close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Leden 2013

Riverside - Shrine of New Generation Slaves

31. ledna 2013 v 21:06 | Kaša |  Recenze
Dlouhá léta stála polská partička Riverside na okraji mého zorného pole. Věděl jsem o nich, věděl jsem, jakou hudbu produkují, a přesto jsem vydržel celá léta je slepě přehlížet. Vlastně už ani neznám přesný důvod, ale nějak se mi do toho prostě nechtělo. Změna nastala teprve se čtvrtým albem "Anno Domini High Definition". Najednou jsem zjistil, že to není vůbec špatné a začal jsem pronikat i do zbytku jejich diskografie. S odstupem času si říkám, jak jsem byl blbý, že jsem sám sebe dokázal tak dlouho ochuzovat o kvalitní počiny jako "Out of Myself" či "Second Life Syndrome", na kterých Riverside nastavili laťku tak vysoko, že ji doposud nepřeskočili.

"Shrine of New Generation Slaves" je docela jistě klasický počin z kuchyně našich severních sousedů. Čtveřice z Varšavy, v jejímž čele stojí nepřehlédnutelný zpěvák/baskytarista Mariusz Duda, se album od alba posunuje k něčemu, co by se dalo vzdáleně charakterizovat jako písničkový prog-rock/metal. Aniž bych to myslel jakkoli urážlivě, tak se od delších kompozičních celků častěji posouvají k jednodušším písním, z nichž si možná některé zachovávají delší stopáž, svou stavbou však nepůsobí toliko nepřístupně jako třeba na EP "Memories in My Head", na kterém kapela oslavila své desetileté výročí. Tři skladby při hrací délce půl hodiny ukázaly, že jsou Riverside schopni oslnit i když nepoužívají přístupnějších motivů a kratších, údernějších skladeb. Novinka navazuje na předešlou "Anno Domini High Definition" a opět tak sází na relativně svižnější skladby, které však neztratily nic z progresivně komplexních základů, na nichž čtveřice staví. Dojem klasické nahrávky podtrhuje obal z rukou (jak jinak) Travise Smithe, který se proslavil svou prací pro Opeth, Nevermore či právě Riverside, protože tohle je už jejich pátá spolupráce.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Isacaarum připravují nové album!

31. ledna 2013 v 19:38 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Českobudějovičtí grind - blackeři právě připravují materiál na nové album. Pokračovatel úspěšné desky "Vaseline" (2011) by měl vyjít na přelomu roku 2013/2014. Zatím pracovní název zní "WHORECRAFT". Kapela se v nejbližší době objeví v České republice na několika koncertech.

8.2.2013
Mladá Boleslav - Farářova sluj
9.2.2013
Rovensko pod Troskami
16.3.2013
Pardubice - Butcher Fest vol.6
23.3.2013
Plzeň - DEADLY STORM IN BOŽKOV 7

[tisková zpráva]


Vigilance: obal "Queen of the Midnight Fire" odhalen

31. ledna 2013 v 17:09 | Monsterfuck |  Music News
Slovinská okultní formace Vigilance hrdě odhaluje přebal svého nadcházejícího alba s názvem "Queen of the Mifnight Fire".

"Queen of the Midnight Fire" vyjde u Metal Tank Records (přesné datum bude ještě potvrzeno). Vigilance ničí s excelentní kombinací nefalšovaného tradičního speed / heavy metalu naplněného hlubokou oddaností pradávnému okultistu, dokonale reprezentují smrtící dávku pravého metalu, opravdového oldschool přístupu pohaněného temnými emocemi a začarovanou intenzitou.

Připravte se na cestu za hranice vědění smrtelníků.

Očekává se, že se na "Queen of the Midnight Fire" objeví následující skladby:

1. Queen of the Midnight Fire
2. Behind the Cellar Door
3. SpeedWave
4. What Lies Beyond…
5. Night Terrors
6. Four Crowns of Hell
7. Poetry and the Gods
8. Under Sulphurous Skies
9. Ritual of Death

Více informací lze najít na obnovené stránce www.metaltankrecords.com

-----

The Slovenian occult act Vigilance is proud to reveal the artwork of their upcoming album entitled "Queen of the Midnight Fire".

"Queen of the Midnight Fire" is scheduled to be released on Metal Tank Records (Exact date T.B.A.). Ripping with its excellent mixture of genuine traditional Speed / Heavy Metal filled with profound devotion for primordial occultism, Vigilance itself reflects perfectly a lethal dose of true metal, real old school attitude fueled with dark emotions and spell bound intensity.

Prepare for a voyage beyond mortal knowledge.

The following song titles are expected to appear on "Queen of the Midnight Fire":

1. Queen of the Midnight Fire
2. Behind the Cellar Door
3. SpeedWave
4. What Lies Beyond…
5. Night Terrors
6. Four Crowns of Hell
7. Poetry and the Gods
8. Under Sulphurous Skies
9. Ritual of Death

More information can be obtainted by visiting the renewed site at www.metaltankrecords.com

[tisková zpráva vydavatele]

Obaly od In Vain a The Crescent

31. ledna 2013 v 15:59 | Monsterfuck |  Music News
>>> Norové In Vain vydají svou třetí dlouhohrající "Ænigma" začátkem března - 8. v Norsku, 15. v Německu a Rakousku a 11. ve zbytku Evropy. Na desce, kterou produkoval Jens Bogren (Opeth, Soilwork, Borknagar), se jako hosté představí i ústřední duo uznávané norské kapely Solefald, Cornelius Jakhelln a Lazare Nedland (obě skupiny jsou personálně propojené - kompletní sestava In Vain tvoří současnou koncertní sestavu Solefald). Samotní autoři tvrdí, že "Ænigma" je jejich doposud nejsilnější deskou. První report z nahrávání alba si můžete pustit na YouTube. O přebal, který je společně s tracklistem k vidění okolo, se postaral "velmi talentovaný designér" Robert Høyem.

Tracklist "Ænigma":
01. Against the Grain
02. Image of Time
03. Southern Shores
04. Hymne til Havet
05. Culmination of the Enigma
06. Times of Yore
07. Rise Against
08. To the Core
09. Floating on the Murmuring Tide

>>> Bývalí Enochian Crescent, progresivní black metalisté z Finska, kteří po odchodu původního zpěváka změnili své jméno na The Crescent, vydají svůj formální debut "Risti" (ve skutečnosti již čtvrtá deska) 22. února u firmy Spinefarm. Okolo si můžete prohlédnout tracklist a přebal nahrávky.

Bývalého vokalistu Drakh Wratha, kvůli jehož odchodu došlo ke změně jména, v sestavě nahradil Hellwind Inferion, jehož doposud asi nejznámější kapelou jsou kultovní Urn, kde ovšem působí v roli bubeníka.

Tracklist "Risti":
01. Vesper
02. Sielunsyöjä
03. Käärmeen polulla
04. Lilitu
05. Eosphoros
06. Choronzon
07. Maankiertäjä
08. Kahdeksas kuoro
09. Risti

Satyricon jdou v únoru natáčet

31. ledna 2013 v 13:26 | Monsterfuck |  Music News
Norští Satyricon v únoru nastoupí do studia, kde začnou nahrávat očekávanou, ale doposud nepojmenovanou osmou desku, která se stane následovníkem alba "The Age of Nero" z roku 2008. Předběžné datum vydání je aktuálně stanoveno na září letošního roku. Více informací o samotné nahrávce prozatím není známo, kapela ovšem prozradila, že nějaký nový materiál vůbec poprvé představí na Inferno Festivalu v Oslu v Norsku, který se odehraje koncem března. Kromě toho mají Satyricon aktuálně potvrzený i jeden koncert v České republice, a sice na Metalfestu v Plzni, jenž se uskuteční mezi 31. květnem a 2. červnem.

"The Age of Nero" vyšlo 3. listoapdu 2008 u firmy Roadrunner Records jako klasické jewelcase CD, limitovaný digipack s bonusovým diskem a LP. Dále existují různá licenční vydání (např. Rusko nebo Ukrajinu). V Norsku pak deska vyšla u Indie Recordings jako klasické CD a limitovaný box.

Nightfall - Cassiopeia

30. ledna 2013 v 22:25 | Monsterfuck |  Recenze
Nightfall patří mezi veterány řecké metalové scény, já sám je dokonce řadím do osobní "velké řecké trojky" společně s Rotting Christ a Septicflesh. Jenže na rozdíl od jmenovaných kolegů si Nightfall nikdy nevydobyli takovou pozici… přestože nějaké jméno jistě mají a především starší posluchači, kteří metalovou scénu sledují již od 90. let, na ně stále slyší, z obecného hlediska se rozhodně nejedná o tak známou kapelou. Možná, že za to do jisté míry může nepříliš přehnaná aktivita (mimo jiné čtyři roky úplné nefunkčnosti) a jen sporadické koncertování v posledních letech, což dělá hodně (viz kolegové ze Septicflesh, kteří se po svém návratu neuvěřitelně zvedli, koncertní diář ustavičně natřískaný a pořád je o nich slyšet), dost dobře za to mohou i stylové kotrmelce, kterých Nightfall prodělali hned několik. Nejednou stočili žánrové kormidlo do odlišných vod, čímž naštvali mnohé fanoušky, a ty nové zase ztratili, když oním kormidlem pootočili zase jinam - ostatně se není co divit, při jejich chameleonské diskografii; jako nádherný příklad může posloužit druhá polovina 90. let, kdy po začátcích ve vodách obhroublého death metalu svůj zvuk nejprve značně vyčistili, aby pak skončili až někde u gothic rocku (možná je trochu paradoxní, že právě tato gothic rocková deska, kterou mnozí přímo opovrhují, je moje nejoblíbenější od Nightfall).

Ačkoliv experimentování a stylová nestálost mnohým lidem vadily, pro mě osobně to byl jeden z hlavních důvodů, proč mám Nightfall rád. Kapela si stále dokázala držet svůj rukopis, a přesto si člověk nemohl být tak úplně jistý, s čím přijdou na další nahrávce. Z tohoto pohledu mám ovšem s novinkou "Cassiopeia" malinký problém. Rozhodně to není zlé album a samotná muzika se mi líbí, ale je to na můj vkus až příliš podobné předchozímu "Astron Black and the Thirty Tyrants". Je dost dobře možné, že hlavní mozek Efthimis Karadimas našel hudební polohu, která mu jednoduše padne jak ulitá a cítí se v ní dobře, což samozřejmě nic proti tomu, ale trochu se díky tomu nyní stává obětí svého vlastního přístupu ke kapele v letech minulých. Když si totiž člověk tak nějak zvykne na to, že se Nightfall s každou nahrávkou vyvíjejí a budou znít zase trochu jinak, je pak trochu zklamání, když se ta nestane a "Cassiopeia" zní až na dílčí drobnosti vesměs podobně, jako zněl její předchůdce. Přesto nemohu tvrdit, že by mě tento fakt nějak moc překvapoval, jelikož z nějakého podivného důvodu jsem tak nějak tušil, že Nightfall budou více méně jen pokračovat v tom, s čím přišli na "Astron Black and the Thirty Tyrants".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Panikk: artwork "Unbearable Conditions" odhalen

30. ledna 2013 v 20:19 | Monsterfuck |  Music News
Artwork obálky nového alba PANIKK pojmenovaného "Unbearable Conditions" byl odhalen. Vyjde celosvětově 12. března 2013 u Metal Tank Records a bude obsahovat následující skladby:

01. Panic Attack
02. Dismay
03. Messiah of Decay
04. Away from Reality (Instrumental)
05. The Wave of Death
06. Playground of Visions
07. Revelation Of Truth (Acoustics)
08. Cruel World (Society to Adapt)
09. Unbearable Conditions

Singl "Panic Attack" z nadcházejícího alba byl zveřejněn online na YouTube.com (http://www.youtube.com/watch?v=mE0jsQQdrZk).

"Unbearable Conditions" od PANIKK neobsahuje nic jiného než rychlý, oldschoolový a nespoutaný thrash metal od jednoho z čelních slovinských představitelů metalu inspirovaného oblastí Bay Area ve stylu VIO-LENCE, EVILDEAD, FORCED ENTRY a ACID REIGN.

Více informací můžete získat na obnovené stránce www.metaltankrecords.com

-----

The cover artwork for PANIKK's new album entitled "Unbearable Conditions", has been revealed. Due worldwide on March 12, 2013 via Metal Tank Records the album will contain the following track listing:

01. Panic Attack
02. Dismay
03. Messiah of Decay
04. Away from Reality (Instrumental)
05. The Wave of Death
06. Playground of Visions
07. Revelation Of Truth (Acoustics)
08. Cruel World (Society to Adapt)
09. Unbearable Conditions

The single "Panic Attack" from the forthcoming album has been posted online at YouTube.com (http://www.youtube.com/watch?v=mE0jsQQdrZk).

PANIK'S "Unbearable Conditions" contain nothing but fast, old school and untamed thrash metal from one of the leading Slovenian bay-area influenced metal bands in the vein of VIO-LENCE, EVILDEAD, FORCED ENTRY and ACID REIGN.

More information can be obtainted by visiting the renewed site at www.metaltankrecords.com

[tisková zpráva vydavatele]

Německá metalová královna DORO PESCH se na podzim 2013 vrací do ČR oslavit 30. let na světových pódiích!

30. ledna 2013 v 18:15 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Německá metalová královna DORO PESCH se na podzim 2013 vrací do ČR oslavit 30. let na světových pódiích!

11. 10. 2013 20:00 ZLÍN, Masters of Rock Café

Blonďatá německá metalová diva DORO PESCH má za sebou velmi úspěšné turné, na kterém se přímo fantasticky představila také nedávno v PRAZE. Tato malá, velká hudební ikona nezná odpočinku a už chystá pro rok 2013 další velkolepé světové turné!

Se svoji zbrusu novou deskou "Raise Your Fist" se na podzim 2013 vrátí do ČR, aby zde spolu s vámi oslavila neuvěřitelné 30. výročí svého působení na světových pódiích! Nebudou chybět všechny hity veleúspěšné kariéry této metalové královny!

Kdy to bude? 11. 10. 2013 ve ZLÍNĚ, Masters Of Rock Café!

DORO je zářivá hvězda se vším všudy. Je průkopnicí žen v tvrdém metalovém světě. Za svoji již 30. letou hudební kariéru vystupoval snad se všemi metalovými hvězdami, na které si vzpomenete, např. Judas Priest, Dio, W.A.S.P., Metallica, Venom, Pretty Maids, Motörhead...a mnoho mnoho dalších. Její poslední narozeninová oslava k 25 letům na scéně, která se odehrála v jejím domovském městě Düsseldorfu v prosinci 2008 byla přímo famózní. DORO si pozvala skutečně parádní gratulanty, mezi kterými nechyběli např. Klaus Meine a Rudolf Schenker (Scorpions), Tarja Turunen, Liv Kristine (Leave´s Eyes), Sabina Classen (Holy Moses), Bobby Ellsworth (Overkill), Axel Rudi Pell a mnoho dalších. V roce 2010 si zase zazpívala duet přímo s mistrem Lemmy Kilmistrem. DORO má zkrátka bezedný potenciál s duší rockerky a cit pro tvorbu opravdových hitů, což všechno přispívá k tomu, že její příběh je příběhem o úspěchu.

Nové album DORO "Raise Your Fist" je neuvěřitelně silné, dynamické a hudebně velmi pestré. Je to jedna z nejlepších desek DORO vůbec, a tak se na tuto desku a všechny největší hity metalové královny DORO PESCH pořádně nalaďte!

Jakmile se vzpamatujete z náročného festivalového léta, DORO za vámi přijede zase vám rozproudit krev v těle! 11. 10. 2013 do ZLÍNA, Masters Of Rock Café!

POZOR! Předprodej vstupenek byl právě odstartován!

Za super zaváděcí cenu, platnou do 31. 8. 20213, je můžete objednávat na www.mastersofrock.cz a nebo je zakoupit ve všech obvyklých předprodejích.

[tisková zpráva pořadatele]

Info o novinkách Finntroll a Horna

30. ledna 2013 v 16:16 | Monsterfuck |  Music News
>>> Finská smečka Finntroll zveřejnila informace o své šesté řadovce, která se bude jmenovat "Blodsvept" a vyjde 25. března u firmy Century Media Records. O obálku se postaral kytarista Skrymer, který stvořil přebaly většiny předchozích počinů kapely. Label na adresu obalu prohlásil, že "perfektně vystihuje hudební auru Finntroll". Více informací o tom, jak by "Blodsvept" mohlo zní, se dočtete ve starší novince.

Tracklist "Blodsvept":
01. Blodsvept
02. Ett Folk Förbannat
03. När Jättar Marschera
04. Mordminnen
05. Rösets Kung
06. Skövlarens Död
07. Skogsdotter
08. Häxbrygd
09. Tva Ormar
10. Fanskapsfylld
11. Midvinterdraken

>>> Obal a tracklist odhalili rovněž finští černokněžníci Horna, kteří v letošním roce navážou na opus "Sanojesi äärelle". Novinka, která vyjde již 1. března u Debemur Morti Productions a celkově bude osmým dlouhohrajícím zásekem Horna, se bude jmenovat "Askel lähempänä Saatanaa".

Tracklist "Askel lähempänä Saatanaa":
01. Alku
02. Askel lähempänä Saatanaa
03. Kunnia herralle, kuninkaalle
04. Kuolema kuoleman jälkeen
05. Yhdeksäs portti
06. Ei aikaa kyyneleille
07. Kärsimyksin vuoltu hänen valittuna äänenään
08. Aamutähden pyhimys
09. Pala tai palvele
10. Ota omaksesi, luoksesi

Voivod - Target Earth

29. ledna 2013 v 20:20 | Stick |  Recenze
Legendární Kanaďané Voivod po deseti letech přichází s albem, které vzniklo přirozeným skladatelským procesem. Před osmi lety se musela kapela rozloučit s výraznou osobností ansámblu, zakladatelem a hlavním mozkem, kytaristou Piggym (R.I.P.). Zbytku kapely, ve které v té době figuroval Jason Newsted (aka Jasonic, ex-Metallica), nezbylo, než zúročit zbylý materiál, který po sobě inovativní kytarista zanechal. Kostru skladeb tvořily demoskladby uložené v kytaristově laptopu, kapela kolem těchto demosnímků vystavěla kompletní skladby. Výsledkem byla dvě vcelku rozporuplná alba "Katorz" a "Infini". Ne, že by to byly vyloženě blbosti, ale už jen ta atmosféra se podepsala na lehčí nekonzistenci materiálu. Zkrátka některé skladby trhaly koule, některé zas spíše nudily. Letos tedy vychází deska "Target Earth", na které se sešla (téměř) původní sestava, kdy se na pozici baskytaristy vrátil Blacky. Místo Piggyho zaujal původně jen koncertní kytarista Daniel "Chewy" Morgrain, původně kytarista technických death metalistů Martyr.

Bubeník Away má svůj specifický umělecký styl, kterým zdobí obálky své domovské kapely, i jiných. Ani tentokrát nepřekvapil, obal, který je naprosto typický pro něj i pro tuhle kapelu, připravuje na apokalyptickou sci-fi atmosféru alba. Kapela se nezapřela ani v textech, antiutopická sdělení se pohybují někde mezi prehistorickými monstry, vesmírným neznámem a společenským znepokojením, s čímž koresponduje i hudební složka. Po uvolněnějších rockových vypalovačkách posledních alb tu není příliš vidu a slechu, Chewy je velkým milovníkem psychedelických postupů ála "Killing Technology", což se projevilo na celkovém vyznění materiálu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Brian "Head" Welch si opět zahraje s KoRn

29. ledna 2013 v 17:11 | Monsterfuck |  Music News
Fanoušci nu-metalové veličiny KoRn už drahně let doufají v návrat původního kytaristy Briana "Heada" Welche do kapely, což se sice nekoná, přesto mohou být příznivci alespoň částečně uspokojeni, protože si Head se svými bývalými parťáky zahraje na několika plánovaných vystoupení. Po loňském festivalu Carolina Rebellion v Severní Karolíně v USA, kde se Head objevil po boku KoRn vůbec poprvé po mnoha letech, byly na letošní léto potvrzeny další koncerty, kde se kytarista ke KoRn připojí. Tentokrát už však nepůjde jen o jednu skladbu, nýbrž o kompletní vystoupení. Pro našince jsou nejzajímavější dvě data v Německu na spřízněných mamutích festival Rock am Ring a Rock im Park v červnu; kromě nich jsou dále potvrzeny festivaly Download ve Velké Británii (červen) a Rock on the Range v USA (květen).

Samotný Brian "Head" Welch dále prohlásil, že další spolupráce mezi ním a KoRn rozhodně není vyloučena. Podle jeho slov je teoreticky reálné společné turné po Spojených státech amerických a také jeho přispění na nové album KoRn, které kapela aktuálně chystá. Bubeník Ray Luzier kromě toho v jednom rozhovoru prozradil, že tuto desku, která se stane nástupcem kontroverzně přijatého experimentálního počinu "The Path of Totality" z roku 2011, bude produkovat Don Gilmore (Bullet for My Valentine, Linkin Park, Lacuna Coil). Novinka by se již podle prvotních informací měla obejít bez experimentů s elektronickou hudbou.

Co se týče aktivit samotného Heada, nedávno vyšel dlouhohrající debut jeho nové kapele Love and Death pod názvem "Between Here & Lost". Aktuálně bylo na podporu nahrávky zveřejněno další video, tentokrát k písničce "The Abandoning". Podívat se na něj můžete tady:


METALFEST Open Air 2013

29. ledna 2013 v 11:58 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
METALFEST Open Air 2013
4. ročník mezinárodního metalového festivalu v ČR!

31. 5. - 2. 6. 2013 PLZEŇ, Amfiteátr Lochotín

Nová mezinárodní metalová tradice v České Republice se jmenuje METALFEST Open Air a v roce 2013 vstoupí již do své 4. sezóny! Fanoušci si tento festival našli a oblíbili nejen pro jeho skvělou hudební dramaturgii, ale také pro jeho jedinečné přírodní prostředí, ve kterém se koná. Překrásný amfiteátr, kde je z každého místa krásně vidět na pódium, obklopený parkem a loukami, sousedící s plzeňskou ZOO, a to vše jen kousek z centra západočeské metropole PLZNĚ. Co víc si přát, než hezké počasí a pohodu pro správné vychutnání si 3 dnů plných té nejlepší světové metalové muziky!

METALFEST Open Air 2013 se uskuteční ve dnech 31. 5. - 2. 6. 2013 - Amfiteátr Lochotín v PLZNI!

Budou to opět 3 super dny nabité tvrdou muzikou!

První potvrzené kapely:
KING DIAMOND v kompletní pódiové produkci a ve své exklusivní show pro ČR v roce 2013! AIRBOURNE, SATYRICON, SONATA ARCTICA, U.D.O., FREEDOM CALL, KORPIKLAANI, KATAKLYSM, KATATONIA, PINK CREAM 69, MERCENARY, BLOODBOUND, EX DEO, VARG, HUNTRESS, Salamandra, Eagleheart, Power 5...a postupně budou přibývat další.

Stejně jako v minulých letech bude možnost stanovat ZDARMA na označených loukách okolo amfiteátru, budou vyjednány slevy ve vybraných hotelech v PLZNI, dostanete slevu na vstupném do Pivivarského Muzea a na exkurzi do Plzeňského Prazdroje a bude na vás čekat spoustu dalších vychytávek. Festivalová stránka www.metalfest.eu bude již brzy opět spuštěna!

Vstupenky:
Za super novoroční cenu, platnou do 31. 1. 2013, nebo do vyprodání první emise vstupenek je můžete objednávat zatím POUZE přes www.mastersofrock.cz. e-mail: mikeskova@pragokoncert.com, tel: 577 432 580, 224 235 267 a nebo je zakoupit ve ZLÍNĚ - v Masters Of Rock Café na baru a nebo v PRAZE, kancelář Pragokoncertu - U Bulhara 3, Praha 1 (prac. dny 9 - 16).

[tisková zpráva pořadatele]

Echoes of Yul - Cold Ground

28. ledna 2013 v 21:30 | Kaša |  Recenze
Kapela s podivným názvem Echoes of Yul je výplodem fantazie mozků dvojice Michał Sliwa a Mateusz Czech, kteří mají na starosti všechny nástroje, se kterými se na "Cold Ground" setkáte. Ke klasickým bicím, kytarám či klávesám si k tomu všemu přidejte nějaké ty samply, které se neobjevují jen tak pro radost, aby toho nebylo málo, ale na výsledné podobě desky hrají celkem podstatnou roli, ale k tomu se dostaneme ještě později. Jen jediné věci se na druhém albu tohoto polského dua nedočkáte - zpěvu. "Cold Ground" je, stejně jako tři roky starý debut, čistě instrumentální kousek, což vzhledem k hudebnímu zaměření, které by se dalo zjednodušeně popsat jako ambientní post-doom, není nijak na škodu, protože prim hraje zvuková hradba z dálky doznívajících kytar, ke kterým zpěvu není třeba.

Hned při prvním seznámení s "Cold Ground" mě praštily do uší vlivy, které jsou jasně identifikovatelné i při zběžnějším poslechu. Mluvím teď o Justinu K. Broadrickovi, a to o jakékoli jeho hudební podobě, pro kterou jej znáte. Na jednu stranu si můžete brousit zuby na hypnotické, téměř industriální pasáže, dýchající stejný vzduch jako kdysi jeho Godflesh. Na straně druhé jsou přítomny ambientní drone momenty, jež zase nemají daleko do jeho dalšího působiště Jesu. Tohle nemyslím úplně jako výtku a poukázání na neoriginalitu, protože jsem toho názoru, že v daném stylu se toho moc vymyslet a posunout mantinely nedá, to spíš jen, abyste měli představu, s čím máme vlastně tu čest.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Avantgarde Music]

Nové desky Amaranthe a Hypocrisy

28. ledna 2013 v 17:29 | Stick |  Music News
>>> Švédští Amaranthe v březnu vydají novou desku s názvem "The Nexus". Album vyjde u labelu Spinefarm; obal vytvářel Gustavo Sazes. Nahrávalo se v Hansen Studios v Dánsku s Jacobem Hansenem, který s nimi dělal i na předchozí desce a proslul prací například pro Mercenary, Communic a mnoho moderních metalových kapel. Předchozí deska "Amaranthe" vyšla v roce 2011 taktéž u Spinefarm. Zpěvačku kapely, Elize Ryd, jsme mohli vidět i na koncertech kapely Kamelot, kde zastupovala ženské vokály.

Tracklist "The Nexus":
01. Afterlife
02. Invincible
03. The Nexus
04. Theory of Everything
05. Stardust
06. Burn with Me
07. Mechanical Illusion
08. Razorblade
09. Future on Hold
10. Electroheart
11. Transhuman
12. Infinity

Titulní skladba byla nedávno vydána jako první singl a byl k ní natočen videoklip, který režíroval Patric Ullaeus. Točil například pro Dimmu Borgir, Lacuna Coil nebo In Flames. Dle kytaristy Olofa Mörcka byl cílem kapely natočit klip ve stylu hollywoodských akčních trháků, zda se jim to podařilo, o tom se můžete přesvědčit YouTube.

>>> Další švédská kapela, poněkud z jiného soudku, Hypocrisy, přináší obal, tracklist ale i nový song z nového alba "End of Disclosure". Desku produkoval sám principál Peter Tägtgren (zakládající člen, kytarista a zpěvák) ve svém Abyss Studio ve Švédsku. Obálku vytvořil Wes Benscoter, který dělal s veličinami, jakými jsou Slayer, Autopsy nebo Kreator (poslední placka "Phantom Antichrist"). Novinka vyjde u Nuclear Blast 22. března.

Tracklist "End of Disclosure":
01. End of Disclosure
02. Tales of Thy Spineless
03. The Eye
04. United We Fall
05. 44 Double Zero
06. Hell Is Where I Stay
07. Soldier of Fortune
08. When Death Calls
09. The Return

Peter Tägtgren se vyjádřil ve smyslu, že se s albem kapela vrací ke svým kořenům, které na posledních deskách začala postrádat. Prozatím poslední album "A Taste of Extreme Divinity" vyšlo v roce 2009. Kapela se taky v rámci turné k nové desce zastaví v Čechách 11. dubna . Naposledy tu hráli na loňském Metalfestu v Plzni.


Terminate - Ascending to Red Heavens

27. ledna 2013 v 21:15 | Stick |  Recenze
Američtí Terminate z Chicaga mi ihned po stisknutí tlačítka play přivodili celkem šok. Oni totiž nezní ani trochu americky! Oni totiž výrazně vycházejí z klasiků švédského chrastivého death metalu à la Dismember, Entombed. Kdo by čekal zběsilé blast beaty, neočekávané rytmické zvraty a technické finesy, bude muset tuto desku opustit a jít o dům dál, třeba ke švédským Aeon, kteří paradoxně zase spíš jedou v kolejích americké školy brutality.

Kapela existuje poměrně krátkou dobu, vznik hlásí před čtyřmi roky (i když si většina sestavy nese nějaké ty zkušenosti z předchozích kapel, většinou lokálního rázu), za tu dobu stihla vydat demo a EP a nyní debutové album, vydané u firmy Selfmadegod Records. Většina repertoáru na desce "Ascending to Red Heavens" je tvořena právě materiálem z prvních počinů kapely, pouze čtyři skladby jsou vyloženě nové. Hoši celkem spolehlivě plní standardy death metalové hoblařiny ve švédském stylu. Typické riffy, agresivní vokály Johna Porady, i bicí jak kdyby vypadly ze starých švédských desek. Sem tam na vás vystřelí nějaká melodie, především v titulní skladbě, které ale pro změnu škodí natahování až k pěti minutám, zato ale vyniká svou rytmickou barevností, která je jinak pro desku celkem netypická. Když se skladby drží klasických třech minut, není ani co zkazit, kapela svoje songy sází s relativní jistotou. Především kytarové riffy jsou poctou klasikům.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Selfmadegod Records]

The Mars Volta a The Devil's Blood končí

27. ledna 2013 v 19:28 | Ježura |  Music News
>>> Texasští progresivci The Mars Volta se po období nečinnosti rozhodli ukončit činnost. Vyšlo to najevo ze série tweetů, které zveřejnil zpěvák Cedric Bixler-Zavala, a předcházelo tomu rozhodnutí kytaristy Omara Rodrigueze, který dal před turné s The Mars Volta přednost novému projektu Bosnian Rainbows.

Bixler-Zavala: "Díky všem fanouškům Volta, zasloužili jste si víc, obzvlášť po tom, jak jste nám fandili s novým albem. Snažil jsem se to ze všech sil udržet v chodu, ale všichni jsme místo toho dostali Bosnian Rainbows. Už tu nedovedu sedět a dál předstírat. Už nejsem členem The Mars Volta. Upřímně vám všem děkuji za to, že jste kupovali naše nahrávky a chodili na naše koncerty. Hrát před vámi bylo skvělé. Bez vás bychom to nedokázali.

Snil jsem o tom, že se dostaneme do bodu, kdy se Jon Theodore a Ikey Owens vrátí, ale teď je bohužel po všem. Tisíceré díky za to, že vám naše kapela nebyla u prdele. Snažil jsem se ze všech sil o plnohodnotné severoamerické turné k 'Noctourniquet', ale Omar nechtěl.

Myslím, že odchod od The Mars Volta znamená založení další kapely a ignorování veškeré podpory, kterou nám fanoušci dali. Snažil jsem se ze všech sil, lidi. Všechno, co můžu udělat, je hnout se dál se svojí muzikou a být prostě šťastný, že se The Mars Volta vůbec uskutečnili. Bože to byla jízda. Ještě jednou díky. Jenom se cítím vážně provinile za to, že jsme ani neřekli pravdu, protože nečinnost je urážka fanoušků. Všem našim fanouškům na světě díky, že jsme vám nebyli u prdele. Všichni jste váleli! Nemyslím, že by mě ještě někdy takhle políbila štěstěna. Moje nahrávka spatří světlo světa brzo a je to fakt vzrušující, protože to nezní jako žádné moje předchozí úsilí."

Za dvanáct let své existence vydali The Mars Volta šest alb, z nichž to poslední, "Noctourniquet", vyšlo loni. Zavala teď pracuje na své sólovce, zatímco Bosnian Rainbows chtějí svůj debut vydat ještě letos a na příští měsíc chystají severoamerické turné.

>>> Po The Mars Volta to zabalili i The Devil's Blood. Důvod tohoto kroku není jasný a členové Selim a Farida vyvěsili na svou Facebook stránku jen stručné prohlášení:

"Ke dni 22. ledna se The Devil's Blood vrací do nicoty. Všechny plánované Rituály se ruší. Nebudou žádné rozhovory. Consummatum est. - SL & F

The Devil's Blood - 2007 / 2013"

Na stránkách kapely se píše: "Tato stránka a Facebook profil zůstanou v provozu. Jakýkoli vývoj stran odkazu The Devil's Blood bude oznámen tam. Nikde jinde. Internetový obchod zůstane otevřený, než bude oznámeno jinak."

Kapela vydala dvě řadové desky - "The Time of No Time Evermore" a "The Thousandfold Epicentre", z nichž druhá jmenovaná vyšla v listopadu 2011.

MASTERS OF ROCK 2013

27. ledna 2013 v 15:31 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
MASTERS OF ROCK 2013

11. - 14. 7. 2013 Areál likérky RUDOLF JELÍNEK VIZOVICE

11. ročník největšího mezinárodního rockového open-air festivalu v ČR!

Masters Of Rock festival vstupuje do své druhé desítky! Je to až neuvěřitelné, kolik zážitků a skvělé muziky festival ve své dětské, první desítce vyprodukoval. V roce 2013 tedy festival vstupuje do své druhé dekády a bude vyspívat. Stále mladý a dynamický festival svou dramaturgií rock co rok přiláká velké množství fanoušků, ať už stálých, kteří s festivalem vyrůstají, tak nových, kteří teprve objevují kouzlo super muziky a přátelské, mezinárodní atmosféry v srdci zelených kopců na Valašsku! Také v roce 2013 se festival uskuteční v již tradičním areálu likérky Rudolf Jelínek ve VIZOVICÍCH, ve 4 pletních dnech - 11. - 14. 7. 2013!

První potvrzené kapely dávají tušit, že půjde opět o zcela unikátní a skvělou letní rock-metalovou slavnost! Pozvání na Masters Of Rock 2013 již přijali tyto kapely:

AVANTASIA, ACCEPT, RAGE + Lingua Mortis Orchestra, DEVIN TOWNSEND Project, LENINGRAD COWBOYS, LORDI, EPICA, THE EXPOLOITED, THE 69 EYES, MASTERPLAN, DRAGONFORCE, POWERWOLF, WALTARI, DEATH DEALER, BRAINSTORM, PRIMAL FEAR, SANCTUARY, DIE HAPPY, AUDREY HORNE, AMARANTHE, ANNEKE VAN GIERSBERGEN, ARKONA, TROLLFEST, Neonfly, Elvenking, Ragnarok, Desmod, Dymytry, Harlej, Dark Gamballe, Fleret, Silent Stream Of Godless Elegy, Debustrol, Daniel Krob, Egotrip, Nil, Gate Crasher, Warhawk...a mnoho dalších bude postupně přibývat. Těšte se!

Zájem o vstupenky na 11. ročník největšího mezinárodního rockového open-air festivalu už je tak obrovský, že první, vánoční emise vstupenek za 850,-Kč byla bleskově VYPRODÁNA a nyní je tedy v prodeji druhá emise za 950,-Kč. Tato cena bude platná do konce ledna 2013 a nebo opět do vyprodání této emise.

Vstupenky můžete objednávat zatím POUZE přes www.mastersofrock.cz, tel: 577 432 580, 224 235 267, e-mail: mikeskova@pragokoncert.com na dobírku a nebo si je můžete zakoupit ve ZLÍNĚ, v Masters Of Rock Café a nebo v PRAZE v sídle Pragokoncertu, U Bulhara 3, Praha 1. (9 - 16 hod.).

[tisková zpráva pořadatele]

Manii - Kollaps

26. ledna 2013 v 23:50 | Monsterfuck |  Recenze
"Kollaps" je další velice zajímavé album, které - ať máme hned od začátku čistý stůl - zajisté potěší každého příznivce pomalého, obskurního až depresivního black metalu. Nejprve si však musíme zodpovědět otázku, kdo to ti Manii z norského Trondheimu vlastně jsou. Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že příliš není o čem povídat, poněvadž je "Kollaps" oficiálním dlouhohrajícím debutem (a vlastně úplně prvním počinem vůbec), zas až tak jednoduché to není. Odpověď najdeme u jiné norské skupiny, která je sice v jistých kruzích stále kultovní, nicméně z dnešního pohledu obecně již spíše polozapomenutou kapelou - Manes. Vsadím se, že některým z vás toto jméno jistě něco říká, některým možná ne, proto malý výlet do minulosti - Manes svou káru začali táhnout začátkem 90. let, ačkoliv první velká deska se objevila až roku 1999. Dle dostupných informací se Manes nejprve pohybovali v black metalových mantinelech, nicméně s pozdějším vývojem začali značně experimentovat až za hranice metalového žánru. Proč říkám, že dle dostupných informací? Je to z toho důvodu, že Manes jsou poslední (nebo přinejmenším jednou z posledních) norských žánrových klasik (byť v tomto případě, řekněme, "nižší svítivosti"), které až doposud unikaly mému sluchu, ačkoliv o ní mám povědomí již delší dobu a chystám se tento rest při nějaké vhodné příležitosti (rozuměj dostatku času) napravit.

Z výše uvedených důvodů bohužel nemohu porovnávat Manii na svém současném počinu "Kollaps" s původní tvorbou Manes, avšak údajně - a opět musím použít onu kouzelnou formulku "dle dostupných informací" - se kapela na "Kollaps" okruhem vrací ke svému prvotnímu hudebnímu projevu, což je ostatně i to, proč došlo ke změně jména. Dovolím si tvrdit, že obecnostem již bylo učiněno zadost, tudíž se pojďme vrhnout na to hlavní, čím je samozřejmě samotná deska "Kollaps"

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Avantgarde Music]

Progress rockoví Švédi PAIN OF SALVATION zavítají spolu s ANNEKE VAN GIERSBERGEN a islandskou bandou ÁRSTÍDIR na jaře do PRAHY!

26. ledna 2013 v 17:46 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Progress rockoví Švédi PAIN OF SALVATION zavítají spolu s ANNEKE VAN GIERSBERGEN a islandskou bandou ÁRSTÍDIR na jaře do PRAHY!

5. 4. 2013 20:00 PRAHA, Nová Chmelnice

PAIN OF SALVATION patří mezi nejprogresivnější rockové kapely současnosti. Hlavním mozkem kapely, zakladatelem, textařem, kytaristou a zpěvákem je Daniel Gildenlöw, kterému se projekt kapely zrodil v hlavě již v roce 1984, když mu bylo 11 let! Jejich hudební tvorba je charakterizována silným zvukem s významnou kytarou a širokým hlasovým rozsahem. Náhlé přepínání mezi tvrdými a klidnými pasážemi a vydařené experimentování s rytmem a emocemi a koncepční alba věnovaná sociálním, náboženským, politickým, zkrátka lidským tématům, která donutí posluchače zamyslet se nad společností a vytvořit si svůj vlastní pohled na ni, to jsou nezaměnitelní PAIN OF SALVATION, kteří zavítají již 5. 4. 2013 do PRAHY, klubu Nová Chmelnice!

Spolu s nimi se zde představí také půvabná a sympatická holandská zpěvačka ANNEKE VAN GIERSBERGEN, která se po svém odchodu z kapely The Gathering v roce 2007 věnuje velmi úspěšně své sólo tvorbě a spolupráci na projektech dalších muzikantů jako jsou např. Ayreon, Napalm Death, Novembers Doom, Moonspell, Devin Townsend, Anathema či Within Temptation. Její aktuální deska se jmenuje "Everything is Changing" a ANNEKE zde chystá velmi zvláštní, akustické provedení své tvorby! Objevte její kouzlo i vy v PRAZE.

Třetí kapelou, která se zde představí, jsou islandští ÁRSTÍDIR, akustická kapela postavená na hlasech, barytonových kytarách, virtuosním pianu a strunných nástrojích.

Bude to magický večer - pátek 5. dubna 2013 - PRAHA, Nová Chmelnice. Přijďte!

Předprodej vstupenek byl právě zahájen!

Vstupenky za super zaváděcí cenu platnou do 31. 1. 2013, jsou k dostání na www.mastersofrock.cz a ve všech obvyklých předprodejích!

[tisková zpráva pořadatele]

Cult of Luna - Vertikal

25. ledna 2013 v 20:35 | Kaša |  Recenze
Je tomu již devět let, kdy si švédský septet Cult of Luna doslova podmanil metalový svět. Album "Salvation" z roku 2004 přineslo geniální mix post-rockové emoční zasněnosti a tvrdě metalových pasáží, které dohromady vytvořily jedno z předních děl žánru, u kterých bych neváhal a bez mrknutí oka jej zařadil mezi nejzásadnější alba chytrého metalu uplynulé dekády. Z tohoto úspěchu se samozřejmě nedá těžit věčně, takže i když už další počiny nebyly tak překvapivé a jejich dopad nebyl natolik zásadní, pořád jsem z posledních dvou alb cítil jistou snahu o vývoj hudebního výraziva, který si tato početná parta vytvořila. To, že další alba stála ve stínu svého slavnějšího předchůdce, není nikterak překvapivé, takže o to víc jsem se na nové album těšil a byl jsem zvědavý, zda z tohoto stínu dokáží vystoupit. Na novinku "Vertikal" se čekalo na poměry této party docela dlouho. Pět let je doposud nejdelší pauza v historii kapely, takže jsem očekával, že se to někde podepíše a kvalitativně se vrátíme o oněch devět let zpět.

Ač se tak neděje a "Salvation" zůstává i nadále jako nepřekonaný opus, tak předchozí počiny "Somewhere Along the Highway" a "Eternal Kingdom", ze kterých minimálně druhé jmenované považuji za slabší, strčí novinka hravě do kapsy. Přestože obsahuje všechny dříve slyšené a za klasicky považovatelné postupy, je na "Vertikal" patrný posun směrem od post-rockových pasáží, které doposud tvořily neodlučitelnou součást předchozích alb. Ty byly nahrazeny spíše ambientními plochami a náladami, které mají něco do sebe a na novinku byly zakomponovány s takovou grácií, jako by to byla dlouholetá praxe. Jak už je u Cult of Luna zvykem, nikam se nespěchá a i v ostřejších výjezdech se pohybujeme v tempu pozvolném. Nezasvěcenému posluchači by se mohlo na první poslech zdát, že album tak nějak neplyne a i přes změny nálad frčí na stejném rychlostním stupni, čímž může působit relativně utahaně a nezáživně. S tímto názorem jsem se už párkrát setkal a tady musím rozhodně oponovat, protože propracovanost kompozic (alespoň mé maličkosti) dává zapomenout na čas a celých 70 minut jsem si i po vícero posleších dokázal "Vertikal" s chutí užívat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Detaily o novinkách Amorphis, Killswitch Engage a October Tide

25. ledna 2013 v 17:53 | Ježura |  Music News
>>> Finové Amorphis odhalili podobu své novinky a její tracklist. Artwork alba "Circle" stvořil Tom Bates, který v minulosti spolupracoval třeba s Bleed from Within nebo Devil Sold His Soul. Zpěvák Tomi Joutsen o motivu přebalu pověděl následující: "Ta mystická androgynní postava na přebalu představuje duchovního průvodce. Ten byl seslán z jiného času a prostoru, aby pomohl protagonistovi alba najít novou životní cestu."

Koncepční album "Circle" (nejen o jeho konceptu jsme vás informovali již dříve) spatří světlo světa 19. (Evropa) respektive 30. (Severní Amerika) května, a to na CD, černém gatefold 2LP, hnědém gatefold 2LP a rovněž v limitovaném boxu, kde bude vedle digipacku k nalezení rovněž bonusové DVD (s making of videem a klipem ke skladbě "Nightbird's Song"), bonusová skladba a náramek. Limitovaný box bude k dispozici výhradně skrze distribuci Nuclear Blast.

Tracklist "Circle":
01. Shades of Gray
02. Mission
03. The Wanderer
04. Narrow Path
05. Hopeless Days
06. Nightbird's Song
07. Into the Abyss
08. Enchanted by the Moon
09. A New Day
10. Dead Man's Dream [bonusová skladba]

>>> Američané Killswitch Engage zveřejnili kompletní informace o své očekávané novince s názvem "Disarm the Descent", která bude prvním počinem kapely po návratu původního zpěváka Jesseho Leache. Album definitivně vyjde 2. dubna u Roadrunner Records, ale už 5. února se objeví první singl "In Due Time". Krátkou ukázku z něj můžete slyšet v traileru, který byl zveřejněn na YouTube. Mixu samotné desky se ujal vyhledávaný Andy Sneap (Megadeth, Testament, Accept, Arch Enemy); produkci měl na starosti klasicky sám kytarista Adam Dutkiewicz. Okolo si pak můžete prohlédnout obal, jehož autorem je baskytarista Mike D'Antonio, a tracklist.

Tracklist "Disarm the Descent":
01. The Hell in Me
02. Beyond the Flames
03. New Awakening
04. In Due Time
05. A Tribute to the Fallen
06. The Turning Point
07. All That We Have
08. You Don't Bleed for Me
09. The Call
10. No End in Sight
11. Always
12. Time Will Not Remain

>>> Nášup informací servírují rovněž švédští melancholici October Tide, jejichž novinka se jmenuje "Tunnel of No Light" a vyjde někdy v průběhu letošního roku pod hlavičkou Pulverised Records. Půjde o první nahrávku po menší obměně sestavy - na desce se poprvé představí baskytarista Mattias Norrman (ex-Katatonia) a zpěvák Alexander Högbom (Spasmodic, Volturyon). Nahrávání "Tunnel of No Light" proběhlo v Black Lounge Studio ve Švédsku.

Tracklist "Tunnel of No Light":
01. Of Wounds to Come
02. Our Constellation
03. Emptiness Fulfilled
04. Caught in Silence
05. The Day I Dissolved
06. Watching the Drowners
07. In Hopeless Pursuit
08. Adoring Ashes

Laburinthos - Augoeides

24. ledna 2013 v 21:52 | Stick |  Recenze
Vydavatelství Avantgarde Music tento měsíc nabízí samá příjemná překvapení. Po obskurní black metalové záležitosti Situs Magus nám k recenzi předhodili prakticky nemetalovou záležitost v podobě rumunských Laburinthos. Že jste o nich nikdy neslyšeli? Nevadí, pro nás je to také premiéra. Nicméně premiéra velmi příjemná a doufám, že to po první desce nezabalí jako jedna z nadějných kapel, které mohly stát na piedestalu svého žánru.

Upřímně řečeno, první poslech byl pro mě docela utrpení, instrumentálně to znělo krásně, ale nějak jsem nepřekousnul zpěv Tonyho Flandorfera a ani jsem to nedoposlouchal. Vůbec nemám tušení, jaké zatmění se mi v hlavě odehrávalo, protože když jsem se k desce vrátil, tak mi nezbylo, než nevěřícně kroutit hlavou nad krásným materiálem, který kapela poskytla. Primární je tu atmosféra pohlcující melancholie, která s prvními tóny úvodní "The Great Brothel of Mankind" pozře a vyplivne až po závěrečné "God Wept in Tunguska". Přestože se jedná většinu času o poklidnou záležitost, není čas se nudit, nálady se přelévají jedna do druhé a s nimi se mění i motivy. Žádná skladba nejede rovně, končí úplně jinak, než začala. Stylově se pohybujeme někde na pomezí akustické muziky, dark wave a rocku. Mužskému zpěvu asistuje také ženský zpěv Nelly Tírnovan.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Avantgarde Music]

HYPOCRISY zahrají na jaře v PRAZE!

24. ledna 2013 v 17:51 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
HYPOCRISY zahrají na jaře v PRAZE!

11. 4. 2013 20:00 PRAHA, Nová Chmelnice

+ special guests: HATE (Pol), ESSENCE (DK)

Předstírání, že je něco, co doopravdy není? Tak z toho mistr Peter Tägtgren nemůže být nikdy obviněn. On je životním ztělesněním hudby. Peter Tägtgren je ústřední, nejaktivnější postavou v extrémní metalové bandě HYPOCRISY, kterou Peter založil již v roce 1991! K jeho aktivitám přidejme ještě i jeho Abyss Studio, ze kterého vyšly vskutku průkopnická alba posledních let (např. alba Children Of Bodom, Dimmu Borgir, Therion, Celtic Frost, Dark Funeral, Destruction Immortal nebo Marduk). Peter je právem označován a veleben jako skutečný skandinávský hudební génius. Jeho genialita může být s klidem měřena jeho obřím seznamem vlastních hudebních produkcí. Je to zkrátka ve světě známý workoholik trpící silnou nespavostí, který žije svůj život v neustávajícím pracovním tempu. Ctnostný virtuos undergroundové hudební scény, který vytváří permanentní hudební skvosty ve všech projektech, kterým věnuje svůj život a každičký nádech.

HYPOCRISY je nádherně brutální a pečlivě vypiplaná banda, pravá death-metalová smršť, která vás nakazí svou energií, která tryská z jejich show s precizností sobě vlastní. Aktuální deska nese název "A Taste Of Extreme Divinity" (2009). Nová deska ale vyjde už letos na jaře, a tak se můžete na tento precizní death metalový nářez řádně připravit! HYPOCRISY zavítá na jediný koncert do ČR - do PRAHY, 11. 4. 2013!

Speciální hosté koncertu jsou známi. Bude to polský death-metalový fenomén, kapela HATE, která se směle řadí mezi největší současné polské metalové skvosty, jako jsou Vader, Behemoth či Decapitated. Už v únoru spatří světlo světa jejich nová deska "Solarflesh", tak se máme na co těšit. Druhým speciálním hostem je dánská thrash metalová kapela ESSENCE, která rovněž vydává nové album "Last Night Of Solace", pod níž bude producentsky podepsán sám Peter Tägtgren. 11. duben bude v PRAZE ve znamení extrémního metalu. Přijďte.

Předprodej vstupenek byl zahájen!

Vstupenky za super zaváděcí cenu, platnou do 31. 1. 2013, jsou k dostání ve všech obvyklých předprodejích, objednávat můžete také na www.mastersofrock.cz!

[tisková zpráva pořadatele]


Rotten Sound – Species at War

23. ledna 2013 v 21:03 | nK_! |  Recenze
Peklo na zemi. Tak by se dalo popsat další z mnoha EP finské grindcorové stálice Rotten Sound. Ruku na srdce, které by se tak ale nazvat nazvat nedalo? Co nás tedy čeká na malém lesklém kotoučku, jehož celková hrací doba jen těsně přesahuje osmiminutovou hranici a na němž najdeme šest nových skladeb?

Především brutální a nekontrolované (nekontrolovatelné) zlo. Upřímně si myslím, že hudební styl, jako je grindcore, se nedá poslouchat doma v obýváku po celý den, protože by se z toho člověk mohl přinejmenším lehce pomátnout. Naživo jde ale o úplně jiný druh kávy! Pěkně drsný a ostnatý druh, u kterého nevíte, zda jej dokážete pozřít bez následků. Větší pekelec v kotli si totiž jen těžko dokážu představit a protože jsem již měl s Rotten Sound živě tu čest, těším se na jejich letní vystoupení na festivalu Brutal Assault. Pěkně se zase vyblbneme.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sodom s novou deskou

23. ledna 2013 v 16:54 | Stick |  Music News
Legendární německá thrashová úderka Sodom v roce 2013 opět zaútočí na slechy svých posluchačů. Album ponese název "Epitome of Torture" a vydání je v plánu 26. dubna v Německu, ve zbytku Evropy 29. dubna a v Americe 7. května u SPV/Steamhammer. Album bude k mání ve čtyřech verzích; v klasické, v digipacku, dvojité LP a digitálně. Produkci měl na starosti Waldemar Sorychta a album je popisováno jako "odlišné, obsahující drsné aranže, melodická sóla a zběsilé vokální útoky".

Nová deska je následníkem předchozí nebývale melodické "In War and Pieces" z roku 2010. Po 27 letech existence se "Epitome of Torture" stane čtrnáctou studiovou deskou kapely okolo lídra Toma Angelrippera.

Kapelu Sodom jsme v ČR mohli naposledy vidět v srpnu na festivalu Brutal Assault. Nedávno se Angelripper objevil jako host na novém albu Destruction.