Na co se nedostalo a Desítková revize

31. prosince 2012 v 13:21 | Monsterfuck |  Blog News
Konec roku se na Sicmaggot dle tradice nese ve znamení větších bilančních článků. Vánoční eintopf je už sice za námi, přesto na nás/vás čekají ještě další dva kousky, z nichž jeden bude letos úplnou novinkou...

Ještě během dneška vyjde čtvrtý, poslední letošní díl Na co se nedostalo, čili čtvrtletní rubriky, v jejímž rámci vypichujeme alba, na která nám z nějakého důvodu nezbylo místo v klasických velkých recenzích. Článek je opět našlapaný po okraj; obzvláště Monsterfuck se se svými 21 tipy zejména z oblasti black metalu činil, Kaša zase poskytne pár zajímavých doporučení na různé rockové desky a svou troškou do mlýny přispěl ještě Ježura. Na co místo nevyzbylo ani v rámci NCSN (přece jenom tu to není nafukovací), to už je bohužel pasé a příští rok jedeme zase od nuly.

Druhý zmiňovaný článek, který se objeví vůbec poprvé, vyjde zítra, tj. 1. ledna, a bude se jmenovat Desítková revize. Oč se jedná, nejspíš plyne už z názvu, nicméně v rámci nepsaných konvencí si to přece jen povíme. Vysoká hodnocení se snažíme nestřílet příliš často, v případě té nejvyšší možné známky to platí obzvlášť, díky čemuž se tu verdikt 10/10 neobjevuje každý druhý den - sem tam se ovšem přece jenom něco nejde. Nicméně protože ani my nejsme úplně neomylní (byť si to někteří členové redakce naivně myslí), občas se může stát, že to malinko ulítne. Desítková revize slouží právě k tomu, abychom měli možnost zhodnotit desky, které dostaly 10/10, ještě jednou s odstupem a čistší hlavou, aby se ukázalo, jestli to fakt jakože stálo za to...

Samozřejmě tím nechceme zpochybňovat své vlastní recenze, protože v době vydání byly upřímné a k udělené desítce měl ten dotyčný vždy důvod, ale znáte to... s časem se může názor na některé nahrávky trochu poupravit, a právě to je cílem tohoto článku - věříme, že deska s hodnocením 10/10 musí přežít i zkoušku časem, a tohle je takový test, zdali se tak opravdu stalo, byť je to odstup jen několika měsíců. Samolibě nás těší, že drtivá většina alb, jimž byla udělena nejvyšší známka, si to své průměrné hodnocení zachovala, popř. jej změnila pouze minimálně - jsou tu ale i takové kusy, které si v průměru dokonce ještě polepšily! To už si ovšem přečtete až zítra, kdy se celý článek se zpětným ohodnocením a okomentováním celkem devíti počinů objeví online.

-----

A když už je ten Silvestr, tak se prý sluší napsat i nějaké to přání do dalšího roku. Protože nás na podobné kraviny moc neužije, omezíme se pouze na stručné: Zdar a sílu, soudruzi!

P.S.: Příští rok tahle přání nechám napsat někoho z poddaných, tak!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Kristýna | 31. prosince 2012 v 14:51 | Reagovat

Desítková divize je výborný nápad! Chválím, soudruzi, chválím...

2 Kristýna Kristýna | 31. prosince 2012 v 14:52 | Reagovat

[1]: Pardon, jsem trochu mimo.

samozřejmě *revize

3 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 31. prosince 2012 v 16:32 | Reagovat

Díky :) Nám se to taky líbilo... ostatně proto jsme se do toho pustili

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama