Duben 2013

Abyssal - Denouement

30. dubna 2013 v 23:25 | Monsterfuck |  Recenze
Abyssal je britská smečka, která si libuje ve vpravdě extrémním death metalu ne úplně přátelského ražení. V letošním roce vyšla nová deska s poněkud krkolomnějším názvem "Novit enim Dominus qui sunt eius", my se ovšem přesně opačně vůči logickému očekávání dnes podíváme na zoubek nikoliv druhému opusu, nýbrž tomu prvnímu, "Denouement", který vyšel nejprve vloni jakožto samovydání zaštítěné přímo kapelou a nyní vychází znovu, tentokrát již oficiálně na CD (vinylová verze by podle všeho měla následovat na podzim).

Pojďme se prvně podívat na zoubek tomu, co Abyssal vůbec vyluzují ze svých nástrojů. Image a poněkud tajuplná prezentace (nějaké info členech ani nemusíte zkoušet hledat - není k dispozici) trochu mohou připomínat manýry z black metalového žánru, jak bylo ovšem naznačeno výše, základem je death metal. Nicméně aby to nebylo tak jednoduché, na různých webech jsou Abyssal uvedeni jako skupina produkující death/black/doom. Já osobně bych se tím ovšem tak moc nezaobíral - muzika je především death metal, na jehož základech Abyssal staví, a přestože je na "Denouement" bezesporu nejeden moment, který zajíždí do black metalového hájemství (do doomu sem tam také, ale to spíše minimálně), já bych dával přednost škatulce experimentálního, nebo chcete-li avantgardního death metalu. Vystižnější je to dle mého názoru především z toho důvodu, že z takto definovaného stylu je již na první pohled cítit jistý podtext, že se zde nebude hrát v úplně běžných kolejích, přičemž tomu tak rozhodně je.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Hellthrasher Productions]

Další porce klipů

30. dubna 2013 v 18:37 | Kaňour |  Music News
>>> Dnešní přehled klipových novinek načne americká heavy metalová partička Holy Grail, která zveřejnila svůj videoklip "Ride the Void" tři měsíce po vydání stejnojmeného alba. Deska byla produkována Mattem Hydeem (Slayer, Children of Bodom, Hatebreed) a vypuštěna s podpisem giganta Nuclear Blast.


>>> Druhé zastavení nás přivádí do země metalu rozhodně zaslíbené, do Švédska. Tamější melodičtí death metalisté Soilwork před nedávnem vypustili do světa dvojalbum "The Living Infinite", z něhož pochází i nový klip ke skladbě "Spectrum of Eternity", která otevírala celou desku.


>>> Poslední zastávkou bude Řecko a veteráni Nightfall. Nové album této jihoevropské party vyšlo v lednu a bylo pojmenováno "Cassiopeia". Vybranou skladbou pro videoklip se stala píseň "Stellar Parallax".

Kapela skladbu popisuje: "'Stellar Parallax' je další píseň inspirovaná astronomií. Symbolicky název odkazuje na různé úhly pohledu, jež lidé mají a bojují za ně. Pochopení skutečných příčin nečích názorů, které nejsou totožné s těmi vašimi, vás zbaví nepříjemného pocitu neúcty a nenávisti."

MEMORY REMAINS VII – Rockový klub Ponorka – Pardubice – 25.5.2013

30. dubna 2013 v 14:49 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
MEMORY REMAINS VII - Rockový klub Ponorka - Pardubice - 25.5.2013

V květnu vypukne již sedmé pokračování klasického mini-festivalu v pardubickém klubu Ponorka. Tentokrát je hlavním lákadlem legenda death metalu MASTER. V jejím středu stojí již bezmála 30 let Paul Speckmann, který je považován spolu s Chuckem Schuldinerem (DEATH) za zakladatele stylu zvaný death metal. Každý, kdo se kdy jen vzdáleně zajímal o kapely hrající smrtící kov, se musel s kapelou MASTER někdy setkat. Kapela se teprve nedávno vrátila z amerického turné k loňskému vynikajícímu albu The New Elite, které vysílá do světa jasný signál. MASTER jsou právě ve skvělé formě!

Ve velice příjemném prostředí legendárního pardubického klubu Ponorka doplní tyto death metalové rouhače místní vyznavači DYSANGELIUM, kteří rozvířili stojaté vody českého death metalového rybníku loňským albem Maniachrist. Old school death metal s přesahem do thrashe a občasným blackovým kořením je zárukou toho, že si na své přijde každý posluchač. Album bylo vysoko oceněno mnoha kritiky. Přijďte se přesvědčit, jak za to umí vzít v Pardubicích.

Death/grindoví řezníci z Litoměřic si říkají INBORNED LYCANTROPHY. Jestli jste připraveni na pořádnou pitvu, nezbývá vám nic jiného, než přijít a podpořit kapelu, která si již vysloužila ostruhy na českých death metalových pódiích. Asistovaná pitva může začít! Operační sál bude otevřen, skalpely nabroušeny a o tom, že tito páni doktoři dělají svoji práci dobře, nemůže snad nikdo pochybovat.

Výše uvedené smrtící trojici bude asistovat stejně zaměřený projekt MACERACE z Prostějova. Riff střídající riff a bicí dunící jako o život. Co si víc může fanoušek metalu přát? Snad jen pěknou ženu po svém boku. To ale přece nemusí být žádný problém, vezměte s sebou svoje manželky, paní, slečny i přítelkyně. I ony určitě rády ocení pořádný nářez. MACERACE je zárukou toho, že pod pódiem se bude pařit zběsile a divoce.

Máte rádi SLAYER? Pak by vás mohli pořádně nakopat brněnští WAR ENSEMBLE. Pokud máte někde doma ve skříni staré džínové bundy pošité nášivkami thrashovými legendami 80tých let, měli byste je vytáhnout na světlo boží! Zazní nejslavnější songy SLAYER! Sejdeme se pod pódiem a zažijeme spolu parádní mosh-pit, co říkáte? Nebo byste raději wall of death? Třeba i na ni dojde.

Čas: 19:00hod, 25.5.2013
Místo: RC Ponorka, Pardubice
Vstup: 150,- kč

info:

[tisková zpráva pořadatele]

Vigilance - Queen of the Midnight Fire

29. dubna 2013 v 21:27 | Kaša |  Recenze
Pojďme si takhle z kraje zahrát hru na "kdyby", která by celkem jasně měla objasnit, jak to vlastně se slovinskou partou Vigilance je. Kdyby za sebou měli větší stáj, tak by hravě zapadli do heavy metalového průměru evropské scény. Kdyby o nich vědělo víc lidí, tak by se jejich alba mohla i slušně prodávat, protože jistý potenciál v nich je. Kdyby se borci nebáli a nedrželi se až příliš žánrových standardů, se kterými se díra do světa udělá jen velmi těžce, tak by se "Queen of the Midnight Fire" dalo poslouchat s chutí. Když se ale oprostíme od těch kdyby, tak v reálu se bohužel plácáme v průměru až podprůměru, u kterého si nejsem vůbec jistý, že by v plném rozsahu vyloženě zaujal někoho jiného než toho nejortodoxnějšího fanouška heavy/speed metalu let téměř zapomenutých.

Nemám nic proti takovýmhle kapelám. To jen pro pořádek. Věřím tomu, že borce to baví a že tuto hudbu mají rádi, tak proč si nesplnit sen a nevydat se směrem k rockovým výšinám. Celé to ale má jeden dost podstatný háček. Je to prachsprostá nuda. Abych to upřesnil, tak světlé body má deska taky, ale až na několik výjimek jsem jen s obtížemi hledal vyloženě povedené skladby, které by mě přesvědčily o tom, že tahle deska stojí za víc než za rezavý krejcar. A to přiznám, že z ukázek to takhle marně nevypadalo a docela jsem se na poslech těšil s pocitem, že se něčemu přiučím a zjistím, jak se tahle hudba hraje v zemi metalové hudbě nepříliš zaslíbené. Bohužel, veškerá má očekávání opadla někde v půlce debutového alba mladé čtveřice, jejíž věkový průměr - soudě dle promo fotek - sotva překročil dvacet let, z čehož se dalo úspěšně očekávat, že Vigilance budou trpět skladatelskou nevyzrálostí a naivitou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Tank Records]

Novinky u Deathstars

29. dubna 2013 v 20:09 | Monsterfuck |  Music News
Švédové Deathstars přicházejí s několika novinkami ze svého tábora. Především se jedná o to, že kapela začne v červenci konečně nahrávat dlouho očekávaného následovníka desky "Night Electric Night" z roku 2009. Příliš informací o novince prozatím známo není, ale ví se, že natáčení proběhne ve studiu Bohus Sound v Kungälvu na jihu Švédska a produkci si rozdělí Emil Nödtveidt alias Nightmare Industries, kytarista Deathstars, a producent Roberto Laghi. Oba si tuto spolupráci vyzkoušeli již dříve na skladbách "Metal" a "Death Is Wasted on the Dead", které se objevily jako dříve nevydané položky na kompilaci "The Greatest Hits on Earth" z roku 2011.

"Je to jízda po těch nejextrémnějších klubech v pekle," komentuje novinku Nightmare Industries. "Je ostřejší, má svou hrubou stránku a je méně sladká než naše poslední řadovka, má temnější a zvrácenější melodie. Má ďábelský přístup, ale neotevře se najednou, přesto je svým temným klamným způsobem krásná."

Vokalista Andreas "Whiplasher Bernadotte" Bergh dodává: "Deathstars je pro nás dobrodružství. Jako kdyby to byl fenomén sám pro sebe, náš prostor pro vyjádření destrukce, pozlátek a temnoty. Novým materiálem jsme opravdu nadšení a vždy, když jdeme do studia, nemáme tušení, jaký bude výsledek. Mám tím na mysli, že máme obecnou představu, ale nikdy si nejsme na 100% jistí, jak bude výsledek vypadat, dokud nejsme hotovi a nemůžeme si sednout a poslechnout si to."

Další novinkou u Deathstars je odchod dosavadního druhého kytaristy Erica "Cat Casino" Bäckmana. Důvodem, proč skupinu opustil, je prý to, že se "chce soustředit na jiné věci ve svém životě". Samotný hudebník vzkazuje: "Byla to úžasná jízda, přeji kapele do budoucna co největší štěstí." Deathstars náhradu do sestavy nehledají a rozhodli se nadále pokračovat pouze ve čtyřech.

Sólovka Jona Olivy

29. dubna 2013 v 16:19 | Stick |  Music News
Jon Oliva, který byl dlouhá léta hlavním mozkem amerických Savatage, chystá sólovou desku. Ta vyjde 5. června u AFM Records a ponese název "Raise the Curtain". Nahrávat se začalo již v prosinci loňského roku a práce skončily na začátku letošního března. Album bude opravdu takřka sólo počinem, protože 90% materiálu si Oliva nahrál sám. S bicími mu pomohl bubeník z jeho kapely Jon Oliva's Pain, Christopher Kinder. Posledním počinem Jon Oliva's Pain bylo čtvrté album "Festival" z roku 2010. O kapele pak už nebylo slyšet minimálně od roku 2011, kdy zemřel hlavní pilíř sestavy, kytarista Matt LaPorte.

Mezi další projekty, ve kterých bylo možné Jona Olivu slyšet, patří Trans-Siberian Orchestra či Doctor Butcher. Jeho domovská kapela Savatage vydala poslední album v roce 2001. Pak vznikla již zmiňovaná Jon Oliva's Pain, zatímco zpěvák Zak Stevens má rozjeté Circle II Circle. Kytarista Chris Caffery se věnuje především své sólové dráze.

Kingdom - Morbid Priest of Supreme Blasphemy

28. dubna 2013 v 21:40 | Stick |  Recenze
Poláci Kingdom za sebou mají deset let existence a dvě studiové fošny. Ta první vyšla v roce 2008, ta druhá nazvaná "Morbid Priest of Supreme Blasphemy" vyšla letos v březnu. Smečka je to vcelku neznámá, tak není od věci, trochu se jí mrknout na zoubek. Aktuální fošna byla nahrána v tříčlenné sestavě, přičemž se na vokálech vedle hlavního zpěváka (a kytaristy) Lewana podílel Sobiech (znám také jako Xytremus). Mimo coveru letitého šlágru "Supposed to Rot" z dílny švédské ikony Nihilist, z níž se pak stala cháska Entombed, je celé album čistě autorská práce kapely. Ještě s výjimkou minutového atmosférického intra k otvíráku "Slaves of Ruins", jež vytvořil Warzyk, který album pomáhal nahrávat a také jej zmixoval. Nahrávalo se totiž relativně na koleni, přímo ve zkušebně.

Důraz je zde kladen na hrubý death metal, hojně se inspirující severskými bandami, viz výše zmíněný cover Nihilist. Rozhodně ale nečekejte melodické kudrlinky à la mladší odnož severského melodického death metalu, tady se to bere pěkně od podlahy, vzpomenete si spíše na spolky typu Abhorrence či Convulse. Za sebe musím říct, že je dost příjemné poslouchat death metalovou kapelu z Polska, nekopírující Behemoth, Vader nebo americkou scénu. Jasně, obsah je tak jako tak relativně nepůvodní, ale přesto album při necelé půl hodině díky svému přímočarému zaměření relativně baví. Blasfemické texty jen doplňují atmosféru, která připomíná vstupní bránu do pekla. Mimo anglických se tu objevují i dva polské zářezy "Krwawiąca rana" a "Syn ognia". To vše zabalené do krásného obalu a bookletu, po výtvárné stránce to aspoň z mé strany můžu označit za skvost.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Hellthrasher Productions]

Noví členové Hecate Enthroned

28. dubna 2013 v 20:10 | Stick |  Music News
Hecate Enthroned z Velké Británie mají obsazené pozice, jež se uvolnily na sklonku roku 2012. Zpěvákem se stal Elliot Beaver (Aeternum) a bubeníkem Gareth Hardy. Na letošní rok je v plánu vydání nového alba, které bylo pojmenováno "Virulent Rapture", stane se tak následníkem alba "Redimus" vydaného (už) v roce 2004.

Baskytarista Dylan Hughes: "Nový materiál je více kytarově zaměřený, hodně těžkých a rychlých riffů, dávajících skladbám pocit nesmiřitelnosti, což jsme ještě zabalil do orchestrálního hávu. Sbory a orchestry vždy byly velkou součástí zvuku Hecate, což tento materiál jen potvrzuje. V některých částech se objevují nálady ze starých alb. Vzhledem k tomu, že nahrávání si řídíme sami, nejsme pod časovým tlakem a můžeme si dát na čas se zvukem, vyhrát si s mixem, dříve jsme museli některé věci obětovat vzhledem k deadlinům nahrávací společnosti. Nahrávání trvá déle, než je u nás zvykem, ale výsledek bude stát za to."

Luca Turilli chystá nové album a nejen to

28. dubna 2013 v 18:35 | Ježura |  Music News
Italští symfonici Luca Turilli's Rhapsody se opět hlásí o slovo. Nedávno totiž oznámili, že nástupce loňské desky "Ascending to Infinity" spatří světlo světa v polovině roku 2014, a to opět pod křídly labelu Nuclear Blast. Produkci si i tentokrát zařídí Luca Turilli osobně a nahrávat se bude pod dohledem Sebastiana Roedera v Backyard Studios v německém Kemptenu.

Kytarista Dominique Leurquin k tomu dodává: "Po velkém úspěchu 'Acending to Infinity', za který budeme vždy vděčni našim podporovatelům a mezinárodnímu tisku, vyjde na světlo nový opus filmového metalu a úžasný a všetranný Alessandrův [Alessandro Conti - zpěv] hlas, sahající od nebeských a křišťálových výšek k dramatické síle a opernímu tenoru, opět překvapí spoustu lidí, zatímco bude malovat vzáceně nádherné hudební krajiny!"

Samotný Luca Turilli se pak trochu rozpovídal o svých ostatních plánech: "V posledních letech jsem neustále snil o rozjetí dalšího businessu ve spojitosti s kinematografií a dalšími významnými médii. Konečně jsme se rozhodnul do toho šlápnout a brzy představím svoji novou hudebně produkční společnost. Skrz ni budu nabízet své služby v oblasti aranží, přičemž se budu specializovat na tvorbu epických/orchestrálních aranží všech stylů, ale také budu fungovat jako skladatel a umělecký producent pro všechny druhy hudby (metal, rock, pop, klasická hudba, opera, folk atd.), a to především pro svět médií (TV, kinematografie, videohry atd.). Právě si vybírám špičkové partnery, kterým bych chtěl nabídnout své služby a rozšířit tak služby mojí společnosti do celosvětového měřítka. Více detailů o společnosti i albu bude brzy následovat!"

Tři alba vycházející v červnu

28. dubna 2013 v 16:16 | Stick |  Music News
>>> Fanoušci rakouských Edenbridge, v jejichž čele stojí zpěvačka Sabine Edelsbacher, připravují k vydání album "The Bonding", jež půjde v Evropě do prodeje 24. června u labelu SPV Records. V Německu, Rakousku a Švýcarsku vychází 21. června a v Americe 2. července. Jeho limitovaná edice bude obsahovat speciální 32stránkový booklet bonusové CD s alternativním obalem. Obal nové desky vytvořil americký umělec Anthony Clarkson. Tady se můžete podívat na trailer týkající se alba "The Bonding". Od posledního alba "Solitaire" uběhly tři roky.

Tracklist "The Bonding":
01. Mystic River
02. Alight a New Tomorrow
03. Star-Crossed Dreamer
04. The Invisible Force
05. Into a Sea of Souls
06. Far Out of Reach
07. Shadows of My Memory
08. Death Is Not the End
09. The Bonding

>>> Osm let po albu "The Blueprint Dives" vydají album norští experimentátoři Extol, kteří podepsali smlouvu s norským labelem Indie Recordings. Deska ponese název "Extol" a v Evropě ji vydají již zmínění Indie Recordings a v Americe Facedown Records. V Norsku, Německu a Rakousku vyjde 21. června, o tři dny později pak ve zbytku Evropy a světa. V Americe se desky dočkají 25. června. K poslechu již byla uvolněna jedna celá skladba "Open the Gates". Mix alba pak měl na starosti Jens Bogren a obal vytvořil Travis Smith. Album vyjde v klasické verzi, jako digipack (bonusová skladba a komentář kapely) a na vinylu.

Bubeník David Husvik: "'Extol' je album, které bylo dlouho plánováno, ale nedařilo se jej realizovat. Částečně kvůli změnám v sestavě, ale taky díky snaze kapely dělat stále jiné a netradiční věci. Album je rekapitulací dvacetileté historie Extol, jak hudebně tak textově."

Tracklist "Extol":
01. Betrayal
02. Open the Gates
03. Wastelands
04. A Gift Beyond Human Reach
05. Faltering Moves
06. Behold the Sun
07. Dawn of Redemption
08. Ministers
09. Extol
10. Unveiling the Obscure

>>> Letošní rok vydávají album "All Is One" také izraelští Orphaned Land, jejichž poslední počin "The Neverending Way of ORwarriOR" spatřilo světlo světa v roce 2010. Zveřejněný je obal, vytvořený umělcem s pseudonymem Metastazis. Na něm lze vidět znaky největších náboženství světa, jež jsou spojeny do jednoho. Album bude k dostání od 24. června v Evropě (v Americe o den později). K dostání bude limitovaná edice se třemi bonusovými skladbami a bonusovým DVD, nebo v limitované edici s 2LP a třemi bonusovými skladbami. V prodeji bude samozřejmě klasická i digitální verze.

V srpnu se Orphaned Land objeví jako účinkující na festivalu Brutal Assault. V rámci evropského turné od září do listopadu se pak objeví 1. října v Praze a 5. října na Slovensku.

Tracklist "All Is One":
01. All Is One
02. The Simple Man
03. Brother
04. Let the Truce Be Known
05. Through Fire and Water
06. Fail
07. Freedom
08. Shama'im
09. Ya Benaye
10. Our Own Messiah
11. Children

Thaw - Thaw

27. dubna 2013 v 22:17 | Prdovous |  Recenze
Dalo by se říci, že polské extrémně metalové kvarteto Thaw se na svět vylouplo téměř odnikud. V roce 2010 vydali svůj první demáč "Decay", následovaný druhým demem "Advance" z loňského roku. Letos se rozhodli vydat svůj eponymní debut, přesto pokud budete hledat o kapele více informací, nedozvíte se téměř nic - ačkoliv vydavatelství o nich tvrdí, že v jejich rodné zemi hrají na pódiu s takovými velikány, jako jsou Blindead, Jucifer, Jarboe nebo Neurosis. Po troše googlení dojdete k tomu, že sestava se rozhodla překřtít na pouhá počáteční písmena (nejspíše), po datu vzniku se raději ani neptejte a po oficiálních stránkách se slehla zem - Bandcamp vám bude muset stačit. Jak se zdá, Thaw kolem sebe úspěšně mlží a oblékají tajemný háv neznáma, čemuž ostatně napovídají i zveřejněné promo fotky, na kterých zmerčíte nanejvýše černé siluety v kápích a křečovitě svírané ruce.

České synonymum pro anglické slovo Thaw je cosi jako tání, rozmrazování, či dokonce obleva. Myslím, že název si kapela zvolila vhodně, neboť jejich ledový, na kost vymrzlý black metal poměrně úspěšně koketuje s neméně zajímavými ingrediencemi, jako jsou post-rockově lazené, téměř ambientní plochy nebo noisové vypalovačky mozku. Výsledný mix se podle mého názoru poslouchá příjemně, přestože posluchač znalý jiných projektů podobného ražení s velkou pravděpodobností překvapen nebude, ostatně ve výsledku nejde o nic, co by se v jistých obdobách již neobjevilo - ono dnes stvořit něco vyloženě originelního a unikátního je opravdu složité, co si budeme povídat, na obranu Thaw je však třeba říct, že za těch pár let známé existence si úctyhodně vypracovali těžko zaměnitelný zvuk a výraz, za kterým se skrývá jasná představa a spousta dřiny.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Avantgarde Music]

Lowbau vyrážejí na turné

27. dubna 2013 v 19:36 | Monsterfuck |  Music News
Rakouská stoner/sludge/southern metalová kapela Lowbau se brzy vydá na menší evropské turné na podporu svého čerstvě vydaného dlouhohrajícího debutu "A Darker Shade of Blues". Plakát ke koncertní šňůře najdete na konci článku (klik na obrázek pro zvětšení). Data jsou následující:

3.5. - Gleisdorf (AUT), Kulturzentrum (+ Black Inhale, Klynt)
9.5. - Waardamme (BEL), Cowboy Up (+ 70's Tush)
10.5. - Brugge (BEL), Saspoort (+ 70's Tush)
11.5. - Eindhoven (NL), The Jack (+Idealus Maximus)
12.5. - Roeselare (BEL), Verlichte Geest (+ WIX)
13.5. - Mechelen (BEL), Panique d'o (+ Desakralised)
15.5. - Den Elpee (BEL), Deinze
17.5. - TBA
18.5. - Vídeň (AUT), Escape (+ HAW, Go Bananas)

Termín 17. května je stále ještě otevřený a existuje možnost i koncertu v České republice. Případně zainteresovaný pořadatel může kontaktovat přímo kapelu.


Simone Simons čeká potomka

27. dubna 2013 v 18:27 | Ježura |  Music News
Simone Simons, zpěvačka nizozemské symphonic metalové kapely Epica, očekává, že na konci léta porodí svého prvního potomka. Otcem je její dlouholetý partner Oliver Palotai, klávesák Kamelot a Sons of Seasons. Z toho důvodu kapela plánuje pauzu v živém hraní, která začíná 1. červencem a Epica tedy nevystoupí na vizovickém festivalu Masters of Rock (11. - 14. 7.), kde ji nahradili žánrově spříznění Němci Xandria.

Podle oficiálního FB profilu kapely hodlá Epica strávit druhou polovinu roku prací na materiálu pro nové album, jehož vydání je naplánováno na příští rok. Krom toho se Epica chystá vydat DVD, které se natáčelo 23. března v Eindhovenu, a to na výročním koncertě Retrospect. Kapelu tehdy doprovodil sedmdesátičlenný symfonický orchestr a sbor, v publiku se sešli fanoušci z 45 zemí a celý koncert byl v HD kvalitě přenášen online prostřednictvím LiveMusicStage.

Epica vzkazuje: "Těšíme se, až se s vámi uvidíme na všech zbývajících letošních koncertech a příští rok se vrátíme s novým CD, silnější než kdy dřív!"

Poslední album "Requiem for the Indifferent" vydala Epica loni 9. března a to prostřednictvím labelu Nuclear Blast.

Nové smlouvy Ensiferum a Thanatos

27. dubna 2013 v 16:19 | Stick |  Music News
>>> Loni vydali finští Ensiferum album "Unsung Heroes", jež bylo posledním počinem pro firmu Spinefarm Records. Nyní se upsali labelu Metal Blade Records, vedenému Brianem Slagelem. Přestože makají na nových písních, nové album hned tak nevyjde.

Baskytarista Sami Hinkka: "Rozhodně se těšíme na spolupráci s tak velkým a legendárním labelem, jakým je Metal Blade. Nové studiové album vyjde někdy na začátku roku 2015. Už jsme začali psát nové skladby a je zjevné, že nová deska bude dalším krokem vpřed pro Ensiferum. Teď když jsme spojili síly s Metal Blade, nás nic nemůže zastavit! Nové album otřese základy folk metalového žánru.

Taky bychom chtěli poděkovat Spinefarm Records za třináct let podpory, ale nastal čas posunout se trochu dál a postavit se čelem novým výzvám."

Přes léto budou Ensiferum koncertovat po Evropě a Jižní Americe, jako pokračování podpory prozatím poslední desky "Unsung Heroes". V České republice se opět objeví na festivalu Brutal Assault, který se odehraje ve dnech 7.-10. srpna v Josefově.

>>> Nizozemský death metal v podání Thanatos bude nyní vycháze pod značkou Century Media Records. Nástupce pátého alba "Justified Genocide" vyjde příští rok a zároveň jím kapela oslaví 30 let existence. Původně byla v plánu spolupráce na znovuvydání starších nahrávek.

Zpěvák a kytarista Stephan Gebédi: "Přestože už jsme na scéně spoustu let, jsme nadšení připojením k Century Media Records, což je jeden z nejlepších a nejdůležitějších současných metalových labelů. Nemůžeme se dočkat, až začneme pracovat na novém materiálu, naším záměrem je nahrát absolutní death/thrashové monstrum, shodující se s naším třicetiletým výročím v roce 2014! Pocházím z doby, kdy neexistovaly přísné hranice mezi thrash a death metalem, což vedlo k takovým peckám jako 'Darkness Descends' od Dark Angel a 'Seven Churches' od Possessed, a naší misí je přenést odkaz těchto alb do roku 2014 a ještě dál..."

O novém albu Iced Earth

27. dubna 2013 v 14:01 | Stick |  Music News
Američtí power metalisté Iced Earth nedávno oznámili první část světového turné, jež odstartuje začátkem roku 2014. V jeho rámci se zastaví 8. února 2014 ve Zlíně v Masters of rock Café. Předtím však na podzim letošního roku, přesněji v říjnu, vyjde nové album "Plagues of Babylon". To bude druhým albem se zpěvákem Stu Blockem, který se poprvé předvedl na dva roky starém počinu "Dystopia". Nyní jsou již zveřejněny názvy některých potvrzených skladeb, z nichž většina je zatím v procesu psaní/demo verzí:

* Plagues of Babylon
* Democide
* Among the Living Dead
* The Resistance
* If I Could See You
* Peacemaker
* Cthulhu
* Parasite

Iced Earth jsou v poslední době dost aktivní. Jako důkaz může posloužit nedávno vydané DVD se záznamem vystoupení z Kypru s názvem "Live in Ancient Kourion", obsahující více než dvouhodinové vystoupení, dohromady přes tři hodiny materiálu.

Azure Emote - The Gravity of Impermanence

26. dubna 2013 v 22:04 | Ježura |  Recenze
Azure Emote pocházejí z americké Pensylvánie, a i když toto jméno asi řadě lidí nic neřekne, nejde o žádné zelenáče. Po hlavičkou Azure Emote se totiž sešla trojice zkušených muzikantů, kteří se realizují i v kapelách, jejichž jména umí skloňovat snad celý svět tvrdé hudby. Konkrétně to jsou pánové Mike Hrubovcak (mj. Vile, Monstrosity, Divine Rapture), Ryan Moll (mj. Divine Rapture) a Mike Heller (mj. Fear Factory, Malignancy, System Divide) a tato trojice dala za asistence dlouhé řady hostí dohromady desku "The Gravity of Impermanence", operující ve vodách avantgardního death metalu. Vstupní podmínky tedy znějí velice zajímavě a snad mohu trochu s předstihem naznačit, že velmi zajímavě dopadlo rovněž samotné dílo.

Ono to vlastně ani není žádné předbíhání, protože že je to zajímavé, to je asi první dojem, který se posluchači po první hodince ve společnosti "The Gravity of Impermanence" usadí v hlavě. Důvod je zřejmý - album totiž dohromady splétá nejrůznější vlivy, zvuky, nástroje a hlasy a to, co je na konci, je stejně tak nezvyklé jako přitažlivé. Na jednu hromadu zde byly naházeny vyprahlé death metalové riffy i svěží a životné kytarové momenty, je tu jasně slyšet elektronika i industrial, ale proti tomu se staví táhlé houslové melodie, jednou dominuje strojová odlidštěnost, jindy až povznášející nádhera dané pasáže a konečně je zde přítomen i nesmírně ostrý kontrast mezi death metalovým chrapotem Mikea Hrubovcaka a klasickým školeným zpěvem obou hostujících dam. "The Gravity of Impermanence" je tedy skutečně eklektické dílo, ovšem otázkou zůstává, jestli se tvůrcům podařilo takové množství nejrůznějších motivů a zdrojů udržet na uzdě do takové míry, aby to bylo ku prospěchu věci a nikoli naopak.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Selfmadegod Records]

Antigama: detaily šestého alba "Meteor" odhaleny

26. dubna 2013 v 19:58 | Monsterfuck |  Music News
Neúnavná polská formace ANTIGAMA odhalila kompletní detaily o své očekávané desce "Meteor", nepochybně jednom z nejvyhlíženějších grindcorových alb roku 2013.

"Meteor", šestá studiová deska od založení ANTIGAMA v roce 2000, je prvním regulérním albem uznávané kapely od vychvalovaného "Warning" z roku 2009, navazuje na dvě LP u Relapse Records a znamená návrat skupiny k jejímu dlouhodobému spojenci Selfmadegod Recods; jde o její první desku pro toto vydavatelství od novátorského "Zeroland" z roku 2005. Nedávno dokončené skládání "Meteor" opět dokazuje, proč kapela ustavičně sklízí pocty fanoušků jako jedna z nejbrutálnějších skupin svého žánru, stejně jako jedna z nejpokrokovějších. S jedenácti novými songy primární anihilace ANTIGAMA se "Meteor" s třiceti minutami ultra-tuhé grindcorové výbušnosti zčásti vrací zpátky ke známému brutálnímu ranému materiálu kapely, zároveň však pokračuje v inovativním přístupu, začleňuje krátké progresivní pokusy a více noisu a elektronických elementů. Nahrávalo se v Progresja Studio ve Varšavě s producentem Pawelem "Janosem" Grabowskim (Masachist, Lost Soul), zmasterováno bylo Scottem Hullem (Agoraphobic Nosebleed, Pig Destroyer) a obsahuje také hostování Michala Lapaje ze světově proslulé polské progresivně rockové skupiny Riverside.

Nyní byl odhalen tracklist a obálka "Meteor", vytvořená Lukaszem, vokalistou ANTIGAMA, stejně tak jako oficiální datum vydání 28. května.

Těšte se na ukázky z "Meteor" a také vyzrazení koncertních aktualit ve dnech zbývajících do doby, než tato monolitická futuristická grindová žeň zasáhne planetu.

Tracklist "Meteor":
1. Collapse
2. The Key
3. Prophecy
4. Meteor
5. Fed by the Feeling
6. Crystal Tune
7. Stargate
8. The Signal
9. Turbulence
10. Perfect Silence
11. Untruth

-----

Poland's relentless outfit ANTIGAMA has disclosed the full details on their pending full-length, "Meteor", unquestionably one of the most anticipated grindcore albums of 2013.

ANTIGAMA's sixth studio full-length since forming in 2000, "Meteor" is the revered act's first proper album since 2009's acclaimed "Warning", and following two LPs with Relapse Records, will see the band returning to longtime allies Selfmadegod Records, their first LP for the label since 2005's innovative "Zeroland". The recently completed composition "Meteor" once again proves all over again why the band continually reaps such accolades with the media fans as both one of the most brutal bands of the genre as well as one of the most cutting-edge. With eleven new tracks of primal ANTIGAMA annihilation, "Meteor" reverts back to some of the bands more intimately brutal early material with thirty minutes of ultra-tight grindcore explosiveness, yet continues to carry the band's detrimentally inventive edge, integrating brief progressive soundtrack ventures and more noise and programming elements. Recorded at Progresja Studio in Warsaw with producer Pawel "Janos" Grabowski (Masachist, Lost Soul) and mastered by Scott Hull (Agoraphobic Nosebleed, Pig Destroyer), the album also features a guest appearance by Michal Lapaj from world renowned Polish progressive rock band Riverside.

Today the full track listing and cover art for "Meteor", designed by the ANTIGAMA vocalist Lukasz, have been released, as well as the album's now official street date of May 28th.

Stay tuned for tunes from "Meteor" as well as live updates are divulged in the days remaining building up to the day this monolithic, futurist grind aftermath impacts the planet.

"Meteor" Track Listing:
1. Collapse
2. The Key
3. Prophecy
4. Meteor
5. Fed by the Feeling
6. Crystal Tune
7. Stargate
8. The Signal
9. Turbulence
10. Perfect Silence
11. Untruth


[tisková zpráva vydavatele]


Hate pokračují

26. dubna 2013 v 14:07 | Ježura |  Music News
Polští death metalisté Hate se v souvislosti s nedávným úmrtím baskytaristy Sławomira "Mortifera" Archangelskijho rozhodli pokračovat v hraní. Na některých koncertech se s baskytarou představí Mortiferova manželka a v ostatních případech tento post zastane Piotr Kołakowski.

Frontman kapely, ATF Sinner, vydal následující prohlášení: "Drazí přátelé a fanoušci, chceme, abyste věděli, že jsme se s kapelou rozhodli pokračovat a dál dělat naši práci. V našich srdcích je pořád velká díra, ale nechceme se soustředit na truchlení nad tou tragédií. Místo toho jsme se rozhodli soustředit se na kapelu a chceme ji udržet při životě - stejně jako ideje, které jsme s Mortiferem sdíleli. Přistupujeme k tomu jako k misi a nevidíme na její konec. Na některých vystoupeních nás s baskytarou doprovodí Mortiferova žena Alexandra. Má zkušenosti a hrála v několika ruských kapelách. Jakožto zkušená hudebnice to s námi na pódiu určitě zvládne. Na ostatních vystoupeních se k nám připojí Piotr Kołakowski (Neyra), talentovaný muzikant, který s námi již dříve hrál jako dočasný člen. Festivaly vypsané níže jsou potvrzené a další brzy přijdou."

23. května - Xtreemefest - Hünxe - Německo
26. července - Rock im Betonwerk - Chemnitz - Německo
16. srpna - Gothoom O.A. Fest - Nová Baňa - Slovensko
17. srpna - Summer Breeze Open Air - Německo
24. srpna - Cieszanów Rock Festival - Polsko

Kvelertak - Meir

25. dubna 2013 v 22:07 | Kaša |  Recenze
Kvelertak platí aktuálně za jednu z největších severských nadějí na poli rockové hudby, která po vydání eponymního debutu vyletěla tak rychle do laufu, že druhá deska na sebe nenechala dlouho čekat. Rychle rostoucí popularitu lze samozřejmě přisuzovat hudbě, kterou tento sextet produkuje, ovšem řekněme si na rovinu, že svůj díl na tom má taky fakt, že kapela si po vydání svého debutu odnesla cenu za Objev roku a jako bonus vítězství v kategorii Nejlepší rocková kapela při udílení prestižních Spellemann Awards, což je taková norská obdoba slavnějších Grammy, a to už je natolik slušný marketingový poutač, který je schopný interpretovi zajistit širší povědomí napříč posluchačstvem rockové hudby. Ostatně, jak myslíte, že jsem se ke Kvelertak dostal kupříkladu já? Ale hlavní je hudba samotná, takže si pojďme Kvelertak představit z této stránky.

"Meir" za "Kvelertak" kvalitativně nijak výrazně nezaostává, což je pro mě strašně příjemné zjištění, a i když se lehce ubralo na agresivitě, pořád máme tu čest s originálním spojením neoriginálního rock 'n' rollu a HC punku, který mi ke kapele sedí víc než obecně proklamovaný severský black metal, ze kterého si toho Kverletak nijak moc nepobrali. Celé to pak zní jako norská kombinace Baroness a Converge, přičemž tyto kapely jsem nevybral náhodou, zvlášť když John Dyer Baizley z prvně jmenovaných kapele opět nakreslil skvělý obal a Kurt Ballou z Converge produkoval obě dosavadní alba. Jeho vliv je dost průhledný a mám takové podezření, že krom producentské stoličky seděl půlkou prdele taky na té skladatelské, protože ostřejší pasáže nejsou zas tak nepodobné jeho domovské kapele. Snažit se však Kvelertak nějak přesněji zaškatulkovat by se nemuselo úplně vyplatit, protože by se v tom člověk dost dobře zamotal, takže to ukončím tím, že své si najde milovník HC, punku, metalu a syrového rock 'n' rollu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Bubeník Slipknot chystá nový projekt

25. dubna 2013 v 17:42 | Monsterfuck |  Music News
Očekávaná nová deska zámořské kapely Slipknot je stále ještě v nedohlednu, a tak se někteří členové realizují v dalších projektech. Zatímco zpěvák Corey Taylor a kytarista Jim Root se aktuálně věnují Stone Sour, s nimiž 9. dubna vydali desku "House of Gold & Bones - Part 2", což je druhý a závěrečný díl konceptu, jehož první část vyšla v loňském roce, bubeník Joey Jordison se pustil do zcela nového projektu, s nímž by mu údajně měli pomáhat Jed Simon (Zimmers Hole, Tenet, ex-Strapping Yound Lad) a Kris Norris (ex-Darkest Hour). Více informací prozatím není známo, ale prý by měly být k dispozici "brzy".

Poslední deska Slipknot se jmenovala "All Hope Is Gone", vyšla v srpnu 2008 a zaznamenala obrovský prodejní úspěch (první místa v žebříčcích prodejnosti např. v USA, Kanadě, Švýcarsku nebo Švédsku, několik platinových a zlatých ocenění). Kapele ovšem vystavila stopku smrt jednoho ze zakládajících členů, baskytaristy Paula Graye v květnu 2010. V následujících měsících nebylo jasné, zdali budou Slipknot dále pokračovat a jednotliví členové na toto téma postupem poskytovali velmi protichůdná prohlášení. Slipknot se nakonec vrátili zpátky na pódia v létě 2011.

Finntroll - Blodsvept

24. dubna 2013 v 21:47 | Monsterfuck |  Recenze
Jestli se dá o nějaké skupině bezpečně tvrdit, že odstartovala stále neutuchající boom folk metalu, pak by to byli jistě Finntroll, jejichž dnes již notoricky známá deska "Jaktens tid" se už dá jistě považovat jako jedna ze zásadních věcí svého subžánru. Touhle nahrávkou to ovšem samozřejmě nekončí a Finntroll mají na kontě mnohem více povedených alb, vyloženě slabé snad ještě žádné. Jak už to tak bývá, kdo s něčím začne a začne být následně kopírován všemi okolo, stejně bývá o krok vepředu před svou konkurencí, která se utápí v klišé, až by se (myšleno obecně) dalo v případě té dané skupiny mluvit o jisté výlučnosti či speciálnosti. Samozřejmě, nechci to zase zveličovat a samotné Finntroll přespříliš přeceňovat (přece jenom na soudy, zdali se jedná o opravdu zásadní kapelu, je ještě brzo, s tím bych přece počkal aspoň tak deset let), nic to však nemění na faktu, že minimálně v mých očích většinu své konkurence "hopsavého" folk metalu přebíjejí rozdílem aspoň jedné třídy. Živě mě sice tahle cháska nikdy příliš nebavila, ale výborné studiové počiny to bohatě vynahrazují - a to se až doposud dalo tvrdit o všech z nich bez výjimky. Asi netřeba nějak přílišně zdůrazňovat, že nás nyní čeká posouzení toho, jestli šestá řadovka "Blodsvept" dokázala laťku udržet, překonat, nebo naopak podlézt…

Předně by se asi slušelo zdůraznit, že Finntroll se již před nějakou dobou dostali do stádia, kdy se jen jednoduše drží svého kopyta a drhnou si to svoje, aniž by toužili po vymýšlení nějakých přehnaných stylových kotrmelců. Jejich desky jsou mezi sebou stále jasně rozeznatelné a rozhodně vzájemně nesplývají, což je samozřejmě klad, ale přesto se kapela pohybuje v jistých vytyčených mantinelech, které jí ale podle všeho sednou. Tuhle zahrají na tu hopsavější notu, támhle zase o něco vážněji, stále však v rámci svých vlastních mezí. Naše otázka zní, jakým směrem se tedy vydává "Blodsvept"... Zatímco na předchozích dvou počinech "Ur jordens djup" a "Nifelvind" Finntroll o něco více přičichli k té ostřejší formě a tu a tam koketovali i s black metalovým nádechem, obzvláště na té druhé jmenované, na letošní novince se trochu navrací zpátky k té chytlavější a skákavější formě. Přesto bych si ale nedovolil tvrdit, že by "Blodsvept" nějak okatě kopírovalo již vyřčené, jelikož na to jde zase trochu jinak. V některých momentech je totiž album opravdu "jeté" a s tou tanečností vyjelo mimo rámec jen kláves, takže pokud prohlásím, že jisté songy v sobě obsahují i náznaky swingu, rozhodně nebudu přehánět. Zářným příkladem může být čtvrtá "Mordminnen", v níž je to ke slyšení asi nejmarkantněji.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Night of the Forgotten VII

24. dubna 2013 v 18:41 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Night Of The Forgotten VII, Exit-Us, Praha, 3.května 2013

Noc plná atmosféry a melancholie!

Nový koncertní program (mimo jiné skladby z chystané desky) představí Demencia Mortalis, http://bandzone.cz/demenciamortalis

Ze Slovenska přijede kapela Sighisoara, http://bandzone.cz/sighisoara, která letos oslaví patnáct let existence!

Sestavu doplní na pražských pódiích už zdomácnělá kapela Dark Spell, http://bandzone.cz/darkspell, která loni bodovala v soutěži RockPro.

[tisková zpráva pořadatele]

Chystaná DVD Accept a Judas Priest

24. dubna 2013 v 16:36 | Stick |  Music News
>>> Nové DVD připravují němečtí heavy metaloví klasici Accept, natáčelo se profesionálně 12. dubna v Teatro Caupolicán v Chile na The Metal Festu. Je to jedno z mála koncertních DVD v jejich kariéře. Mimoto kapela shromažďuje materiál na nové album a ke konci roku by mohli začít nahrávat. K slechům fanoušků se Accept naposledy dostali v loňském roce s albem "Stalingrad", jež bylo zároveň druhým počinem, na kterém se podílel nový zpěvák Mark Tornillo.

Tracklist:
01. Hung, Drawn and Quartered
02. Hellfire
03. Restless and Wild
04. Losers and Winners
05. Stalingrad
06. Breaker
07. Bucket Full of Hate
08. Monsterman
09. Shadow Soldiers
10. Amamos La Vida
11. [guitar solo - Wolf Hoffmann]
12. Neon Nights
13. Bulletproof
14. Aiming High
15. Princess of the Dawn
16. Up to the Limit
17. No Shelter
18. Pandemic
19. Fast as a Shark
Přídavek:
20. Metal Heart
21. Teutonic Terror
22. Balls to the Wall

>>> Britská ocelová legenda Judas Priest jela monstrózní "rozlučkové" turné pod názvem Epitaph. Nyní z tohoto turné chystají vydat DVD záznam. Vyjde 28. května u Legacy Recordings. Po DVD bude následovat nová studiová deska, na níž kapela momentálně pilně pracuje. Posledním řadovým počinem je album "Nostradamus" z roku 2008. Zde se můžete mrknout na trailer DVD.

Letošní rok zastihuje Judas Priest na scéně již 40. rokem. Turné Epitaph bylo prozatím největším koncertním shrnutím kariéry, kdy na koncertě zazněla skladba z každého alba jejich kariéry, tedy s výjimkou alb nazpívaných Timem Owensem. Koncert se natáčel na závěrečném vystoupení turné, jež čítalo padesát týdnů. Toto vystoupení se odehrálo v londýnské Hammersmith Apollo 26. května 2012.

Tracklist:
01. Battle Hymn
02. Rapid Fire
03. Metal Gods
04. Heading Out to the Highway
05. Judas Rising
06. Starbreaker
07. Victim of Changes
08. Never Satisfied
09. Diamonds and Rust
10. Prophecy
11. Night Crawler
12. Turbo Lover
13. Beyond the Realms of Death
14. The Sentinel
15. Blood Red Skies
16. The Green Manalishi (with the Two-Pronged Crown)
17. Breaking the Law
18. Painkiller
19. The Hellion
20. Electric Eye
21. Hell Bent for Leather
22. You've Got Another Thing Coming
23. Living After Midnight

Go-Zen - Hitoshizuku

23. dubna 2013 v 22:45 | Stick |  Recenze
Japonci Go-Zen jsou dalším produktem z lůna českého vydavatelství Bizarre Leprous Productions, se kterým mám v krátké době čest. Tou první vlaštovkou byli mnou nedávno recenzovaní Češi БУТ, jejichž způsob grindingu zdál se mi uspokojujícím. Go-Zen však vycházejí z trochu jiných kořenů a grindového území. Nehrají tolik na vážnou notu a kritiku společnosti, spíše svůj styl berou s nadhledem, není jim cizí gore tématika (stačí se podívat na obálku alba "Hitoshizuku"), ale ani zdravá porce humoru. Občas se můžete dočíst srovnávání s českou grindovou veličinou Jig-Ai, ale ta podobnost není zas tak markantní. Nicméně se hoši v rozhovoru v Pařátu přiznali k tomu, že je připodobňování k Jig-Ai velice těší.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Bizarre Leprous Production]

BURIAL CEREMONY: Moss, Witchsorrow, Somnus Aeternus a Et Moriemur – čarodějný pohřební obřad v pražském Matrixu

23. dubna 2013 v 21:24 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
BURIAL CEREMONY: Moss, Witchsorrow, Somnus Aeternus a Et Moriemur - čarodějný pohřební obřad v pražském Matrixu

Zádušní atmosféra i pozitivně pozměněný stav vědomí, pochybné okultní praktiky v kýčovitém prostředí opiového doupěte na předměstí, oslava lidství a energie živlů i uctívání zásvětních bytostí z pradávných hlubin času...nebezpečná hranice života a posvátná úcta věčného spánku smrti. To vše člověka napadá při pozorném poslechu hudby britského spolku MOSS. Pohybují se totiž v dosti nejasném hudebním rozsahu od funeral doom metalu po lehce ponurou psychedelii stoner rocku, potřebujete-li nezbytně znát žánrové zařazení jejich tvorby.

Moss letos vydali nové album "Horrible Night" a právě u této příležitosti se rozhodli vyjet na turné po Evropě, které nese příznačný název Horrible Tour. Jste-li příznivci střední tvorby Moss - zvláště v době vydání jejich nejznámějších alb "Sub Templum" a "Cthonic Rites", neměli byste jejich pražský koncert vynechat. A pokud Moss vůbec neznáte, ale patříte mezi fanoušky spolků jako třeba Monarch, Hierophant nebo Burial Hex, Esoteric, Mournful Congregation či Worship, nebude vám dílo Moss cizí. Zcela jistě však uslyšíte skladby právě z jejich poslední desky "Horrible Night", kterou především zde budou prezentovat.

Na turné jsou Moss doprovázeni krajany WITCHSORROW. Název kapely celkem dobře vystihuje jejich hudební počínání. Půlnoční sabat čarodějnic z pohledu estetiky autora hororových příběhů osmdesátých let. Witchsorrow se též mohou pochlubit nedávno vydanou dlouhohrající deskou. Jejich poslední kousek "God Curse Us" byl vydán loni v létě a v recenzích sklízí jen samé chvály.

ET MORIEMUR založil v únoru 2008 v Praze zpěvák Zdeněk, který spolu s baskytaristou Honzou (ex Return to Innocence, ex Genuine Relief) působil v doom-progresivní kapele Ameth. V říjnu 2011 vychází debut "Cupio Dissolvi" pod hlavičkou časopisu Pařát. V březnu 2012 EM skončili druzí v kategorii Objev roku 2011 Cen Břitva. EM hudebně vycházejí z doom metalu, tento styl ale obohacují moderními a osobními prvky a vytvářejí ponurou atmosféru, která hudebně i textově vyjadřuje skutečnost postupného a nevyhnutelného zániku všeho živého.
www.etmoriemur.com

Brněnská doom/death metalová kapela SOMNUS AETERNUS vznikla na sklonku roku 2007. Po několika složitých letech plných změn v sestavě a přepracovávání materiálu vydala reformovaná kapela v roce 2011 přepracované starší demo a brzy poté započalo nahrávání debutního alba. Debutní album "On the Shores of Oblivion" bylo dokončeno a koncem srpna 2012 vydáno pod vydavatelstvím ruských specialistů na doom metal, Solitude Productions.

[tisková zpráva pořadatele]