Carcass o novém albu

5. prosince 2012 v 15:04 | Stick |  Music News
Basák a zpěvák legendárních řezníků Carcass, Jeff Walker, potvrdil webzinu Decibel zvěsti o chystaném novém albu, které před pár dny začaly kolovat po internetu. Podle těchto zpráv se měl nahrávání účastnit také bubeník Matthias Voigt (Heaven Shall Burn), který to ale posléze vyvrátil. Bicí nahrává Daniel Wilding (The Order of Apollyon, Trigger the Bloodshed). Následovník desky "Swansong" z roku 1996 by měl spatřit světlo světa během roku 2013, vydavatel bude ještě upřesněn.

Nahrávací sestava je tedy následující: Bill Steer (kytary), Jeff Walker (basa/vokály) a Daniel Wilding (bicí). Na živá vystoupení kapela přibere druhého kytaristu. Kytarista Michael Amott (Arch Enemy, Spiritual Beggars) s Carcass na desce nedělá, protože ho jeho dvě kapely vytěžují víc než dost a už by mu nezbýval čas na to, aby se plně věnoval Carcass.

Jeff Walker o práci na novém albu: "Dobré načasování, že? Pětadvacet let od naší první nahrávky 'Reek of Putrefication'. Popud přišel od Billa. Chtěl jsem vyjádřit chuť něco udělat, ale potřeboval jsem k tomu Billa, aby měl touhu a hlad po tvoření hudby, a přesně to se stalo. Vzpomněl si na sledování Dana Wildinga na turné v roce 2008 (v té době bubnoval u Aborted) a něco v něm v Billovi probudilo chuť s ním pracovat. Bylo v něm něco, co mu připomínalo Kena [Ken Owen, původní bubeník - pozn. redakce], jak v osobní rovině, tak i v jeho hraní. Tuhle nahrávku jsem udělali nejdřív hlavně pro sebe - je to hlavně umělecké/personální vyjádření."

Jeff přibližuje nové album: "Stylisticky jsme to vzali skrz všechna naše alba, protože je to přesně naše krev, ale není to žádné přehrávání nebo smetiště nápadů. Řekl bych, že to zní jako chybějící článek mezi třetí a čtvrtou deskou ['Necroticism' a 'Heartwork']. Ze srandy jsem některé části pokřtil 'Trad Blaze' a něco zase 'Death Sleaze'. Rozhodně ani na chvíli nemyslete, že je to nějaké nostalgické album - připravujeme dalších sedmnáct let nápadů pro jiné kapely pro kopírování a vylepšování (smích)."

Interview v plném znění si můžete přečíst zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cnuk Cnuk | 5. prosince 2012 v 15:13 | Reagovat

Jupí :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama