Alaverdi, litevský mantracore z Prahy, křtí netradiční třetí desku - pohádka, USB ve dřevě a sítotisk

7. února 2013 v 19:03 | Monsterfuck |  Music News
Alaverdi, litevský mantracore z Prahy, křtí netradiční třetí desku - pohádka, USB ve dřevě a sítotisk

Průkopníci žánru "mantracore" a milovníci netradičních hudebních formátů Alaverdi vydávají u labelu Červený kůň (www.cervenykun.cz) další desku, jejímž jádrem je výpravná patnáctiminutová instrumentální adaptace chmurné litevské pohádky "Egle, královna hadů".

Kromě digitální podoby bude deska k mání i v limitované padesátikusové handmade edici s USB nosičem zabudovaným do vyběleného dřeva, obaleného plátnem s originálním sítotiskem od výtvarnice toy_box. Výraz "USB stick" tedy získává v pojetí Alaverdi nový rozměr. Sítotiskový obraz navíc slouží jako booklet, plakát a motiv na triko zároveň. Každý kus je tak originálním kouskem s duší.

Kromě samotné instrumentálky a její komentované verze je součástí desky i čtená pohádka Egle v češtině, litevštině a angličtině (tu čte písničkář Justin Lavash) a tři další nové skladby Inner Peace, Chai-Dal a Sauna Independence.

Alaverdi pokřtí desku koncertem v úterý 19. února v pražském klubu Cross, vystoupí i Justin Lavash, motiv Egle bude zdarma sítotisknout toy_box (přineste si něco na potištění!), součástí bude i litevské veganské vaření.

Alaverdi působí v Praze od roku 2007. Údajně z potřeby šířit do světa pozitivní vibrace rozvíjejí bratři Vasiliasovi a basista Miškinis svůj hudební styl, přiléhavě nazvaný "mantracore" podle úderných opakujících se sdělení.

Vydali dosud alba "Recycle or Die!" (2008, s obalem z recyklovaného papíru) a "Make the Poor Rich" (2010, s titulem raženým do dřevěných loubků). Hráli v Baskicku a v Litvě; s frontmanem kubánské punkové legendy Porno Para Ricardo vystoupili jako headline United Islands 2011, když zbytek PPR v Havaně nedostal výjezdní doložku.

Album "Egle" v elektronické i limitované verzi je k dostání přímo na stránkách vydavatelství Červený kůň (http://www.cervenykun.cz/profil-detail/7_alaverdi).

Kontakt:

Audio:
Video:

[tisková zpráva vydavatele]

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama