Březen 2013

Mardraum, Defiant - Hradec Králové

5. března 2013 v 16:48 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
středa 24. dubna 2013 - Event Music Bar, Hradec Králové

Na středu 24. dubna 2013 připravujeme jedinou zastávku evropského turné chorvatských kapel MARDRAUM a DEFIANT v České republice. Ta proběhne v královéhradeckém klubu Event Music Bar, který se tím definitivně otevírá i dříve nemyslitelným hudebním žánrům.

MARDRAUM vznikli na počátku roku 2009 spojením několika přátel, jejichž cílem bylo navázat na nejslavnější death a black metalové spolky z 90. let. Odkaz na své vzory vetkli i do svého názvu - Mardraum je jednak velice ceněné album od kultovních Enslaved, zároveň se jedná o norský výraz pro noční můru. To dobře koresponduje s rychlou, temnou hudbou a nenávistným vokálem štěkajícím texty, jejichž hlavními tématy jsou násilí, destrukce a zabíjení. Vzhledem k válečné minulosti regionu, ze kterého členové pocházejí, je toto zaměření navýsost uvěřitelné a slibuje velmi intenzivní koncertní zážitek.

Jejich služebně starší krajané DEFIANT také čerpají ze severské metalové školy, nicméně se hlásí spíše k odkazu švédských kapel jako IN FLAMES a pod. V roce 2006 vydali fanoušky i kritiky dobře přijímaný debut "The End of Beginning", na němž se prezentovali vyzrálým mixem groovy rytmiky, chytlavých melodií a propracovaných sól. Naneštěstí skupinu postihly personální změny, které si vynutily dvouleté pozastavení činnosti. Tu obnovili v roce 2011, kdy sestavu doplnili vokalista Ivan a kytarista Zvonimir ze spřízněných MARDRAUM. Na tomto turné budou propagovat především svůj nový počin "Era of Substitution".

Podporu zahraničním spolkům zajistí olomoučtí metalcoristé FEARSOME. Ačkoliv jsou papírově mladou kapelou, její členové se mohou pochlubit mnoha zkušenostmi, a to i z koncertů v zahraničí. Např. současný zpěvák Cuba působil několik let na pozici frontmana britských DRIVEN BY DEVILS, se nimiž předskakoval hvězdným SOULFLY nebo odjel evropské turné po boku Holanďanů CiLiCe.

Tradičně se na pódium dostaví i domácí formace MORDOTUA, která se po výměně dvou členů vrací k aktivnímu koncertování. Nová sestava tak nabídne mírně odlišné podání původních skladeb a pravděpodobně představí i ukázky nové tvorby.

Chrudimští alternativní metalisté INTERGALACTIC BANANA OF THE FALLEN MONKEY NATION se v Hradci Králové objeví vůbec poprvé. Jejich aktuální singl Too Late zaslouženě boduje a noví příznivci se jen hrnou.

Myslíme i na návštěvníky z okolí Hradce Králové, proto otevřeme už v 17 hod., abychom mohli skončit nejpozději ve 22:00. Díky tomu bude možné pohodlně stihnout spoje, které jedou do:

- Pardubic ve 22:40
- Jaroměře ve 22:39
- Týniště ve 22:33
- Hořic ve 22:41
- Chlumce ve 22:43
- N. Bydžova ve 22:35

Vstupné bude pouhých 130 Kč.

MARDRAUM
death metal, Chorvatsko

DEFIANT
death metal, Chorvatsko

FEARSOME
metalcore, Olomouc
http://bandzone.cz/fearsome

MORDOTUA
experimetal, Hradec Králové

INTERGALACTIC BANANA OF THE FALLEN MONKEY NATION

Pořádá GRINDPA Booking Agency - http://www.facebook.com/Grindpa

[tisková zpráva pořadatele]

Novinky u death metalistů PANDEMIA!

5. března 2013 v 11:41 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Novinky u death metalistů PANDEMIA!

Kapela PANDEMIA momentálně pracuje na novém albu (nástupci Feet Of Anger 2009) a je ve fázi příprav a nahrávání demosnímků.

Na jaře si kapela odskočí od příprav desky na pár vybraných koncertů a festivalů a pak se vrátí zpět do zkušebny, aby album dokončila.

Poprvé také kapela poodhalí několik nových skladeb žako Warmanger, Killd, Bitch ...... V květnu PANDEMIA vyrazí na česko-moravské For Horsemen Tour 2013 s Tortharry, Spreading Dread a Nahum, kde nějaká ta novinka určitě zazní. Specialita je nachystaná pro plzeňské publikum, kde se kapela objeví během jara třikrát (viz.koncerty) a pokaždé na jiném místě a pokaždé s jinou novou skladbou!

Seznam koncertů:
22.3. Loket - Hrad + Debauchery
23.3. Plzeň-Božkov-Deadly Storm Festival
19.4. Gera (D) + Fleshless
20.4. Děčín-Chlum + Fleshless
26.4. Plzeň-Šeříkovka + Root
03.5. Třinec - Barrocko - For Horsemen Tour
04.5. Brno - Melodka- For Horsemen Tour
10.5. Praha - Kain - For Horsemen Tour
11.5. Plzeň - Pod Lampu- For Horsemen Tour
25.4. Toužim - KD + Master
07.6. Goritz (D) - Gahlen Moscht Festival

Zdroj:

[tisková zpráva]


Fen - rozhovor

4. března 2013 v 21:02 | Monsterfuck |  Rozhovory
Povídání s Fen patří mezi rozhovory, z nichž máme obrovskou radost a upřímně jej považujeme za jeden z nejzajímavějších rozhovorů, které kdy na Sicmaggot vyšly. Zpěvák a kytarista The Watcher si totiž s našimi dotazy dal opravdu velkou práci a zaslal velmi obsáhlé a zajímavé odpovědi, jež toho o Fen i jejich novém albu "Dustwalker" mnoho odhalují. Přejeme příjemné čtení!

01. Zdravím! Rád bych rozhovor začal s několika obecnými otázkami o kapele a také o historii Fen, pokud to nevadí. Rád bych se zeptal na název skupiny. Kdesi jsem četl, že jste si vybrali své jméno jako odkaz na oblast ve východní Anglii, známé jako The Fens nebo také Fenlands [v překladu cosi jako Mokřiny - pozn. redakce] - je to tak? Předpokládám, že je pro vás tato oblast nějakým způsobem speciální, když jste po ní pojmenovali svou kapelu… mohl bys ve zkratce vysvětlit, proč jste si její jméno vybrali? Mimochodem, pokud vím, samotná skupina je z Londýna, ale Londýn součástí The Fens není, takže jak je to možné? Žili jste zde a pak jste se přestěhovali do Londýna?

The Fens jsou oblastí bezútěšných meliorovaných mokřad, které se nachází ve východní části Anglie. Zahrnuje Norfolk, Suffolk a Cambridgeshire [anglická hrabství - pozn. redakce], já a Grungyn [baskytara] jsme zde strávili dětství a mládí. Pro mne, jakožto pro teenagera, ponurost té krajiny jako by svým způsobem uchovávala mnohé negativní emoce a pocit osamění, které dnes mnozí zažívají. Někomu to může znít trochu "emo", ale mělo to skutečný vliv na mentalitu, jež se mnou zůstala až do dospělosti.

Když skupina začala, drsný, spletitý a ponurý ráz hudby, kterou jsme tvořili, jako by mluvil o mokřinách a odrážel témata ztráty, utrpení, žalu, prázdnoty a smrti. Bylo tudíž příznačné pojmenovat kapelu po této oblasti. Přestěhoval jsem se do Londýna v roce 1997 kvůli studiu a už zde zůstal, ale opakovaně se do mokřin vracím, abych absorboval unikátní atmosféru té oblasti a načerpal další inspiraci.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fen - interview

4. března 2013 v 21:02 | Monsterfuck |  Rozhovory
The interview with Fen is one of those interviews we are extemely happy about and we consider it to be one of the most interesting interviews which were published on Sicmaggot so far. Vocalist and guitarist The Watcher sent us long and very interesting answers which reveal much not only about the new album "Dustwalker" but also about Fen itself. Enjoy!

01. Hello! I would like to start the interview with some general questions about the band and also some questions about Fen's history, if you don't mind. First of all, I would like to ask you about the band's name. I've read somewhere that you chose your name as a reference to a region in eastern England known as The Fens, or also Fenlands - is that right? I guess this area is somehow special for you since you named your band after it… could you briefly explain why did you choose it's name? Anyway, as far as I know, the band is from London, but London isn't a part of The Fens, so how is that possible? You lived there and then you moved to London?

The Fens are an area of desolate, reclaimed wetland based in the Eastern area of England. It encompasses parts of Norfolk, Suffolk and Cambridgeshire and it is where myself and Grungyn spent our childhood & adolescence. For me, as a teenager, the bleakness of the landscape seemed in some way to encapsulate many of the negative emotions and sense of isolation that many experience at this time. This may sound rather 'emo' to some but this did have a profound impact on my outlook that has stayed with me into adulthood.

When the band started, the stark, winding, bleak nature of the music we were creating seemed to speak of the fens and echoed themes of loss, sorrow, regret, emptiness and death. It therefore only seemed fitting to name the band after this area. I moved to London in 1997 to study and have remained here ever since but I frequently return to the fens to absorb the unique atmosphere of the area and seek further inspiration.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


The Levitation Hex - The Levitation Hex

4. března 2013 v 19:45 | Kaša |  Recenze
Při prvním seznámí se s kapelou, a následném poslechu, pro mě byli The Levitation Hex pouze další no-name kapelou, o které jsem do té doby neměl páru. Zlom přišel ve chvíli, kdy jsem se začal pročítat biografií a zjistil, že hlavním tahounem této australské party je Adam Agius, který stál dlouhá léta v čele progresivních death metalistů Alchemist. Ti se sice nedokázali prosadit v absolutní modly žánru, ale orientálními motivy načichlá tvorba, kterou produkovali, mi nebyla úplně cizí. Zejména jejich labutí píseň v podobě alba "Tripsis" z roku 2007 mě svého času dost bavila. O rozpadu kapely jsem neměl vůbec ponětí, takže nové jméno, které vzniklo do jisté míry jako pohrobek této party, pro mě bylo docela překvapení.

Agius se v nové kapele obklopil bývalými členy Alarum a Aeon of Horus, přesněji řečeno kytaristou Scottem Youngem, basákem Markem Palfreymanem a bubeníkem Benem Hockingem. Sice jsou to všechno neznámá jména, ale své nástroje ovládají bravurně, protože debut "The Levitation Hex" je po instrumentální stránce bezchybným počinem. Vzhledem k tomu, že hlavní otěže převzal v kapele na úvod zmiňovaný Agius, tak je celkem logické, že jeho nová kapela pokračuje téměř na krok přesně ve šlépějích, které v minulé dekádě vyšlapali Alchemist. Deska je nasáklá death metalovými momenty, takže náladotvorné kytary, bicí a vokály šlapou spolu neúnavně vpřed s pořádnou dávkou razance. Nebylo by však úplně přesné škatulkovat kapelu jako progresivní death metal, protože své nezastupitelné místo na albu mají odlehčenější, ne úplně rockové, ale čistší momenty, díky kterým se z poslechu "The Levitaiton Hex" nestala běžná rutina, jež by se po několika dnech změnila v nudu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: High Roller Records]

DUOBETIC HOMUNKULUS - vychází CD!

4. března 2013 v 18:21 | Monsterfuck |  Music News
DUOBETIC HOMUNKULUS
"Ani já ani ty robit něbudzeme, šedněme do koča, vozit še budzeme"
(Zero Budget Productions 2013)

Styl: Progresivní death metal
Země: Česká republika
Formát: CD - 7 skladeb + datová stopa s multimediálním obsahem, digipack
Datum vydání: 22.2.2013

Dvojice Wokis (kytara, zpěv) a Walis (basa, zpěv) přichází se svým debutovým albem nazvaným "Ani já ani ty robit něbudzeme, šedněme do koča, vozit še budzeme", na kterém nabízí sedm skladeb instrumentálně kvalitního a rozmanitého progresivního death metalu s industriální tématikou, ale především nadhledem a humorem.

Kapela DUOBETIC HOMUNKULUS vznikla v roce 2005 poté, co kytarista Wokis opustil legendární !T.O.O.H.!, v jejichž rozšířené sestavě krátce působil. Kapela zapůsobila již originální hudební naplání vlastními silami realizovaného demo CD "Části a mechanismy strojů", ale především pak častým koncertováním, a to včetně dvou rozsáhlých zahraničních turné.

Album "Ani já ani ty robit něbudzeme, šedněme do koča, vozit še budzeme" nabízí především nový profesionálně produkovaný materiál, v rámci multimediální datové stopy si však můžete poslechnout i starší tvorbu kapely či jednotlivých členů samostatně. Vizuální obsah pak tvoří fotografie z turné či nahrávání a také video, včetně záznamu z úspěšného vystoupení na festivalu Metal Crowd v Bělorusku. Specialitou jsou pak i notové zápisy skladeb.

Album je baleno v digipacku, jehož obrazovou podobu v souladu s industriální image kapely ztvárnila grafička Lucie Třešňáková. Originálně byl pojat i křest CD, který proběhl 22.2.2013 na plážích Tenerife - disk byl rituálně spláchnut do vod Atlantského oceánu.

Disk ve fyzické podobě je k dispozici jak od kapely (http://bandzone.cz/duobetichomunkulus), tak od vydavatele Zero Budget Productions (http://martin.brnovjak.com/zbp). Zájemci pouze o hudební stopu v digitální podobě mohou využít profilu kapely http://duobetichomunkulus.bandcamp.com/.

[tisková zpráva vydavatele]

Crest of Darkness - In the Presence of Death

3. března 2013 v 22:36 | Monsterfuck |  Recenze
Norsko, black metal - víc asi netřeba říkat, aby měl úplně každý více či méně představu, oč zde běží. Crest of Darkness jsou opravdu další black metalovou formací z této skandinávské země, kolikátou už, to je nad lidské síly spočítat, až by se občas mohlo zdát, že těch žánrových kapel je tu tolik, že v tom Norsku snad nikdo jiný než black metaloví hudebníci být nemůže. Nutno ovšem jedním dechem dodat, že ačkoliv Crest of Darkness nejsou nějakým vyloženě zavedeným jménem v tom smyslu, že by o jejich existenci věděl snad úplně každý, jak tomu je u nejlegendárnějších místních jmen, žádní cucáci to také nejsou. Ve skutečnosti se jejich zrod datuje do roku 1993, čili do nejslavnějšího období black metalu (i když… nejslavnější z dnešního poněkud zidealizovaného pohledu, kdy si z této éry mnozí fanoušci udělali jakési "zlaté období", toho času byl black metal na samotném okraji a skoro nikoho nezajímal), avšak nikdy nedosáhli na stejné mety, jako se to povedlo některým dnes známějším kolegům. Crest of Darkness se již od počátku drží trochu v pozadí - jak co do věhlasu svého jména, tak i co do kvality samotné hudby.

Uskupení okolo zpěváka a baskytaristy Ingara Amliena, jenž jako jediný v kapele působí od založení celou dobu, na úplnou žánrovou špičku jednoduše nemá, a to navzdory všem firemním reklamním cancům, které pomalu mluví o nejlepší black metalové skupině všech dob, do toho mají Crest of Darkness při vší úctě pěkně daleko. Neznamená to však, že by šlo o špatnou hudbu, která by neměla šanci zaujmout a najít si své fanoušky. Sám si vzpomínám, že po vydání předcházející "Give Us the Power to Do Your Evil" jsem tu placku s chutí jeden čas protáčel a rozhodně to stálo za pozornost. Ve zkratce řečeno Crest of Darkness odvádějí takovou tu černou práci vzadu, na výsluní zájmu se nevyhřívají, přesto své nezpochybnitelné místo na black metalové mapě mají.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: My Kingdom Music]

HELLBASTARD: Legendární britská crustová brigáda vydává CD verzi "Sons Of Bitches"

3. března 2013 v 19:40 | Monsterfuck |  Music News
"Teď svým dětem říkám, že jestli si nebudou čistit zuby, pozvu na čaj HELLBASTARD…" - John Peel

Legendární britští thrash/crust/metaloví bojovníci HELLBASTARD právě odkryli pět songů zvukového nepřátelství v podobě příznačně nazvaného EP "Sons of Bitches". CD verze právě vyšla u SELFMADEGOD RECORDS, zatímco bílý vinyl vyšel na konci 2012 u PATAC Records.

"Sons Of Bitches" obsahuje znovunahranou verzi "We Had Evidence" z roku 1988 z řadovky "Heading For Internal Darkness". "Sons Of Bitches" je věnováno všem těm, kteří jsou pobouřeni každodenní naprostou patetičností lidstva. Scénář "Šíleného Maxe" začíná hrozit - padne hodně hlav. Přidejte se ke smrtícímu tanci HELLBASTARD na všech organizovaných formách útlaku a otroctví.

Prvních 500 kopií přichází ve speciálních slipcasu. Objednej si svůj na http://www.selfmadegod.com, než bude pozdě!

Na videoklip "Arcadia" se podívejte tady: http://www.youtube.com/watch?v=ZUquoBiSZo0

Tracklist:
1. Wolfsong (intro)
2. Arcadia
3. Sons Of Bitches
4. System Whore
5. We Had Evidence
6. Throw The Petrol Bomb

"Celá záležitost funguje skvěle a přichází od kapely se třemi dekádami za sebou. Jestli máte zájem o tvrdou, neobvyklou a přímou muziku s rozdvojenou osobností, na tohle se podívejte. Fantastický materiál." - The Sludge Lord

"(..) Sons of Bitches je silné a výživné EP, které pokračuje v demonstrování toho, že se Hellbastard vrátili, protože stále mají co říct." - Exclaim.ca

"Tohle rozhodně stojí za poslech." - Sea Of Tranquillity

"EP Sons Of Bitches zabíjí a reputace Hellbastard zůstává neposkvrněna." - Metal Mouth (9/10)

"Kombinace crust punku a hardcoru s grindem a groovem a občasným uctíváním SLAYER, je tu také cit pro dramatičnost jako u AMEBIX nebo raných NEUROSIS." - Bravewords (7,5)

"Tohle si do svojí sbírky hned přidejte. Hellbastard není žádný vtip, jsou silnější než kdy dřív." - Wicked Channel

-----

"I now tell the children that if they won't brush their teeth, I shall invite HELLBASTARD 'round for tea…" - John Peel

Legendary UK thrash/crust/metal warriors HELLBASTARD have just unearthed five new tracks of sonic antagonism in the form of the fittingly titled "Sons Of Bitches" EP. CD version is out now on SELFMADEGOD RECORDS, while vinyl version was released late 2012 via PATAC Records.

"Sons Of Bitches" includes a re-recorded version of 1988's "We Had Evidence" from the band's 1988 "Heading For Internal Darkness" full-length. "Sons Of Bitches" is dedicated to all those who are currently outraged by the sheer patheticness humanity throws around on a daily basis. A "Mad Max" future scenario is imminent -many heads will roll. Join HELLBASTARD in their deathdance on all organized forms of oppression and slavery.

First 500 copies come with a special slipcase. Order yours at http://www.selfmadegod.com before it's too late!

Check out "Arcadia" video clip at this location: http://www.youtube.com/watch?v=ZUquoBiSZo0

Tracklisting:
1. Wolfsong (intro)
2. Arcadia
3. Sons Of Bitches
4. System Whore
5. We Had Evidence
6. Throw The Petrol Bomb

"The whole thing works superbly well and comes from a band backed up by three decades of history. If you have an interest in the heavy, odd, forward thinking or music with a split personality- check this out. Fantastic stuff." - The Sludge Lord

"(...) Sons of Bitches is a strong and substantial EP that continues to demonstrate that Hellbastard reformed because they had more to say." - Exclaim.ca

"This is definitely worth a listen." - Sea Of Tranquility

"The Sons Of Bitches EP rules and the reputation of Hellbastard remains un-tarnished" - Metal Mouth (9/10)

"Combining crust punk and hardcore with grind and groove and some SLAYER worship here and there, there's also a sense of drama like AMEBIX or NEUROSIS' early material." - Bravewords (7.5)

"Overall, add this to your collection straight away. Hellbastard is no joke and is as strong as ever." - Wicked Channel[tisková zpráva vydavatele]

Primordial - Redemption at the Puritan's Hand

3. března 2013 v 16:04 | Prdovous |  Hlas lidu
Nebudu se nijak tajit faktem, že "hejtuju" většinu folk metalové scény a na většinu folk či pagan metalu jsem alergičtější než na lidskou blbost. Důvod je prostý, žánr folk metalu je z valné většiny vyčpělý, vyčerpaný a pohled na něj působí dojmem opotřebované nafukovací panny. Nebudu tu na nikoho házet vinu - s příchodem větší popularizace žánru je takový stav ve výsledku nevyhnutelný a dá se očekávat, že na vlně popularity tehdejší "nové vlny folk metalu" se bude chtít svést každý, kdo umí na sladké dřevo vydrnkat alespoň jednu lidovou odrhovačku. Výjimek, které naopak adoruji a nedám na ně dopustit, je míň než šafránu - a mezi ně počítám právě i Primordial. Ti před dvěma lety vydali svůj zatím poslední počin nesoucí název "Redemption at the Puritan's Hand", který by měl navázat na úspěchy předchozí desky "To the Nameless Dead", vydané už před bezmála šesti lety. O to, jestli se to současné, už sedmé plnohodnotné fošně podařilo, se s vámi chci na následujících řádcích podělit.

Vezmu to popořadě a začnu stručnou charakteristikou hudby této svérázné pětice Irů. Mně osobně se při vyslovení jména Primordial, kteří jen tak mimochodem působí na metalové scéně už od roku 1987, vybaví hned několik věcí: punc originality, unikátní rukopis a zvuk, Nemtheanga a jeho vokál a v neposlední řadě naléhavá, uhrančivá atmosféra plná beznaděje, která člověka pohltí a převýší natolik, že ho prostě zatlačí do křesla, oči přilepí k pročítání bookletu a mysl pošle kamsi na vandr mezi alternativní reality. A že za normálních okolností by to nebyl výlet, na který byste chtěli vzpomínat s láskou...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Chris Barnes ze Six Feet Under má bokovku

3. března 2013 v 11:30 | Stick |  Music News
Chris Barnes, dnes už legenda amerického death metalu, který začal kariéru v Cannibal Corpse a dnes vede smečku Six Feet Under, začal spolupracovat s brutální smečkou Ihate. Ukázku v podobě klipu "Stretcher" můžete zkouknout na konci tohoto článku. Obecně má Barnes v oblibě spolupracovat s mladými kapelami, stačí vzpomenout například jeho účast na desce "Swarm!" finských Torture Killer.

Mezitím Six Feet Under na březen chystají desátou studiovou desku "Unborn", která vyjde u Metal Blade Records. Desku mixoval Chris "Zeuss" Harris, který pracoval se Suicide Silence, All That Remains nebo Shadows Fall. Předchůdce "Undead" vyšel v loňském roce. To se kapela taky představila na festivalu Brutal Assault, kdy byla jedním z hlavních vystupujících.


Kaviar Kavalier - Musik aus Ordinationen

2. března 2013 v 22:04 | Monsterfuck |  Recenze
Tomáš Kohout, známý spíše pod gangsterskou přezdívkou Necrocock, bezesporu patří mezi nejvíce svérázné postavy domácí metalové scény… i když, jestli stále ještě metalové, to by mohlo být poněkud diskutabilní. Samozřejmě, jde o člověka, jenž tvoří jednu část klasické sestavy mocných Master's Hammer, kteří jsou dle mého skromného názoru jednou z nejdůležitějších extrémně metalových skupin v celé historii české tvrdé hudby (fakt, že se zároveň jedná o jednu z mých největších srdcovek, s tímto tvrzením má co do činění jen minimálně, možná vůbec), mimo Master's Hammer se však Necrocock téměř vždy prezentoval poměrně odlišnou muzikou…

Pokud nepočítáme stařičký demáč "Praktiky pohřebních ústavů", který vznikl ještě v éře aktivních Master's Hammer a který byl posléze o mnoho let později exhumován i na CD, plula Necrocockova tvorba, ať už sólová nebo pod hlavičkou kapely Kaviar Kavalier, spíše v alternativnějších rockových vodách, dost často i s využitím lehké elektroniky, jindy zase v čistě relaxačním duchu, někdy až hraničící s hodně úchylným popem, ve všech případech však dostatečně "mimo", aby bylo hodně zavádějící ji označovat jako metalovou, byť počínání Necrococka sleduje asi nejvíce lidí právě z této scény, zřejmě díky oné spojitosti s Master's Hammer. Osobně si ale myslím, že Necrocock již dávno dokázal, že rozhodně není muzikantem, který by jakkoliv potřeboval těžit ze své minulosti, spíše právě naopak. V podstatě vše, co po rozpadu Master's Hammer v půli 90. let vypustil, je záležitost natolik svébytná, že by si rozhodně zasloužila (a také že zaslouží) pozornost sama o sobě.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Necrocock]

Chystají se nová alba

2. března 2013 v 18:33 | Stick |  Music News
>>> Loni vyšla Ihsahnovi deska "Eremita", ale muzikant nelení a již rozjel práce na dalším studiovém počinu. Tobias Ørnes Andersen z kapely Leprous už má hotové nahrávání bicích partů, které proběhlo v Juke Joint Studio. Label Candlelight Records tvrdí, že pátá studiová deska norského muzikanta se bude nahrávat v následujících měsících a její vydání se plánuje na léto tohoto roku.

Ihsahn také chystá vystoupení na několika festivalech, včetně českého Brutal Assaultu:
21.04.2013 - NL, Tilburg - Roadburn Festival 2013
25.05.2013 - USA, Baltimore, MD - Maryland Deathfest XI
08.06.2013 - SWE, Sölvesborg - Sweden Rock Festival 2013
23.06.2013 - FRA, Clisson - Hellfest Open Air 2013
28.06.2013 - FIN, Helsinki - Tuska Open Air 2013
21.07.2013 - SLO, Tolmin - Metaldays
01.08.2013 - GER, Wacken - Wacken Open Air 2013
07.08.2013 - CZE, Jaroměř - Brutal Assault 2013

>>> Angličtí veteráni Motörhead také začali nahrávat nové album, následovníka tři roky starého "The Wörld Is Yours". Lemmy Kilmister by měl momentálně nahrávat basové party. Na desce spolupracují s producentem Cameronem Webbem, vyjít by měla letos v létě.

Lemmy Kilmister o novém albu: "Zatím máme jedenáct skladeb, momentálně k nim píšu texty a nahrávám basu a zpěv. Takže uvidíme - zabere to trochu času. Zatím to jde v pohodě. Včera jsem nahrál dvě skladby."

Jsou známy i některé potvrzené názvy skladeb, například "Outsider" a "Silence When You Speak to Me".

>>> Proces psaní nového materiálu započal i u brazilské mlátičky Sepultura. Následník dva roky starého "Kairos" by měl spatřit svělo světa ještě tento rok díky Nuclear Blast Records. Půjde o sedmou desku se zpěvákem Derrickem Greenem, který v roce 1997 nahradil zakládajícího člena Maxe Cavaleru, jenž kapelu opustil po vizionářském albu "Roots". Nadále se věnuje svým projektům Soulfly či Cavalera Conspiracy, kde se dal dohromady společně se svým bratrem Igorem, který Sepulturu opustil v roce 2006. Nejdéle působícími členy kapely tak zůstávají kytarista Andreas Kisser a baskytarista Paulo Jr., přičemž jediný, kdo je v kapele od začátku, je Paulo. Andreas se ke kapele přidal v roce 1987 s druhým albem "Schizophrenia".

První informace o novinkách Carcass, Deep Purple a Kylesa

2. března 2013 v 16:01 | Monsterfuck |  Music News
>>> Jednou z nejočekávanějších desek letošního roku bude bezesporu ta z dílny grindcorové veličiny Carcass. Britští veteráni již zveřejnili první várku informací o této nahrávce, která bude celkově šestou řadovkou, avšak prvním albem po dlouhých 17 letech od počinu "Swansong" (1996). Sice stále není známo konkrétní datum vydání (zcela jistě však ještě letos) ani label, který fyzickou podobu desky svým jménem zaštítí, ale na povrch už vyplul název, předběžný tracklist a pár dalších drobností.

Album se tedy bude jmenovat "Surgical Steel". Po nedávném odchodu kytaristy Michaela Amotta a bubeníka Daniela Erlandssona byl počin nahrán jen ve tříčlenné sestavě, v níž dva staré pardály Jeffa Walkera (zpěv, baskytara) a Billa Steera (kytara) doplnil bubeník Daniel Wilding z Trigger the Bloodshed. V roli hostujícího vokalisty se na "Surgical Steel" představí i Ken Owen, původní bubeník Carcass, který se již ze zdravotních důvodů svému nástroji nemůže věnovat. K produkci si kapela přizvala věhlasného Colina Richardsona (Machine Head, Slipknot, Napalm Death, Fear Factory).

Carcass při svém pobytu ve studiu nahráli celkem 14 skladeb, jejichž seznam je níže, nejde ovšem o finální tracklist, jejich pořadí se ještě může změnit.

* The Master Butcher's Apron
* The Granulating Dark Satanic Mills
* A Congealed Clot of Blood
* A Wraith in the Apparatus
* 316l Grade Surgical Steel
* Cadaver Pouch Conveyor System
* Captive Bolt Pistol
* Intensive Battery Brooding
* None Compliance to Astm F899-12 Standard
* Mount of Execution
* 1985/Thrasher's Abattoir
* Unfit for Human Consumption
* Zochrot
* Livestock Marketplace

>>> Další netrpělivě očekávanou deskou je samozřejmě i novinka legendární skupiny Deep Purple. Ta svou devatenáctou řadovou nahrávku, která naváže na osm let staré album "Rapture of the Deep", pojmenovala "Now What?!". O vydání se postarají earMusic koncem dubna. Nejdříve se dočká Německo, Švýcarsko, Rakousko, Finsko a Španělsko 26. dubna, v České republice by "Now What?!" mělo být k dispozici o tři dny později. Objeví se i limitovaná edice s bonusovým DVD a 2LP verze. Již 29. března vyjde první singl ve dvou podobách - 7''EP (1000 kusů) a CD.

Produkce "Now What?!" se ujal Bob Erzin (Pink Floyd, Kiss, Peter Gabriel, Alice Cooper). Na nahrávce se objeví písničky jako "Out of Hand", "Hell to Pay", "Weirdistan", "Uncommon Man" nebo "Above and Beyond".

>>> Poslední nahrávka dnešní novinky sice zdaleka nebude budit takovou pozornost jako předchozí dvě, přesto je i nový počin Američanů Kylesa v jistých kruzích velmi vyhlíženou záležitostí. Následovník "Spiral Shadow" (2010) byl pojmenován "Ultraviolet" a vyjde 24. května v Evropě a o tři dny později v Severní Americe, v obou případech pod značkou Season of Mist. Zároveň byla vypuštěna i první ukázka v podobě písně "Unspoken", kterou si můžete pustit v YouTube klipu níže.

"Ultraviolet" bylo nahráno ve studiu The Jam Room ve městě Comlubia v Jižní Karolíně. Produkce se ujal kytarista kapely, Phillip Cope, která má na své producentské pažbě jména jako Baroness nebo Black Tusk.


Nové smlouvy

2. března 2013 v 10:46 | Stick |  Music News
>>> Němečtí Debauchery podepsali kontrakt s Massacre Records. Poslední čtyři desky vydávali pod známým labelem AFM Records a za posledních deset let mají na kontě sedm desek, vystoupení na mnoha světových festivalech, nevyjímaje taková jména jako Wacken, Summer Breeze nebo With Full Force.

Němcům není cizí ani trocha kontroverze, kdy dokázali v Německu (a nejen v něm) rozvířit vášnivé debaty. Jedním z nejznámějších případů je vyhození frontmana Thomase Gurratha z jeho pozice učitele. Jako důvod posloužil fakt, že zpívá v death metalové kapele s brutálními texty. Novou desku Debauchery můžeme očekávat v červenci, měla by nést název "Kings of Carnage". Poslední album "Germany's Next Death Metal" vydali v roce 2011.

>>> Black metal ze Švédska, to jsou Pest, kteří nově podepsali smlouvu s Agonia Records. Ti kapele vydají její čtvrtou dlouhohrající desku s názvem "The Crowning Horrors", která by měla vyjít v červnu. Předtím ještě ale v dubnu vyjde EP s dvěma novými skladbami "Black Oath" a "Morbid Revelations". Dostupné bude na sedmipalcovém vinylu.

Pest připojili stručný komentář: "Po letech ticha nová vlna black death metalu konečně zaútočí na svět. Mor je před námi. Přiveďme temnotu!"

Poslední album "Rest in Morbid Darkness" vyšlo v roce 2008 u Season of Mist.

>>> Vokální kapela Van Canto na podzim roku 2013 po pauze vydá své páté studiové album. To vyjde u Napalm Records, se kterými sbor obnovil smlouvu.

Po desce "Break the Silence" z roku 2011 si členové kapely vybrali volno, věnovali se svým projektům a chystali se na letošní návrat. Kapela zaujala svou netradiční sestavou, kdy všechny nástroje (mimo bicích) obstarávají jednotliví členové pouze hrdelními zvuky, včetně kytar a sól. Proslavily je především covery slavných skaldeb například od Iron Maiden, od kterých si vzali na paškál slavnou "Fear of the Dark".

Panikk - Unbearable Conditions

1. března 2013 v 22:06 | Kaša |  Recenze
Thrash metal ze Slovinska? Nedělejte si ze mě srandu, říkal jsem si. Kdybyste mě mučili, tak bych z této země nedokázal určit jedinou kapelu, která by se nějak blízce dotýkala rockové, potažmo metalové hudby. Mé hudební znalosti z této oblasti končí u elektronických Laibach, kteří jsou ale stylově mimo. Nyní můžu říct, že jsem zase o něco chytřejší a můžu si na evropské mapě zařadit talentované mladíky Panikk, což je čtveřice, která vznikla teprve nedávno, přesněji řečeno v roce 2008. Má za sebou jedno demo z následujícího roku a teprve letos, předpokládám, že po ustálení sestavy, protože ¾ kapely jsou jejími stálými členy necelé dva roky, se odhodlali k řadovému albu, jež dostalo do vínku titul "Unbearable Conditions". Teď ještě zbývá dodat, kam Panikk vlastně zařadit, do jaké škatulky?

Thrash metal. Oldschool thrash metal. Panikk lze úplně jednoduše hodit do jednoho pytle se jmény jako Evile, Bonded by Blood či Suicidal Angels. Prostě parta borců, kteří svou lásku ke klasickému thrash metalu nijak netají a dává pěkně na odiv svůj obdiv ke slavným partám z let osmdesátých. Protože je takových kapel za posledních pět, šest let jako po dešti, je dost těžké se nějak prodrat a odlišit. Nemyslím si, že by Panikk výrazně zaostávali nebo naopak předběhli zmíněné kolegy, kteří mají na scéně větší jméno v podstatě jen proto, že přišli na trh v pravou chvíli. To, co tihle Slovinci dělají, dělají dobře. Řízné kytary, slušné riffy, které už jsem sice slyšel, ale pořád solidní standard, kupředu uhánějící bicí a tak akorát agresivní zpěvák Gašper Flere. Ingredience to nejsou samy o sobě špatné, takže podstatné je, jak ve výsledku Panikk dopadli po kompoziční stránce. Vzhledem k tomu, že u těchto kapel je hranice mezi povedenou interpretací oldschool thrash metalu a nudnou kopírkou velice tenká, tak jsem měl z "Unbearable Conditions" postupem času oba pocity smíšeně. V konečném verdiktu se ale přikloním k první skupině.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Tank Records]

Redakční eintopf #48 - březen 2013

1. března 2013 v 18:52 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Březnový eintopf nakonec ovládla norská progresivní formace In Vain se svou novinkou "Ænigma", která patří k těm kapelám, jež máme v redakci prostě dlouhodobě rádi (tedy, někteří z nás jen krátkodobě - to abych poznámku jednoho nejmenovaného Ježury nenechal jen tak bez povšimnutí). K vítězství jim sice stačila přízeň jen dvou redaktorů, protože jsou naše chutě zjevně rozdílné, nicméně i přes odlišná alba měsíce se v samotných textech některá jména opakují vícekrát, namátkou třeba Rotting Christ, Avantasia nebo Imperium Dekadenz.

Monsterfuck pro březen: Horna - Askel lähempänä Saatanaa

Březnová volba není zdaleka tak těžká, jako tomu bylo v únoru, přesto i v tomto měsíci mám pár žhavých želízek v ohni. Sice bych podobně jako někteří kolegové pode mnou mohl s naprosto klidným srdcem také zvolit třeba In Vain, Imperium Dekadenz nebo Rotting Christ, po zralém úvážení jsem se však nakonec rozhodl přiklepnout vítězství finským pekelníkům Horna, a to z celkem jednoduchého důvodu. Mám jejich muziku rád a tak nějak si nevzpomínám, že by někdy vydali placku, která by mě nebavila. Sice nemůžu tvrdit, že bych očekával, že by Horna překonali svůj předchozí opus "Sanojesi äärelle", ale na to, že od "Askel lähempänä Saatanaa" dostanu pekelnou desku od jedné z předních formací finského black metalového podzemí, bych si klidně vsadil...

DATUM VYDÁNÍ: 1. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Ježura pro březen: In Vain - Ænigma

Jak většinou vybírám eintopfové album buď s těžkým srdcem, nebo mám vůbec problém nějaké takové najít, tentokrát to bude velice jednoduché. Své třetí album totiž chystají Norové In Vain. Nejmenovaní Monsterfuckové si ze mě dělají srandu, že jsem In Vain ještě před pár měsíci neznal a teď jim tu skládám ódy, ale nemohu si pomoci - pokud totiž lze usuzovat z nebetyčných kvalit alb "The Latter Rain" a "Mantra", rovněž "Ænigma" bude menší vodíkovou pumou. Bohové, jak já se na to těším!

DATUM VYDÁNÍ: 8. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Kaša pro březen: Rotting Christ - Kata Ton Daimona Eaytoy

Téměř do poslední chvíle jsem se nemohl rozhodnout mezi trojicí chystaných novinek z řad In Vain, Hypocrisy a Rotting Christ. Všechny tyto kapely mají za sebou velice povedená poslední alba a očekávání tak nejsou rozhodně malá. Na příčce nejvyšší se nakonec umístili řečtí Rotting Christ, jejichž "Kata Ton Daimona Eaytoy" zní z těch několika mála ukázek, ke kterým jsem se zatím dostal, velice slibně. "Aealo" jsem slyšel nesčetněkrát a pokud se Sakis a jeho parta pochlapí, tak to vidím dost podobně i s novinkou. Krom zmíněné trojice si určitě nenechám ujít novou Avantasii, od které sice nečekám žádné zázraky, ale jsem zvědavý jestli Tobias Sammet dodrží i na "The Mystery of Time" sestupnou kvalitu svých děl, která jej posledních pár let zdobí.

DATUM VYDÁNÍ: 1. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

nK_! pro březen: Avantasia - The Mystery of Time

Avantasia v čele s Tobim mě zatím nikdy nezklamala, a tak se na "The Mystery of Time" těším v březnu asi nejvíce. Těsně v závěsu se tak ocitají Six Feet Under, kteří jsou žánrově sice trochu jinde, leč muziku také produkují parádní. Hej, stalo se někdy, že bych v posledních dvou letech očekával více jak jednu pěknou desku za měsíc? Otázka za dva bludišťáky.

DATUM VYDÁNÍ: 30. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Stick pro březen: Imperium Dekadenz - Meadows of Nostalgia

V březnu je nálož vycházejících desek docela napráskaná, nicméně já celkem jasně sáhl po svých oblíbencích Imperium Dekadenz, jejich předcházející desky plné atmosférického blacku mě jednoduše chytily a nepustily. Především u předchozí "Procella Vadens" jsem strávil mnoho hodin. Její neskutečně poetický obal a hudební obsah byly přesně tím, čemu se u mě dá říct trefa do černého. Jsem nesmírně zvědavý, s čím přijdou tentokrát, a věřím, že si během těch tří let dali záležet, aby složili desku, která nezapadne prachem a bude náležitě respektována ať už v black metalových kruzích, tak napříc metalovou scénou.

DATUM VYDÁNÍ: 15. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Zajus pro březen: In Vain - Ænigma

V březnu vyjdou hned tři velmi zajímavá alba. Prvním z nich je celkově třetí dlouhohrající počin norských progresivců In Vain. Tato kapela mě omámila již svým debutem "The Latter Rain" z roku 2007 a mou přízeň posílila i druhým albem "Mantra", které vyšlo o tři roky později. Nemám nejmenší pochybnosti, že novinka "Ænigma" vysoko nastavenou laťku přinejhorším udrží, v lepším případě pak překročí. Již zmíněná "Mantra" pro mě byla albem roku, novinka tak má na co navazovat. Dalším albem v pořadí je druhá deska mladíků Essence, pocházejících z Dánska. Jakkoliv považuji klasický thrash metal za žánr v mnoha ohledech překonaný, tato čtveřice mě svým debutem naplnila novou nadějí a hromadou energie. Jejich "Last Night of Solace" se tak samozřejmě podívám na zoubek a velmi se na to těším. Poslední z trojice favoritů pak vychází již dnes a jde o album kultovních Řeků Rotting Christ. Jakkoliv nejsem dlouholetý fanda této kapely a jejich starší nahrávky v podstatě neznám, s jejich dosud poslední album "Aealo" jsem si ve své době užil krásný románek a protočil ho nejméně stokrát. Uvolněné skladby z novinky pak znějí přinejmenším zajímavě. A jako obvykle na konci jen stručný seznam alb, které sice nejspíše ničí žebříčky očekávání trhat nebudou, ovšem poslech si zaslouží. Tentokrát půjde o novinky Hypocrisy, Imperium Dekadenz a Amaranthe. Nejočekávanějším albem měsíce pro mě jsou však jistě In Vain.

DATUM VYDÁNÍ: 8. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Prdovous pro březen: Wardruna - Runaljod - Yggdrasil

Přemýšlel jsem o tom, které z očekávaných alb bych ve svém prvním eintopfu vyzdvihl, a nakonec jsem se rozhodl rockovou a metalovou scénu vynechat ve prospěch Wardruny - pohanského uskupení z Norska, jež se soustředilo kolem Kvitrafna. Ten byl před vznikem Wardruny znám především pro své působení za škopky v Gorgoroth, nicméně těm časům je už dávno konec a po dlouhých čtyřech letech vychází nové album, na které se těším už od doby, kdy opadlo prvotní nadšení z debutu. Předešlý počin je doslova a do písmene zhudebněným rituálem nabitým tajuplnou atmosférou dávných časů. Nyní nás čeká druhá část eposu o runách, jenž nese podtitul "Yggdrasil" a podle všeho se opět jedná o událost vskutku mimořádnou.

DATUM VYDÁNÍ: 15. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Deska měsíce dle redakce: In Vain - Ænigma

Barometr očekávání v redakci: 18/70


Optimista měsíce: Prdovous Úžasný
Pesimista měsíce: Monsterfuck Křičící

Scott Weiland má vyhazov od Stone Temple Pilots

1. března 2013 v 15:11 | Stick |  Music News
Zpěvák Stone Temple Pilots, Scott Weiland (na fotce), byl vyhozen z kapely. Samotní členové Stone Temple Pilots prozatím neuvedli žádné podrobnější informace. Scott Weiland situaci okomentoval následovně: "O svém vyhazovu ze Stone Temple Pilots jsme se dozvěděl dneska ráno, když jsem o tom četl v novinách. Moc nechápu, jak můžu být vyhozen z kapely, kterou jsem zakládal, ve které jsem zpíval a podílel se na psaní jejích největších hitů, ale to je věc pro právníky. Mezitím se těším na fanoušky, které potkám na svém sólovém turné, které začne v pátek."

Na tomto turné bude Scott Weiland hrát skladby z prvních dvou alb Stone Temple Pilots, "Core" z roku 1992 a "Purple" z roku 1994, což byl původně nápad pro turné Stone Temple Pilots, který se ale zbytku kapely příliš nezamlouval, takže to Weiland navrhl své kapele The Wildabouts, kterým se nápad zamlouval. Turné bude obsahovat dvacet zastávek v amerických městech.

Od roku 2010 probíhaly dohady o tom, že Stone Temple Pilots nahrávají nové album, což kytarista Dean DeLeo vyvrátil v loňském roce v rozhovoru pro rádio Wrat z New Jersey. O novém album se začalo spekulovat krátce po vydání prozatím poslední eponymní řadovky. Ta vyšla devět let od alba "Shangri-La-Dee-Da", které spatřilo světlo světa v roce 2001. Pak se kapela rozpadla a její členové se během sedmi let objevili v různých projektech (nejznámější je asi účast zpěváka Scotta Weilanda v superskupině Velvet Revolver, ve které se objevil po boku Slashe) a v roce 2008 došlo k reunionu.

Antigama: "Stop the Chaos Remixes" právě vyšlo

1. března 2013 v 13:29 | Monsterfuck |  Music News
"Stop the Chaos Remixes" je exkluzivní vyddání k 13. výročí ANTIGAMA a je bezesporu jejich nejexperimentálnějším albem. Osm skladeb je zremixováno spřátelenými fanoušky kapely,, umělci a producenty z Polska: LXMP - PIOTR ZABRODZKI & MACIO MORETTI (ex-Antigama, Starzy Singers, Mitch&Mitch), PRISM - ROBERT GUŁA (Schismopathic), TOMASZ MADRY & KRZYSZTOF LENARD, FILIP SZYSZKOWSKI (21 Grams), BOGDAN KONDRACKI (Kobong, Neuma, Sweet Noise, Nyia, Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska, Edyta Gorniak), ANNA ZARADNY and samotný člen ANTIGAMA, LUKASZ MYSZKOWSKI.

CD nedávno vyšlo u Selfmadegod Records v deluxe digipaku limitovaném jen na 500 kusů, je to povinnost pro každého fanouška ANTIGAMA a experimentální hudby.

Oficiální teaser na album je dostupný na těchto místech:

Tracklist:
1. Łukasz Myszkowski - The End
2. LXMP - E Conspectu
3. Prism - The Law
4. Tomasz Mądry, Krzysztof Lenard - Stop The Chaos
5. Filip Szyszkowski (21 Grams) - Find The Function
6. Tomasz Mądry - The Law
7. Bogdan Kondracki - Intricate Trap
8. Anna Zaradny - Stop The Chaos

-----

"Stop The Chaos Remixes" is an exclusive release for ANTIGAMA's 13th anniversary and undisputedly their most experimental album. 8 song remixed by the band's befriended fans, artists and producers from Poland: LXMP - PIOTR ZABRODZKI & MACIO MORETTI (ex-Antigama, Starzy Singers, Mitch&Mitch), PRISM - ROBERT GUŁA (Schismopathic), TOMASZ MADRY & KRZYSZTOF LENARD, FILIP SZYSZKOWSKI (21 Grams), BOGDAN KONDRACKI (Kobong, Neuma, Sweet Noise, Nyia, Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska, Edyta Gorniak), ANNA ZARADNY and ANTIGAMA's very own LUKASZ MYSZKOWSKI.

Recently released on Selfmadegod Records, the CD comes in a deluxe digipak limited to 500 copies only, this is mandatory release for every fan ANTIGAMA and experimental music.

Official album teaser available at the following locations:

Tracklisting:
1. Łukasz Myszkowski - The End
2. LXMP - E Conspectu
3. Prism - The Law
4. Tomasz Mądry, Krzysztof Lenard - Stop The Chaos
5. Filip Szyszkowski (21 Grams) - Find The Function
6. Tomasz Mądry - The Law
7. Bogdan Kondracki - Intricate Trap
8. Anna Zaradny - Stop The Chaos


[tisková zpráva vydavatele]