Finntroll a Svart Crown nahrávají

7. prosince 2012 v 20:18 | Monsterfuck |  Music News
>>> Finští folk metalisté Finntroll již začali s nahráváním svého šestého dlouhohrajícího alba, která vyjde v příštím roce a které se stane následovníkem počinu "Nifelvind" z roku 2010 - předběžné datum vydání je firmou Century Media stanoveno na konec března 2013. Kapela se nachází ve studiu Sonic Pump v Helsinkách.

"Zkombinovali jsme náš tradiční zvuk s ještě více vlivy ze žánrů netradičních v metalové hudbě," komentují Finntroll novou, dosud nepojmenovanou desku, "a stvořili 11 skladeb, které mají vše, co chceme nabídnout. (...) V jednu chvíli jsme se báli, že songy nejsou dost melodické. Pak jsme se začali bát, že jsou příliš melodické. Poté jsme ty písně nechali chvíli uležet a následně je ještě více upravili v tom smyslu, aby se ten nemelodický materiál měl s čím spojit, ty prímové popové songy jsme pak udělali více syrové a agresivní. Věřili jsme tomu, ale občas jsme si říkali, co si lidé pomyslí o tomhle novém materiálu, na němž jsme tak tvrdě pracovali? Co když jej budou nenávidět? To by bylo v pohodě, ale pokud by jej nenáviděli, protože by byl plytký a nudný jako smrt, to by bylo obrovské zklamání. Takže jsme pokračovali a snažili, aby to zůstalo po celou dobu čerstvé a také aby tam nadále zůstalo 'to' Finntroll, protože žádná jiná kapela nezní tak šíleně."

Finntroll už jednu novou píseň, "När Jätter Marschera", hráli také živě, u čehož nechyběly ani pohotové kamery návštěvníků koncertu. Jeden ze záznamů si můžete pustit na YouTube.

>>> Do natáčení své třetí desky se pustili rovněž francouzští black/death metalisté Svart Crown. Místem činu se stalo studio St. Marthe, kde již nahrávali například pařížští řezníci Arkhon Infaustus. Novinka, která naváže na ceněné album "Witnessing the Fall" z roku 2010, by měla vyjít na podzim 2013 u Listenable Records.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama