Duben 2013

Nálož klipů

23. dubna 2013 v 20:05 | Stick |  Music News
>>> Nové album "Veto" německých Heaven Shall Burn je nyní už k dostání. Aby jej pánové ještě trochu víc podpořili, natočili videoklip ke skladbě "Hunters Will Be Hunted", ve kterém se objeví modelka Denise Rombouts. "Veto" je následníkem alba "Invictus" z roku 2010.


>>> Vlivný kytarista Joe Satriani vydá po třech letech 7. května čtrnácté album "Unstoppable Momentum", z něhož pochází první singl "A Door into Summer", k němuž vznikl videoklip, zachycující kapelu při jejich cestě do studia Skywalker Sound, obsahující pohled na jejich příjezd a přípravu na nahrávání. Album si Satriani produkoval sám za asistence Mikea Frasera, na jeho nahrávání se podíleli bubeník Vinnie Colauita (Sting, Jeff Beck), Chris Chaney (Jane's Addiction) hrál na basu a na klávesy hrál Mike Keneally (Dethlok).


>>> Předposledním videem pro dnešek je "Absurdities and Echoes" kapely Wreck & Reference, pocházející z nadcházejícího sedmipalce "Content" (což se má číst jako "No Content"). Mrknout na něj můžete zde. Mají za sebou již dvě těžkotonážní alba "Black Cassette" a "Youth". Na těch spojili dohromady doom metal, industrial, drone a k tomu přidali ještě sampler Korg.

>>> S videem přichází také francouzští One-Way Mirror, ti však vsadili na 3D animaci. O režii se postaral Cyril Taussat a inspiraci čerpal ve hrách Guitar Hero a Grand Theft Auto. Song pochází z alba "Destructive by Nature", které vyšlo 16. dubna. Skladba se jmenuje stejně, jako samotná kapela. Předchozí album "One-Way Mirror" vyšlo v roce 2008.


Nahar - The Strange Incovenience

22. dubna 2013 v 23:30 | Monsterfuck |  Recenze
Ať se nám to líbí nebo ne, hudební scéna je v dnešní době především byznys a platí i to o extrémním metalu, byť to někomu na první pohled může připadat divné, avšak vzhledem k tomu, že peníze jsou až na prvním místě, jak se říká, se takřka všechna vydavatelství ohlížejí především na to, zdali má ta která skupina cosi jako potenciál se prodat, díky čemuž je hudební fanoušek mnohdy svědkem toho, že hudebně bezzubá kapela, jejímž cílem je se co nejvíce zalíbit, dostává přednost před uměleckou kvalitou. Přesto ovšem stále existují firmy, na jejichž vkus se příznivec inteligentní hudební formy může beze strachu spolehnout, jelikož si tyto labely dávají záležet na tom, aby pod jejich značkou vycházely opravdu zajímavé kousky. Dovolím si tvrdit, že obskurní italské vydavatelství Avantgarde Music, jímž vydávaná muzika vpravdě dělá čest jeho jménu, patří právě mezi takové. Samozřejmě nemohu tvrdit, že bych měl nastudované kompletně vše, co se kdy pod jejich značkou objevilo, nicméně takřka vše, co jsem slyšel, bylo vysoce kvalitní. Jejich počiny z poslední doby mám pak zmapované zodpovědně a ve všech případech se také jedná o nahrávky velice dobré, ba v některých případech přímo skvělé. "The Strange Inconvenience" od Nahar toho budiž dalším důkazem…

Nahar jsou na scéně již nějaký ten rok (ačkoliv přehnanou aktivitu ve svém raném období opravdu nevyvíjeli) a "The Strange Inconvenience" je jejich druhým dlouhohrajícím opusem, přesto jsem se k jejich jménu dostal právě až nyní, musím ovšem říct, že tohoto setkání rozhodně není třeba litovat, spíše naopak, neboť "The Strange Inconvenience" je deska přinejmenším výborná. Nahar se sice pohybují v takových hudebních mantinelech, že se nedá tvrdit, že by svou muzikou překračovali hranice black metalového žánru, přesto bych si ani náhodou nedovolil prohlásit, že se jedná o hudbu uzavřenou v rámci pevně dané ulity. Z "The Strange Incovenience" totiž jednoznačně dýchá otevřená mysl, což se - zjevně - nijak nevylučuje s užitím čistě black metalového výraziva.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Avantgarde Music]

Novinky od Autopsy, Sirenia a Agathodaimon

22. dubna 2013 v 20:21 | Ježura |  Music News
>>> Ve studiu se činí američtí death metalisté Autopsy a nyní zveřejnili první info o nástupci desky "Macabre Eternal" z roku 2011. Novinku pojmenovanou "The Headless Ritual" vydají Peaceville Records, a to 24. června (v Americe to bude 2. července). K dispozici je rovněž tracklist a přebal. Album se nahrávalo v kalifornském studiu Fantasy pod taktovkou producenta Adama Munoze a jeho podobu ztvárnil známý umělec Joe Petango (Motörhead, Pink Floyd, Led Zeppelin).

Vyjádření kapely: "Nečekejte nic menšího než monstrózní brutalitu, jakou jsou Autopsy proslulí. Neusíná se na vavřínech, nesledují se trendy a neukazuje se žádné slitování. Zaškrtněte si v kalendáři červen a vyberte si rakev, do které ulehnete a ve které zemřete. Temnota a smrt čekají..."

Traklist "The Headless Ritual":
01. Slaughter at Beast House
02. Mangled Far Below
03. She Is a Funeral
04. Coffin Crawlers
05. When Hammer Meets Bone
06. Thorns and Ashes
07. Arch Cadaver
08. Flesh Turns to Dust
09. Running from the Goathead
10. The Headless Ritual

>>> S informacemi o novém albu se vytasil rovněž Morten Veland, mozek norské symphonic gothic metalové kapely Sirenia. Nástupce desky "The Enigma of Life" ponese název "Perils of the Deep Blue" a vyjde 28. června. Produkce se již tradičně ujal sám pan kapelník a mix a mastering dostal na starosti Endre Kirkesola.

Morten Veland na adresu desky praví: "Celá kapela a všichni, co na tom pracujeme, jsme úplně nadšení! Tohle album přivádí Sirenii na novou úroveň a přináší mnoho novinek. Jsou tu jak typické a vyzkoušené Sirenia věci, ale i přístupy, které jste od nás ještě neslyšeli. Myslím, že jsem za celou svou kariéru neměl z žádného alba takovou radost. Všechny je sice miluju, ale tohle je něco speciálního. Je to výsledek dvou a půl roku krve, potu a slz. Do téhle nahrávky jsem doslova vložil srdce a duši a jsem moc zvědavý, co si budou fanoušci a novináři myslet!"

Přebal desky je dílem Anne Stokes a Morten k tomu dodává: "Na tu malbu jsem narazil na internetu a ze zjevných důvodů jsem se do ní hned zamiloval - není žádným tajemstvím, že mě vždy fascinovala řecká mytologie a sirény. Takže jsme Anne kontaktovali a naštěstí nám dovolila malbu použít. Ve skutečnosti jsem z ní čerpal inspiraci při vymýšlení názvu alba. Podle mého je to perfektní přebal pro album Sirenia - takovou možnost jsme si nemohli nechat ujít!"

Tracklist "Perils of the Deep Blue":
01. Ducere Me in Lucem
02. Seven Widows Weep
03. My Destiny Coming to Pass
04. Ditt Endelikt
05. Cold Caress
06. Darkling
07. Decadence
08. Stille Kom Døden
09. The Funeral March
10. Profound Scars
11. A Blizzard Is Storming
12. Chains [bonus]
13. Blue Colleen [bonus]

>>> Němci Agathodaimon zveřejnili datum vydání a přebal alba "In Darkness", které brzy vyrazí do oběhu. Deska vyjde 28. června pod Massacre Records a muzikanti, kteří s jejím nahráváním začali v únoru, doufají, že studio Kohlekeller definitivně opustí na konci května. Nahrávání probíhá pod dohledem producenta Kristiana "Kohle" Kohlmannslehnera a obálku namaloval Hicham Haddaji ze Strychneen Studio.

Kapela praví: "Základní nahrávání máme za sebou, zbývá doladit pár detailů a pak pochopitelně mix! Můžete se ptát, jak nové album bude znít - jedním slovem úžasně. Jistě, o tom nakonec rozhodujete vy, ale jsme si jistí, že je na něm spousta zabijáckých skladeb a že jsme udělali krok správným směrem - i když je to krok zpátky. Zpátky ke kořenům, abychom si rozuměli. Budou tam i nějaké starší skladby z doby, kdy s námi ještě byl náš rumunský zpěvák Vlad. Ale nebojte se, je to lekce historie která nebude znít zastarale. Ve skutečnosti se jedná o znovunahranou 'Dusk of an Infinite Shade', což je věc, na které jsme pracovali před mnoha lety, ale pak jsme ji uložili k ledu, protože nepasovala k ostatnímu materiálu. Dnes se ale ukázalo, že to byla skvělá příprava na to, abychom se dostali do nálady a napnuli plachty na cestu směrem k... 'In Darkness'."

Chimaira a Powerwolf kutí nové desky

22. dubna 2013 v 16:46 | Ježura |  Music News
>>> Američané Chimaira plánují 30. července vydat svoje nové album. To se bude jmenovat "Crown of Phantoms" a do oběhu jej vypustí label eOne Music. Kapela se tentokrát uchýlila k poměrně netradičnímu kroku a spustila masivní crowdfundingovou kampaň, jejímž výsledkem má být speciální CD/DVD fan edice, kterou dostanou jen a pouze ti, kteří kampaň předem podpoří. Takovým se dostane následujícího obsahu:

* dva výpravné videoklipy
* dokument o vzniku "Crown of Phantoms"
* sedm exkluzivních skladeb
* různé záběry ze zákulisí
* rozšířená verze "Dr. Z" s koncem podle přání fanoušků
* komentář všech členů kapely k poslechu celého alba
* kreslený storyboard k videoklipům
* speciální artwork a balení

Detaily kampaně kapela odhaluje na videu, které si můžete prohlédout níže.

Frontman Mark Hunter praví toto: "Když jsem kapelu založil, toužil jsem tvořit extrémně tvrdý, eklektický metal. Na tom se nic nezměnilo. Chtěl jsem spojit všechny styly, které jsem miloval, do jednoho hybridu zvuků. S obměnou sestavy se mi naskytla příležitost pracovat s úžasnými hráči a dostat esenci Chimaira na nezmapované teritorium. Dát dohromady ten správný tým bylo zásadní pro vytvoření toho, co cítím jako asi nejšílenější a nejvášnivější hudbu, jaké jsem měl kdy tu čest být součástí. Minulost nás definuje, budoucnost nás tříbí."


>>> Práce na nové desce mají za sebou německo-rumunsko-nizozemští Powerwolf. Jejich novinka ponese název "Preachers of the Night" a její vydání je naplánováno na léto skrze label Napalm Records. Podle kapely budou na desce "rychlé věci, tvrdé věci a epické věci, stejně jako pár malých nesvatých překvapení - to vše v tom nejpowewolfovatějším stylu, jaký si dovedete představit."

Poslední desku "Blood of the Saints" Powerwolf vydali v srpnu 2011 u Metal Blade Records, a to na běžném jewelcasu, limitovaném 2CD digibooku a vinylu.

Tracklist "Preachers of the Night":
01. Amen & Attack
02. Secrets of the Sacristy
03. Coleus Sanctus
04. Sacred & Wild
05. Kreuzfeuer
06. Cardinal Sin
07. In the Name of God (Deus Vult)
08. Nochnoi Dozor
09. Lust for Blood
10. Extatum Et Oratum
11. Last of the Living Dead


Lowbau - A Darker Shade of Blues

21. dubna 2013 v 21:56 | Kaša |  Recenze
Lowbau, čili kapela sídlící v rakouské metropoli, nejsou na první pohled nic, co by člověka mělo nějak hluboce a intenzivně zatlouct do židle. Průměrný, leč vkusný přebal by mě mezi kopou dalších zrovna nezaujal a klasické propagační hlášky, kterým skromnost nechybí, se až příliš často odvolávají na veličiny amerického metalu, jakými jsou (či byly) Pantera, Down nebo Corrosion of Conformity. Nic proti těmto spolkům samozřejmě nemám a minimálně prvně uvedenou považuji za jednu z největších metalových kapel všech dob, ale jižanských/stoner/sludge metalových part je přeci jen dost a můj vztah s nimi ve většině případů skončí stejně rychle, jako začal. Dřív nebo později začnu opět pokukovat po klasikách žánrů s pocitem, že se jim stejně nikdo nevyrovná a pokusy kapel typu Lowbau tak vyznívají jako výstřel do tmy.

Lowbau jsou ale jiní. Nejsou to sice žádní objevitelé, ale na "A Darker Shade of Blues" efektně přešlapují mezi různými polohami, takže se od stoner rocku přesuneme až po heavy metalové riffování, kterému nechybí nějaká ta technická finesa, ale zase nejsou moc krkolomné, takže se nemůže stát, že by forma vítězila nad obsahem a skladby byly roztahovány samoúčelně. K mému překvapení se album nedrží pouze v zatěžkaném, pomalejším rytmu, který jsem od prvního poslechu očekával, ale občas nás pětičlenná smečka prožene v rytmech takřka zběsilých. Čtveřice nástrojového obsazení zní dost sehraně a po zvukové stránce se citují všechny očekávané motivy, takže hra bubenice Marie zní autenticky a přirozeně, basa samozřejmě burácí a zespoda tvrdí škrkané riffy. Největší slabinou pro mě tak zůstal zpěvák Guy De Craemer, který sice není technicky úplně špatný, ale ať se snaží sebevíc, tak v něm stejně slyším slabšího Phila Anselma s příměsí Chada Graye z Hellyeah, což je můj osobní problém, ale třeba "Modern Day Alchemist" v sobě má až příliš okaté inspirace právě Hellyeah. Na druhou stranu ale dodávám, že to z ní nečiní slabý kousek, protože je to skvělá vypalovačka.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Lowbau]

Kompletní informační servis o nové desce Black Sabbath

21. dubna 2013 v 16:19 | Monsterfuck |  Music News
Obálka nové desky legendárních Black Sabbath tu již sice proběhla, nicméně některá alba si zaslouží speciální pozornost, což o "13" jakožto o jedné nejnetrpělivěji očekávaných nahrávek posledních let platí zcela jistě, proto nám jako dostatečný podnět k další novince bohatě postačí v mezičase zveřejněný tracklist, nový song a oficiální začátek světového turné na podporu alba. Vezměme to ovšem úplně od podlahy...

"13" vyjde 10. června u Vertigo/Republic (v Severní Americe o den později) jako standardní a deluxe edice. Ta druhá bude navíc obsahovat tři bonusové skladby (viz tracklist níže) a její hrací čas bude činit necelých 69 minut. "13" bude první deskou Black Sabbath od "Never Say Die!" z roku 1978, na níž se podílí tři členové nejslavnější sestavy, tj. zpěvák Ozzy Osbourne, kytarista Tony Iommi a baskytarista Geezer Butler. Původně měl být součástí reunionu i poslední zakládající člen, bubeník Bill Ward, nicméně ten se nakonec nahrávání a koncertování odmítl účastnit z důvodu "nepodepsatelného kontraktu". Na jeho místo zbytek Black Sabbath přivedl Brada Wilka z Rage Against the Machine. Produkce "13" se pak ujal věhlasný Rick Rubin (Metallica, Slayer, AC/DC).

Dále již byla vypuštěna taktéž první ukázka v podobě skladby "God Is Dead?", kterou si můžete pustit na konci článku. Druhým singlem "13" bude song "End of the Beginning", který by měl vyjít 15. května.

20. dubna již také proběhl úvodní koncert světového turné na podporu "13". Stalo se tak v Aucklandu na Novém Zélandě. Black Sabbath zde předvedli setlist o celkem 17 kusech, z nichž dvě písničky pocházely z nadcházející desky - šlo právě o "God Is Dead?" a "End of the Beginning".

Tracklist "13":
01. End of the Beginning
02. God Is Dead?
03. Loner
04. Zeitgeist
05. Age of Reason
06. Live Forever
07. Damaged Soul
08. Dear Father
09. Methademic [bonus]
10. Peace of Mind [bonus]
11. Pariah [bonus]


Botanist: poslední deska na LP

21. dubna 2013 v 12:25 | Monsterfuck |  Music News
Botanist, experimentálně black metalový projekt ze Spojených států amerických, vydá svou aktuální desku "IV: Mandragora", jež původně vyšla 19. února v CD podobě, ještě jednou, tentokrát ovšem na vinylovém formátu. Stane se tak - stejně jako v případě CD - pod značkou zámořské firmy The Flenser. LP vyjde s novým obalem (vpravo), o nějž se (opět stejně jako u CD verze) postaral M. S. Waldron, a s upraveným masteringem. K dispozici bude varianta na červeném (300 kusů) a černém vinylu. Obě verze je již možné si předobjednat.

"IV: Mandragora" si lze v kompletní délce poslechnout na Bandcamp profilu Botanist.

Tracklist "IV: Mandragora":
01. Arboreal Gallows (Mandragora I)
02. Nightshade (Mandragora II)
03. To Amass and Army (Mandragora III)
04. Nourishing the Fetus (Mandragora IV)
05. Mandrake Legion (Mandragora V)
06. Sophora Tetraptera
07. Rhyncholaelia Glauca

БУТ - Call for Nemesis

20. dubna 2013 v 22:02 | Stick |  Recenze
Jihočeští БУТ jsou tvořeni zkušenými harcovníky, za všechny jmenuji především bubeník Zbyna, který působil v grindové úderce Ingrowing. Doplněn je o kytaristu Honzu z Uprise, Exhale, basáka Kennyho (Den za dnem) a zpěváka S.I.D.a (ex-Scrab Plastic). Ostudu českému grindcoru rozhodně nedělají a stydět se za svou porci muziku pod názvem "Call for Nemesis" vůbec nemusí. Ani ne půlhodinový materiál obsahuje obsahuje 20 skladeb toho nejryzejšího oldschoolového grindu à la Napalm Death či Terrorizer, čili žádné sraní s paní, jen poctivý nářez, přesto ale nelze jejich tvorbu označit jako nenázvuhodnou prasečinou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Bizarre Leprous Production]

Fleshgod Apocalypse pracují na nové desce

20. dubna 2013 v 20:21 | Ježura |  Music News
Italští symfoničtí death metalisté Fleshgod Apocalypse připravují nástupce dva roky staré desky "Agony" a vypadá to, že toto zatím bezejmenné dílo spatří světlo světa v srpnu skrze label Nuclear Blast. Kapela spolu s producentem Stefanem Morabitem na novince pracuje ve studiu 16th Cellar a máme očekávat spolupráci s velmi talentovanými hosty.

Cristiano Trionfera (kytara, vokál) prohlašuje: "Právě nahráváme kytary a výsledek je ohromující... Stefano si to fakt dává a my víme, že nové album bude znít neuvěřitelně silně."

Tommaso Riccardi (kytara, vokál) dodává: "Koncept tohoto alba je založen na mýtu o labyrintu v Knóssu a všech postavách, které s ním souvisí. Soustředili jsme se na filozofický aspekt věci, abychom mohli vyjádřit všechny prvky klasického světa a díky maniakálnímu a pečlivému průzkumu reálií se nám podařilo vytvořit metaforu naší doby v tom smyslu, že ono bludiště může být spojeno s nekonečným hledáním pravdy o tom, čím doopravdy jsme. Jsme si jisti, že vás to dostane stejně jako nás."

Svým kouskem do mlýna přispívá i Francesco Paoli (kytara, vokál, bicí): "Je složité v několika slovech shrnout všechny prvky, které jsou obsaženy v našem novém díle, ale jsme si jistí, že právě tohle pro nás bude TÍM albem. Nad skládáním těch skladeb jsme strávili hodně času, a i když ještě nejsme u konce s nahráváním, můžeme odpovědně prohlásit, že ten materiál je jednoduše neuvěřitelný, dospělejší a je to rozhodně velký krok od všech našich předchozích děl. Epické a komplexní harmonie, sofistikované a jímavé melodie, skutečná vokální agrese, šílené rytmy i artikulované riffování... to je jenom pár věcí, které na tomhle albu najdete. Je to kurevsky kvalitní muzika, uvidíte."

Nové videoklipy od tří A

20. dubna 2013 v 18:39 | Ježura |  Music News
>>> Australští hardrockeři Airbourne se 21. května chystají vydat svoji třetí desku "Black Dog Barking" a cestičku jí má pomoci ušlapat mimo jiné i zbrusu nový videoklip ke skladbě "Live It Up", který si můžete prohlédnout o něco níže. Nástupce alba "No Guts, No Glory" z roku 2010 produkoval Brian Howes (dříve pracoval třeba s Hinder, Daughtry nebo Puddle of Mudd) a vydá jej label Roadrunner Records.


>>> Novinku chystají rovněž grungeoví Američané Alice in Chains a i oni na její podporu v předstihu vypustili klip. Dočkala se ho skladba "Stone" a pod vedením režiséra Roberta Schobera (spolupracoval s Metallica, Mastodon nebo Green Day) se natáčelo v kalifornském Lucerne Valley. Skladba pochází z desky "The Devil Put Dinosaurs Here", která vyjde 28. května.


>>> Třetím A jsou pro dnešek Finové Amorphis s klipem ke skladbě "Hopeless Days", která pochází z novotou vonící desky "Circle". Všechny důležité informace o tomto albu jsme vám již zprostředkovali dříve, tak tentokrát jen pro pořádek - "Circle" produkoval Peter Tägtgren (Hypocrisy, Pain) a jedná se o koncepční album, které střídá dva roky desku "The Beginning of Times". Pod klipem je podepsaný známý režisér Patric Ullaeus.


Azure Emote: nové album avant/death superkapely právě vyšlo

20. dubna 2013 v 16:22 | Monsterfuck |  Music News
"The Gravity Of Impermanence", majestátní druhá řadovka avantgardně death metalové formace AZURE EMOTE - masivního projektu vymyšleného a stvořeného Mikem Hrubovcakem (Monstrosity, Vile, Divine Rapture, Abraxas) - právě vyšlo celosvětově u Selfmadegod Records.

Pod taktovkou, skladatelským a celkovým dozorem nad tvorbou Mikea Hrubovcaka byli na "The Gravity of Impermanence" využití hudebníci z Death, Fear Factory, Yakuza, Monstrosity, Tristania, Rumpelstiltskin Grinder a dalších. S více jak hodinovým materiálem v rámci 14 skladeb je album poháněno bušícími blast beaty, naprogramovanou elektronikou, kombinací hrdelních a strašidelných vokálních stylů, houslemi, saxofonem, harmonikou a stěnou dalších nástrojů sloučených v jednom vařícím kotli misantropické temnoty, jež zosobňuje étos AZURE EMOTE; nahráno, zmixováno a zmasterováno bylo Ronem Ventem z Aurora Borealis v Nightsky Studios. Obal vytvořil opět Hrubovcak, jehož Visual Darkness skvěle funguje v death/grindové komunitě a ilustrovalo obálky pro Sinister, Grave, Cattle Decapitation, Hate Eternal, Mortician a mnohé další.

V souvislosti s vydáním vypustil Metal Underground rozsáhlý rozhovor s Hrubovcakem (http://www.metalunderground.com/news/details.cfm?newsid=90673) včetně detailního rozboru "The Gravity of Impermanence" song po songu a exkluzivního streamu celého alba (http://www.metalunderground.com/news/details.cfm?newsid=90677)

-----

"The Gravity Of Impermanence", the grand, second full-length from avant-garde death metal entity AZURE EMOTE -- the massive project fully envisioned and created by Mike Hrubovcak (Monstrosity, Vile, Divine Rapture, Abraxas) -- is out now worldwide via Selfmadegod Records.

Under Mike Hrubovcak's direction, songwriting and full-on participation in its creation, "The Gravity Of Impermanence" was executed utilizing musicians from Death, Fear Factory, Yakuza, Monstrosity, Tristania, Rumpelstiltskin Grinder and more. With over an hour of material displayed through fourteen tracks, the album is fueled by pummeling blast beats, electronic programming, a mixture of both guttural and haunting vocal styles, violins, saxophone, harmonica and a barrage of other instruments coalescing in a melting pot of misanthropic darkness that defines the AZURE EMOTE ethos, recorded, mixed and mastered by Ron Vento of Aurora Borealis at Nightsky Studios. The cover art was once again done by Hrubovcak, his Visual Darkness works well-known in the death/grind communities having illustrated album covers for Sinister, Grave, Cattle Decapitation, Hate Eternal, Mortician, and many others.

In proclamation of its release, Metal Underground has posted a meticulous interview with Hrubovcak (http://www.metalunderground.com/news/details.cfm?newsid=90673) including a detailed track-by-track breakdown of "The Gravity Of Impermanence", alongside an exclusive stream of the entire new album (http://www.metalunderground.com/news/details.cfm?newsid=90677)

Press feedback:
"...a discordant symphony featuring bizarre industrial sounds, backing choirs, symphonic strings, and death metal brutality." - Metal Underground

"Jaws will drop while trying to take it all in, yet the album never loses focus... a highly ambitious project well worth your attention." - About.com

"Azure Emote does a great job seamlessly blending technical death metal, avant-metal, melodic death metal, and progressive metal together on this release, and its stellar production values make it perhaps even more worthwhile than their debut... bound to impress any fan of adventurous and forward-thinking death metal... 4/5" - Sea of Tranquility[tisková zpráva vydavatele]

Detaily novinky The Devil's Blood

20. dubna 2013 v 14:00 | Monsterfuck |  Music News
Okultní rockeři The Devil's Blood z Nizozemska sice na začátku letošního roku oznámili, že ukončí svou kariéru - nebo se spíše jejich slovy "vrátí do nicoty" - ale o měsíc později ještě potvrdili, že "posmrtně" vydají dalších několik nosičů. Půjde o akustické EP "66:2", na němž se objeví jedna nová skladba a dvě předělávky, dále živé DVD a také několik živých záznamů, které byly původně určeny pro B strany singlů, kompilace a další. Především ale půjde o třetí dlouhohrající desku s názvem "III: Tabula Rasa or Death and the Seven Pillars", jejíž vydání je ze všech zmiňovaných počinů nejblíže - digitálně se album začne prodávat již 30. dubna na iTunes, u všech ostatních digitálních prodejců od 28. května a na fyzických nosičích (CD, LP) od 11. června, vše pod značkou Ván Records.

Okolo si můžete prohlédnout tracklist a také obálku, jejímž autorem je Manuel Tinnemans. Na konci článku pak najdete jednu novou skladbu s názvem "White Storm of Teeth".

"Před samotným rozpadem kapely 22. ledna 2013 jsme se zrovna věnovali předprodukci něčeho, co mělo být naší třetí deskou," říká kytarista SL. "Sedm skladeb, kompletní nástin alba, byl ve velmi skromné podobě natočen v mém domácím nahrávacím studiu, tato dema měla být šablonou pro nahrávání ve studiu. Nicméně bychom nebyli schopni to dotáhnout tak daleko a tento fakt nás velmi zaskočil a zarmoutil. Za několik dní jsme si ten materiál ovšem poslechli znovu a rozhodli se, že i když zvuková kvalita nemusí splňovat očekávání, která jsou na desku The Devil's Blood kladena, samotné skladby byly a jsou to nejlepší, co jsme kdy udělali. Dospěli jsme tedy k závěru, že by si zasloužily se stát součástí Kánonu a že je vydáme.

Strávil jsem několik dní střádáním veškerého demo materiálu, udělal jsem jednoduchý mix a předal materiál našemu příteli a mentorovi Pieteru G. Kloosovi na master v jeho studiu. Nyní vám představujeme názvy písní a artwork, který stvořil Manuel Tinnemans."

Tracklist "III: Tabula Rasa or Death and the Seven Pillars":
01. I Was Promised a Hunt
Part III - ...and the Holy Cunt Spewed Forth Abomination...
Part II - ...Wielding the Hammer of the Dead...
Part I - ...Upon the Aimless Path...
02. The Lullaby of the Burning Boy
03. ...If Not a Vessel?
04. In the Loving Arms of Lunacy's Secret Demons
05. Dance of the Elements
06. White Storm of Teeths
07. Tabula Rasa


Amaranthe - The Nexus

19. dubna 2013 v 22:12 | Zajus |  Recenze
"'Kruci!', zvolal ředitel hudebního vydavatelství při pohledu na barevné grafy, které mu jeho podřízení prezentovali v Powerpointové prezentaci. Probodával promítací plátno ostrým pohledem, ovšem grafy jako by ho vyzývavě ignorovaly a zůstávaly stále stejné. Nepotřeboval velkého vzdělání, aby pochopil jejich sdělení: prodeje klesají. Hudba netáhne, a když, tak ne ta placená. Jenže dnes už propad nemůže vysvětlovat pirátstvím, ne podesáté v řadě. Zdrcený ředitel tak požádal kolegy, aby mu prezentovali své návrhy na řešení propadů. Jeden po druhém přicházeli vedoucí divizí se svými nápady a všichni odešli s nepořízenou. Pop - přesycený trh. Rock - v ústupu. Hip Hop - těžko zpeněžitelný. Z krize jednoduše nebylo cesty. Tu se v řiditelově hlavě zrodila myšlenka zcela geniální: metal! Metal roste, táhne nové lidi, má outsiderskou image. Jednoduše vše, co je potřeba k nalákání posluchačů. Přitom recept byl tak jednoduchý. Kytara je základ, tu přeci nelze vynechat. Metalovou kapelu bez kytary, to by nikdo nesežral. Basa taktéž, i když slyšet být nemusí. Bicí téměř strojové, nechceme přeci žádné avantgardní vylomeniny. Zpěvák s čistým vokálem - k nalákání dam. Zpěvačka s bujným poprsím - k nalákání pánů. Pro jistotu ještě jeden zpěvák, tentokrát křikloun se zcela standardním chrapotem - to aby to neznělo moc měkce. A diskotéka... hromada diskotéky..."

Příběh je to samozřejmě fiktivní, ovšem kdyby takto Amaranthe vznikli, vůbec bych se nedivil. Tvorba Amaranthe totiž není typický průser způsobený neschopností zúčastněných hudebníků, Amaranthe jen nejsou autentičtí. Nejsou kapelou, jsou produktem. Nerad bych, aby předchozí věty zanechaly dojem, že jsem jakkoliv zaměřený proti popové hudbě, tu si naopak v poslední době dokáži velmi užívat. Problém je, že stejně jako je dobrý a špatný melodický death metal, je i dobrý a špatný pop. Amaranthe bych bez zaváhání zařadil do kategorie špatné hudby v obou zmíněných žánrech.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nové smlouvy u Dana Swanö a Ereb Altor

19. dubna 2013 v 18:21 | Stick |  Music News
>>> Švédský multi-instrumentalista, zpěvák a producent Dan Swanö (Edge of Sanity, Nightingale) podepsal douhodobou smlouvu s labelem Century Media Records. S tím spolupracoval již v rámci death metalového projektu Bloodbath, kterému firma vydala EP "Breeding Death" a první dvě alba "Resurrection Through Carnage" a "Nightmares Made Flesh".

Dan Swanö o podpisu: "Je to 23 let od chvíle, kdy jsem podepsal svůj první nahrávací kontrakt, ale nikdy předtím jsem nebyl tak nadšený... Podepsal jsem se Century Media Records! První nahrávku jimi vydanou jsem si koupil v roce 1989 a je úžasné vidět, jak label za ty roky vyrostl. Po práci s Century Media na dvou kompilačních CD a dvou albech Bloodbath jsem věděl, že to pro mě bude perfektní domov vždy, když jsem pomyslel na návrat nahrávacího průmyslu jako muzikant. A teď... Jsem zpět! Se svou odplatou!!!"

První výsledek nové kooperace bude CD nového projektu Witherscape, kde se Swanö spojil s talentovaným multi-instrumentalistou Ragnarem Widerbergem, s nímž vytvořil intenzivní koncepční album, blízké například sólovému albu "Moontower". Witherscape a jejich album "The Inheritance" by mělo spatřit světlo světa v červenci 2013.

"Zrovna jsem dokončil finální mixy prvního alba mého nového projektu Witherscape. Fanoušci 'Moontower' a chytlavějších pasáží Edge of Sanity nebudou zklamáni! Zpívám jak čistě, tak growlingem, hraju na bicí a na klávesy. Ragnar Widerberg nahrál všechny kytary a basu a psal většinu skladeb společně se mnou."

>>> Nový podpis smlouvy hlásí i další Švédové Ereb Altor. Ti uzavřeli smlouvu s labelem Cyclone Empire. Kapela zrovna dokončuje práce na svém čtvrtém album "Fire Meets Ice", jež vyjde v létě 2013. Poslední studiový počin "Gastrike" vyšel v loňském roce taktéž v létě. Zároveň se Ereb Altor také chystají na na podporu kapel Forgotten Tomb a Isole na jejich evropském turné, přičemž se druhými jmenovanými mají z velké části společnou sestavu.

"Ereb Altor nesledují žádné zasrané trendy, vytvoříme muziku tryskající přímo z našich srdcí a Cyclone Empire nám pomohou vydat kvalitní produkty. Severští bohové nás dovedli k naší nové rodině uvnitř Empire a rozhodně z toho máme dobrý pocit," říká samotná skupina.

Každý má rád párky! Melvins a Big Business si brousí zuby na Prahu

19. dubna 2013 v 14:53 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Každý má rád párky! Melvins a Big Business si brousí zuby na Prahu.

Budou to dva roky, co se americké legendy bahna Melvins předvedli naposledy v Praze: v plné palbě, se zdvojenými bicími, s kytarami podladěnými proklatě nízko. Ne náhodou bývá jejich těžkotonážní zvuk popisován jako "originální americký underground" - vlivy sahají ke starým Swans, Black Flag, Flipper nebo Wipers, ale taky Kiss a Alice Cooperovi a celé řadě zástupců sludge. Jako support speciální sestavy Melvins Lite v pátek 3. května 2013 v žižkovském Matrixu vystoupí trio Big Business.

Kromě zvuku třicet let staří Melvins prosluli i nekonečnými čachry v sestavě. Tu aktuální, pojmenovanou Melvins Lite, čítá pouhé trio: zakládající členové, zpěvák a kytarista Buzz Osborne alias King Buzzo, bubeník Dale Crover a host na kontrabas (!) Trevor Dunn z kapel Mr. Bungle, Tomahawk, častý spolupracovník Johna Zorna a Secret Chiefs 3. Společné album tria bažináčů, příznačně nazvané Freak Puke, vydal Pattonův label Ipecac vloni v červnu. V mezičase se přihlásili "původní Melvins" s albem Everybody Loves Sausages, kam umístili třináctku originálních coverů, mj. Davida Bowieho, Roxy Music nebo Queen.

A bude to rovných deset let, co se v Seattlu potkali Jared Warren (Karp, Tight Bros from Way Back When) a Coady Willis (Murder City Devils), aby založili stonermetalové duo Big Business. Už debut Head for the Shallow (2005) vyšel na "zasloužilém" labelu Hydra Head, ale byla to nahrávka Here Come the Waterworks (2007) a hity Grounds for Divorce nebo Just as the Day Was Dawning, které je vepsaly do širšího povědomí fanoušků. Zatím poslední velkou deskou je téměř čtyři roky stará Mind the Drift. Už od roku 2006 jsou Coady a Jared součástí Každý má rád párky! Melvins a Big Business si brousí zuby na Prahu. podíleli se na deskách (A) Senile Animal a Nude with Boots a několika turné. V Praze sólo Big Business naposledy vystoupili vloni s Unsane, letos na krátké evropské šňůře doprovázejí Melvins Lite.

Svůj k svému, v pátek 3. května v pražském klubu Matrix. Vstupenky za cenu 450 Kč jsou k dispozici v sítích Ticketportal a Ticketstream, nově také přes službu SMS ticket (rezervace za 99 Kč), na místě bude lístek o stovku dražší.

Melvins Lite (usa)
Big Business (usa)
pá / fri 3. 5. 2013 20:00
Klub Matrix, Praha[tisková zpráva pořadatele]

Six Feet Under - Unborn

18. dubna 2013 v 21:46 | Kaša |  Recenze
"A nedají si říct, a nedají." Řeč tentokrát není o strážných z pohádky "O statečném kováři", nýbrž , jak už titulek článku napovídá, o Six Feet Under, respektive o jejich vrchním principálovi, nestárnoucím Chrisu Barnesovi, který se s tím nepáře a necelý rok po loňském "Undead" přichází s další kolekcí svého death metalu, tentokrát pod názvem "Unborn". Pokud si dáte tu práci a loňskou recenzi si dohledáte, zjistíte, že nadšením jsem tehdy neoplýval, takže je snad pochopitelné, když se přiznám, že do recenze novinky se mi moc nechtělo a vlastně jediný důvod, proč jsem do toho šel, byl fakt, abych zjistil, zda se od minula Chris Barnes poučil, či nikoli, ovšem jak prozrazuje hned úvodní citace z tvorby české kinematografie, tak musím říct, že nikoli. Tedy abych byl přesnější, nijak výrazně...

Od minula uběhlo pouhých deset měsíců, přesto se v řadách Six Feet Under stačila udát nějaká ta personální změna, která se na konečném vyznění desky podepsala minimálně, takže jen ve zkratce připomeňme, že kytaru už neobsluhuje Rob Arnold, ale už loni jej nahradil švédský drtič Ola Englund, jenž se nyní poprvé představuje ve studiové formě a není vůbec marný. Ve studiu se mihli ještě Benjamin Savage z Whitechapel a právě Rob Arnold, který za svým působením v kapele udělal tečku v podobě několika kytarových partů. Tak či onak, skladatelské otěže nadále dřímá dredatý Barnes, takže i kdyby se obklopil kýmkoli, tak ve výsledku bude jeho album znít stále precizně, nicméně hudebně pořád stejně bezzubě, jako je tomu v posledních letech u něj obvyklou praxí, což v případě death metalové kapely není nic, co by člověk zrovna vyhledával.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


12.5. RABBITS (Portland – USA), ÅRABROT (Norsko) - Klub čp.4 Hradec Králové

18. dubna 2013 v 20:11 | Monsterfuck |  Music News
12.5. RABBITS (Portland - USA), ÅRABROT (Norsko) - Klub čp.4 Hradec Králové

Další z pokračování bahenních večerů ve Čtyřce. Tentokráte RABBITS z Portlandu, kde mimo jiné hrají zakládající členové ANGEL HAIR, THE VSS, a PLEASURE FOREVER. Zde ovšem hrábli hluboko (a pomalu) do strun, což neušlo pozornosti labelu RELAPSE RECORDS.

Jejich kolegové ÅRABROT jsou z Norska. Název kapely je odvozen od obřího smetiště za jejich rodným městem, což hodně vypovídá o jejich veskrze kladném vztahu ke společnosti, hudbě a civilizaci vůbec.[tisková zpráva pořadatele]

Phil Anselmo chystá sólovou desku

18. dubna 2013 v 14:17 | Stick |  Music News
Zpěvák Phil Anselmo, známý z působení v bezpočtu kapel, ale především díky členství v slavné a vlivné metalové kapele Pantera (v současnosti pak hlavně Down), chystá sólovou desku pod názvem Philip H. Anselmo & The Illegals. V jeho kariéře vůbec první sólovka ponese název "Walk Through Exits Only". Album vydá label Season of Mist ve spolupráci s Anselmovým vlastním vydavatelstvím Housecore Records 19. července. Desku bude možné pořídit digitálně, na CD a na vinylu. Artwork si vzal na starosti Vance Kelly (Down, The Sword). V plánu je také turné po Americe, následované i návštěvou Evropy.

Album si produkoval sám Phil Anselmo za spolupráce Michaela Thompsona. Nahrávalo se v průběhu let v jeho vlastním studiu Nodferatu's Lair. The Illegals jsou jeho doprovodná kapela, kterou tvoří kytarista Marzi Montazeri, baskytarista Bennett Bartley a bubeník Jose Manuel "Blue" Gonzales. Album má být "hrubé, agresivní, hymnické a 100% Anselmovské". Bude obsahovat osm skladeb s názvy jako "Battalion of Zero" nebo "Usurper's Bastard Rant".

Anselmo říká: "Nešlo mi o to udělat prvoplánové heavy nebo thrash metalové album. Je to naštvané album které můžu udělat jenom já. Nevidím nikoho jiného křičet o věcech, o kterých řvu já. Na albu není žádná hra se slovy, žádný skrytý vzkaz, všechno je přímo před vámi."

Repulsed - Patterns

17. dubna 2013 v 21:25 | Stick |  Recenze
Jo, tihle Repulsed, mladí floutci z Prahy, si hoví v ostrých metalových vodách. Nejstaršímu členovi je 24 let a tomu nejmladšímu pro změnu 16, což je docela slušné rozpětí. Ve svém věku brilantně všichni ovládají své nástroje, takže by mě velice zajímalo, kam se mohou dále vyvinout. EP "Patterns" je už druhým počinem, nicméně jde o záležitost dostatečně vyzrálou na to, aby si mohli troufnout na dlouhohrající fošnu.

Jak už jsem zmiňoval, "Patterns" rozhodně nahrávali velice zruční muzikanti, kteří pokud zůstanou stejně nadšení jako doposud, můžou své herní možnosti dotáhnout ještě dál, a to se pak panečku budou dít věci. Kompozičně jde o tak košaté věci, že se upřímně nemůžu ztotožnit se zprofanovanou škatulkou metalcore, kterou si na Bandzone kapela přilepila. Navíc je pro mě i s podivem, že při svém mládí dokážou své skladby takto promyšleně rozvíjet. Tohle EP hranice dnes už poněkud vyčpělého žánru vcelku hravě překračuje a míří spíše k moderním metalovým kapelám s kořeny ve Skandinávii. Ovšem nějaké záblesky i těch zámořských vlivů se objevují, ale jsou organicky zapracované, že jakákoliv podobnost s nějakou trendy metalcorovou kapelou se sladkými zpěvy naprosto mizí. Když už jsem mluvil o kompozicích, na EP najdeme celkem tři, z nichž dvě přesahují stopáž šesti minut, což už hovoří vcelku samo o sobě. Skladbám vévodí chytlavé pasáže, jež se ale příliš často neopakují, takže se nedostavuje žádný pocit nudy, spíše očekávání věcí příštích.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Repulsed]

Nová alba, nové klipy

17. dubna 2013 v 19:53 | Stick |  Music News
>>> Na duben chystají své kompilační album "Ages of Light" k patnáctiletému výročí němečtí Freedom Call. Konkrétní data vydání jsou 26. dubna v Německu, 29. dubna ve zbytku Evropy a 7. května v Americe. Počin vyjde u SPV/Steamhammer. K této příležitosti byl natočen videoklip k přepracované verzi skladby "Rockin' Radio" z posledního alba "Land of the Crimson Dawn". Na to se můžete mrknout tady. Výběr bude obsahovat 18 skladeb plus bonusový disk s názvem "Masqueraded", na kterém se objeví šest starších skladeb v nových podobách. Například folková verze "Metal Invasion", song "Mr. Evil" zase dostal podobu reggae...

Tracklist "Ages of Light":
Disk I - "Ages of Light":
01. We Are One - 04:57
02. Tears Falling - 05:39
03. Freedom Call - 05:33
04. Farewell - 04:06
05. Metal Invasion [live] - 07:10
06. Warriors - 04:20
07. Land of Light - 03:54
08. Hunting High and Low - 04:02
09. Mr. Evil - 03:43
10. Far Away - 03:19
11. Blackened Sun - 04:39
12. Thunder God - 03:31
13. Tears of Babylon - 03:38
14. A Perfect Day [live] - 03:57
15. Hero on Video - 03:42
16. Power & Glory - 03:25
17. Rockstars - 04:57
18. Back into the Land of Light - 05:11

Disk II - "Masqueraded":
01. Metal Invasion [metal folk verze] - 04:13
02. Mr. Evil [melodic reggae verze] - 04:10
03. Hero on Video [speed ska verze] - 03:48
04. Rockin' Radio [killerbilly verze] - 03:55
05. Freedom Call [táboráková verze] - 03:37
06. Age of the Phoenix [swingová verze] - 04:25

>>> Osmé studiové album mají nachystané finští HIM, ponese název "Tears on Tape" a k titulní skladbě byl natočen videoklip. Na ten se můžete podívat zde. CD vyjde 29./30. dubna, nahrávalo se v Helsinkách ve studiu Finnvox a produkoval jej Hiili Hiilesmaa (Apocalyptica, Amorphis, Moonspell). Mixu se ujal v Londýně Tim Palmer - ten mixoval i předchozí studiovky "Dark Light" (2005) a "Venus Doom" (2007). Obal vytvořil Daniel P. Carter. Popsal jej jako "sérii zvláštních okolností, zahrnující Lee Doriana [frontman Cathedral], duchovní symboliku a blábolení šílence".

Album také vyjde ve spolupráci s Metal Hammer a vydavatelstvím DoubleCross ve speciální edici, která bude obsahovat nikdy nevydaný materiál. Striktně limitovaná edice bude k mání od 29. dubna po omezenou dobu. Obsah je následující:

  • 123 stránkový magazín editovaný samotným zpěvákem formace (Ville Valo), sloužící jako podrobný booklet
  • plné studiové album plus dvě bonusové skladby
  • velký poster
  • exkluzivní rozhovory se všemi členy
  • skladbový průvodce albem
  • rozhovory se zvukovými inženýri, stojícími za zvukem alb
  • průvodce katalogem HIM
  • pravý a skutečný příběh loga "heartagram"
  • exkluzivní galerie ze soukromých sbírek členů

Tracklist "Tears on Tape":
01. Unleash the Red
02. All Lips Go Blue
03. Love Without Tears
04. I Will Be the End of You
05. Tears on Tape
06. Into the Night
07. Hearts at War
08. Trapped in Autumn
09. No Love
10. Drawn & Quartered
11. Lucifer's Chorale
12. W.L.S.T.D.
13. Kiss the Void

>>> Dánští Volbeat mají venku své páté album "Outlaw Gentlemen & Shady Ladies", k němuž je nyní venku nové animované video "The Hangman's Body Count". Prvním singlem byla skladba "Cape for Our Hero". Album produkoval Rob Caggiano (ex-Anthrax), jenž se vzápětí ke kapele přidal jako kytarista. Nahradil tak původního Thomase Bredahla. Předchůdcem poslední studiovky je deska z roku 2010 "Beyond Hell / Above Heaven".


Nová deska Jorn

17. dubna 2013 v 15:43 | Stick |  Music News
Norský zpěvák a kapeloběžník Jørn Lande připravuje nové album svého bandu Jorn. A to vcelku brzy po poslední studiovce "Bring Heavy Rock to the Land" z loňského roku, a symfonické kompilace s přearanžovanými vlastními i cizími skladbami "Symphonic" z ledna letošního roku. Novinka ponese název "Traveller" a vyjde 11. června v Americe a 14. června v Evropě u Frontiers Records, produkoval ji Lande a nový kytarista kapely, Trond Holter (půjde o první album, na kterém jej bude možné slyšet, nahradil dlouholetého kytaristu Tore Morena), zmixoval ji Tommy Hansen v Jailhouse Studios v Dánsku. Letošní deska bude již v pořadí osmým albem pod jménem Jorn. Zde si můžete poslechnout čtyři ukázky z nového počinu.

Tracklist "Traveller":
01. Overload
02. Cancer Demon
03. Traveller
04. Window Maker
05. Make Your Engine Scream
06. Legend Man
07. Carry the Black
08. Rev On
09. Monsoon
10. The Man Who Was King

Agrypnie - Aetas Cineris

16. dubna 2013 v 21:03 | Ježura |  Recenze
Pamatuji si to, jako by to bylo včera. Phantoms of Pilsen 5 pomalu směřující ke svému vrcholu a na pódiu hraje kapela, kterou jsem předtím vůbec neznal, ale která si mě za slabou tři čtvrtě hodinku stihla omotat okolo prstu jako málokdo. Je asi bezpředmětné dodávat, že tou kapelou byli Agrypnie, ale že od nich od té doby očekávám nic než vytříbenou kvalitu, to už je možná trochu relevantnější informace. No a co se na podzim roku 2011 blýskli EP "Asche" jsem tak žil v napjatém očekávání, s čím se tito Němci vytasí na standardním formátu, tedy ještě pořád žhavé novince "Aetas Cineris", která spatřila světlo světa na konci února.

V samém začátku by se asi slušelo zmínit, že Agrypnie svým fanouškům s novou deskou nepřipravili žádný šok. "Aetas Cineris" se nese přesně v tom duchu atmosférického black metalu, se kterým kapela sklízela vavříny již dříve, a pokud zde lze hovořit o nějakých změnách či vývoji, rozhodně to není nic, co by bylo patrné po prvním protočení. A ač jsem příznivcem byť i radikálního vývoje, tentokrát jsem zkrátka rád, že se Agrypnie do žádných stylových veletočů nepouštěli a spíše se věnovali pilování toho, co jim tak jde. Zabijácké bicí, těžké riffy, podmanivé melodie a rozmáchlá atmosféra dokonale korespondující se jménem kapely ("agrypnie" je cizí výraz pro "nespavost") jsou zde přítomny, a to v perfektně vycizelované podobě, ze které dýchá jak skladatelský um autorů, tak jejich nezaměnitelný výraz. A je to právě originalita, tedy komodita v současné době vyvažovaná zlatem, která celým Agrypnie potažmo "Aetas Cineris" tolik pomáhá k vynikajícímu výsledku, na který to deska dotáhla. V jejích členitějších pasážích člověk nestačí zírat, jak chytře a s jakou lehkostí splétají Agrypnie výborné melodie s velmi hutným, ale přesto nijak násilným nebo přetechnizovaným riffováním, a to vše zpravidla podkládají nemilosrdnými a nesmírně nápaditými bicími party. Naproti tomu v klidných zákoutích alba zaslouží poklonu schopnost udržet pozornost i u zdánlivě jednotvárné kompozice - tím spíše v případě, kdy by její délka v jiných rukou vystačila na dvě až tři vypalovačky. Někde mezi tím se pak nachází asi nejčitelnější odkaz na black metalový základ v podobě těžkých, táhlých a majestátních kytarových a bicích vichřic, u kterých není žádný problém duchem odcestovat někam jinam, těžko říct kam. No a pak je tu spousta pasáží, kde se to všechno různě míchá a prolíná a skrz co na sebe ty různé polohy naprosto organicky navazují...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Průměrné hodnocení v redakci: 8,8/10

Nachtmystium si dávají přestávku od koncertování

16. dubna 2013 v 19:35 | Monsterfuck |  Music News
Internetové servery aktuálně obletěla zpráva o rozpadu zámořských black metalistů Nachtmystium. Kapela se rozešla se svým dosavadním kytaristou Andrewem Markuszewskim a producentem/klávesistou Sanfordem Parkerem, zrušila všechny naplánované koncerty (tj. včetně českého festivalu Brutal Assault, kde tedy Nachtmystium nevystoupí) a také odstranila svou oficiální Facebook stránku (až doposud jediný oficiální a aktualizovaný internetový zdroj přímo z řad skupiny). Zpravodajské weby z oblasti metalu pak postupně zveřejnily zprávu, podle níž se zbývající tři členové Nachtmystium rozhodli uložit kapelu k ledu na dobu neurčitou, zpěvák a kytarista Blake Judd pak dále prohlásil, že se nyní hodlá soustředit především na svůj nový projekt Hate Meditation.

Sám Blake Judd ovšem na svém osobním Facebook profilu záhy dementoval zprávy o tom, že by se měli Nachtmystium nadobro rozpadnout: "Některé metalové weby informovaly, že se Nachtmystium buď 'rozpadají' nebo mají 'přestávku na dobu neurčitou'. Nic z toho není pravda. Kapela v posledních měsících prošla několika personálními změnami a já jsem se rozhodl zrušit veškerá letní/festivalová vystoupení, dokud se skupina neobnoví. Namísto koncertování budeme v následujících měsících psát a nahrávat další řadovou desku, která vyjde celosvětově u Century Media koncem roku 2013. Facebook jsme odstavili, abychom jej upravili a aktualizovali (kompletně jej renovovali s novými fotografiemi z minulosti i přítomnosti, snímky rozhovorů z časopisů za celou třináctiletou existenci skupiny atd.). (...) Naposled tedy říkám, Nachtmystium se NErozpadají, mají jen pauzu ve smyslu hraní koncertů."

Doposud poslední deskou Nachtmystium je počin s názvem "Silencing Machine" z loňského roku.

Blake Judd se aktuálně podílí ještě na dalších dvou projektech, jimž by letos měla vyjít nová alba. Předně jde o již zmiňované obnovené Hate Meditation, jimž zanedlouho - konkrétně 24. května u Indie Recordings - vyjde dlouhohrající debut s názvem "Scars". Na odkazech si můžete prohlédnout obal CD verze a LP verze; první ukázku v podobě songu "The Genocide March" pak najdete na konci článku.

Dále je v přípravě očekávaná třetí řadovka projektu Twilight, která se bude jmenovat "Beneath the Trident's Tomb" a vyjít by měla někdy na podzim.


Zemřel baskytarista Deftones, Chi Cheng

16. dubna 2013 v 17:19 | Ježura |  Music News
Sérii smutných zpráv z minulého týdne bohužel rozšiřuje další. V sobotu 13. dubna totiž ve věku 42 let zemřel baskytarista amerických Deftones, Chi Cheng. Ten se po autohavárii z roku 2008 nacházel více než čtyři roky v částečném kómatu. Chengova matka vydala toto prohlášení:

"Naše nejdražší rodino,
toto je ta nejtěžší věc, jakou vám mohu psát. Vaše láska a oddanost Chimu byla bezpodmínečná a úžasná.

Vím, že si ho budete vždy pamatovat jako velkého muže na pódiu, který měl srdce pro každého z vás.

Byl převezen na jednotku intenzivní péče a dnes ve tři hodiny ráno se jeho srdce prostě náhle zastavilo.

Opustil tento svět, když jsem mu do ucha zpívala písničky, co měl rád.

Bojoval dobře. S vaší láskou jste za ním stáli denně a on věděl, že je milovaný a nikdy sám.

Později toho napíšu více a bude to skrze Oneloveforchi.com [charitativní web vytvořený a odkázaný jeho památce - pozn. redakce], takže jakékoliv další informace nemusí být spolehlivé.

Pokud máte nějaké vzpomínky nebo zprávy, o které se chcete podělit, pošlete je prosím na stránku Onelove. Vzpomeňte prosím na Mae, Minga, sourozence a obzvláště Chiova syna Gabriela ve svých modlitbách. Je to tak těžké nechat jít.

S velkou láskou a velkým respektem, máma J (a Chi)."

Immortal vydají poslední album ve speciální edici

16. dubna 2013 v 15:02 | Ježura |  Music News
Kultovní norští black metalisté Immortal vydají své poslední album "All Shall Fall" nově v podobě limitovaného box setu. Samotná deska bude rozdělena mezi čtyři 10'' vinyly a v balení se objeví rovněž plakát s motivem alba. Jako většina podobných počinů bude i tento striktně limitovaný, a to na celkový počet 3x333 kopií (černé, bílé a stříbrné vinyly). Label Nuclear Blast stanovil vydání box setu "All Shall Fall" na 5. července.

Comebacková deska "All Shall Fall" byla nahrána ve studiích Grieghallen (Norsko) a Abyss (Švédsko) a vyšla pod Nuclear Blast v září 2009. Immortal aktuálně pomalu pracují na dalším řadovém albu, které bude celkově deváté, jakékoliv bližší informace ovšem prozatím nejsou k dispozici.