Voivod - Target Earth

29. ledna 2013 v 20:20 | Stick |  Recenze
Legendární Kanaďané Voivod po deseti letech přichází s albem, které vzniklo přirozeným skladatelským procesem. Před osmi lety se musela kapela rozloučit s výraznou osobností ansámblu, zakladatelem a hlavním mozkem, kytaristou Piggym (R.I.P.). Zbytku kapely, ve které v té době figuroval Jason Newsted (aka Jasonic, ex-Metallica), nezbylo, než zúročit zbylý materiál, který po sobě inovativní kytarista zanechal. Kostru skladeb tvořily demoskladby uložené v kytaristově laptopu, kapela kolem těchto demosnímků vystavěla kompletní skladby. Výsledkem byla dvě vcelku rozporuplná alba "Katorz" a "Infini". Ne, že by to byly vyloženě blbosti, ale už jen ta atmosféra se podepsala na lehčí nekonzistenci materiálu. Zkrátka některé skladby trhaly koule, některé zas spíše nudily. Letos tedy vychází deska "Target Earth", na které se sešla (téměř) původní sestava, kdy se na pozici baskytaristy vrátil Blacky. Místo Piggyho zaujal původně jen koncertní kytarista Daniel "Chewy" Morgrain, původně kytarista technických death metalistů Martyr.

Bubeník Away má svůj specifický umělecký styl, kterým zdobí obálky své domovské kapely, i jiných. Ani tentokrát nepřekvapil, obal, který je naprosto typický pro něj i pro tuhle kapelu, připravuje na apokalyptickou sci-fi atmosféru alba. Kapela se nezapřela ani v textech, antiutopická sdělení se pohybují někde mezi prehistorickými monstry, vesmírným neznámem a společenským znepokojením, s čímž koresponduje i hudební složka. Po uvolněnějších rockových vypalovačkách posledních alb tu není příliš vidu a slechu, Chewy je velkým milovníkem psychedelických postupů ála "Killing Technology", což se projevilo na celkovém vyznění materiálu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blackfang Blackfang | 29. ledna 2013 v 20:47

A nepomůžu si a ne a ne, Vektor jsou u mě stejně pořád jedničkama v žánru :p
Co jsem ale z těchto nových Voivod slyšel, se mi prozatím vše líbilo.

2 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 30. ledna 2013 v 14:35

Před chvílí jsem tu desku doposlouchal podruhý... je to super muzika, ale nevím, jestli bych tomu napálil tolik bodů, hehe. Každopádně se mi to líbí.

Vektor jsou taky super, to určitě, akorát pro mě osobně nemůžou být lepší než Voivod už jen z toho důvodu, že jsou v podstatě jejich kopírka :)

3 Cnuk Cnuk | 30. ledna 2013 v 16:02

Když se tak koukám, co nás v tomto roce ještě čeká za alba, tak pomalu začínám věřit, že by tohle mohlo být No.1 - 2013 :) Opravdu parádní práce!

4 Stick Stick | E-mail | 30. ledna 2013 v 18:31

Tak ty Vektor jsem si schválně poslechl, a jako hodně dobrý, nicméně mám trochu pocit, že jejich thrash je zase trochu o něčem jiném :)Jsou hlavě technicky namakaní, u Voivod v jistém smyslu taky, ale oni sázejí hodně hlavně na kompoziční a zvukovou stránku :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama