Bullet for My Valentine - Temper Temper

22. února 2013 v 21:04 | Stick |  Recenze
Nejsem vyloženě hater Bullet for My Valentine. Spíš mi zní jako prostý produkt své doby. V době vydání debutového alba "The Poison" se vezli na vlně populárního metalcoru s teplými emařskými melodiemi, který tehdy ovládal tvrdou hudební scénu. Tento trend ovšem pominul a s tím bylo nutno změnit i hudební škatulku Bullet for My Valentine. Nyní hrajou takový neurčitý styl, který se tváří rádoby drsně (i stylizace image tomu nahrává), ale přesto je to naprosto neškodná cukrová vata.

Vezměte si nejklišovitější texty, které může moderní kapela zpívat; vezměte si kýčovité riffy a provařené melodie do jednoho rendlíku. Pěkně to provařte a vypadne na vás nová deska "Temper Temper". Samozřejmě, deska se tváří na úrovni (no, i když ten obal...), křišťálová produkce, propagace a podobně. Instrumentálně to taky nikdy nebyli nějací amatéři, přestože jejich hudba zrovna nepatřila nikdy k těm technicky nejnáročnějším. Občas se objeví slušné sólo nebo riff, ale to je většinou otázka pár vteřin. Důležitý je ale samozřejmě obsah, který za vším ostatním těžce zaostává. Už když jsem si poslechl singlovou "Riot", měl jsem pocit, že chlapcům jaksi dochází i zbytek toho dechu, který jim po debutu zbyl. Jednoslovný refrén a sborové "woohoo"... no tak, bylo to opravdu nutné? Ono celá deska trpí jistou triviálností projevu, riffy jsou stupidně jednoduché, stejně jako struktura skladeb. Ale po poslechu desky zbyde jen pocit prázdna a ve vzduchu visí otázka, jestli má vůbec cenu si tenhle prázdný kus plastiku pouštět znovu. Mezi jedenácti skladbami se nevyskytla ani jedna, která by mě dokázala zvednout ze židle, ze které bych si byť jedinou pasáž dokázal nějak více vrýt do paměti.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marast Marast | 22. února 2013 v 22:01

No... to o teenagerech nebylo zrovna pěkný :-(

2 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 22. února 2013 v 22:26

Nemůžu mluvit za kolegu, on to určitě dovysvětlí sám, až bude online, ale myslím, že tím narážel na fakt, že kapely typu BFMV poslouchá dost mladých posluchačů, z nichž je spousta přesvědčená, že má patent na rozum a že ví nejlíp, co je kvalitní hudba (rozuměj BFMV), ne že by chtěl nějak urážet všechny, komu je něco-náct, včetně těch, kteří třeba mají přehled a vyhraněný vkus a podobné věci poslouchají jen proto, že se jim to opravdu líbí, ne protože to frčí...

3 Dunce Dunce | 24. února 2013 v 12:57

Tak já jsem jeden z těch, kterým se to líbí. Nevím čím to, ale prostě ve stejnym žánru neznám kapelu, která by se mě líbila víc (navzdory všem technickejm nedostatkům i nic moc zvuku). Trochu jim u mě šlapou na paty As i lay dying (s novou deskou možná i přeskakují). Další známý i neznámý kapely mě prostě tak neberou. Taky nesouhlasím s tim, že jejich nej. album je Poison, ale jinak vcelku souhlasim s recenzí, není to žádná sláva, i když bych dal hodnocení tak za 5. Axewound vydali samozřejmě mnohem lepší album co se týče zvuku a hudby, ale já tam prostě nemůžu zkousnout ten vysokej řev.. 8-O

4 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 24. února 2013 v 13:16

Zrovna As I Lay Dying mi přijdou minimálně o třídu, spíš dvě výš než BFMV, hehe :-D

5 Dunce Dunce | 24. února 2013 v 14:47

Jasný že jsou výš, jen jsem chtěl podotknout, že se bullet nemusí líbit jen děckám, který poslouchaj komerčně známý kapely. A že i když nehrajou technicky promakaný věci, tak se to dost lidem líbí (tím jsem se chtěl zastat kolegy nahoře) Jinak předchozí alba as i lay dying moc rád nemám, až tohle nový mě vzalo.

6 Stick Stick | E-mail | 24. února 2013 v 14:55

Já jsem samozřejmě tím nechtěl nikoho urazit, jen mě prostě nebaví děti ze základní školy, co poslouchají tyhle věci, a myslí si, že to je vrchol tvrdosti a umění. Rozhodně to nebyla nějaká globální urážka všech náctiletých, ani těch, kterým se to prostě líbí :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama