Novinky u Amorphis

18. ledna 2013 v 15:07 | Monsterfuck |  Music News
Finští melancholici Amorphis se rozhodli uveřejnit první detaily o své jedenácté dlouhohrající desce, jež naváže na předcházející album s názvem "The Beginning of Times", která vyšla v květnu 2011. Novinka vyjde 19. dubna pod křídly německého gigantu Nuclear Blast a bude se jmenovat "Circle". Nahrávání počinu proběhlo ve finských studiích Petrax a 5K, přičemž o produkci a mix se postaral známý hudebník Peter Tägtgren z Pain a Hypocrisy (co do produkce má na triku třeba Celtic Frost, Dimmu Borgir nebo Children of Bodom).

Amorphis dále poodhalili rovněž koncept "Circle", o němž se rozpovídal Pekka Kainulainen, jenž kapele napsal texty na několika posledních albech: "Protagonista vykročil do života levou nohou. Vždy sám sebe vnímal jako outsidera, jehož každý přehlíží. Díky nehodě, po krizi, ale najde spojení se svou vnitřní silou. Dostane vodítko z jiného času a místa. Dostane šanci zastavit svůj vlastní život a změnit svůj osud. V minulosti finské Karélie najde svůj duchovní kmen a sílu, jak otočit kurz svého ztraceného života. Je to příběh o přežití."

Zpěvák Tomi Joutsen dodává ohledně názvu: "'Circle' ['Kruh' - pozn. redakce] reprezentuje integritu. V dřívějších dobách, kdy bylo potřeba něco projednat, sedávali moudří muži v kruhu. Ne každý byl pozván, aby se k nim přidal. Avšak v tomto příběhu je protagonista pozván do kruhu moudrých můžu."

Amorphis se v letošním roce opět představí v České republice, konkrétně na festivalu Brutal Assault, který se odehraje ve dnech 7. - 10. srpna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama