Leden 2013

0 X í S T oznamují evropské turné a odchod kytaristy

23. ledna 2013 v 15:31 | Monsterfuck |  Music News
Finská doom dark metalová skupina 0 X í S T oznamuje své první evropské turné. Kapela se vydá na cesty v březnu 2013 a bude hrát na následujících místech:

15.03. Klub Desdemona, Gdyně, Polsko
16.03. Underground Pub, Tychy, Polsko
19.03. Thunderbird Lounge 42, Saint Etienne, Francie
21.03. The Cave, Amsterdam, Nizemsko
22.03. cinePalace, Kortrijk, Belgie
23.03. Marktwirtschaft, Halle (Saale), Německo

Více informací a další koncerty budou zveřejněny na www.zeroexist.net

0 X í S T dále oznamují odchod kytaristy Henrika Hajantiho, který hrál na první CDEP "Unveiling the Shadow World" a debutovém albu "Nil". "Nil" bylo vydáno v prosinci 2012 ve spolupráci Ostra Records a Cold Void Emanations.

0 X í S T, neboli zero exist, hrají metal, který je pomalý, těžký, hrozivý a naprosto splňuje to, jak bývá popisován - dark metal.

-----

Finnish doomy dark metal band 0 X í S T has announced their first European tour. The band will hit the road in March 2013 and will be playing at following locations:

15.03. Klub Desdemona, Gdynia, Poland
16.03. Underground Pub, Tychy, Poland
19.03. Thunderbird Lounge 42, Saint Etienne, France
21.03. The Cave, Amsterdam, Holland
22.03. cinePalace, Kortrijk, Belgium
23.03. Marktwirtschaft, Halle (Saale), Germany

More information and additional shows will be announced at www.zeroexist.net

0 X í S T is also announcing departure of guitarist Henrik Hajanti, who played on their first CDEP "Unveiling the Shadow World" and debut album "Nil". "Nil" was released in December 2012 by the union of Ostra Records and Cold Void Emanations.

0 X í S T, as for zero exist, performs metal that is slow, heavy, menacing and stands truthfully for what it is being described to be - dark metal.

Ukázky "Nil":

[tisková zpráva kapely]


Love and Death - Between Here & Lost

22. ledna 2013 v 22:51 | nK_! |  Recenze
Love and Death? To je jako název nějaké rockové nebo metalové kapely? Nějakého bláznivého školního projektu nemajícího dlouhodobějších vyhlídek? Nebo popových cajdáků, kterých denně slyšíme z komerčních rádií triliony? Pravověrní vyznavači hudby slovutných KoRn a jim podobných smeček pravděpodobně již dávno tuší, ale ostatní necháme ještě malou chviličku tápat.

Říká vám něco jméno Brian Welch? Nic moc, říkáte... Tak jeho přezdívka Head? Přihořívá? Bývalý kytarista (až do roku 2005) zmiňovaných KoRn? No vidíte, že jsme se k něčemu dobrali! Head vzal po odchodu z KoRn osud do vlastních (nebo božích?) rukou a vydal se hledat štěstí, stejně jako mnoho jiných hudebníků před ním i po něm, na sólovou dráhu. V roce 2008 vydal samostatnou desku a odtud již pomalu, ale jistě jeho kroky směřovaly k úplně novému projektu - uskupení Love and Death. Právě recenzujeme jejich úplně první počin s názvem "Between Here & Lost", který oficiálně vychází dnes (22. 1. 2013) a vy, naši milí čtenáři, tak patříte k těm úplně prvním, kteří mohou z první ruky přičichnout k čerstvě upečené a ještě voňavé desce.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinková všehochuť

22. ledna 2013 v 17:52 | Monsterfuck |  Music News
>>> Francouzský label Season of Mist oznámil další nový přírůstek do své stáje - zámořské death metalisty Cannabis Corpse. Kapela již natáčí své čtvrté album, které naváže na placku "Beneath Grow Lights Thou Shalt Rise" z roku 2011; počin by měl vyjít někdy na jaře a kapela o něm říká: "Cítíme, že tento materiál bude doposud nejoriginálnější a nejpamětihodnější."

>>> Holandští symphonic black metalisté Carach Angren oznámili, že již začali pracovat na následovníkovi svého loňského alba "Where the Corpses Sink Forever". Kromě toho slibují, že do měsíce oznámí další "opravdu skvělé novinky".

>>> Zámořští řezníci Dying Fetus vypustili další videoklip ke své aktuální nahrávce "Reign Supreme", která vyšla v červnu loňského roku. Tentokrát se jedná song "Second Skin". Na výsledek, který režíroval Jakob Arevarn, se můžete podívat na webu Bloody-Disgusting.com.

>>> Není žádým tajemstvím, že legendární Metallica už nějakou dobu připravuje vlastní 3D film, jehož děj se odehrává na pozadí koncertu kapely - hlavním hrdinou je bedňák Metallicy, kterého hraje Dane DeHaan (v loňském roce jste jej mohli zahlédnout třeba ve filmech "Kronika" nebo "Země bez zákona"). Ten je "poslán na neodkladnou misi, zatímco skupina hraje výbušný set před vyprodaným sálem, a nečekaně se mu převrátí celý život".

Snímek se bude jmenovat "Metallica Through the Never" a datum, kdy udeří na kinosály, bylo stanoveno na 9. srpna letošního roku. Režii má na starost Nimród Antal ("Predátoři").

Detaily o novém albu Illnath

22. ledna 2013 v 14:54 | Stick |  Music News
Dánská smečka Illnath, v jejímž čele stojí zpěvačka Mona Beck, se letos vrátí s čtvrtým albem pojmenovaným "4 Shades of Me". Album bude obsahovat jedenáct skladeb, které budou prosty klávesových a symfonických elementů, čili pro kapelu vcelku úkrok stranou od jejího běžného stylu. Následovník dva roky starého alba "Third Act in the Theatre of Madness" by měl spatřit světlo světa 12. března u Pitch Black Records. Zároveň byl také odhalen obal. Tracklist desky můžete vidět níže. Jako bonus byla k poslechu uvolněna skladba "Pieces". Tu si můžete poslechnout zde.

Zvláštní sběratelská edice nového alba bude obsahovat dodatečné bonusové skladby. V plánu je také nové turné, jehož detaily budou odhaleny později. Illnath také potvrdili účast na letošním Asia Metal Festival, který se odehraje v Koreji 30. března.

Tracklist "4 Shades of Me":
01. Blood Warrior
02. Gallow Hill
03. King of Your Mind
04. Pieces
05. No Salvation
06. Captain of the Seven Seas
07. Unleashed
08. Shade of Me
09. Not My God
10. It's on Me
11. Angelic Voices Calling [2012 version]

Situs Magus - Le Grand Oeuvre

21. ledna 2013 v 20:42 | Stick |  Recenze
Dámy a pánové, tady máme co do činění s celkem zvláštním kouskem black metalu. Tahle avantgardní black metalová záležitost pochází z Francie, zemi, která je zašmodrchanému black metalu silně nakloněna. Vždyť jedni z největších představitelů tohoto směru pochází z Francie, hnedle mě napadají jména jako Blut aus Nord nebo Deathspell Omega.

Podle promo letáku jsou Situs Magus další z bořitelů hranic žánru. Typický reklamní kec. Situs Magus si v širokých mantinelech hoví a využívají veškerý potenciál žánru, ale čekat nějaké novoty lze jen těžko. Rozhodně tu nejde o avantgardu ve smyslu nějakých stylových či instrumentálních veletočů nebo rytmických změn každou půl minutu. "Le Grand Oeuvre" sází spíše na hypnotičnost, psychedelickou stránku věci. Lidem, kteří nejsou úplně zvyklí takový styl poslouchat, to může připadat neskutečně monotónní, ale právě v tom "jednotvárném" nátlaku na posluchačovy smysly spatřují největší devízu této desky. Plnohodnotná hudební složka je tvořena čtyřmi skladbami, z nichž ani jedna nejde pod hranici devíti minut. K tomu máme jedno kraťoučké intro.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Avantgarde Music]

GUTTURAL GORE GRIND MAFIA festival #5

21. ledna 2013 v 16:56 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
GUTTURAL GORE GRIND MAFIA festival #5

16. 02. 2013 Ostrava - klub Barrák (ex - Prostor / Tančírna)

Death/grindová legenda INHUME (NL) téměř po 5 letech v ČR - Exklusivní a jedinečný koncert pro Česko, Polsko i Slovensko!

Druhým headlinerem se stali mostečtí CONTRASTIC, kteří oživli po dlouhých 8 letech! Další comebacky zaznamenáte u legend !T.O.O.H.! a ABORTION. Ze zahraničí dále přijali pozvání excelentní spolky COLLISION (Holandsko) a PARRICIDE (Polsko). Neméně důležitý bude křest nového alba karvinských G.O.R.E. a abyste nebyli smutní, že je toho pořád málo zahrají dále EARDELETE a BLOODY OBSESSION. Večerem budou tentokrát provázet Renhule a Jožin (G.O.R.E.), tudíž nudit se nebudete! V tombole mimo jiné opět můžete vybojovat vstup zdarma na OBSCENE EXTREME FEST 2013 v Trutnově nebo festival FEKAL PARTY 2013 v Praze!

KAPELY:

INHUME - Legendární Holanďani se po 5 letech vrací do ČR a znovu do Ostravy! Přiletí za vámi exklusivně, jedinou další akci potvrdili v lednu ve Švýcarsku. V roce 2010 nahráli vynikající "Moulding the Deformed" a konečně i z ní mohou zahrát naživo! Kdo by INHUME náhodou neznal tak věřte, že drtí již od roku 1995 a v sestavě jsou samí death metaloví srdcaři mající co do činění s kapelami jako je SKULLHOG, BILE, MANGLED nebo GOD DEHTRONED. Ne nadarmo sami INHUME o sobě říkají, že jsou "OLD SCHOOL GRINDCORE". Pro fans BLOOD, ASPHYX, CLITEATER, SUPPOSITORY nebo NAPALM DEATH nutnost! A malý bonbónek na závěr, coby druhý zpěvák vypomůže zachroptět Dennis Schreurs ze SEVERE TORTURE, připravte se na totální MASAKRRR!!!

CONTRASTIC - Mysleli jste si, že po AHUMADO GRANUJO či HERMAFRODIT už žádný velký comeback nepřekvapí? Omyl! CONTRASTIC se hrabe z děr po nekonečných 8 letech a nekonečné doufání, zda se z nich vyhrabou či ne je u konce! Představovat určitě není třeba. Kdo by neznal malou mořskou vílu z roku 2000 či kompilaci Czech Assault vydanou u Relapse roku 2002 jakoby neexistoval!

COLLISION - Po dvojici tradičně šílených nikoliv však špatných alb tito Holanďani vytasili trojku "A Healtly Dose Of Death" vydanou u reinkarnovaného labelu Hammerheart a nejen nás totálně odrovnali! Neuvěřitelná energie, duo zvířecích vokalistů a nekonečná zábava, to vše vás čeká po nárazu s COLLISION!

PARRICIDE - Nekopromisní námrd z městečka Chelm! Naposledy se u nás zastavili na podzim roku 2011 a nejedno ucho radostí zaplesalo. Tentokrát přivezou nové split LP které právě vyšlo s další polskou grupou K.A.C.

G.O.R.E. - Podle současných informací Karvinská bigbítová smetánka pokřtí nové album a buďte si jisti, bude to totální taneční masakr!

!T.O.O.H! - Tak tohle je téměř neuvěřitelné! Velevážené duo Schizoid & Humanoid po 6 letech povstali z hrobů. Jediné další vystoupení je potvrzeno pro MARYLAND DEATH FEST v USA, takže neváhejte, tohle je jedinečná příležitost!

ABORTION - Legendární šílenci se vrací z Dánska! První koncert po pěti letech! Nenechte si ujít megashow s novými i klasickými fláky!

EARDELETE - Jeden z mála potvrzených koncertů těchto šílenců z Královéhradecka. Mimojiné očekávejte písně z takřka hotové nové fošny!

BLOODY OBSESSION - Znovu obživlá mrtvola z Orlové odstartuje celou párty! Za mikrofonem Miro (ex-RUBUFASO MUKUFO, ex-BTP).

Přijďte včas, klub otevíráme v 16:30!!!

PROGRAM:

17:00-17:05 úvodní program
17:05-17:40 BLOODY OBSESSION
17:40-18:30 ABORTION
18:30-19:20 !T.O.O.H.!
19:20-20:10 PARRICIDE
20:10-21:10 G.O.R.E. + křest
21:10-22:00 COLLISION
22:00-23:10 INHUME
23:10-23:25 tombola
23:25-00:25 CONTRASTIC
00:25-00:40 speciální soutěž s CONTRASTIC
00:40-??:?? EARDELETE

TOMBOLA

1. místo - Lístek na nejlepší grindový festival OBSCENE EXTREME 2013! www.obsceneextreme.cz

2. místo - Lístek na geniální pražský festival FEKAL PARTY 2013!

3. místo - upřesníme, sledujte náš web!

Cena jednoho lístku do tomboly je 10Kč

SPECIÁLNÍ SOUTĚŽ S CONTRASTIC

Pamatujete na speciální edici vydanou v roce 2000 k albu CONTRASTIC - Contrastic? Obsahovala omalovánku a pastelky, to proto, abyste si mohli vyrobit svůj vlastní cover s malou mořskou vílou Ariel :-) Najděte vaši kopii, přineste na koncert a přihlaste se se svoji omalovánkou do soutěže s CONSTRASTIC! Kapela ohodnotí tu nejoriginálnější a vybere vítěze (takže vůbec nevadí, jestli vaše Ariela bude v bukkake, exkrement nebo blood nebo úplně jiné verzi :-), fantazii se meze nekladou :-D). Nemáte-li doma svoje CD s pastelkami a omalovánkou, nic se neděje! CONSTRASTIC sebou přivezou poslední kusy této edice, které ještě mají, takže za pár korun si tohle speciální CD budete moci zakoupit a tvořit přímo v klubu :-)
A výhra? Krom festivalového trika ve vámi vybrané velikosti na vás čekají podpisy všech členů CONTRASTIC kam budete chtít a luxusní památeční fotografie, kterou s vámi pořídí Renhule (www.renhule.com).


DŮLEŽITÉ INFO:

Datum: 16. 02. 2013 od 17:00

Místo klub Barrák (Ex - Prostor/ Tančírna) - Moravská Ostrava a Přívoz, 702 00
Havlíčkovo nábřeží 28
Ostrava, Czech Republic

Vstupné: limitovaná předprodej: 330,350 Kč, na místě 390 Kč

DETAILNÍ INFO O PŘEDPRODEJI ZDE

Napište nám komentář na BANDZONE profil a dejte nám přes FACEBOOK a LAST.FM vědět, zda dorazíte! Zrovna tak budeme rádi, když pozvete všechny vaše přátelé!

Organizátor: Crystal Production

Novinky, změny, podrobnosti:

[tisková zpráva pořadatele]

Členové Trollech se sešli v nové thrashové kapele 1000 bombs!

21. ledna 2013 v 12:11 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Členové Trollech se sešli v nové thrashové kapele 1000 bombs!

Členové blackových Trollech spojili své síly ve zbrusu nové thrashové kapele s názvem 1000 bombs. Jestli jste milovníci starých Sodom, Destruction a vaše srdce tepe ve stylu old school thrashe osmdesátých let, nezbývá vám než vytáhnout starou džísku, nechat si opravit nášivky a plně se ponořit do pořádného moshingu. Kapela ve složení Asura (vokál, basa), Throllmas (kytara, vokál) a Sheafraidh (bicí) se poprvé naživo představí na plzeňském festivalu Deadly Storm in Božkov 7. Nová thrashová smečka je zde a chystá na vás plošný nálet!

DEADLY STORM IN BOŽKOV 7 - info:

[tisková zpráva pořadatele]

Lord Agheros - Demiurgo

20. ledna 2013 v 19:52 | Monsterfuck |  Recenze
Jednočlenný italský projekt Lord Agheros byl pro mne až doposud velkou neznámou, nicméně veškeré indicie naznačovaly, že by mohlo jít o docela zajímavou záležitost, pročež jsem přespříliš dlouho neváhal a hozenou rukavici v podobě recenze na nejnovější počin "Demiurgo" s chutí zdvihl a pustil se do poslechu desky, která podle všeho měla být ambientním black metalem...

Než se ovšem pustíme do samotné problematiky, jak se to vlastně má s "Demiurgo", pojďme si nejprve dát menší předkrm v podobě pár bezvýznamných tlachů zalitých obecnou omáčkou. Jak již bylo řečeno, Lord Agheros je dílem jednoho člověka, jehož jméno (a je to opravdu jméno, tenhle chlapík se neschovává za prďácké přezdívky) zní Gerassimos Evangelou. První zárodek této kapely se dle oficiálních informací objevil již v roce 1995, nicméně samotné jméno Lord Agheros se na italské podzemní scéně objevuje až o pět let později. První opravdu pamětihodná událost v podobě debutového nosiče, dokonce rovnou dlouhohrající desky, však přichází až o dalších sedm let později v podobě nahrávky "Hymn". Od té doby už se ovšem milý Gerassimos docela snaží a oblažuje svět svou hudební produkcí v poněkud větší kadenci - aktuální "Demiurgo", které se na trhu objevilo loni v listopadu, je čtvrtým velkým albem. Nyní už se pojďme podívat přímo na to, co ten počin obnáší a přináší.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: My Kingdom Music]

Hledáme posily

20. ledna 2013 v 14:33 | Monsterfuck |  Blog News
Opět nastal čas, kdy bychom potřebovali rozšířit naše stávající redakční řady. Nejedná se o nic složitého - stačí jen umět trochu psát, mít zájem a ozvat se nám na redakční email redakce@sicmaggot.cz, kde se dozvíte další podrobnosti. Vaše žánrové zaměření je víceméně jedno, musí jít pouze o nějaký druh metalu či rocku, což je asi vcelku logické; rubriky, do nichž byste případně přispívali, jsou rovněž čistě na vašem rozhodnutí, pokud byste přišli s novou rubrikou, také není žádný problém, iniciativě meze neklademe. Čím větší aktivita, tím samozřejmě budeme radši, ale je to čistě na vás, kolik času budete schopni a ochotni věnovat. Jediné podmínky, které bychom měli, jsou vcelku jasné a jsou následující:

  • Slušný psaný projev (to snad není třeba dále komentovat)
  • Nadšení a výdrž (máme zájem spíše o dlouhodobější spolupráci)
  • Spolehlivost (k tomu snad také není co dodat)

A co na oplátku můžeme nabídnout my vám? Jaké mají redaktoři výhody? Nebudeme chodit kolem horké kaše a řekneme narovinu to, co vás zajímá především - ano, sem tam dostaneme nějaký ten nosič na recenzi nebo akreditaci a ano, pokud se stanete redaktory, také budete mít tu možnost. Kromě toho předpokládáme, že by vás psaní mělo bavit, takže lze svým způsobem brát za výhodu jednoduše možnost prezentovat svůj názor.

Pokud byste tedy měli zájem, nebo se jen potřebovali zeptat na další podrobnosti, stačí se ozvat na již jednou zmiňovaný email redakce@sicmaggot.cz. Na závěr by se slušelo dodat, že věk, pohlaví i místo bydliště jsou v podstatě vedlejší, vlastní psaný projev je přednější Usmívající se

P.S.: Pokud budete mít rovnou po ruce nějakou ukázku psaného projevu, bylo by to super Mrkající


Antigama vstoupili do studia a nahrávají šestou desku

20. ledna 2013 v 11:44 | Monsterfuck |  Music News
Polské ostré grindcorové komando ANTIGAMA z Varšavy tento týden nastoupilo do studia k nahrávání svého šestého dlouhohrajícího alba, následovníka "Warning" z roku 2009 a loňského EP "Stop the Chaos". Sebastian Rokicki, zakládající kytarista ANTIGAMA, říká: "Tohle bude nejvyzrálejší a zároveň nejrozmanitější album v celé kariéře kapely."

Nahrávání probíhá už potřetí v Progresja Sound Studio s producentem Pawelem "Janos" Grabowskim a bude trvat až do konce ledna. Současná sestava kapely obsahuje kytaristu Sebastiana Rokickiho, vokalistu Lukasze Myszkowskiho, baskytaristu Michala Zawadzkiho a bubeníka Pawela Jaroszewicze. Půjde o první studiovou nahrávku v historii ANTIGAMA bez Szymona Czecha, který zemřel v listopadu 2012 po nemoci.

ANTIGAMA dokončili arzenál nových písniček pro album, nyní již s potvrzeným názvem "Meteor". Datum vydání na konci jara u Selfmadegod Records bude zveřejněno brzy, společně s lavinou novinek, až budou detaily této očekávané a jistě explozivní a devastující nahrávky známé.

-----

Warsaw, Poland's cutting-edge grindcore squad ANTIGAMA this week entered the studio to record their sixth full-length album, the follow-up to 2009's "Warning" as well as last year's "Stop the Chaos" EP. According to founding ANTIGAMA guitarist Sebastian Rokicki: "This is going to be the most mature, and at the same time most diverse album in the band's whole career."

The recording sessions are taking place for the third time at Progresja Sound Studio with producer Pawel "Janos" Grabowski and will last through the end of January. The current band lineup enlists guitarist Sebastian Rokicki, vocalist Lukasz Myszkowski, bassist Michal Zawadzki, and drummer Pawel Jaroszewicz. This is the first studio session in ANTIGAMA's history to without Szymon Czech, who passed away in November 2012 due to illness.

ANTIGAMA has completed an arsenal of new tracks for the album, now with the confirmed title, "Meteor". A release date late in the Spring via Selfmadegod Records will be made available soon, along with an avalanche of updates as the details on this anticipated, sure to be explosive and devastating release become apparent.


[tisková zpráva vydavatele]


Darkspace - Dark Space -I

19. ledna 2013 v 21:36 | Monsterfuck |  Recenze
Nemá cenu to zastírat, protože by to z následujících řádků stejně vyplynulo - švýcarští Darkspace patří mezi mé největší hudební modly. Jejich hudba je naprosto neuvěřitelná a fenomenální, s neskutečně paralyzující a hypnotickou atmosférou naprosté destrukce, která si jen stěží hledá obdoby. Je samozřejmě pravda, že Darkspace produkují muziku nesmírně náročnou na poslech a určenou pouze velmi úzkému spektru posluchačů, protože se jedná o extrém vyhnaný do naprostého maxima, nicméně nikoliv samoúčelně, nýbrž se zcela zjevným uměleckým záměrem, kterýmžto je zhudebnění nekonečného vesmírného prostoru - a to se Darkspace dle mého skromného názoru vskutku daří, protože jsou to právě jejich desky, které přesně vystihují esenci toho, jak si vesmír představuji - nezměrný, všeobepínající, neuspořádaný chaos, v jehož nekonečném stínu si člověk připadá jako naprosto zbytečný a bezvýznamný červ. Přesně taková alba těchto Švýcarů jsou. Samotný jejich poslech je vlastně značně vyčerpávající a někdy frustrující, přesto je sílá té hudby naprosto fascinující - a právě to je ten důvod, proč Darkspace poslouchat.

Po monumentálním "Dark Space III" z roku 2008 se švýcarští bozi toho nejvíce zničujícího black metalu opět na několik let odmlčeli a nabírali sílu na další kosmický výlet daleko za hranice Sluneční soustavy, přesto čtvrtá dlouhohrající raketa doposud neodstartovala a dnes jsme se tu sešli z jiného důvodu. Aby Darkspace všem vesmírným fanatikům čekání na "Dark Space IV" zkrátili, znovu nahráli a vydali svůj vůbec první počin a zároveň jediný demosnímek "Dark Space -I", na nějž si dnes posvítíme. Musím říct, že osobně se většinou na podobné předělávání starších počinů nedívám zrovna nadšeně a jsem toho názoru, že jak to jednou bylo nahráno, ačkoliv třeba v omezených technických podmínkách, tak by to také mělo zůstat, protože nahrávka je svým způsobem odrazem té doby a má specifickou atmosféru. Rozhodně by nebyl problém najít počiny, jejichž přehráním bylo původní vyznění zničeno a i přes technické nedostatky je originál mnohem lepší. Nicméně musím uznat, že "Dark Space -I" je v tomto ohledu docela výjimka, protože nový kabát oběma přítomným skladbám prospěl…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Avantgarde Music]

Lecherous Nocturne chystají novinku

19. ledna 2013 v 11:08 | Stick |  Music News
"Those Having Been Hidden Away" je nový song extrémní bandy z Jižní Karolíny, Lecherous Nocturne. Její audio uvolnila kapela k volnému poslechu na YouTube. Skladba pochází z "Behold Almighty Doctrine", třetího alba kapely, které vyjde 19. března u Unique Leader Records. Nahrávalo se v Lexingtonu v Jižní Karolíně v Soundlab Studios s Bobem Moorem. Mimo jiné byl odhalen také tracklist a obal novinky.

Tracklist "Behold Almighty Doctrine"
01. Intro
02. Ouroboros Chains
03. Bring the Void
04. Archeopteryx
05. Those Having Been Hidden Away
06. Prelude #2
07. Judgments and Curses
08. Lesions from Vicious Plague
09. Caustic Vertigo
10. Creation Continuum

V roce 2011 kapelu opustil vokalista Jason Hohenstein: "Zrovna jsem psal materiál pro novou desku, když jsem byl požádán, abych kapelu opustil. Odejít nebylo moje rozhodnut! Aby bylo jasno."

Současná sestava Lecherous Nocturne:
Christian "Kreishloff" Lofgren - kytara
Ethan Lane - kytara
James Oneal - basa
Alex Lancia - bicí
Chris Lollis - vokály

Druhé album "The Age of Miracles Has Passed" vyšlo v roce 2008.

Shining / Monumentum - Pale Colours / The River

18. ledna 2013 v 22:17 | Monsterfuck |  Recenze
Musím se přiznat, že z nějakého těžko vysvětlitelného (ale ne úplně nevysvětlitelného - pouze se s tím nechci příliš zdržovat, neboť to není hlavním předmětem tohoto článku) důvodu nemám příliš v lásce jakékoliv neřadové počiny a dovolím si tvrdit, že více jak 90 % hudby, kterou poslouchám, vstřebávám v podobě dlouhohrajících desek. Nepohrdnu ani minialbem s kompletně novou muzikou a v případě začínajících skupin jsem samozřejmě ochoten vzít na milost i demosnímky, tím to ovšem obecně řečeno končí, vše ostatní vcelku úspěšně až na naprosté výjimky ignoruji. Zcela na rovinu vám řeknu, že kdybych to nedostal jako promo na recenzi, zcela jistě bych ignoroval i tento nový split depresivních Švédů Shining a dnes již nefungujících Monumentum z Itálie, který vychází jako sedmipalec v limitaci 300 kusů, přičemž obě uskupení se zde prezentují jednou skladbou, nebo přesněji řečeno coverem, což by pro mě osobně bylo na první pohled ještě větší znamení, proč se do poslechu dobrovolně nepouštět. Nicméně potom, co jsem se do poslechu tohoto splitu přece jenom zakousnul, musím pokorně uznat, že jsem rád, že jsem svůj sluch těmto osmi a půl minutám věnoval.

Předně je nutné zmínit, že Shining i Monumentum se rozhodli předělat nemetalové písničky, které - a to je teprve to opravu zajímavé - jsou v originálních podáních naprosto fenomenální a oplývají naprosto specifickou atmosférou. Shining si vybrali skladbu "Pale Colours" z alba "Where Pain Comes to Die" z roku 2000 od švédské gothic rockové skupiny Bay Laurel; Monumentum k obrazu svému přetvořili britskou zpěvačku PJ Harvey a její píseň "The River" z roku 1998 z desky "Is This Desire?". Jedna věc je jistá - v obou případech jsou originální verze lepší, než jaké nabídli Shining s Monumentum, přesto se však nedá tvrdit, že by si kterákoliv z obou kapel utržila ostudu, naopak se obě svých předloh zhostily relativně zajímavým způsobem a rozhodně obstály se ctí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Avantgarde Music]

Nahráváme...

18. ledna 2013 v 20:34 | Monsterfuck |  Music News
>>> Tchajwanští melodic black metalisté Chthonic se pustili do nahrávání svého sedmého dlouhohrajícího alba. Stejně jako v případě předcházejícího "Takasago Army" (resp. "高砂軍" v asijské verzi) z roku 2011 se místem činu stalo Sweet Spot Studios ve Švédsku, kde operuje producent Rickard Bengtsson (Arch Enemy, Nemesis). Nahrávka by se měla objevit někdy na konci letošního roku. Více informací prozatím není k dispozici, ale prohlédnout si můžete alespoň pár fotek z příprav nahrávání.

>>> Gothic metalová kapela Coronatus nyní pracuje na novém materiálu, který se objeví na nadcházejícím šestém albu. Němci prozradili, že nahrávání proběhne v květnu a červnu a že firma Massacre Records s vydáním počítá na konec roku. Kromě toho Coronatus ve studiu doplní i jejich bývalá zpěvačka Carmen R. Lorch, jež ve skupině působila v letech 2004-2010.

>>> O novince Finů Kalmah, která v současnosti vzniká v blíže nespecifikovaném studiu, se toho prozatím nic neví - s výjimkou toho, že se kapela již pustila do natáčení, že obal nakreslí Juha Vuorma, jehož artworky zdobí první tři řadovky Kalmah, a že chystaná novinka naváže na album "12 Gauge" z roku 2010. Na druhou si už ale na YouTube můžete pustit první ze série reportů ze studia.

>>> Američané Vicious Rumors se aktuálně nacházejí v Trident Studios v Kalifornii, kde společně s producenty Juanem Urteagou a Geoffem Thorpem tvoří svou novou desku s názvem "Electric Punishment". Půjde o následovníka počinu "Razorback Killers" z roku 2011, přičemž výsledek by měl být k mání už v dubnu pod značkou SPV/Steamhammer. Na novince se podle všeho objeví celkem deset položek, mezi nimiž nebudou chybět songy jako "Black X List", "D-Block", "Escape (from Hell)", "Together We Unite" nebo cover "Strange Ways" od Kiss.

>>> Svůj pátý opus, následovníka "Lawless Darkness" (2010), zrovna nahrávají i švédští pekelníci Watain. Již tradičně se nacházejí ve studiu Necromorbus (Deströyer 666, Ondskapt, Inferno), kam vstoupili 3. ledna. Album, jež bude prvním počinem Watain pod hlavičkou nového chlebodárce Century Media, vyjde v srpnu.


Novinky u Amorphis

18. ledna 2013 v 15:07 | Monsterfuck |  Music News
Finští melancholici Amorphis se rozhodli uveřejnit první detaily o své jedenácté dlouhohrající desce, jež naváže na předcházející album s názvem "The Beginning of Times", která vyšla v květnu 2011. Novinka vyjde 19. dubna pod křídly německého gigantu Nuclear Blast a bude se jmenovat "Circle". Nahrávání počinu proběhlo ve finských studiích Petrax a 5K, přičemž o produkci a mix se postaral známý hudebník Peter Tägtgren z Pain a Hypocrisy (co do produkce má na triku třeba Celtic Frost, Dimmu Borgir nebo Children of Bodom).

Amorphis dále poodhalili rovněž koncept "Circle", o němž se rozpovídal Pekka Kainulainen, jenž kapele napsal texty na několika posledních albech: "Protagonista vykročil do života levou nohou. Vždy sám sebe vnímal jako outsidera, jehož každý přehlíží. Díky nehodě, po krizi, ale najde spojení se svou vnitřní silou. Dostane vodítko z jiného času a místa. Dostane šanci zastavit svůj vlastní život a změnit svůj osud. V minulosti finské Karélie najde svůj duchovní kmen a sílu, jak otočit kurz svého ztraceného života. Je to příběh o přežití."

Zpěvák Tomi Joutsen dodává ohledně názvu: "'Circle' ['Kruh' - pozn. redakce] reprezentuje integritu. V dřívějších dobách, kdy bylo potřeba něco projednat, sedávali moudří muži v kruhu. Ne každý byl pozván, aby se k nim přidal. Avšak v tomto příběhu je protagonista pozván do kruhu moudrých můžu."

Amorphis se v letošním roce opět představí v České republice, konkrétně na festivalu Brutal Assault, který se odehraje ve dnech 7. - 10. srpna.

Koncert k 6. výročí Mindwork a k vydání nového alba "Eterea"

18. ledna 2013 v 13:16 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
MINDWORK - Praha -progressive metal
Mindwork oslaví šest let existence a také vydání nového dlouhohrajícího alba ETEREA. Při této příležitosti připravili koncertna sobotu 2. únorav klubu HooDoo, na kterém zahrají extra dlouhý set, jenž bude obsahovat i skladby, které dosud v živém provedení nezazněly. Dále se těšte na výběr toho nejlepšího z první desky INTO THE SWIRL a také na několik překvapení v playlistu i na podiu. K dostání bude nové CD ETEREA za zvýhodněnou cenu a samozřejmě další MINDWORK merch.

ABSTRACT ESSENCE - Vsetín - ExperimentalMulti-metal
Abstract Essence jsou stálicí české metalové scény. Proslavili se zejména neuchopitelným koktejlem metalových žánrů, ale i excentrickým zpěvákem disponujícím nepřebernou škálou extrémních vokálů. Svou třetí řadovou nahrávkou "Love Enough" kapela přináší dospělé, koncepční a chytré album, které nabízí experimentální, výbušnou směs, jež není snadné zařadit do běžných metalových subžánrů.

MINORITY SOUND - Praha - Industrial/cyber metal
Kyborgům Minority Sound v září vyjelo z výrobní linky zbrusu nové CD The Explorer. A hlavně z něj budou hrát i v HooDoo pro Mindwork. Vyrobí tak chladný protiklad hřejivým, lidským tónům. Jako když vhodíte strojníka do průmyslové drtičky odpadu. Bude se bránit a škubat, oceli však neunikne.

Časový plán koncertu:
20:00 Minority Sound
21:00 AbstractEssence
22:00 Mindwork

Adresa klubu:
HooDoo Music club
Korunní 106,
Praha 10

Vstupné: 100 Kč - Všichni fanoušci, kteří se u vstupu prokáží páskou z festivalu Winter Metal Attack 2013 dostanou 50% slevu na vstupném.

[tisková zpráva Mindwork]

Celtachor - Nine Waves from the Shore

17. ledna 2013 v 22:48 | Monsterfuck |  Recenze
Jak známo, irská metalová scéna nepatří zrovna mezi ty, které by disponovaly nějakým nadbytkem kapel - alespoň tedy těch, jež jsou schopné přesáhnout hranice své země a vybudovat se nějaké jméno po celé Evropě. Co však Irové ztrácejí na kvantitě, to naprosto hravě dohánějí kvalitou, zejména v oblasti žánrů jako folk/celtic/pagan metal, někdy i s příměsí black metalu, patří místní skupiny mezi absolutní špičku a svou konkurenci z kontinentální Evropy suverénně drtí velmi specifickou a nenapodobitelnou unikátní atmosférou, jež podle všeho pramení z mentality místních lidí a z relativní odloučenosti tohoto ostrovního státu. Myslím, že snad ani nemá cenu tu nějaké představitele vypisovat, jelikož kdo se jen trochu na poli metalové hudby orientuje, musel už ta jména nejednou zaslechnout. Dnes tu ovšem nemáme co dočinění s nějakými irskými klasiky, ale naopak s novou akvizicí Celtachor, která funguje od roku 2007 a svým zvukem se zjevně snaží navázat na tradici toho nejlepšího z irského celtic/folk/black metalu. Recenzované "Nine Waves from the Shore" je po dvou demosnímcích prvním velkým počinem kapely - a právě na něj si dnes posvítíme.

První - a nutno říct, že velmi pozitivní - dojem, který jsem si z poslechu "Nine Waves from the Shore" odnesl, bylo, že ona zmiňovaná typická atmosféra, kterou já osobně u pohanského metalu z Irska očekávám, je na nahrávce opravdu přítomna. Možná to bude znít jako klišé, ale Irové mají evidentně onu osudovou irskou atmosféru vážně v krvi, jelikož bývá úplně jedno, zdali jde o zavedené jméno nebo novou skupinu jako Celtachor, ale všichni ji dokážou tvořit s naprostou lehkostí a úplně přirozeně a přesto neznít všichni stejně. Už jen díky použitým prostředkům a namíchaném poměru žánrových ingrediencí. Konkrétně Celtachor jdou oproti tomu, co jsem od nich před samotným poslechem očekával, až překvapivě blízko k black metalu, až bych v mnoha momentech řekl, že spíše než o nějaký celtic/folk metal se jedná o black metal s pohanským nádechem a kořeněný folklórními motivy a nástroji. Nejdůležitější je však samozřejmě především to, jestli ta muzika funguje, což se o "Nine Waves from the Shore" dá tvrdit naprosto bez problému.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Celtachor]

Trail of Tears mají problémy

17. ledna 2013 v 19:49 | Stick |  Music News
U norských Trail of Tears je momentálně rušno. Vokalisté Ronny Thorsen a Cathrine Paulsen se dostali do neshod poté, co zpěvačka oznámila na Facebooku, že se Ronny rozhodl kapelu opustit po několika problémech, které vznikly během nahrávání nového alba "Oscillation". Ronny ale její verzi popřel a přišel s vlastním popisem situace. Zdá se, že se kapela rozpadá.

Podle Cathrine Paulsen: "Nahrávání nového alba byl těžký proces pro nás všechny. Ronny Thorsen měl pocit, že to jde příliš pomalu. Mezitím zbytek kapely tvrdě pracoval na dokončení desky. Tenhle velký kontrast mezi těmi, kteří strávili skoro každý den během tří let tím, že se snažili udělat tak dobré album, jak jen bylo možné, a mezi těmi, které víc zajímalo dohnat ostatní členy k šílenství, je hlavní příčina konfliktu. Tentokrát o tom musím mluvit a říct pravdu.

Během let prodělali Trail of Tears mnoho personálních změn. Naposledy celá kapela opustila Ronnyho. Vždycky, když tohle kapela udělá, má k tomu dobrý důvod. Ronny byl zodpovědný za turné kapely po Mexiku. Oznámil, že kontrakt na turné je podepsaný, přestože žádný nebyl. V Mexiku bylo všechno špatně a bez kontraktu neměla kapela žádná práva. Ronny je poslal do Mexika bez kontraktu - a lhal o tom. To je proč kapela posledně odešla. V roce 2004 jsem byla z kapely vyhozena já. Po albu 'A New Dimension of Might' jsem čekala na nové skladby. Pak jsem dostala SMS s tím, že už nejsem v kapele žádoucí. V časopisech jsem si pak četla, jak jsem s odchodem souhlasila. Nebylo to nic jiného než lež. Nikdy jsme neodešla, byla jsem vyhozena bez udání důvodu. Během let jsme s Ronnym nebyli vůbec v kontaktu. Po takovém jednání jsem byla zničená, zvláště poté, co jsem musela v časopisech číst všechny ty lži. Teď už se cítím v klidu, ale chci říct pravdu.

Poté, co kapela po turné v Mexiku Ronnyho opustila, poprvé za ty roky jsem ho zkontaktovala. Chtěla jsem mu říct, že i přestože mi bylo líto, že mě vyhodili, bylo smutné, že se kapela rozpadla. Tehdy mě požádal, jestli bych s ním opět nepracovala. Měla jsem o tom pochyby, ale cítila jsem, že mám kapele pořád co dát. Jak jsem řekla, opustit kapelu nebylo mým rozhodnutím. Byla jsem ta, která dávala nové Trail of Tears dohromady. Nabídla jsem svým spoluhráčům z Lucid Fear, aby se připojili. Tak se ke kapele dostali Bjørn Erik Næss a Cato Jensen. Endre Moe hrál s Catem v Cutthroat, takže jsme ho přibrali taky. Řekla jsem Ronnymu, že od něj očekávám respekt, a ne další podraz.

Během spolupráce jsem se často cítila frustrovaná a smutná. Zjistila jsem, že stále nemám jediný důvod, proč Ronnymu věřit, když jsme s kapelou četli novinky na Facebooku. Přestal s námi komunikovat. Takhle se nedá pracovat, takže jsem ráda, že kapelu opouští. Ronny rozhodnutí učinil v říjnu, pořád hraje hru, dělá za kapelu rozhodnutí bez toho, aniž by se zeptal, nebo cokoliv řekl. Ještě horší je, že opravdovou práci dělá zbytek kapely. Cítím se blbě, že tohle píšu, ale už nemůžu tolerovat nic jiného, než pravdu. Je to pro mě těžké, protože jsem upřímná osoba, které na ostatních záleží. To znamená, že se starám o potřeby cizích stejně jako o ty svoje. Musím učinit přítrž tomu, co se děje v zákulisí kapely, než budou fanoušci zahlceni lží."

Na své Facebookové stránce zveřejnil Ronny Thorsen následující reakci: "To je ale den! Právě jsem přišel z narozeninové večeře své manželky. V půlce večeře můj telefon zešílel a chodily mi zprávy ze všech různých míst. Najednou vyšlo najevo, že jsem opustil Trail of Tears. Po přečtení prohlášení na Facebookové stránce Trail of Tears musím prohlásit, že jistá zpěvačka ztratila zbytek rozumu. Je fascinující, kolik lží a nesmyslů je jedna osoba schopná říct.

Ve vší upřímnosti, atmosféra v kapele nebyla nějakou dobu úplně ideální. Byl to problém nějaký čas a celé to vyvrcholilo, když se Cathrine a Bjørn asi před rokem dali dohromady a začali spolu formovat svou malou alianci. To, že vydáme desku a pak si půjdeme svou cestou, bylo oboustranné rozhodnutí, protože už nebylo možné nalézt způsob, jak v kapele dále fungovat. Chci, aby bylo všem jasné, že jsem měl v úmyslu vydat poslední album a pak kapelu rozpustit, aby si mohl jít každý svou cestou. To ale zřejmě není možné. (...) Bylo mým upřímným přáním, aby se všichni chovali jako normální dospělí lidé a udělali správnou věc pro naše fanoušky i pro naše obchodní partnery.

Její ego ale zabránilo tomu, aby se tak stalo. Je zajímavé, že Cahtrine zapomněla zmínit fakt, že se kapelu rozhodli opustit taky baskytarista Endre Moe a bubeník Bjørn Dugstad Rønnow. My tři tak činíme proto, že jsem unavení dramatickým jednáním způsobeným Cathrine a jejím přítelem. Abych citoval její slova, když většina kapely odejde, má pro to dobrý důvod. Takže, tři členové kapely, včetně jejího zakladatele, tě opouštějí, Cathrine, možná je na čase podívat se na sebe do zrcadla a zeptat se sama sebe, jestli je to chyba ostatních, nebo tvoje vlastní. Byl jsem ke Catherine více než férový a stál při ní. Také mě fascinuje, že se rozhodla v kapele zůstat tak dlouho, když pro ni členství bylo frustrující, jak tvrdí. Co se týče událostí v Mexiku před sedmi lety, to ani nebudu komentovat, protože je naprosto debilní mít tak vyhraněný názor na něco, čeho ani nebyla součástí. Byla jsi v Mexiku Cathrine? Ne, nebyla.

Když kapela naposledy prodělala změnu v sestavě, bral jsem to s nadhledem, protože jsem odmítal klesnout na úroveň těch, kteří odešli a snažili se zbořit světový rekord v říkání lží. Díky tomu jsem dovolil lidem, které jsem považoval za přátele, aby si nechali vymýt mozky jenom jednou stranou příběhu. Tohle už se nikdy nestane a tentokrát se za svou věc postavím. Díky faktu, že jsem byl odříznut od oficiální FB stránky kapely (velmi dospělé), si můžete moje prohlášení přečíst zde na mé stránce. Tak. Když něco končí, něco nového začíná. Už nějakou chvíli mám v plánu nastartovat novou kapelu a info o ní očekávejte brzy. Trail of Tears byli součástí mého života více jak patnáct let. Byly to skvělé časy, teď je potřeba se dívat dopředu. Ještě mě čeká spousta srandy! Mějte se všichni, díky za podporu a těším se až se s vámi uvidím!"

Detaily o nahrávkách Lordi, Pretty Maids a Serenity

17. ledna 2013 v 15:27 | Monsterfuck |  Music News
>>> Omaskovaní Finové Lordi zveřejnili kompletní detaily o svém chystaném šestém velkém albu, které se bude jemnovat "To Beast or Not to Beast", jehož datum vydání bylo stanoveno na 8. března v Evropě (AFM Records) a 19. března v Severní Americe (The End Records). Nahrávání proběhlo ve WireWorld Studio v Nashvillu v Tennessee s producentem Michaelem Wagenerem (Metallica, Ozzy Osbourne, Megadeth), s nímž už kapela natáčela svůj předcházející počin "Babez for Breakfast". Novinka bude zároveň prvním albem, na němž se představí dva noví členové - klávesistka Hella a bubeník Mana.

O "To Beast or Not to Beast" promluvil sám vrchní principál Mr. Lordi: "Cesta k tomuto albu byla doslova vydlážděna útrapami. Nicméně nová sestava nám do nahrávacího procesu a samotné desky přinesla svěžest a energii."

Mr. Lordi dále pokračuje informacemi o názvu a obalu: "Obraz na obálce alba je ve skutečnosti jen částí většího obrázku. Originální artwork sice obsahoval tuto staromódně vypadající slečnu, která drží rohatou lebku, ale nebyla ovšem jeho hlavním námětem. Umístění však nebylo úplně v pořádku, takže jsem trochu začal experimentovat s různými verzemi a rámy. V této době byl název 'Upgradead' [do češtiny těžko přeložitelná slovní hříčka, která se skládá ze slov 'upgraded', čili 'vylepšený', a 'dead', čili mrtvý - pozn. redakce] a ta malba byla stvořena na základě tohoto jména. Ale po změně konceptu artworku už ten název příliš nepasoval. Stejně nám to zrovna nepřišlo jako jméno první jakosti. Kytarista Amen pak přišel s finálním názvem, který nám připadal vhodný jak pro přebal, tak pro i pro desku."

Tracklist "To Beast or Not to Beast":
01. We're Not Bad for the Kids (We're Worse)
02. I Luv Ugly
03. The Riff
04. Something Wicked This Way Comes
05. I'm the Best
06. Horrifiction
07. Happy New Fear
08. Schizo Doll
09. Candy for the Cannibal
10. Sincerely with Love
11. SCG6: Otus' Butcher Clinic

>>> Na vydání své novinky, v tomto případě již třinácté dlouhohrající, se chystají rovněž dánští heavy metalisté Pretty Maids. Album se bude jmenovat "Motherland" a vyjde 22. března v Evropě a o čtyři dny později v Severní Americe, v obou případech pod křídly Frontiers Records.

Pretty Maids se pro tvorbu "Motherland" opět dali dohromady s producentem Jacobem Hansenem (Volbeat, Amaranthe), jenž kapele pomáhal již s minulým albem "Pandemonium" z roku 2010. "Jacob byl naprosto přirozenou volbou, protože jsem s ním měli skvělou zkušenost z produkce 'Pandemonium'," vysvětluje zpěvák Ronnie Atkins. "Nahrávání šlo ze začátku lehce, ale když jsme museli zase začít o víkendech koncertovat, přišlo trochu stresu. I tak ale 'Motherland' opravdu věřím. Z mého pohledu to má všechny ingredience dobrého alba Pretty Maids, možná o trochu melodičtější než 'Pandemonium', ale jsem přesvědčen, že jde o důstojného nástupce."

Ještě před samotným vydáním "Motherland" se 22. ledna objeví první singl s názvem "Mother of All Lies". Ukázku necelé písničky si můžete pustit na YouTube.

Tracklist "Motherland":
01. Mother of All Lies
02. To Fool a Natio
03. Confession
04. The Iceman
05. Sad to See You Suffer
06. Hooligan
07. Infinity
08. Why So Serious
09. Motherland
10. I See Ghosts
11. Bullet for You
12. Who What Where When Why
13. Wasted

>>> Rakušané Serenity pojmenovali svou čtvrtou řadovku "War of Ages". Počin vydá firma Napalm Records 22. března v Evropě, americké a asijské datum prozatím není známo, ale mělo by to být někdy v březnu či dubnu. Skupina album tvořila s lidmi, s nimiž již má zkušenosti z minulosti - mixování a mastering se ujal Jan Vacik (Graveworm, Hellsaw, Visions of Atlantis), jenž se podílel na všech třech předchozích deskách; obal pak stvořil Seth Siro Anton ze Septicflesh, který svého času vyrobil artwork i pro debut "Worlds Untold & Dreams Unlived" (2007).

Samotní Serenity na adresu novinky nešetří chválou: "Ačkoliv jsme stále zůstali věrní poznávacím znamením Serenity jako symfonické orchestrace, heavy rytmy, úžasné melodické vokály a bombastické sbory, přidali jsme do světa Serenity některé nové elementy ve formě nových zvuků a všudypřítomného ženského vokálu, podporujícího našeho výjimečného zpěváka Georga Neuhausera."

Tracklist "War of Ages":
01. Wings of Madness
02. The Art of War
03. Shining Oasis
04. For Freedom's Sake
05. Age of Glory
06. The Matricide
07. Symphony for the Quiet
08. Tannenberg
09. Legacy of Tudors
10. Royal Pain
11. Fairytales [ballad verze; bonus pro limitovanou edici]
12. Love of My Life [bonus pro limitovanou edici]

Eversin - Tears on the Face of God

16. ledna 2013 v 21:57 | Kaša |  Recenze
Epický thrash metal, hlásaly propagační materiály vydavatelství k řadové novince Italů Eversin. Říkal jsem si, proč ne, to by mohlo být zajímavé a pominu-li všechny neduhy nevelké kapely, na které ještě bude čas a upozorním na ně později, tak by snad i bylo, nebýt jednoho nedostatku. Celé to smrdí neskutečným průměrem. Na druhou stranu ale nesmím jedním dechem zapomenout dodat, že i když je čtvrté řadové album této party učebnicovým příkladem na téma průměrné hudební výpovědi, tak jsem překvapivě s přibývajícími poslechy nepřicházel o chuť pouštět se do "Tears on the Face of God" znovu a znovu. Co se týče předhazované hudební škatulky, která působila docela vyzývavě, tak upřímně nevím, kde k tomu kravaťáci z My Kingdom Music přišli, protože když to vezmu kolem a kolem, tak Eversin nehrají o nic větší umění než běžná thrashová kapela.

Hlavní devízou jejich tvorby by mohla být relativní různorodost jednotlivých skladeb, za což může okořenění celkem nezajímavého thrash metalu o power metalové prvky, díky čemuž se pro Eversin otevírá pole působnosti do širších končin. Má to samozřejmě své výhody, protože skladatelsky na to kapela prostě a jednoduše nemá, aby utáhla celé album v rámci mantinelů thrash metalové rubanice. Oproti skladatelským bych ale vyzdvihl hudební výkony čtveřice vystupující od hlavičkou Eversin. Hlavně zpěvák Angelo Ferrante, ač není úplně jednoduché vystát všechny jeho vokální polohy, protože ve výškách tahá za uši, je mi sympatický tím, že se snaží se svým hlasem pracovat a nezůstal zakořeněný v jedné pozici, takže není úplně nudný a hned tak se neoposlouchá, bohužel technika je už něco jiného a stále je na čem pracovat. Když už jsem nakousl personální výkony, tak je záhodno říct, že jsou často pohřbívány trestuhodně špatným zvukem. Bicí jsou zbytečně vytaženy do popředí na úkor kytar, jejichž nazvučení mi taky nějak nesedí. Dokud se riffuje, tak nemám výtky, ale jakmile se začne sólovat a melodicky vyhrávat, tak to prostě není to pravé ořechové. Dost ale bylo škarohlídství ohledně technické nedokonalosti nahrávky, které se u kapely s omezeným rozpočtem dá pochopit.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: My Kingdom Music]

Anders Björler a Volbeat chystají nová alba

16. ledna 2013 v 19:46 | Stick |  Music News
>>> Anders Björler, původní kytarista The Haunted, momentálně drtič strun u At the Gates, určil název svého prvního sólového počinu. Album ponese název "The Antikythera Mechanism" a vyjít by mělo v průběhu roku. Prvním muzikantem, který se na CD bude podílet, je švédský bubeník Morgan Ågren (Mats & Morgan Band, Kaipa, Fredrik Thordendal's Special Defects). Nahrávání bicích začalo 14. ledna v Morganově studiu ve Stockholmu. Zde se můžete mrknout na video z nahrávání.

Co říká Anders o novém albu? "Tohle není metalový projekt. Ti, co znají mé soundtracky, které jsem dělal pro dokumenty The Haunted a At the Gates, budou tušit, co můžou očekávat. Inspirace pochází z italských filmů 60. a 70. let, z post rocku, ambientu, progressivu, jazzu a švédské folkové hudby."

Björler oznámil svůj odchod z The Haunted v říjnu loňského roku. Odůvodnil to: "Cítím, že jsem došel na konec cesty zahrnující The Haunted. Není to náhlé rozhodnutí. Zamýšlel jsem se nad tím už několik let. Peterův odchod [Dolving, původní zpěvák kapely, odešel dříve v roce 2012 - pozn. redakce] mě utvrdil v tom, že jsem svých cílů s The Haunted dosáhl a že je na čase odejít. Užíval jsem si to do poslední chvíle. Byla to strhující cesta. Chtěl bych poděkovat všem členům kapely, celému týmu a našim fanouškům. Díky! Vzpomínky mi zůstanou navždy. Samozřejmě budu pokračovat v psaní hudby, ale kam mě to zavede? Zatím je ještě brzy na nějaké závěry."

>>> Dánští rockeři Volbeat zrovna nahrávají album, které spatří světlo světa na jaře. Producentem je Rob Caggiano (ex-Anthrax, produkoval například Bleeding Through), mixu se ujme Jacob Hansen. Deska ponese název "Outlaw Gentlemen & Shady Ladies". Album bude následníkem vřele přijaté desky "Beyond Hell / Above Heaven" z roku 2010.

Frontman Michael Poulsen: "Jsme zpět ve studiu, opouštíme nějaké staré zvyky a opouštíme pohodlnou zónu. Nahráváme v novém prostředí a s novým vybavením. Společně s dlouhodobým spolupracovníkem Jacobem Hansenem máme čest pracovat s Robem Caggianem. Očekávejte hodně překvapení. Víc než kdy předtím cítíme, že zvuk Volbeat posouváme na novou úroveň bez toho, abychom výrazně změnili svou podstatu."

Bring Me the Horizon bez kytaristy a s novým albem

16. ledna 2013 v 16:29 | Stick |  Music News
Britští Bring Me the Horizon se potýkají se změnou v sestavě. Kapelu opustil kytarista Jona Weinhofen, za kterého zatím není náhrada. Skupina taky angažovala klávesáka Jordana Fishe (dříve Worship).

Svůj odchod Jona komentoval: "Po delším čase a přemýšlení jsem se rozhodl opustit svou pozici kytaristy u Bring Me the Horizon. Situace uvnitř kapely byla velice napjatá, hodně neshod mezi námi a mezi jistými členy, které nebudu jmenovat. Za čas strávený s kapelou jsem vděčný, poznal jsem spoustu skvělých přátel a projel svět. Mám v plánu se odstěhovat do Austrálie a tam dále pokračovat v hudbě."

Kapele vyjde 29. dubna u RCA nové album "Sempiternal". V Americe pak vyjde o den později u Epitaph. První singl "Shadow Moses" vyšel minulý týden. Premiéru si odbyl na BBC Radio 1.

"Na novém albu panuje taková euforická atmosféra, hodně nakopávací, ale přitom dost smutná," říká o albu frontman Oliver Sykes. "Po stránce elektroniky je to zatím naše nejpokročilejší album."

Natáčelo se v pětičlenné sestavě Oliver Sykes, Lee Malia, Matt Kean, Matt Nicholls a Jordan Fish; nahrávání s producentem Terry Datem (Linkin Park, Deftones, Soundgarden) trvalo tři měsíce. Mixování bylo svěřeno Davidu Bendethovi (A Day to Remember, Paramore).

"Psaní 'Sempiternal' byl úplně jiný proces," komentuje Sykes. "Pracovali jsme pomocí počítačů, neúnavně ukládali riffy a nápady, dokud to neznělo tak, jak jsme chtěli. Připojením Jordana do kapely se všechno změnilo, otevřel nám spoustu možností."

Sykes dále pokračuje: "Texty se týkají všeho možného. Tentokrát jsem měl v hlavě více čisto, a to mi dovolilo psát z jiné perspektivy. Jsou to nejlepší texty, jaké jsem kdy napsal, aspoň dle mého názoru. Jsou dramatické, hrubé a sarkastické, ale ze všeho nejvíc na posluchače bude působit způsob, jak jsou zkombinovány s hudební složkou. Myslím, že se nám to opravdu povedlo."

Nové album bude následníkem úspěšných počinů "There Is a Hell, Believe Me, I've Seen It. There Is a Heaven, Let's Keep It a Secret." (2010) a "Suicide Season" (2008).

Tracklist "Sempiternal":
01. Can You Feel My Heart
02. The House of Wolves
03. Empire (Let Them Sing)
04. Sleepwalking
05. Go to Hell, For Heaven's Sake
06. Shadow Moses
07. And the Snakes Start to Sing
08. Seen It All Before
09. Anti-vist
10. Crooked Young
11. Hospitals for SoulsDění u Anthrax

16. ledna 2013 v 15:11 | Stick |  Music News
Američtí veteráni, které před časem opustil kytarista Rob Caggiano, přinášejí v posledních dnech spoustu aktualit ze svého tábora. Tou první je, že sehnali dočasnou kytarovou náhradu na nadcházející koncerty v Indii, sérii festivalů Soundwave Festival v Austrálii a Metal Alliance Tour, které začíná 22. března. Kytarista se jmenuje Jon Donais, který jinak škrtá struny u Shadows Fall.

Další aktualitou je zpráva o osmiskladbovém EP "Anthems", na kterém kapela předělala své oblíbené skladby ze sedmdesátých let. Datum vydání je určeno na 19. března v Severní Americe (MRI/Megaforce), v Evropě o tři dny později u Nuclear Blast.

Objevit by se na něm měly následující skladby:
01. Anthem [Rush cover]
02. Jailbreak [Thin Lizzy cover]
03. TNT [AC/DC cover]
04. Smokin' [Boston cover]
05. Big Eyes [Cheap Trick cover]
06. Keep on Runnin' [Journey cover]
07. Crawl (album version)
08. Crawl (special remix)

K EP se vyjádřil zpěvák kapely, Joey Belladonna: "Všechno jsou to kapely, na kterých jsem vyrůstal a které budu poslouchat navždy. Je to skvělá hudba. Zpívání těch skladeb jsem si fakt užil a jsem šťastnej, že jsem mohl s Anthrax nahrávat klasické rockové songy, byla to legrace."

U skladby "Smokin'" se objevil i speciální host, který pracoval s Alice Cooperem nebo s Queen. Je jím klávesák Fred Mandel. O skladbě krátce promluvil bubeník Charlie Benante: "Jestli existuje perfektní první album, tak je to první album Boston. Harmonie, které používali, jste mohli později slyšet u Iron Maiden, kteří samozřejmě měli obrovský vliv na thrash metal."

Nahrávání cover verzí kapelu zjevně baví, protože pro nadcházející tributní album R. J. Dia, které chystá jeho manželka Wendy Dio, nahráli skladbu "Neon Knights".

Na otázku, podle čeho vybírali skladby, odpověděl Scott Ian: "Je to jako se vším ostatním, sedíme, někdo řekne tenhle song a ostatní na to 'Jasně, ten je dobrej.' Je to úplně jednoduché, jsou to skladby, které v různých podobách hrajeme celý život. Vzhledem k tomu, že na takových věcech se nechceš zas moc nadřít, musím říct, že skladba od Rush byla fakt těžká. Ale je to skladba kterou všichni známe, takže se stejně nakonec hecneš a snažíš se do toho dát to nejlepší."

Skladbě "Anthem" věnovala kapela zvláštní pozornost, protože chtěli na EP přenést feeling originálu. "Potřeboval jsem zvládnout každou basovou linku, Geddyho Lee [zpěv/basa v Rush - pozn. redakce], protože jsem do nich fanatik," řekl basák Frank Bello.

"Anthems" vyjde na CD, ale bude k mání i digitálně přes iTunes a další online obchody. Benante a umělec Stephen Thompson pro artwork mírně předělali obálky alb, ze kterých pocházejí originály skladeb. EP bude vždy zabaleno v jednom z předělaných obalů. Produkce se ujali Anthrax, Jay Ruston a Rob Caggiano, nahrávalo se v průběhu roku 2012 po celém světě; v Benanteho studiu, v New Yorku u Rustona, v tourbusu kapely, v hotelových pokojích a v zákulisí show v Berlíně.

UPDATE: Svého zveřejnění se již dočkal i artwork "Anthems". Bude vypadat následovně:


Čtveřice novinek

16. ledna 2013 v 13:39 | Stick |  Music News
>>> Francouzští Alcest, kteří pracují na následníkovi loňského alba "Les voyages de l'âme", oznámili jméno hosta, který se na albu objeví. Je jím britský umělec Neil Halstead, bude se podílet na vokálech. Nahrávání začne v březnu.

Hlavní mozek Neige říká: "Je mi ctí představit druhého hosta, který nahraje na album nějaké vokály. Je jím Neil Halstead, zakládající člen legendárních Slowdive, Mojave 3 a nyní i sólový intepret. Není potřeba připomínat, že tahle spolupráce je pro mě jako splněný sen, protože Slowdive nejsou jenom moje nejoblíbenější kapela vůbec, ale také velká inspirace pro toto album. Myslel jsem na tuhle kolaboraci už od začátku, takže si umíte představit, jak jsem teď šťastný a natěšený na to, že se to skutečně stane."

Dalším hostem bude Billie Lindahl, zpěvák/skladatel švédského projektu Promise and the Monster.

>>> Symfoničtí power metalisté ze španělska Dark Moor vstoupili do studia, kde započalo nahrávání devátého alba. Novinka bude následovat album z roku 2010 "Ancestral Romance" a vyjde letos na jaře.

Kapela k tomu řekla: "Dark Moor momentálně nahrávají nové album za asistence Luigiho Stefaniniho v New Sin Studio v Itálii. Bicí a basa už jsou nahrané, stejně jako rytmická kytara, teď nás čekají akustické pasáže a sóla. Dnes ráno dorazil Alfred [Romero - zpěvák - pozn. redakce] a okamžitě začal nahrávat. Budeme vás i dál informovat. Zatím všechno zní skvěle!"

>>> Banda nizozemských drtičů Hail of Bullets v únoru začne nahrávat novou zatím nepojmenovanou desku společně s Danem Swanö. Bližší informace o následníkovi desky "On Divine Winds" by se měly objevit časem. Kapele navíc vyjde obrázková vinylová verze jejich debutového alba "...of Frost and War", a to začátkem února u Metal Blade Records. Tato edice bude limitována na 500 kusů.

Kapela Hail of Bullets je sešlostí velkých persón holandské extrémní scény, Martinem van Drunenem, který se ve své kariéře už objevil v několika zásadních death metalových bandách, jakými jsou Asphyx nebo Pestilence, počínaje, bubeníkem Edem Warbym, který se objevil v Gorefest nebo na nahrávkách Arjena Anthony Lucassena, potažmo Ayreon, konče. Ani zbytek sestavy nejsou žádná ořezávatka.

První data turné Hail of Bullets:
25.5.2013 - Německo - Hünxe, Extremefest
28.6.2013 - Německo - Rojtzschjora, With Full Force

>>> Čtveřici dnešních novinek zakončíme u amerických Skeletonwitch. Celý rok 2012 strávili na turné k podpoře alba z roku 2011 "Forever Abomination", což je ale nijak nezpomalilo, a oznámili, že se v dubnu chystají nahrávat své páté album. O zvuk se jim postará Kutr Ballou (Converge, Kvelertak, Black Breath) v GodCity Studios v Massachusetts. Album by mělo vyjít na přelomu léta a podzimu u Prosthetic Records.

Kapela: "Šťastnej novej rok! Snad jsou všichni připravení na skvělej start. Za prvé děkujeme všem, kteří nás uplynulý rok podpořili. Bylo tady docela dost koncertování v roce 2012 a podpora nového alba byla odzbrojující. Nikam bychom se bez vás nedostali.

Nejsou to však líné ruce, které dělají ďábelskou práci - už jsme plně v procesu psaní nové desky, která se rýsuje v epický flák metalu, jestli to tak můžeme za sebe říct. Sledujte nás pro další info. Pijte, kuřte, žerte!"

Nový projekt členů Akercocke

15. ledna 2013 v 22:15 | Monsterfuck |  Music News
Komu se stýská po progresivně death/black metalových aristokratech Akercocke z Velké Británie, kteří již s definitivní platností ukončili svou činnost, toho by mohl zajímat nový projekt, v němž se sešli hned tři bývalí členové právě této skupiny. Jmenovitě jde o bubeníka Davida Graye, baskytaristu Petera Benjamina a klávesáka Sama Loynese, kteří k sobě jako čtvrtého do party přibrali ještě hudebního producenta Dana Abela z Legacy Studios v Londýně, kde také vzniklo debutové album s názvem "Voices from the Human Forest Create a Fugue of Imaginary Rain". A jak že se nový projekt jmenuje? Hudebníci si vybrali jméno Voices.

Zmiňované první album vyjde 11. března u Candlelight Records a obsahovat by mělo celkem 55 minut nové hudby. Jeho tracklist je následující:

01. Dnepropetrovsk
02. Eyes Become Black
03. Fragmented Illustrations of Anger
04. Unawareness of Human Emotion
05. Sexual Isolation
06. This Too Shall Pass
07. Everything You Believe in Is Wrong
08. Creating the Museum of Rape
09. Endless