Nové album Burzum v létě

26. února 2013 v 18:24 | Monsterfuck |  Music News
Varg Vikernes po svém propuštění z vězení v roce 2009 opravdu nezahálí a na letošek již čtvrtý rok v řadě připravuje čtvrté dlouhohrající album. Deska se bude jmenovat "Sôl austan, Mâní vestan" (oficiální anglický překlad zní "East of the Sun, West of the Moon") a na rozdíl od tří předchůdců nepůjde o metalovou muziku. Počin by měl vyjít "okolo léta". Varg Vikernes říká:

"'Sôl austan, Mâní vestan' bude obsahovat přibližně 58 minut instrumentální elektronické hudby, která může být popsána jako relaxační, pomalu plynoucí, hloubavá a velmi originální. Nic podobného jste doposud neslyšeli, ačkoliv bychom to mohli přirovnat k různé elektronické hudbě, například Tangrine Dream - a myslím, že i staré elektronické muzice Burzum.

Mnoho této severské hudby bylo použito jako soundtrack k 'ForeBears' [trailer viz níže - pozn. redakce], filmu, který máš žena právě dokončila. Ve snímku se objeví i několik skladeb, jež na albu nenajdete, místo toho je jednoduše poskytnu zdarma ke stažení, nebo možná jako YouTube videa, něco na ten způsob. Nejsou ve stejném stylu jako zbytek 'Sôl austan, Mâní vestan' - jedna je dokonce 'poměrně akustická' kytarová a basová píseň - takže se nehodily, nevidím důvod, proč neposkytnout nějakou hudbu i zdarma. Budu pravděpodobně schopen zajistit svou rodinu tak jako tak a snad budu mít peníze i na máslo a sůl.

'Sôl austan, Mâní vestan' je, stejně jako byla všechna tři takzvaná po-vězeňská alba Burzum, koncepční deskou. Stále jsem nebyl schopen opustit pohansko-spirituální koncept pádu do temnoty a následný vzestup zpátky na světlo; pohanské zasvěcení, přibližování člověka k božství, osvícení mysli, živení elfího světla v člověku. Stejně tak jsem nebyl schopen opustit starou norštinu, ačkoliv, protože je deska instrumentální, je tentokrát použita jen pro názvy skladeb."

Tracklist "Sôl austan, Mâní vestan" (v závorkách anglické překlady):
01. Sôl austran (East of the Sun)
02. Rûnar munt þû finna (You Shall Find Secrets)
03. Sôlarrâs (Sun-journey)
04. Haugaeldr (Burial Mound Fire)
05. Feðrahellir (Forebear-Cave)
06. Sôlarguði (Sun-god)
07. Ganga at sôlu (Deasil)
08. Hîð (Bear's Lair)
09. Heljarmyrkr (Death's Darkness)
10. Mâní vestan (West of the Moon)
11. Sôlbjörg (Sunset)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marast Marast | 26. února 2013 v 19:03 | Reagovat

Beztak je ta fotka nejlepší :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama