Chystané desky a jejich obaly

14. února 2013 v 11:43 | Stick |  Music News
>>> Švédští Diabolical chystají na 19. dubna vydání své páté desky s názvem "Neogenesis". Nahrávalo se v Necromorbus Studios (nahrávali zde třeba Watain) v Alviku ve Švédsku. Kytarista a zpěvák Sverker Widgren se postaral o produkci. Kapela se od 11. do 14. března ukáže i v České republice, a to hned čtyřikrát, v Třinci, Ostravě, Plzni a Praze. Nyní k novince odhalili artwork a oznámili druhé pokračování turné, které započne 12. dubna.

Kytarista a autor artworku posledních dvou desek Carl Stjärnlöv: "Původně jsem chtěl, aby obálku obstaral někdo jiný, protože jsem dělal obal pro poslední dvě desky a chtěl jsem se soutředit hlavně na nahrávání. Nicméně, nakonec jsme nenašli to, co jsme hledali s žádným umělcem, takže to opět zbylo na mě. Chtěl jsem vytvořit něco, co by reflektovalo filozofické a spirituální aspekty toho alba a měl jsem svou vizi. Diskutoval jsem o tom s Pärem [Ivym, bubeníkem - pozn. redakce], spolu jsme nakonec dali dohromady nápad, že by vytvořil malbu, kterou bych zkombinoval s fotkami nás všech z kapely, takže to, co vidíte, je foto kapely s tvářemi zkombinovanými do jedné spolu s malbou. Nakonec jsem přidal nějaké symboly, které jsou hlavní pro koncept 'Neogenesis'."

Prozatím poslední album "Ars Vitae" vyšlo v únoru 2011 u Abyss Records.

>>> Německý power metal nejklasičtějšího střihu v podání Gamma Ray přinese jejich nové EP s názvem "Master of Confusion". To vyjde 15. března u earMusic. Jeho obal je součástí této novinky. Studiově se naposledy projevili s albem "To the Metal" v roce 2010.

Na novém EP se objeví dvě nové skladby, titulní a "Empires of the Undead". Nádavkem bude obsahovat šest koncertních verzí různých skladeb z historie kapely, které se nahrávaly v Bochumi. Ty se objevily už na obrazovém koncertním záznamu "Skeletons & Majesties Live", CD verze je však neobsahovala. Kapela pro potřeby EP speciálně nahrála několik cover verzí. První z nich pochází od klasiků glam rocku Sweet, od kterých si vybrali skladbu "Lost Angels" (dle slov Kaie Hansena ten hlavní důvod, proč kdysi založil kapelu), druhá předělávka není o moc novější, pochází od kapely NWOBHM Holocaust a nese název "Death or Glory". V případě druhé jmenované skupiny to není poprvé, co si její skladbu Gamma Ray vybrali k přepracování ("Heavy Metal Mania").

Tracklist "Master of Confusion":
01. Empire of the Undead
02. Master of Confusion
03. Death or Glory [Holocaust cover]
04. Lost Angels [Sweet cover]
05. The Spirit [live]
06. Wings of Destiny [live]
07. Gamma Ray [live]
08. Farewell [live]
09. Time to Break Free [live]
10. Insurrection [live]

>>> Rob Zombie a jeho alba bývají docela očekávaná, výjimkou není ani jeho nadcházejí řadovka "Venomous Rat Regeneration Vendor", která vyjde 23. dubna. K novince byl zveřejněn obal a sampl z prvního singlu "Dead City Radio and the New Gods of Super Town". Je to jeho pátá deska v pořadí. Objeví se na ní i skladby "Ging Gang Gong De Do Gong De Laga Raga", "Lucifer Rising", "Behold! The Pretty Filthy Creatures" i cover verze od Grand Funk Railroad, "We're an American Band".

Nová deska je zároveň první, která vyjde u nového labelu Zodiac Swan. Zatím posledním počinem byla deska "Hellbilly Deluxe 2", jež vyšla v roce 2010. První díl vyšel v roce 1998 a byl počinem, který znamenal pro Roba Zombieho skutečný průlom.

Rob Zombie se živí nejen jako muzikant, ale také jako režisér. Známé jsou především jeho horory "Dům tisíce mrtvol" nebo znovuzrozená série "Halloween" (dva díly). Během roku 2012 také objížděl turné s Megadeth, později s Marilynem Mansonem. Jejich společné turné neslo název Twins of Evil tour. Zajímavé je, že většinu současných členů Zombieho ansámblu tvoří právě bývalí členové bandu Marilyna Mansona.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama