Únor 2013

Vomitory končí

21. února 2013 v 20:01 | Monsterfuck |  Music News
Švédští death metaloví veteráni Vomitory se rozhodli ke konci letošního roku ukončit svou kariéru, která trvala bezmála čtvrt století. Oznámili to v následující zprávě:

"Po 24 letech, osmi albech a stovkách živých koncertů ve 30 zemích jsme konečně došli na konec cesty. Všichni v kapele - Tobias [Gustafsson, bicí - pozn. redakce], Urban [Gustafsson, kytara], Erik [Rundqvist, zpěv/baskytara] a Peter [Östlund, kytara] - jsme učinili společně rozhodnutí ukončit Vomitory na konci roku 2013. Každopádně to byla jízda, ale všechno dobré jednou končí, což se teď týká i Vomitory.

Pořád v roce 2013 odehrajeme tolik koncertů, kolik jen bude možné, a doufáme, že vás tam potkáme co nejvíc, abychom vám mohli poděkovat za podporu po všechny ty roky!"

Poslední deska Vomitory se jmenovala "Opus Mortis VIII" a vyšla v roce 2011 u Metal Blade Records jako CD, limitované digipack CD a o rok později ještě jako bílé LP (500 kusů) pod značkou Cyclon Empire.

Detaily o novinkách Ghost a Heaven Shall Burn

21. února 2013 v 17:54 | Monsterfuck |  Music News
>>> Mysteriózní Švédové Ghost odhalili přebal své očekávané druhé desky "Infestissumam", která vyjde 9. dubna u Loma Vista Recordings. Prohlédnout si jej samozřejmě můžete na straně, níže pak najdete rovněž obligátní tracklist.

Ghost již také zveřejnili první videoklip na podoporu "Infestissumam". Dle očekávání se jedná o pilotní singl s názvem "Secular Haze". Na výsledek se můžete podívat na YouTube.

Ghost také byli nedávno nuceni mírně pozměnit svůj název na Ghost B.C. z "právních důvodů". Podle všeho by se však mělo jednat o opatření pouze pro Severní Ameriku.

Tracklist "Infestissumam":
01. Infestissumam
02. Per Aspera ad Inferi
03. Secular Haze
04. Jigolo Har Megiddo
05. Ghuleh / Zombie Queen
06. Year Zero
07. Idolatrine
08. Body and Blood
09. Depth of Satans Eyes
10. Monstrance Clock

>>> Kompletní informace o svém nadcházejícím počinu vypustili taktéž Heaven Shall Burn z Německa. Již před časem se objevila zprávička, že se sedmé album bude jmenovat "Veto" a že vyjde v dubnu. Nyní byl ještě odhalen tracklist, obal a také konkrétní datum vydání.

Firma Century Media nahrávku vypustí 19. dubna do obchodů v Německu, Rakousku, Švýcarsku a Norsku, na našem území by se "Veto" mělo začít prodávat o tři dny později. Během následujících dní pak bude ještě následovat Austrálie, Nový Zéland a Finsko (26.) a nakonec Severní Amerika (30.). Obálku "Veto" zdobí obraz "Lady Godiva" (1898) od anglického umělce Johna Colliera.

Jako první ukázka z nahrávky byla vypuštěna skladba "Land of the Upright Ones", kterou si můžete zdarma stáhnout na této adrese. Aby vám však byl download umožněn, musíte nejprve vyřešit menší hlavolam - písnička je rozsekána na osm částí, které máte seřadit do správného pořadí.

Tracklist "Veto":
01. Godiva
02. Land of the Upright Ones
03. Die Stürme rufen dich
04. Fallen
05. Hunters Will Be Hunted
06. You Will Be Godless
07. Valhalla
08. Antagonized
09. Like Gods Among Mortals
10. 53 Nations
11. Beyond Redemption

Diabolical v Praze

21. února 2013 v 15:03 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Diabolical - švédští death metaloví mistři vydají začátkem tohoto roku své páté album pod názvem "Neogenesis" a na podporu nové nahrávky uskuteční evropské turné. V jeho rámci se představí pražskému publiku 14. 3. 2013 ve vinohradském hudebním klubu HooDoo. Silná metalová banda působí na švédské scéně již 16 let, aniž by kdykoliv polevila ve svém úsilí a pokroku. Svou hudební tvorbou a snahou o neustále zlepšování dosáhli Diabolical nejen skvělých recenzí, ale také značného uznání od švédského i evropského publika. Album Neogenesis přinese zcela nový způsob hudebního vyjádření a kapela vstoupí na novou půdu po stránce hudební i tématické. Neogenesis bude nepochybně jedno z nejzajímavějších metalových alb roku 2013 a bude představeno v plném rozsahu právě během Neogenesis Tour.


Souldrainer - kapela reprezentující vlnu melodického death metalu, vycházející z tvorby kapel jako jsou Hypocrisy, Pain, Amon Amarth, Rammstein a Samael. Jejich vlastní tvorba je originální díky hustě vrstveným rytmickým kytarám, atmosferickým andělským sborům, využitým orchestrací a charakteristického vokálu. Souldrainer vytvářejí skvělou harmonickou agresivitu, která vás udeří do tváže silněji než cihla!

Warheim - kořeny švédského death/black metalového hávu kapely Warheim se nacházejí v tradičním norském black metalu. Satanistické hymny a jedinečná směs melodií a disharmonií je v podání Warheim podepřena brutální a technickou hrou na bicí. Navíc technická hra a sóla tvořící základ death metalu plus klasické harmonie činí z Warheim kapelu, která se odlišuje od jiných kapel stejného žánru.

Nocturnal Pestilence - pražská black metalová horda zveřejnila koncem minulého roku své debutové album Evangelium Aeternum, na kterém předvedla, jak dokáže kombinovat emocemi nabité riffování s mohutnými orchestracemi, melodickou basou, harmonickým piánem a ženským vokálem zpěvačky Aleny. Vzhledem k dobrým ohlasům na svůj debut hodlá kapela v tomto roce vydat album i ve fyzické podobě a plánuje také několik koncertů v ČR i za hranicemi své vlasti.


MindThorN - nová naděje pražského metalu se předtaví se svým originální pojetím brutálního hudebního umění. Kapela kombinuje prvky tradičního death metalu s osudovými symfonickými plochami, progresivními nápady a různorodými vokálními polohami v podání frontmana kapely Darkpriesta.[tisková zpráva pořadatele]

Bauda - Euphoria ...of Flesh, Men and the Great Escape

20. února 2013 v 23:42 | Ježura |  Recenze
Chilané Bauda jsou pro nemalou část evropských fanoušků asi velkou neznámou, a nehodlám zastírat fakt, že dokud mi na stole nepřistála jejich nová deska, nejinak tomu bylo i v mém případě. Následující průzkum hodnověrných zdrojů však ukázal, že Bauda rozhodně nejsou až tak mladou nezkušenou kapelou, jak by se třeba mohlo zdát, a že na kontě už nějaký ten nosič mají. To v kombinaci s krásným artworkem a výsostně netradičním konceptem v mých očích přidalo tehdy ještě neslyšenému albu "Euphoria ...of Flesh, Men and the Great Escape" (dále jen "Euphoria") docela významným způsobem na atraktivitě. A nakolik se slibná očekávání ukázala být oprávněná, to se pokusím nastínit níže...

Pokud před prvním poslechem neznámé kapely nejprve zamíříte na Encyclopaedii Metallum, v tomto případě se nenechte zmást, neboť žánr folk metal, který je na profilu kapely k nalezení, rozhodně nereflektuje realitu, která je přítomna na "Euphoria". "Euphoria" je totiž veskrze atmosférické a náladotvorné dílo, které zhusta čerpá z post-metalových a post-rockových vod, nepatrně koketuje s shoegaze (co se charakteru projevu týče, napadá mě přirovnání k zavedeným Francouzům Alcest), a pokud přeci jen obsahuje nějaké folkové prvky, jsou tak nevýrazné, že se o nich prakticky ani nedá hovořit. Není tedy třeba zdůrazňovat, že zde si průměrný fanoušek skočného hopsa hejsa metalu na své rozhodně nepřijde, takže zbývá zjistit, jestli Bauda svoji novinkou svedou potěšit ty, na které deska podle všeho míří.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Bauda]

První informace o novince Chaostar

20. února 2013 v 16:59 | Monsterfuck |  Music News
Řekové Chaostar, což je darkwave/neoclassical projekt pod vedením Christose Antoniou ze Septicflesh, zveřejnili první informace o své čtvrté regulérní desce. Počin se bude jmenovat "Anomima" a vyjde 10. května v Evropě a 14. května v Severní Americe, v obou případech pod křídly francouzského labelu Season of Mist. Objeví se i limitovaná edice s bonusovým DVD diskem. Na krátký trailer, v němž se objevují záběry právě z tohoto DVD, se můžete podívat na YouTube.

Kromě toho došlo ke značnému rozšíření sestavy, v níž kromě samotného Christose figuruje ještě Fotis Benardo na perkusích (jinak bubeník Septicflesh), vokalistka Androniki Skoula (hostující zpěv na deskách Septicflesh, Rotting Christ nebo Hate) a řečtí hudebníci George Diamandopoulos (tradiční nástroje), Charalampos Paritsis (elektrické housle) a John Thermos (syntezátor). Jako hosté se pak na "Anomima" ještě představí David Vincent (Morbid Angel) a Fernando Ribeiro (Moonspell).

Hell Militia mění zpěváka

20. února 2013 v 13:39 | Monsterfuck |  Music News
Francouzští black metalisté Hell Militia zveřejnili krátkou právu, v níž oznamují, že se rozešli se svým dosavadním zpěvákem Meyhnac'hem. Na jeho místo nastupuje Rogier Droog alias RSDX, kterého můžete znát z Weltbrand, ale mihl se třeba i v kultovních Bethlehem (například na loňském Phantoms of Pilsen v Plzni). Prohlášení kapely vypadá následovně:

"Meyhnac'h už nadále nebude aktivním členem Hell Militia. RSDX (ex-Bethlehem, Weltbrand) se nyní připojuje ke kultu Prasete jako vokalista. Na následujících koncertech Hell Militia všem ukáže, že spirituální hněv je silnější než kdykoliv předtím. Připravte se tedy na novou kapitolu Hell Militia, hnusnou a světlou. Zdravíme Meyhnac'ha a RSDX. Aleluja, zmrdi!"

Aktuální deska Hell Militia se jmenuje "Jacob's Ladder" a vyšla 16. listopadu loňského roku u Season of Mist jako digipack CD a LP.

Portal - Vexovoid

19. února 2013 v 23:59 | Monsterfuck |  Recenze
Nemá cenu jakkoliv zastírat, že "Vexovoid" pro mne byla jedna z nejočekávanějších desek letošního roku. Důvod je ve své podstatě prostý, v zásadě však velmi důležitý. Mocní Australané Portal totiž patří mezi těch nemnoho skupin, u nichž bych se rozhodně nebál vytahovat slova jako originalita či unikátnost. Řečeno ve zkratce, tato skupina má vše, co já osobně od hudby požaduji - naprosto nezaměnitelný a neotřelý sound, dech beroucí atmosféru, inteligenci a fenomenální nápady…

Fanoušci death metalu mi snad prominou, ale tento žánr - ačkoliv nepopírám, že do něj spadá nemalý počet mých oblíbenců - za příliš originální nepovažuji. Samozřejmě, že zde jsou i kapely s jasně rozpoznatelným zvukem a rukopisem, ale není jich moc a navíc to jsou většinou staré páky, jejichž muzika byla něco neokoukaného (resp. neslyšeného) v době, kdy byl extrémní metal v plenkách. Portal jsou však onou pověstnou výjimkou, jež musí potvrdit každé pravidlo, ve svém stylu jsou ona jehla v kupce sena, která je jiná než všichni okolo. Pokud si člověk vzpomene na slova o tom, že je dnešní death metal přespříliš uniformní a vyumělkovaný, která prohlásil kytarista Horror Illogium, a budete u toho poslouchat tuto experimentálně death metalovou apokalypsu, záhy pochopí, jak to bylo myšleno.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


U.D.O. mají název pro novinku

19. února 2013 v 21:23 | Stick |  Music News
Parta kolem německého nezdolného Udo Dirkschneidera jede nezastavitelně dál. Kapela U.D.O. zveřejnila název chystané novinky, která vyjde 24. května u AFM Records. Bude se jmenovat "Steelhammer", produkoval ji sám Dirkschneider společně s Fittym Wienholdem (v kapele hraje na baskytaru).

V poslední době se kapela potýkala s personálními změnami, opustili ji totiž dlouholetí kytaristé Igor Caniola i Stefan Kaufmann. Skupina za ně už má náhradu - za Igora finského kytaristu Kasperi Heikkinena, za Stefana přišel Andrey Smirnov, kterého někteří mohli vidět na českých štacích Blaze Bayleyho. Stefan Kaufmann nicméně kapelu úplně neopouští, bude s ní i nadále spolupracovat a produkovat další kapely ve svém studiu Roxx.

Poslední album "Rev-Raptor" vyšlo v roce 2011 u AFM Records, prozatím posledním počinem od kapely je živák "Life in Sofia", který je k dostání jak ve formě DVD+CD, tak i na Blu-ray+CD. Obsahuje materiál natočený z koncertu v Sofii v Bulharsku z roku 2011.

!T.O.O.H.! končí

19. února 2013 v 19:03 | Stick |  Music News
Čeští grindeři !T.O.O.H.!, kteří obnovili svou činnost a slibovali nové album a koncerty, to opět zabalí. A to hned poté, co dokončí nové album "Democratic Solution". To by mělo vyjít v průběhu tohoto roku. Hlavním důvodem je koncert z 16. února v Ostravě na festu Guturral Gore Grind Mafia. Více v prohlášení níže.

Samotná kapela zveřejnila následující prohlášení: "Ahoj, včerejší vystoupení v Ostravě dopadlo katastrofálně. Bylo pro nás něco jako test, ve kterém jsme neuspěli. Moc nás mrzí, že ti kdo dorazili, toho byli svědky. Teď nemluvím o faktu, že jsme to měli zvukově nedořešené. Především jsme zjistili, že bráchovo [Josef 'Humanoid' Veselý - trpí paranoidní schizofrenií, v kapele obsluhoval kytary, vokály a programování - pozn. redakce] onemocnění je NESLUČITELNÉ s živým vystupováním. Je to pro něj příliš stresující.

Po vystoupení byl brácha obrovsky frustrován a nemá náladu, zájem ani chuť dále pokračovat v hraní. Každý den se neskutečně přemáhal a celé to úsilí na pódiu před lidmi přišlo vniveč. S ohledem na skutečnost, jak je naše hudba náročná na provedení, pokračovat nadále jako studiový projekt pro něj postrádá smysl. Jediné, čím vás mohu potěšit je, že na chystané album zbývá nahrát pouze vokály, pak mastering, atd. Bude to naše rozlučkové."

Nutno dodat, že kapela !T.O.O.H.! měla v plánu vystoupit v květnu na populárním americkém Maryland Death Fest v Baltimoru. Do análů extrémní hudby se zapsala především záseky "Pod vládou biče" a "Řád a trest".

Novinky Six Feet Under a The Dillinger Escape Plan dostávají podobu

19. února 2013 v 16:03 | Ježura |  Music News
>>> Klasici amerického death metalu, floridští Six Feet Under, pojmenovali svoje připravované album. To ponese název "Unborn", spatří světlo světa 19. března a po necelém roce naváže na dosud aktuální loňský počin "Undead". Vznik desky zaštítil svým dohledem Chris "Zeuss" Harris (dříve spolupracoval třeba se Suicide Silence, All That Remains, Shadows Fall nebo Soulfly) a distribuci dostal na starost label Metal Blade Records.

Tracklist "Unborn":
01. Neuro Osmosis
02. Prophecy
03. Zombie Blood Curse
04. Decapitate
05. Incision
06. Fragment
07. Alive to Kill You
08. The Sinister Craving
09. Inferno
10. Psychosis
11. The Curse of Ancients

>>> Podobně je na tom i další americká kapela, mathcoroví The Dillinger Escape Plan z New Jersey. Jejich pátá řadová nahrávka ponese název "One of Us Is the Killer" a její vydání je naplánováno na květen, o což se postará vlastní label kapely, Party Smasher Inc. S distribucí pak pomohou Sumerian Records (Severní Amerika) a BMG (zbytek světa).

Novinka vznikla v Jižní Kalifornii a ruku k dílu přiložil i osvědčený producent Steve Evetts (Glassjaw, The Cure, Suicide Silence), který využil služeb studia kytaristy a zakládajícího člena The Dillinger Escape Plan, Bena Weinmana. Pod masteringem desky je podepsaný Tom Baker (Deftones, Nine Inch Nails, Beastie Boys).

Na adresu novinky se vyjádřil zpěvák Greg Puciato: "Slyším to [vliv starého punku a hardcoru - pozn. redakce] tam hodně. Rozhodně to slyším v některých riffech, které jsou velmi agresivní. Není to uřvaná hardcorová deska nebo něco takového. Vlastně si myslím, že je to nejméně uspořádaná a nejdivnější věc, jakou jsme kdy napsali. Tohle bylo poprvé za tu dobu, co jsem v kapele, kdy mi Ben poslal písničky a já si řekl: 'Co se to kurva děje? Tohle zní jako včelí úl!'"

Trojice nových klipů

19. února 2013 v 13:41 | Kaša / Monsterfuck |  Music News
>>> Američtí death metaloví pionýři Incantation zveřejnili videoklip k písni s titulem "Invoked Infinity". Ta pochází z jejich loňského alba "Vanquish in Vengeance", jež vyšlo 26. listopadu pod záštitou Listenable Records. Jedná se o jejich první studiové album od roku 2006, kdy spatřila světlo světa deska s názvem "Primordial Domination". Pro Incantation se jedná o jistý druh jubilea, protože aktuální videoklip je jejich prvním obdobným počinem po dlouhých deseti letech.


>>> Nový videoklip ze svého posledního alba "Dead End Kings" zveřejnili rovněž švédští melancholici Katatonia. Jedná se o skladbu "Lethean". O režii se postaral Lasse Hoile (Opeth, Porcupine Tree), s nímž už má kapela zkušenosti z minulosti. Podívat se můžete na tomto odkazu.

>>> Třetí klipem, který si dnes představíme, je obrazové ztvárnění písně "The Line of Least Resistance" švýcarských industriálně metalových Sybreed, kteří jsou rovněž členy stáje Listenable Records. Zmíněná skladba je součástí jejich posledního alba "God Is an Automaton", které vyšlo v září loňského roku. Na výsledek spolupráce s režisérem Benjaminem Cappellettim se podívejte sami.


Audrey Horne - Youngblood

18. února 2013 v 20:54 | Kaša |  Recenze
Zdání klame. V případě Audrey Horne určitě. Pro mě donedávna velká neznámá by při výčtu personálního obsazení mohla vést k závěru, že norská pětice je hudebně zakořeněna v hloubi severského black metalu. Na kytaru to totiž v jejich řadách drhne Arve Isdal (aka Ice Dale), jehož můžete znát z Enslaved, a pár let dřímal v ruce baskytaru sám King ov Hell (ex-Gorgoroth, God Seed). Pánové se však tentokrát vydali směrem ke svým kořenům, tedy rozuměj těm, na kterých vyrůstali, těm, jež jsou ovlivněny rockovými legendami jako Kiss či Deep Purple. Jejich čtvrté album "Youngblood", které (soudě dle úryvků z minulých alb, jež jsem slyšel) pokračuje v tradici svých předchůdců a servíruje slušnou porci solidního a upřímného hardrocku, který staví na klasických základech a podává je v moderním, velice slušivém kabátku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


KILL! KILL! KILL! hlásí změnu na postu zpěváka!

18. února 2013 v 19:07 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
KILL! KILL! KILL! hlásí změnu na postu zpěváka!

Plzeňská formace KILL! KILL! KILL! hrající thrash-violence hlásí změnu na postu zpěváka. Novým členem kapely, který bude trápit svoje hlasivky za mikrofonem není nikdo jiný než Vlčák z kapely Panychida.

Jak kapela zní s novým zpěvákem si budete moci poslechnout na koncertě:

23.3.2013 - Plzeň - DEADLY STORM IN BOŽKOV 7 - info:

[tisková zpráva]


Hate - Solarflesh: A Gospel of Radiant Divinity

17. února 2013 v 23:21 | Ježura |  Recenze
Pokud má člověk alespoň letmé povědomí o polské death metalové scéně, jméno Hate mu zcela určitě není neznámé. Vedle slovutných Vader a Behemoth jsou to totiž právě Hate, kdo doplňuje velkou žánrovou trojku v rámci polské scény. Jenže ti samí Hate mají oproti oběma svým zmíněným souputníkům poněkud odlišnou a troufám si říci ne až tak záviděníhodnou pozici. Přes všechny své poctivě odsloužené roky a hromadu práce, kterou za sebou zanechali, se jim doposud nepodařilo překročit stín Behemoth, z jejichž vykrádání jsou často a neprávem obviňováni, a je smutnou skutečností, že když se řekne Hate, asi první věc, která člověka napadne, je něco ve smyslu "ti druzí Behemoth". Už to samotné zařazení na druhou pozici a náznak zaměnitelnosti produkované hudby pak mají nutně za následek, že je na Hate i v rámci první polské ligy nahlíženo jako na tak trochu druhořadou kapelu, i když si to vlastně nezaslouží a léta se snaží o změnu tohoto statutu. Předchozímu pokusu s názvem "Erebos" se toto i přes nezpochybnitelné kvality nepodařilo, takže dva a čtvrt roku nato přichází do ringu novinka "Solarflesh: A Gospel of Radiant Divinity", obtěžkána tím samým nelehkým úkolem...

První věci, kterou by bylo stran "Solarflesh" záhodno objasnit, je zřejmě donekonečna propíraná podobnost hudby Hate a hudby Behemoth. Tady to asi nemá smyl dlouho okecávat, takže pravím, že i "Solarflesh" zní vesměs podobně jako cokoli, co Behemoth vypustili v posledních letech. Přesto však v žádném případě nelze tvrdit, že by se jednalo o vykrádačku. Ano, muzika je to podobná, ale ne až zas tak podobná, aby při troše času a soustředění nevypluly na povrch jisté charakteristiky, které by se daly označit za sice nepříliš zřetelný, ale přesto existující unikátní skladatelský rukopis, kterým se nové dílo skvadry okolo leadera Adama Buszka (nebo Adama the First Sinnera, chcete-li) odlišuje od děl Nergalovy party. Jednotlivých důvodů, které ústí v takový výsledek, mi po řadě poslechů vykrystalizovalo hned několik, ale jejich výpis nečekejte. Všechny, nebo alespoň jejich drtivá většina se objeví v následujícím textu, a bylo by ode mě nekolegiální připravit některé z vás o sladké plody zjišťování skutečného stavu věcí tak okatě.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


DIABOLICAL vydávají nové album!

17. února 2013 v 21:12 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
DIABOLICAL vydávají nové album!

Švédští death metalisté DIABOLICAL vydají 19.4.2013 nové album s názvem NEOGENESIS. Autorem obalu je kytarista Carl.

Kapela vystoupí v rámci evropského turné Neogenesis 13.3. 2013 v Plzni:
info:

[tisková zpráva]

Dawn of Heathen Warriors vol. 2

17. února 2013 v 17:29 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Dawn of Heathen Warriors vol. 2 je druhý ročník úspěšného pagan metalového turné, které zanechalo nesmazatelnou stopu v srdci každého pohana.

Termíny koncertů jsou:
1.3.2012 - Praha, Exit-us
2.3.2012 - Brno, MC Favál
Start: 18:00

Rok se sešel s rokem a připravili jsme pro vás druhý ročník. Akce proběhne za účasti rakouských Tulsadoom, které můžete znát z loňského ročníku Phantoms of Pilsen. Ti vydali nové album Barbarian Steel a přijedou ho sem k nám představit. Dále vystoupí němečtí Knaat - mladá pagan/folk metalová banda z Mnichova, která nedávno vydala své debutové album Die Lichtung a melodic blackmetalová formace od Budějic Desire for Sorrow, která zahraje na DOHW nové skladby z připravované desky. Večer načnou, stejně jako minulý rok, pagan/folkmetaloví Odraedir, kteří představí své nové EP Troll´s Cave. Dále se exkluzivně pro pro pražskou zastávku objeví brněnská profláklá black/doom metalová formace Tisíc Let Od Ráje a v Brně místo nich vystoupí polští folk metalisté Radogost, kteří rovněž zahrají ze své nejčerstvější desky. Stránka akce je http://bandzone.cz/fan/dohw , na Facebooku https://www.facebook.com/events/462057303859224/ . Cena v předprodeji je letos nižší, pouze 150Kč a na místě dáte za lupen rovných 200Kč. Všichni příznivci severu, doražte v hojném počtu! :-)

Prvních 50 pohanů, stejně jako minulý rok, přivítá panák medoviny Apimed a lístek opět nikam nezahazujte, po předložení v kamenném obchodě Drakkaria dostanete slevu 10% na stříbrné a bronzové šperky! :-)

Adresy klubů:
RC Exit-us, Sokolovská 195, 190 00 Praha 9
MC Favál, Křížkovkého 22, 603 00 Brno

Profily kapel

PRAHA + BRNO

KNAAT (DE) - PAGAN/FOLK METAL
- https://www.facebook.com/KnaatBand

TULSADOOM (AUT) - BARBARIAN TRASH METAL
- https://www.facebook.com/Tulsadoom

DESIRE FOR SORROW - MELODIC BLACK METAL
- http://desireforsorrow.cz

ODRAEDIR - PAGAN/FOLK METAL
- http://bandzone.cz/odraedir

HOST PRAHA:

TISÍC LET OD RÁJE - BLACK/DOOM METAL
- www.tlor.cz

HOST BRNO

RADOGOST - FOLK METAL
- www.radogost.pl

[tisková zpráva pořadatele]


ACOUSTIC WORLD TOUR 2013: Blaze Bayley, Thomas Zwijsen a SEVEN

17. února 2013 v 11:04 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
ACOUSTIC WORLD TOUR 2013:
Blaze Bayley, Thomas Zwijsen a SEVEN

Agentura Alfedus music zve na exkluzivní české akustické turné v rámci Acoustic Word tour 2013 - Blaze Bayley a Thomas Zwijsen. Legendární bývalý zpěvák kapely Iron Maiden Blaze Bayley se opět vrací do České republiky, kde vystoupí v doprovodu holandského kytaristy Thomase Zwijsena v Praze, Plzni, Valašském Meziříčí, Litvínově a Pelhřimově. Nebude chybět ani speciální host, spřízněná českobudějovická kapela SEVEN, jež s Blazem pravidelně vystupuje.

Blaze Bayley publiku představí svou novinku - EP Russian Holiday. Samozřejmě zazní i mix hitovek starší tvorby. Na svou štaci přizval vynikajícího kytaristu Thomase Zwijsena, s kterým úzce spolupracuje. Thomas se jako kytarista podílel i na posledním albu Blaze "The King Of Metal". Doprovázel ho také na turné před tisíci fanoušky po celé Evropě. Thomas zkompiloval a vydal album NYLON MAIDEN, které obsahuje 11 top skladeb od Iron Maiden v neobvyklých aranžích akustické kytary.

Jako speciální host vystoupí skupina Seven z Českých Budějovic, která přinese upravený unplugged koncert svých písní. SEVEN s Blazem vystupují pravidelně. V loňském roce spolu sdíleli jedno podium v rámci projektu Legendary voices of Iron Maiden nebo na Masters of Rock. Jako první česká kapela v roce 2011 podepsala smlouvu s největším světovým nezávislým vydavatelstvím Nuclear Blast, u kterého vydala své poslední album Freedom Call.

Koncerty akustického světového tour odstartovaly již v lednu v Jižní Americe (Brazílie), v průběhu února se přesouvají do Evropy, kde kromě České republiky navštíví také Velkou Británii, Holandsko, Německo, Francii, Švýcarsko, Itálii, Rakousko, Polsko, Slovensko, Bulharsko, Finsko, Dánsko a Dubaj.

ACOUSTIC WORLD TOUR 2013 v ČR:
24. 3. Valašské Meziříčí - M-Klub - Bayley, Zwijensen + Iron Maiden revival
26. 3. Praha - Rock Café - Bayley, Zwijensen + SEVEN
27. 3. Lanškroun - Kulturní centrum - Bayley, Zwijensen + SEVEN
10. 4. Litvínov - ATTIC Rock Club - Bayley, Zwijensen + SEVEN
11. 4. Plzeň - House of Blues - Bayley, Zwijensen + SEVEN
12. 4. Pelhřimov - Stará Tiskárna - Bayley, Zwijensen + SEVEN


[tisková zpráva pořadatele]

Project Pitchfork - Black

16. února 2013 v 20:14 | Monsterfuck |  Recenze
Německá industriální legenda Project Pitchfork opět zasahuje s novým album, tentokrát již, pokud mě mé chatrné počty nezradily, patnáctým. Samozřejmě při takovém číslu vždy vyvstává otázka, zdali se kapele podaří udržet laťku, tím spíš při tak velké kadenci desek v posledních letech. Možná si řeknete, že dva roky od předcházejícího počinu "Quantum Mechanics" nejsou přece zas tak hrozné, avšak v té době vydali Project Pitchfork tři alba ve třech letech. A fakt že všechny tři, i "Dream, Tiresias!" a "Continuum Ride", jsou velmi kvalitní počiny, je dalším důvodem, proč se ptát, jestli novinka dostojí věhlasu svých tvůrců. Ona poznámka o nadprodukci však byla myšlena spíše ohledně hlavního mozku kapely, ikonického frontmana Petera Spillese, jenž v mezičase ještě řádně provětral i svůj tanečnější vedlejší projekt Santa Hates You, s nímž v nedávné době rovněž nasolil pěkných pár počinů. V konečném součtu to tedy z jeho strany máme od roku 2009 celých sedm dlouhohrajících desek, včetně čerstvé "Black", každá s fungl novou muzikou.

Ačkoliv tak nějak nechápu, jak je to ten člověk schopen zvládat, všech sedm zmíněných alb je na velmi dobré až skvělé úrovni. Pokud čtete pozorně, jistě jste si všimli, že do té sedmičky patří i "Black", čímž jsme vlastně dostali odpověď, jestli nejnovější dílo z dílny Project Pitchork dokázalo udržet úroveň. Jasně, klidně se přiznám, že Project Pitchfork i Santa Hates You mám dost rád, tudíž tomu možná nevědomky trochu přidávám, nicméně to zhola nic nemění na faktu, že se mi to prostě upřímně líbí, jak po čertech zábavná a chytlavá tvorba Santa Hates You, tak o něco těžší Project Pitchfork.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tři obálky

16. února 2013 v 19:02 | Monsterfuck |  Music News
>>> Francouzští black metalisté Aosoth vydají svou novou desku 16. dubna za přispění polského labelu Agonia Records. Počin se bude jmenovat "IV: An Arrow in Heart" a k dispozici bude ve čtyřech formátech - digipack CD, černé LP, průsvitné modré LP (100 kusů) a namodralé průsvitné LP (také 100 kusů). Celková délka bude činit přibližně 56 minut, okolo je k vidění obálka a tracklist.

"Strávili jsme velké množství času tvorbou temnějšího pojetí a zároveň se otevírali širšímu rozpětí vlivů. Tyto skladby nás stále straší, neboť jejich tvorba byla bolestnou a mučivou zkušeností, některým z nás zanechaly rány v psychice... což té desce dodává mnohem větší spirituální hodnotu, protože je v ní obsažena jistá oběť. Toto čtvrté dlouhohrající album je pro nás bezesporu krokem vpřed po stránce psaní hudby a zvuku," prohlásili samotní Aosoth.

Tracklist "IV: An Arrow in Heart":
01. An Arrow in Heart
02. One with the Prince with a Thousand Enemies
03. Temple of Knowledge
04. Under the Nails and Fingertips
05. Broken Dialogue 1
06. Broken Dialogue 2
07. Ritual Marks of Penitence

>>> Další Francouzi, progresivní death metalisté Hacride, rovněž zveřejnili detaily o své novince. Ta v jejich případě vyjde u Indie Recordings pod názvem "Back to Where You've Never Been". Stane se tak 19. dubna v Norsku, Německu a Rakousku a o tři dny později ve zbytku Evropy.

Kromě toho Hacride rovněž dali na vědomí, že do své sestavy přijali dva nové členy - vokalistu Luisse Rouxe a bubeníka Florenta Marcadeta.

Tracklist "Back to Where You've Never Been":
01. Introversion
02. Strive Ever to More
03. Synesthesia
04. Overcome
05. Edification of the Fall
06. To Numb the Pain
07. Ghosts of the Modern World
08. Requiem for a Lullaby

>>> Do třetice všeho dobrého tu máme britské veterány Satan, kteří už před nějakou dobou ohlásili obnovu činnosti v původní sestavě a přípravy comebackového alba. Nová deska, první po 26 letech, se bude jmenovat "Life Sentence" a o její vydání se postarají Listenable Records. Firma počítá s vydáním 29. dubna v Evropě a někdy v průběhu května ještě v USA.

Obálku "Life Sentence" namaloval Eliran Kantor (Testament, Sodom, Sigh), přičemž svým stylem má navazovat na přebal kultovního debutu "Court in the Act" z roku 1983. I hudebně se prý novinka bude ohlížet spíše za prvním albem než za dvojkou "Suspended Sentence" (1987). Počin byl nahrán ve First Avenue Studios v Anglii, mastering pak proběhl v Itálii.

Tracklist "Life Sentence":
01. Time to Die
02. Twenty Twenty Five
03. Cenotaph
04. Siege Mentality
05. Incantations
06. Testimony
07. Tears of Blood
08. Life Sentence
09. Personal Demons
10. Another Universe

Koncerty na březen

15. února 2013 v 21:45 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Dawn of Heathen Warriors vol.2
1. 3. - Praha, Exit-Us (18:00)
2. 3. - Brno, Favál (18:00)
Vystoupí: Knaat (GER), Tulsadoom (AUT), Desire for Sorrow (CZ), Odraedir (CZ)
Cena: 150/200
Poznámky: V Praze navíc vystoupí ještě Tisíc let od ráje (CZ) a v Brně Radogost (POL).
Více informací: Facebook event

Hellenic Darkness Festival 2013
2. 3. - Praha, Matrix (19:00)
Vystoupí: Rotting Christ (GRE), Dead Congregation (GRE), Ravencult (GRE), Abstract Essence (CZ), Secret of Darkness (CZ)
Cena: 250/300
Více informací: Metalgate

Cannibal Corpse (USA), DevilDriver (USA), The Black Dahlia Murder (USA), Hour of Penance (ITA)
2. 3. - Ostraga, Garage (19:00)
Cena: 520/560
Více informací: Obscure Promotion

The End of the World Tour 2013
6. 3. - Praha, Nová Chmelnice (19:00)
Vystoupí: Deicide (USA), Destinity (FRA), Karnak (ITA), Sweetest Devilry (FRA), Arvas (NOR)
Cena: 500
Více informací: Obscure Promotion

Swedish Empire Tour 2013
7. 3. - Praha, Incheba Aréna
8. 3. - Zlín, Euronics
9. 3. - Plzeň, Peklo
Vystoupí: Sabaton (SWE), Eluveitie (SWI), Wisdom (HUN)
Cena: 650
Poznámka: Do Zlína lze zakoupit i VIP vstupenku za 850.
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

The Flood Inside Tour 2013
8. 3. - Praha, HooDoo (19:00)
Vystoupí: Long Distance Calling (GER), Sólstafir (ISL), Audrey Horne (NOR)
Cena: 350/380
Více informací: Obscure Promotion

Born of Osiris (USA), After the Burial (USA), Monuments (UK), The Haarp Machine (UK)
10. 3. - Praha, HooDoo (19:00)
Cena: 390/420
Poznámka: 10. března se v HooDoo odehraje jak koncert Born of Osiris, tak i koncert Pyrexia (viz níže), každý ve vlastním sálu. Mezi oběma sály lze volně přecházet se vstupenkou na Born of Osiris.
Více informací: Obscure Promotion

Pyrexia (USA), Beheaded (MLT)
10. 3. - Praha, HooDoo (19:00
Cena: 299
Poznámka: 10. března se v HooDoo odehraje jak koncert Pyrexia, tak i koncert Born of Osiris (viz výše), každý ve vlastním sálu. Mezi oběma sály lze volně přecházet se vstupenkou na Born of Osiris.
Více informací: Obscure Promotion

Neogenesis Tour
11. 3. - Třinec, Barrocko (18:00)
12. 3. - Ostrava, Barrák (20:00)
13. 3. - Plzeň, Pod Lampou (19:00)
14. 3. - Praha, HooDoo (18:30)
Vystoupí: Diabolical (SWE), Souldrainer (SWE), Warheim (SWE)
Cena: 100 (Ostrava), 150/190 (Plzeň), 250 (Praha)
Poznámka: V Třinci dále vystoupí Ador Dorath (CZ), v Praze zase Nocturnal Pestilence (CZ) a MindThorN (CZ). V Ostravě a Plzni bude sestava čítat pouze Diabolical, Souldrainer a Warheim.

Thou Shell of Death (EST), Wyrm (CZ)
13. 3. - Děčín, restaurace Chlum (17:00)
Cena: 66

Swans (USA)
14. 3. - Brno, Fléda (20:00)
Cena: 450/550
Více informací: KYEO

Divadlo duchů II.
16. 3. - zámek Rosice u Brna (19:00)
Vystoupí: Thou Shell of Death (EST), Karg (AUT), Korium (SVK), Ellende (AUT), Semai (CZ), Magadan (CZ)
Cena: 250
Poznámka: Proběhne také afterparty za účasti DJ setů Angel Epilepsia a Figur von Molitan
Více informací: Facebook event

Evil Melodic Metal Fest vol. 8
16. 3. - Havířov, Beach Music Bar (18:00)
Vystoupí: Et Moriemur (CZ), Jarun (POL), Ill Crow (CZ), Praselizer (CZ), Radgorath (CZ), Solar System (CZ)
Cena: 100
Více informací: Facebook event

Afgrund (SWE/FIN), Mumakil (SWI), Mörkhimmel (CZ), Beast Within the Sound (CZ)
20. 3. - Praha, Modrá Vopice (20:00)
Cena: 150
Více informací: L'inphantile Collective

Bonecrusher Fest
21. 3. - Brno, Melodka (19:00)
Vystoupí: Job for a Cowboy (USA), Beneath the Massacre (CAN), War from a Harlots Mouth (GER), Gorod (FRA), As They Burn (FRA), Make Them Suffer (AUS)
Cena: 420/450
Více informací: Obscure Promotion

Stratovarius (FIN), Amaranthe (SWE)
22. 3. - Zlín, Masters of Rock Café (20:00)
Cena: 650
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Hellish Rock Tour Part II
22. 3. - Praha, Tipsport Aréna (20:00)
23. 3. - Zlín, Zimní stadio Luďka Čajky (20:00)
Vystoupí: Helloween (GER), Gamma Ray (GER), Shadowside (BRA)
Cena: 700
Poznámka: Do Zlína lze zakoupit i VIP vstupenku za 900.
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Antihuman Fest Vol. VIII
23. 3. - Praha, Modrá Vopice (19:00)
Vystoupí: Wolfsthurn (AUT), Bloody Lair (CZ), Wyrm (CZ), Lucifer (CZ), Katarze (CZ)
Cena: 120

Deadly Storm 7
23. 3. - Plzeň - Božkov (16:00)
Vystoupí: Pandemia (CZ), Debauchery (GER), War for War (CZ), 1000 Bombs (CZ), Isacaarum (CZ), Brutally Deceased (CZ), Alter in Mind (CZ), Keep on Rotting (CZ), Kill! Kill! Kill! (CZ)
Cena: 250
Více informací: Facebook event

Infest (SRB), Space Eater (SRB), Lucifer (CZ)
26. 3. - Děčín, restaurace Chlum (17:30)

Testament (USA), Shadows Fall (USA), Bleed from Within (UK)
26. 3. - Praha, Nová Chmelnice (19:00)
Cena: 550/590
Více informací: Obscure Promotion

Bornholm - Inexorable Defiance

15. února 2013 v 19:18 | Ellrohir |  Recenze
Před nějakým časem jsem byl pověřen hodnocením předchozího počinu této maďarské kapely. Že ten čas ale letí! Minulému albu s názvem "March for Glory and Revenge" byly v říjnu už tři roky. Nebudu zabíhat do detailů, protože zmíněná recenze nevyšla zde na Sicmaggot, přesto mi dovolte zde odcitovat alespoň svou tehdejší nosnou myšlenku - že je totiž pětičlenná parta Bornholm cosi jako "Moonsorrow východu". Finské velikány viking folk metalu snad představovat nemusím, leda bych se znovu odkázal na svou jinou (ještě starší) myšlenku, že "když hrají Moonsorrow, tak se Valhalla otřásá v základech". Nejspíš jsem se tehdy nechal unést víc, než co by si album bývalo zasloužilo, ale rozhodně jsem byl nadšen, tudíž není divu, že jsem podobně nadšeně skočil po možnosti recenzovat také novinku.

Jak šel čas, tak došlo v kapele hned ke dvěma změnám. Ta první méně významná (baskytaristi prominou) nastala na pozici oné "divné kytary se čtyřmi strunami", která by sice každému chyběla, ale nikdo si jí obvykle moc nevšímá. S basou tedy muziku už netvrdí István "Saterion" Kosovics, ale Gyula "Hjules" Havancsák. K podstatnější rošádě došlo na postu zpěváka, kde chlapíka se zvučně seversky znějící přezdívkou Thorgor nahradil poněkud méně vznešeně znějící (nikoliv co se vokálního výkonu týká) Renfield. Popravdě asi bych si to sám od sebe neuvědomil, nebýt toho, že jsem se podíval na lineup. Buďto znějí oba dva tak podobně, anebo spíš jsem stará nepozorná hluchota. Vyberte si. Je pravdou, že u Thorgora jsem kdysi žehral na výrazný přízvuk v jeho angličtině, což mi tentokrát tolik nepřišlo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


První potvrzené kapely Phantoms of Pilsen vol.7

15. února 2013 v 17:29 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
První potvrzené kapely Phantoms of Pilsen vol.7

Níže naleznete soupis prvních potvrzených kapel na Phantoms of Pilsen vol. 7, který se uskuteční ve dnech 25. - 26. 10. 2013 již tradičně v Plzni Božkově - Pod Kopcem. Další kapely budeme průběžně přidávat. V následujících týdnech bude také aktualizován festivalový web. Pro aktuální informace lze navštívit profil facebook.com/crew.pilsen, či sledovat zřízené události právě na fb či last.fm.

Phantoms of Pilsen vol. 7
AURA NOIR (black thrash attack / Nor)
- kultovní kapela současných a bývalých členů IMMORTAL, MAYHEM, VIRUS, VED BUENS ENDE!!!

FEN (post black metal / UK)
- unikátní trio z anglických mokřadů s novým albem "Dustwalker"

KOLDBRANN (norwegian black metal / Nor)
- tradiční norský black metal letos s vynikajícím novým albem "Vertigo"

ENDSTILLE (war black metal / Ger)
- Verführern jenž mohou být německou odpovědí na slavnější MARDUK

SELBSTENTLEIBUNG (black metal / Aut)
- sebevražedné rakouské podzemní komando

TULSADOOM (barbarian thrash attack / Aut)
- barbarian thrash attack se tentokrát vrátí se všemi válečními gongy

SAKRILEG (black metal / Aut)
- raw black metal

HELLOCAUSTOR (czech thrash attack / Cz)
- žatecký thrash attack

to be continued ...
phantoms.booking@email.cz

[tisková zpráva pořadatele]

Názvy tří nových nahrávek

15. února 2013 v 13:51 | Monsterfuck |  Music News
>>> Jednočlenný black metalový projekt Arckanum pod vedením Shamaataeho vydá v květnu své osmé dlouhohrající album, které se bude jmenovat "Fenris Kindir". Firma Season of Mist stanovila datum vydání na 10. května v Evropě a 14. května v Severní Americe. Počítá se s CD i LP nosičem. Další podrobnosti o nahrávce by prý měly být odhaleny brzy.

"Fenris Kindir" bude následovník nahrávky "Helvítismyrkr" ze září 2011, která se objevila jako standardní CD a ručně číslovaný černý vinyl v limitaci 500 kusů. Později se ještě objevila LP reedice, tentokrát v oranžové barvě, rovněž limitovaná na 500 ručně číslovaných kopií.

>>> Civil War, což je současné působiště čtyř bývalých členů Sabaton a dvou dalších hudebníků, prozatím vydali jeden singl a jedno minialbum (oboje v loňském roce), avšak nyní je v přípravě regulérní dlouhohrající debut, který se bude jmenovat "The Killer Angels". Vyjít by měl v průběhu května u Despotz Records. Kapela se nyní nachází v závěrečné fázi předprodukce a již brzy se vydá do studia na ostré nahrávání.

Podle slov kytaristy Rikarda Sundéna znějí Civil War oproti Sabaton spíše jako "oldschool hard rock s méně klávesami".

>>> Zámořští thrash metaloví veteráni Megadeth pojmenovali svou očekávanou novinku "Super Collider". Celkově se bude jednat již o čtrnáctou řadovku, která vyjde v černu. O její vydání se formálně postará firmička Tradecraft, jejímž vlastníkem je frontman Dave Mustaine, distribuci však bude mít na starost Universal Music Enterprises.

"Super Collider" naváže na počin "Th1rt3en", jenž vyšel 1. listopadu 2011.

Black Light Burns - Lotus Island

14. února 2013 v 20:44 | Kaša |  Recenze
Není to tak dávno, co jsme recenzovali loňskou desku "The Moment You Realize You're Going to Fall" seskupení Black Light Burns. Ti zasvěcení ví, že se jedná o partu kolem Wese Borlanda, který se dostal do širšího povědomí jakožto kytarista nu-metalových hvězd Limb Bizkit. V případě loňské desky jsme se s kolegou shodli na faktu, že se jedná o velké zklamání a neskutečně špatnou a nudnou desku. Své povídání jsem tehdy zakončil slovy, že si na další album, na kterém se Wes bude podílet, dám pořádného majzla, protože poslech předchozí, pouze šest měsíců staré desky, bylo opravdu utrpení. Jsem nenapravitelný, a proto jsem se rozhodl dát mu ještě jednu šanci, takže jsem se se zájmem zaposlouchal do aktuální "Lotus Island". A to, co jsem slyšel, mě naprosto odzbrojilo.

Co bylo na "The Moment You Realize You're Going to Fall" pouze nastíněno, je na "Lotus Island" dotaženo do dokonalosti. Bohužel v tom negativním smyslu. Je fakt, že se Wes polepšil a dokázal zkrotit stopáž na přívětivých 40 minut, ale ani to mi nepomohlo nahlížet na desku jinak, než na naprostý odpad. Bohužel. Oceňuji aktivitu, kterou hlavní mozek kapely hýří, nicméně ne nadarmo se říká, že méně je více a v tomto případě to platí dvojnásob. Black Light Burns se postupně od industriálního rock/metalu posunuli k experimentálnímu industriálnímu ambient rocku, či jak to vlastně nazvat. Doufám, že se jedná pouze o jednorázovou odbočku, zvlášť když vezmu v potaz, že "Lotus Island" vzniklo s trošku jiným záměrem, než jako další studiové album. Wes jej charakterizuje jako alternativní soundtrack k filmu "Svatá hora" z roku 1973. Ten jsem sice neviděl a nemám ani páru, o čem je, ale nemyslím si, že by mi tento nedostatek měl nějakým způsobem kazit poslech tohoto počinu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Trojice klipů

14. února 2013 v 17:39 | Stick |  Music News
>>> Belgičtí maséři Aborted servírují své nové video z posledního albového zářezu "Global Flatline", který spatřil světlo světa v loňském roce. Jedno video z ní už vyšlo ("The Origin of Disease") a během roku se ukázali i na našem českém Brutal Assault festu. Nové video nese název "Expurgiation Euphoria":


>>> Kapela Ex Deo, na které se podílí prakticky celá sestava Kataklysm, se chystá na turné do Evropy, aby podpořila své poslední album "Caligvla". To vyšlo loni v srpnu. Jako předkrm svým fanouškům nabízí nový videoklip ke skladbě "The Tiberius Cliff (Exile to Capri)". Bylo natočeno v režii Tommy Jonese. Jak Kataklysm, tak Ex Deo se objeví letos i na českých pódiích, a to v rámci plzeňského Metalfestu.


>>> S novým klipem nezahálejí ani norští Vreid, kterým každým dnem vyjde nová řadovka "Welcome Farewell". Zveřejnili totiž video k skladbě "The Reap", které produkoval Einar Loftesnes a animaci obstaral Kim Holm. Nová deska vyjde 22. února v Rakousku, Německu, Norsku a Švédsku, ve zbytku světa pak 26. února a 3. března v Severní Americe. Jejím předchůdcem je dva roky stará deska "V".