Únor 2013

Chystaná alba

1. února 2013 v 12:57 | Stick |  Music News
>>> V procesu skládání nových skladeb se momentálně nachází švédští Falconer. Od vydání poslední řadovky "Armod" uběhly dva roky. Podle kytaristy Stefana Weinerhalla se skladby svým vyzněním vrací až k debutové desce. Deska bude kompletně anglicky zpívaná:

"Falconer se probrali z dřímoty. Po zatím nejhorším roce se mi vrátila nálada na psaní. A jaká! Řekl bych, že na tom, že na všem špatném je něco dobré, něco opravdu bude. Po roce stagnace jsem hladový a optimistický.

Hotových šest skladeb je agresivnějších a rychlejších než kdy dřív, některé skladby se vrací k debutu. Po přečtení knihy o dešifrování a čtení jazyka run jsem načerpal i textovou inspiraci. Takhle uspokojující nebylo psaní alba už léta. Plán do budoucna je psaní, přepisování a zkoušení na nové album, také snaha o nepřílišné opakování motivů. Všechno bude tentokrát zpívaní v angličtině.

Začali jsme zkoušet po dvou letech pauzy. a nemůžu se dočkat až otestuju Mathiase [Blada, zpěváka - pozn. redakce] a vyzkouším rychlostní limity Karstena [Larssona, bubeníka]."

>>> Britští Eden's Curse začali nahrávat nové album, které bude obsahovat 14 skladeb. Čtvrtý zářez prozatím nemá jméno a vyjít by měl na konci letošního léta. Bubeník Pete Newdeck nastoupil do studia v Tewkesbury v polovině ledna a nahrávání už dokončil. Mezitím začal v Německu své party nahrávat kytarista Thorsten Koehne.

Jsou známé i některé názvy skladeb - "Evil & Divine", "Break the Silence", "Unbreakable", "Great Unknown" a "Devil in Disguise". Na novém albu se také představí nový vokalista, který zatím není znám.

O mix alba se postará dlouholetý spolupracovník kapely, Dennis Ward (baskytarista Pink Cream 69/Unisonic). Německý grafik Thomas Ewerhard se postará o přebal; dělal pro populární umělce jako Avantasia, Edguy nebo Jorn.

>>> Američtí Oceano určili "Incisions" jako název svého nového alba. Následovník tři roky starého "Contagion" vyjde během roku u Earache Records. Kapela prozatím vypustila lyric video "Slow Murder".

"Nebudeme replikovat žádné album, které jsme dosud vydali. Bude to víc zlé než cokoliv, co tahle kapela zatím vydala. Ochutnávka ukáže, jak nenávistná ta deska nakonec bude," říká kytarista Nick Conser.

Kapela v létě vyrazí na turné, data koncertů zatím nezveřejnila.