Únor 2013

Chystané desky a jejich obaly

14. února 2013 v 11:43 | Stick |  Music News
>>> Švédští Diabolical chystají na 19. dubna vydání své páté desky s názvem "Neogenesis". Nahrávalo se v Necromorbus Studios (nahrávali zde třeba Watain) v Alviku ve Švédsku. Kytarista a zpěvák Sverker Widgren se postaral o produkci. Kapela se od 11. do 14. března ukáže i v České republice, a to hned čtyřikrát, v Třinci, Ostravě, Plzni a Praze. Nyní k novince odhalili artwork a oznámili druhé pokračování turné, které započne 12. dubna.

Kytarista a autor artworku posledních dvou desek Carl Stjärnlöv: "Původně jsem chtěl, aby obálku obstaral někdo jiný, protože jsem dělal obal pro poslední dvě desky a chtěl jsem se soutředit hlavně na nahrávání. Nicméně, nakonec jsme nenašli to, co jsme hledali s žádným umělcem, takže to opět zbylo na mě. Chtěl jsem vytvořit něco, co by reflektovalo filozofické a spirituální aspekty toho alba a měl jsem svou vizi. Diskutoval jsem o tom s Pärem [Ivym, bubeníkem - pozn. redakce], spolu jsme nakonec dali dohromady nápad, že by vytvořil malbu, kterou bych zkombinoval s fotkami nás všech z kapely, takže to, co vidíte, je foto kapely s tvářemi zkombinovanými do jedné spolu s malbou. Nakonec jsem přidal nějaké symboly, které jsou hlavní pro koncept 'Neogenesis'."

Prozatím poslední album "Ars Vitae" vyšlo v únoru 2011 u Abyss Records.

>>> Německý power metal nejklasičtějšího střihu v podání Gamma Ray přinese jejich nové EP s názvem "Master of Confusion". To vyjde 15. března u earMusic. Jeho obal je součástí této novinky. Studiově se naposledy projevili s albem "To the Metal" v roce 2010.

Na novém EP se objeví dvě nové skladby, titulní a "Empires of the Undead". Nádavkem bude obsahovat šest koncertních verzí různých skladeb z historie kapely, které se nahrávaly v Bochumi. Ty se objevily už na obrazovém koncertním záznamu "Skeletons & Majesties Live", CD verze je však neobsahovala. Kapela pro potřeby EP speciálně nahrála několik cover verzí. První z nich pochází od klasiků glam rocku Sweet, od kterých si vybrali skladbu "Lost Angels" (dle slov Kaie Hansena ten hlavní důvod, proč kdysi založil kapelu), druhá předělávka není o moc novější, pochází od kapely NWOBHM Holocaust a nese název "Death or Glory". V případě druhé jmenované skupiny to není poprvé, co si její skladbu Gamma Ray vybrali k přepracování ("Heavy Metal Mania").

Tracklist "Master of Confusion":
01. Empire of the Undead
02. Master of Confusion
03. Death or Glory [Holocaust cover]
04. Lost Angels [Sweet cover]
05. The Spirit [live]
06. Wings of Destiny [live]
07. Gamma Ray [live]
08. Farewell [live]
09. Time to Break Free [live]
10. Insurrection [live]

>>> Rob Zombie a jeho alba bývají docela očekávaná, výjimkou není ani jeho nadcházejí řadovka "Venomous Rat Regeneration Vendor", která vyjde 23. dubna. K novince byl zveřejněn obal a sampl z prvního singlu "Dead City Radio and the New Gods of Super Town". Je to jeho pátá deska v pořadí. Objeví se na ní i skladby "Ging Gang Gong De Do Gong De Laga Raga", "Lucifer Rising", "Behold! The Pretty Filthy Creatures" i cover verze od Grand Funk Railroad, "We're an American Band".

Nová deska je zároveň první, která vyjde u nového labelu Zodiac Swan. Zatím posledním počinem byla deska "Hellbilly Deluxe 2", jež vyšla v roce 2010. První díl vyšel v roce 1998 a byl počinem, který znamenal pro Roba Zombieho skutečný průlom.

Rob Zombie se živí nejen jako muzikant, ale také jako režisér. Známé jsou především jeho horory "Dům tisíce mrtvol" nebo znovuzrozená série "Halloween" (dva díly). Během roku 2012 také objížděl turné s Megadeth, později s Marilynem Mansonem. Jejich společné turné neslo název Twins of Evil tour. Zajímavé je, že většinu současných členů Zombieho ansámblu tvoří právě bývalí členové bandu Marilyna Mansona.

Into Darkness - Into Darkness

13. února 2013 v 22:23 | Monsterfuck |  Recenze
Pokud by se hlasovalo o nejvíc klišé jméno všech dob, kapela s názvem Into Darkness by jistě stála ve frontě největších favoritů. Pokud si někdo vybere takovéhle jméno, je zřejmé, že má buď nedostatek fantazie, aby vymyslel něco méně předvídatelného, nebo chce mermomocí deklarovat svou příslušnost ke staré škole. V tomto případě se naštěstí jedná o tu lepší možnost, čili tu druhou, ale to trochu předbíháme, jelikož si nejprve musíme říct, co jsou tihle Italové vlastně zač. Pokud jste o této skupině až doposud neslyšeli, nemusíte zoufat, já taky ne, přičemž ani já, ani vy se za to nemusíme stydět, jelikož Into Darkness toho za sebou moc opravdu nemají. Stejnojmenný demosnímek "Into Darkness", který je předmětem dnešní recenze, je totiž vůbec prvním počinem kapely. V říjnu loňského roku vyšel na kazetě, v prosinci na vinylu a nyní, v únoru roku letošního, doputoval i na drážky CD nosiče. Konec, tečka, to jest celá prozatímní historie Into Darkness.

Zajímavostí je, že ze tří čtvrtin tvoří sestavu Into Darkness představitelé toho něžnějšího z obou pohlaví, ačkoliv podle growlingu, který vyluzuje dívčina s romantickým jménem Doomed Warrior, by o tom mohli někteří pochybovat. Samotný demáč "Into Darkness" ovšem vznikl ještě ve třech lidech, čili podíl ženských je na nosiči ze dvou třetin. Co ovšem očekávat od samotné muziky? Chytré internetové stránky a také promo materiály šířené firmou hovoří death/doom metal - a musím uznat, že je to opravdu trefné…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Hellthrasher Productions]

Cronian znovu aktivní

13. února 2013 v 19:29 | Stick |  Music News
Borknagar asi většina čtenářů tohoto blogu zná. Dříve se z této kapely zrodil projekt dvou členů pod názvem Cronian. Stál za ním Andreas "Vintersorg" Hedlund a Øystein G. Brun. V roce 2008 vyšla deska "Enterprise", a pak se projekt rozpadl. Letos ale přišla zpráva o reaktivaci projektu a pomalém dokončování práce na novém třetím albu.

Brun: "Díky různým důvodům Cronian upadli do hibernace po vydání desky 'Enterprise' v roce 2008. Naše časové možnosti byly zcela vyčerpané a museli jsme si ujasnit některé priority, a tak jsme byli nuceni Cronian na nějakou dobu uložit k ledu. Ovšem touha dělat nové album nás neopouštěla."

Po vydání desky Borknagar "Urd" v loňském roce se ústřední duo dalo opět do práce na hudebních a textových tématech. Pracovali tak intenzivně, že už se blíží k dokončení práce. K práci na obálce byl pozván Marcelo Vasco (Soulfly, Dimmu Borgir, Borknagar, Satyricon).

Projekt je prozatím bez smlouvy, ale jedná s několika labely a doufá ve vydání v létě či brzkém podzimu 2013. Dle slov Bruna brzy dojde k odhalení obálky nového alba.

Ne Obliviscaris a Ghost Brigade podepisují se Season of Mist

13. února 2013 v 16:32 | Monsterfuck |  Music News
>>> Australská progresivně black metalová formace Ne Obliviscaris, která se v loňském roce blýskla vysoce ceněným debutem "Portal of I", podepsala smlouvu s francouzskou firmou Season of Mist, která vydá příští album, na němž již Australané pracují. Podle zveřejněné zprávy jsou aktuálně Ne Obliviscaris přibližně v polovině skladatelského procesu a pokud vše půjde podle plánu, koncem tohoto roku začne nahrávání.

Samotní Ne Obliviscaris podpis kontraktu komentovali následovně: "Pro nás jako pro kapelu je podpis se Season of Mist, jedním z nejlepších nezávislých metalových labelů na světě, firmou, na jejíž soupisce jsou některé z našich nejoblíbenějších skupin vůbec, poněkud bizarní. Tvrdě jsme pracovali, abychom dostali svůj debut 'Portal of I' ven mezi lidi a jeho přijetí bylo nesmírně pozitivní, pro label, jako je tento, to však není jen o lásce k naší hudbě, ale i o víře, že můžeme zaujmout místo na celosvětové metalové scéně, což je neuvěřitelné. Je to další věc, která nám dodává ještě více motivace pokračovat ve skládání a hraní a ve snaze dostat Ne Obliviscaris tak daleko, jak jen budeme moct, k co nejvíce lidem po celém světě."

>>> Další akvizicí u Season of Mist jsou Finové Ghost Brigade, nicméně v tomto případě nejde o nový podpis, nýbrž jen o prodloužení smlouvy, neboť francouzské vydavatelství má na svědomí předchozí tři alba kapela, z nichž to poslední se jmenovalo "Until Fear No Longer Defines Us" a vyšlo v srpnu 2011.

"Pamatuju si, když jsme se Season of Mist upsali poprvé před šesti lety, byl to trochu krok do neznáma," vzpomíná kytarista Wille Naukkarinen. "Znali jsme tu firmu, tušili jsme, že to bude dobré, ale neměli jsme žádné zkušenosti s nimi, takže jsme nevěděli, co se bude dít. Naštěstí šlo všechno skvěle a o tři alba později můžeme s klidem říct, že to bylo dobré rozhodnutí. Když tedy nadešel čas přemýšlet o budoucnosti Ghost Brigade, nový podpis se Season of Mist nebyl jen přirozený, byla to naše volba číslo jedna. Měli jsme štěstí, že jsme byli v situaci, kdy jsme si mohli vybírat mezi firmami, se kterou bychom chtěli spolupracovat, ale proč opravovat něco, co není poškozené? Chtěli jsme dál pracovat s lidmi, kteří věří v naši kapelu a které už dnes můžeme považovat za přátele. To se těžko překonává.

Právě teď pracujeme na novém materiálu pro další desku a nevím, nějak nám to připadá jako nový začátek. Všichni jsme extrémně motivovaní a zkoušíme ještě intenzivněji než kdykoliv předtím. A fakt, že nové skladby znějí skvěle, tomu nijak neubírá."

Jen dodejme, že nahrávání novinky by podle všeho mělo začít ještě letos. Mimoto Ghost Brigade také oznámili přijetí dvou nových členů do sestavy - baskytaristu Joni Saalamo a klávesistu Joni Vanhanena.

MetalGate Czech Death Fest 2013 – ohlašujeme jubilejní pátý ročník!

13. února 2013 v 14:59 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
MetalGate Czech Death Fest 2013 - ohlašujeme jubilejní pátý ročník!

Pomalu se nám začíná klubat pátý jubilejní ročník festivalu MetalGate Czech Death Fest, který jako vždy nabídne přehlídku nejen toho nejlepšího z tuzemské metalové scény, ale i zahraniční hosty. Již tradičně se odehraje ve skvělém prostředí Autocampu Brodský v Červeném Kostelci, a sice o víkendu v pátek a sobotu 14. a 15. června 2013.

Jak je dobrým zvykem, těšit se můžete na pečlivou dramaturgii, jejímž výsledkem bude line-up třicítky tvrdých kapel. Tato má již svého prvního headlinera, a to legendu německého thrash metalu, kapelu DESTRUCTION, které bude patřit hlavní pozice v rámci sobotního programu. Vzhledem k nešťastnému zrušení vystoupení kapely Equilibrium nyní usilovně pracujeme na pátečním headlinerovi. Jeho jméno oznámíme hned, jak budeme mít jeho účast potvrzenou.

V rámci dramaturgie opět přijde na řadu stylová různorodost, takže se můžete těšit na známé firmy jak z řad death metalových a grindcoreových zabijáků, tak na atmosférické metalové kapely a zástupce celé řady subžánrů, stejně jako reprezentanty autorské svébytnosti.

Poslední zmíněnou kvalitu reprezentují z potvrzených kapel nepochybně například domácí okultní anarchisté INSANIA, kteří letos oslavili neskutečných pětadvacet let na scéně. Jejich "Kult hyeny" je přitom stále čerstvé zboží! Nejslovutnější české thrashery DEBUSTROL zajisté rovněž nemá cenu představovat, neboť finesa v podobě řevu motorové pily do mikrofonu je každému tuzemskému fanouškovi dobře známá. Jedním z nejzvučnějších českých jmen současnosti jsou pak nepochybně crossoveroví raraši z ATARI TERROR, kteří svůj zhudebněný vztek budují s velkou grácií. Galerii ikon nově doplnil old school sadistic tharsh metal v podání jednoho ze zakladatelů českého metalu, kapely KRYPTOR.

Oproti minulým ročníkům se v rámci jubilejního MetalGate Czech Death Fest můžete těšit na větší kontingent zahraničních hostů v podobě australských grindcorových šílenců CAPTAIN CLEANOFF, brazilských death/thrasherů itSELF ze Sao Paula s albem "Make My Suffer Short", německých blackmetalistů CTULU, jejichž tvorba je prosetá odkazy na slavné dílo hororové legendy H. P. Lovecrafta, a konečně deathmetalové dvojice PROFANATION a SABIENDAS, rovněž z Německa. Ze slovenské scény náš festival navštíví kapely DOOMAS a REVENGE DIVISION, na kterou si jistě vzpomenou návštěvníci třetího ročníku soutěže MetalGate Massacre, kde se tato formace probojovala až do samotného finále a obsadila celkové třetí místo.

Z dalších zástupců domácího metalu jmenujme například LOCOMOTIVE, FDK, NOOSTRAK, MINORITY SOUND, SECRET OF DARKNESS, BRUTALLY DECEASED, PANYCHIDA, či INGROWING. Chybět nebudou ani spolupořadatelé TORTHARRY. Seznam veškerých doposud potvrzených kapel najdete na oficiálních stránkách festivalu.

Festivalový předprodej je v plném proudu, přičemž je stále k dispozici první emise za skvělých 490 Kč, tak neotálejte!

V rámci oslav letošního jubilea jsme pro vás rovněž připravili zcela unikátní záležitost a to komiks tvořící exkurz do historie našeho festivalu. A že ho bereme skutečně zodpovědně, dokazuje první číslo pojednávající pěkně z gruntu o nejhlubších prvopočátcích reprezentované vznikem kapely TORTHARRY, která tvoří část pořadatelského týmu. Nový strip vychází každý pátek na facebookových profilech MetalGate Czech Death Festu, MetalGate i Tortharry. Vždy s týdenním zpožděním jej naleznete i na webech festivalu a MetalGate, kde bude vždy doplněn o patřičné vyprávění. Komiks bude vycházet až do začátku pátého ročníku!

Veškeré informace o pátém ročníku MetalGate Czech Death Festu budeme postupně zveřejňovat i na webu www.czechdeahtfest.cz

Těšíme se na Vaši návštěvu!

[tisková zpráva pořadatele]

ALTER IN MIND vydají koncem roku nové album!

13. února 2013 v 11:25 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
ALTER IN MIND vydají koncem roku nové album!

Plzeňská metal - crossoverová parta ALTER IN MIND se nachází právě ve studiu a připravuje skladby na nové album. Deska by měla obsahovat 12 - 14 zbrusu nových songů, které vás rozdrtí a zatím bezejmenná novinka spatří světlo světa na konci tohoto roku.


Nejbližší koncert, na kterém zazní již některé nové songy:

23.3.2013 - Plzeň - DEADLY STORM IN BOŽKOV 7 - info:

[tisková zpráva]

Circle II Circle - Seasons Will Fall

12. února 2013 v 22:23 | Stick |  Recenze
Vůči americkým Circle II Circle mám odjakživa jistou slabost. Je za tím má záliba v dnes už neexistujících Savatage a v hlase jejich zpěváka Zaka Stevense. Ten před jedenácti lety řady Savatage opustil a založil právě Circle II Circle. Na prvních deskách mu se skládáním dokonce pomáhal vrchní principál Jon Oliva, který mu po nahrání první desky "Watching in Silence" přetáhl celou kapelu do svých Jon Oliva's Pain.

Během šesti desek jste měli šanci seznámit se s různými polohami Circle II Circle. Od klasicky laděných heavy metalových desek s odérem Savatage, přes vzdušnou melodičnost koncepčního alba "Burden of Truth", až po tvrdě metalové nářezy "Delusions of Grandeur" a "Consequence of Power". Na letošní novince "Seasons Will Fall" (vlastně už na výročním turné, které kapela jela s kompletním albem "The Wake of Magellan", se zastávkou v Praze a Brně - to byl opravdu skvělý zážitek) se Stevens obklopil novou sestavou, jedinou starou známou tváří z předchozích desek zůstal baskytarista Mitch Stewart. A všichni noví členové se stali více než skvělými přírustky do rodiny Circle II Circle. Především je to mladý brilantní kytarista Bill Hudson či jeho starší kolega Christian Wentz, který zároveň desku produkoval. Album opatřil výborným zvukem, který byl ale u kapely standardem vždy. Ani o výkony klávesáka Henninga Wannera či bubeníka Adama Sagana se netřeba bát.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Rituals of the Damned

12. února 2013 v 18:42 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Blacková nálož smete Prahu! "Rituals of The Damned" se blíží!

15.2. 2013 bude klub Modrá Vopice svědkem hromadného znesvěcení hordou nenávistných black metalových smeček nejhrubšího ražení! Pětice ničitelů, symbolizující ohavný infernální pentagram, se postará, aby žádná duše nevyšla nepokřivená, a aby hlasy rouhavosti naplnily zmrzlou noční klenbu obludnými vzýváními podsvětních démonů. Nechť zazní jména prokletých jako rány na těle mučených odpadlíků - Somrak, Ater Era, Temple Desecration, Katarze a po letech opět konečně v Praze - Inferno!

KATARZE - Obhájci zásvětních bytostí pražských mají na svém kontě zatím jeden čertovský zásek v podobě true UG dema vydané na cd i na příhodné kazetě. Čekejte pouze brutální porci old school blackové nálože z dob, kdy neexistovalo nic než Mayhem, Burzum, Darkthrone, raní Gorgoroth, a Immortal!

ATER ERA - Radikální odmítači Ater Era patřící k nesvatému černému řádu Mater Tenebrarum pozvednou své plameny nenávisti ukuté ve znamení takových blouznivců jako jsou Behexen, Ondskapt, Horna či Sargeist! Alpský underground opět vyvrhl kvalitní black metalové zaklínače!

TEMPLE DESECRATION - Nový zářící objekt na severní obloze nepřináší naději, ale pouze bolest a utrpení v podobě polské hordy Temple Desecration! Nic než brutální nálož riffů ze zaprášených dob, kdy black metal a death metal byl jedno, a kdy neexistovala možnost zpomalení či pestrých aranží. Neurvalá surovost a špinavý zvuk činí z Temple Desecration ideální účastníky festivalů jako Nuclear War Now či Deathkult Open Air. Ještě za týden budete křičet ze spaní Slaughter in Heaven!! Povinnost pro fandy Venenum, Black Witchery a gangsterů z Ross Bay!

SOMRAK - Netřeba představovat zkušenou slovinskou smečku a jedny z vlajkonošů Mater Tenebrarum. V Čechách a na Moravě se představili již několikrát a pokaždé nasytily posluchače černočernou náloží démonického black metalu. Jejich radikální proměna z drtící mašiny v rituální zaklínače se stylu legendárních Watain jistě milovníkům této odpudivé hudební formy neušla, a tak se ve Vopici můžete těšit na ještě silnější performance Somrak než kdykoliv předtím!

INFERNO - Legenda black metalové scény ve střední Evropě, postupně se rozpínající až do Skandinávie a na americký kontinent. Pět studiových alb, které mají Inferno na kontě, vytváří nesvatou konjunkci s pěti umělci, kteří se na rituálech představí. Silná nespoutaná chaotická energie tak vytvoří předpoklady na to, co všichni čekáte...ano, živé provedení některých skladeb z netrpělivě očekávaného šestého alba, natáčeného ve studiu Necromorbus - hudební dílně samotných Watain. Buďte u zrození nové černé hvězdy, která vrátí Českou republiku na přední místa black metalové scény!

Vstup: 250 Kč[tisková zpráva pořadatele]

Debut Palms vyjde v červnu

12. února 2013 v 17:29 | Monsterfuck |  Music News
Již před časem proběhla zpráva, že tři bývalí členové dnes již nefungující post-metalové veličiny Isis založili nový projekt s Chinem Morenem, vokalistou Deftones; projekt dostal název Palms. Čtveřice konečně zveřejňuje datum vydání svého chystaného debutu, který měl podle původního plánu vyjít již v loňském roce, nicméně se tak nestalo. První deska tedy s konečnou platností vyjde 25. června, kdy ji vydá label Ipecac Recordings, jehož vlastníkem není nikdo jiný než Mike Patton z Faith No More.

Isis, z jejichž sestavy se v Palms objevují Aaron Harris, Clifford Meyer a Jeff Caxide, svou činnost ukončili v červnu 2010. Jejich poslední deskou se tak stal počin "Wavering Radiant" z roku 2009. Naopak Deftones po menším stádiu hibernace, způsobené vážnou dopravní nehodou baskytaristy Chi Chenga, jenž je od té doby v bezvědomí, od roku 2010 opět plně obnovili svou činnost a vydali dvě alba "Diamond Eyes" (2010) a "Koi No Yokan" (2012).

Jarun - Wziemiozstąpienie

11. února 2013 v 22:08 | Ježura |  Recenze
Co se metalové hudby ve střední Evropě týče, polská scéna patří k těm nejproslulejším a čítá jak světově proslulé prvoligové kapely, tak řadu undergroundových skvostů, které dělají radost jen nemnoha zasvěceným. Každá další příležitost přijít do styku s doposud neznámou polskou kapelou tedy s sebou nese reálnou možnost, že se posluchači dostane přinejmenším obstojného zážitku. A už jen proto apeluji na čtenáře, aby se nechali touto recenzí nalákat alespoň k letmému poslechu desky, která je dnes na pořadu dne. Ona deska se jmenuje "Wziemiozstąpienie", jde o debut polské kapely Jarun, která se pohybuje ve vodách folk metalu, a nyní je na řadě ujasnit si, s jakou se tam pohybuje grácií...

Nebyla by to však správná recenze folk metalové desky, kdybych si již tradičně nerýpnul do kvalitativního stavu žánrové scény. Tentokrát to však ke čtenářově potěše nebudu kdovíjak okecávat a spokojím se s konstatováním, že Jarun chvála bohu rozšiřují nepočetné řady toho folk metalového tábora, který neklade vykazování příjmů na první místo, a to většinou na úkor produkce kvalitní hudby. Co je nesmírně důležité - Jarun nejenže se vyvarovali tohoto rozšířenému neduhu, ale navíc produkují muziku tak neotřelou, že mě nenapadá ani jediná jiná kapela, k jejíž tvorbě bych ji mohl přirovnat. Jejich hudba totiž v praxi naplňuje představu většiny obeznámených jedinců o pojmu folk metal jen částečně. Z velmi obecného hlediska by se dalo říct, že se na "Wziemiozstąpienie" mísí ta black metalovější tvář folk metalu s akustickými příspěvky blíže nespecifikovaných strunných nástrojů, a to tak, že se nedá úplně jasně říct, že by jedna z těchto složek převažovala. Jednou dominuje ta, jindy ona, tu jsou obě v rovnováze a vkusně se doplňují. Vzhledem k péči, jaké se dotyčným nástrojům dostalo z rukou skladatelů, je však takový popis zcela vágní a nic neříkající. Ano, jsou zde přítomné úderné a svérázně melodické folk/blackové kytarové smršti, jejichž specifickou podobou si vybudovaly renomé třeba irské žánrové kapely, a stejně tak nechybí ani dominující, případně jen podkreslující akustické brnkačky, dodávající celku značnou dávku života. V trochu omezenější míře se dostalo i na svéráznou slovanskou atmosféru (byť ta pochmurně black metalová má zde mírně navrch), ale nic z toho přes svoje nezpochybnitelné kvality nedělá hudbu Jarun tím, čím je a čím mezi zástupy jiných vyniká. To tajuplné "něco" není nic jiného, než zřetelné progresivní prvky, které na "Wziemiozstąpienie" sice na posluchače nepadají po tunách z každé skladby, ale alespoň v omezené míře prostupují drtivou většinou desky, a když se ukážou ve své plné kráse, nezbývá než hodně uznale přikývnout.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Koldbrann - Vertigo

11. února 2013 v 19:15 | Stick |  Recenze
Norští Koldbrann po dvanácti letech existence přichází teprve s třetí deskou "Vertigo". A to sedm let po vydání desky "Moribund". Na desce si během dlouhých let zjevně dali záležet. Řekl bych, že jde o jejich prozatím nejvyzrálejší dílo. Přišli s kvalitním black metalem klasického norského moderního střihu, který je vyšperkovaný perfektním zvukem. Tedy, nachází se tu klasické black metalové palby s blast beaty, stejně jako uvolněné black'n'rollové riffy.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Pestilence mají smlouvu

11. února 2013 v 15:17 | Stick |  Music News
Nizozemští Pestilence podepsali smlouvu s Candlelight Records. Kapela mezitím pracuje na svém sedmém studiovém album nazvaném "Obsideo". Album produkuje vokalista/kytarista Patrick Mameli, bude obsahovat skladby s názvy jako "Necromorph", "Saturation", "Soulrot", "Laniatus" nebo "Superconcious".

Kapela podpis komentuje: "Pestilence jsou nadšení, že mohou oznámit nahrávací smlouvu s Candlelight Records. Cítíme, že je náš nový materiál velmi speciální a inovativní a že potřebuje silnou podporu solidní společnosti, jakou jsou Candlelight, aby se dostala do celého metalového světa."

Na desce se podílí už zmíněný Mameli a jeho dlouholetý spolupracovník kytarista Patrick Uterwijk. Sekunduje jim německý baskytarista George Maier a australský bubeník Dave Haley.

Mameli dodává: "Je super mít Davea Haleyho na palubě. Je jedním z pěti nejlepších extrémních bubeníků na světě, jeho talent povznáší Pestilence na další level, kterého bychom jinak nedosáhli. George Maier je mladý a talentovaný baskytarista, který hlavy roztočí. Oba kluci jsou nohama na zemi a vychází se s nimi skvěle. Samozřejmě Patrick Uterwijk je můj nejrespektovanější a dlouholetý kamarád a muzikant."

Thabu - Reborn

10. února 2013 v 19:38 | Kaša |  Recenze
"Reborn" je druhým albem argentinských metalistů Thabu. Upřímně se přiznám, že o tamní scéně nemám žádný přehled a s výjimkou brazilských death/thrash metalových kapel mi z jihoamerického kontinentu nikdy žádná nepřirostla k srdci. Čtyřčlenná parta, která po svém debutovém "La Opresión de lo Inevitable", přešla na aktuálním albu k anglickému projevu, toho mnoho na mém dosavadním pohledu na tuto scénu nezmění.

Důvodů je víc, ale ten hlavní je fakt, že ač obsahuje "Reborn" ty nejlepší možné ingredience, čímž rozuměj pro progresivní power metal typické melodické refrény, tu a tam chytlavé riffy, které jsou tak akorát protkány sólovými výstupy, tak je celý jejich (jinak solidní) projev zahalen rouškou průměrnosti, a když vezmu album jako celek, tak i nudy. Při poslechu ústředního singlu "A Game of Lies" se to ještě nezdá, protože tenhle kousek mě na album vlastně i příjemně navnadil. Šlapavá rytmika, podladěné kytary, které mají pěkně ostré hrany, a ne úplně marný projev zpěváka Jamese Robleda není nic, co by člověka urazilo. Bohužel, tento pocit mám pořád jen z několika skladeb, a to ještě za předpokladu, že k nim přistupuji jednotlivě. Aby kapela dokázala utáhnout celou desku o třičtvrtě hodinové stopáži, na to by potřebovala především víc skladatelské šikovnosti a nápadů, které by za to stály.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Pure Steel Records / Thabu]

Personální změny u Negură Bunget

10. února 2013 v 14:18 | Monsterfuck |  Music News
Největší vývozní artikl z Rumunska v oblasti metalu, black/folk metalová stálice Negură Bunget, hlásí odchod celé třetiny sestavy, tedy dvou ze šesti členů. Řady kapely opustila klávesistka Inia Dinia (ve skupině od roku 2007) a zpěvák Chakravartin (od roku 2012).

"Se smutkem v srdci musíme oznámit konec další důležité kapitoly v historii Negură Bunget," říká bubeník Negru. "Dlouholetá členka Inia Dinia už nadále není součástí skupiny. Bylo to její vlastní rozhodnutí, opustit Negură Bunget, aby se mohla soustředit na svou další a osobní cestu, její volbu můžeme jen respektovat. Děkujeme jí za vše, co do kapely vložila, a doufáme, že její hudební cesta bude v budoucnu jen vzkvétat.

Podobně ani Chakravartin už není členem Negură Bunget. Různé osobní a hudební důvody rozdělily naše cesty. I jemu přejeme štěstí v jeho budoucích aktivitách. V blízké době se pravděpodobně vyskytnou další změny uvnitř skupiny."

Negură Bunget se aktuálně pomalu připravovala na vydání nového EP, které mělo být předkrmem před chystanou dlouhohrající desku, a na turné po Jižní Americe v dubnu a květnu, avšak nyní není jasné, jestli obě události vůbec proběhnou a případně kdy. To prý bude rozhodnuto v následujících dnech. Negură Bunget dále vyhlásila konkurz na nové členy.

The Vision Bleak chystají novou desku

10. února 2013 v 11:18 | Ježura |  Music News
Německé duo The Vision Bleak se po takřka tříleté tvůrčí odmlce opět hlásí o slovo. Na sklonek letošního roku bylo totiž potvrzeno vydání nového řadového alba a rovněž evropské turné na jeho podporu, kde The Vision Bleak spojí síly s kapelami Saturnus a Dordeduh. Zatím nepojmenovaná novinka této hororově laděné gothic metalové formace by měla být koncepčním albem, přičemž tento koncept by se měl točit okolo fenoménu čarodějnictví. Bude to pátý řadový počin v historii The Vision Bleak a naváže na desku "Set Sail to Mystery" z dubna 2010, kterou stejně jako ostatní tři alba The Vision Bleak vydali němečtí Prophecy Productions.

Carcass a Wintersun mixují novinky

9. února 2013 v 16:23 | Kaša |  Music News
>>> Britští extrémní metalisté Carcass, o jejichž přípravách první studiové desky po 17 letech jsme vás informovali nedávno, se v současnosti nacházejí ve stádiu mixování této očekávané novinky. Ve studiu v anglickém Derbyshire bylo nahráno celkem 15 skladeb pod dohledem uznávané producenta Colina Richardsona, který si získal renomé svou prací právě s Carcass či Machine Head. Kapela doposud nepotvrdila titul nahrávky ani bližší termín vydání, takže se musíme spokojit s informací, že pod dosud neznámým vydavatelstvím spatří album světlo světa v druhé polovině letošního roku.

Připomeňme ještě, že na albu se krom baskytaristy/zpěváka Jeffa Walkera a kytaristy Billa Steera podílí bubeník Daniel Wildling z řad death/grindových Trigger the Bloodshed. Druhý kytarista nejslavnější éry, Michael Amott, se na vzniku desky nepodílí a oficiálně již není nadále členem Carcass z důvodu jeho časové vytíženosti v Arch Enemy a Spiritual Beggars.

>>> Také finští Wintersun jsou na tom s přípravami nové desky úplně stejně a začínají s finálním mixem. Datum vydání "Time II", čili nástupce druhého řadového alba "Time I", které vyšlo loni 19. října dlouhých osm let po eponymním debutu, je očekáváno na začátek příštího roku.

Kapela vypadala v této souvislosti prohlášení, ve kterém informuje rovněž o svých letošních plánech: "Ahoj všichni! Po oznámení několika účastí na letních festivalech je čas, abychom vám přinesli informace ohledně 'Time II'. Rok 2012 pro nás byl opravdu velký, vydání 'Time I' zaznamenalo velký úspěch, odjeli jsme dvě úspěšné šňůry s mnoha vyprodanými koncerty. Nyní ale míříme ještě výš a v roce 2013 chceme Wintersun pozvednout na další level!

Začínáme mixovat 'Time II', které bude vypuštěno na začátku roku 2014. Album pokračuje tam, kde 'Time I' skončilo, ale s vylepšenou produkcí, která bude stejně epická, ne-li ještě epičtějí. Materiál obsahuje nějaké rychlejší skladby a spoustu riffování. Zároveň se dočkáte té nejkrásnější hudby, která kdy byla napsána a která vám vžene slzu do očí. Plánujeme účast na velkých letních festivalech Tuska, Metalfest či Hellfest. Bude to určitě zajímavý rok. Díky vám, kteří nás již léta podporujete, jsme schopni nadále růst a pokračovat v tom, co milujeme.

Děkujeme za vaši podporu. Zůstaňte naladěni na další vzrušující zprávy! Doufáme, že se uvidíme na turné a na letních festivalech!"

Novinka Airbourne v květnu

9. února 2013 v 11:53 | Kaša |  Music News
Australští rockeři Airbourne, hrající na strunu svých slavnějších krajanů AC/DC, dokončili nahrávání svého třetího řadového alba, jehož titul byl odtajněn jako "Black Dog Barking", dočkáme se ho letos na jaře, přesněji 21. května. Novinka bude po minulém "No Guts, No Glory" druhým albem, které vyjde pod záštitou Roadrunner Records. Jako první vlaštovka bude vypuštěna píseň "Live It Up", která si svůj debut odbude na jaře při nevšední akci. Bude součástí otevření horské dráhy Full Throttle v Kalifornii, což je nejdelší a nejrychlejší obdoba této atrakce na světě.

Produkci "Black Dog Barking" se tentokrát vzal na starosti stále vytíženější producent Brian Howes, který má na starosti výslednou podobu posledních alb Nickelback či Simple Plan.

Jak vyplývá z vyjádření kapely, práce na albu nebyla žádný med: "Nejen my, ale celý náš produkční tým věnoval tomuto albu mnoho práce a úsilí. Pracovali nespočet hodin, sedm dní v týdnu, včetně Vánoc a Silvestra, aby dosáhli toho nejlepšího možného výsledku. Teď je čas, abychom vám předvedli výsledek… takže přidejte na hlasitosti, otevřete pivko a užijte si rock 'n' roll!"

Grave Digger: Praha - Matrix, 3.2.2013

8. února 2013 v 21:06 | Monsterfuck |  Reporty
Už si ani pořádně nevzpomínám, kdy jsem byl naposledy na nějakém pořádném heavy metalovém koncertě, kde by se to jen hemžilo zástupy obrovitých hrozivých borců v kůži a s naolejovanými svaly, kteří jsou v mžiku oka připraveni svým blyštivým mečem setnout hlavu jakéhokoliv červa, nevyznávajícího pravý heavy metal, a jeho mrtvolu pak následně spálit svým ohnivým pohledem. Oukej, to bylo možná až přespříliš expresivní, nic to ovšem nemění na faktu, že večer, jehož hlavním tahákem jsou němečtí veteráni Grave Digger, se za ryze heavy metalový považovat rozhodně dá - tím spíš, když si s sebou klasici okolo zpěváka Chrise Boltendahla dovezou trojnásobný support ze stejného žánru i země…

Jako první se pódia přesně načas (což bylo velmi příjemné) ujímají Gun Barrel z Kolína nad Rýnem. Jejich půlhodinka nepředvedla nic extra pamětihodného, ale na rozjezd se jednalo o vcelku pohodový a nenáročný heavy metal, který ubíhal relativně příjemně. Hudebně to byl spíše průměr, jenž nijak nevynikal nad běžnou žánrovou produkcí; kapel, které hrají jako Gun Barrel, je asi tak milion a miliontá-první vás rozhodně v ničem nepřekvapí. Živě to však chlapíkům docela šlapalo, a i když bylo vidět, že na ně lidi určitě nedorazili (hecovačka hned po nástupu se s nějakou výraznější reakcí nepotkala), časem si publikum získat dokázali. Lidi ten večer - vcelku logicky - přišli naladěni na heavy metalovou vlnu, takže se dalo očekávat, že podobná muzika bude slavit úspěch - tím spíš, že jste od Gun Barrel vlastně ani nemuseli slyšet ani notu a stejně vám všechny songy byly povědomé. Co se týče pódiové prezentace, rozhodně stojí za zmínku zpěvák, který zpívat vážně uměl, trochu kýčovitě světélkující hmatník baskytary a vtipně kníratý kytarista.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Photomusic.cz (autor: Mikrek)

Informace o deskách Graveland a Wardruna

8. února 2013 v 20:00 | Monsterfuck |  Music News
>>> V mnohých kruzích kultovní jednočlenný projekt Graveland pod vedením kontroverzního Roba Darkena (dále Lord Wind) vydá v letošním roce novou dlouhohrající desku, která bude celkově již dvanáctá. Její název - "Thunderbolt of the Gods" - je již znám nějakou dobu, ale firma No Colours Records, která se klasicky postará o vydání, nedávno zveřejnila další detaily. Album by se mělo v prodeji objevit někdy v březnu nebo dubnu ve třech formátech - CD, A5 digipack CD (1000 kusů) a LP. Dále byl zveřejněn také přebal (viz vpravo).

Předchozí řadovka "Spears of Heaven" vyšla před čtyřmi lety, v dubnu 2009, což je na poměry Graveland nejdelší přestávka mezi deskami vůbec. Jak je ovšem u Roba Darkena zvykem, v mezičase se objevila spousta reedic, neřadových nosičů a v neposlední řadě také novinka "Ales Stenar" jeho druhého projektu Lord Wind. V loňském roce pod značkou Graveland vyšel split "Ogień wilczych serc" s krajany Biały Viteź a také nová verze desky "Memory and Destiny" (původně z roku 2002), která byla kompletně znovu nahrána a opatřena novým artworkem. K dostání je rovněž polsky zpívaná mutace s názvem "Pamięć i przeznaczenie".

>>> Informace o své novince zveřejňuje rovněž norský folk/ambientní projekt Wardruna, jehož duchovním otcem je Kvitrafn (Jotunspor, ex-Gorgoroth, ex-Sahg) a v jehož řadách mimo jiné dále nalezneme třeba Gaahla (God Seed, Trelldom, Gaahlskagg, ex-Gorgoroth). Druhá deska, která se stane nástupcem vysoce ceněného debutu "Runaljod - Gap Var Ginnunga", se bude jmenovat "Runaljod - Yggdrasil" a zároveň půjde o druhou část plánované trilogie, v jejímž rámci Wardruna runy postupně zhudebňují interpretace run z nejstarší runové abecedy, tzv. staršího futharku.

"Runaljod - Yggdrasil" vyjde 15. března v Norsku, 25. března ve zbytku Evropy a 2. dubna v Severní Americe, ve všech případech pod značkou Indie Recordings. Celkový hrací čas by měl činit lehce nad 66 minut.

Tracklist "Runaljod - Yggdrasil":
01. Rotlaust Tre Fell
02. Fehu
03. NaudiR
04. EhwaR
05. AnsuR
06. IwaR
07. IngwaR
08. Gibu
09. Solringen
10. Sowelu
11. Helvegen

Pět nových videoklipů

8. února 2013 v 17:41 | Stick / Monsterfuck |  Music News
>>> Nové video mají norští šílenci Kvelertak. Je k jejich nejnovějšímu singlu s názvem "Bruane Brenn". Režíroval jej Stian Kristiansen, podívat se na něj můžete zde. Jejich druhé album "Meir" vyjde 26. března. Zároveň bude album debutem u společnosti Roadrunner Records (jen ve Skandinávii vyjde pod Sony Music). Od předchozího počinu "Kvelertak" uběhly již tři roky.

Tracklist "Meir":
01. Åpenbaring
02. Spring fra livet
03. Trepan
04. Bruane brenn
05. Evig vandrar
06. Snilepisk
07. Månelyst
08. Nekrokosmos
09. Undertro
10. Tordenbrak
11. Kvelertak

>>> Nizozemští symfoničtí black metalisté Carach Angren natočili nový videoklip. Pochází z jejich posledního alba "Where The Corpses Sink Forever" (vyšlo 18. května 2012 u Season of Mist) a nese název "The Funerary Dirge of a Violinist". Produkci a režii si na svá bedra vzal B.J. Harring ze společnosti After Hour Films.

Kapela k videu říká: "Jsme hrdí, že vám můžeme představit oficiální video k 'The Funerary Dirge of a Violinist'. Režisér a producent B.J. Harring a jeho tým z After Hour Films odvedly skutečně podivuhodnou práci při vyprávění příběhu houslisty skrz neskutečné vizuály, které 100% odpovídají zaměření Carach Angren."


>>> Uznávaný britský hudebník a producent Steven Wilson vydá své nové album s názvem "The Raven That Refused to Sing (and Other Stories)" 25. února a nyní na jeho podporu zveřejňuje videoklip ke skladbě "The Raven That Refused to Sing". Podívat se můžete na tomto odkazu.

>>> Novým kouskem do již tak početné videoklipové rodiny přispívají rovněž Švédové Cult od Luna, kteří ze své velmi kladně přijaté novinky "Vertikal" vybrali pro vizuální zpracování kompozici "Passing Through". Natáčelo se s režisérem Markusem Lundqvistem v mrazivých podmínkách v bývalé nemocnici pro mentálně nemocné lidi, která byla svého času největší svého druhu ve Švédsku. Výsledek je následující:


>>> Novým videoklipem příspívá rovněž death/black metalová formace Symphony of Symbols z Maďarska. Ze svého loňského počinu "Stupefying Beliefs" zfilmovala písničku s názvem "The Things That Only the Magus Knows". Prý jde o "nejdelší a nejkomplexnější kus alba".


BEST CZECH VINYL DISK 2012

8. února 2013 v 12:35 | Monsterfuck |  Music News
BEST CZECH VINYL DISK 2012

1. února byla vyhlášena a do 28. 2. 2013 včetně probíhá anketa o nejlepší český vinyl roku 2012.

Zúčastnit se může každý, kdo alespoň trochu aktivně sleduje českou vinylovou scénu.

Hlasující musí vyplnit pořadí pěti LP/mini LP, zatímco hlasování pro maximálně tři SP/EP je nepovinné.

Přehledy veškerých námi evidovaných gramodesek tuzemských autorů vydaných v roce 2012 jsou k dispozici včetně náhledů všech obalů společně s detailními instrukcemi a jednoduchými pravidly na adrese http://www.srpuls.cz/vdmusick/ankety/best-czech-vinyl-disk_2012.htm, anketu jako prostý text naleznete na adrese http://www.srpuls.cz/vdmusick/ankety/best-czech-vinyl-disk_2012-text.htm.

František Březina (Berry) & Vinyl Disk Musick | http://www.srpuls.cz/vdmusick

[tisková zpráva pořadatele]

Seven - Freedom Call

7. února 2013 v 20:57 | Kaša |  Recenze
Seven nejsou žádní nováčci, na české scéně se totiž pohybují už šestnáctým rokem a mají na svém kontě šest řadových alb. Kapela, která původně působila jakožto čistě instrumentální seskupení, začala postupně koketovat s hostováním několika vybraných vokalistů, až se příchodem regulérního zpěváka Lukáše Písaříka stala plně fungujícím tělesem o čtyřech členech. V této retro recenzi se podíváme na zoubek jejich stále aktuálnímu albu "Freedom Call", které sice vyšlo předloni, ale cestu na náš blog si našlo až nyní. Důvodů je několik, ale za hlavní pokládejme fakt, že na české scéně jsou Seven do jisté míry zvláštním úkazem a stojí za to věnovat se jim i s odstupem času.

Spolu se Silent Stream of Godless Elegy se papírově jedná o nejžhavější český vývozní artikl na poli metalové hudby. Jak se partě z Moravy podařilo zakotvit u renomovaných Season of Mist, dokázali se Seven prodrat do stáje ještě větších Nuclear Blast. Do jaké míry se jedná o výsledek dlouholeté tvrdé práce a do jaké v tom mají prsty nepostradatelné konexe, v tomto případě s dvorním principálem německých power metalistů Rage, Victorem Smolskim, nechám na vás, ale já bych se přikláněl spíš k té druhé variantě, aniž bych nějak chtěl Seven urážet a pochybovat nad jejich dosavadními výsledky. Jen si myslím, že jejich předešlá tvorba není natolik zajímavá a vlastně ani kvalitní, aby se díky ní kapela bez cizí pomoci dostala na soupisku k takovým veličinám jako Nightwish, Behemoth a mnoha dalším. Jedním dechem však dodávám, že jim tento úspěch přeju, to zas ne že ne, a přiznávám, že výsledek nakonec není vůbec zlý, jak jsem původně očekával a jak na mě před rokem po jednom letmém poslechu album zapůsobilo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Alfedus Music]

KEEP ON ROTTING připravují první dlouhohrající album!

7. února 2013 v 20:10 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
KEEP ON ROTTING připravují první dlouhohrající album!

Litoměřičtí death metalisté KEEP ON ROTTING připravují své první dlouhohrající album. Stejně jako předchozí EP The Beginning (2011) se bude nahrávat v osvědčeném Hellsound studiu. Nové songy se již připravují a v květnu začne kapela nahrávat. Zatím bezejmenné album vyjde u společnosti Metalgate Records.

Kapela také v nejbližších měsících vystoupí na koncertech:

15. 2. 2013 - Litvínov - METALBOŘÍ
16. 2.2013 - Litoměřice - Vrz k oslavě Štěpničkovo zrození
23.3.2013 - Plzeň - DEADLY STORM IN BOŽKOV 7 - info:
29.3.2013 - Praha - Chickpeas Booking presents live act. No.2

Pokud byste rádi u vás přivítali kvalitní death metalovou smršť, kontaktujte kapelu na:
vomit1@seznam.cz

[tisková zpráva]

Alaverdi, litevský mantracore z Prahy, křtí netradiční třetí desku - pohádka, USB ve dřevě a sítotisk

7. února 2013 v 19:03 | Monsterfuck |  Music News
Alaverdi, litevský mantracore z Prahy, křtí netradiční třetí desku - pohádka, USB ve dřevě a sítotisk

Průkopníci žánru "mantracore" a milovníci netradičních hudebních formátů Alaverdi vydávají u labelu Červený kůň (www.cervenykun.cz) další desku, jejímž jádrem je výpravná patnáctiminutová instrumentální adaptace chmurné litevské pohádky "Egle, královna hadů".

Kromě digitální podoby bude deska k mání i v limitované padesátikusové handmade edici s USB nosičem zabudovaným do vyběleného dřeva, obaleného plátnem s originálním sítotiskem od výtvarnice toy_box. Výraz "USB stick" tedy získává v pojetí Alaverdi nový rozměr. Sítotiskový obraz navíc slouží jako booklet, plakát a motiv na triko zároveň. Každý kus je tak originálním kouskem s duší.

Kromě samotné instrumentálky a její komentované verze je součástí desky i čtená pohádka Egle v češtině, litevštině a angličtině (tu čte písničkář Justin Lavash) a tři další nové skladby Inner Peace, Chai-Dal a Sauna Independence.

Alaverdi pokřtí desku koncertem v úterý 19. února v pražském klubu Cross, vystoupí i Justin Lavash, motiv Egle bude zdarma sítotisknout toy_box (přineste si něco na potištění!), součástí bude i litevské veganské vaření.

Alaverdi působí v Praze od roku 2007. Údajně z potřeby šířit do světa pozitivní vibrace rozvíjejí bratři Vasiliasovi a basista Miškinis svůj hudební styl, přiléhavě nazvaný "mantracore" podle úderných opakujících se sdělení.

Vydali dosud alba "Recycle or Die!" (2008, s obalem z recyklovaného papíru) a "Make the Poor Rich" (2010, s titulem raženým do dřevěných loubků). Hráli v Baskicku a v Litvě; s frontmanem kubánské punkové legendy Porno Para Ricardo vystoupili jako headline United Islands 2011, když zbytek PPR v Havaně nedostal výjezdní doložku.

Album "Egle" v elektronické i limitované verzi je k dostání přímo na stránkách vydavatelství Červený kůň (http://www.cervenykun.cz/profil-detail/7_alaverdi).

Kontakt:

Audio:
Video:

[tisková zpráva vydavatele]


Trivium nahrávají nové album

7. února 2013 v 15:18 | Kaša |  Music News
Trivium, metalcorová smečka z amerického Orlanda, se přávě nachází ve studiu, kde nahrává své šesté studiové album. Hlavní mozek skupiny, zpěvák a kytarista Matt Heafy prozradil, že kapela má přichystáno asi 13 demoverzí nových písní, jež budou tvořit kostru nástupce poslední desky "In Waves", která vyšla 2. srpna 2011. "In Waves" znamenalo oproti předchozímu albu "Shogun" návrat k původnímu, metalcorovému stylu, se kterým Trivium vyrukovali na svých prvních dvou albech "Ember to Inferno" a "Ascendancy".

Název, ani žádné bližší informace o chystaném počinu nebyly zveřejněny, předpokládaný termín vydání je však naplánován na přelom jara a léta.

Baskytarista Paolo Gregoletto potvrdil, že producentem nového alba se stal zpěvák David Draiman (Device, Disturbed). Ten má sice zkušenosti s koprodukcí alb své domovské kapely, která je v současné uložena k ledu, ovšem jako plnohodnotný producent spolupracuje poprvé až nyní, s Trivium. David Draiman v době odpočinku Disturbed nijak nezahálí a v současné době připravuje rovněž debutové album svého nového industriálně metalového projektu Device, ve kterém mimo něj působí jako stálý člen pouze kytarista Dano Leonardo (ex-Filter). Vydání eponymního debutu je naplánováno na 9. dubna.