Leden 2013

Koncerty na únor

15. ledna 2013 v 19:32 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
The Horrors from Beyond
2.2. - Praha, Nová Chmelnice (19:00)
Vystoupí: Denial of God (DEN), Evil Spirit (GER), Goatcraft (SVK), Hellocaustor (CZ)
Cena: 250
Více informací: Facebook událost

German Metal Attack 2013
3.2. - Praha, Matrix (20:00)
Vystoupí: Grave Digger (GER), Majesty (GER), Wizard (GER), Gun Barrel (GER)
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Black Light Burns (USA), Jayce Lewis (UK)
7.2. - Praha, Futurum (19:00)
Cena: 390/450
Více informací: Obscure Promotion

Slash (USA)
11.2. - Praha, Lucerna (20:00)
Cena: 940-1390
Více informací: Charm Music

Lock Up (UK), Dripback (UK), Ingrowing (CZ)
14.2. - Praha, HooDoo (19:00)
Cena: 299/320
Více informací: Obscure Promotion

Rituals of the Damned
15.2. - Praha (19:30)
Vystoupí: Somrak (SLO), Inferno (CZ), Odem Arcarum (GER), Ater Era (SLO), Temple Desecration (POL)

Guttural Gore Grind Mafia 5
16.2. - Ostrava, Barrák (17:00)
Vystoupí: Inhume (NL), Collision (NL), Contrasic (CZ), !.T.O.O.H.! (CZ), Gore (CZ), Parricide (POL), Abortion (SVK), Eardelete (CZ), Bloody Obsession (CZ)
Cena: 330/350/390
Více informací: Guttural Gore Grind Mafia 5

Zubrowska (FRA), M.A.C. of Mad (CZ), Perfecitizen (CZ), BBYB (CZ)
23.2. - Praha, Modrá Vopice (19:00)
Cena: 150
Poznámka: Křest nového alba Zubrowska
Více informací: L'inphantile Collective

Textures opouští kytarista

15. ledna 2013 v 17:31 | Stick |  Music News
Nizozemské progresivisty opouští kytarista Jochem Jacobs, který byl součástí kapely od jejích samých počátků. Od roku 2004 s nimi nahrál čtyři alba, z nichž to poslední, "Dualism", vyšlo v roce 2011.

Komentář kapely: "Dámy a pánové, poslední dobou bylo okolo tábora Textures celkem ticho. Bylo to z pádného důvodu. Po dvanácti letech v kapele se Jochem Jacobs rozhodl odejít. Je smutné, že odchází, ale plně jeho rozhodnutí respektujeme. Od samého začátku pomáhal Jochem kapele dostat se na svou nynější pozici a jeho vklad bude vždy součástí naší hudby. Je to pro nás celkem překážka, ale jsme plně rozhodnuti pokračovat v dělání hudby. Hledání nového kytaristy už začalo. Víc informací bude brzy. Sledujte nás lidi. Pamatujte, že vy, naši fanoušci, jste ti, díky kterým se chceme na 100% pohnout dál a vytvořit další šílenou muziku."

Jochem Jacobs doplnil: "Byl jsem v Textures od samého začátku a za uplynulých dvanáct let jsem si užil hodně dobrodružství, hudebně i lidsky. Byl to splněný sen, cestoval jsem napříč celým světěm s nejlepšími přáteli a dělal muziku! Co víc můžete chtít. I když to bude znít zvláštně, během let se moje priority změnily. Přišel čas, abych začal dělat i ijné věci. V životě je spousta věcí, z kterých mám husí kůži. Jsem opravdu zaměstnán produkováním skvělých kapel a další muziky v mém studiu a chci se na to víc soustředit. Taky zůstanu s hudbou Textures a budu do budoucna produkovat jejich alba."

První dvě EP Eths v reedici

15. ledna 2013 v 13:40 | Monsterfuck |  Music News
Firma Season of Mist 15. února znovu vydá první dvě minialba francouzské metalcorové kapely Eths. Počiny "Autopsie" (původně 2000) a "Samantha" (2002) vyjdou na společném 2CD, z nichž každé bude vybaveno dříve nevydanými bonusy - viz tracklist na konci článku.

Eths v loňském roce opustila dlouholetá zpěvačka Candice Clot, na jejíž místo kapela vzala hned dvě náhradnice - Virginii Goncalves (Kells) a Nelly Wood-Hasselhoff.

Poslední deska Eths se jmenuje "III" a vyšla v dubnu 2012 u Season of Mist jako standardní CD, digisleeve CD a sběratelský box.

Tracklist "Autopsie / Samantha":
Disc I:
01. Pourquoi
02. La Chair et le Sang
03. À la Droite de Dieu
04. Le Mâle
05. Des Hommes Bons
06. Autopsie
07. Dévore
08. Encore [remix]
09. Rien À Dire [bonus demo track]
10. Encore [bonus demo track]

Disc II:
01. Intro
02. Samantha
03. Des Cendres
04. Encore
05. Volée
06. Le Projet Humain
07. Animadversion
08. Entends-Tu
09. Septum Lucidum [bonus demo track]
10. Elle S'endort [bonus demo track]

Zodiac - Never Say Never

14. ledna 2013 v 21:40 | Ježura |  Recenze
Přibyslavští Zodiac patří k nespočtu dalších kapel, které prakticky nikdo nezná, ale i tak to spolu táhnou už dlouhá léta, čas od času se jim podaří vydat desku, kterou drtivá většina metalové obce ani nezaregistruje, a tak to běží pořád dál. Jak je ale známo, není radno takové kapely předem zatracovat, neboť čas od času dojde z jejich strany na velmi příjemné překvapení. Ke zjištění, jestli se čirou náhodou nejedná zrovna o takový případ, jsem dostal k dispozici desku "Never Say Never" a nebudu vás zbytečně napínat - tady se o příjemném překvapení rozhodně mluvit nedá.

Abych vás ale uvedl do děje, "Never Say Never" je v pořadí třetí řadovkou z dílny Zodiac, ovšem skutečnost, že její předchůdce spatřil světlo světa před 13 lety (to už je skoro Guns n' Roses level), tak nějak napovídá, že spíš než s regulérní kapelou tu máme co do činění s partou kamarádů, kteří si usmysleli, že bude fajn si po letech udělat radost, oprášit nástroje a zase něco zahoblovat. Nic proti tomu, iniciativa je to chvályhodná, ale když si vezmu, že přesně tenhle dojem na mě dělají snad všechny složky alba, nikdo po mě nemůže chtít obstojné hodnocení, které by zároveň sneslo stejná měřítka jako regulérní česká, neřkuli zahraniční produkce. Ale pěkně popořadě.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Zodiac]

Tuomas Saukkonen rozpouští projekty

14. ledna 2013 v 20:06 | Stick |  Music News
Finský aktivní multiinstrumentalista Tuomas Saukkonen šokoval scénu rozpuštěním všech svých dosavadních projektů (včetně úspěšných Before the Dawn) a začátkem projektu nového pod názvem Wolfheart. V plánu je rozlučkový koncert, na kterém se naposledy na pódiu objeví Before the Dawn, Black Sun Aeon a Routasielu. Níže se můžete mrknout na první oficiální trailer nové kapely.

Na dotazy ohledně rozpuštění projektů řekl hudebnímu finskému zinu KaaosZine následující: "V jednu chvíli jsem si uvědomil, že udržuju kapelu naživu, ale už to nebylo ono. Ztratil jsem vášeň pro dělání muziky, což byl důvod, proč jsem měl tolik projektů jako Black Sun Aeon, Dawn of Solace, Routasielu nebo The Final Harvest. Všechny byly na prvním místě. Byly to kapely, ve kterých jsem se cítil umělecky volný a mohl jsem tvořit, jak jsem chtěl. Teď, když jsem skončil s Before the Dawn, přišlo mi přirozené vyklidit stůl úplně a začít budovat od začátku."

O hudebním zaměření Wolfheart: "Budu s tímhle projektem pokračovat podle svého, ale hlavním cílem projektu je spojit energii Before the Dawn s podladěnou, temnou a zárvoveň epickou atmosférou Black Sun Aeon. Ve stejnou chvíli jsem do toho přidal trochu pocitu severského válečníka, takže tohle jsou hlavní ingredience Wolfheart. Můžete ode mě očekávat poněkud odlišné skladby, protože už nebudu psát pro tři nebo čtyři kapely najednou, místo toho se soustředím jen na tuhle jednu."

Saukkonen také na únor plánuje akustické turné ve Finsku. Doprovodnou kapelou mu budou dělat bývalí členové kapel Before the Dawn a Black Sun Aeon. Akusticky zazní skladby výše zmiňovaných kapel a Dawn of Solace.

Data koncertů:
8.2. - Nuclear Nightclub, Oulu
9.2. - Amarillo, Lahti
15.2. - Musa Kynnys, Jyväskylä
16.2. - Rytmikatti, Kouvola


Historicky první vystoupení black metalové formace WAR FOR WAR!

14. ledna 2013 v 17:23 | Monsterfuck |  Music News
Historicky první vystoupení black metalové formace WAR FOR WAR!

Hudební úderník LORD MORBIVOD představí poprvé naživo svůj hornicko-historický projekt. Sfáráme spolu do hlubin země a necháme se unášet při tónech black metalu okořeněného elektronikou. War for War. Co dodat? Pojďme spolu pokořit letošní rekord v těžbě! Historicky PRVNÍ koncert tohoto uskupení si odbude svoji premiéru právě v Plzni na DEADLY STORM! Svět v podzemí je temný a jen opravdoví muži a ženy dokáží ocenit práci v dolech. Desky "Věž smrti" a "Kovy odjinud" mají určitě v diskografii všichni black metalisté. Zdař bůh!

DEADLY STORM IN BOŽKOV 7 - info:

[tisková zpráva pořadatele]


Změny u The Foreshadowing

14. ledna 2013 v 14:16 | Stick |  Music News
Italští The Foreshadowing ohlásili rozchod s bubeníkem Jonahem Padellou, stalo se tak z osobnostních důvodů. Kapela už má za něj náhradu v podobě Giuseppe Orlanda (Novembre, Airlines of Terror). Vyjádření od kapely: "Jsme rádi, že můžeme po dlouhém období zkoušek oznámit, že se ke kapele připojil Giuseppe Orlando, který nahradil Jonaha Padellu, který kapelu opouští z osobních důvodů a kterému přejemu do budoucna vše nejlepší."

Kytarista Alessandro Pace komentuje: "Volba Giuseppa byla v našich očích tak přirozená už jen proto, že je to dlouholetý přítel a produkoval naše první dvě alba a několikrát s námi cestoval jako zvukař. V podstatě rostl společně s kapelou jako doplňující člen. Zvýší úroveň kapely svými zkušenostmi a vnitřním talentem. Vítej na palubě kámo!"

Nový člen Orlando: "Jsem šťastný, že jsem se mohl připojit k The Foreshadowing. Známe se všichni už hodně dlouho, ještě z doby před vznikem kapely. Vždy jsem je považoval za dobré přátele, skvělé muzikanty a skladatele. Byl jsem poctěný, když mě požádali, abych se stal jejich novým bubeníkem, protože jsem vždycky jejich muziku miloval. Myslím že je to výsledek vášně a obětování, určitě si budem skvěle sedět."

Object - Release

13. ledna 2013 v 21:58 | Kaša |  Recenze
Tak, a máme tady další mladou, nadějnou českou kapelu, která by si ráda ukousla svůj kousek koláče a zaujala stabilní pozici na českém metalovém rybníčku. Teoreticky vzato by to nemusel být zas až takový problém, protože Object, ač nehrají žádnou nestandardní fúzi metalových stylů, tak to na druhou stranu není zas tak tuctové, aby se "Release" ztratilo mezi stovkami dalších kapel. Kdo ví, možná se mýlím a v životě o nich už neuslyším, ale to by byla docela škoda, protože i když mohl následovník alba "Analog" z roku 2009 dopadnout jakkoli, není to taková pohroma, jak jsem očekával.

Když jsem totiž při prvním poslechu této desky popřemýšlel nad faktem, že "Release" je teprve druhým albem kraslické party Object, tak jsem byl upřímně příjemně překvapen její vyzrálostí. Nemluvím teď pouze o výsledné zvukové podobě, která na české poměry malého a (pro mě) neznámého studia AV Service dopadla na jedničku, ale především o muzikantských výkonech a celkovém projevu, ze kterého je patrné, že tahle pětice má progresivní metal s thrashovými rytmi v krvi. Celkem úspěšně by se této partě dala vytknout taková ta skladatelská naivita a okatá inspirace vzory, ale tohle je problém u mladých kapel obecně, takže nic, co by ještě nějak výrazně překvapilo. V případě Object nemůžu nezmínit hybernující prog-thrashové Nevermore jakožto jejich největší inspiraci a hned vám řeknu proč. Již po patnácti vteřinách jsem měl jasno, odkud vítr vane, protože úvodní "Troops of Ignorants" je odstartována riffem, který někde omylem vytratil Jeff Loomis z období "Enemies of Reality", a když se ke zbytku kapely přidá po pár vteřinách zpěvák Lukář Zmrzlý, který zní místy úplně jako Warrel Dane (logicky jen o pár tříd hůř), tak nemůže být pochyb o tom, pro koho je "Release" určeno.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Object]

Klipy Alice in Chains a Bullet for My Valentine

13. ledna 2013 v 20:36 | Stick |  Music News
>>> Alice in Chains prezentují video k nové skladbě "Hollow". Režírované bylo Robertem Schoberem (alisa Roboschobo), který pracoval s Metallicou nebo Mastodon. Hypnotický klip ukazuje muže, který ztrácí sám sebe v repetitivních denních činnostech, až dojde k jeho naprostému odtržení od reality.

Kytarista kapely Jerry Cantrell potvrdil magazínu Guitar World, že současná sestava dokončila nahrávání pátého studiového alba, které je celkově druhým bez původního zpěváka Laynea Stayleyho. Nové album produkoval Nick Raskulinecz (Foo Fighters, Deftones) a vyjít by mělo během jara. Práce na něm započaly už v roce 2011, ale došlo k posunu kvůli operaci ramene Jerryho Cantrella. Předcházející album "Black Gives the Way to Blue" vyšlo v roce 2009 a bylo přerušením čtrnáctieté pauzy. Také představilo nového zpěváka/kytaristu Williama Duvalla.

"Nemyslím si, že budete překvapení tím, co uslyšíte. Jsme to my. Je to unikátní deska. Má to v sobě elementy všech nahrávek, které jsme doteď vydali, ale přitom to nezní jako kterákoliv naše deska. Je to prostě nová kapitola Alice in Chains," řekl časopisu Revolver Jerry Cantrell.


>>> Velští mladíci Bullet for My Valentine mají nové video ke skladbě "Riot" z chystané čtvrté desky "Temper Temper", která má spatřit světlo světa 12. února u RCA Records. Natáčelo se v listopadu 2012 v New Yorku pod dohledem režiséra P. R. Browna (spolupráce s My Chemical Romance, Alicia Keys, Audioslave, Mötley Crüe).

Desku "Temper Temper" produkoval Don Gilmore (Linkin Park, Good Charlotte), který dělal i na předchozím albu "Fever". Mix měl na starosti Chris Lord-Alge (Deftones, Nickelback, Avenged Sevenfold).

Zpěvák Matt Tuck prozradil, že práce na novém albu byla ovlivněna i jeho aktivitou v projektu Axewound. "Tentokrát jsme na desce pracovali úplně jinak než v minulosti. Byl jsem inspirovaný způsobem, jakým jsem udělal desku Axewound. Bylo to prosté: jít do studia a psát desku přímo tam."

Titulní skladba alba je venku již od 25. listopadu 2012 a Bullet for My Valentine na březen chystají turné po Velké Británii. Předskokana jim budou dělat Halestorm.


První informace o nové desce Black Sabbath

13. ledna 2013 v 15:56 | Monsterfuck |  Music News
Nejspíše ta nejnetrpělivěji očekávaná deska letošního roku, novinka legendárních Black Sabbath, již má svůj název - jmenovat se bude jednoduše "13". Její vydání je stanoveno již na červen, konkrétní datum ovšem prozatím není k dispozici. Nahrávku vydají Vertigo/Republic v USA a Vertigo ve zbytku světa. Produkce "13" se ujal věhlasný Rick Rubin (Metallica, Slayer, AC/DC).

Další velkou novinkou v táboře Black Sabbath je oficiální odhalení bubeníka, jemuž bylo svěřeno nahrání "13" namísto Billa Warda, který se jako jediný zakládájící člen odmítl zúčastnit reunionu kapely v původní sestavě. Stal se jím Brad Wilk z Rage Against the Machine.

"13" bude prvním albem Black Sabbath po dlouhých 18 letech od počinu "Forbidden" (1995), zároveň však bude první nahrávkou po 35 letech od desky "Never Say Die!", na níž se sejdou tři čtvrtiny nejslavnější sestavy, tedy Ozzy Osbourne (zpěv), Tony Iommi (kytara) a Geezer Butler (baskytara). Poslední zbývající člen, bubeník Bill Ward, se nakonec, jak již by řečeno, na novince nepodílí.

Nové video Riul Doamnei

13. ledna 2013 v 12:16 | Monsterfuck |  Music News
Symfoničtí black metalisté RIUL DOAMNEI vydali oficiální video na podporu svého nového digitálního EP, "A Christmas Carol". Inspirovaná klasickou novelou Charlese Dickense a s hostující ikonickou zpěvačkou CADAVERIA, nechává nová Orchestrální Metalová Opera o jedenácti chodech ducha Vánoc setrvávat na dobu neurčitou ještě v novém roce.

Zhasněte světa, nasaďte sluchátka a nechť započne hrůza…

-----

The sympho black metallers RIUL DOAMNEI have released an official video to encompass their new digital EP, "A Christmas Carol". Based on Charles Dickens' classic novel and featuring iconic singer CADAVERIA, the new Orchestral Metal Opera in eleven movements makes Christmas ghosts linger on indefinitely into the New Year.

Turn off the lights, put on your headphones and let the haunting begin...

[tisková zpráva kapely]


Chaos Tour 2013 - Karviná, Praha, Brno

13. ledna 2013 v 9:30 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
BESATT - polský satanic kult! Nová sestava, nová deska - Tempus Apocalypsis, pravověrná magie
INFERNO - esoteric black metal, znesvěcení nové desky - Omniabsence Filled by His Greatness
PERGAMEN - Per Somnum - rituální black metal poetické sekty českého podzemí
DARK SEAL - Pagan black metal protkán starou školou rouhání
EVIL - slovenský raw old black metal, první koncert v existenci kapely!!!

Chaos vypukne ve čtvrtek 4.4.2013
4.4. v Karviné v klubu New Hard Cafe - Těreškovové 2232
5.4. v Praze v klubu Exit-US - Sokolovská 195
6.4. v Brně v klubu Melodka - Kounicova 20/22

začátek akce - 18.30
vstupné - 250 czk

[tisková zpráva]

Black Veil Brides - Wretched and Divine: The Story of the Wild Ones

12. ledna 2013 v 21:10 | Monsterfuck |  Recenze
Pokud by se hlasovalo o v současnosti nejvíce nenáviděnou kapelu tvrdé (berte s rezervou) hudby, Američané Black Veil Brides by rozhodně patřili mezi největší favority. Svou velmi jednoduchou a dost hloupoučkou muzikou, záměrně stravitelnou pro co největší počet lidí, sami sebe pasovali do jakéhosi Justina Biebera rocku, a to i co do úspěchu, byť pochopitelně úměrně zmenšeném s ohledem na žánr - ačkoliv by se mohlo zdát, že snad není člověk, který by tu kapelu měl rád, naopak to vypadá, že ji všichni nesnášejí, prodává se velice dobře. Zatímco například mnohé legendy evropského metalu v zámoří prodají sotva 500 kusů své novinky, Black Veil Brides se již od svého debutu "We Stitch These Wounds" objevují na velice slušných pozicích v tamním žebříčku prodejnosti. Jen blázen by si myslel, že tomu s letošní novinkou "Wretched and Divine: The Story of the Wild Ones", jejíž první prodejní čísla ještě nejsou známa, bude jinak. Zaslouží si to však deska hudebně? Inu… tak nějak ne…

Velkým tématem ohledně Black Veil Brides, obzvláště v táboře jejich zarytých odpůrců, je vzhled hudebníků, který je… ano, opravdu odpudivý; nelze se divit, že už jen z tohoto důvodu skupina mnohým leží v žaludku. Jasně, tři čtvrtiny metalových kapel na fotkách vypadají jak banda teploušů, ale Black Veil Brides dokázali dát slovnímu spojení "vypadat jak homouš" zcela nový rozměr. Nicméně už jen tím, že dokázali v roce, jaký se zrovna píše, trumfnout i nejkultovnější fotky Mötley Crüe nebo Manowar, se zcela jistě zapíšou do hudební historie. Nutno ovšem dodat, že oproti fotkám k minulým albům vypadají chlapci v éře "Wretched and Divine: The Story of the Wild Ones" ještě relativně normálně...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Obaly od Summoning a Wolfchant

12. ledna 2013 v 19:33 | Monsterfuck |  Music News
>>> Němečtí pagan/folk metalisté Wolfchant vypustili kompletní detaily o svém pátém velkém albu, jež se bude jmenovat "Embraced by Fire". Počin, který naváže na nahrávku "Call of the Black Winds" z roku 2011, vyjde 1. března u NoiseArt Records. Kapela svou novinku označila za "nejpropracovanější a nejdetailnější album v historii kapely. Pohlídali jsme si chytlavou a zajímavou strukturu skladeb a rozvinutí rozmanité instrumentace."

Tracklist "Embraced by Fire":
01. Intro
02. Embraced by Fire
03. Element
04. Turning into Red
05. Einsame Wacht
06. Autumns Breath
07. Freier Geist
08. Winters Triumph

>>> Atmosféričtí black metalisté Summoning z Rakouska zveřejnili první detaily o své očekávané desce, první po sedmi letech od opusu "Oath Bound" z roku 2006, a sice její jméno a obal. Album se bude jmenovat "Old Mornings Dawn" a zmiňovaný obal si můžete prohlédnout vpravo.

Konkrétní datum vydání "Old Mornings Dawn" je prozatím ve hvězdách, nicméně zcela jistě se tak stane ještě v letošním roce. Počin vyjde klasicky pod značkou Napalm Records, v jejichž režii vyšla všechna předcházející alba.

Summoning již dříve prozradili, že by se na "Old Mornings Dawn" mělo objevit celkem osm skladeb - sedm regulérních a jedno intro. Písniček prý ovšem vzniklo víc - zbytek bude použit jako bonusový materiál pro různé speciální edice.

Novinky u Legion of the Damned

12. ledna 2013 v 17:11 | Monsterfuck |  Music News
U holandských thrash/death metalistů Legion of the Damned se toho v poslední době začíná dít hodně. Po nedávném rozšíření sestavy o druhého kytaristu Heina Wilekense byl oznámen podpis nové smlouvy - kapela opustila řady Massacre Records, s nimiž Legion of the Damned spolupracovali již od prvního alba "Malevolent Rapture", a upsali se rakouské firmě Napalm Records, která v tomto roce vydá páté album, jež naváže na desku "Descent into Chaos" z roku 2011.

"S absolutním nadšením můžeme oznámit, že Legion of the Damned podepsali s Napalm Records, což je velmi důležitý a vzrušující krok pro Legion of the Damned," začíná prohlášení skupiny. "Jistě to nebylo lehké rozhodnutí, opustit naše přátele z Massacre Records, kteří nás podporovali od prvního alba. Vždy jsme spolu vycházeli dobře, takže bychom chtěli ohromně poděkovat týmu Massacre Records za jeho velkou podporu. Pro Legion of the Damned je čas se pohnout a hledat nové výzvy. Jsme šťastní za nadšení, které Napalm Records projevili vůči naší kapele, a nemůžeme se dočkat, až pod jejich křídly vydáme nové album."


Postcards from Arkham zveřejňují videoklip

12. ledna 2013 v 13:41 | Monsterfuck |  Music News
Domácí post-rockeři Postcards from Arkham zveřejnili nový videoklip, který vznikl ke skladbě "You Know There's Something...". Kapela na zhlédnutí videa navnazuje následujícími slovy: "...ponořte se do zcela nové dimenze daleko, daleko od tohoto světa." Výsledek si můžete prohlédnout na konci novinky.

"You Know There's Something..." se objeví na chystaném druhém albu Postcards from Arkham, které naváže na loňský debut "Oceanize".


Terminate vypouštějí song z debutu

12. ledna 2013 v 10:57 | Monsterfuck |  Music News
Po nedávném podpisu s polskými grind/metalovými zásobiteli Selfmadegod Records dokončila death metalová horda Terminate z Illinois nahrávání svého debutového alba a vypouští na veřejnost první dávku brutality spoutané ve studiu.

"Ascending to Red Heavens", nyní již připravené k vydání 18. února, bylo nahráno v září v The Basement u Tima Pearsona a zmixováno/zmasterováno Timem Pearsonem v Do or Die Studiu a neurvale zachycuje devět songů fatálního death metalového útoku Terminate. Ilustraci na obalu zhotovil Raul Gonzales (Master, Morbus Chron atd.), k vidění je společně se streamem čtvrtého songu alba, "Rotten Dead Mass", na oficiální Bandcamp stránce Selfmadegod Records: http://selfmadegod.bandcamp.com/album/ascending-to-red-heavens

Složena z veteránů chicagské metalové scény a také newyorkské metalové scény si kapela rychle udělala jméno a upoutala pozornost nejen ve svém domovském městě Chicagu, ale v jádru undergroundových fandů po celém světě. Vlivy death metalových siláků jako Bolt Thrower a Autopsy a zároveň cit pro melodie podobný švédským velikánům jako Dismember nebo Entombed jsou tím, co určuje zvuk Terminate.

Těšte se na živé aktualizace a další zprávy od Terminate během následujících měsíců

-----

Having recently signed with Poland's grind/metal purveyors Selfmadegod Records, Illinois-based death metal horde Terminate has completed the recording of its debut album and today lash out at the public with the first dose of brutality harnessed in the studio.

Now locked down for release on February 18th, "Ascending To Red Heavens" was recorded in September at The Basement by Tim Pearson, and mixed/mastered Tim Pearson at Do or Die Studio, viciously capturing nine tracks of Terminate's fatal death metal attack. The cover illustration was completed by Raul Gonzalez (Master, Morbus Chron, etc.) and is viewable along with a stream of the album's fourth song, "Rotten Dead Mass", via Selfmadegod Records official Bandcamp site: http://selfmadegod.bandcamp.com/album/ascending-to-red-heavens

Consisting of veterans of the Chicago metal scene as well as the New York metal scene, the band has quickly made a name for itself, catching the attention of not only within their home city of Chicago, but also a core of underground fans across the world. Taking influences from death metal stalwarts Bolt Thrower and Autopsy, while maintaining a melodic sensibility akin to Swedish greats Dismember and Entombed is what defines the Terminate sound.

Stay tuned for live updates and more Terminate announcements over the coming months.

Tracklist "Ascending to Red Heavens":
01. Answered in Lead
02. Demonic Instinct
03. Numb
04. Rotten Dead Mass
05. The Savage Silence
06. Chainsaw Omega
07. Ascending to Red Heavens
08. Blind Leading the Blind
09. Iron Supremacy

[tisková zpráva vydavatele]

Dropkick Murphys - Signed and Sealed in Blood

11. ledna 2013 v 21:06 | Kaša |  Recenze
"The boys are back…" Doslova. A neříkám to jen z důvodu, že celtic punkoví Dropkick Murphys takhle pojmenovali úvodní vál svého osmého řadového alba. Pro mě osobně se jedná o návrat, ne těch úplně starých, ale přinejmenším kvalitnějších Dropkicků z dob alb "Sing Loud, Sing Proud!" či "Warrior's Code". Předchozí řadovka "Going Out in Style" mě zas tak moc nebrala a v době vydání jsem si nebyl jistý, jestli to bylo tím, že už jsem z veselého folk punku, který tihle borci pilují k dokonalosti už 16 let, prostě a jednoduše vyrostl, nebo jen v roce 2011 byli z formy. Teď už je mi jasné, že minule mi to jen nesedlo, protože "Signed and Sealed in Blood" je velice kvalitní porce optimistického punk rocku, která mě baví a zase mě vrátila zpět o nějakých osm, devět let.

"… and they are looking for trouble!" Ne tak úplně doslova. Ani ne proto, že by se druhá polovina ústředního motivu úvodní písně k té první nehodila, ale Dropkick Murphys dospívají a s každým dalším albem se stávají víc a víc nekonfliktní. Pomalu a jistě ubývá přímočarých punkových vypalovaček a folkové motivy, ať už jsou to dudy, harmonika, flétna, mandolína, banjo a tucet dalších nástrojů, o jejichž názvu nemám ani ponětí, mají stále větší prostor. Tím netvrdím, že to je špatně, nebo že to už nebylo ono, je to jen trošku jiné a přitom tam pořád můžete slyšet všechny poznávací znamení téhle party z amerického Bostonu. Kontrastní vokály Ala Barra a Kena Caseyho jsou asi největší devízou téhle party. Oba mají své klady a zápory a oba se hodí do různých písní nebo jejich částí. Al Barr je takový ten typický punkový zpěvák s nakřáplým hlasem, jenž skvěle zapadne do rychlejších songů, kdežto tradicionalistický, pro někoho trochu hospodský Ken Casey se pasuje zase do folkově tradičnějších věcí. Není to však neměnné pravidlo, takže se tohoto mustru borci nedrží ze všech sil a šikovně si střídají své party, jak se jim zlíbí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nová anketa

11. ledna 2013 v 20:04 | Ježura |  Blog News
Vánoce jsou už nějaký ten pátek minulostí, a proto přišel čas nahradit anketu, která byla tentokrát velmi tématická a která v první polovině ledna už drobátko postrádá smysl (pokud bychom tedy nechtěli tvrdit, že se příslušná otázka vztahuje i k těm nadcházejícím vánočním svátkům, což tvrdit rozhodně nechceme). Než ale vyhlásíme otázku novou, slušelo by se zveřejnit, jak se to má s výsledky té dosavadní. Na velmi prostou otázku "Těšíte se na Vánoce?" odpovědělo k dnešnímu dni rovných 261 hlasujících s výsledkem 130 pro ANO a 131 pro NE. Rozdíl tedy činí jediný hlas a pouhopouhé 0,4 %, což je dle skromného redakčního odhadu jeden z nejtěsnějších rozdílů v historii blogu, ne-li vůbec ten nejtěsnější. Důležité je však zdůraznit, že k datu 24. prosince o nepatrně větší rozdíl jednoho procenta vítězila volba ANO, takže záleží jen a jen na vás, co si z této ankety vyvodíte.

Teď už ale k anketě nové. Po důkladném redakčním brainstormingu (kecám, Monsterfuck to nechal všechno na mně [to opravdu kecá, ale kraviny - pozn. MF]) jsme se rozhodli zjistit, jak se vy, naši čtenáři, stavíte k živé hudební produkci. Dávate přednost festivalům se vším, co k tomu patří (rozmary počasí, kempování, hromada kapel za příznovou cenu, ...), nebo samostatným koncertům s jejich přednostmi i zápory (klubová atmosféra, bližší kontakt kapely s publikem, občas ne až tak příznivé ceny, ...)? Navštěvujete případně oba druhy akcí, nebo vám naopak živá vystoupení nemají co nabídnout a jdou úplně mimo vás? Nestyďte se a podělte se s námi i ostatními. A poznámka na závěr - vypovídající je samotný přístup k tomuto tématu, takže se nebojte hlasovat, i když jste se zatím na koncert nebo festival nedostali. Stačí když máte něco takového v plánu.

Hlasovat můžete v levém menu mezi odběrem novinek a archivem!

Názvy tří desek

11. ledna 2013 v 17:21 | Monsterfuck |  Music News
>>> Švédští melodic death metaloví pionýři Dark Tranquillity pojmenovali očekávaného nástupce desky "We Are the Void" z roku 2010 "Construct". Novinka bude desátým jubilejním albem kapely a datum jejího vydání bylo labelem Century Media stanoveno na 27. května. Již brzy se Dark Tranquillity vydají do studia, aby zde "Construct" natočili. O výsledný mix se pak postará vyhledávaný Jens Bogren (Opeth, Paradise Lost, Amon Amarth).

>>> Symphonic metalisté Leaves' Eyes z Německa aktuálně chystají následovníka alba "Meredead" z dubna 2011. Celkově pátá dlouhohrající nahrávka se bude jmenovat "Symphonies of the Dead" a někdy v průběhu roku ji vydají klasicky Napalm Records.

Více informací o "Symphonies of the Dead" prozatím není známo, skupina ovšem místo toho také zveřejnila nový videoklip k písničce "Melusine". Jde o exkluzivní nealbový song, jenž vyšel v roce 2011 na stejnojmenném EP "Melusine". Klip najdete na YouTube.

>>> Název své nadcházející novinky odhalili rovněž Američané The Black Dahlia Murder - bude se jmenovat "Everlast" a vyjde někdy v průběhu června pod značkou Metal Blade Records. Aktuálně již probíhá nahrávání bicích v Detroitu pod dohledem Eyala Leviho z Dååth; zpěv a kytary pak budou natočeny na Floridě v Audiohammer Studios.

"Evelast" bude prvním počinem The Black Dahlia Murder s novým bubeníkem Alanem Cassidym (Abigail Williams) , jenž v loňském roce nahradil Shannona Lucase.

Info o novinkách Crest of Darkness, Neaera a Todtgelichter

11. ledna 2013 v 13:20 | Monsterfuck |  Music News
>>> Norští black metalisté Crest of Darkness zveřejnili informace o své dlouho odkládané šesté desce, která naváže na počin "Give Us the Power to Do Your Evil". Novinka, která se bude jmenovat "In the Presence of Death", konečně vyjde 25. února u My Kingdom Music. Label slibuje "nejpropracovanější, nejextrémnější a nejintenzivnější" nahrávku, která prý "plně demonstruje, že jsou Crest of Darkness mistři ve svém žánru jak ve skládání, tak v muzikanství".

Tracklist "In the Presence of Death":
01. Intro
02. In the Presence of Death
03. Demon Child
04. Redemption
05. The Priest from Hell
06. Welcome to My Funeral
07. Womb of the Wolf
08. Vampire Dreams
09. From the Dead
10. The Day Before She Died

>>> Informativní nášup pokračuje u Němců Neaera, jejichž šestá řadovka dostala jméno "Ours Is the Storm". Firma Metal Blade Records datum vydání stanovila na 1. března v německy mluvících zemích, 4. března ve zbytku Evropy a 5. března v Severní Americe.

Album bylo nahráno ve studiu Chemical Burn pod taktovkou Alexandra Dietze, kytaristy Heaven Shall Burn, který Neaera pomáhal už s počinem "Omnicide - Creation Unleashed" z roku 2009. O mix se pak postaral vyhlášený Tue Madsen (Dark Tranquillity, Kataklysm, Moonspell, The Agonist).

"Tahle nahrávka je jedna z nejotevřenějších a nejvšestrannějších, které jsme kdy udělali," tvrdí samotná kapela. "Vždy chceme vyzkoušet sami sebe a pokaždé vám dát něco nového. Objeví se zde několik překvapení. Jsme přesvědčeni, že se vám výsledek našeho snažení bude líbit."

První ukázku v podobě titulního songu "Our Is the Storm" si můžete pustit na YouTube.

Tracklist "Ours Is the Storm":
01. The Deafening
02. Ours Is the Storm
03. Decolonize the Mind
04. Through Treacherous Flames
05. Ascend to Chaos
06. Walk with Fire
07. My Night Is Starless
08. Black Tomb
09. Between Us and Annihilation
10. Slaying the Wolf Within
11. Back to the Soul
12. Guardian of Ashes

>>> Poslední nerozlučnou dvojku tracklist+obal zveřejňují avantgardně black metaloví Němci Todtgelichter, jejichž čtvrtá dlouhohrající deska se bude jmenovat "Apnoe". Přesné datum jejího vydání ještě není známo, nicméně by se tak mělo stát někdy na přelomu března a dubna pod značkou Code666/Aural Music.

Todtgelichter slibují, že se "Apnoe", které naváže na ceněný počin "Angst" z roku 2010, objeví hned v několika formátech, nicméně další podrobnosti ještě nejsou známy. Co ovšem známé je, to jsou hosté, kteří se na desce představí - jde o Daniela Brennare (Lake of Tears) ve skladbě "Beyond Silence" a Allena B. Konstanze (The Vision Bleak) v "Tiefer Fall".

Tracklist "Apnoe":
01. Embers
02. Lights of Highways
03. Beyond Silence
04. Kollision
05. Tiefer Fall
06. Expectations
07. Soil
08. Torn
09. Until It All Begins
10. Odem

Poisonblack a Infestus nahrávají

10. ledna 2013 v 15:06 | Stick / Monsterfuck |  Music News
>>> Finská kapela, ve které hraje a zpívá bývalý člen Sentenced, Ville Laihiala, začala v Sonic Pump Studios v Helsinkách nahrávat své šesté album, které vyjde na jaře u Hype Records.

Jejich páté album "Drive" se na oficiálním finském žebříčku objevilo na třetím místě. Bylo vydáno 27. dubna 2011 u Hype Records a nahrané bylo v Antfarm Studios v Dánsku s producentem Tue Madsenem, který pracoval s kapelami The Haunted, Dark Tranquillity, Moonspell nebo Gorefest. Madsen předtím kapele mixoval desku "Lust-Stained Despair" z roku 2006. Čtvrté album "Of Rust and Bones" se ve finském žebříčku drželo na šesté pozici.

>>> Do příprav své čtvrté desky se pustil rovněž jednočlenný black metalový projekt Infestus z Německa - již v únoru započne nahrávání novinky. Datum vydání ještě není známo, ale label Debemur Morti Productions s ním počítá ještě na letošní rok. Mimoto dal Andras, hlavní mozek kapely, dohromady koncertní sestavu a od března by Infestus měli začít vystupovat živě.

Andras o tomto nástupci velmi ceněného počinu "E x | I s t", který vyšel v květnu 2011, prohlásil následující: "Tento nový počin obsahuje sedm skladeb, zobrazujících bolestivou introspekci, vyprávějících děsivou sebereflexi, je to umírající sen katarze a hledání kořene veškeré temnoty uvnitř mě. Opět nahraji veškeré nástroje sám.

Nové skladby jsou pro mě osobně těžce pochopitelné. Obsahují typické elementy 'E x | I s t', ale i nové věci, které jsem nikdy dřív nezkusil. Vše je zasazeno do koncepční myšlenky, jež - alespoň z mého úhlu pohledu - svým způsobem pokračuje tam, kde skončilo 'E x | I s t'. Říkám svým způsobem, neboť ve skutečnosti žádný následovník konceptu 'E x | I s t' být nemůže. Protože toto album pro mě bylo velmi důležitým krokem, díky čelení vlastním nejtemnějším stínům a snaze se přes ně přenést se nyní cítím bezbranný vůči fragmentům této bytostné temnoty, která změnila svůj tvar a nadále přežívá uvnitř mě. 'Protagonista' 'E x | I s t' může zůstat stranou jako prázdná skořápka, vyhořelý a zmrvený, ale můj vnitřní boj - nepřetržitě kvetoucí na úrodném popelu předešlých kremací - stále pokračuje. Abych destiloval všechnu tuto esenci: katarze je jen iluze."

Čtvero klipů z USA, Dánska a Švédska

9. ledna 2013 v 16:25 | Ježura |  Music News
>>> Hatebreed, hardcoroví mazáci z amerického Connecticutu, chystají novou desku s názvem "The Divinity od Purpose" (více o ní ve starší novince) a jako ochutnávku nyní vydali klip ke skladbě "Put It to the Torch", která se na desce objeví. Klip je dílem režiséra Justina Reicha, který v minulosti spolupracoval třeba s Black Label Society nebo Between the Buried and Me.


>>> "Smell of Death" je název skladby, ke které natočili nové video dánští death/thrash metalisté Hatesphere. "Smell of Death" pochází ze stále aktuální desky "The Great Bludgeoing", kterou v roce 2011 vydali Napalm Records. Nový klip natočil kytarista Mnemic, Mircea Gabriel Eftemie.


>>> Stejný Mircea Gabriel Eftemie rovněž natočil klip pro další dánskou kapelu, jmenovitě Illdisposed. Volba padla na song "Eyes Popping Out" pocházející z počinu "Sense the Darkness", který v září loňského roku vydali Massacre Records.


>>> Poslední dílek do dnešní klipové skládačky přidali švédští Diablo Swing Orchestra, kteří dodali pohyblivý vizuál skladbě "Black Box Messiah" ze svého loňského počinu "Pandora's Piñata". Video natočil Klas Hjertberg (který je rovněž autorem promo fotografií Diablo Swing Orchestra), a před zhlédnutím jeho díla je záhodno varovat jedince trpící epilepsií - toto vskutku není potrava pro jejich oči.


Flotsam and Jetsam - Ugly Noise

8. ledna 2013 v 21:55 | Kaša |  Recenze
Někteří to možná znáte. Roky míjíte kapelu, o které víte, že by se vám snad i mohla líbit, protože se hudebně pohybuje v mantinelech vašeho oblíbeného stylu, a přestože na scéně existuje již pěknou řadu let a je obecně považována za pionýry žánru, nemáte žádnou výraznou potřebu se nějak blíže seznamovat s její tvorbou. Takhle nějak to mám s thrashery Flotsam and Jetsam, od nichž jsem kdysi slyšel pouze debut "Doomsay for the Deceiver" a vůbec se netajím tím, že to bylo pouze ze zvědavosti k albu, na kterém hrál Jason Newsted před svým nástupem do Metallicy. To bylo někdy před deseti lety a od té doby stihli vydat tři alba včetně aktuálního "Ugly Noise", jemuž se nyní mrknu na zoubek.

"Ugly Noise" je spojeno hned s několika návraty. Poprvé po šestnácti letech se jedná o album, na kterém se podíleli původní členové Michael Gilbert, jenž obstarává kytaru, a bubeník Kelly David Smith. Do jaké míry se jedná o přínos, nechám na zkušenějších posluchačích, kteří můžou srovnávat, já jsem s hudebními výkony spokojen. Návrat z největších však znamená spoluúčast Jasona Newsteda na řadovém albu poprvé od zmíněného debutu, a i když se jedná pouze o skladatelskou výpomoc v několika písních, jde o "divácky" natolik atraktivní skutečnost, že rozhodně přiláká pozornost. Zbytečného tlachání na úvod už ale bylo dost, takže přejdu pomalu a nenásilně k hodnocení osmnáctého studiového alba arizonské party.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Killswitch Engage a Sebastien informují o albech

8. ledna 2013 v 20:21 | Stick |  Music News
>>> Killswitch Engage a jejich label Roadrunner Records zveřejňují detaily k očekávánému albu. Své šesté album pojmenovali "Disarm the Descent", obsahovat bude 12 skladeb. Vydání je naplánováno na 2. dubna 2013 a bude následníkem eponymního alba z roku 2009.

První singl se bude jmenovat "In Due Time" a vyjde digitálně 5. února. V únoru také budou fanoušci moci začít album předobjednávat. V té době by se také měly objevit další detaily ohledně desky. "Disarm the Descent" bude první deska s původním zpěvákem Leachem, který s kapelou naposledy zpíval v roce 2002 na albu "Alive or Just Breathing". Do kapely se vrátil v lednu 2012.

"Od muziky, přes texty po obal jsme hrdí na to, co jsme dokázali. Dle mého je to zatím můj nejlepší vokální výkon, děkuju Adamovi [Dutkiewicz, kytarista a hlavní skladatel - pozn. redakce] za jeho rady a víru v mé schopnosti. Jsem hrozně rád, že můžu být zpátky v tomhle životě, zpátky ve skvělé kapele, s deskou, u které se nemůžeme dočkat reakcí. Díky všem fandům za vřelé přivítání a za jejich neutuchající lásku ke Killswitch Engage," říká Jesse Leach.

"Disarm the Descent" tracklist:
01. The Hell in Me
02. Beyond the Flames
03. New Awakening
04. In Due Time
05. A Tribute to the Fallen
06. The Turning Point
07. All That We Have
08. You Don't Bleed for Me
09. The Call
10. No End in Sight
11. Always
12. Time Will Not Remain

>>> Čeští melodici Sebastien se chystají 11. února do studia, aby nahráli své nové album. To se bude jmenovat "Dark Chambers of Déja Vu" a půjde o druhou dlouhohrající desku kapely. Jejich debut byl vydán v roce 2010 a jmenoval se "Tears of White Roses".

Kapela o nahrávání: "Nahrávání začne 11. února 2013 v Grapow Studios (SK), opět pod producentskou taktovkou Rolanda Grapowa (Masterplan, ex-Helloween)!!! Všechny texty jsou již napsány. Stejně jako na albu 'Tears of White Roses' je i nyní jejich autorem nenapodobitelný textař a přítel kapely, Jan Petričko! Obal + kompletní nový design vytváří slovenský Dis-Art Design!

Na konci roku 2012 opustil skupinu bubeník Radek Rain - Sebastien mu přeje hodně štěstí a úspěchů v jeho budoucím životě i kariéře... Nyní vám však můžeme hrdě oznámit, že jsme pro nahrávání našli více, než odpovídající náhradu!!! Martin 'Marthus' Škaroupka (Cradle of Filth, Masterplan, Inner Fear) nahraje album s námi!!! Sledujte naše webové stránky a profily, další zajímavé informace budou již brzy následovat..."