The Mars Volta a The Devil's Blood končí

27. ledna 2013 v 19:28 | Ježura |  Music News
>>> Texasští progresivci The Mars Volta se po období nečinnosti rozhodli ukončit činnost. Vyšlo to najevo ze série tweetů, které zveřejnil zpěvák Cedric Bixler-Zavala, a předcházelo tomu rozhodnutí kytaristy Omara Rodrigueze, který dal před turné s The Mars Volta přednost novému projektu Bosnian Rainbows.

Bixler-Zavala: "Díky všem fanouškům Volta, zasloužili jste si víc, obzvlášť po tom, jak jste nám fandili s novým albem. Snažil jsem se to ze všech sil udržet v chodu, ale všichni jsme místo toho dostali Bosnian Rainbows. Už tu nedovedu sedět a dál předstírat. Už nejsem členem The Mars Volta. Upřímně vám všem děkuji za to, že jste kupovali naše nahrávky a chodili na naše koncerty. Hrát před vámi bylo skvělé. Bez vás bychom to nedokázali.

Snil jsem o tom, že se dostaneme do bodu, kdy se Jon Theodore a Ikey Owens vrátí, ale teď je bohužel po všem. Tisíceré díky za to, že vám naše kapela nebyla u prdele. Snažil jsem se ze všech sil o plnohodnotné severoamerické turné k 'Noctourniquet', ale Omar nechtěl.

Myslím, že odchod od The Mars Volta znamená založení další kapely a ignorování veškeré podpory, kterou nám fanoušci dali. Snažil jsem se ze všech sil, lidi. Všechno, co můžu udělat, je hnout se dál se svojí muzikou a být prostě šťastný, že se The Mars Volta vůbec uskutečnili. Bože to byla jízda. Ještě jednou díky. Jenom se cítím vážně provinile za to, že jsme ani neřekli pravdu, protože nečinnost je urážka fanoušků. Všem našim fanouškům na světě díky, že jsme vám nebyli u prdele. Všichni jste váleli! Nemyslím, že by mě ještě někdy takhle políbila štěstěna. Moje nahrávka spatří světlo světa brzo a je to fakt vzrušující, protože to nezní jako žádné moje předchozí úsilí."

Za dvanáct let své existence vydali The Mars Volta šest alb, z nichž to poslední, "Noctourniquet", vyšlo loni. Zavala teď pracuje na své sólovce, zatímco Bosnian Rainbows chtějí svůj debut vydat ještě letos a na příští měsíc chystají severoamerické turné.

>>> Po The Mars Volta to zabalili i The Devil's Blood. Důvod tohoto kroku není jasný a členové Selim a Farida vyvěsili na svou Facebook stránku jen stručné prohlášení:

"Ke dni 22. ledna se The Devil's Blood vrací do nicoty. Všechny plánované Rituály se ruší. Nebudou žádné rozhovory. Consummatum est. - SL & F

The Devil's Blood - 2007 / 2013"

Na stránkách kapely se píše: "Tato stránka a Facebook profil zůstanou v provozu. Jakýkoli vývoj stran odkazu The Devil's Blood bude oznámen tam. Nikde jinde. Internetový obchod zůstane otevřený, než bude oznámeno jinak."

Kapela vydala dvě řadové desky - "The Time of No Time Evermore" a "The Thousandfold Epicentre", z nichž druhá jmenovaná vyšla v listopadu 2011.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama