Carcass a Wintersun mixují novinky

9. února 2013 v 16:23 | Kaša |  Music News
>>> Britští extrémní metalisté Carcass, o jejichž přípravách první studiové desky po 17 letech jsme vás informovali nedávno, se v současnosti nacházejí ve stádiu mixování této očekávané novinky. Ve studiu v anglickém Derbyshire bylo nahráno celkem 15 skladeb pod dohledem uznávané producenta Colina Richardsona, který si získal renomé svou prací právě s Carcass či Machine Head. Kapela doposud nepotvrdila titul nahrávky ani bližší termín vydání, takže se musíme spokojit s informací, že pod dosud neznámým vydavatelstvím spatří album světlo světa v druhé polovině letošního roku.

Připomeňme ještě, že na albu se krom baskytaristy/zpěváka Jeffa Walkera a kytaristy Billa Steera podílí bubeník Daniel Wildling z řad death/grindových Trigger the Bloodshed. Druhý kytarista nejslavnější éry, Michael Amott, se na vzniku desky nepodílí a oficiálně již není nadále členem Carcass z důvodu jeho časové vytíženosti v Arch Enemy a Spiritual Beggars.

>>> Také finští Wintersun jsou na tom s přípravami nové desky úplně stejně a začínají s finálním mixem. Datum vydání "Time II", čili nástupce druhého řadového alba "Time I", které vyšlo loni 19. října dlouhých osm let po eponymním debutu, je očekáváno na začátek příštího roku.

Kapela vypadala v této souvislosti prohlášení, ve kterém informuje rovněž o svých letošních plánech: "Ahoj všichni! Po oznámení několika účastí na letních festivalech je čas, abychom vám přinesli informace ohledně 'Time II'. Rok 2012 pro nás byl opravdu velký, vydání 'Time I' zaznamenalo velký úspěch, odjeli jsme dvě úspěšné šňůry s mnoha vyprodanými koncerty. Nyní ale míříme ještě výš a v roce 2013 chceme Wintersun pozvednout na další level!

Začínáme mixovat 'Time II', které bude vypuštěno na začátku roku 2014. Album pokračuje tam, kde 'Time I' skončilo, ale s vylepšenou produkcí, která bude stejně epická, ne-li ještě epičtějí. Materiál obsahuje nějaké rychlejší skladby a spoustu riffování. Zároveň se dočkáte té nejkrásnější hudby, která kdy byla napsána a která vám vžene slzu do očí. Plánujeme účast na velkých letních festivalech Tuska, Metalfest či Hellfest. Bude to určitě zajímavý rok. Díky vám, kteří nás již léta podporujete, jsme schopni nadále růst a pokračovat v tom, co milujeme.

Děkujeme za vaši podporu. Zůstaňte naladěni na další vzrušující zprávy! Doufáme, že se uvidíme na turné a na letních festivalech!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama