. Více info o obalu, mixingu a masteringu již brzy!"

Pergamen míří do studia

13. dubna 2013 v 18:13 | Monsterfuck |  Music News
Pergamen míří do studia, kde během měsíců května až srpna zplodí nový opus, který ponese název NUBER ATRA.

Nové album vyhnije na povrch v období jara 2014. Po svižnějším albu PER SOMNUM, přijde zadumanější, astrální a šedé album NUBER ATRA.

O grafiku alba NUBER ATRA se opět postará léty s Pergamen spojený mistr Jaromír "Deather" Bezruč.

[tisková zpráva kapely]


Depicting Abysm / Windbruch / Gmork split

13. dubna 2013 v 16:23 | Monsterfuck |  Music News
Depicting Abysm / Windbruch / Gmork digitální split vydání k dostání u Hypnotic Dirge Records!

Hypnotic Dirge Records s radostí oznamují vydání bezplatného digitálního download split alba mezi třemi atmospheric black metalovými skupinami z Ruska - Depicting Abysm, Windbruch a Gmork. Album se jmenuje "Silentium!" a obsahuje tři zbrusu nové skladby od každé kapely!


"Silentium!" je nyní k dispozici k volnému poslechu a downloadu na bandcampu Hypnotic Dirge, youtube kanálu a download sekci HDR! Vzhledem k tomu, že jde o bezplatné digitální vydání, podporujeme také uploady na stránky metalových blogů a zinů, aby se rozšířila zpráva o těchto kapelách.

"Ticho - je odmlkou mezi dvěma emotivními zásahy, ale i zde se může objevit 'křik'." Za tohoto předpokladu není výběr pořadí skladeb náhodný:

01. Depicting Abysm - I
02. Depicting Abysm - II
03. Depicting Abysm - III
04. Windbruch - IV
05. Windbruch - V
06. Windbruch - VI
07. Gmork - VII
08. Gmork - VIII
09. Gmork - IX

-----

Depicting Abysm / Windbruch / Gmork digital split release available from Hypnotic Dirge Records!

Hypnotic Dirge Records is pleased to announce the release of a free digital download split album between three atmospheric black metal bands from Russia - Depicting Abysm, Windbruch, and Gmork. The album is entitled "Silentium!" and features three brand new tracks from each of the bands!


"Silentium!" is now available for free streaming and download from the Hypnotic Dirge bandcamp page, youtube channel, and HDR Downloads' section! Since this is a free digital release, we are also encouraging reuploads on metal blog sites, and 'zines to help spread the word on these bands.

"Silence - it is a pause between two emotional strikes, but even there a "scream" can take place." In this case, the choice of the song order is not accidental:

01. Depicting Abysm - I
02. Depicting Abysm - II
03. Depicting Abysm - III
04. Windbruch - IV
05. Windbruch - V
06. Windbruch - VI
07. Gmork - VII
08. Gmork - VIII
09. Gmork - IX

[tisková zpráva vydavatele]

Cadaveria vydá novou verzi posledního alba

13. dubna 2013 v 13:26 | Monsterfuck |  Music News
"HORROR METAL" - UNDEAD EDITION!

Po pěti letech absence na metalové scéně vydala v roce 2012 gothic/black metalová senzace CADAVERIA své nové album "Horror Metal", posbírala tuny nadšených recenzí po celém světě a neúnavně koncertovala na jeho podporu. Video k songu "Flowers In Fire" bylo nominováno na "Nejlepší gothic black metalové video 2012" na The History Of Metal.

Bakerteam Records a CADAVERIA oslaví úspěch desky speciální edicí "Horror Metal", která na obchody udeří 7. května 2013. "Horror Metal - Undead Edition" obsahuje dvě bonusové skladby, "Whispers Of Sin (Ancestral Remix)" a "Hypnotic Psychosis (Chaotic Remix)".

Cadaveria osobně okomentovala událost následovně: "Šli jsme do studia, abychom znovu nahráli bicí party v 'Whispers Of Sin', přičemž můžeme hrdě prohlásit, že nyní ta skladba zní přímočařeji a podmanivěji než dříve, jedním slovem: víc 'původně'. Také jsem znovu natočila vokály v 'Hypnotic Psychosis'. Odstranili jsme ze songu všechny 'new wave' náznaky, abychom dostali extrémně agresivní a chaotickou náladu!"

"Horror Metal - Undead Edition" tracklist:
1. Flowers In Fire
2. The Night's Theatre
3. Death Vision
4. Whispers Of Sin
5. Assassin
6. The Days Of The After And Behind
7. Apocalypse
8. The Oracle (Of The Fog)
9. Requiem
10. This Is Not The Silence
11. Hypnotic Psychosis
12. Whispers Of Sin (Ancestral Remix)
13. Hypnotic Psychosis (Chaotic Remix)

"Horror Metal - Undead Edition" bude předcházet nové hudební video k songu "Death Vision", které bude k dispozici od 23. dubna 2013.

Svou kopii "Horror Metal - Undead Edition" si můžete předobjednat zde:

Na některé recenze na "Horror Metal" se můžete zde: http://www.cadaveria.com/web/press/

-----

'HORROR METAL' - UNDEAD EDITION!

After five years of absence from the Metal scene, Gothic/Black Metal sensation CADAVERIA released their new album 'Horror Metal' in 2012, collecting tons of enthusiastic reviews worldwide and touring relentlessly in support of it. The video for the song 'Flowers In Fire' was nominated "Best Gothic Black Metal Video of 2012″ by The History Of Metal.

Bakerteam Records and CADAVERIA will celebrate the success of the album with a Special Edition of 'Horror Metal' that will hit the stores on May 7th, 2013. 'Horror Metal - Undead Edition' features two bonus tracks, 'Whispers Of Sin (Ancestral Remix)' and 'Hypnotic Psychosis (Chaotic Remix)'.

This is how Cadaveria herself commented the event: "We entered the studio to re-record the drum parts on 'Whispers Of Sin' and we are proud to say that this song now sounds more direct and captivating than ever, in one word: more 'ancestral'. Also I re-recorded the vocals on 'Hypnotic Psychosis'. We cut off all the 'New Wave' reminiscences from this track, to get an extremely aggressive and chaotic mood!"

'Horror Metal - Undead Edition' track-list:
1. Flowers In Fire
2. The Night's Theatre
3. Death Vision
4. Whispers Of Sin
5. Assassin
6. The Days Of The After And Behind
7. Apocalypse
8. The Oracle (Of The Fog)
9. Requiem
10. This Is Not The Silence
11. Hypnotic Psychosis
12. Whispers Of Sin (Ancestral Remix)
13. Hypnotic Psychosis (Chaotic Remix)

'Horror Metal - Undead Edition' will be preceded by a new music video for the song 'Death Vision', that will be available starting from April 23rd, 2013.

You can pre-order your copy of 'Horror Metal - Undead Edition' here:

Check out some 'Horror Metal' reviews here: http://www.cadaveria.com/web/press/

[tisková zpráva kapely]


Nový klip od Spreading Dread

13. dubna 2013 v 11:23 | Monsterfuck |  Music News
Pád na dno, zhýralost, výtržnosti, policie, exekuce, pokus o sebevraždu, blázinec,... to všechno uvidíte v klipu od pražské metalové kapely Spreading Dread, který má velký potenciál oslovit punk/metalovou scénu. Promyšlený napínavý a hlavně autentický děj popisuje čirý underground a brilantním způsobem se prolíná s kapelou hrající na vrakovišti i přímo na koncertě. Celé dílo má silnou atmosféru, pořádnej drive a hlavně punc opravdovosti jelikož hlavní aktér Šimon Kotrč ve videoklipu hraje sám sebe!!!

[tisková zpráva kapely]


Pain of Salvation: Praha - Nová Chmelnice, 5.4.2013

12. dubna 2013 v 22:04 | Ježura |  Reporty
Kdo má alespoň rámcový přehled o promotérských aktivitách společnosti Pragokoncert, ten byl asi stejně jako já příjemně překvapen, jakou sestavu se tentokrát tomuto významnému hráči české metalové scény podařilo přilákat do Prahy. Už samotní Pain of Salvation by na v dobrém smyslu pozdvižené obočí určitě vystačili, ale jejich doprovod v podobě nizozemské divy Anneke van Giersbergen a islandských Árstíðir tyto pocity jen umocnil. V neposlední řadě pak do éteru pronikla zpráva, že by se mělo jednat o výhradně akustický koncert, takže příjemné překvapení vyrostlo do podoby potenciálně jedinečného zážitku. A to už je, uznejte sami, opravdu pádný důvod k návštěvě.

A že to je pádný důvod pro opravdu hodně lidí se ukázalo už u vstupu. V polovině schodiště začínající fronta na orazítkování totiž plynule přecházela ve frontu na šatnu a ačkoli jsem na Nové Chmelnici relativně pravidelným návštěvníkem, marně v paměti hledám koncert, kde bych byl svědkem něčeho podobného. Po nějaké té době strávené obhlížením výzdoby chodby však i moje svršky nakonec pokojně spočinuly v útrobách šatny a jsa dosavadním stavem věcí značně vyšťaven jsem zamířil k baru. Rovněž velmi vydatná fronta žíznivých příchozích mi však sebrala další spoustu času, takže jsem z jejích útrob bohužel nerozuměl prakticky ničemu, co k publiku pronesl z backstage vypluvší Daniel Gildenlöw, který tímto celý večer uvedl, a poblíž pódiu jsem se dostal až nějakou dobu poté, co jej vystřídala Anneke van Giersbergen a večer opravdu začal. Anneke, ač v posledních letech vystupuje s kapelou, s sebou tentokrát nepřivezla nikoho dalšího a společnost jí dělala jen a pouze elektroakustická kytara. A kdo má alespoň přibližné povědomí, jakou hudbu Anneke s kapelou po svém odchodu z The Gathering nahrává, ten asi snadno odtuší, že ničím nerušená kombinace kytary a vokálu měla na vyznění samotné hudby poměrně zásadní vliv. Bylo to velmi prosté, rozhodně o poznání intimnější než z desky a v žádném případě se nedá mluvit o čistokrevné reprodukci studiového materiálu. Někoho to mohlo sice trochu zklamat, ale na druhou stranu tahle konstelace okolností vytáhla do popředí samotný vokál, kterým Anneke sebrala srdce milionům fanoušků po celém světě, to moje nevyjímaje. A i tentokrát se ukázalo, že když tahle půvabná a sympatická dáma začne zpívat, jde stranou úplně všechno. Zpívala totiž zcela strhujícím způsobem a s každou další skladbou dávala svým fanouškům další a další důvody, proč jejich vztah k její osobě dále pěstovat a upevňovat. Přitom ale nešlo o kdovíjak seriózní výstup a atmosféra, která v sále panovala byla vyloženě uvolněná a přátelská. Anneke ji vytvářela přívětivým humorem a úsměvy, které posílala na všechny strany a bylo to opravdu potěšení jak pro uši, tak pro oči.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Musicfoto.net (autor: Zdeněk Klouda)

Duobetic Homunkulus - Ani já, ani ty, robit něbudzeme, šedněme do koča, vozit še budzeme.

12. dubna 2013 v 19:54 | Stick |  Recenze
Duobetic Homunkulus jsou veselá sebranka. O tom svědčí už ne zrovna zapamatovatelný název jejich posledního počinu. Na koleni složená a nahraná nahrávka je vypiplaná do největších detailů, tudíž vás ani nenapadne, že to všechno se nahrálo na počítači a slepilo doma. Rovněž digipackové provedení nemá chybu. Úchylná továrnická atmosféra na mě dýchla hned v první chvíli, kdy jsem jej otevřel.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Zero Budget Productions]

Antitrend Open Air Festival Vol. 9

12. dubna 2013 v 18:23 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Antitrend Open Air Festival Vol. 9

Datum konání: 15. června 2013
Start: 13:00
Místo konání: Žabčice u Brna
Cena: 300 Kč / 13€

Cca 15 km jižně od Brna, výborné vlakové spojení na trase Brno-Břeclav-Bratislava. Možnost stanování, hromada dobrého jídla, pití, metalových stánků a hlavně extrémní zábavy až do druhého rána.

Vystoupí: Cytotoxin (GER), Captain Cleanoff (AUS), Taxidermist (AUT), Spasm (CZ), Mincing Fury and Guttural Clamour of Queer Decay (CZ), Splattered Mermaids (SWE), Perfecitizen (CZ), Craniotomy (SVK), Chiens (FRA), Reanima (AUT), Gutalax (CZ), Carnal Diafragma (CZ), Needful Things (CZ), Passion of the Truth (CZ), V době moru (CZ), Aggressive Tyrants (CZ)


The Crescent - Risti

11. dubna 2013 v 22:44 | Monsterfuck |  Recenze
Když tak o tom přemýšlím, docházím k závěru, že deska The Crescent opravdu patřila mezi mé osobní nejočekávanější nahrávky v letošním roce. Jak je to u debutového alba nepříliš známého uskupení vůbec možné? Vlastně úplně lehce, jelikož "Risti" je debutem pouze formálním, nikoliv však opravdovým. Ve skutečnosti skupina funguje již od roku 1995, kdy byla založena, avšak ne jako The Crescent, nýbrž pod jménem Enochian Crescent. Finové se postupem času vyvinuli od syrovější (nicméně stále velmi kvalitní) formy black metalu až kamsi k jeho progresivní verzi, která se v tomto případě vyznačovala tou nejvyšší úrovní, otevřeností vůči dalším vlivem, aniž by postrádala sugestivnost či atmosféru. Kdysi dávno kdosi Enochian Crescent nazval finskou black metalovou elitou, a přestože už si nepamatuji, o koho šlo, do posledního puntíku s ním souhlasím, jelikož minimálně deska "Black Church" a EP "NEF.VI.LIM" jsou opravdové klenoty, kterých si ve své vlastní skromné hudební sbírce vážím opravdu hodně - jak již však bylo řečeno, i předcházející tvorba je bez přehánění úžasná a mám ji velmi rád. Celkově za sebou Enochian Crescent zanechali tři dlouhohrající desky "Telocvovim" (1997), "Omega Telocvovim" (2000) a již zmiňovanou "Black Church" (2006), dále pak dvě výtečná minialba "Babalon Patralx de Telocvovim" (1998) a taktéž zmiňované "NEF.VI.LIM" (2010) a několik dalších neřadových počinů, z nichž z mého pohledu nejpamátnější je asi split "O.B.C.", na němž Enochian Crescent sdíleli nosič s The True Black Dawn a O (což je jen tak mimochodem také pěkně vypečená sebranka, ti O - milovníkům kvalitního garážového bordelu mohu jen doporučit, to sem ovšem nyní nepatří).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Legendy odkryly nové obaly

11. dubna 2013 v 20:49 | Kaňour |  Music News
>>> Americká thrash metalová veličina Megadeth zveřejnila obálku pro nadcházející čtrnáctou studiovou desku "Super Collider", která vyjde 4. června prostřednictvím nového labelu Dave Mustaina, který dostal název Tradecraft. Na desce mají účinkovat někteří hosté, například z Disturbed to má být vokalista David Draiman. Také trumpetista Bob Findley po delší době pomohl Megadeth, naposledy se skupinou spolupracoval na písni "Silent Storm", vydané v roce 2001 na albu "The World Needs a Hero". Kapela také pro nedočkavé fanoušky zveřejnila část nové písně "Don't Turn Your Back" a již na zmiňovaném odkaze také zplodila pexeso s artworky alb minulých.

Poslední album Megadeth z listopadu roku 2011, které se stalo třináctým studiovým počinem thrasherů, neslo název "Th1rt3en" a symbolicky obsahovalo třináct skladeb. Tato deska ze prozatím stala poslední nahrávanou pod hlavičkou Roadrunner Records.

"Th1rt3en" vyšlo hned v několika edicích. Kromě standardního CD, které je v různých koutech světa k dostání hned v devíti různých licenčních verzích, se objevily i tři LP verze - klasická černá, červená (300 kusů) a obrázková.

>>> A jelikož je metalovým hvězdám třináctka evidentně blízká, tak i legendární Black Sabbath sáhli po třináctce jako názvu pro svou novou (nečekaně třináctou) studiovou desku. Produkci si vzal na starost Rick Rubin (Metallica, Slayer, AC/DC). Black Sabbath vydají nové album po 18 letech, kdy v roce 1995 vyšla fanoušky nepříliš opěvovaná deska Forbidden. Kapela také zveřejnila animaci své obálky v doprovodu některé z očekávaných písní.

Ještě před rokem se kapela potýkala s velkými problémy ohledně zdravotního stavu rakovinou postiženého kytaristy Tonyho Iommiho a zrušila několik koncertů po Evropě. Navíc bubeník Bill Ward odmítl nahrávat i vystupovat, a Black Sabbath tak odtajnili jméno nového bicmana, stal se jím Brad Wilk z Rage Against the Machine.

"13" má vyjít 11. června prostřednictvím věhlasného labelu Vertigo.

Bubeník Kataklysm se bude léčit z alkoholismu

11. dubna 2013 v 18:34 | Monsterfuck |  Music News
Max Duhamel (na fotce), bubeník kanadské death metalové mlátičky Kataklysm, ohlásil, že si dá na čas pauzu od hraní, aby se mohl vyléčit ze své závislosti na alkoholu. Přestože se Kataklysm chystají aktuálně na nahrávání své nové desky "Waiting for the End to Come", jež by měla vyjít na přelomu 2013/2014, Max Duhamel na ní nebude hrát a s kapelou nebude vystupovat na dobu neurčitou. Hudebník vydal následující prohlášení:

"S opravdu těžkým srdcem musím oznámit, že nebudu hrát na nové desce Kataklysm. Během minulého roku jsem bojoval se spoustou osobních záležitostí, přičemž postupem času byl tou největší alkohol. Ovlivňoval mé tělo negativním způsobem do té míry, že když jsme se vrátil z turné Ex Deo, které jsme právě odehráli, zkusil jsem na pár dní přestat s pitím, ale bylo to velmi těžké a se spoustou abstinenčních příznaků. Také jsem ztratil hodně na váze, jak si někteří z vás mohli všimnout, a nejsem v dobré kondici.

Slyšel jsem nový materiál, který mí bratři napsali, a je to vážně neskutečná muzika, opravdu jedna z nejlepších věcí, jaké kdy kapela udělala. Bude to velmi náročná deska, ale můj duševní i fyzický stav na takový úkol není připraven. Potřebuji si vyčistit tělo i hlavu a pak se vrátit se soustředěním jen na Kataklysm, ale nevím, jak dlouho to potrvá. Kluci se mi snažili pomoct, jak jen mohli, za což jim nedokážu dostatečně poděkovat. Jsem opravdu požehnaný, že jsou mojí rodinou.

Nyní se tedy vydávám na cestu zotavení se, posílám vám všem tuto zprávu a děkuji vám za podporu. Je na čase, abych vzal svůj život do svých rukou a převzal odpovědnost.

Nevystoupím za dva týdny na vyhlášení Juno Awards s Ex Deo, ale uzavřu své účinkování s květnovými koncerty, které zbývají, Extremefest, Beastival v Německu a Metalfest v České republice budou moje poslední koncerty, dokud nebudu schopen se vrátit zpět v plné formě. Zasloužíte si ode mě to nejlepší."

Zbytek Kataklysm prohlásil: "My jako kapela a bratři stojíme za Maxovým rozhodnutím se léčit a bojovat s jeho démony. Všichni je máme, někteří z nás se je snaží skrývat a předstírat, že neexistují, jiní z nás mají dost odvahy, aby jim čelili - Max má tolik síly, aby bojoval s těmi svými. Stojíme za ním a doufáme, že se vrátí, až bude připraven. Mezitím chceme, aby všichni, kdo neviděli dokument 'Iron Will', věděli, že tohle je jen další drama a utrpení na cestě k vítězství..."

Chystané album "Waiting for the End to Come" nahraje náhradní bubeník, jehož jméno by mělo být oznámeno v následujících týdnech. Na již zmiňovaném Metalfestu v Plzni Kataklysm vystoupí v podvečer 1. června. Půjde o úplně poslední koncert Maxe Duhamela před plánovanou přestávkou.

The Sorrow a Circle II Circle mají nové klipy

11. dubna 2013 v 15:54 | Ježura |  Music News
>>> První jmenovaní, tedy Rakušané The Sorrow, si pro natočení klipu vybrali skladbu "Retracing Memories" ze své poslední desky "Misery Escape", která v Evropě vyšla 26. října loňského roku; vydali ji Napalm Records, produkoval a mixoval ji Sky Van Hoff a master obstaral Jens Dreesen.


>>> O něco mladší je deska "Seasons Will Fall" od amerických Circle II Circle, jejíž titulní skladba je nyní také bohatší o videoklip. Album vyšlo 25. ledna a vydali ho earMUSIC.


Ufomammut + Five Seconds to Leave + Phaerentz (Praha 1. 5.)

11. dubna 2013 v 14:51 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Mohutní Ufomammut zahrají poprvé v Praze

Někteří lidé tesají svá majestátní díla do kamene, jiní je zalévají do asfaltu. Tak jako italští Ufomammut. Loni vydali opusy dokonce dva a to u věhlasného labelu Neurot (Neurosis, Amenra, Shrinebuilder, Ides of Gemini).

Od zatěžkaného stoner rocku se jejich hudba za třináct let existence posunula k monumentálnímu dronu s příměsí toho nejlepšího z metalu a příbuzných tvrdých žánrů. I přes všechnu masivnost a těžkotonážnost zvuku uchovávají Ufomammut melodii, strukturu skladby, se kterou osobitým způsobem pracují. Již album "Eve" bylo jednolitou skladbou rozsekanou do menších tracků, či spíše kapitol. "Opus Primum" a "Opus Alter" je jedna hodinu a půl dlouhá skladba, jeden tok zvuku a tvoří tak pomyslný vrchol v tvorbě kapely. A ta na vrcholu přijíždí vůbec poprvé do Prahy.

Pojetí zvuku od Ufomammut, kteří náleží ke spontánní vlně italských krutě zatěžkaných kapel, mezi něž dále patří třeba Lento, OvO nebo The Secret, budete moci fyzicky zažít na jejich koncertě. Po jejich setu už nebude zvuk, jen ticho.

Před jejich setem zase zahrají Five Seconds to Leave, tuzemská špička koketující s žánry, které můžeme shrnout pod hlavičku instrumentální posthardcore.

Pokud dáte na ceny, pak vězte, že společný split FStL s kapelou esazlesa vyhrál aktuálně cenu Břitva v kategorii "Minialbum, split a singl roku". Na skladbách ze splitu se kapele ještě více než na vinylově luxusně vybaveném debutu "SoundScapeLandTracks" podařilo zachytit naléhavost živých vystoupení.

Druhým hostem nadžánrového koncertu bude Phaerentz aneb sólové vystoupení Petra Ference z Birds Build Nests Underground a Radio Royal, kde vystupuje společně s Federselem (B4). Na svých koncertech se nespoléhá na zvukové modifikátory a fascinován jedinečnými kvalitami zvuku vybraných nástrojů a pásků vytváří jedinečné struktury postavené na opakování. Uhrančivost budiž společným jmenovatelem prvního května v Chapeau Rouge.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji prostřednictvím stránek Ticketon (https://klient.ticketon.cz/738-ufomammut-s-five-seconds-to-leave-v-praze) a taky na baru klubu Chapeau Rouge. Várka prvních padesáti lístků stojí 250 korun, dále budou k dostání za 300 a na místě za 350.

UFOMAMMUT | FIVE SECONDS TO LEAVE | PHAERENTZ
středa 1. května 2013 | 19:00
Praha, klub Chapeau Rouge (Jakubská 2, metro Náměstí republiky)

Pořádají ][, Marast Music a Naše koncerty, aktivita hudebního magazínu Aardvark.

Rozhovor s Ufomammut si můžete přečíst v lednovém čísle časopisu Spark.

[tisková zpráva pořadatele]