Winter Masters of Rock 2012: Zlín - Zimní stadion Luďka Čajky, 24.11.2012

27. listopadu 2012 v 17:08 | Kaša |  Reporty
Letošní, v pořadí již osmý ročník zimní variace festivalu Masters of Rock sliboval velké věci. Přesně s tímto výhledem jsem ke své premiérové účasti na této akci přistupoval. Oproti předchozím ročníkům ubylo melodického heavy metalu a přibylo death/black metalu, takže na své si letos přišli zejména fanoušci opravdu těžkého kovu. A že jich bylo požehnaně. Nevím, jak tomu bylo na předešlých ročnících, ovšem při příchodu do areálu Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně jsem byl překvapen hojnou účastí v takhle brzkou hodinu, ale to trošku předbíhám. Jisté přitvrzení jsem kvitoval s povděkem, protože, ač je to otázka osobního vkusu, osobně už jsem "vyrostl" z dob, kdy mými největšími oblíbenci byli Edguy a Helloween, jejichž koncertů jsem si na letních Masters of Rock užil v minulosti až dost, takže v tomto ohledu ze mě vyzařovala spokojenost.

Vybaven dobrou náladou jsem se vydal s druhou polovičkou potomstva svých rodičů směrem na Zlín. Bohužel jsem jaksi nezaregistroval zařazení poslední akvizice letošní soupisky, italských symfonických black metalistů Darkend. Takže i kdybych přišel do areálu, jak jsem plánoval, bylo by to maximálně na poslední dvě, tři skladby. Proč však mluvím o plánu v podmiňovacím způsobu? Vinou špatné časové organizace a především díky mé nemožné orientaci ve Zlíně spojenou s problémovým nalezením parkovacího místa jsem se k prostorám útočiště hokejistů PSG Zlín dostal až před půl druhou, tedy v době, kdy svůj set končili heavy metaloví Battle Beast, u kterých jsem zaregistroval na dálku poslední dvě skladby a upřímně nelituji, že jsem si je nechal ujít, protože průměrný hrdinský heavy metal je to poslední, čím bych si chtěl kazit dojem. Jak už asi tušíte, Fueled by Fire, jejichž hrací čas byl vymezen na dobu před Battle Beast, jsem prošvihl také, což už mě mrzí, protože jejich oldschool thrash bych naživo viděl rád, ale nedá se svítit.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mortalis Mortalis | 28. listopadu 2012 v 14:40

z mého pohledu, je presun na zimní stadion Ludvíka Čajky nejnešťstnější krok, který mohl pragokoncert udělat. Hala, co se týče akustiky je příšerná. Všude samá ozvěna, takže pak technické kapeli jako Nile do diváků pouští opravdu jen bordel. Úzké vlhké východy jsou taky celkem průser. Kdyzž je více lidí n place, není možné se dostat na záchod v nějakém rozumném čase nemluvě o nepříjemném pocitu z představy, jak by vše vypadalo, kdyby začalo něco hořet. Na druhou stranu, když jsem podstatnou část večera strávil znechucenej na tribuně, jsem se mohl bavit pozorováním padajících lidí ze schodů, o které nebyla nouze. A máš štěstí, že jsi se vyhnul Sonatě, tak nudně znějící koncert jsem dlouho neslyšel...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama