Fen - rozhovor

4. března 2013 v 21:02 | Monsterfuck |  Rozhovory
Povídání s Fen patří mezi rozhovory, z nichž máme obrovskou radost a upřímně jej považujeme za jeden z nejzajímavějších rozhovorů, které kdy na Sicmaggot vyšly. Zpěvák a kytarista The Watcher si totiž s našimi dotazy dal opravdu velkou práci a zaslal velmi obsáhlé a zajímavé odpovědi, jež toho o Fen i jejich novém albu "Dustwalker" mnoho odhalují. Přejeme příjemné čtení!

01. Zdravím! Rád bych rozhovor začal s několika obecnými otázkami o kapele a také o historii Fen, pokud to nevadí. Rád bych se zeptal na název skupiny. Kdesi jsem četl, že jste si vybrali své jméno jako odkaz na oblast ve východní Anglii, známé jako The Fens nebo také Fenlands [v překladu cosi jako Mokřiny - pozn. redakce] - je to tak? Předpokládám, že je pro vás tato oblast nějakým způsobem speciální, když jste po ní pojmenovali svou kapelu… mohl bys ve zkratce vysvětlit, proč jste si její jméno vybrali? Mimochodem, pokud vím, samotná skupina je z Londýna, ale Londýn součástí The Fens není, takže jak je to možné? Žili jste zde a pak jste se přestěhovali do Londýna?

The Fens jsou oblastí bezútěšných meliorovaných mokřad, které se nachází ve východní části Anglie. Zahrnuje Norfolk, Suffolk a Cambridgeshire [anglická hrabství - pozn. redakce], já a Grungyn [baskytara] jsme zde strávili dětství a mládí. Pro mne, jakožto pro teenagera, ponurost té krajiny jako by svým způsobem uchovávala mnohé negativní emoce a pocit osamění, které dnes mnozí zažívají. Někomu to může znít trochu "emo", ale mělo to skutečný vliv na mentalitu, jež se mnou zůstala až do dospělosti.

Když skupina začala, drsný, spletitý a ponurý ráz hudby, kterou jsme tvořili, jako by mluvil o mokřinách a odrážel témata ztráty, utrpení, žalu, prázdnoty a smrti. Bylo tudíž příznačné pojmenovat kapelu po této oblasti. Přestěhoval jsem se do Londýna v roce 1997 kvůli studiu a už zde zůstal, ale opakovaně se do mokřin vracím, abych absorboval unikátní atmosféru té oblasti a načerpal další inspiraci.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama