Problémy u Slayer

23. února 2013 v 14:22 | Monsterfuck |  Music News
Poměrně překvapivé zprávy přicházejí z tábora legendárních thrash metalistů Slayer. Kapela, která už tak hraje dva roky v nekompletní sestavě, jelikož se kytarista Jeff Hanneman stále ještě nevyléčil ze svých zdravotních problémů, odehraje své nadcházející turné po Austrálii, jež začíná dnes, tj. 23. února, bez bubeníka Davea Lombarda (na fotce). Na jeho místo usedne náhradník v podobě Jona Detteho, jenž se ve Slayer krátce objevil už v roce 1996. Dave Lombardo ohledně celé záležitosti zveřejnil následující obsáhlé prohlášení:

"Chtěl bych se osobně omluvit všem fanouškům v Austrálii, kteří si koupili vstupenky na turné a očekávali mě na mém obvyklém místě za bicími.

Abyste všichni slyšeli pravdu, na konci pracovního dne 14. února jsem byl informován, že na turné po Austrálii nebudu bubnovat. Je mi to líto a abych byl upřímný, jsem touto situací šokován.

Minulý rok jsem zjistil, že 90% koncetního výdělku Slayer je odepisováno jako náklady, včetně profesních poplatků vyplácených managementu, což kapelu stojí miliony dolarů, a nám čtyřem tak zbývá si rozdělit 10% a méně. To podle mého názoru není způsob, jakým by měl fungovat byznys skupiny. Snažil jsem se to napravit tím, že jsem na to upozornil ostatní z kapely; Tom [Araya, zpěv/baskytara - pozn. redakce] a já jsme si najali učetní poradce, aby zjistili, co se děje, ale byl mi odepřen přístup k detailním informacím a nezbytným zálohovaným dokumentům.

Strávil jsem Vánoce a Nový rok tím, že jsem si uvědomoval, že jsem v roce 2012 koncertoval po celém světě, ale stále jsem nedostal zaplaceno (s výjimkou malé zálohy), ani jsem nedostal vlastní účet za celoroční pot a krev. A jako vrchol mi bylo řečeno, že nedostanu zaplaceno, dokud nepodepíšu dlouhodobý kontrakt, který mi nedával žádnou psanou záruku, kolik a na jakém základě bude management odečítat provize, ani mi neposkytoval přístup k finančnímu rozpočtu nebo nahrávkám na posouzení. Rovněž mi zakazoval poskytovat rozhovory a vydávat prohlášení ohledně kapely, v podstatě umlčující nařízení.

Minulé pondělí jsem se sešel s Kerrym [Kingem, kytara] a Tomem, abychom zkoušeli na turné po Austrálii a probrali nový obchodní model, o němž jsem byl přesvědčen, že je nejlepším způsobem na ochranu Slayer, abychom mohli dělat to, co umíme nejlépe... hrát pro fanoušky. Kerry prohlásil, že nemá zájem cokoliv měnit a že jestli o tom hodlám diskutovat, najde si jiného bubeníka. Ve čtvrtek jsem v jednu odpoledne dorazil na zkoušku, jak bylo domluveno, ale Kerry se neukázal. Zato jsem v 18:24 dostal od právníků email, že na australských koncertech budu nahrazen.

Stále doufám, že naše spory dokážeme vyřešit. Opět se omlouvám všem fanouškům v Austrálii, kteří utratili své peníze, aby viděli tři z původních členů Slayer. Těším se, až se setkáme v budoucnu."

Zbytek skupiny na bubeníkovo prohlášení reagoval následovně: "Slayer potvrzují, že Jon Dette bude bubnovat na jejich australském turné, které startuje tuto sobotu, 23. února, v Brisbane. Co se týče Facebookové zprávy Davea Lombarda [= prohlášení výše], Slayer nesouhlasí se slovy pana Lombarda, ani s popisem událostí, s výjimkou toho, že pan Lombardo necelý týden před naplánovaným odletem do Austrálie předstoupil před kapelu a předložil ohledně svých závazků úplně nový seznam požadavků, které byly v rozporu s těmi dříve dohodnutými. Skupina nebyla schopna se dohodnout na těchto nových požadavcích v tak krátkém čase před odcestováním do Austrálie. Jedná se o víc záležitostí, než kolik jich pan Lombardo poskytl [myšleno veřejnosti], ale z respektu k němu se Slayer zdrží dalších komentářů. Slayer jsou vděční australským fanouškům za pochopení této nešťastné změny na poslední chvíli a těší se, až je na těchto koncertech uvidí."

Jen pro pořádek dodejme, že na australském turné se tedy z původní sestavy objeví pouze zpěvák/baskytarista Tom Araya a kytarista Kerry King. Ostatní nástroje obstarají koncertní záskoky, konkrétně kytarista Gary Holt (Exodus) a již zmiňovaný bubeník Jon Dette. Druhý kytarista, Jeff Hanneman, již se Slayer nekoncertuje od roku 2011 kvůli infekčnímu onemocnění v ruce, kvůli němuž mu hrozila amputace končetiny a dokonce i smrt. Podle všeho se jedná o následek pavoučího kousnutí. Kerry King v jednom nedávném rozhovoru prohlásil, že nikdo neví, kdy bude Jeff Hanneman opět schopen hrát na kytaru.

Kromě toho je i dlouho slibovaná nová deska Slayer, jež by měla navázat počin "World Painted Blood" z roku 2009, stále v nedohlednu, ačkoliv se už v únoru loňského roku mluvilo o tom, že by nahrávání mohlo začít v řádech týdnů a že by album mělo být kompletně dokončeno v létě téhož roku. Podle informací, které poskytl Kerry King v již zmiňovaném rozhovoru, nahrávání stále nezačalo, ale doufá, že "po australském turné všechny dílky zapadnou tam, kam mají zapadnout, uzavřeme nějaké smlouvy a natáčení začne".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 23. února 2013 v 16:52 | Reagovat

Jak se začnou hádat o prachy, tak to půjde do hajzlu. Ani bych se nedivil, kdyby Lombardo u Slayer skončil... vlastně už pomalu přestávám věřit i v návrat Jeffa...

2 Cnuk Cnuk | 23. února 2013 v 16:58 | Reagovat

Podle mě to tam hlavně kurví Kerry. Každopádně to stojí pěkně za hovno...

3 Blackfang Blackfang | 24. února 2013 v 2:08 | Reagovat

Ale proč zrovna Kerry? V podstatě je mi jedno, kdo co jak rozdmýchal, jen když si čtu komentáře na jiných sítích, dost se z toho viní zrovna on ???

4 Slayer Slayer | Web | 30. července 2013 v 10:39 | Reagovat

Na druhou stranu je pravda, že i v minulosti s Jeffem byly problémy, odchody a příchody. je sice nejlepší dvojšlapkovej bubeník, ale asi to není nejjednodušší osobnost :-D
Fakt je, že Slayer teď už nebude nikdy jako dřív. A taky je fakt, že Kerry je mi z celé kapely nejméně sympatický. :-x  :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama